Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 lutego 2010 r.
20:59
Edytuj ten wpis

Lublinowi grozi powódź

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 24 A A

Możemy mieć problem – przyznają władze Lublina i martwią się zalegającym w mieście śniegiem. Nadzorem objęte są cztery rejony miasta. A magistrat już szykuje sprzęt przeciw- powodziowy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji, bo mamy grubą warstwę śniegu na zamarzniętej ziemi i w razie ocieplenia możemy mieć problem – przyznaje Grzegorz Alinowski, zastępca dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Miasta. W tej chwili grubość śniegu sięga nawet 70 cm.

Lublin szykuje się do roztopów. Lustro Zalewu Zemborzyckiego jest obniżone do 2,5 metra. – To poziom minimalny. Zalew jest przygotowany na przyjęcie wielkiej wody – mówi Alinowski.

– Worki z piaskiem to już teraz mogą mi zacząć przywozić – wzdycha Krzysztof Woźniak, mieszkaniec ul. Koło. – Jestem tu od 30 lat, przez ten czas zalało mnie trzy razy. Ostatnio trzy lata temu. Wokół domu miałem 600 worków, ale woda wybiła mi przez podłogę. Ale wtedy nie było tyle śniegu. Boję się pomyśleć, co będzie teraz. Powódź jest pewna.

W czterech punktach miasta cały czas mierzony jest poziom wody w rzekach, a sprzęt przeciwpowodziowy został przeniesiony znad zalewu do budynku straży pożarnej, która użyczyła miastu swój magazyn. Dzięki temu w razie potrzeby sprzęt będzie mógł szybko trafić w ręce tych, którzy mają nieść pomoc mieszkańcom.
Magistrat już wytypował najbardziej zagrożone przez wodę obszary miasta. – To okolice ul. Koło, Nałkowskich, Dzierżawnej i Firlejowskiej – wylicza Alinowski.

– Mamy łodzie, mamy sprzęt, mamy ludzi. Jesteśmy gotowi tak jak każdego dnia – zapewnia Michał Badach, rzecznik strażaków. – Jeśli problem będzie poważny, wzmocnimy obsadę.

Najgorszy możliwy scenariusz to nagła odwilż. – Najlepszy to plus trzy stopnie w dzień i minus trzy w nocy – mówi Włodzimierz Stańczyk, szef Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. – Dzięki temu śnieg w dzień topniałby powoli, w nocy odwilż by przyhamowywała i śnieg schodziłby powoli.

– Pojawiła się jednak prognoza, że od czwartku przyszłego tygodnia przyjdą dodatnie temperatury w dzień i w nocy. Wtedy może być niebezpiecznie – stwierdza Jerzy Ostrowski, dyrektor miejskiego Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego.

Służby wojewody podają, że ostatni raz tak gruba warstwa śniegu zalegała w naszym regionie w 2001 roku.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gada / 23 lutego 2010 r. o 16:26
0
obywatele, przecież ufamy PO i premierowi. A przecież niedawno Tusk na posiedzeniu z wojewodami poinformował, że powodzie nie grożą. Spokojnie. Niedawny sondaż wskazuje że będzie w porządku.
Avatar
m / 17 lutego 2010 r. o 22:19
0
Gość napisał:
tak jak większość mówi, dlaczego nie można wywieźć śniegu poza miasto? Przecież wcale tych ludzi zalać nie musi.
co za beznadzieja.
W PRL-U PRL-u miasto wywoziło śnieg z pryzm usypanych po odśnieżaniu ulic .Dlaczego nie wywozi się sniegu ? czeka sie aŻ Zatopi wszystkich woda pośniegowa ?
mpwik mpwik !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!mieszkańcy Parkowej w Lublinie zgłaszają niedrożne studzienki ,grozi nam zatopienie ,ulica jest w niecce , UM - Lublin śnieg powinien być wywieziony bo są bardzo wysokie pryzmy wzdłuż całej ulicy .
W PRL-U PRL-u miasto wywoziło śnieg z pryzm usypanych po odśnieżaniu ulic .Dlaczego nie wywozi się sniegu ? czeka sie aŻ Zatopi wszystkich woda pośniegowa ?
mpwik mpwik !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!mieszkańcy Parkowej w Lublinie zgłaszają niedrożne studzienki ,grozi nam zatopienie ,ulica jest w niecce , UM - Lublin śnieg powinien być wywieziony bo są bardzo wysokie pryzmy wzdłuż całej ulicy . rozwiń
Avatar
obserwator / 17 lutego 2010 r. o 19:51
0
mieszkaniec napisał:
Nie jesteś gościu przygotowany do odpowiedzi-więc może nie pleć głupot.Połowa z tych ludzi ma akty własności na swoje działki.A 9 na 10 osób płaci wszystkie podatki (wcale niemałe)związane z tym,że tam mieszkają.Więc nie psuj mi nerwów i nie pisz bzdur,jeśli nie masz nic mądrego do napisania.


