Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 listopada 2016 r.
14:24

Miała bilet na parking miejski, zaparkowała pod katedrą. Zapłaci 50 zł. "Winne oznaczenia"

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 28 A A
Miasto przekonuje, że oznakowanie prywatnego parkingu kościoła jest czytelne i odmienne od stosowanego w Strefie Płatnego Parkowania. A to, że plac jest oznaczony tym samym kolorem, co cała reszta strefy, o niczym jeszcze nie świadczy
Miasto przekonuje, że oznakowanie prywatnego parkingu kościoła jest czytelne i odmienne od stosowanego w Strefie Płatnego Parkowania. A to, że plac jest oznaczony tym samym kolorem, co cała reszta strefy, o niczym jeszcze nie świadczy

50 złotych kary kosztował naszą Czytelniczkę postój z ważnym biletem na niewłaściwym parkingu. Bilet miała na parkingi miejskie, a stanęła na prywatnym. Twierdzi, że oznakowanie nie było dość czytelne.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pani Anna sądziła, że wszystko jest w porządku. Samochód zostawiła na Niecałej, a bilet parkingowy kupiła w miejskim parkomacie. Gdy wróciła do auta, do końca ważności biletu zostało jeszcze trochę czasu, więc korzystając z tego samego biletu zaparkowała przed archikatedrą.

– Uznałam iż nie muszę ponownie opłacać postoju – opowiada pani Anna. Ale to był błąd, bo za wycieraczką znalazła potem druczek opłaty dodatkowej za postój bez biletu.

Druczkiem była bardzo zdziwiona, bo sądziła, że nadal parkuje w płatnej miejskiej strefie. Była tego jeszcze bardziej pewna po zerknięciu na oficjalną mapkę strefy.

– Plac katedralny jest oznaczony jednakowym kolorem co cała strefa parkowania A – podkreśla pani Anna. – Niecała również leży w strefie A, więc wszystko się zgadza. W regulaminie jasno napisane, że mogę swobodnie poruszać się po całej strefie. Uspokojona wróciłam do domu i napisałam reklamację.

Ale reklamacja nie została uznana. Z prostej przyczyny: to nie jest miejski parking, tylko prywatny, więc to nie miasto może tu anulować komuś karę.

– Udałam się więc na plac katedralny w poszukiwaniu oznak, że jest to teren prywatny. Znalazłam tabliczki iż jest to parking płatny, regulamin napisany drobnym druczkiem i nie znalazłam słowa że jest to teren prywatny wyłączony ze strefy miejskiego systemu parkowania – skarży się Czytelniczka. – Nigdzie nie ma oznaczeń co jest celowym wprowadzaniem ludzi w błąd i działaniem na szkodę użytkowników parkingu.

– Jeśli będzie potrzeba zwrócimy się do zarządcy parkingu o jego lepsze oznakowanie – mówi Joanna Bobowska z Urzędu Miasta.

Dodaje, że obecne oznakowanie jest czytelne i odmienne od stosowanego w Strefie Płatnego Parkowania, a to, że plac jest oznaczony tym samym kolorem, co cała reszta strefy, o niczym jeszcze nie świadczy.

– Strefa obowiązuje tylko na drogach publicznych – podkreśla Bobowska. Parking przed archikatedrą nie zalicza się do dróg publicznych, tak jak nie zaliczają się do nich podwórka kamienic, choć też oznaczone są na mapie na kolorowo.

