Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 października 2021 r.
18:11

Lublin. Nie mogą tu zbudować bloków, więc otaczają działkę płotem

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
83 49 A A
(fot. Dominik Smaga)

Zaczęła się budowa ogrodzenia, które ma otoczyć zielony teren w środku os. Botanik. Chodzi o nieruchomość, którą wcześniej firma Interbud chciała oddać miastu w zamian za działkę budowlaną w ścisłym centrum Lublina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Działki, które wkrótce mają zniknąć za ogrodzeniem, nie są przeznaczone pod budowę mieszkań, bo obowiązujący wciąż plan zagospodarowania terenu przewiduje tu zieleń. Mimo to Interbud chciał stawiać tu bloki i w tym celu poprosił Radę Miasta o zgodę na inwestycję w trybie ustawy „lex deweloper”. Okoliczni mieszkańcy wszczęli protest, bo nie chcieli tracić zieleni, a Rada Miasta nie zgodziła się na deweloperską inwestycję. Spółka zaskarżyła odmowną uchwałę do sądu, ale przegrała tam w dwóch instancjach, a niekorzystny dla niej wyrok jest już prawomocny.

W wakacje Ratusz postanowił, że przejmie te grunty od spółki w drodze zamiany, która wzbudziła niemałe kontrowersje, bo miasto oferowało firmie 0,11 ha pod budowę mieszkań i usług na rogu ul. Jasnej i Ewangelickiej oraz 0,39 ha pod bloki przy ul. Franczaka. W zamian Interbud miałby dać miastu 0,5 ha pod bloki przy ul. Franczaka i wspomniany już teren (0,8 ha) na os. Botanik, nieprzeznaczony pod zabudowę. Projekt uchwały w sprawie zamiany nieruchomości trafił już nawet do radnych. Opisaliśmy go jako pierwsi.

Po naszej publikacji proponowaną zamianę działki w centrum na osiedlową zieleń skrytykował senator Jacek Bury (Polska 2050), nazywając ją „skrajnie nieodpowiedzialnym i niepokojącym działaniem władz Lublina”. Podobnie komentował to poseł Jan Kanthak (PiS), którego zdaniem „to tak, jakby prezydent Żuk wziął malucha i oddał w zamian ferrari”.

Ratusz wycofał projekt uchwały o zamianie działek, chociaż wcześniej mocno bronił tego planu. Tłumaczył, że w taki sposób „stanął po stronie mieszkańców” przeciwnych zabudowie działek w os. Botanik. – Może się okazać, że spółka ogrodzi te tereny – mówił dziennikarzom Arkadiusz Nahuluk, dyrektor Wydziału Gospodarowania Mieniem w Urzędzie Miasta.

Grodzenie terenu rzeczywiście już się zaczęło. Na razie nieruchomości otoczono biało-czerwoną taśmą przymocowaną do palików. W ziemi są już nawet otwory pod słupy przyszłego ogrodzenia. Do jego budowy, jak przekonuje Ratusz, inwestor nie potrzebuje żadnego pozwolenia.

– Zgodnie z przepisami prawa budowlanego dla ogrodzenia do wysokości 2,2 m nie jest wymagane zgłoszenie do Wydziału Architektury i Budownictwa oraz uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę – tłumaczy Justyna Góźdź z biura prasowego Ratusza. – Budowa ogrodzeń tego typu pozostaje poza kompetencjami organów administracji architektoniczno-budowlanej.

Tomasz Grodzki, który jest prezesem Interbudu, potwierdził nam, że spółka zamierza ogrodzić nieruchomość. Nie chce jednak udzielać komentarzy naszej redakcji. Twierdzi też, że firma ma już kupca na teren na os. Botaniku i podkreśla, że nie jest to nic niewarta ziemia, bo została kupiona przez Interbud za konkretne pieniądze.

