Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 maja 2015 r.
18:15

Mroczna strona lubelskich hipermarketów. 'Jesteśmy na skraju wyczerpania'

0 74 A A
Dyrektor Reala nie chciała z nami rozmawiać. Odesłała nas do rzeczniczki Auchan
Dyrektor Reala nie chciała z nami rozmawiać. Odesłała nas do rzeczniczki Auchan

"To nie zakład, to obóz pracy" – tak o miejscu zatrudnienia mówią pracownicy hipermarketu Real w Lublinie. Dyrekcja sieci wyjaśnia sprawę. A do naszej redakcji ze skargami zgłaszają się pracownicy innych sieci handlowych

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Jesteśmy na skraju wyczerpania, pracujemy w atmosferze zastraszania, gnębienia i poniżania – tak warunki pracy w hipermarkecie Real po przejęciu sieci przez francuski Auchan opisują pracownicy lubelskiego marketu.

Skarżą się na nadmiar obowiązków, konieczność zostawania po godzinach, nazywają sklep „obozem pracy”. Artykuł na ten temat ukazał się w środowym wydaniu Dziennika Wschodniego.

– Tego dnia wśród pracowników Reala dosłownie wrzało. Wszyscy o tym rozmawiali i cieszyli się, że wreszcie w naszej sprawie coś się ruszyło i zostało ujawnione, w jakich warunkach pracujemy. Co ciekawe, w środę w naszym markecie nie można było u nas dostać Dziennika Wschodniego, ani przy kasach, ani na stoisku prasowym – opowiada Grażyna Przysiężniak, przewodnicząca zakładowej Solidarności w hipermarkecie Real w Lublinie. – Pani dyrektor, jak opowiadali pracownicy, dosłownie „szalała”. Miała tego dnia wolne, ale musiała przyjechać. Zorganizowała spotkanie z kierownikami, ale nie wiem jakie są jego efekty. Spodziewam się, że mnie wezwie, bo zdecydowałam się na wypowiedź pod nazwiskiem. Na razie jest jednak cisza.

Dyrektor Reala nie chciała z nami rozmawiać. Odesłała nas do rzeczniczki Auchan. – Przekazałam sprawę dyrekcji i jesteśmy w trakcie wyjaśniania – mówi Dorota Patejko, rzeczniczka Auchan.

Szefową związku zawodowego z Lublina wspiera handlowa sekcja NSZZ Solidarność. – Jeśli będzie taka potrzeba, to pani Grażyna na pewno otrzyma od nas pomoc. Popieramy ją, bo zdecydowała się na odważny krok – mówi Alfred Bujara, szef handlowej sekcji NSZZ „Solidarność”. – Podobne sygnały docierają do nas również z innych sieci. Pracownicy skarżą się, że czują się jak ludzie drugiej kategorii.

Kierownictwo jest nastawione tylko na zysk, są nieustanne naciski. Pracownicy są zwalniani za abstrakcyjne rzeczy. Nawet jeśli wygrają w sądzie, to sprawa ciągnie się miesiącami. Za co mają wtedy żyć?

– Przejęcie sieci Real jest ciężkie, bo to zupełnie inny system pracy, inne wymagania i dyscyplina – mówi Katarzyna Jachimiak, przewodnicząca NSZZ Solidarność w Auchan Polska. – Wiele zależy od tego, na jakich menadżerów się trafi. Są sklepy, gdzie zostały wypracowane dobre relacje z dyrektorami, ale są też i takie, gdzie jest problem. – Najgorzej jeśli trafi się na młodych, ambitnych dyrektorów, którzy za wszelką cenę chcą się wykazać.

Komentarze 74

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mery / 26 sierpnia 2015 o 23:24
0

XXX został nazwany idiotą, niestety ma rację. Gówniarstwo uważa że w pracy jest jak w szkole, można pójść sobie na wagary, albo nie odrobić lekcji. Ostatecznie być nie przygotowanym do lekcji. Niektórzy sądzą że szkoła i wieczne wakacje będą trwały zawsze. z tą rónicą, że teraz należą się za nic nie robienie pieniądze. Młodzieńcze lata się skończyły i czas się brać za robotę. Poganiają was i bardzo dobrze.

