Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 marca 2010 r.
15:12
Edytuj ten wpis

Lokatorzy kontra spółdzielnie. Kupili mieszkania za złotówkę, mogą mieć problem

Autor: Zdjęcie autora MAREK KLIZA
0 12 A A

Kupili mieszkania za złotówkę, teraz mogą mieć poważny problem. Szczególnie ci, którzy lokale zdążyli już sprzedać.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Mam umowę o wykupie mieszkania z jednym podpisem – martwi się pan Adam, mieszkaniec lubelskiego Czechowa. – Byłoby fatalnie, gdyby trzeba było ponownie iść do notariusza. Musiałbym zwalniać się z pracy, a mój pracodawca niechętnie się na to zgadza. A co gorsza trzeba by było pewnie znowu płacić.

Podczas wielkiej akcji wykupu mieszkań spółdzielczych za "złotówkę” (w rzeczywistości było to ok. 800–1000 zł) spółdzielnie przed notariuszem reprezentował i podpis składał zwykle jeden członek zarządu lub pełnomocnik. Szkopuł w tym, że zgodnie z prawem spółdzielczym pod umowami powinny być podpisy dwóch osób. Sprawę ujawniła "Gazeta Prawna”.

– Na początku akcji, gdy umów było niewiele, do notariusza chodziliśmy sami, by podpisywać umowy – mówi prezes Spółdzielni Mieszkaniowej im. Łukasińskiego w Zamościu Jerzy Nizioł. – Potem było już fizycznie niemożliwe, aby umowy podpisywali członkowie zarządu spółdzielni. Ustanowiliśmy pełnomocnika, który podpisywał je w imieniu zarządu.

Podobnie było w Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. – Nie wysyłaliśmy przypadkowych ludzi. Pełnomocnik miał notarialne pełnomocnictwo do reprezentowania zarządu. Jeśli notariusz podpisał umowy z jednym podpisem ze strony spółdzielni, a sąd to zatwierdził, to chyba było to zgodne z prawem – uważa Jan Gąbka, prezes LSM.

– Takie akty są akceptowane – potwierdza rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie Artur Ozimek. – W części wstępnej aktu jest napisane, że pełnomocnik ma upoważnienie do jego podpisania od pozostałych członków zarządu spółdzielni.

Odmienne stanowisko reprezentuje Krajowy Związek Lokatorów i Spółdzielców. – Nie ma wyjątków w prawie. Umowy z jednym podpisem są nieważne – twierdzi Andrzej Krzyżański, prezes KZLiS. – Cała wina leży po stronie spółdzielczej administracji – prezesa i zarządu, którzy nie przestrzegali prawa.

– U nas wykupiono 3,5–4 tys. mieszkań. Dziennie można było podpisać 10–11 aktów – wylicza Jan Gąbka. – Przez rok nie robilibyśmy nic innego, tylko je podpisywalibyśmy. Pozostała działalność spółdzielni byłaby sparaliżowana.

W zamojskiej SM im. Łukasińskiego może być około tysiąca umów z jednym podpisem, w Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – podobnie.

– Wykupione mieszkania były już przedmiotem sprzedaży albo postępowania spadkowego – zwraca uwagę na inny aspekt sprawy Natalia Gołub, zastępca prezesa ChSM ds. gospodarki zasobami mieszkaniowymi. – "Odkręcić” to teraz to rzecz niewyobrażalna.

Co dalej? Znawca Prawa spółdzielczego prof. Henryk Cioch powiedział "Gazecie Prawnej”, że trzeba będzie podpisać nowe umowy o wykupie mieszkań.

