Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 lutego 2011 r.
19:29
Edytuj ten wpis

Lublin przygotowuje się do pogrzebu abp. Życińskiego

0 9 A A
Krypta "biskupów”. Tu będzie miejsce spoczynku metropolity lubelskiego (Wojciech Nieśpiałowski)
Krypta \"biskupów”. Tu będzie miejsce spoczynku metropolity lubelskiego (Wojciech Nieśpiałowski)

Trzy dni potrwają uroczystości pogrzebowe abp. Józefa Życińskiego. Wiadomo już, że hierarchę będą żegnać tłumy, jakich dawno w Lublinie nie było. Do ceremonii i do przyjęcia gości miasto musi się przygotować bardzo szybko i niezwykle solidnie. Tak, by metropolitę pożegnać godnie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Będziemy na to przygotowani, staniemy na wysokości zadania – zapewnia Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. On i jego podwładni mają bardzo mało czasu. Już wczoraj Żuk podpisał zgodę na pochówek. – To decyzja zezwalająca na sprowadzenie zwłok do Lublina. Wysłaliśmy ją do konsulatu w Rzymie – mówi Tomasz Gawęda z Urzędu Miasta.

Trumna z ciałem metropolity przybędzie do Lublina w czwartek

Tego dnia o godz. 16 przewieziona zostanie z Seminarium Duchownego do Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W piątek, kwadrans po południu, w kościele KUL rozpocznie się msza święta. O godz. 14 kondukt żałobny wyjdzie z kościoła KUL, przejdzie Al. Racławickimi, Krakowskim Przedmieściem, deptakiem i Królewską do archikatedry. To oficjalny harmonogram z lubelskiej kurii.

Msza św. pogrzebowa rozpocznie się w sobotę o godz. 11 w archikatedrze

Po mszy trumna z ciałem abp. Józefa Życińskiego spocznie w katedralnej krypcie.

– Spodziewamy się ogromnej liczby biskupów, kardynałów i osób ze sceny politycznej, w tym prezydenta Bronisława Komorowskiego lub jego przedstawiciela oraz reprezentantów rządu – mówi prezydent Żuk. – W porozumieniu z kurią wykonamy to, co do nas należy, dostosujemy się do jej potrzeb, damy pełne wsparcie logistyczne.
Uroczystości będą wymagały bardzo poważnych przygotowań

Nad całością czuwać będzie specjalny zespół powołany przez prezydenta złożony z fachowców różnych branż. Od bezpieczeństwa, dróg, komunikacji i wielu innych.

– Wszystkim nam zależy, by metropolitę pożegnać godnie – mówi Anna Adamiak, zastępca dyrektora Wydziału Dróg i Mostów. – W poniedziałek zwołujemy naradę z policją, musimy ustalić organizację ruchu w mieście.

Wiadomo już, że pewne części miasta będą zamykane dla ruchu

– Zamkniemy całą trasę konduktu, zdemontujemy słupki na deptaku. Musimy ustalić, ile miejsc parkingowych potrzeba będzie gościom i takie miejsca wyznaczyć. Prawdopodobnie na ten cel przeznaczymy jeden pas al. Solidarności i al. Unii Lubelskiej – wylicza Adamiak.

Będą też spore zmiany w komunikacji miejskiej. – Jeżeli prezydent podejmie decyzję, że komunikacja powinna być zwiększona lub w jakiś inny sposób zmieniona to oczywiście dostosujemy się do zaleceń – zapewnia Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego. Miasto ma też zapewnić odpowiednią liczbę toalet dla żałobników.

W krypcie archikatedry

Ciało abp. Józefa Życińskiego spocznie w podziemiach lubelskiej archikatedry – obok innych lubelskich biskupów. Trumna zostanie złożona w jednej z krypt, które kilka lat temu sam poświęcił po ich odnowieniu.