zgadza sie!!! nawet dodam ze wiecej niz polowa ma akty wlasnosci ,to nie 30 lat temu ,ale mimo zmian opinia sie ciagnie za tą ulica i bedzie sie ciagnac jak legenda przekazywana z pokolenia na pokolenie, i wcale niewazne ze jest w niej malutka czesc prawdy.w tych nowych pieknych blokach i na tych nowych pieknych osiedlach jest bardziej niebezpiecznie nieraz niz tam,a i margines tez spotkac nie problem.ale coz tego juz nie zmienimy.
proponuje tylko tym wszystkim dla ktorych Dzierzawna jest takimi slumsami zajrzec do domow i zastanowic sie ---hmmm czy tam nie jest w tym domu czysciej i schludniej niz u mojej sasiadki pani magister????tak ,tak moi drodzy spotkalam takie wlasnie zasyfione domy nawe adwokackie -gdzie jesli nie przyjdzie pani ktora raz w tygodniu sprzata-to garow w zlewie sie nie miesci i stoja na podlodze brudne------czy wtedy ta rodzina jest ok???zapewniam ze 90% to czyste i zadbane w srodku mieszkania a i w rodzinach widac milosc i szcunek bo zycie w trudnych warunkach wzmacnia i uodparnia.


zgadza sie!!! nawet dodam ze wiecej niz polowa ma akty wlasnosci ,to nie 30 lat temu ,ale mimo zmian opinia sie ciagnie za tą ulica i bedzie sie ciagnac jak legenda przekazywana z pokolenia na pokolenie, i wcale niewazne ze jest w niej malutka czesc prawdy.w tych nowych pieknych blokach i na tych nowych pieknych osiedlach jest bardziej niebezpiecznie nieraz niz tam,a i margines tez spotkac nie problem.ale coz tego juz nie zmienimy.
proponuje tylko tym wszystkim dla ktorych Dzierzawna jest takimi s... rozwiń
Avatar
mieszkaniec / 17 lutego 2010 r. o 07:53
0
nie lubię napisał:
Wapienna? Dzierżawna? 9 na 10 domów to samowola budowlana w której nie powinni mieszkać ludzie, mieszka na dziko? czyli lubi naturę i niech nie narzeka.