O zajęcie stanowiska w sprawie Związek Lokatorów i Spółdzielców zwrócił się do Ministerstwa Sprawiedliwości. Czeka na odpowiedź.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
merypol / 5 kwietnia 2010 o 17:32
0
Bąk napisał:
Ja kupiłem mieszkanie wg gazety za zł a za ile kupili mieszkania : Stolzman, Miller, Sekuła? Oni kupili za miliony tylko jak podzielimy ( zrewaloryzujemy ) milion przez 10.000 to wyjdzie 100PLN. Śp Pan Sekuła to dostał od URM mieszkanie za darmo i sprzedał Bagsikowi za 150 tys USdolar. A swoją drogą to po wpłaceniu pełnego wkładu na lokal spóldzielczy ( spółdzielcze prawo do mieszkania lokatorskiego ) czekałem 18 lat. Spłaciłem cały kredyt, za moje pieniądze wybudowano w osiedlu drogi, lokale użytkowe ( nawet pawilony za które SM od 38 lat pobiera dużą forsę za wynajem ), place zabaw dla dzieci i miejsca wypoczynku dla dorosłych. Pisanie głupot ma na celu dezinformację. Bo wiadomo kto stał za uwłaszczeniem spóldzielców. Teraz robi się ferment, żeby Minister Sprawiedliwości z PO ( ten sam co przegrał stołek burmistrza Łodzi z Panem Kropiwnickim ) podjął decyzję "dobrą" dla ludzi i można wtedy zacząć kampanię dobrą dla PO wg teorii PiS zawalił a PO o sprawę odkręciła.. A swoją drogą to czego AGORA nie napisze, że w Polsce jest 2.800.000 osób posiadających pełny wkład mieszkaniowy, których państwo zrobiło w balona bo wkład podzielono przez 10.000 i wyszło, że teraz na książeczce mają grosze. A szansa na takie mieszkanie uciekła bezpowrotnie w kosmos i to w kierunku Marsa. Dla wyjaśnienia podaję, że za lokal mój zapłaciłem ca 1000PLN a więc 8x więcej niż Stolzmanówny chlopak, Miller i inni PZPR-wcy.
rozwiń
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2010 o 11:17
0
ZA CO WZIOŁ PIENIĄDZE NOTARIUSZ I CO Z JEGO WINĄ?
Avatar
K.C. / 29 marca 2010 o 10:01
0
A co na to miejscowy pleban. Jego zdanie, zgodnie z konkordatem, jest najważniejsze.
Avatar
Kupiłam / 29 marca 2010 o 09:49
0
Nie siejcie paniki. Spółdzielnia mieszkaniowa - każda jest reprrezentowana przez Zarząd, a zarząd to conajmniej 2 osoby i takie osoby są podpisane w Akcie Notarialnym jako STAWAJĄCY do umowy - Aktu Notarialnego, który jest u notariusza (oryginał), kupujący dostaje Akt notarialny w którym jest tylko wzmianka o podpisie Zarządu Spółdzielni.
Avatar
bart / 29 marca 2010 o 07:59
0
[url="http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article575612/Felerny_wykup_mieszkan_za_zlotowke.html"]http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article5...a_zlotowke.html[/url] "W większości spółdzielni mieszkaniowych w Polsce w zarządach zasiada kilka osób. W takich sytuacjach oświadczenia woli za spółdzielnię mogą składać 2 członkowie zarządu lub 1 członek zarządu i 1 pełnomocnik.
W spółdzielniach mających zarządy kolegialne przy zawieraniu umów obowiązuje reprezentacja 2-osobowa. Akt podpisany tylko przez 1 pełnomocnika jest nieważny i spółdzielca może zakwestionować go w każdym czasie w sądzie - mówi prof. Krzysztof Pietrzykowski z Uniwersytetu Warszawskiego.
Spółdzielnie z uporem powtarzają, że działają zgodnie z prawem. Tłumaczą się, że bardzo często nie mają możliwości, aby zarząd był obecny przy podpisaniu każdego aktu.
- Nie ma wątpliwości co do tego, że zarząd może ustanowić pełnomocnika, ale przy podpisaniu aktu musi się stawić także jeden z członków zarządu. Prawo spółdzielcze nakazuje bowiem reprezentację łączną przy składaniu oświadczeń woli - podkreśla Jaromir Gazy z Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców. Związek zwrócił się z wnioskiem o zajęcie stanowiska w tej sprawie przez Ministerstwo Sprawiedliwości"
[url="http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article575612/Felerny_wykup_mieszkan_za_zlotowke.html"]http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article5...a_zlotowke.html[/url] "W większości spółdzielni mieszkaniowych w Polsce w zarządach zasiada kilka osób. W takich sytuacjach oświadczenia woli za spółdzielnię mogą składać 2 członkowie zarządu lub 1 członek zarządu i 1 pełnomocnik.
W spółdzielniach mających zarządy kolegialne przy zawieraniu umów obowiązuje reprezentacja 2-osobowa. Akt podpisany tylko przez 1 pełnomocn... rozwiń
Avatar
rafal_26 / 29 marca 2010 o 07:34
0
ale bzdury;