Zgodnie z prawem kanonicznym metropolita powinien być pochowany w podziemiach swojej katedry. Wyjątkiem od tej reguły może być jedynie wola zmarłego, który inne miejsce swojego spoczynku mógłby wskazać w swoim testamencie. Tu nie było takiej sytuacji. Józef Życiński zostanie pochowany w krypcie lubelskiej archikatedry. Tę informację potwierdzili wczoraj kanclerz kurii w Lublinie ks. Wojciech Pęcherzewski i proboszcz archikatedry Adam Lewandowski.

Krypty znajdujące się pod nawami kościoła archikatedralnego powstały w chwili wznoszenia tego gmachu (1595–1604 r.). Od początku były przeznaczone na miejsce wiecznego spoczynku najważniejszych duchownych. Każda z krypt stanowiła oddzielne pomieszczenie, do którego dostęp był możliwy jedynie od strony naw, poprzez specjalne zejścia. Dla łatwiejszej komunikacji ściany pomiędzy nimi zostały przekute.
W lubelskiej świątyni pochowani zostali duchowni i świeccy żyjący od XVI do XX wieku. Podczas przeprowadzonych w 2001 roku badań archeologicznych w podziemiach archikatedry natrafiono na 100 szkieletów.

– W 2002 roku abp Życiński poświęcił odrestaurowane krypty. Myślę, że powinien w nich spocząć – mówi archeolog Rafał Niedźwiadek, który w 2001 i 2002 roku prowadził prace w podziemiach archikatedry. – Ówczesne władze kościoła zadecydowały, że po zakończeniu prac w kryptach będzie tam miejsce na kolejne pochówki.

Pierwsza krypta jest zupełnie pusta. – Tam arcybiskup zaplanował kaplicę, w której raz do roku odprawiano mszę za pochowanych tam zmarłych – wyjaśnia Niedźwiadek. – Kolejna jest z sarkofagami biskupów i z tego, co pamiętam jest tam miejsce na dwa-trzy kolejne. Taki był zamysł przy restauracji krypt. Każdy z biskupów ma swój sarkofag, wierni mogą się przy nich zatrzymywać, modlić.

– Tak, to w tym miejscu spocznie ciało abp Życińskiego – potwierdza ks. Adam Lewandowski, proboszcz archikatedry lubelskiej. – W trzecim sarkofagu z kolei, obok innych lubelskich biskupów: Mariana Leona Fulmana i Piotra Kałwy.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
filip / 20 lutego 2011 o 05:19
0
skąd wiesz że jest w piekle? Byłaś tam, czy może jesteś Bogiem? Pokora, pokora.... sama nie wiesz czy ty się tam nie znajdziesz tzw. "katoliczko"...
Avatar
m / 14 lutego 2011 o 06:35
0
Przykro mi, ale biskup Zyciński jest już w piekle !

Pan Jezus:
NIECH SIĘ ŚWIĘCI IMIĘ TWOJE.
W NIEBIE JEST KRÓLESTWO TWOJE,
PROSIMY CIĘ PRZYNIEŚ KRÓLESTWO TWOJE NA ZIEMIĘ.
BĄDŹ WOLA TWOJA TERAZ I NA WIEKI.

