Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 kwietnia 2021 r.
15:51

Lublin: Konflikt na osiedlu. Mieszkańcy nie chcą myjni pod oknami

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
93 18 A A
Myjnia powstaje tuż przy parkingu osiedlowego centrum handlowego
Myjnia powstaje tuż przy parkingu osiedlowego centrum handlowego (fot. Nadesłane)

Urzędnicy nie widzą w tym nic złego, sąsiedzi wręcz przeciwnie. Mieszkańcy ul. Onyksowej sprzeciwiają się trwającej już budowie myjni samochodowej obok sklepu Stokrotka. Obawiają się, że jej działalność będzie dla nich uciążliwa, m.in. przez hałas

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Samoobsługowa myjnia powstaje tuż przy parkingu osiedlowego centrum handlowego. Budowa trwa na skrawku ziemi przy wjeździe na parking od ul. Onyksowej. – W bezpośrednim sąsiedztwie bloków mieszkalnych, dwóch przedszkoli i żłobka – zauważa pan Mariusz, mieszkaniec jednego z pobliskich bloków.

– Mieszkańcy ul. Onyksowej z wielkim niepokojem przyglądają się budowie. Taka myjnia, jak powszechnie wiadomo, generuje pewien poziom hałasu, wykorzystywane są w niej mocne środki chemiczne i jest uciążliwa dla mieszkańców – wyjaśnia pan Mariusz.

Za zgodą urzędników

Na budowę zgodził się Urząd Miasta na wniosek Krzysztofa Laszuka, przedsiębiorcy z Ełku. – Jestem zaskoczony zaniepokojeniem ze strony mieszkańców – mówi Laszuk. – Inwestycja jest prowadzona na podstawie prawomocnego pozwolenia na budowę.

Urzędnicy przekonują, że nie mieli podstaw, by zablokować tę inwestycję. – Inwestor spełnił warunki wynikające z ustawy Prawo budowlane i urząd nie mógł odmówić wydania pozwolenia – podkreśla Justyna Góźdź z biura prasowego Ratusza. Dodaje, że teren, na którym powstaje nowy obiekt, jest przeznaczony w planie zagospodarowania pod usługi.

Mimo to mieszkańcy twierdzą, że nie jest to dobre miejsce na myjnię. Teren budowy jest oddalony od okien najbliższego bloku o niewiele ponad 30 m.

– Kto wydaje zgody na działalność takich usług w bliskim sąsiedztwie bloków mieszkalnych i miejscu przebywania małych dzieci? – dziwi się nasz Czytelnik. Niepokoi go także to, że projekt nie przewiduje ustawienia ekranów przy myjni.

Tego nie sprawdzali

Urząd Miasta tłumaczy, że wydając pozwolenie nie musiał sprawdzać, czy obiekt nie będzie zbyt uciążliwy dla otoczenia.

– Myjnie samochodowe nie są zaliczone do przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływań na środowisko. Ich budowa nie wymaga przeprowadzania analiz dotyczących ich wpływu na otoczenie – dodaje Góźdź.

– Z dokumentacji projektowej wynika, że myjnia nie będzie uciążliwa dla mieszkańców – podkreśla Laszuk. – Gdyby jednak wystąpiły jakieś uciążliwości, to na pewno będę działał, aby zostały one usunięte – deklaruje. Kiedy można się spodziewać uruchomienia myjni? – Myślę, że około czwartego kwartału tego roku.

Sąsiedzi obawiają się, że uciążliwości nie da się uniknąć. – W całej Polsce znanych jest wiele podobnych spraw – zauważa pan Mariusz i podaje myjni z sąsiedniego os. Poręba. – Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska uznał, że normy hałasu są przekroczone.

Konflikt z Poręby

Rzeczywiście, na sąsiednim osiedlu były takie badania. O ich przeprowadzenie prosił prezydent miasta po skargach mieszkańców bloku przy Perłowej 4. Pomiary z listopada 2011 r. (wykonane między godz. 22 a 23) wykazały przekroczenie dopuszczalnego poziomu hałasu o 7 dB.