– Teren pozostaje w prywatnych rękach i na dziś miasto nie ma możliwości jego ochrony przed ogrodzeniem, czy udostępnienia mieszkańcom – stwierdza Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta Lublina. – Niemniej jednak zależy nam na tym, by zgodnie z zapowiedzią przekazaną mieszkańcom, zapewnić im teren zielony w tej okolicy. Analizujemy różne rozwiązania, na dziś za wcześnie, by mówić o konkretach.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 49

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Janusz_Paliwas / 6 dni temu o 18:15
+43
Zaczęła się budowa ogrodzenia, które ma otoczyć PRYWATNY TEREN w środku os. Botanik.
Avatar
Gutek / 6 dni temu o 18:22
+39
Czy pan Smaga udostępni ogółowi swoją prywatną działkę nieodpłatnie ? Nie po raz pierwszy chce rozporządzać czyjąś własnością .
Avatar
Piter79 / 6 dni temu o 19:06
+35
Właściciel grodzi swoją działkę - numer nie z tej ziemi. Ehh, szkoda że to odrobinę za słaby materiał, żeby mister Smaga dał radę z tego wyciągnąć kolejną ckliwą telenowelę na kilkaset odcinków.
Avatar
na_haju / 6 dni temu o 19:16
+29
Gdybyś ty zaczął grodzić tego typu teren, to usłyszałbyś lub przeczytał, że: "Zgodnie z art. 64 ust. 3 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej ograniczenie prawa własności następuje w drodze ustawy. Do ustaw, których przepisy ograniczają lub regulują prawo własności należą m.in.: ustawa o ochronie przyrody, ustawa prawo ochrony środowiska, ustawa prawo wodne, ustawa prawo geologiczne i górnicze, ustawa prawo budowlane, szczególne zasady przygotowania do realizacji inwestycji w zakresie budowli przeciwpowodziowych, gospodarka nieruchomościami, szczególne zasady przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych, scalanie i wymiana gruntów, ustawa o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym i inne." Na zdrowie lokalnemu układowi władzy i pieniądza oraz ich opiekunom z centrum.
 A tak poza tym wszyscy zdrowi?
 A tak poza tym wszyscy zdrowi? rozwiń
Avatar
Mariolubelski / 6 dni temu o 19:49
+26
I bardzo dobrze. Każdy powinien tak zrobić kiedy oszołomstwo próbuje mu narzucić wypełnianie potrzeb za przeproszeniem publicznych na swoim własnym majątku. Dopóki nieruchomości prywatne są nieogrodzone to oszołomstwu wydaje się, że mają do nich jakiekolwiek prawa, mogą sobie z nich swobodnie korzystać a potem pokazać właścicielowi figę. Grodzenie przywraca właściwe proporcje i stosunek sił.
Avatar
Mariolubelski / 6 dni temu o 20:14
+23
Błahaha, najbardziej nieudaczny dewelocfaniak Łysogrodu strzela focha sobie samemu w K0lano. Ale solidaruchy usunęli z kk paragraf o sankcjach za działanie na szkodę spółki, więc w te ślady pójdą zapewne kolejne dewelo-buraczki, które za P0dszeptem Dewelo-Sułtana obuły się w bezużyteczne banki ziemi, na czele z tebewałami. Te ostanie podrygi zdychającej dewelo-ostrygi chyba juz na nikim, poza forumowymi naganiaczkami, nie robią wrażenia.
O no i od razu wpadł się zesrać wyskrobek z gaci Lenina. Jak tam aktualny poziom frustracji i obsesji czerwony robalu? Cenki mieszkań w górę jak na złość twoim zaklęciom więc i nerwy puszczają, co? xD Niech mały hejterek pluje jadem, bo tyle mu zostało.
O no i od razu wpadł się zesrać wyskrobek z gaci Lenina. Jak tam aktualny poziom frustracji i obsesji czerwony robalu? Cenki mieszkań w górę jak na złość twoim zaklęciom więc i nerwy puszczają, co? xD Niech mały hejterek pluje jadem, bo tyle mu zostało. rozwiń
Avatar
Mariolubelski / 6 dni temu o 20:16
+17
No i wysypał się worek z czerwonymi łapkami. Cfelek z agencji pr, tak jak Pani Gwóźdź i jak Sultan Jakubowicki, będzie walczyć o prawa pato-deweloperki do dewastacji miasta-wydmuszki do samego K0ńca.
Spokojnie bolek czy tam stolec, nie denerwuj się bo ci żyłka pęknie xD
Avatar
annonim / 6 dni temu o 20:31
+13