Nie jesteś gościu przygotowany do odpowiedzi-więc może nie pleć głupot.Połowa z tych ludzi ma akty własności na swoje działki.A 9 na 10 osób płaci wszystkie podatki (wcale niemałe)związane z tym,że tam mieszkają.Więc nie psuj mi nerwów i nie pisz bzdur,jeśli nie masz nic mądrego do napisania.
Avatar
~GOŚĆ~ / 16 lutego 2010 r. o 21:55
0
Prywatna właścicielka napisał:
I co ludziom z terenów zagrożonych z przygotowanego sprzętu?Przecież trzeba zapobiegać-można wywieźć śnieg i byłoby to zdecydowanie taniej niż setki godzin pracy pomp,strażaków i sztabu ludzi sterujących akcją wypompowywań.
Ale miasto jak zwykle zwleka i czeka z nadzieją na to,że może akurat pogoda będzie sprzyjała temu,żeby podtopień na tych terenach nie było.
Miasto miało nauczkę już kilkakrotnie i jak do tej pory niczego się nie nauczyło.
Najłatwiej powiedzieć,żeby się nie budować na tych terenach-ale przecież ludzie mieszkają tam po 20,30 lat.Ktoś bierze pieniądze z podatku za te działki i nieruchomości.Więc pytam-kto jest za to odpowiedzialny????
Dzwoniąc wczoraj do Straży Miejskiej dowiedziałam się,że przecież miasto NIE BĘDZIE NAM ODŚNIEŻAŁO (UWAGA!)PRYWATNYCH ULIC(?)
Ja sie pytam-od kiedy w Lublinie są prywatne ulice????????.

to proponuję tym obibokom ze strazy dać łopaty i niech odśniezają ,a nie tylko mandatami strasza

to proponuję tym obibokom ze strazy dać łopaty i niech odśniezają ,a nie tylko mandatami strasza rozwiń
Avatar
~gość~ / 16 lutego 2010 r. o 21:15
0
Gość napisał:
tak jak większość mówi, dlaczego nie można wywieźć śniegu poza miasto? Przecież wcale tych ludzi zalać nie musi.
co za beznadzieja.


niech zalewa tych z po za miasta -oni i tak w gumiakach chodzą
Avatar
Gość / 16 lutego 2010 r. o 19:41
0
Gość napisał:


Dlaczego nie można wywieźć?Już mówię:bo za drogo,bo nigdy sie tego nie praktykowało,bo szczerze powiedziawszy-to lubelskich włodarzy guzik obchodzą ludzie z ulic:Koło,Firlejowska,Dzierżawna,Wapienna itp....Według naszych władz-tam mieszka margines i nie ma co się nimi przejmować....



czyli przygotowanie tych wszystkich sztabów przeciwpożarowych wyniesie mniej? nie opłaca się tego poprostu wywieźć ? jakoś trudno mi w to uwierzyć. chyba lepiej raz wywieźć i mieć spokój niż przez kilka dni mieć powódź.

może czas najwyższy spróbować takiego rozwiązania...



czyli przygotowanie tych wszystkich sztabów przeciwpożarowych wyniesie mniej? nie opłaca się tego poprostu wywieźć ? jakoś trudno mi w to uwierzyć. chyba lepiej raz wywieźć i mieć spokój niż przez kilka dni mieć powódź.

może czas najwyższy spróbować takiego rozwiązania... rozwiń
Avatar
nie lubię / 16 lutego 2010 r. o 18:02
0
Wapienna? Dzierżawna? 9 na 10 domów to samowola budowlana w której nie powinni mieszkać ludzie, mieszka na dziko? czyli lubi naturę i niech nie narzeka.
Avatar
Gość / 16 lutego 2010 r. o 16:59
0
Możemy mieć problem – przyznają władze Lublina i martwią się zalegającym w mieście śniegiem. Nadzorem objęte są cztery rejony miasta. A magistrat już szykuje sprzęt przeciw- powodziowy---i to niby ma mnie uspokoić?????
Robicie sobie kpiny z ludzi-lubelska władzo.Może już czas zrezygnować z ciepłych posadek i zająć się czymś mniej ważnym.
Bo do rzeczy istotnych-to WY się niestety nie nadajecie.
Mam nadzieję,że i Wam nikt nie poda pomocnej dłoni-jak już zaczniecie tonąć w wielkiej głębi własnych niepowodzeń.
Wstyd,wstyd i jeszcze raz wstyd.To miasto nigdy nie będzie miastem z prawdziwego zdarzenia-nie z takimi rządzącymi.
Wywożenie śniegu to taki problem,że nie jesteście w stanie mu sprostać?
Możemy mieć problem – przyznają władze Lublina i martwią się zalegającym w mieście śniegiem. Nadzorem objęte są cztery rejony miasta. A magistrat już szykuje sprzęt przeciw- powodziowy---i to niby ma mnie uspokoić?????
Robicie sobie kpiny z ludzi-lubelska władzo.Może już czas zrezygnować z ciepłych posadek i zająć się czymś mniej ważnym.
Bo do rzeczy istotnych-to WY się niestety nie nadajecie.
Mam nadzieję,że i Wam nikt nie poda pomocnej dłoni-jak już zaczniecie tonąć w wielkiej głębi własnych niepo... rozwiń
Avatar
Prymityw / 16 lutego 2010 r. o 12:34
0
W Tubtinie mieście frustracji, rządzonym przez prywatę, nepotyzm i korupcję nawet śniegu nie da się wywieźć. A tymczasem w Szczecinie:

