Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 maja 2022 r.
8:34

Lublin. Chłopak na hulajnodze potrącony na przejściu dla pieszych. Kto zawinił?

64 13 A A

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 17 na przejściu dla pieszych przez ul. Podzamcze w Lublinie. Dacia, za której kierownicą siedział 39-letni obywatel Ukrainy potrąciła 17-latka na hulajnodze elektrycznej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dodajmy, że niedługo przed tym zdarzeniem w pobliżu także doszło do wypadku.

Młody mężczyzna na hulajnodze przejeżdżał przez przejście dla pieszych.

Jak informuje kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie za sprawcę uznano kierowcę samochodu. – Skierowano wniosek o ukaranie do sądu – dodaje policjant i zaznacza, że zdarzenie zakwalifikowano jako wykroczenie.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gutek / 16 maja 2022 r. o 13:30
" Łamanie przepisów nie świadczy o winie ?" - łamanie przepisów przez jednych (przejeżdżanie po pasach), nie oznacza, że inni mogą łamać inne przepisy (potrącenia przejeżdżającego po pasach). Z samego faktu, że ktoś przejeżdża po pasach na hulajnodze nie wynika, że można sobie taką osobę bezkarnie potrącić. Podobnie nie można zniszczyć nieprawidłowo parkującego pojazdu, choć parkuje nieprawidłowo, czy np. staranować TIRem osobówki jadącej bez świateł, dlatego, że jedzie bez świateł. Każdy wie, że nie można jeździć bez świateł, czy z telefonem przy uchu, a jednak takim kierujacym, inni kierujący jednak ustępują pierwszeństwa przejazdu, choć nie wszystko w ich zachowaniu jest prawidłowe. Zachowanie osoby jadącej na hulajnodze po pasach nie było prawidłowo (i należy się mandat), ale inne przepisy ruchu nadal pozostają w mocy.
 Gdyby nie przejeżdżał po przejściu najprawdopodobniej nie byłoby tej sytuacji i kropka .
 Gdyby nie przejeżdżał po przejściu najprawdopodobniej nie byłoby tej sytuacji i kropka . rozwiń
Avatar
luoi / 14 maja 2022 r. o 03:40
Przejście to przejscie a nie przejazd niech sie wezmą za przepisy bo mozna zglupiec od ich interpretacji kazdy woj na swój stroj od polandowo
Avatar
Jerem_Corwin / 13 maja 2022 r. o 21:11
Przesądza. Czy można innym pojazdem (samochodem) przejeżdzać po przejściu?
Avatar
Janusz_Paliwas / 13 maja 2022 r. o 17:20
"V Łamanie przepisów nie świadczy o winie ?? - łamanie przepisów świadczy o winie. Przejeżdżający hulajnogą po przejściu, jest winny... przejeżdżania po przejściu i należy mu się za to mandat. Za to samo potrącenie to inne zdarzenie i tu już winny jest raczej (choć nie chcę przesądzać o winie) kierujący samochodem.
 Przecież widać że to kierujący hulajnogą potrącił Dacie. Po zatym Dacia była z jego prawej strony.
Avatar
antypiss / 13 maja 2022 r. o 10:57
Nauczy się bachor, że przez przejscie sie przechodzi. Naprawi szkody i będzie miał nauczkę do końca życia. P.s. Dlaczego ukrainiec nie jest na froncie i nie broni swojego kraju? Co to ma być? Wojna już się zakończyła?
Avatar
Jas_Fasola / 13 maja 2022 r. o 10:28
" Łamanie przepisów nie świadczy o winie ?" - łamanie przepisów przez jednych (przejeżdżanie po pasach), nie oznacza, że inni mogą łamać inne przepisy (potrącenia przejeżdżającego po pasach). Z samego faktu, że ktoś przejeżdża po pasach na hulajnodze nie wynika, że można sobie taką osobę bezkarnie potrącić. Podobnie nie można zniszczyć nieprawidłowo parkującego pojazdu, choć parkuje nieprawidłowo, czy np. staranować TIRem osobówki jadącej bez świateł, dlatego, że jedzie bez świateł. Każdy wie, że nie można jeździć bez świateł, czy z telefonem przy uchu, a jednak takim kierujacym, inni kierujący jednak ustępują pierwszeństwa przejazdu, choć nie wszystko w ich zachowaniu jest prawidłowe. Zachowanie osoby jadącej na hulajnodze po pasach nie było prawidłowo (i należy się mandat), ale inne przepisy ruchu nadal pozostają w mocy.