Błahaha, najbardziej nieudaczny dewelocfaniak Łysogrodu strzela focha sobie samemu w K0lano. Ale solidaruchy usunęli z kk paragraf o sankcjach za działanie na szkodę spółki, więc w te ślady pójdą zapewne kolejne dewelo-buraczki, które za P0dszeptem Dewelo-Sułtana obuły się w bezużyteczne banki ziemi, na czele z tebewałami. Te ostanie podrygi zdychającej dewelo-ostrygi chyba juz na nikim, poza forumowymi naganiaczkami, nie robią wrażenia.
 Popraw "podrygi" na "P0drygi".
Avatar
Jasin / 6 dni temu o 19:54
+11
Bądź profesjonalny  i odpowiedzialny we własnym życiu i o takie rzeczy pytaj swojego lekarza rodzinnego. Na zdrowie lokalnemu układowi władzy i pieniądza oraz ich opiekunom z centrum.
  Bądź zdrów? Nie, spadaj na drzewo, liście pompować, zadymiarzu oślouchy! Beko-logu z bożej łaski. Beko, bo tylko bekę dzięki takiemu komediantowi mamy! Takiego mnie boziu stworzyłaś, z takim się teraz męcz! Ale to dobrze, bo tylko koloryt i folkIor Lublina zyskuje na takich hopsztosach! I pomnij o wszystkich złych słowach i myślach, które sam non stop wściekle wylewasz na forum z wydajnością Wezuwiusza - pod adresem władz Lublina i innych osób! Dalej nie chcesz słuchać mądrzejszych. I na intelektualną reinkarnację - żadnych szans nie masz. Bo nadal z samozaparciem wolisz być łechspertem betonowo dżewiowo wonno dziewannowym i sirotą zapomnianą po Rotmistrzu Pileckim. Taką stokrotką małą polną,  nad którą szumi las, o której to harcerze śpiewają. Fiołki Ci w główce i szczyporek kwitną, a zajączki koziołki fikają. To Twoje pojawienie przewidział kiedyś Andrzej Dąbrowski śpiewając "zielono mi" Zielono i szafranno hiacyntowo, misiu kolorowy z oślimi uszami...
  Bądź zdrów? Nie, spadaj na drzewo, liście pompować, zadymiarzu oślouchy! Beko-logu z bożej łaski. Beko, bo tylko bekę dzięki takiemu komediantowi mamy! Takiego mnie boziu stworzyłaś, z takim się teraz męcz! Ale to dobrze, bo tylko koloryt i folkIor Lublina zyskuje na takich hopsztosach! I pomnij o wszystkich złych słowach i myślach, które sam non stop wściekle wylewasz na forum z wydajnością Wezuwiusza - pod adresem władz Lublina i innych osób! Dalej nie chcesz słuchać mądrzejszych. I na intelektualną reinkarnację - żadny... rozwiń
Avatar
Marko19 / 5 dni temu o 09:04
+7
Prywatny teren to właściciel sobie grodzi. Ciekawe jak skończy się sprawa Górek Czechowskich, jak miasto nic z tym nie zrobi to ten teren też może zostać zabrany mieszkańcowm. 
Avatar
kwasna / 4 dni temu o 10:33
-1
No właśnie, ciekawe, jak skończy się ta sprawa GC. Najgorszym scenariuszem jest, że dojdzie do ogrodzenia terenu, bo przecież tego nikt nie może zabronić właścicielowi. Szkoda by było bo widzę jak ludzie korzystają z tej nowej ścieżki.
Avatar
piotrekzlublina / 5 dni temu o 19:24
+5
Ciekawe co będzie z górkami, pewnie skończy się tak samo, zamiast parku aktywiści zapewnią nam ogrodzenie.
Avatar
Monisia / 5 dni temu o 19:01
-9
Był taki piękny plan ubogacenia P0przez wymianę działek, ale DW, a P0tem ET wcięli się jak P0między wódkę i zakąskę. A to pech!
Avatar
Monisia / 5 dni temu o 18:58
-8
Błahaha, najbardziej nieudaczny dewelocfaniak Łysogrodu strzela focha sobie samemu w K0lano. Ale solidaruchy usunęli z kk paragraf o sankcjach za działanie na szkodę spółki, więc w te ślady pójdą zapewne kolejne dewelo-buraczki, które za P0dszeptem Dewelo-Sułtana obuły się w bezużyteczne banki ziemi, na czele z tebewałami. Te ostanie podrygi zdychającej dewelo-ostrygi chyba juz na nikim, poza forumowymi naganiaczkami, nie robią wrażenia.
 +1
Avatar
Monisia / 5 dni temu o 18:58
-9
Jak deweloper ogrodzi teren górek to dopiero będzie płacz, zobaczycie!
Czy tebewałom zatrudnianie sprawnego inaczej umysłowo trola P0krywa fundusz pfron?
Avatar
Monisia / 5 dni temu o 18:55
-9
A co z parkiem na górkach? Jak miasto nie zrobi tam parku to deweloper zapewne też ogrodzi ten teren, bo miasto nie dotrzyma umowy.
 Cfelku ze stacji TeleVizjaBeton - twoi buraccy panowie mogą sobie tupać nóżkami i ogrodzać swój nietrafiony, bezużyteczny bank ziemi, ale co by nie zrobili, z cwaniackich planów P0budowania na Górkach lasu "akademiKÓw" i tak będą nici. Przegraliście.