może szanowny autor artykułu w ramach dziennikarskiej rzetelności zasięgnie wiedzy u specjalistów, w Sądzie Najwyższym albo gdziekolwiek;

wszyscy specjaliści mu jednoznacznie powiedzą: chłopie z czym do ludzi, od kilkunastu lat jest przesądzone, że pełnomocnik właściwie umocowany może działać zamiast zarządu...

takie rzeczy to nawet co "lepsiejsi" studenci administracji wiedzą;D
Avatar
mosquito / 28 marca 2010 o 21:56
0
Mucha napisał:
Koleś, co Ty wciągasz? Rzuć to w diabły, bo bardzo Ci szkodzi!
Jak lubisz kiedy coś Ci w dekiel wali, to się napij jakiegoś mamrota albo co? Ale rzuć to gówno, które teraz bierzesz!

nic a nic nie kumasz ? Mam recht ?
Avatar
zainteresowany / 28 marca 2010 o 20:54
0
Myślę że odpowiedzialni za całą sprawę są notariusze i nikt inny.To oni otrzymali zlecenie na zgodne z prawem,przeprowadzenie przewodu.
Jeżeli zajdzie konieczność ponownego sporządzenia tego dokumentu i będzie to wymagało jakiegoś wkładu finansowego to o zwrot poprzednio
wniesionej opłaty zwrócę się do notariusza który sporządził bubel prawny.Myślę,że wiele osób podejmie ten tryb postępowania,gdyż notariusz to taka instytucja,która ma czuwać nad prawną poprawnością dokumentu.
Avatar
Mucha / 28 marca 2010 o 20:39
0
Bąk napisał:
Ja kupiłem mieszkanie wg gazety za zł a za ile kupili mieszkania : Stolzman, Miller, Sekuła? Oni kupili za miliony tylko jak podzielimy ( zrewaloryzujemy ) milion przez 10.000 to wyjdzie 100PLN. Śp Pan Sekuła to dostał od URM mieszkanie za darmo i sprzedał Bagsikowi za 150 tys USdolar. A swoją drogą to po wpłaceniu pełnego wkładu na lokal spóldzielczy ( spółdzielcze prawo do mieszkania lokatorskiego ) czekałem 18 lat. Spłaciłem cały kredyt, za moje pieniądze wybudowano w osiedlu drogi, lokale użytkowe ( nawet pawilony za które SM od 38 lat pobiera dużą forsę za wynajem ), place zabaw dla dzieci i miejsca wypoczynku dla dorosłych. Pisanie głupot ma na celu dezinformację. Bo wiadomo kto stał za uwłaszczeniem spóldzielców. Teraz robi się ferment, żeby Minister Sprawiedliwości z PO ( ten sam co przegrał stołek burmistrza Łodzi z Panem Kropiwnickim ) podjął decyzję "dobrą" dla ludzi i można wtedy zacząć kampanię dobrą dla PO wg teorii PiS zawalił a PO o sprawę odkręciła.. A swoją drogą to czego AGORA nie napisze, że w Polsce jest 2.800.000 osób posiadających pełny wkład mieszkaniowy, których państwo zrobiło w balona bo wkład podzielono przez 10.000 i wyszło, że teraz na książeczce mają grosze. A szansa na takie mieszkanie uciekła bezpowrotnie w kosmos i to w kierunku Marsa. Dla wyjaśnienia podaję, że za lokal mój zapłaciłem ca 1000PLN a więc 8x więcej niż Stolzmanówny chlopak, Miller i inni PZPR-wcy.