Właściciel myjni podważał wyniki i przekonywał, że w trakcie badań z myjni celowo korzystali wyłącznie mieszkańcy wspomnianego bloku. Pomiary powtórzono w kwietniu 2012 r., ale tym razem nie wykazały przekroczenia norm. Powołując się na drugi wynik Urząd Miasta odmówił wydania decyzji o określeniu dopuszczalnego poziomu hałasu emitowanego przez myjnię.

Mieszkańcy bloku przy Perłowej 4 zaskarżyli tę odmowę. Spór dotarł aż do Naczelnego Sądu Administracyjnego, który prawomocnie orzekł, że miasto nie mogło odmówić decyzji określającej dozwolony poziom hałasu.

– To, że kolejne pomiary nie wykazały przekroczenia norm, nie oznacza, że można pominąć pierwszy pomiar, który takie przekroczenie wykazał – czytamy w uzasadnieniu wyroku. Sąd stwierdził też, że pierwszy wynik mógłby być pominięty tylko w przypadku nieprawidłowego przeprowadzenia pomiarów. – Taka okoliczność, jak wynika z akt sprawy, nie miała miejsca.

Urząd: skarg jest mało

Ratusz przekonuje, że mieszkańcy sporadycznie narzekają na działalność myjni samochodowych, a obserwacje Wydziału Ochrony Środowiska nie potwierdzają, by takie obiekty przekraczały normy hałasu.