 Śmieszą nas czytelnków te żale. Że gonią, że każą pracować. To przepraszam , poszliście do firmy niec nie robić, siłą was tam trzymają. Nie podoba się to się zwolnij i szukaj innej roboty a nie będziesz ciągle płakał i żądał. Jeśli jest coś nie tak powiadom PIP, nie wydaje się, że coś wykryją. Ostatecznie do pracy idzie się PRACOWAĆ!

rozwiń
Avatar
Gość / 29 czerwca 2015 o 16:02
0
Pani Katarzyna Jachimiak nie ma nic do powiedzenia i nic nie robi dostaje wczasy za granicą dla rodziny i siedzi sicho
Avatar
AAA / 4 czerwca 2015 o 15:24
0

Proszę zauważyć, że zarówno w Realu jak i Auchan prawie zawsze połowa kas jest nieczynna, a do czynnych zawsze trzeba czekać 5 do 10 minut. Czyli nas kientów okrada się z naszego wolnego czasu. Nie dajmy się.

Avatar
Gość / 2 czerwca 2015 o 22:14
0
Wyrzuć tych krwiopijców przebrzydłych, bo oni tylko symulują kapitalizm. Interesy w Polsce powinni robić Polacy, na jakiego ptaszka nam miano jelenia Europy? To trzeba w końcu wprost powiedzieć, a ich sługusów, czyli zaprzańców wychłostać publicznie. I nie tak symbolicznie, tylko mocno na tyle, żeby zapamiętała jedna z drugim, że pupa jest od siedzenia, a nie nadstawiania obcemu kapitałowi.
Avatar
polska stan umyslu / 2 czerwca 2015 o 13:43
0

Co w tym dziwnego, że nie pozwalają ci się kawy napić. Do baru przyszedłęś czy do pracy. I jeszcze pretensje że ktoś czegoś wymaga. Herbaty biedacy nie mogą się napić, no okropne. róbta strajk

Czy ty jestes normalny, czy kierem w tym sklepie, jak to sie herbaty napic na przerwie nie mozna, to tylko praca, nia uprawa ryżu dla murzynów. obudz sie człowieku czasy niewolnictwa juz mineły, podobno.