Modlitwa „Ojcze nasz…” musi być odmawiana jak was nauczyłem. Przez te wszystkie wieki obrażacie Ojca Mego i zmieniacie Moje słowa, a nie tylko w tej modlitwie. KOŚCIÓŁ Mój jest waszym kościołem, a nie tylko Watykanu. Mało kto z Watykanu pytał Mnie o zdanie. To prości ludzie, tacy jak ty i tobie podobni zobaczyliście błędy uczonych w piśmie. Jeden chce być mądrzejszy przez drugiego. Ponakładali sobie na głowy, przeróżne wieże, turbany i korony , a na Mojej głowie zostawili koronę cierniową, abym dalej cierpiał. No cóż, taka Moja rola w waszym życiu- cierpieć za wasze nieskończone, wyrafinowane i wymyślone grzechy. Ale każdy z was stanie przede Mną nagi, jak wasz biskup który stracił życie ziemskie. Przez swoją pychę na ziemi - stracił życie wieczne. Ja przywitałem go bez korony - tak jak chciał, i zobaczył Mnie jako sługę – tak jak chciał, ale tylko zobaczył Mnie bo dalej potoczyły się jego losy według jego planów oraz jego pana Lucyfera. Nikt nie może służyć dwóm bogom. Dlatego też poszedł do swojego pana u którego będzie najgorszym sługą. Tak, wszystkiemu złemu winien jest Mój KOŚCIÓŁ. Ja przychodzę do Mojego KOŚCIOŁA - proszę, błagam i płaczę a urzędnicy w Moim KOŚCIELE dekorują swoje piersi, dekorują swoje głowy oraz ubiór, natomiast - Mnie Boga zostawiają nagiego na Krzyżu z koroną cierniową. W waszym dniu role odwracają się. Ja stoję przed wami w koronie wiecznej chwały i w stroju królewskim, a wy przede Mną wijecie się nadzy. Tylko jest ta różnica: Ja w waszym świecie dla każdego jestem nagi pewną ilość lat, a wy jesteście nadzy całą wieczność.
Mieczysławo - pisz, pisz jak mówiłem w ORĘDZIU NOWOROCZNYM - ZEZWALAM NA GŁOSZENIE CHWAŁY MOJEJ RÓŻNYMI SPOSOBAMI, A WY LUDZIE WIELE ZYSKALIBYŚCIE GDYBYM ZOSTAŁ WASZYM KRÓLEM UKORONOWANYM OFICJALNIE PRZEZ WŁADZE KOŚCIELNE I ŚWIECKIE. Wtedy powiedzielibyście: O TO KRÓL KTÓRY ZAPROWADZI POKÓJ NA ZIEMI. Ja będę Królem niewymagającym służby. Ja będę Królem pośród Moich braci i sióstr. Tak wam dopomóż Bóg.
Jezus Chrystus Król Wszechświata."

Nawracajcie się ludzie bo to ostatni rok nadzieji, módlcie się za księży, a wy duchowni zacznijcie w końcu słuchać i pytać Boga i papieża co jest słuszne!!!
Przykro mi, ale biskup Zyciński jest już w piekle !

Pan Jezus:
NIECH SIĘ ŚWIĘCI IMIĘ TWOJE.
W NIEBIE JEST KRÓLESTWO TWOJE,
PROSIMY CIĘ PRZYNIEŚ KRÓLESTWO TWOJE NA ZIEMIĘ.
BĄDŹ WOLA TWOJA TERAZ I NA WIEKI.

Modlitwa „Ojcze nasz…” musi być odmawiana jak was nauczyłem. Przez te wszystkie wieki obrażacie Ojca Mego i zmieniacie Moje słowa, a nie tylko w tej modlitwie. KOŚCIÓŁ Mój jest waszym kościołem, a nie tylko Watykanu. Mało kto z Watykanu pytał Mnie o zdanie. To prości ludzie, tacy jak ty... rozwiń
Avatar
ja / 13 lutego 2011 o 10:19
0
[quote name='andrzej' timestamp='1297545981' post='436771']
Nie mógł przeżyć stwierdzenia ks Pawłowskiego z Izraela-honorowego gościa Dnia Judaizmu że nie ma wrogości między narodami polskim i zydowskim i, że radzi Grossowi zajecie się żydowskimi policjantami z gett.
[/quote]
[color="#FF0000"] Tu chyba masz racje, bo pokolenie Ojca Swietego, Papieza Benedykta XVI nie cierpiało Żydów. [/color]
Avatar
Bet Anka / 13 lutego 2011 o 09:34
0
[color="#0000FF"]LETHAL HIT:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
[color="#FF0000"]Nie jest to jedyny i pierwszy przypadek, a naglośniony niczym katastrofa w Smoleńsku [/color](10.IV.2010).
W owym czasie [color="#FF0000"]zmarł Władysław Gomółka[/color] (były I Sekretarz PZPR-u) i jego pogrzeb trafił do kabaretów (J. Doborwolski), a były to lata 1980-te. Ludziska płaciły za bilety, biły brawo i lały ze śmiechu, a satyryk pointował, że [color="#FF0000"]pogrzeb był bardzo udany i mają powtarzać[/color].
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC pozwoli sobie [color="#FF0000"]wspomnieć śmierć JP 2 [/color]– można do woli i w Świętym Spokoju słuchać relacji w wydaniu red. Piotra Kraśki i Jacka Pałasińskiego w efekcie [color="#FF0000"]nie wiele różniących się od kabaretu [/color]– z tym, że [color="#FF0000"]za darmo i nikt się nie śmieje[/color]. Można też kupić sobie CD na wieczną Pamiątkę!, a TVP i tak nie da zapomnieć, bo cochwilę puszcza kawałki [color="#FF0000"]LETHAL HIT JP 2[/color] i to w okresie konsumpcji KULacji i nie jeden [color="#FF0000"]na cześć JP 2 puścił pawia![/color]
Nie tak dawno sam Axcelencja lubelski – okres smutku smoleńskiego - nawoływał do radości i optymizmu, bo to jest cecha katolików!
Aby Naród nie siadł psychicznie KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC proponuje zaprosić lub wynająć bez żadnej zwłoki do asysty i obnoszenia Zwłok (niczym JP 2)[color="#FF0000"] Ministerstwo Głupich Kroków[/color] – takie [color="#FF0000"]KUL[/color]-awe Ministerstwo, a to z KULei podniesie rangę Uroczystości [color="#FF0000"]dodając jej odrobinę Optymizmu – KAT-olickiego.[/color]