– Od 2013 r. wpłynęły tylko dwa wnioski o przeprowadzenie pomiarów hałasu z samoobsługowej myjni samochodowej – stwierdza Justyna Góźdź. – Wykonane kontrole połączone z badaniami poziomu hałasu nie wykazały przekroczeń dopuszczalnych poziomów, w związku z tym zostały wydane decyzje umarzające postępowania.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Monisia / 3 kwietnia 2021 r. o 15:11
+270
Tak szybko sprawdzając to mieszkancy tych terenow glosowali w ponad 75% na komitet wyborczy Krzysztofa Ż. a teraz sie nie podoba ? "Kto wydaje zgody na działalność takich usług w bliskim sąsiedztwie bloków mieszkalnych i miejscu przebywania małych dzieci? – dziwi się nasz Czytelnik" - a czytelnik pamieta na kogo glosował? Plakaty sie podobały a teraz sie nie podoba?
 Ałć - trafne, że niektórych zaboli. Ale mi jest mimo wszystko szkoda tych otumanionych ludzi.
Avatar
Monisia / 3 kwietnia 2021 r. o 15:08
+219
Mieszkańcy dewelo-getta Węglin P0łudniowy - jeśli chcecie wiedzieć, co myśli o Was i o Waszych problemach ratuszowy dewelo-duce - wystarczy poczytać wyP0wiedzi forumowego dewelo-trola, klepacza w czerwone łapki. Jego użyty login to billywhite, ale ma do dysP0zycji 150 innych, w tym takie jak: _K_, -bez-owijania-, _lupa_________, _XD_, 1223445, 6yhn, Aaaartek, Agent_Tomek, akerski, Alekshalina, annamazurek99, anne, annonim, Barcka, Beefo, Belzebu, Benny102, BillyWhite, Bobas1987, Brutus, BVNHD, cabrio_obatela_Ryska, carlos, Chico, Coffe_Taste, Cotusie, Ddreporter, DP90, drwstrzas, Dwkomentator, dziennikarzsledczy, dzini, Efflate, ege_szege, ELUSIA1232, Endrju_Golara, Ferenc, friko, gargamel2, Gatusso, Gelon, general, Gonul, Hector, Hubertus, Irena_i, Jacenty44, Jacob_Loui, janekalek, janusz sulima, JarekW, K.D., Klepacki, Klu, Krioo, kronikiekoszurii, kronikiniedorozwoju, Kryska_J, KusKus, latif, Lelek, lerek, LoganBig, Login1, lube102, lubelski_szaman, -Lublin- lub-lin, Lublin_, luigi, luthrienne, majormmm, Malwina_Sz, Mariolubelski, Marko19, mateo, Max…, Mcbolo, Melody, MichalPolak, miszczu, mlody123, mundrolek, na_haju, Natala, Nie_jestem_robotem, Niemamloginu, Ogr99, Olllo, Pan_Pawel, pepeszownik, Peruwiana, Pietrychowska, pigmej, ping_pong_peng, po_co_komu_login, popoprawiana, Qba, qwertyqaz, Qzaq, rejestracjaLU, Robek39, ron, Rsokol, Rukevitsa, RyanGlo, Sad_90, saviano, sawka_p01, scooby, sighter, Sir_Fred, Smeagol, smerfik1989, Speedy, stop_ekoterrorystom_, Turas, turkaj, uwaga_na_trole_z_pis, Waco, wielkifanCysiaW, wncl32nfei66y, Wojtasss, Wojtaszko, WschodPolski, Zbychu, zLublina, zmoranocna, zorro532,
Mieszkańcy dewelo-getta Węglin P0łudniowy - jeśli chcecie wiedzieć, co myśli o Was i o Waszych problemach ratuszowy dewelo-duce - wystarczy poczytać wyP0wiedzi forumowego dewelo-trola, klepacza w czerwone łapki. Jego użyty login to billywhite, ale ma do dysP0zycji 150 innych, w tym takie jak: _K_, -bez-owijania-, _lupa_________, _XD_, 1223445, 6yhn, Aaaartek, Agent_Tomek, akerski, Alekshalina, annamazurek99, anne, annonim, Barcka, Beefo, Belzebu, Benny102, BillyWhite, Bobas1987, Brutus, BVNHD, cabrio_obatela_Ryska, carlos, Chico, Coffe_Taste... rozwiń
Avatar
Monisia / 3 kwietnia 2021 r. o 15:07
+217
[...] a wygląda na to że on po prostu klepie to ręcznie za każdym razem rozłączając się z VPN i zmieniając IP.  Jakiś psychopata zadaje sobie tyle trudu żeby przy każdym artykule  kilkadziesiąt razy się rozłączyć i przeminusować opinie.
Klepie, klepie ręcznie ciecio (P0pił wczoraj przy jajeczku i zaspał dzisiaj?)
 W związku z nadchodzącą Wielkanocą srome_K_ P0stanowił uczcić rządy dewelo-piłata, który gotowy jest ukrzyżowac miasto, żeby napełnić kieszenie Ludzi z Wypchanymi Portfelami manną. Zapewne w zwiazku z tą uroczystością była kupa deweloprzydoopasowych rechotów i PÓł litra siwuchy na głowę.
 W związku z nadchodzącą Wielkanocą srome_K_ P0stanowił uczcić rządy dewelo-piłata, który gotowy jest ukrzyżowac miasto, żeby napełnić kieszenie Ludzi z Wypchanymi Portfelami manną. Zapewne w zwiazku z tą uroczystością była kupa deweloprzydoopasowych rechotów i PÓł litra siwuchy na głowę. rozwiń