Avatar
Gość / 1 czerwca 2015 o 14:56
0
Jesteśmy niewolnikami we własnym kraju a jeżeli tak to mam wątpliwości czy Polska to jest jeszcze naszym krajem. Zachodnie markety to państwo w państwie, rządzą się jak chcą, traktują nas, Polaków, jak wyrobników, wykorzystując bezrobocie pozwalają sobie na drwiny z naszego prawa i z nas jako pracowników. DLACZEGO POLSKI PRACOWNIK, traktowany przez zachodnie markety jak śmieć, nie otrzymuje żadnego wsparcia ze strony Rządu, Sejmu i innych instytucji państwowych. To jest przecież b. poważna sprawa, ponieważ dotyczy ona 95% marketów w Polsce i setek tysięcy polskich wyrobników. Otwieranie marketu powoduje wzrost bezrobocia /na jedno utworzone miejsce pracy w markecie likwiduje się 3 do 5-ciu miejsc w okolicy /. Markety nie płacą podatków od dochodów /lub płacą podatki symboliczne /, natomiast chwalą się podatkami, ale nie mówią, ze są to podatki VAT, które w 80-90% płacimy my jako kupujący a markety tylko ten podatek zbierają i i odprowadzają. Doczekaliśmy się czasów, kiedy to mamy w Polsce zachodnie - montownie, banki i markety, no i mamy własną, demokratycznie wybraną władzę, ale oni myślą chyba tylko o sobie. Czas na zmiany zarówno w śród rzadzacych jak i rzadzonych.
Jesteśmy niewolnikami we własnym kraju a jeżeli tak to mam wątpliwości czy Polska to jest jeszcze naszym krajem. Zachodnie markety to państwo w państwie, rządzą się jak chcą, traktują nas, Polaków, jak wyrobników, wykorzystując bezrobocie pozwalają sobie na drwiny z naszego prawa i z nas jako pracowników. DLACZEGO POLSKI PRACOWNIK, traktowany przez zachodnie markety jak śmieć, nie otrzymuje żadnego wsparcia ze strony Rządu, Sejmu i innych instytucji państwowych. To jest przecież b. poważna sprawa, ponieważ dotyczy ona 95% marketów w Polsce ... rozwiń
Avatar
:) / 31 maja 2015 o 11:10
0
Ochrona w auchan pozostawia wiele do życzenia zarówno w stosunku do klientów jak i pracowników , osoby które robią rekrutacje nie mają zielonego pojęcia jakie predyspozycje zawodowe powinien mieć pracownik na danym stanowisku pracy, porażka idzie od samej góry
Avatar
Gość / 31 maja 2015 o 10:49
0
Sprzedawca ani pracownicy ochrony nie są uprawnieni do domagania się od kupującego okazania, a tym bardziej wydania im telefonu komórkowego, jak również nie mogą oni żądać usunięcia konkretnego zdjęcia czy też zamieszczonej na telefonie aplikacji. Działania takie są bezprawne, naruszając między innymi prawo konsumenta do własności jego telefonu oraz znajdujących się tam utworów czy aplikacji.
Avatar
Gość / 31 maja 2015 o 10:20
0
W piątek tj. 29.o5.12015 robiliśmy rodzinne zakupy w Auschan przy ul. Witosa. Kupowałem dużo różnych owoców, więc chodziłem ze wszystkich stron tych regałów, i zobaczyłem, że na jednym regale są kiwi po 75 gr, a na sasiednim po 79 gr za szt. Niczym się nie różniły, tylko 4 gr różnicy. Przewidując, że przy kasie mogą być problemy z udowodnieniem, że wziąłem te po 75 gr zrobiłem zdjęcie, które okazałem kasjerce przy naliczaniu ceny, ( moje przewidywania okazały się słuszne, że policzy po droższej cenie), zadzwoniła po managera działu, a ten jak się dowiedział, że zrobiłem zdjęcie wezwał ochronę i abym usuną to zdjęcie. Stanowczo odmówiłem, więc powiedziano mi, że mam problem. Powiedziałem pani z ochrony,że jeśli się dopuściłem przestępstwa na terenie sklepu, to niech wezwie policję, nadal żądała usunięcia zdjęcia, ja odmówiłem i powiedziałem albo niech wzywa policję, jeśli nie to ja wychodzę i nie skasuję tego zdjęcia. jutro wyślę go do redakcji. Mirek
W piątek tj. 29.o5.12015 robiliśmy rodzinne zakupy w Auschan przy ul. Witosa. Kupowałem dużo różnych owoców, więc chodziłem ze wszystkich stron tych regałów, i zobaczyłem, że na jednym regale są kiwi po 75 gr, a na sasiednim po 79 gr za szt. Niczym się nie różniły, tylko 4 gr różnicy. Przewidując, że przy kasie mogą być problemy z udowodnieniem, że wziąłem te po 75 gr zrobiłem zdjęcie, które okazałem kasjerce przy naliczaniu ceny, ( moje przewidywania okazały się słuszne, że policzy po droższej cenie), zadzwoniła po managera działu, a ten ja... rozwiń
Avatar
F. / 30 maja 2015 o 18:17
0

W Leclercu na Zana podobnie. Praca za 5.56 zl. Koszyki testowe. Najgorsze to zbieranie koszyków. Wymigac sie od ich zbierania jest trudno. A co sie na drive tam dzieje ? Nowy kierownik - nowe rządy. Podpisywanie jakis kartek, ze będziesz dobrze zbierala towary.

Na Turystycznej traktowanie pracownika zależy od kierownika działu - z garmażeryjnego wszyscy uciekają, bo kierowniczka wymaga rzeczy których sama by pewnie nie zdążyła zrobić w ciągu 8h, a jak się nie wyrobisz to darcie mordy i kara na następny dzień, czyli dostajesz kolejne obowiązki, których nie masz szans zrealizować... Ale za to na cukierni czy na kasach nie można narzekać na kierowników, bo są w porządku w stosunku do podwładnych.

Na Turystycznej traktowanie pracownika zależy od kierownika działu - z garmażeryjnego wszyscy uciekają, bo kierowniczka wymaga rzeczy których sama by pewnie nie zdążyła zrobić w ciągu 8h, a jak się nie wyrobisz to darcie mordy i kara na następny dzień, czyli dostajesz kolejne obowiązki, których nie masz szans zrealizować... Ale za to na cukierni czy na kasach nie można narzekać na kierowników, bo są w porządku w stosunku do podwładnych.

rozwiń
Avatar
mery / 26 sierpnia 2015 o 23:24
0

XXX został nazwany idiotą, niestety ma rację. Gówniarstwo uważa że w pracy jest jak w szkole, można pójść sobie na wagary, albo nie odrobić lekcji. Ostatecznie być nie przygotowanym do lekcji. Niektórzy sądzą że szkoła i wieczne wakacje będą trwały zawsze. z tą rónicą, że teraz należą się za nic nie robienie pieniądze. Młodzieńcze lata się skończyły i czas się brać za robotę. Poganiają was i bardzo dobrze.

 Śmieszą nas czytelnków te żale. Że gonią, że każą pracować. To przepraszam , poszliście do firmy niec nie robić, siłą was tam trzymają. Nie podoba się to się zwolnij i szukaj innej roboty a nie będziesz ciągle płakał i żądał. Jeśli jest coś nie tak powiadom PIP, nie wydaje się, że coś wykryją. Ostatecznie do pracy idzie się PRACOWAĆ!

rozwiń
Avatar
Gość / 29 czerwca 2015 o 16:02
0
Pani Katarzyna Jachimiak nie ma nic do powiedzenia i nic nie robi dostaje wczasy za granicą dla rodziny i siedzi sicho
Avatar
AAA / 4 czerwca 2015 o 15:24
0

Proszę zauważyć, że zarówno w Realu jak i Auchan prawie zawsze połowa kas jest nieczynna, a do czynnych zawsze trzeba czekać 5 do 10 minut. Czyli nas kientów okrada się z naszego wolnego czasu. Nie dajmy się.

Avatar
Gość / 2 czerwca 2015 o 22:14
0
Wyrzuć tych krwiopijców przebrzydłych, bo oni tylko symulują kapitalizm. Interesy w Polsce powinni robić Polacy, na jakiego ptaszka nam miano jelenia Europy? To trzeba w końcu wprost powiedzieć, a ich sługusów, czyli zaprzańców wychłostać publicznie. I nie tak symbolicznie, tylko mocno na tyle, żeby zapamiętała jedna z drugim, że pupa jest od siedzenia, a nie nadstawiania obcemu kapitałowi.
Avatar
polska stan umyslu / 2 czerwca 2015 o 13:43
0

Co w tym dziwnego, że nie pozwalają ci się kawy napić. Do baru przyszedłęś czy do pracy. I jeszcze pretensje że ktoś czegoś wymaga. Herbaty biedacy nie mogą się napić, no okropne. róbta strajk

Czy ty jestes normalny, czy kierem w tym sklepie, jak to sie herbaty napic na przerwie nie mozna, to tylko praca, nia uprawa ryżu dla murzynów. obudz sie człowieku czasy niewolnictwa juz mineły, podobno.