Obracając się w Świecie [color="#FF0000"]KANIBALIZMU[/color] („wziął chleb... i rzekł <<[color="#FF0000"]To Jest Ciało Moje[/color]>>”) i
[color="#FF0000"]WAMPIRYZMU[/color] („wziął kielich.. i rzekł <<[color="#FF0000"]To Jest Krew Moja[/color]>>”) i to KANIBALIZMU z WAMPIRYZMEM urojonego - taka[color="#FF0000"] Ostatnia KUL-acja [/color]- bo: Ciało Pańskie nie jest ciałem - czyli Kanibalizm po wegetariańsku! -, a Krew Pańska nie jest krwią ...[color="#FF0000"]ZATRACA SIĘ POCZUCIE RZECZYWISTOŚCI[/color] panujące w Vatykańskiej Firmie od ponad 2000 lat, [color="#FF0000"]CO ZAWARŁ W SWOICH DZIEŁACH JP 2 „ŁĄCZĄC NIEBO Z ZIEMIĄ...”[/color]
A Lud Boży: „[color="#FF0000"]Ciało Pańskie[/color]” - „[color="#FF0000"]AMEN[/color]”!

Jest to KUL-awa Żenada!

Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła: [color="#FF0000"]KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW [/color]- czytać należy Związkowe wpisy pod artykułami. 

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI –[color="#FF0000"] Oni są Śmieszni! 

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r. 

Zostańcie z B(L)OGIEM[/color]

Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** *** *** ***.www.********/********.***, e-mail ****************@*******.*** 