Avatar
kronikidewelorozwoju / 3 kwietnia 2021 r. o 13:49
+213
"Plebsowi" z dewelo-getta zwanego Węglin Płd. znowu się coś P0zajączkowało i myślą, że mają prawo zabierać głos w sprawach, kto co może robić na dewelo-folwarku? Ich sP0łeczna rola - zakup apartamĘtu od dewelocwaniaka na terenach skomunikowanych przez miasto-wydmuszkę - została wypełniona. Teraz P0zostaje spłacać raty i dziękować za łaskę wodza, bo przecież w ramach rozwijania mógł wydać zgodę na lokalizację spalarni odpadów. PS. Jak idzie _K_lepanie w łapki na _K_acum ścier_K_o ratuszowo-deweloperska?
Avatar
wujek_samo_zlo / 3 kwietnia 2021 r. o 12:26
+213
Darmowa rada dla inwestora. Poza uzyskaniem pozwolenia na budowę trzeba jeszcze zatrudnić na fakturę VAT odpowiedniego człowieka do „ograniczenia sprzeciwu lokalnej społeczności” wobec budowy. Są tacy co mają agencję reklamową i za milion zł się tego podejmą mając w głębokim poważaniu mieszkańców. Agencja przez system punktowania i wpisy troli odpowiednio wymoderuje fora internetowe tak że mieszkańcy zrozumieją że nie mają racji i ich działania są nikczemne.
Avatar
wujek_samo_zlo / 3 kwietnia 2021 r. o 12:30
+210
Chyba już wszyscy zobaczyli jak działa dewelofarma troli i jak manipuluje opiniami. A może administrator tego portalu się tym w końcu zainteresuje.
Avatar
wujek_samo_zlo / 3 kwietnia 2021 r. o 12:26
+210
Monisia i kronikidewelorozwoju robicie dobrą robotę ostatnich partyzantów walcząceych o wyzwolenie się z tego dewelogetta. Do tej pory myślałem że trol który na zlecenie agencji ogranicza sprzeciw lokalnej społeczności jest na tyle ogarnięty że do minusowania używa jakiegoś skryptu automatycznego , a wygląda na to że on po prostu klepie to ręcznie za każdym razem rozłączając się z VPN i zmieniając IP. Jakiś psychopata zadaje sobie tyle trudu żeby przy każdym artykule kilkadziesiąt razy się rozłączyć i przeminusować opinie. To jakiś kompletny wariat i amator. Kogo ta agencja zatrudnia. Trolu agencyjny chcesz zabłysnąć to przynajmniej wykaż się jakąś wiedzą , napisz sobie skrypt i nie klep tego ręcznie a jak nie potrafisz tego zrobić to wstawaj bardzo wcześnie i pilnuj czy ci nie naklepali już czegoś. A Monisia i kronikidewelorozwoju żeby zadać mu więcej ręcznej pracy to po zaminusowaniu usuwajcie swoje opinie i wklejajcie na nowo , niech sie trol wścieka i minusuje ręcznie od nowa.
Monisia i kronikidewelorozwoju robicie dobrą robotę ostatnich partyzantów walcząceych o wyzwolenie się z tego dewelogetta. Do tej pory myślałem że trol który na zlecenie agencji ogranicza sprzeciw lokalnej społeczności jest na tyle ogarnięty że do minusowania używa jakiegoś skryptu automatycznego , a wygląda na to że on po prostu klepie to ręcznie za każdym razem rozłączając się z VPN i zmieniając IP. Jakiś psychopata zadaje sobie tyle trudu żeby przy każdym artykule kilkadziesiąt razy się rozłączyć i przeminusować opinie. To jakiś komplet... rozwiń
Avatar
wujek_samo_zlo / 3 kwietnia 2021 r. o 11:23
+203
Właśnie wstał o 11.10 i już w ciągu 10 min przeklepał wszystkie oceny o kilkanaście w górę i w dół. To wariat. Można by się się tak z nim bawić ale po co schodzić to jego poziomu dna. Zaraz dostanie orgazmu jak zaminusuje wszystkie wpisy nie przychylne jego zleceniodawcy czyli agencji dbającej o „ograniczenia sprzeciwu lokalnej społeczności”
Avatar
BillyWhite / 2 kwietnia 2021 r. o 16:28
+29
do mieszkancow Onyksowej, czy wy naprawde nie macie wiekszych problemow w zyciu? pralki, zmywarki do naczyn czy komputery w waszych domach generuja wiekszy halas niz taka samoobslugowa myjnia samochodowa, dajcie spokoj i sie nie osmieszajcie
Avatar
PISFAN / 2 kwietnia 2021 r. o 16:56
+27
Panie jeżeli można protestować to protestujemy nie ważne czy nasz protest ma sens czy nie Ps Teraz narzekają ale jak ta myjnia tam powstanie to pierwsi pojadą umyć swoje fury
Avatar
zmoranocna / 6 kwietnia 2021 r. o 23:37
-57
zobaczcie jak pięknie wyplusował komentarze pisowski bot Monisia
Avatar
erniberni / 3 kwietnia 2021 r. o 15:38