Szczecin: 140 tys. zł kary za złe odśnieżanie
Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie nałożył kary na firmy odśnieżające miasto. W sumie kilka firm zapłaci 140 tys. zł - poinformowała Marta Kwiecień-Zwierzyńska z ZDiTM.
Najwięcej, bo ponad 90 tys. zł, zapłaci firma odpowiedzialna za całoroczne oczyszczanie przystanków komunikacji miejskiej - ponad 91 tys. zł. Dwie firmy obsługujące Strefę Płatnego Parkowania ukarano mandatami na kwotę 14 tys. Kolejne dwie firmy odpowiedzialne za odśnieżanie ulic muszą zapłacić 25 i 11 tys. zł.

Kwiecień-Zwierzyńska podkreśliła, że inspektorzy Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego codziennie kontrolują firmy odśnieżające Szczecin.

ZDiTM przeznaczył dodatkowo prawie 650 tys. zł na odśnieżanie ulic nieujętych wcześniej w planie zimowego oczyszczania miasta, czyli ulic na przedmieściach czy bocznych.

Miasto zawarło także dodatkową umowę na wywóz śniegu - za 0,5 mln zł. Od soboty trwa jego wywózka z centrum miasta. Wywieziono już ok. 7 tys. ton śniegu. Za parę dni ma zostać rozstrzygnięty przetarg na oczyszczanie oblodzonych chodników.

Ręcznym odśnieżaniem szczecińskich ulic zajmuje się ok. 300 osób, w tym 18 więźniów z zakładu karnego w Stargardzie Szczecińskim.

W Szczecinie akcja "Zima" może kosztować nawet 9 mln zł - przy wcześniej planowanych wydatkach na poziomie 6 mln zł. Prezydent Szczecina zapowiedział, że zwróci się do rady miasta o przekazanie dodatkowych 2 mln zł rezerwy budżetowej na odśnieżanie w tym roku.


źródło: Onet.pl
W Tubtinie mieście frustracji, rządzonym przez prywatę, nepotyzm i korupcję nawet śniegu nie da się wywieźć. A tymczasem w Szczecinie:

Szczecin: 140 tys. zł kary za złe odśnieżanie
Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie nałożył kary na firmy odśnieżające miasto. W sumie kilka firm zapłaci 140 tys. zł - poinformowała Marta Kwiecień-Zwierzyńska z ZDiTM.
Najwięcej, bo ponad 90 tys. zł, zapłaci firma odpowiedzialna za całoroczne oczyszczanie przystanków komunikacji miejskiej - ponad 91 tys. zł... rozwiń
Avatar
gada / 23 lutego 2010 r. o 16:26
0
obywatele, przecież ufamy PO i premierowi. A przecież niedawno Tusk na posiedzeniu z wojewodami poinformował, że powodzie nie grożą. Spokojnie. Niedawny sondaż wskazuje że będzie w porządku.
Avatar
m / 17 lutego 2010 r. o 22:19
0
Gość napisał:
tak jak większość mówi, dlaczego nie można wywieźć śniegu poza miasto? Przecież wcale tych ludzi zalać nie musi.
co za beznadzieja.
W PRL-U PRL-u miasto wywoziło śnieg z pryzm usypanych po odśnieżaniu ulic .Dlaczego nie wywozi się sniegu ? czeka sie aŻ Zatopi wszystkich woda pośniegowa ?
mpwik mpwik !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!mieszkańcy Parkowej w Lublinie zgłaszają niedrożne studzienki ,grozi nam zatopienie ,ulica jest w niecce , UM - Lublin śnieg powinien być wywieziony bo są bardzo wysokie pryzmy wzdłuż całej ulicy .
W PRL-U PRL-u miasto wywoziło śnieg z pryzm usypanych po odśnieżaniu ulic .Dlaczego nie wywozi się sniegu ? czeka sie aŻ Zatopi wszystkich woda pośniegowa ?
mpwik mpwik !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!mieszkańcy Parkowej w Lublinie zgłaszają niedrożne studzienki ,grozi nam zatopienie ,ulica jest w niecce , UM - Lublin śnieg powinien być wywieziony bo są bardzo wysokie pryzmy wzdłuż całej ulicy . rozwiń
Avatar
obserwator / 17 lutego 2010 r. o 19:51
0
mieszkaniec napisał:
Nie jesteś gościu przygotowany do odpowiedzi-więc może nie pleć głupot.Połowa z tych ludzi ma akty własności na swoje działki.A 9 na 10 osób płaci wszystkie podatki (wcale niemałe)związane z tym,że tam mieszkają.Więc nie psuj mi nerwów i nie pisz bzdur,jeśli nie masz nic mądrego do napisania.


zgadza sie!!! nawet dodam ze wiecej niz polowa ma akty wlasnosci ,to nie 30 lat temu ,ale mimo zmian opinia sie ciagnie za tą ulica i bedzie sie ciagnac jak legenda przekazywana z pokolenia na pokolenie, i wcale niewazne ze jest w niej malutka czesc prawdy.w tych nowych pieknych blokach i na tych nowych pieknych osiedlach jest bardziej niebezpiecznie nieraz niz tam,a i margines tez spotkac nie problem.ale coz tego juz nie zmienimy.
proponuje tylko tym wszystkim dla ktorych Dzierzawna jest takimi slumsami zajrzec do domow i zastanowic sie ---hmmm czy tam nie jest w tym domu czysciej i schludniej niz u mojej sasiadki pani magister????tak ,tak moi drodzy spotkalam takie wlasnie zasyfione domy nawe adwokackie -gdzie jesli nie przyjdzie pani ktora raz w tygodniu sprzata-to garow w zlewie sie nie miesci i stoja na podlodze brudne------czy wtedy ta rodzina jest ok???zapewniam ze 90% to czyste i zadbane w srodku mieszkania a i w rodzinach widac milosc i szcunek bo zycie w trudnych warunkach wzmacnia i uodparnia.


zgadza sie!!! nawet dodam ze wiecej niz polowa ma akty wlasnosci ,to nie 30 lat temu ,ale mimo zmian opinia sie ciagnie za tą ulica i bedzie sie ciagnac jak legenda przekazywana z pokolenia na pokolenie, i wcale niewazne ze jest w niej malutka czesc prawdy.w tych nowych pieknych blokach i na tych nowych pieknych osiedlach jest bardziej niebezpiecznie nieraz niz tam,a i margines tez spotkac nie problem.ale coz tego juz nie zmienimy.
proponuje tylko tym wszystkim dla ktorych Dzierzawna jest takimi s... rozwiń
Avatar
mieszkaniec / 17 lutego 2010 r. o 07:53
0
nie lubię napisał:
Wapienna? Dzierżawna? 9 na 10 domów to samowola budowlana w której nie powinni mieszkać ludzie, mieszka na dziko? czyli lubi naturę i niech nie narzeka.


Nie jesteś gościu przygotowany do odpowiedzi-więc może nie pleć głupot.Połowa z tych ludzi ma akty własności na swoje działki.A 9 na 10 osób płaci wszystkie podatki (wcale niemałe)związane z tym,że tam mieszkają.Więc nie psuj mi nerwów i nie pisz bzdur,jeśli nie masz nic mądrego do napisania.
Avatar
~GOŚĆ~ / 16 lutego 2010 r. o 21:55
0
Prywatna właścicielka napisał:
I co ludziom z terenów zagrożonych z przygotowanego sprzętu?Przecież trzeba zapobiegać-można wywieźć śnieg i byłoby to zdecydowanie taniej niż setki godzin pracy pomp,strażaków i sztabu ludzi sterujących akcją wypompowywań.
Ale miasto jak zwykle zwleka i czeka z nadzieją na to,że może akurat pogoda będzie sprzyjała temu,żeby podtopień na tych terenach nie było.
Miasto miało nauczkę już kilkakrotnie i jak do tej pory niczego się nie nauczyło.
Najłatwiej powiedzieć,żeby się nie budować na tych terenach-ale przecież ludzie mieszkają tam po 20,30 lat.Ktoś bierze pieniądze z podatku za te działki i nieruchomości.Więc pytam-kto jest za to odpowiedzialny????
Dzwoniąc wczoraj do Straży Miejskiej dowiedziałam się,że przecież miasto NIE BĘDZIE NAM ODŚNIEŻAŁO (UWAGA!)PRYWATNYCH ULIC(?)
Ja sie pytam-od kiedy w Lublinie są prywatne ulice????????.

to proponuję tym obibokom ze strazy dać łopaty i niech odśniezają ,a nie tylko mandatami strasza

to proponuję tym obibokom ze strazy dać łopaty i niech odśniezają ,a nie tylko mandatami strasza rozwiń
Avatar
~gość~ / 16 lutego 2010 r. o 21:15
0
Gość napisał:
tak jak większość mówi, dlaczego nie można wywieźć śniegu poza miasto? Przecież wcale tych ludzi zalać nie musi.
co za beznadzieja.


niech zalewa tych z po za miasta -oni i tak w gumiakach chodzą
Avatar
Gość / 16 lutego 2010 r. o 19:41
0
Gość napisał:


Dlaczego nie można wywieźć?Już mówię:bo za drogo,bo nigdy sie tego nie praktykowało,bo szczerze powiedziawszy-to lubelskich włodarzy guzik obchodzą ludzie z ulic:Koło,Firlejowska,Dzierżawna,Wapienna itp....Według naszych władz-tam mieszka margines i nie ma co się nimi przejmować....



czyli przygotowanie tych wszystkich sztabów przeciwpożarowych wyniesie mniej? nie opłaca się tego poprostu wywieźć ? jakoś trudno mi w to uwierzyć. chyba lepiej raz wywieźć i mieć spokój niż przez kilka dni mieć powódź.

może czas najwyższy spróbować takiego rozwiązania...



czyli przygotowanie tych wszystkich sztabów przeciwpożarowych wyniesie mniej? nie opłaca się tego poprostu wywieźć ? jakoś trudno mi w to uwierzyć. chyba lepiej raz wywieźć i mieć spokój niż przez kilka dni mieć powódź.

może czas najwyższy spróbować takiego rozwiązania... rozwiń
Avatar
nie lubię / 16 lutego 2010 r. o 18:02
0
Wapienna? Dzierżawna? 9 na 10 domów to samowola budowlana w której nie powinni mieszkać ludzie, mieszka na dziko? czyli lubi naturę i niech nie narzeka.
Avatar
Gość / 16 lutego 2010 r. o 16:59
0
Możemy mieć problem – przyznają władze Lublina i martwią się zalegającym w mieście śniegiem. Nadzorem objęte są cztery rejony miasta. A magistrat już szykuje sprzęt przeciw- powodziowy---i to niby ma mnie uspokoić?????
Robicie sobie kpiny z ludzi-lubelska władzo.Może już czas zrezygnować z ciepłych posadek i zająć się czymś mniej ważnym.
Bo do rzeczy istotnych-to WY się niestety nie nadajecie.
Mam nadzieję,że i Wam nikt nie poda pomocnej dłoni-jak już zaczniecie tonąć w wielkiej głębi własnych niepowodzeń.
Wstyd,wstyd i jeszcze raz wstyd.To miasto nigdy nie będzie miastem z prawdziwego zdarzenia-nie z takimi rządzącymi.
Wywożenie śniegu to taki problem,że nie jesteście w stanie mu sprostać?
Możemy mieć problem – przyznają władze Lublina i martwią się zalegającym w mieście śniegiem. Nadzorem objęte są cztery rejony miasta. A magistrat już szykuje sprzęt przeciw- powodziowy---i to niby ma mnie uspokoić?????
Robicie sobie kpiny z ludzi-lubelska władzo.Może już czas zrezygnować z ciepłych posadek i zająć się czymś mniej ważnym.
Bo do rzeczy istotnych-to WY się niestety nie nadajecie.
Mam nadzieję,że i Wam nikt nie poda pomocnej dłoni-jak już zaczniecie tonąć w wielkiej głębi własnych niepo... rozwiń
Avatar
Prymityw / 16 lutego 2010 r. o 12:34
0
W Tubtinie mieście frustracji, rządzonym przez prywatę, nepotyzm i korupcję nawet śniegu nie da się wywieźć. A tymczasem w Szczecinie:

Szczecin: 140 tys. zł kary za złe odśnieżanie
Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie nałożył kary na firmy odśnieżające miasto. W sumie kilka firm zapłaci 140 tys. zł - poinformowała Marta Kwiecień-Zwierzyńska z ZDiTM.
Najwięcej, bo ponad 90 tys. zł, zapłaci firma odpowiedzialna za całoroczne oczyszczanie przystanków komunikacji miejskiej - ponad 91 tys. zł. Dwie firmy obsługujące Strefę Płatnego Parkowania ukarano mandatami na kwotę 14 tys. Kolejne dwie firmy odpowiedzialne za odśnieżanie ulic muszą zapłacić 25 i 11 tys. zł.

Kwiecień-Zwierzyńska podkreśliła, że inspektorzy Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego codziennie kontrolują firmy odśnieżające Szczecin.

ZDiTM przeznaczył dodatkowo prawie 650 tys. zł na odśnieżanie ulic nieujętych wcześniej w planie zimowego oczyszczania miasta, czyli ulic na przedmieściach czy bocznych.

Miasto zawarło także dodatkową umowę na wywóz śniegu - za 0,5 mln zł. Od soboty trwa jego wywózka z centrum miasta. Wywieziono już ok. 7 tys. ton śniegu. Za parę dni ma zostać rozstrzygnięty przetarg na oczyszczanie oblodzonych chodników.

Ręcznym odśnieżaniem szczecińskich ulic zajmuje się ok. 300 osób, w tym 18 więźniów z zakładu karnego w Stargardzie Szczecińskim.

W Szczecinie akcja "Zima" może kosztować nawet 9 mln zł - przy wcześniej planowanych wydatkach na poziomie 6 mln zł. Prezydent Szczecina zapowiedział, że zwróci się do rady miasta o przekazanie dodatkowych 2 mln zł rezerwy budżetowej na odśnieżanie w tym roku.