Avatar
METATRON / 5 dni temu o 18:21
-6
Poprawnie, jak zechcą to mogą jeszcze wykarczować, nasypać gruzu i kamienia i powiedzieć, że zrobili ogrodzony skalniak. Prawo własności to prawo własności, nie rozumiem jak można w mieście wielkości niecałych 150km2 żydzić właścicielowi miejsca pod bloki! Gdyby Świdnik nie zajmował lubelskiej przestrzeni życiowej, to Lublin rozwijałby się bardziej naturalnie, a tak trzeba z zębami walczyć o każdy skrawek ziemi pod mieszkanie.
Avatar
Jasin / 5 dni temu o 15:49
+2
Wolisz wy? Powinienem wcześniej się domyśleć! Bądźcie zdrowi!
A ilu was, takich postrzelonych przebierańców? Przygotuj miarkę na żółć, na jad, stań przed lustrem i przyjrzyj się sobie, skoczku długouchy od zadymy do zadymy ! I spadaj na drzewo, liście pompować, komediancki zadymiarzu! Beko-logu z bożej łaski. Beko, bo tylko bekę dzięki takiemu komediantowi mamy! Takiego mnie boziu stworzyłaś, z takim się teraz męcz! Ale to dobrze, bo tylko koloryt i folkIor Lublina zyskuje na takich hopsztosach! I pomnij o wszystkich złych słowach i myślach, które sam non stop wściekle wylewasz na forum z wydajnością Wezuwiusza - pod adresem władz Lublina i innych osób! Dalej nie chcesz słuchać mądrzejszych. I na intelektualną reinkarnację - żadnych szans nie masz. Bo nadal z samozaparciem wolisz być łechspertem betonowo dżewiowo wonno dziewannowym i sirotą zapomnianą po Rotmistrzu Pileckim. Taką stokrotką małą polną, nad którą szumi las, o której to harcerze śpiewają. Fiołki Ci w główce i szczyporek kwitną, a zajączki koziołki fikają. To Twoje pojawienie przewidział kiedyś Andrzej Dąbrowski śpiewając "zielono mi" Zielono i szafranno hiacyntowo, misiu kolorowy z oślimi uszami...
A ilu was, takich postrzelonych przebierańców? Przygotuj miarkę na żółć, na jad, stań przed lustrem i przyjrzyj się sobie, skoczku długouchy od zadymy do zadymy ! I spadaj na drzewo, liście pompować, komediancki zadymiarzu! Beko-logu z bożej łaski. Beko, bo tylko bekę dzięki takiemu komediantowi mamy! Takiego mnie boziu stworzyłaś, z takim się teraz męcz! Ale to dobrze, bo tylko koloryt i folkIor Lublina zyskuje na takich hopsztosach! I pomnij o wszystkich złych słowach i myślach, które sam non stop wściekle wylewasz na forum z... rozwiń
Avatar
Sad_90 / 5 dni temu o 15:34
-1
A co z parkiem na górkach? Jak miasto nie zrobi tam parku to deweloper zapewne też ogrodzi ten teren, bo miasto nie dotrzyma umowy.
Avatar
LAS / 5 dni temu o 15:20
-6
To też niech ci wyjdzie na zdrowie i to, pomimo że żółcią wylewaną na innych mógł(a )byś  obdzielić pułk takich samych jak ty..
Na ty to tramwaj staje! Przygotuj miarkę na żółć, stań przed lustrem i przyjrzyj się sobie, skoczku długouchy od zadymy do zadymy !  I spadaj na drzewo, liście pompować, komediancki zadymiarzu!  Beko-logu z bożej łaski. Beko, bo tylko bekę dzięki takiemu komediantowi mamy! Takiego mnie boziu stworzyłaś, z takim się teraz męcz! Ale to dobrze, bo tylko koloryt i folkIor Lublina zyskuje na takich hopsztosach! I pomnij o wszystkich złych słowach i myślach, które sam non stop wściekle wylewasz na forum z wydajnością Wezuwiusza - pod adresem władz Lublina i innych osób! Dalej nie chcesz słuchać mądrzejszych. I na intelektualną reinkarnację - żadnych szans nie masz. Bo nadal z samozaparciem wolisz być łechspertem betonowo dżewiowo wonno dziewannowym i sirotą zapomnianą po Rotmistrzu Pileckim. Taką stokrotką małą polną, nad którą szumi las, o której to harcerze śpiewają. Fiołki Ci w główce i szczyporek kwitną, a zajączki koziołki fikają. To Twoje pojawienie przewidział kiedyś Andrzej Dąbrowski śpiewając "zielono mi" Zielono i szafranno hiacyntowo, misiu kolorowy z oślimi uszami...
 Wolisz wy? Powinienem wcześniej się domyśleć! Bądźcie zdrowi!
 Wolisz wy? Powinienem wcześniej się domyśleć! Bądźcie zdrowi! rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 49