-272
Skad ten opór? Przecież wszyscy głosujący na PO i Żuka doskonale wiedzieli jaki schemat obowiązuje w Lublinie. Głosowaliście to macie za swoje. Wcale mi was nie żal. I nie marudzić bo jeszcze obok myjni jest kawałek działki deweloperka coś postawi takiego, że będziecie chcieli jeszcze 2 myjnie:)
 Dziwny tok myślenia. Tzn. co? Jak Pis przejmie władzę w mieście to na działkach przeznaczonych pod usługi będzie stawiał pomniki i kościoły a myjnie bezdotykowe dla mieszkańców Lublina ulokuje w Głusku, Konopnicy, Wólce i Jakubowicach Konińskich? Czy o co chodzi w twoim wpisie bo szczerze mówiąc nie łapię?
 Dziwny tok myślenia. Tzn. co? Jak Pis przejmie władzę w mieście to na działkach przeznaczonych pod usługi będzie stawiał pomniki i kościoły a myjnie bezdotykowe dla mieszkańców Lublina ulokuje w Głusku, Konopnicy, Wólce i Jakubowicach Konińskich? Czy o co chodzi w twoim wpisie bo szczerze mówiąc nie łapię? rozwiń
Avatar
Monisia / 3 kwietnia 2021 r. o 15:11
+270
Tak szybko sprawdzając to mieszkancy tych terenow glosowali w ponad 75% na komitet wyborczy Krzysztofa Ż. a teraz sie nie podoba ? "Kto wydaje zgody na działalność takich usług w bliskim sąsiedztwie bloków mieszkalnych i miejscu przebywania małych dzieci? – dziwi się nasz Czytelnik" - a czytelnik pamieta na kogo glosował? Plakaty sie podobały a teraz sie nie podoba?
 Ałć - trafne, że niektórych zaboli. Ale mi jest mimo wszystko szkoda tych otumanionych ludzi.
Avatar
Monisia / 3 kwietnia 2021 r. o 15:08
+219
Mieszkańcy dewelo-getta Węglin P0łudniowy - jeśli chcecie wiedzieć, co myśli o Was i o Waszych problemach ratuszowy dewelo-duce - wystarczy poczytać wyP0wiedzi forumowego dewelo-trola, klepacza w czerwone łapki. Jego użyty login to billywhite, ale ma do dysP0zycji 150 innych, w tym takie jak: _K_, -bez-owijania-, _lupa_________, _XD_, 1223445, 6yhn, Aaaartek, Agent_Tomek, akerski, Alekshalina, annamazurek99, anne, annonim, Barcka, Beefo, Belzebu, Benny102, BillyWhite, Bobas1987, Brutus, BVNHD, cabrio_obatela_Ryska, carlos, Chico, Coffe_Taste, Cotusie, Ddreporter, DP90, drwstrzas, Dwkomentator, dziennikarzsledczy, dzini, Efflate, ege_szege, ELUSIA1232, Endrju_Golara, Ferenc, friko, gargamel2, Gatusso, Gelon, general, Gonul, Hector, Hubertus, Irena_i, Jacenty44, Jacob_Loui, janekalek, janusz sulima, JarekW, K.D., Klepacki, Klu, Krioo, kronikiekoszurii, kronikiniedorozwoju, Kryska_J, KusKus, latif, Lelek, lerek, LoganBig, Login1, lube102, lubelski_szaman, -Lublin- lub-lin, Lublin_, luigi, luthrienne, majormmm, Malwina_Sz, Mariolubelski, Marko19, mateo, Max…, Mcbolo, Melody, MichalPolak, miszczu, mlody123, mundrolek, na_haju, Natala, Nie_jestem_robotem, Niemamloginu, Ogr99, Olllo, Pan_Pawel, pepeszownik, Peruwiana, Pietrychowska, pigmej, ping_pong_peng, po_co_komu_login, popoprawiana, Qba, qwertyqaz, Qzaq, rejestracjaLU, Robek39, ron, Rsokol, Rukevitsa, RyanGlo, Sad_90, saviano, sawka_p01, scooby, sighter, Sir_Fred, Smeagol, smerfik1989, Speedy, stop_ekoterrorystom_, Turas, turkaj, uwaga_na_trole_z_pis, Waco, wielkifanCysiaW, wncl32nfei66y, Wojtasss, Wojtaszko, WschodPolski, Zbychu, zLublina, zmoranocna, zorro532,
Mieszkańcy dewelo-getta Węglin P0łudniowy - jeśli chcecie wiedzieć, co myśli o Was i o Waszych problemach ratuszowy dewelo-duce - wystarczy poczytać wyP0wiedzi forumowego dewelo-trola, klepacza w czerwone łapki. Jego użyty login to billywhite, ale ma do dysP0zycji 150 innych, w tym takie jak: _K_, -bez-owijania-, _lupa_________, _XD_, 1223445, 6yhn, Aaaartek, Agent_Tomek, akerski, Alekshalina, annamazurek99, anne, annonim, Barcka, Beefo, Belzebu, Benny102, BillyWhite, Bobas1987, Brutus, BVNHD, cabrio_obatela_Ryska, carlos, Chico, Coffe_Taste... rozwiń
Avatar
Monisia / 3 kwietnia 2021 r. o 15:07
+217
[...] a wygląda na to że on po prostu klepie to ręcznie za każdym razem rozłączając się z VPN i zmieniając IP.  Jakiś psychopata zadaje sobie tyle trudu żeby przy każdym artykule  kilkadziesiąt razy się rozłączyć i przeminusować opinie.
Klepie, klepie ręcznie ciecio (P0pił wczoraj przy jajeczku i zaspał dzisiaj?)
 W związku z nadchodzącą Wielkanocą srome_K_ P0stanowił uczcić rządy dewelo-piłata, który gotowy jest ukrzyżowac miasto, żeby napełnić kieszenie Ludzi z Wypchanymi Portfelami manną. Zapewne w zwiazku z tą uroczystością była kupa deweloprzydoopasowych rechotów i PÓł litra siwuchy na głowę.
 W związku z nadchodzącą Wielkanocą srome_K_ P0stanowił uczcić rządy dewelo-piłata, który gotowy jest ukrzyżowac miasto, żeby napełnić kieszenie Ludzi z Wypchanymi Portfelami manną. Zapewne w zwiazku z tą uroczystością była kupa deweloprzydoopasowych rechotów i PÓł litra siwuchy na głowę. rozwiń
Avatar
kronikidewelorozwoju / 3 kwietnia 2021 r. o 13:49
+213
"Plebsowi" z dewelo-getta zwanego Węglin Płd. znowu się coś P0zajączkowało i myślą, że mają prawo zabierać głos w sprawach, kto co może robić na dewelo-folwarku? Ich sP0łeczna rola - zakup apartamĘtu od dewelocwaniaka na terenach skomunikowanych przez miasto-wydmuszkę - została wypełniona. Teraz P0zostaje spłacać raty i dziękować za łaskę wodza, bo przecież w ramach rozwijania mógł wydać zgodę na lokalizację spalarni odpadów. PS. Jak idzie _K_lepanie w łapki na _K_acum ścier_K_o ratuszowo-deweloperska?
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 3 kwietnia 2021 r. o 12:40
-212
Dwie etatowe pisowskie szczekaczki gaworzą sobie o farmach trolli, urzekające. Powiedzcie sami, czy może być coś bardziej komicznego? Ps Wujek nie udawaj, że się jeszcze nie zorientowałeś, że Monisia i kronikidewelorozwoju to jedna i ta sama osoba Ps2 Przestańcie traktować ludzi jak idiotów
Avatar
wujek_samo_zlo / 3 kwietnia 2021 r. o 12:30
+210
Chyba już wszyscy zobaczyli jak działa dewelofarma troli i jak manipuluje opiniami. A może administrator tego portalu się tym w końcu zainteresuje.
Avatar
wujek_samo_zlo / 3 kwietnia 2021 r. o 12:26
+213
Darmowa rada dla inwestora. Poza uzyskaniem pozwolenia na budowę trzeba jeszcze zatrudnić na fakturę VAT odpowiedniego człowieka do „ograniczenia sprzeciwu lokalnej społeczności” wobec budowy. Są tacy co mają agencję reklamową i za milion zł się tego podejmą mając w głębokim poważaniu mieszkańców. Agencja przez system punktowania i wpisy troli odpowiednio wymoderuje fora internetowe tak że mieszkańcy zrozumieją że nie mają racji i ich działania są nikczemne.
Avatar
wujek_samo_zlo / 3 kwietnia 2021 r. o 12:26
+210
Monisia i kronikidewelorozwoju robicie dobrą robotę ostatnich partyzantów walcząceych o wyzwolenie się z tego dewelogetta. Do tej pory myślałem że trol który na zlecenie agencji ogranicza sprzeciw lokalnej społeczności jest na tyle ogarnięty że do minusowania używa jakiegoś skryptu automatycznego , a wygląda na to że on po prostu klepie to ręcznie za każdym razem rozłączając się z VPN i zmieniając IP. Jakiś psychopata zadaje sobie tyle trudu żeby przy każdym artykule kilkadziesiąt razy się rozłączyć i przeminusować opinie. To jakiś kompletny wariat i amator. Kogo ta agencja zatrudnia. Trolu agencyjny chcesz zabłysnąć to przynajmniej wykaż się jakąś wiedzą , napisz sobie skrypt i nie klep tego ręcznie a jak nie potrafisz tego zrobić to wstawaj bardzo wcześnie i pilnuj czy ci nie naklepali już czegoś. A Monisia i kronikidewelorozwoju żeby zadać mu więcej ręcznej pracy to po zaminusowaniu usuwajcie swoje opinie i wklejajcie na nowo , niech sie trol wścieka i minusuje ręcznie od nowa.
Monisia i kronikidewelorozwoju robicie dobrą robotę ostatnich partyzantów walcząceych o wyzwolenie się z tego dewelogetta. Do tej pory myślałem że trol który na zlecenie agencji ogranicza sprzeciw lokalnej społeczności jest na tyle ogarnięty że do minusowania używa jakiegoś skryptu automatycznego , a wygląda na to że on po prostu klepie to ręcznie za każdym razem rozłączając się z VPN i zmieniając IP. Jakiś psychopata zadaje sobie tyle trudu żeby przy każdym artykule kilkadziesiąt razy się rozłączyć i przeminusować opinie. To jakiś komplet... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Gdzie jest 16-letnia Joanna Gibka? Szukają jej już od dwóch miesięcy
galeria

Gdzie jest 16-letnia Joanna Gibka? Szukają jej już od dwóch miesięcy

Policja po raz kolejny zwraca się z apelem o pomoc w poszukiwaniach 16-letniej Joanny Gibkiej, mieszkanki miejscowości Niechmirów w gm. Burzenin (woj. łódzkie).

Lublin: Ratusz wyznacza tereny pod piłkę i żużel

Lublin: Ratusz wyznacza tereny pod piłkę i żużel

W piątek ogłoszony został projekt zagospodarowania terenu po Lubelskim Klubie Jeździeckim. Ma tu powstać akademia piłkarska oraz nowy stadion żużlowy. W planie nie ma ani słowa o jeździectwie i stajniach. Uwagi do projektu można zgłaszać do końca maja

Tragedia na drodze. Cysterna zderzyła się z osobową skodą, kierowca nie miał szans
galeria

Tragedia na drodze. Cysterna zderzyła się z osobową skodą, kierowca nie miał szans

Do tragicznego wypadku którego doszło dzisiaj przed godz. 5 rano na „krajowej dwójce” w Białej Podlaskiej.

Rusza runda wiosenna w bialskiej klasie okręgowej. Unia Żabików i Grom Kąkolewnica faworytami

Rusza runda wiosenna w bialskiej klasie okręgowej. Unia Żabików i Grom Kąkolewnica faworytami

Unia Żabików i Grom Kąkolewnica rozpoczynają walkę o wygranie rozgrywek, Kujawiak Stanin i Ar-Tig Huta Dąbrowa o utrzymanie

Chełm. Matka miała 2,5 promila. Dziecko trafiło do rodziny zastępczej

Chełm. Matka miała 2,5 promila. Dziecko trafiło do rodziny zastępczej

2,5 promila alkoholu w organizmie miała 40-letnia matka, która opiekowała się swoim 6-tygodniowym dzieckiem.