źródło: Onet.pl
W Tubtinie mieście frustracji, rządzonym przez prywatę, nepotyzm i korupcję nawet śniegu nie da się wywieźć. A tymczasem w Szczecinie:

Szczecin: 140 tys. zł kary za złe odśnieżanie
Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie nałożył kary na firmy odśnieżające miasto. W sumie kilka firm zapłaci 140 tys. zł - poinformowała Marta Kwiecień-Zwierzyńska z ZDiTM.
Najwięcej, bo ponad 90 tys. zł, zapłaci firma odpowiedzialna za całoroczne oczyszczanie przystanków komunikacji miejskiej - ponad 91 tys. zł... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koronawirus. Spada liczba nowych przypadków. Ale zmarło aż 540 osób

Koronawirus. Spada liczba nowych przypadków. Ale zmarło aż 540 osób

Ministerstwo Zdrowia informuje o 10,1 tys. nowych przypadkach koronawirusa. Tak niskich liczb nie było od dawna. Ale jednoczenie zmarło 540 osób.

Śladami Antoniny Campi z Miklaszewiczów. Ostatni odcinek serii
24 listopada 2020, 12:00

Śladami Antoniny Campi z Miklaszewiczów. Ostatni odcinek serii

Centrum Spotkania Kultur zaprasza do wysłuchania ostatniego odcinka podcastów z cyklu "Śladami Antoniny Campi z Miklaszewiczów", którego prowadzący opowiadają o legendarnej lubelskiej śpiewaczce. Premiera 5. odsłony cyklu 24 listopada na Facebooku CSK.

Program do ankiet, czyli jak sprawdzić poziom satysfakcji z pracy w firmie

Program do ankiet, czyli jak sprawdzić poziom satysfakcji z pracy w firmie

Satysfakcja z pracy to bardzo ważny aspekt, który wpływa na efektywność pracowników. Osoby zadowolone z pracy są zwykle bardziej zaangażowane w swoje obowiązki i silniej zmotywowane, a to przekłada się na ich produktywność.

Julia Szeremeta brązową medalistką mistrzostw Europy juniorek

Julia Szeremeta brązową medalistką mistrzostw Europy juniorek

Pięściarka Paco Lublin w półfinale przegrała z Vladleną Bezlapovą z Rosji

Odnowią ulicę Nałkowskich. Kiedy finał prac?

Odnowią ulicę Nałkowskich. Kiedy finał prac?

Wybrana została firma, która nie później niż do końca maja ma wyremontować kilometrowy odcinek ul. Nałkowskich między pętlą autobusową przy Romera a pętlą przy Żeglarskiej.

Sklepy Decathlon w Lublinie zapraszają na zakupy. I nie tylko!

Sklepy Decathlon w Lublinie zapraszają na zakupy. I nie tylko!

Mimo zamknięcia wielu sklepów w związku z pandemią, lubelskie Decathlon’y (ul. Gęsia 1 i Al. Spółdzielczości Pracy 26) wciąż działają. Z myślą o bezpieczeństwie zakupów i zdrowiu swoich klientów przygotowały nową ofertę

Świdnik. Szalenie drogi dowóz posiłków dla chorych na Covid. Ponad dwa razy droższy niż samo jedzenie

Świdnik. Szalenie drogi dowóz posiłków dla chorych na Covid. Ponad dwa razy droższy niż samo jedzenie

Ponad dwa razy więcej zapłaciło Starostwo Powiatowe w Świdniku za dowóz posiłków osobom w kwarantannie zbiorowej, niż kosztowały same posiłki dla tych osób.

Lublin: Teraz jest tu boisko, ale już może powstać coś innego

Lublin: Teraz jest tu boisko, ale już może powstać coś innego

Radni zmienili przeznaczenie trawiastego placu u zbiegu ul. Stokrotki i Rucianej. Dotychczasowy plan zagospodarowania rezerwuje ten teren pod „usługi publiczne”, a fizycznie na części gruntu jest trawiaste boisko, resztę zajmuje prowizoryczny parking.

Radzyń Podlaski: Jeszcze więcej przydomowych kompostowników

Radzyń Podlaski: Jeszcze więcej przydomowych kompostowników

Jeszcze więcej kompostowników trafi do mieszkańców Radzynia Podlaskiego. Wcześniej, samorząd rozdał już 300 sztuk.

Ukryte ofiary koronawirusa. Tak źle było we Włoszech i Hiszpanii podczas pierwszej fali