Koleś, co Ty wciągasz? Rzuć to w diabły, bo bardzo Ci szkodzi!
Jak lubisz kiedy coś Ci w dekiel wali, to się napij jakiegoś mamrota albo co? Ale rzuć to gówno, które teraz bierzesz!


Koleś, co Ty wciągasz? Rzuć to w diabły, bo bardzo Ci szkodzi!
Jak lubisz kiedy coś Ci w dekiel wali, to się napij jakiegoś mamrota albo co? Ale rzuć to gówno, które teraz bierzesz! rozwiń
Avatar
mosquito / 28 marca 2010 o 20:06
0
Ewidentny przykład pisaniny pod publiczkę w celu osiągnięcia zamierzonego celu. Bo informacji analitycznej nie ma tu żadnej. Okazuje się, że mało kto umie pisać ze zrozumieniem.
Avatar
merypol / 5 kwietnia 2010 o 17:32
0
Bąk napisał:
Ja kupiłem mieszkanie wg gazety za zł a za ile kupili mieszkania : Stolzman, Miller, Sekuła? Oni kupili za miliony tylko jak podzielimy ( zrewaloryzujemy ) milion przez 10.000 to wyjdzie 100PLN. Śp Pan Sekuła to dostał od URM mieszkanie za darmo i sprzedał Bagsikowi za 150 tys USdolar. A swoją drogą to po wpłaceniu pełnego wkładu na lokal spóldzielczy ( spółdzielcze prawo do mieszkania lokatorskiego ) czekałem 18 lat. Spłaciłem cały kredyt, za moje pieniądze wybudowano w osiedlu drogi, lokale użytkowe ( nawet pawilony za które SM od 38 lat pobiera dużą forsę za wynajem ), place zabaw dla dzieci i miejsca wypoczynku dla dorosłych. Pisanie głupot ma na celu dezinformację. Bo wiadomo kto stał za uwłaszczeniem spóldzielców. Teraz robi się ferment, żeby Minister Sprawiedliwości z PO ( ten sam co przegrał stołek burmistrza Łodzi z Panem Kropiwnickim ) podjął decyzję "dobrą" dla ludzi i można wtedy zacząć kampanię dobrą dla PO wg teorii PiS zawalił a PO o sprawę odkręciła.. A swoją drogą to czego AGORA nie napisze, że w Polsce jest 2.800.000 osób posiadających pełny wkład mieszkaniowy, których państwo zrobiło w balona bo wkład podzielono przez 10.000 i wyszło, że teraz na książeczce mają grosze. A szansa na takie mieszkanie uciekła bezpowrotnie w kosmos i to w kierunku Marsa. Dla wyjaśnienia podaję, że za lokal mój zapłaciłem ca 1000PLN a więc 8x więcej niż Stolzmanówny chlopak, Miller i inni PZPR-wcy.
rozwiń
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2010 o 11:17
0
ZA CO WZIOŁ PIENIĄDZE NOTARIUSZ I CO Z JEGO WINĄ?
Avatar
K.C. / 29 marca 2010 o 10:01
0
A co na to miejscowy pleban. Jego zdanie, zgodnie z konkordatem, jest najważniejsze.
Avatar
Kupiłam / 29 marca 2010 o 09:49
0
Nie siejcie paniki. Spółdzielnia mieszkaniowa - każda jest reprrezentowana przez Zarząd, a zarząd to conajmniej 2 osoby i takie osoby są podpisane w Akcie Notarialnym jako STAWAJĄCY do umowy - Aktu Notarialnego, który jest u notariusza (oryginał), kupujący dostaje Akt notarialny w którym jest tylko wzmianka o podpisie Zarządu Spółdzielni.
Avatar
bart / 29 marca 2010 o 07:59
0
[url="http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article575612/Felerny_wykup_mieszkan_za_zlotowke.html"]http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article5...a_zlotowke.html[/url] "W większości spółdzielni mieszkaniowych w Polsce w zarządach zasiada kilka osób. W takich sytuacjach oświadczenia woli za spółdzielnię mogą składać 2 członkowie zarządu lub 1 członek zarządu i 1 pełnomocnik.
W spółdzielniach mających zarządy kolegialne przy zawieraniu umów obowiązuje reprezentacja 2-osobowa. Akt podpisany tylko przez 1 pełnomocnika jest nieważny i spółdzielca może zakwestionować go w każdym czasie w sądzie - mówi prof. Krzysztof Pietrzykowski z Uniwersytetu Warszawskiego.
Spółdzielnie z uporem powtarzają, że działają zgodnie z prawem. Tłumaczą się, że bardzo często nie mają możliwości, aby zarząd był obecny przy podpisaniu każdego aktu.
- Nie ma wątpliwości co do tego, że zarząd może ustanowić pełnomocnika, ale przy podpisaniu aktu musi się stawić także jeden z członków zarządu. Prawo spółdzielcze nakazuje bowiem reprezentację łączną przy składaniu oświadczeń woli - podkreśla Jaromir Gazy z Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców. Związek zwrócił się z wnioskiem o zajęcie stanowiska w tej sprawie przez Ministerstwo Sprawiedliwości"
[url="http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article575612/Felerny_wykup_mieszkan_za_zlotowke.html"]http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article5...a_zlotowke.html[/url] "W większości spółdzielni mieszkaniowych w Polsce w zarządach zasiada kilka osób. W takich sytuacjach oświadczenia woli za spółdzielnię mogą składać 2 członkowie zarządu lub 1 członek zarządu i 1 pełnomocnik.
W spółdzielniach mających zarządy kolegialne przy zawieraniu umów obowiązuje reprezentacja 2-osobowa. Akt podpisany tylko przez 1 pełnomocn... rozwiń
Avatar
rafal_26 / 29 marca 2010 o 07:34
0
ale bzdury;