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 marca 2017 o 13:55
0
Niech wraca do Hrubieszowa Tam za parkingi nie płaco
Avatar
Gość / 18 listopada 2016 o 09:58
0
A może Pani Joanna poszukała by sobie nowej pracy? Jeżeli mieszkaniec Lublina lub "Gość" w tym mieście, pokazuje że białe jest czarne a czarne jest białe, to należało by PRZEPROSIĆ i zrobić wszystko żeby białe było białe. Cała afera o 50 zł. Wstyd mi za to miasto.
Avatar
Cwel / 18 listopada 2016 o 00:50
0
Ntajdroższe  parkowanie to jest na chodźki. blokada na koło i 200zł za zdjęcie. słyszał ktoś?
Avatar
Gość / 17 listopada 2016 o 23:50
0
Najdroższe parkowanie jest u czarnych Archikatedra i podwórko przed kościołem na staszica.(wyjanmują firmom zewnętrznym). Ciekawe kiedy wynajmą "miejsca zadaszone w środku"????
Avatar
Gość / 17 listopada 2016 o 22:49
0
Parking koło katedry jest wynajmowany. Księża raczej z niej korzyści nie czerpią
Avatar
Gość / 17 listopada 2016 o 19:39
0
Jak ktoś jest analfabetą lub nie rozumie tego co czyta, to jest sam sobie winien. Tymi protestami kobita jeszcze dodatkowo się ośmiesza. Za głupotę trzeba płacić. Taka prawda.
Avatar
Gość / 17 listopada 2016 o 19:05
0
Poprawiam się - zgłaszałem do Naczelnika Wydziału Parkowania, Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie, a nie dyr. dep.
Avatar
Gość / 17 listopada 2016 o 19:00
0
Miałem to samo rok temu :-) Nawet sprawdziłem jaki jest napis na parkometrze i było tam, że to "Strefa Płatnego Parkowania". Na ówczesnej mapce na stronie UM ten parking był w obszarze miejskiej strefy. Dzwoniłem do UM, powiedzieli, że wiedzą, że firma się podszywa pod parkingi miejskie, że nawet celowo takie same parkometry, że upodabniają je do miejskich, ale nic zrobić nie mogą. Oczywiście mogli - ale nie chcieli. Cóż, po prostu nigdy więcej u nich nie zaparkowałem i nie zaparkuję, bo w mojej opinii ich działalność nosi znamiona przestępstwa polegającego na wyłudzaniu tzw. "opłat dodatkowych". Sprawa od dawna nadaje się dla prokuratora, ale nikogo nic to nie obchodzi, tak jak nie obchodziło dyrektora departamentu w UM, do którego to zgłaszałem.
Miałem to samo rok temu :-) Nawet sprawdziłem jaki jest napis na parkometrze i było tam, że to "Strefa Płatnego Parkowania". Na ówczesnej mapce na stronie UM ten parking był w obszarze miejskiej strefy. Dzwoniłem do UM, powiedzieli, że wiedzą, że firma się podszywa pod parkingi miejskie, że nawet celowo takie same parkometry, że upodabniają je do miejskich, ale nic zrobić nie mogą. Oczywiście mogli - ale nie chcieli. Cóż, po prostu nigdy więcej u nich nie zaparkowałem i nie zaparkuję, bo w mojej opinii ich działalność nosi znamiona... rozwiń
Avatar
czytelnik / 17 listopada 2016 o 18:26
0
A ja się pytam, czy inwalida może tam zaparkować  bezpłatnie?
Avatar
Gość / 17 listopada 2016 o 17:51
0
Ma tego samego operatora nabiera sie cała warszawka
Avatar
Gość / 29 marca 2017 o 13:55
0
Niech wraca do Hrubieszowa Tam za parkingi nie płaco
Avatar
Gość / 18 listopada 2016 o 09:58
0
A może Pani Joanna poszukała by sobie nowej pracy? Jeżeli mieszkaniec Lublina lub "Gość" w tym mieście, pokazuje że białe jest czarne a czarne jest białe, to należało by PRZEPROSIĆ i zrobić wszystko żeby białe było białe. Cała afera o 50 zł. Wstyd mi za to miasto.
Avatar
Cwel / 18 listopada 2016 o 00:50
0
Ntajdroższe  parkowanie to jest na chodźki. blokada na koło i 200zł za zdjęcie. słyszał ktoś?
Avatar
Gość / 17 listopada 2016 o 23:50
0
Najdroższe parkowanie jest u czarnych Archikatedra i podwórko przed kościołem na staszica.(wyjanmują firmom zewnętrznym). Ciekawe kiedy wynajmą "miejsca zadaszone w środku"????
Avatar
Gość / 17 listopada 2016 o 22:49
0
Parking koło katedry jest wynajmowany. Księża raczej z niej korzyści nie czerpią
Avatar
Gość / 17 listopada 2016 o 19:39
0
Jak ktoś jest analfabetą lub nie rozumie tego co czyta, to jest sam sobie winien. Tymi protestami kobita jeszcze dodatkowo się ośmiesza. Za głupotę trzeba płacić. Taka prawda.
Avatar
Gość / 17 listopada 2016 o 19:05
0
Poprawiam się - zgłaszałem do Naczelnika Wydziału Parkowania, Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie, a nie dyr. dep.
Avatar
Gość / 17 listopada 2016 o 19:00
0
Miałem to samo rok temu :-) Nawet sprawdziłem jaki jest napis na parkometrze i było tam, że to "Strefa Płatnego Parkowania". Na ówczesnej mapce na stronie UM ten parking był w obszarze miejskiej strefy. Dzwoniłem do UM, powiedzieli, że wiedzą, że firma się podszywa pod parkingi miejskie, że nawet celowo takie same parkometry, że upodabniają je do miejskich, ale nic zrobić nie mogą. Oczywiście mogli - ale nie chcieli. Cóż, po prostu nigdy więcej u nich nie zaparkowałem i nie zaparkuję, bo w mojej opinii ich działalność nosi znamiona przestępstwa polegającego na wyłudzaniu tzw. "opłat dodatkowych". Sprawa od dawna nadaje się dla prokuratora, ale nikogo nic to nie obchodzi, tak jak nie obchodziło dyrektora departamentu w UM, do którego to zgłaszałem.
Miałem to samo rok temu :-) Nawet sprawdziłem jaki jest napis na parkometrze i było tam, że to "Strefa Płatnego Parkowania". Na ówczesnej mapce na stronie UM ten parking był w obszarze miejskiej strefy. Dzwoniłem do UM, powiedzieli, że wiedzą, że firma się podszywa pod parkingi miejskie, że nawet celowo takie same parkometry, że upodabniają je do miejskich, ale nic zrobić nie mogą. Oczywiście mogli - ale nie chcieli. Cóż, po prostu nigdy więcej u nich nie zaparkowałem i nie zaparkuję, bo w mojej opinii ich działalność nosi znamiona... rozwiń
Avatar
czytelnik / 17 listopada 2016 o 18:26
0
A ja się pytam, czy inwalida może tam zaparkować  bezpłatnie?
Avatar
Gość / 17 listopada 2016 o 17:51
0
Ma tego samego operatora nabiera sie cała warszawka
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 25 7

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 8 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 23 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 137 16

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 380 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 23 10

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 7 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 19 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!