" Łamanie przepisów nie świadczy o winie ?" - łamanie przepisów przez jednych (przejeżdżanie po pasach), nie oznacza, że inni mogą łamać inne przepisy (potrącenia przejeżdżającego po pasach). Z samego faktu, że ktoś przejeżdża po pasach na hulajnodze nie wynika, że można sobie taką osobę bezkarnie potrącić. Podobnie nie można zniszczyć nieprawidłowo parkującego pojazdu, choć parkuje nieprawidłowo, czy np. staranować TIRem osobówki jadącej bez świateł, dlatego, że jedzie bez świateł. Każdy wie, że nie można jeździć bez świateł, czy ... rozwiń
Avatar
Jas_Fasola / 13 maja 2022 r. o 10:21
"V Łamanie przepisów nie świadczy o winie ?? - łamanie przepisów świadczy o winie. Przejeżdżający hulajnogą po przejściu, jest winny... przejeżdżania po przejściu i należy mu się za to mandat. Za to samo potrącenie to inne zdarzenie i tu już winny jest raczej (choć nie chcę przesądzać o winie) kierujący samochodem.
Avatar
Gutek / 13 maja 2022 r. o 10:17
"A czy przypadkiem chłopak nie powinien przeprowadzać przez przejście hulajnogi ?" - powinien. Ale to, że przejeżdżał nie przesądza jeszcze o winie.
 Łamanie przepisów nie świadczy o winie ? A może nie znajomość tego konkretnego przepisu przez policjanta wskazała winę kierowcy ?
Avatar
Jas_Fasola / 13 maja 2022 r. o 09:12
"A czy przypadkiem chłopak nie powinien przeprowadzać przez przejście hulajnogi ?" - powinien. Ale to, że przejeżdżał nie przesądza jeszcze o winie.
Avatar
czy1telnik / 13 maja 2022 r. o 09:08
Producent ułatwienia: hulajnogi, ustawodawca drogowy, budowniczy drogi, Kierowca i kierowca hulajnogi - -cała kolejka "nieszczęśliwych zbiegów okoliczności" Kto zrobił? Ten co korzysta. To oczywiste, jak mówi Masza w kreskówce. Na obrazku czegoś brakuje, a widzimy poszkodowanych, nawet ten Policjant, co mandat wypisał, traci i cierpi. czyt
Avatar
Gutek / 16 maja 2022 r. o 13:30
" Łamanie przepisów nie świadczy o winie ?" - łamanie przepisów przez jednych (przejeżdżanie po pasach), nie oznacza, że inni mogą łamać inne przepisy (potrącenia przejeżdżającego po pasach). Z samego faktu, że ktoś przejeżdża po pasach na hulajnodze nie wynika, że można sobie taką osobę bezkarnie potrącić. Podobnie nie można zniszczyć nieprawidłowo parkującego pojazdu, choć parkuje nieprawidłowo, czy np. staranować TIRem osobówki jadącej bez świateł, dlatego, że jedzie bez świateł. Każdy wie, że nie można jeździć bez świateł, czy z telefonem przy uchu, a jednak takim kierujacym, inni kierujący jednak ustępują pierwszeństwa przejazdu, choć nie wszystko w ich zachowaniu jest prawidłowe. Zachowanie osoby jadącej na hulajnodze po pasach nie było prawidłowo (i należy się mandat), ale inne przepisy ruchu nadal pozostają w mocy.
 Gdyby nie przejeżdżał po przejściu najprawdopodobniej nie byłoby tej sytuacji i kropka .
 Gdyby nie przejeżdżał po przejściu najprawdopodobniej nie byłoby tej sytuacji i kropka . rozwiń
Avatar
luoi / 14 maja 2022 r. o 03:40
Przejście to przejscie a nie przejazd niech sie wezmą za przepisy bo mozna zglupiec od ich interpretacji kazdy woj na swój stroj od polandowo
Avatar
Jerem_Corwin / 13 maja 2022 r. o 21:11
Przesądza. Czy można innym pojazdem (samochodem) przejeżdzać po przejściu?
Avatar
