Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 listopada 2018 r.
17:46

Lublin: Narodowcy chcieli kary za znieważenie godła Polski. Jest decyzja prokuratury

Autor: Zdjęcie autora jsz
0 24 A A

Nie będzie śledztwa w sprawie białego orła na tęczowym tle. Prokuratura doszła do wniosku, że taki symbol nie znieważa polskiego godła, czego próbowali dowodzić narodowcy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Prokuratura postanowiła odmówić wszczęcia śledztwa, wobec braku znamion czynu zabronionego – potwierdza Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Sprawa dotyczy wizerunku białego orła na tęczowym tle. Widniał on na jednym z transparentów, niesionych przez uczestników Marszu Równości w Lublinie.

Niedługo po październikowej manifestacji do prokuratury trafiły zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa. Ich autorzy, osoba prywatna i lubelska brygada Obozu Radykalno Narodowego dowodzili, iż doszło do znieważenia godła Polski.

W sprawie przeprowadzono tzw. czynności sprawdzające. Po ich zakończeniu śledczy uznali, że do przestępstwa nie doszło.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 listopada 2018 r. o 19:02
+22
Za profanację Polski Walczącej którą nosi byle pętak drący mordę biała Europa itp, nie będzie sprawy ?
Avatar
pani od chemii... / 26 listopada 2018 r. o 19:06
+19
....bardziej od "profanacji" godła państwa oburza mnie znaczny deficyt intelektualny wszystkich oburzonych! Są żywym dowodem na niepowodzenie licznych reform systemu edukacji dzieci i młodzieży! Ale w sytuacji, kiedy ilość godzin lekcyjnych np. fizyki, chemii czy matematyki łącznie jest mniejszy od tzw. nauczania religii, to czy możemy się dziwić?
Avatar
Paweł / 26 listopada 2018 r. o 18:39
+18
Flaga UE nie jest prawnie chroniona bo nie jest flagą państwową tylko tak jak ująłeś znaczkiem marketingowym.
Avatar
janusz / 26 listopada 2018 r. o 18:49
+9
Zrozumcie! Nie doszło do przestępstwa bo ten twór "tęczowy orzeł" to nie jest godło tylko jakiś znaczek marketingowy. I tak! Spalenie flagi UE to znieważenie bo to była flaga UE, a nie jakaś "artystyczna" interpretacja wzorowana na fladze. Takie jest prawo. Tu nie mają znaczenia poglądy sędziów czy prokuratorów. Weźcie się ludzie ogarnijcie.
 Za ten "twór" miliony Polaków oddało życie!!! Czy za flagę UE oddał życie jakiś człowiek?
Avatar
Gość / 26 listopada 2018 r. o 18:07
+7
Za to spalenie flagi UE, to straszne przestępstwo.
Avatar
Gość / 27 listopada 2018 r. o 11:59
+3
Pytanie: czy widział ktoś w naturze, żeby dwa ptaki tej samej płci siedziały w jednym gnieździe, znosiły jaja z których wykluły się pisklęta, wysiadywały jaja i wychowywały młode? Proszę o informacje o konkretach.
Avatar
Gość / 27 listopada 2018 r. o 15:47
+2
A nie można posadzić prokuratora, żeby sobie przemyślał? Przecież Ustawa dokładnie opisuje wygląda Godła !!
Avatar
Do oko: / 28 listopada 2018 r. o 12:24
+1
Nie wiem jakiego ty chcesz Lublina, ja w każdym bądź razie wolnego od politycznej poprawności podyktowanej lewicowo-liberalnymi widzimisiami. Nie dziwię się, że niektórych ludzi szlag trafiał jak obserwowali tęczowy marsz. Jeżeli właśnie tak ma wyglądać ta cała "Europejskość" polegająca na przyzwalaniu na tolerancję rzeczy, będących kompletnymi zaprzeczeniami natury( musisz wiedzieć że ten "+" w LGBTQ+ oznacza wszystkich innych z różnymi odchyleniami seksualnymi) to po jaką cholerę żeśmy się do tej Unii Europejskiej pchali? Owszem pierwsze kilka lat członkostwa było fajne, bo coś nowego i tak dalej, ale im dalej w las, tym gorzej. Inwestycje drogie, trzeba brać kredyty, pożyczki, co więcej w niczym one nie pomogą zwykłym ludziom, no sorry, w czym np. pomoże przebudowa deptaka, poza tym, że to tylko walor estetyczny, w czym pomogą wymiany chodniczków, kostek, w czym pomogą jakiekolwiek modernizacje jak ludzie zarabiali mało i nadal