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)   [/color]
[color="#0000FF"]LETHAL HIT:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
[color="#FF0000"]Nie jest to jedyny i pierwszy przypadek, a naglośniony niczym katastrofa w Smoleńsku [/color](10.IV.2010).
W owym cza... rozwiń
Avatar
andrzej / 12 lutego 2011 o 22:26
0
[quote name='andrew' timestamp='1297540856' post='436736']
Pewnie watykańczycy otruli go j
[/quote]
Nie mógł przeżyć stwierdzenia ks Pawłowskiego z Izraela-honorowego gościa Dnia Judaizmu że nie ma wrogości między narodami polskim i zydowskim i, że radzi Grossowi zajecie się żydowskimi policjantami z gett.
Avatar
andrew / 12 lutego 2011 o 21:00
0
Pewnie watykańczycy otruli go jak Jana Pawła I, bo jego otwarty umysł i świeży światopogląd był niewygodny dla mafii watykańskiej. Tydzień wcześniej widziałem Go na ulicy i był pełen energii i humoru!
Avatar
gościowy / 12 lutego 2011 o 19:42
0
Nie porównuj jakiegoś tam lecha z człowiekiem który wiele zrobił dla miasta
Avatar
LBN / 12 lutego 2011 o 18:55
0
Zamknąć Lublin. Najlepiej na trzy dni. Przypominam tylko, że lubelacy już nie tacy rozmodleni. Frekwencja na transmisji pogrzebu Lecha chyba nie była najwyższa?
Avatar
podatnik / 12 lutego 2011 o 09:50
0
Nie da sie podważyć faktu,że abp.był postacią kontrowersyjną.Ale był to człowiek powszechnie lubiany i zbyt mądry jak na duchownego.Wżył się w społeczność Lublinian i jak znanego Lublinianina należy go pożegnać.
Dobrze,że magistrat w miarę swych kompetencji podejmuje czynności administracyjne z pogrzebem.Ale mam pytanie.Czy pogrzeb arcybiskupa odbędzie się na koszt miasta?A jeśli nie na koszt miasta,to ile miasto dołozy do oprawy pogrzebowej
Avatar
filip / 20 lutego 2011 o 05:19
0
skąd wiesz że jest w piekle? Byłaś tam, czy może jesteś Bogiem? Pokora, pokora.... sama nie wiesz czy ty się tam nie znajdziesz tzw. "katoliczko"...
Avatar
m / 14 lutego 2011 o 06:35
0
Przykro mi, ale biskup Zyciński jest już w piekle !

Pan Jezus:
NIECH SIĘ ŚWIĘCI IMIĘ TWOJE.
W NIEBIE JEST KRÓLESTWO TWOJE,
PROSIMY CIĘ PRZYNIEŚ KRÓLESTWO TWOJE NA ZIEMIĘ.
BĄDŹ WOLA TWOJA TERAZ I NA WIEKI.

Modlitwa „Ojcze nasz…” musi być odmawiana jak was nauczyłem. Przez te wszystkie wieki obrażacie Ojca Mego i zmieniacie Moje słowa, a nie tylko w tej modlitwie. KOŚCIÓŁ Mój jest waszym kościołem, a nie tylko Watykanu. Mało kto z Watykanu pytał Mnie o zdanie. To prości ludzie, tacy jak ty i tobie podobni zobaczyliście błędy uczonych w piśmie. Jeden chce być mądrzejszy przez drugiego. Ponakładali sobie na głowy, przeróżne wieże, turbany i korony , a na Mojej głowie zostawili koronę cierniową, abym dalej cierpiał. No cóż, taka Moja rola w waszym życiu- cierpieć za wasze nieskończone, wyrafinowane i wymyślone grzechy. Ale każdy z was stanie przede Mną nagi, jak wasz biskup który stracił życie ziemskie. Przez swoją pychę na ziemi - stracił życie wieczne. Ja przywitałem go bez korony - tak jak chciał, i zobaczył Mnie jako sługę – tak jak chciał, ale tylko zobaczył Mnie bo dalej potoczyły się jego losy według jego planów oraz jego pana Lucyfera. Nikt nie może służyć dwóm bogom. Dlatego też poszedł do swojego pana u którego będzie najgorszym sługą. Tak, wszystkiemu złemu winien jest Mój KOŚCIÓŁ. Ja przychodzę do Mojego KOŚCIOŁA - proszę, błagam i płaczę a urzędnicy w Moim KOŚCIELE dekorują swoje piersi, dekorują swoje głowy oraz ubiór, natomiast - Mnie Boga zostawiają nagiego na Krzyżu z koroną cierniową. W waszym dniu role odwracają się. Ja stoję przed wami w koronie wiecznej chwały i w stroju królewskim, a wy przede Mną wijecie się nadzy. Tylko jest ta różnica: Ja w waszym świecie dla każdego jestem nagi pewną ilość lat, a wy jesteście nadzy całą wieczność.
Mieczysławo - pisz, pisz jak mówiłem w ORĘDZIU NOWOROCZNYM - ZEZWALAM NA GŁOSZENIE CHWAŁY MOJEJ RÓŻNYMI SPOSOBAMI, A WY LUDZIE WIELE ZYSKALIBYŚCIE GDYBYM ZOSTAŁ WASZYM KRÓLEM UKORONOWANYM OFICJALNIE PRZEZ WŁADZE KOŚCIELNE I ŚWIECKIE. Wtedy powiedzielibyście: O TO KRÓL KTÓRY ZAPROWADZI POKÓJ NA ZIEMI. Ja będę Królem niewymagającym służby. Ja będę Królem pośród Moich braci i sióstr. Tak wam dopomóż Bóg.
Jezus Chrystus Król Wszechświata."