Janusz_Paliwas / 13 maja 2022 r. o 17:20
"V Łamanie przepisów nie świadczy o winie ?? - łamanie przepisów świadczy o winie. Przejeżdżający hulajnogą po przejściu, jest winny... przejeżdżania po przejściu i należy mu się za to mandat. Za to samo potrącenie to inne zdarzenie i tu już winny jest raczej (choć nie chcę przesądzać o winie) kierujący samochodem.
 Przecież widać że to kierujący hulajnogą potrącił Dacie. Po zatym Dacia była z jego prawej strony.
Avatar
antypiss / 13 maja 2022 r. o 10:57
Nauczy się bachor, że przez przejscie sie przechodzi. Naprawi szkody i będzie miał nauczkę do końca życia. P.s. Dlaczego ukrainiec nie jest na froncie i nie broni swojego kraju? Co to ma być? Wojna już się zakończyła?
Avatar
Jas_Fasola / 13 maja 2022 r. o 10:28
" Łamanie przepisów nie świadczy o winie ?" - łamanie przepisów przez jednych (przejeżdżanie po pasach), nie oznacza, że inni mogą łamać inne przepisy (potrącenia przejeżdżającego po pasach). Z samego faktu, że ktoś przejeżdża po pasach na hulajnodze nie wynika, że można sobie taką osobę bezkarnie potrącić. Podobnie nie można zniszczyć nieprawidłowo parkującego pojazdu, choć parkuje nieprawidłowo, czy np. staranować TIRem osobówki jadącej bez świateł, dlatego, że jedzie bez świateł. Każdy wie, że nie można jeździć bez świateł, czy z telefonem przy uchu, a jednak takim kierujacym, inni kierujący jednak ustępują pierwszeństwa przejazdu, choć nie wszystko w ich zachowaniu jest prawidłowe. Zachowanie osoby jadącej na hulajnodze po pasach nie było prawidłowo (i należy się mandat), ale inne przepisy ruchu nadal pozostają w mocy.
" Łamanie przepisów nie świadczy o winie ?" - łamanie przepisów przez jednych (przejeżdżanie po pasach), nie oznacza, że inni mogą łamać inne przepisy (potrącenia przejeżdżającego po pasach). Z samego faktu, że ktoś przejeżdża po pasach na hulajnodze nie wynika, że można sobie taką osobę bezkarnie potrącić. Podobnie nie można zniszczyć nieprawidłowo parkującego pojazdu, choć parkuje nieprawidłowo, czy np. staranować TIRem osobówki jadącej bez świateł, dlatego, że jedzie bez świateł. Każdy wie, że nie można jeździć bez świateł, czy ... rozwiń
Avatar
Jas_Fasola / 13 maja 2022 r. o 10:21
"V Łamanie przepisów nie świadczy o winie ?? - łamanie przepisów świadczy o winie. Przejeżdżający hulajnogą po przejściu, jest winny... przejeżdżania po przejściu i należy mu się za to mandat. Za to samo potrącenie to inne zdarzenie i tu już winny jest raczej (choć nie chcę przesądzać o winie) kierujący samochodem.
Avatar
Gutek / 13 maja 2022 r. o 10:17
"A czy przypadkiem chłopak nie powinien przeprowadzać przez przejście hulajnogi ?" - powinien. Ale to, że przejeżdżał nie przesądza jeszcze o winie.
 Łamanie przepisów nie świadczy o winie ? A może nie znajomość tego konkretnego przepisu przez policjanta wskazała winę kierowcy ?
Avatar
Jas_Fasola / 13 maja 2022 r. o 09:12
"A czy przypadkiem chłopak nie powinien przeprowadzać przez przejście hulajnogi ?" - powinien. Ale to, że przejeżdżał nie przesądza jeszcze o winie.
Avatar
czy1telnik / 13 maja 2022 r. o 09:08
Producent ułatwienia: hulajnogi, ustawodawca drogowy, budowniczy drogi, Kierowca i kierowca hulajnogi - -cała kolejka "nieszczęśliwych zbiegów okoliczności" Kto zrobił? Ten co korzysta. To oczywiste, jak mówi Masza w kreskówce. Na obrazku czegoś brakuje, a widzimy poszkodowanych, nawet ten Policjant, co mandat wypisał, traci i cierpi. czyt
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lider odskoczył czołówce. Wyniki Keeza chełmskiej klasy okręgowej

Lider odskoczył czołówce. Wyniki Keeza chełmskiej klasy okręgowej

Unia Rejowiec pokonała na swoim boisku Frassatiego Fajsławice. W meczu „na szczycie” Bug Hanna zremisował z Ogniwem Wierzbica. Michał Wlizło strzelił cztery gole dla Ruchu Izbica w wygranym meczu z Hetmanem Żółkiewka

Szykują zaplecze budowy autostrady A2. Kiedy zaczną się prace?

Szykują zaplecze budowy autostrady A2. Kiedy zaczną się prace?

Firma Polaqua szykuje już zaplecze budowy autostrady A2 koło Białej Podlaskiej. Ale procedury administracyjne związane z lubelskim odcinkiem trasy jeszcze trwają.

Zamość: Jarmark Hetmański 2022. Co w programie?
4 czerwca 2022, 13:00

Zamość: Jarmark Hetmański 2022. Co w programie?

To będą dwa dni wielkiego handlowania i możliwości kupienia wszystkiego, czego dusza zapragnie. Na straganach, które w pierwszy weekend czerwca pojawią się na Rynku Wielkim w Zamościu będzie i sztuka ludowa, i przysmaki, i rękodzieło, i pamiątki. Ale Jarmark Hetmański to nie tylko handel, również wydarzenie artystyczne.

Lubelskie Centrum Innowacji i Technologii

Lubelskie Centrum Innowacji i Technologii

Najpiękniejsze sukienki lata – TOP 3 najciekawszych projektów

Najpiękniejsze sukienki lata – TOP 3 najciekawszych projektów

Latem częściej nosimy sukienki. Nie tylko ze względu na słoneczne dni z upalną aurą, ale przede wszystkim również dlatego, że jest to intensywny sezon wesel, jubileuszy, spotkań towarzyskich i wakacyjnych wyjazdów. Dzięki temu zestawieniu dowiesz się o najciekawszych, a zarazem niepowtarzalnych sukienkach, które znakomicie podkreślą Twoją urodę przy najróżniejszych, letnich okazjach.

Z wyższej szkoły zawodowej zrobiła się akademia. Istotna zmiana na chełmskiej uczelni
Rozmowa

Z wyższej szkoły zawodowej zrobiła się akademia. Istotna zmiana na chełmskiej uczelni

Jedyną nowością, jaka może pojawić się w naszej ofercie są studia magisterskie na mechanice i budowie maszyn. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to od października absolwenci studiów licencjackich będą mogli kontynuować naukę na tym kierunku – rozmowa z dr hab. inż. Arkadiuszem Tofilem, rektorem Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie.

Tur Turobin – Łada 1945 Biłgoraj 2:9. Wyniki Keeza zamojskiej klasy okręgowej

Tur Turobin – Łada 1945 Biłgoraj 2:9. Wyniki Keeza zamojskiej klasy okręgowej

Aż 11 bramek padło w sobotę w Turobinie, gdzie tamtejszy Tur zmierzył się z Łada 1945 Biłgoraj. O niespodziance nie mogło być mowy i z wysokiej wygranej cieszyli się goście. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Mykola Chereniuk

Zderzenie osobówki z motocyklem. Jeden nie ustąpił pierwszeństwa drugiemu

Zderzenie osobówki z motocyklem. Jeden nie ustąpił pierwszeństwa drugiemu

34-letni motocyklista trafił do szpitala w wyniku wypadku, do którego doszło w sobotę w Świdniku

Trzy dni z poezją. Lubelska Scena Poetycka
26 maja 2022, 17:00

Trzy dni z poezją. Lubelska Scena Poetycka

- Wspólnie poszukamy wierszy o rzeczach ważnych i aktualnych - mówi Magdalena Krasuska, organizatorka Lubelskiej Sceny Poetyckiej. To festiwal dla wszystkich wielbicieli sztuki słowa mówionego i pisanego, który odbędzie się w dniach 26-28 maja w Muzeum Józefa Czechowicza przy ul. Złotej.

Sypialnia w stylu loftowym - jak ją urządzić?

Sypialnia w stylu loftowym - jak ją urządzić?

Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Przecież to właśnie tutaj odpoczywamy i spędzamy dobrych kilka godzin każdej doby :) Nie ma w tym więc nic dziwnego, iż to właśnie w tym pomieszczeniu chcemy czuć się dobrze i komfortowo. Wystrój sypialni jest więc bardzo ważny

Czym jest auto detailing i czy warto z niego korzystać?

Czym jest auto detailing i czy warto z niego korzystać?

Statystycznie przyjmuje się, że to jednak Panowie częściej przykładają uwagę do wyglądu swojego wozu. Oczywiście nie ujmujemy nic Panią! Niekiedy, aby auto doprowadzić do ładu wizualnego, nie wystarczy samo przydomowe mycie, czy odkurzanie. Potrzebny może być auto detailing.

Łukasz Maciec pokonał Joela Julio podczas gali MB Boxing Night

Łukasz Maciec pokonał Joela Julio podczas gali MB Boxing Night

Dla zawodnika Starej Szkoły Boksu była to pierwsza walka od czasu spektakularnego, chociaż przegranego pojedynku z Anthony Fowlerem. Na swój come back lublinianin dostał Joela Julio. 37-letni pięściarz z Kolumbii to znana postać w pięściarskim środowisku, bo w zawodowym ringu bije się od wielu lat.

Egzamin ósmoklasisty 2022. "Konkurencja może być większa niż zwykle"

Egzamin ósmoklasisty 2022. "Konkurencja może być większa niż zwykle"

Nie ma stresu, bo jak nic będzie „Pan Tadeusz”. Tak obstawiam. I zakład, że się nie pomylę – śmieje się Michał. Podobnie jak tysiące innych ósmoklasistów we wtorek o godz. 9 zacznie pisać egzamin kończący naukę w szkole podstawowej.

Orion Niedrzwica – Unia Bełżyce 4:0, pozostałe wyniki lubelskiej okręgówki

Orion Niedrzwica – Unia Bełżyce 4:0, pozostałe wyniki lubelskiej okręgówki

Orion Niedrzwica lepszy od Unii Bełżyce. Dwa gole dla gospodarzy zdobył Piotr Darmochwał.

Dramat 160 pracowników i ich rodzin. "Mąż głosował na PiS, ale teraz..."

Dramat 160 pracowników i ich rodzin. "Mąż głosował na PiS, ale teraz..."

Przecież my tego oligarchy nawet na oczy nie widzieliśmy – mówią pracownicy Sulzer Turbo Service Poland przy ul. Mełgiewskiej w Lublinie. Od prawie dwóch tygodni nie widzą też swoich pensji.

ALARM24