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Omega Stary Zamość – Pogoń 96 Łaszczówka 3:1. Bramkarz trafił z jedenastki

Omega Stary Zamość – Pogoń 96 Łaszczówka 3:1. Bramkarz trafił z jedenastki

Omega Stary Zamość grając przez ponad godzinę w przewadze jednego zawodnika musiała długo drżeć o wynik w domowym starciu przeciwko Pogoni 96 Łaszczówka. Ostatecznie jednak gospodarze strzelili trzy bramki i dopisali na swoje konto kolejny w tym sezonie komplet punktów

Lubelskie. Potworny wypadek na drodze krajowej. Nie żyje kierowca osobowego mercedesa
galeria

Lubelskie. Potworny wypadek na drodze krajowej. Nie żyje kierowca osobowego mercedesa

Do tragicznego wypadku doszło po godzinie 4 w miejscowości Lechówka (gmina Siedliszcze) na drodze krajowej nr 12 Lublin – Chełm.

Lublin. Płatne parkowanie na tej ulicy? Znaki wprowadzają w błąd

Lublin. Płatne parkowanie na tej ulicy? Znaki wprowadzają w błąd

Niezgodnie z prawem oznakowana została zatoka parkingowa na ul. Prusa koło siedziby PZMot. Ustawiono tu znaki mówiące, że postój w tym miejscu jest płatny, chociaż miasto nie może pobierać tu opłat. Po naszej interwencji znaki mają zniknąć.

Lublin. Kolejne zmiany na rondzie obok Orfeusza

Lublin. Kolejne zmiany na rondzie obok Orfeusza

Do środy włącznie mają obowiązywać wprowadzane dziś zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu al. Smorawińskiego z al. Kompozytorów Polskich. Przebudowywana jest tutaj sieć ciepłownicza

Sygnał Lublin – Sokół Konopnica 3:5. Wróciła skuteczność [ZDJĘCIA]
galeria

Sygnał Lublin – Sokół Konopnica 3:5. Wróciła skuteczność [ZDJĘCIA]

Znakomite widowisko przy ul. Zemborzyckiej w Lublinie. Miejscowy Sygnał przegrał z Sokołem Konopnica, ale kibice nie mogli narzekać na nudę

Stół marszałka Piłsudskiego zostaje w Puławach

Stół marszałka Piłsudskiego zostaje w Puławach

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku musi obejść się smakiem. Ich starania o wejście w posiadania historycznego, drewnianego stołu, przy którym marszałek planował ofensywę podczas wojny polsko-bolszewickiej, zakończyły się fiaskiem. Zabytek pozostanie w puławskim Pałacu Czartoryskich.