Avatar
Gość / 1 czerwca 2015 o 14:56
0
Jesteśmy niewolnikami we własnym kraju a jeżeli tak to mam wątpliwości czy Polska to jest jeszcze naszym krajem. Zachodnie markety to państwo w państwie, rządzą się jak chcą, traktują nas, Polaków, jak wyrobników, wykorzystując bezrobocie pozwalają sobie na drwiny z naszego prawa i z nas jako pracowników. DLACZEGO POLSKI PRACOWNIK, traktowany przez zachodnie markety jak śmieć, nie otrzymuje żadnego wsparcia ze strony Rządu, Sejmu i innych instytucji państwowych. To jest przecież b. poważna sprawa, ponieważ dotyczy ona 95% marketów w Polsce i setek tysięcy polskich wyrobników. Otwieranie marketu powoduje wzrost bezrobocia /na jedno utworzone miejsce pracy w markecie likwiduje się 3 do 5-ciu miejsc w okolicy /. Markety nie płacą podatków od dochodów /lub płacą podatki symboliczne /, natomiast chwalą się podatkami, ale nie mówią, ze są to podatki VAT, które w 80-90% płacimy my jako kupujący a markety tylko ten podatek zbierają i i odprowadzają. Doczekaliśmy się czasów, kiedy to mamy w Polsce zachodnie - montownie, banki i markety, no i mamy własną, demokratycznie wybraną władzę, ale oni myślą chyba tylko o sobie. Czas na zmiany zarówno w śród rzadzacych jak i rzadzonych.
Jesteśmy niewolnikami we własnym kraju a jeżeli tak to mam wątpliwości czy Polska to jest jeszcze naszym krajem. Zachodnie markety to państwo w państwie, rządzą się jak chcą, traktują nas, Polaków, jak wyrobników, wykorzystując bezrobocie pozwalają sobie na drwiny z naszego prawa i z nas jako pracowników. DLACZEGO POLSKI PRACOWNIK, traktowany przez zachodnie markety jak śmieć, nie otrzymuje żadnego wsparcia ze strony Rządu, Sejmu i innych instytucji państwowych. To jest przecież b. poważna sprawa, ponieważ dotyczy ona 95% marketów w Polsce ... rozwiń
Avatar
:) / 31 maja 2015 o 11:10
0
Ochrona w auchan pozostawia wiele do życzenia zarówno w stosunku do klientów jak i pracowników , osoby które robią rekrutacje nie mają zielonego pojęcia jakie predyspozycje zawodowe powinien mieć pracownik na danym stanowisku pracy, porażka idzie od samej góry
Avatar
Gość / 31 maja 2015 o 10:49
0
Sprzedawca ani pracownicy ochrony nie są uprawnieni do domagania się od kupującego okazania, a tym bardziej wydania im telefonu komórkowego, jak również nie mogą oni żądać usunięcia konkretnego zdjęcia czy też zamieszczonej na telefonie aplikacji. Działania takie są bezprawne, naruszając między innymi prawo konsumenta do własności jego telefonu oraz znajdujących się tam utworów czy aplikacji.
Avatar
Gość / 31 maja 2015 o 10:20
0
W piątek tj. 29.o5.12015 robiliśmy rodzinne zakupy w Auschan przy ul. Witosa. Kupowałem dużo różnych owoców, więc chodziłem ze wszystkich stron tych regałów, i zobaczyłem, że na jednym regale są kiwi po 75 gr, a na sasiednim po 79 gr za szt. Niczym się nie różniły, tylko 4 gr różnicy. Przewidując, że przy kasie mogą być problemy z udowodnieniem, że wziąłem te po 75 gr zrobiłem zdjęcie, które okazałem kasjerce przy naliczaniu ceny, ( moje przewidywania okazały się słuszne, że policzy po droższej cenie), zadzwoniła po managera działu, a ten jak się dowiedział, że zrobiłem zdjęcie wezwał ochronę i abym usuną to zdjęcie. Stanowczo odmówiłem, więc powiedziano mi, że mam problem. Powiedziałem pani z ochrony,że jeśli się dopuściłem przestępstwa na terenie sklepu, to niech wezwie policję, nadal żądała usunięcia zdjęcia, ja odmówiłem i powiedziałem albo niech wzywa policję, jeśli nie to ja wychodzę i nie skasuję tego zdjęcia. jutro wyślę go do redakcji. Mirek
W piątek tj. 29.o5.12015 robiliśmy rodzinne zakupy w Auschan przy ul. Witosa. Kupowałem dużo różnych owoców, więc chodziłem ze wszystkich stron tych regałów, i zobaczyłem, że na jednym regale są kiwi po 75 gr, a na sasiednim po 79 gr za szt. Niczym się nie różniły, tylko 4 gr różnicy. Przewidując, że przy kasie mogą być problemy z udowodnieniem, że wziąłem te po 75 gr zrobiłem zdjęcie, które okazałem kasjerce przy naliczaniu ceny, ( moje przewidywania okazały się słuszne, że policzy po droższej cenie), zadzwoniła po managera działu, a ten ja... rozwiń
Avatar
F. / 30 maja 2015 o 18:17
0

W Leclercu na Zana podobnie. Praca za 5.56 zl. Koszyki testowe. Najgorsze to zbieranie koszyków. Wymigac sie od ich zbierania jest trudno. A co sie na drive tam dzieje ? Nowy kierownik - nowe rządy. Podpisywanie jakis kartek, ze będziesz dobrze zbierala towary.

Na Turystycznej traktowanie pracownika zależy od kierownika działu - z garmażeryjnego wszyscy uciekają, bo kierowniczka wymaga rzeczy których sama by pewnie nie zdążyła zrobić w ciągu 8h, a jak się nie wyrobisz to darcie mordy i kara na następny dzień, czyli dostajesz kolejne obowiązki, których nie masz szans zrealizować... Ale za to na cukierni czy na kasach nie można narzekać na kierowników, bo są w porządku w stosunku do podwładnych.

Na Turystycznej traktowanie pracownika zależy od kierownika działu - z garmażeryjnego wszyscy uciekają, bo kierowniczka wymaga rzeczy których sama by pewnie nie zdążyła zrobić w ciągu 8h, a jak się nie wyrobisz to darcie mordy i kara na następny dzień, czyli dostajesz kolejne obowiązki, których nie masz szans zrealizować... Ale za to na cukierni czy na kasach nie można narzekać na kierowników, bo są w porządku w stosunku do podwładnych.

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 74

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 4 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 12 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 12

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!