Ostatni raz był widziany na Rynku w Kazimierzu Dolnym. Poszukiwania zaginionego

Ostatni raz był widziany na Rynku w Kazimierzu Dolnym. Poszukiwania zaginionego

Puławscy policjanci poszukują 50-letniego Krzysztofa Siedleckiego. Ostatni raz widziany był 20 kwietnia w centrum Kazimierza Dolnego.

Lubelskie: Pojemniki i beczki pełne były nieznanych substancji [zdjęcia]
galeria

Lubelskie: Pojemniki i beczki pełne były nieznanych substancji [zdjęcia]

Policjanci, strażacy oraz pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Lublinie skontrolowali jedną z posesji w gminie Ryki. Znaleziono na niej beczki oraz pojemniki wypełnione nieznanymi substancjami. Za nielegalne składowanie odpadów grozi kara do 5 lat więzienia.

W poniedziałek najmłodsi wracają do szkół. "Nauka w szkole jest jednak dla dzieci lepsza"

W poniedziałek najmłodsi wracają do szkół. "Nauka w szkole jest jednak dla dzieci lepsza"

Szczegóły są jeszcze ustalane, ale już w poniedziałek najmłodsi uczniowie klas podstawówek zasiądą w szkolnych ławkach. Nie wszyscy na raz, ale dzieci nie kryją szczęścia. Zadowoleni są też rodzice i nauczyciele.

E-commerce, Wielkanoc i trzecia fala koronawirusa

E-commerce, Wielkanoc i trzecia fala koronawirusa

Od rozpoczęcia globalnej pandemii gospodarka znacznie ucierpiała, co możemy zaobserwować po ilości małych i większych biznesów, które od tego czasu upadły. Najbardziej zamrożenie gospodarki odczuły przede wszystkim lokale gastronomiczne i sportowo-rozrywkowe. Ratunkiem dla wielu biznesów stał się e-commerce.

Chełm: Srebrne antepedium z ołtarza bazyliki trafiło do renowacji

Chełm: Srebrne antepedium z ołtarza bazyliki trafiło do renowacji

Okazja jest po temu jest okrągła, bo w tym roku mija 370. rocznica tego triumfu oręża polskiego w bitwie pod Beresteczkiem. Ikona Matki Bożej Chełmskiej była w obozie wojsk króla Jana Kazimierza. Na cześć tego wydarzenia wykonano srebrne antepedium które umieszczono w ołtarzu chełmskiej bazyliki.

Ważne! Rusza wiosenna akcja szczepień lisów przeciwko wściekliźnie

Ważne! Rusza wiosenna akcja szczepień lisów przeciwko wściekliźnie

W dniach 24-26 kwietnia 2021 r.* na terenie województwa lubelskiego planowane jest przeprowadzenie ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Hetman Żółkiewka i Brat-Cukrownik powalczą o awans. Dwóch się bije, skorzysta trzeci?

Hetman Żółkiewka i Brat-Cukrownik powalczą o awans. Dwóch się bije, skorzysta trzeci?

O awans do IV ligi walczyć będą Hetman Żółkiewka i Brat-Cukrownik Siennica Nadolna. Karty w lidze może rozdawać Ogniwo Wierzbica.

Koronawirus Lubelskie, 23 kwietnia: 300 zakażeń mniej niż tydzień temu

Koronawirus Lubelskie, 23 kwietnia: 300 zakażeń mniej niż tydzień temu

W województwie lubelskim jest 475 nowych zakażeń koronawirusem - wynika z oficjalnych danych rządu z 23 kwietnia 2021 r. To o 300 zakażeń mniej niż zanotowano w piątek 16 kwietnia.

10 858 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 539 chorych

10 858 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 539 chorych

10 858 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 539 ofiar śmiertelnych - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj o godz. 10.30. najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

Studia inżynierskie na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym w Stalowej Woli
galeria

Studia inżynierskie na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym w Stalowej Woli

Mieszczący się w Stalowej Woli Wydział Mechaniczno-Technologiczny jest najmłodszym wydziałem Politechniki Rzeszowskiej. Pomimo tego, że kształcenie politechniczne w hutniczym mieście sięga swoją historią roku 1965, to samodzielny wydział istnieje nieco ponad 4 lata.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.