może szanowny autor artykułu w ramach dziennikarskiej rzetelności zasięgnie wiedzy u specjalistów, w Sądzie Najwyższym albo gdziekolwiek;

wszyscy specjaliści mu jednoznacznie powiedzą: chłopie z czym do ludzi, od kilkunastu lat jest przesądzone, że pełnomocnik właściwie umocowany może działać zamiast zarządu...

takie rzeczy to nawet co "lepsiejsi" studenci administracji wiedzą;D
Avatar
mosquito / 28 marca 2010 o 21:56
0
Mucha napisał:
Koleś, co Ty wciągasz? Rzuć to w diabły, bo bardzo Ci szkodzi!
Jak lubisz kiedy coś Ci w dekiel wali, to się napij jakiegoś mamrota albo co? Ale rzuć to gówno, które teraz bierzesz!

nic a nic nie kumasz ? Mam recht ?
Avatar
zainteresowany / 28 marca 2010 o 20:54
0
Myślę że odpowiedzialni za całą sprawę są notariusze i nikt inny.To oni otrzymali zlecenie na zgodne z prawem,przeprowadzenie przewodu.
Jeżeli zajdzie konieczność ponownego sporządzenia tego dokumentu i będzie to wymagało jakiegoś wkładu finansowego to o zwrot poprzednio
wniesionej opłaty zwrócę się do notariusza który sporządził bubel prawny.Myślę,że wiele osób podejmie ten tryb postępowania,gdyż notariusz to taka instytucja,która ma czuwać nad prawną poprawnością dokumentu.
Avatar
Mucha / 28 marca 2010 o 20:39
0
Bąk napisał:
Ja kupiłem mieszkanie wg gazety za zł a za ile kupili mieszkania : Stolzman, Miller, Sekuła? Oni kupili za miliony tylko jak podzielimy ( zrewaloryzujemy ) milion przez 10.000 to wyjdzie 100PLN. Śp Pan Sekuła to dostał od URM mieszkanie za darmo i sprzedał Bagsikowi za 150 tys USdolar. A swoją drogą to po wpłaceniu pełnego wkładu na lokal spóldzielczy ( spółdzielcze prawo do mieszkania lokatorskiego ) czekałem 18 lat. Spłaciłem cały kredyt, za moje pieniądze wybudowano w osiedlu drogi, lokale użytkowe ( nawet pawilony za które SM od 38 lat pobiera dużą forsę za wynajem ), place zabaw dla dzieci i miejsca wypoczynku dla dorosłych. Pisanie głupot ma na celu dezinformację. Bo wiadomo kto stał za uwłaszczeniem spóldzielców. Teraz robi się ferment, żeby Minister Sprawiedliwości z PO ( ten sam co przegrał stołek burmistrza Łodzi z Panem Kropiwnickim ) podjął decyzję "dobrą" dla ludzi i można wtedy zacząć kampanię dobrą dla PO wg teorii PiS zawalił a PO o sprawę odkręciła.. A swoją drogą to czego AGORA nie napisze, że w Polsce jest 2.800.000 osób posiadających pełny wkład mieszkaniowy, których państwo zrobiło w balona bo wkład podzielono przez 10.000 i wyszło, że teraz na książeczce mają grosze. A szansa na takie mieszkanie uciekła bezpowrotnie w kosmos i to w kierunku Marsa. Dla wyjaśnienia podaję, że za lokal mój zapłaciłem ca 1000PLN a więc 8x więcej niż Stolzmanówny chlopak, Miller i inni PZPR-wcy.