Nawracajcie się ludzie bo to ostatni rok nadzieji, módlcie się za księży, a wy duchowni zacznijcie w końcu słuchać i pytać Boga i papieża co jest słuszne!!!
Przykro mi, ale biskup Zyciński jest już w piekle !

Pan Jezus:
NIECH SIĘ ŚWIĘCI IMIĘ TWOJE.
W NIEBIE JEST KRÓLESTWO TWOJE,
PROSIMY CIĘ PRZYNIEŚ KRÓLESTWO TWOJE NA ZIEMIĘ.
BĄDŹ WOLA TWOJA TERAZ I NA WIEKI.

Modlitwa „Ojcze nasz…” musi być odmawiana jak was nauczyłem. Przez te wszystkie wieki obrażacie Ojca Mego i zmieniacie Moje słowa, a nie tylko w tej modlitwie. KOŚCIÓŁ Mój jest waszym kościołem, a nie tylko Watykanu. Mało kto z Watykanu pytał Mnie o zdanie. To prości ludzie, tacy jak ty... rozwiń
Avatar
ja / 13 lutego 2011 o 10:19
0
[quote name='andrzej' timestamp='1297545981' post='436771']
Nie mógł przeżyć stwierdzenia ks Pawłowskiego z Izraela-honorowego gościa Dnia Judaizmu że nie ma wrogości między narodami polskim i zydowskim i, że radzi Grossowi zajecie się żydowskimi policjantami z gett.
[/quote]
[color="#FF0000"] Tu chyba masz racje, bo pokolenie Ojca Swietego, Papieza Benedykta XVI nie cierpiało Żydów. [/color]
Avatar
Bet Anka / 13 lutego 2011 o 09:34
0
[color="#0000FF"]LETHAL HIT:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
[color="#FF0000"]Nie jest to jedyny i pierwszy przypadek, a naglośniony niczym katastrofa w Smoleńsku [/color](10.IV.2010).
W owym czasie [color="#FF0000"]zmarł Władysław Gomółka[/color] (były I Sekretarz PZPR-u) i jego pogrzeb trafił do kabaretów (J. Doborwolski), a były to lata 1980-te. Ludziska płaciły za bilety, biły brawo i lały ze śmiechu, a satyryk pointował, że [color="#FF0000"]pogrzeb był bardzo udany i mają powtarzać[/color].
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC pozwoli sobie [color="#FF0000"]wspomnieć śmierć JP 2 [/color]– można do woli i w Świętym Spokoju słuchać relacji w wydaniu red. Piotra Kraśki i Jacka Pałasińskiego w efekcie [color="#FF0000"]nie wiele różniących się od kabaretu [/color]– z tym, że [color="#FF0000"]za darmo i nikt się nie śmieje[/color]. Można też kupić sobie CD na wieczną Pamiątkę!, a TVP i tak nie da zapomnieć, bo cochwilę puszcza kawałki [color="#FF0000"]LETHAL HIT JP 2[/color] i to w okresie konsumpcji KULacji i nie jeden [color="#FF0000"]na cześć JP 2 puścił pawia![/color]
Nie tak dawno sam Axcelencja lubelski – okres smutku smoleńskiego - nawoływał do radości i optymizmu, bo to jest cecha katolików!
Aby Naród nie siadł psychicznie KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC proponuje zaprosić lub wynająć bez żadnej zwłoki do asysty i obnoszenia Zwłok (niczym JP 2)[color="#FF0000"] Ministerstwo Głupich Kroków[/color] – takie [color="#FF0000"]KUL[/color]-awe Ministerstwo, a to z KULei podniesie rangę Uroczystości [color="#FF0000"]dodając jej odrobinę Optymizmu – KAT-olickiego.[/color]