zarabiają mało, owszem trochę się poprawiło nam życiowo, ale jeszcze bardzo ale to bardzo mało. Zresztą co tu będę więcej mówić, wiele ludzi się przekona o złych intencjach UE jak w życie wejdzie ACTA 2, jak 75% treści w Internecie będzie filtrowanych i usuwanych rzekomo ze względu praw autorskich. Unia Europejska idzie drogą Chin, cenzura w sieci, pomysły utworzenia wspólnej armii, przyrost kompetencji unijnych urzędników, oddawanie suwerenności własnego kraju na rzecz UE. Moje zdanie jest takie - poświętujmy 15 lecie członkostwa w strukturze w 2019 roku, a później powoli się wymeldowujmy, za wszystko dobrego co nam unia dała grzecznie podziękujmy. Ja jestem za POLEXITEM, bo mam złe przeczucia co do intencji UE działającej w obecnej formie. Polityczna poprawność nie wchodzi w grę.
Nie wiem jakiego ty chcesz Lublina, ja w każdym bądź razie wolnego od politycznej poprawności podyktowanej lewicowo-liberalnymi widzimisiami. Nie dziwię się, że niektórych ludzi szlag trafiał jak obserwowali tęczowy marsz. Jeżeli właśnie tak ma wyglądać ta cała "Europejskość" polegająca na przyzwalaniu na tolerancję rzeczy, będących kompletnymi zaprzeczeniami natury( musisz wiedzieć że ten "+" w LGBTQ+ oznacza wszystkich innych z różnymi odchyleniami seksualnymi) to po jaką cholerę żeśmy się do tej Unii Europejskiej pchal... rozwiń
Avatar
ObywatelPolski / 27 listopada 2018 r. o 19:13
+1
Ciekawe w której szkole i klasie ???Jak trzecio klasista nie ma fizyki to może i to prawda.Nie popadaj w PARANOJĘ!!!!!
Avatar
oko / 27 listopada 2018 r. o 07:31
+1
Co nie zmienia faktu, że to był ostatni taki marsz w mieście Lublin, jak chcą to proszę bardzo na księżyc do Niemiec i koniec, Lublinianie nie chcą tęczowego cyrku w swoim mieście, niech sobie szerzą swoją zgniliznę gdzie indziej, dotychczas nie było tu żadnych takich marszów LGBTQ+ i być nie powinno. Koniec tych świństw do cholery jasnej.
Marsz był spokojny i bez żadnego nachalnego promowania "zgnilizny". Jedyni, którzy popisali się ze zwierzęceniem to byli nielegalni kontrmanifestanci, reprezentujący tą "normalną" część społeczeństwa. Czy takiego Lublina chcemy dla naszych dzieci?
Marsz był spokojny i bez żadnego nachalnego promowania "zgnilizny". Jedyni, którzy popisali się ze zwierzęceniem to byli nielegalni kontrmanifestanci, reprezentujący tą "normalną" część społeczeństwa. Czy takiego Lublina chcemy dla naszych dzieci? rozwiń
Avatar
Do oko: / 28 listopada 2018 r. o 12:24
+1
Nie wiem jakiego ty chcesz Lublina, ja w każdym bądź razie wolnego od politycznej poprawności podyktowanej lewicowo-liberalnymi widzimisiami. Nie dziwię się, że niektórych ludzi szlag trafiał jak obserwowali tęczowy marsz. Jeżeli właśnie tak ma wyglądać ta cała "Europejskość" polegająca na przyzwalaniu na tolerancję rzeczy, będących kompletnymi zaprzeczeniami natury( musisz wiedzieć że ten "+" w LGBTQ+ oznacza wszystkich innych z różnymi odchyleniami seksualnymi) to po jaką cholerę żeśmy się do tej Unii Europejskiej pchali? Owszem pierwsze kilka lat członkostwa było fajne, bo coś nowego i tak dalej, ale im dalej w las, tym gorzej. Inwestycje drogie, trzeba brać kredyty, pożyczki, co więcej w niczym one nie pomogą zwykłym ludziom, no sorry, w czym np. pomoże przebudowa deptaka, poza tym, że to tylko walor estetyczny, w czym pomogą wymiany chodniczków, kostek, w czym pomogą jakiekolwiek modernizacje jak ludzie zarabiali mało i nadal zarabiają mało, owszem trochę się poprawiło nam życiowo, ale jeszcze bardzo ale to bardzo mało. Zresztą co tu będę więcej mówić, wiele ludzi się przekona o złych intencjach UE jak w życie wejdzie ACTA 2, jak 75% treści w Internecie będzie filtrowanych i usuwanych rzekomo ze względu praw autorskich. Unia Europejska idzie drogą Chin, cenzura w sieci, pomysły utworzenia wspólnej armii, przyrost kompetencji unijnych urzędników, oddawanie suwerenności własnego kraju na rzecz UE. Moje zdanie jest takie - poświętujmy 15 lecie członkostwa w strukturze w 2019 roku, a później powoli się wymeldowujmy, za wszystko dobrego co nam unia dała grzecznie podziękujmy. Ja jestem za POLEXITEM, bo mam złe przeczucia co do intencji UE działającej w obecnej formie. Polityczna poprawność nie wchodzi w grę.
Nie wiem jakiego ty chcesz Lublina, ja w każdym bądź razie wolnego od politycznej poprawności podyktowanej lewicowo-liberalnymi widzimisiami. Nie dziwię się, że niektórych ludzi szlag trafiał jak obserwowali tęczowy marsz. Jeżeli właśnie tak ma wyglądać ta cała "Europejskość" polegająca na przyzwalaniu na tolerancję rzeczy, będących kompletnymi zaprzeczeniami natury( musisz wiedzieć że ten "+" w LGBTQ+ oznacza wszystkich innych z różnymi odchyleniami seksualnymi) to po jaką cholerę żeśmy się do tej Unii Europejskiej pchal... rozwiń
Avatar
ObywatelPolski / 27 listopada 2018 r. o 19:13
+1
Ciekawe w której szkole i klasie ???Jak trzecio klasista nie ma fizyki to może i to prawda.Nie popadaj w PARANOJĘ!!!!!
Avatar
Gość / 27 listopada 2018 r. o 15:47
+2
A nie można posadzić prokuratora, żeby sobie przemyślał? Przecież Ustawa dokładnie opisuje wygląda Godła !!
Avatar
krystyna / 27 listopada 2018 r. o 14:58
0
nie wiem co to za prawo jest w Polsce,Godło i Flaga powinny być szanowane i za jakiekolwiek "przeróbki"powinna być surowa kara w kodeksie karnym lub nawet konstytucji.to by odstraszyło wszystkich ,
Avatar
Gość / 27 listopada 2018 r. o 11:59
+3
Pytanie: czy widział ktoś w naturze, żeby dwa ptaki tej samej płci siedziały w jednym gnieździe, znosiły jaja z których wykluły się pisklęta, wysiadywały jaja i wychowywały młode? Proszę o informacje o konkretach.
Avatar
Ewa / 27 listopada 2018 r. o 11:41
0
Co nie zmienia faktu, że to był ostatni taki marsz w mieście Lublin, jak chcą to proszę bardzo na księżyc do Niemiec i koniec, Lublinianie nie chcą tęczowego cyrku w swoim mieście, niech sobie szerzą swoją zgniliznę gdzie indziej, dotychczas nie było tu żadnych takich marszów LGBTQ+ i być nie powinno. Koniec tych świństw do cholery jasnej.
 Wypowiadaj się wyłącznie w swoim imieniu a nie wszystkich Lublinian. Akurat mnie marsz nie przeszkadzał. 
Avatar
K / 27 listopada 2018 r. o 09:01
-2
Oburza mnie takie postępowanie prokuratora. Chętnie dołączę się do zbiórki pieniędzy na opłacenie dobrego prawnika i nagłośnienie sprawy w całej Polsce. Polski Orzeł Biały nie jest symbolem homoseksualistów! To nasze Godło!
Ale zdajesz sobie sprawę, że pewnie do 10% polskiego społeczeństwa, to homoseksualiści, a więc jest to także ich godło?
Avatar
oko / 27 listopada 2018 r. o 07:31
+1
Co nie zmienia faktu, że to był ostatni taki marsz w mieście Lublin, jak chcą to proszę bardzo na księżyc do Niemiec i koniec, Lublinianie nie chcą tęczowego cyrku w swoim mieście, niech sobie szerzą swoją zgniliznę gdzie indziej, dotychczas nie było tu żadnych takich marszów LGBTQ+ i być nie powinno. Koniec tych świństw do cholery jasnej.
Marsz był spokojny i bez żadnego nachalnego promowania "zgnilizny". Jedyni, którzy popisali się ze zwierzęceniem to byli nielegalni kontrmanifestanci, reprezentujący tą "normalną" część społeczeństwa. Czy takiego Lublina chcemy dla naszych dzieci?
Marsz był spokojny i bez żadnego nachalnego promowania "zgnilizny". Jedyni, którzy popisali się ze zwierzęceniem to byli nielegalni kontrmanifestanci, reprezentujący tą "normalną" część społeczeństwa. Czy takiego Lublina chcemy dla naszych dzieci? rozwiń
Avatar
Marek t / 26 listopada 2018 r. o 22:20
-7
Niech POwcy jeżdżą na swoje tęczowe marsze do wsi Warszawa a nie organizują ich w Lublinie
Avatar
Leonard / 26 listopada 2018 r. o 21:16
-6
Taką mamy od lat "prokuraturę". Ma wszystko w d...ie. A że nie pracują tam w większości ludzie narodowości polskiej tylko narodowości prawniczej to nie spodziewajmy się niczego.