Koleś, co Ty wciągasz? Rzuć to w diabły, bo bardzo Ci szkodzi!
Jak lubisz kiedy coś Ci w dekiel wali, to się napij jakiegoś mamrota albo co? Ale rzuć to gówno, które teraz bierzesz!


Koleś, co Ty wciągasz? Rzuć to w diabły, bo bardzo Ci szkodzi!
Jak lubisz kiedy coś Ci w dekiel wali, to się napij jakiegoś mamrota albo co? Ale rzuć to gówno, które teraz bierzesz! rozwiń
Avatar
mosquito / 28 marca 2010 o 20:06
0
Ewidentny przykład pisaniny pod publiczkę w celu osiągnięcia zamierzonego celu. Bo informacji analitycznej nie ma tu żadnej. Okazuje się, że mało kto umie pisać ze zrozumieniem.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 1 3

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 1

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 7 8

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 3 2

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie?

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie? 0 1

Publiczne szkoły wyższe z Lublina zakończyły pierwszy etap rekrutacji i sukcesywnie ogłaszają kolejne listy przyjętych na studia. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na ośmiu kierunkach na Politechnice Lubelskiej.

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne?

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne? 2 0

Przyspiesza montaż nowego oświetlenia ulicznego w gminie Puław. Nowe lampy w tym roku otrzymał Dobrosławów, następna w kolejce jest Góra Puławska oraz szereg innych miejscowości.

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 3 0

AZS PSW Biała Podlaska wraca do treningów. W składzie akademiczek będzie kilka zmian

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach 37 8

Za dwa lata będzie gotowy projekt zalewu w Piaskach. Będzie też wiadomo, ile ta inwestycja będzie kosztowała.

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia]
galeria

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia] 30 4

Policjanci z I komisariatu w Lublinie poszukują dwóch sprawców kradzieży w galerii handlowej.

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie
18 lipca 2018, 19:00

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie 0 0

Wielkimi krokami zbliża się 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu i Kursu Pianistycznego w Nałęczowie. W dniach 18-27 lipca do miasta zawitają wybitni artyści z kraju i zagranicy, m.in. Kazimierz Brzozowski i Tomoko Mack-Brzozowska.

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy"

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy" 47 12

Nową-starą koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej pokazał w poniedziałek pełnomocnik wojewody lubelskiego. Jest to odświeżona wersja planów sprzed ośmiu lat. Zakłada budowę nowych przystanków kolejowych w Lublinie, Kraśniku i obok wiaduktu w Konopnicy. Nie ma na razie konkretnych projektów ani funduszy na budowę.

„Sen o mieście” w sierpniu na Zamku Lubelskim. Bilety po 2 zł

„Sen o mieście” w sierpniu na Zamku Lubelskim. Bilety po 2 zł 0 0

„Sen o mieście” wraca na dziedziniec lubelskiego zamku. Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego zobaczymy 4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.