Obracając się w Świecie [color="#FF0000"]KANIBALIZMU[/color] („wziął chleb... i rzekł <<[color="#FF0000"]To Jest Ciało Moje[/color]>>”) i
[color="#FF0000"]WAMPIRYZMU[/color] („wziął kielich.. i rzekł <<[color="#FF0000"]To Jest Krew Moja[/color]>>”) i to KANIBALIZMU z WAMPIRYZMEM urojonego - taka[color="#FF0000"] Ostatnia KUL-acja [/color]- bo: Ciało Pańskie nie jest ciałem - czyli Kanibalizm po wegetariańsku! -, a Krew Pańska nie jest krwią ...[color="#FF0000"]ZATRACA SIĘ POCZUCIE RZECZYWISTOŚCI[/color] panujące w Vatykańskiej Firmie od ponad 2000 lat, [color="#FF0000"]CO ZAWARŁ W SWOICH DZIEŁACH JP 2 „ŁĄCZĄC NIEBO Z ZIEMIĄ...”[/color]
A Lud Boży: „[color="#FF0000"]Ciało Pańskie[/color]” - „[color="#FF0000"]AMEN[/color]”!

Jest to KUL-awa Żenada!

Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła: [color="#FF0000"]KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW [/color]- czytać należy Związkowe wpisy pod artykułami. 

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI –[color="#FF0000"] Oni są Śmieszni! 

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r. 

Zostańcie z B(L)OGIEM[/color]

Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** *** *** ***.www.********/********.***, e-mail ****************@*******.*** 

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)   [/color]
[color="#0000FF"]LETHAL HIT:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
[color="#FF0000"]Nie jest to jedyny i pierwszy przypadek, a naglośniony niczym katastrofa w Smoleńsku [/color](10.IV.2010).
W owym cza... rozwiń
Avatar
andrzej / 12 lutego 2011 o 22:26
0
[quote name='andrew' timestamp='1297540856' post='436736']
Pewnie watykańczycy otruli go j
[/quote]
Nie mógł przeżyć stwierdzenia ks Pawłowskiego z Izraela-honorowego gościa Dnia Judaizmu że nie ma wrogości między narodami polskim i zydowskim i, że radzi Grossowi zajecie się żydowskimi policjantami z gett.
Avatar
andrew / 12 lutego 2011 o 21:00
0
Pewnie watykańczycy otruli go jak Jana Pawła I, bo jego otwarty umysł i świeży światopogląd był niewygodny dla mafii watykańskiej. Tydzień wcześniej widziałem Go na ulicy i był pełen energii i humoru!
Avatar
gościowy / 12 lutego 2011 o 19:42
0
Nie porównuj jakiegoś tam lecha z człowiekiem który wiele zrobił dla miasta
Avatar
LBN / 12 lutego 2011 o 18:55
0
Zamknąć Lublin. Najlepiej na trzy dni. Przypominam tylko, że lubelacy już nie tacy rozmodleni. Frekwencja na transmisji pogrzebu Lecha chyba nie była najwyższa?
Avatar
podatnik / 12 lutego 2011 o 09:50
0
Nie da sie podważyć faktu,że abp.był postacią kontrowersyjną.Ale był to człowiek powszechnie lubiany i zbyt mądry jak na duchownego.Wżył się w społeczność Lublinian i jak znanego Lublinianina należy go pożegnać.
Dobrze,że magistrat w miarę swych kompetencji podejmuje czynności administracyjne z pogrzebem.Ale mam pytanie.Czy pogrzeb arcybiskupa odbędzie się na koszt miasta?A jeśli nie na koszt miasta,to ile miasto dołozy do oprawy pogrzebowej
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 26 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 150 17

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 408 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 28 11

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 9 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 23 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!