"Niewidzialne serce formacji przestaje bić". Pracownicy policji szykują się do strajku
Pierwsza Strona Dziennika

"Niewidzialne serce formacji przestaje bić". Pracownicy policji szykują się do strajku

Równego traktowania z policjantami oraz tysiąca złotych podwyżki domagają się cywilni pracownicy policji. W lubelskim garnizonie chodzi aż o 1281 osób. Jeśli ich postulaty nie zostaną spełnione, zapowiadają strajk.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 października 2021 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 października 2021 r.

Polacy ze srebrem Speedway of Nations. Mikkel Michelsen stanął na najniższym stopniu podium

Polacy ze srebrem Speedway of Nations. Mikkel Michelsen stanął na najniższym stopniu podium

Trzeci rok z rzędu Polacy muszą zadowolić się srebrnym medalem Speedway of Nations. Wcześniej na ich drodze stawali Rosjanie, a teraz Brytyjczycy, którzy triumfowali po dwudniowej rywalizacji na torze w Manchesterze

Motor II Lublin – POM Iskra Piotrowice 3:1, pozostałe wyniki grupy pierwszej Hummel IV ligi

Motor II Lublin – POM Iskra Piotrowice 3:1, pozostałe wyniki grupy pierwszej Hummel IV ligi

Po porażce u siebie z Orlętami Łuków szybko pozbierały się rezerwy Motoru. Tym razem drużyna Wojciecha Stefańskiego pokonała POM Iskrę Piotrowice 3:1.

W szkole koło Lublina dzieci nie wychodzą z klas na przerwy. Dlaczego?
galeria

W szkole koło Lublina dzieci nie wychodzą z klas na przerwy. Dlaczego?

W dawnej rządcówce, czyli mieszkaniu i biurze rządcy funkcjonuje szkoła podstawowa. – To miejsce jest dobre, ale na muzeum – przekonuje jeden z mieszkańców podlubelskiej miejscowości. Podobnych głosów, dowodzących potrzebę budowy nowej szkoły, na piątkowym spotkaniu z radnymi gminy Niemce było znacznie więcej.

Grom Różaniec – Start Krasnystaw 2:5, pozostałe wyniki grupy drugiej Hummel IV ligi

Grom Różaniec – Start Krasnystaw 2:5, pozostałe wyniki grupy drugiej Hummel IV ligi

Efektowna wygrana Startu Krasnystaw w Różańcu. Tamtejszy Grom prowadził 1:0 i 2:1, ale goście ostatecznie wygrali aż 5:2. Duża w tym zasługa Dominika Skiby, który zapisał na swoim koncie aż cztery gole.

Na trasie z Lublina do Świdnika stawiają na "wilcze oczy"

Na trasie z Lublina do Świdnika stawiają na "wilcze oczy"

Prawdopodobnie już w tym tygodniu przy al. Jana Pawła II w Świdniku pojawią się tzw. „wilcze oczy”. Montowane na słupkach elementy odblaskowe mają poprawić bezpieczeństwo w tym rejonie miasta, gdzie dochodzi do wypadków i kolizji z udziałem dzikich zwierząt.

Prymas Polski napisał do szefa MSWiA list z prośbą o udzielenie pomocy uchodźcom
wideo
film

Prymas Polski napisał do szefa MSWiA list z prośbą o udzielenie pomocy uchodźcom

Prymas Polski napisał list do ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego.

Wisła Sandomierz – Tomasovia 0:0. Szkoda zmarnowanej piłki meczowej

Wisła Sandomierz – Tomasovia 0:0. Szkoda zmarnowanej piłki meczowej

W starciu sąsiadów z dolnych rejonów tabeli, czyli Wisły Sandomierz i Tomasovii padł bezbramkowy remis. A ten wynik raczej nie urządza żadnej z drużyn

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty