Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 grudnia 2009 r.
14:03
Edytuj ten wpis

Mieszkańcy Kalinowszczyzny bez ogrzewania i ciepłej wody

0 21 A A

Mieszkańcy bloków przy ul. Niepodległości, Tumidajskiego czy Kleeberga w Lublinie nie mają ogrzewania i ciepłej wody. W rejonie ul. Towarowej pękła rura dostarczająca gorącą wodę. Usuwanie awarii trwa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Bez ogrzewania i ciepłej wody zostali mieszkańcy całego os. Niepodległości.

– Wyłączyliśmy praktycznie całą Kalinowszczyznę: od ul. Towarowej aż do Lwowskiej. A więc m.in. osiedla 30-lecia, 40-lecia i Niepodległości – tłumaczy Edward Wąsik, dyrektor techniczny LPEC. – To konieczne, bo musimy obniżyć poziom ciśnienia i wody w cieci, żeby dojść do źródła awarii i próbować go naprawić.

– Z czasem będziemy włączać kolejne osiedla. Pierwsi mogą się tego spodziewać mieszkający najdalej od ul. Towarowej – mówi Wąsik. – Ale o której godzinie to nastąpi, na razie nie wiadomo.

O godz. 17 LPEC ma wydać komunikat w sprawie awarii. Jest jednak duże prawdopodobieństwo, że część osób pozostanie bez ciepłej wody i ogrzewania także na noc. – Jest taka obawa – przyznaje Wąsik.

– To rura zasilająca magistralę. Musieliśmy wyłączyć całą sieć w tamtym rejonie – tłumaczy dyżurny lubelskiego pogotowia cieplnego.

Ile potrwa naprawa? – Trudno na razie powiedzieć – usłyszeliśmy w pogotowiu. – Prace są bardzo trudne. Woda z sieci wylała się na powierzchnię. Ma bardzo wysoką temperaturę, trudno prowadzić jakiekolwiek prace.

Pracownicy Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej próbują przełączyć część Kalinowszczyzny do innej magistrali. Jeśli się uda, mieszkańcy dolnej części rejonu będą mieli ciepłą wodę jeszcze dziś po południu. Tam gdzie przełączenie nie będzie możliwe, kaloryfery i krany pozostaną zimne nawet do jutra.

– To wariant najbardziej pesymistyczny – wyjaśnia dyżurny pogotowia. – Zrobimy wszystko, żeby usunąć awarię jak najszybciej. I jak najszybciej przywrócić normalne życie okolicznym mieszkańcom.

Aktualizacja godz. 15.30

Za około godzinę ciepła woda i ogrzewanie wrócą do części Kalinowszczyzny. Ciepłownicy mają za chwilę włączyć węzły prowadzące m.in. w stronę osiedli: 30-lecia, Niepodległości i Motor. Na razie bez ogrzewania pozostaną mieszkańcy drugiej strony ul. Lwowskiej.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Faden / 23 grudnia 2009 r. o 16:53
0
Ehh kaloryfery były ciepłe przez jakiś tydzień i znów amba zimna woda a kaloryfery lodowate :/
Avatar
PZ / 18 grudnia 2009 r. o 21:54
0
MrG napisał:
Ręce opadają. Stan jakiejkolwiek infrastruktury w tym mieście woła o pomstę do nieba.

Lubzel nie dość że obsługa klienta to tragedia a załatwienie tam czegoś graniczy z cudem i to wystarczy im troczę śniegu lub deszczu żeby ten cały przestarzały bałagan przestał działać. A jak mieszkasz pod Lublinem to tylko siedzieć i płakać przy świeczce.

Lpec dłubie w nosie gdy ich zabawki nie pracują po to by ze zdumieniem w sezonie grzewczym stwierdzić że pękła rura która pięć lat temu powinna być wymieniona. Przy okazji rozprują świeżo położony asfalt a jak skończą naprawę załatają to tak że po 6 miesiącach koło można w dziurze urwać.

Zarząd dróg zapomina o tym że do poruszania się po drogach potrzebne są pasy na jezdni. Niestety te namalowane 3 lata temu zniknęły i zamiejscowi walą miejscowym w bok n pierwszym lepszym rondzie. Drogi wiadomo jakie mamy gorsze są chyba tylko na Ukrainie. Jak nie skocznia to slalom miedzy dziurami. Ale zima to już kataklizm. 4 piaskarki na miasto podczas intensywnych opadów tak jak w dniu wczorajszym. Trajtki na Piłsudskiego bokiem jeździły bo przez cały dzień żaden pług nie przejechał o solarce nie marząc. Jak już zima zaskoczyła drogowców to dowalą tyle piasku że możemy przejść do ..............

Mpwik. Miejska kanalizacja .... śmiech na sali. Zero kontroli i brak przepustowości. W zimie piasku nawali zaskoczony że zima nie przyszła w maju drogowiec a na wiosnę jak przychodzą solidne opady to woda zamiast spływać kanalizacją wali ulicami po których samochody pływają jak statki. Skoro już się decydują na piach to może wypadało by czyścić to na wiosne ???
Mamy pod ręką Niemców którzy już dawno doszli do wniosku że lepiej jest lać biodegradowalne płyny zamiast walić solą i piachem. Nawet deb*** poszedł by za przykładem lepiej zorganizowanej cywilizacji.


Czego się nie czepić w tym mieście to płakać się chce. Od lat jesteśmy okradani i płacimy słone sumy za mizerne usługi koleżków. Nie zanosi się na zmiany w ciemnogrodzie co sprawia że coraz mniej się chce tu dzieci planować.

MrG


Święte słowa, ja od trzech miesięcy w mojej spółdzielni usiłuję zaprosić hydraulika do piwnicy, gdzie woda leje się z sufitu i dwa razy dziennie muszę łazić i wylewac ją z miski.....
Albo te remonty dróg rosyjską metodą, leją asfalt i posypują kamieniami, nie daj Bóg, żeby ktoś Cię wyprzedził na takim odcinku bo masz maskę do lakierowania a szybe do wymiany!
Bije późnym PRL-em w tym naszym Lublinie, szkoda gadać......


Święte słowa, ja od trzech miesięcy w mojej spółdzielni usiłuję zaprosić hydraulika do piwnicy, gdzie woda leje się z sufitu i dwa razy dziennie muszę łazić i wylewac ją z miski.....
Albo te remonty dróg rosyjską metodą, leją asfalt i posypują kamieniami, nie daj Bóg, żeby ktoś Cię wyprzedził na takim odcinku bo masz maskę do lakierowania a szybe do wymiany!
Bije późnym PRL-em w tym naszym Lublinie, szkoda gadać...... rozwiń
Avatar
Gość / 18 grudnia 2009 r. o 20:41
0
na okrzei już robią się ciepłe kaloryfery
Avatar
MALAMI / 18 grudnia 2009 r. o 19:55
0
Gość napisał:
Jest!! Ciepłe kaloryfery!!

A gdzie?
Avatar
Gość / 18 grudnia 2009 r. o 19:53
0
Nie wiem gdzie mieszkasz ale Lwowska 32 zimno!
Avatar
Gość / 18 grudnia 2009 r. o 19:49
0
Jest!! Ciepłe kaloryfery!!
Avatar
MrG / 18 grudnia 2009 r. o 18:50
0
Di napisał:
Kurczę, nie wiem, jak u Was, ale u mnie okna są nieszczelne i zrobiło się już tak zimno, że bez kurtki da się wytrzymać tylko w kuchni przy zapalonym gazie na wszystkich 4 palnikach... w tym miesiącu rachunek będzie nieciekawy :/ Ale ponoć niektóre osiedla mają już ogrzewanie? Może wszystkim włączą jeszcze dzisiaj.


Ja mam wymienione okna a się zrobiło już dość nieciekawie. Przecież na dworze jest -13 stopni.
Martwi mnie fakt tego że mam sporą hodowle żółwi i jeśli nie włączą ogrzewania będzie trzeba się ewakuować.
Tylko jak to zrobić jak taka temperatura. A co z z ludźmi co mają małe dzieci.
To normalnie masakra jest jakaś!


Ja mam wymienione okna a się zrobiło już dość nieciekawie. Przecież na dworze jest -13 stopni.
Martwi mnie fakt tego że mam sporą hodowle żółwi i jeśli nie włączą ogrzewania będzie trzeba się ewakuować.
Tylko jak to zrobić jak taka temperatura. A co z z ludźmi co mają małe dzieci.
To normalnie masakra jest jakaś! rozwiń
Avatar
jaaaaaa / 18 grudnia 2009 r. o 18:50
0
U mnie też zimno... czy już gdzieś wróciło ogrzewania. na okrzei nie
Avatar
Di / 18 grudnia 2009 r. o 18:37
0
Kurczę, nie wiem, jak u Was, ale u mnie okna są nieszczelne i zrobiło się już tak zimno, że bez kurtki da się wytrzymać tylko w kuchni przy zapalonym gazie na wszystkich 4 palnikach... w tym miesiącu rachunek będzie nieciekawy :/ Ale ponoć niektóre osiedla mają już ogrzewanie? Może wszystkim włączą jeszcze dzisiaj.
Avatar
estemal / 18 grudnia 2009 r. o 17:53
0
Jeżeli przerwa w dostawie ciepłej wody trwała np. 10 godzin w np. 10 tysiącach mieszkań, a my płacimy miesięcznie za całodobową dostawę to bardzo proszę o przeliczenie jaką sumkę za brak usługi "Lpicu", płaci spółdzielnia z naszych opłat. Jestem pewien, że "Lpic" jest ubezpieczony od skutków awarii a my ponosimy wyliczalne straty.
Avatar
Faden / 23 grudnia 2009 r. o 16:53
0
Ehh kaloryfery były ciepłe przez jakiś tydzień i znów amba zimna woda a kaloryfery lodowate :/
Avatar
PZ / 18 grudnia 2009 r. o 21:54
0
MrG napisał:
Ręce opadają. Stan jakiejkolwiek infrastruktury w tym mieście woła o pomstę do nieba.

Lubzel nie dość że obsługa klienta to tragedia a załatwienie tam czegoś graniczy z cudem i to wystarczy im troczę śniegu lub deszczu żeby ten cały przestarzały bałagan przestał działać. A jak mieszkasz pod Lublinem to tylko siedzieć i płakać przy świeczce.

Lpec dłubie w nosie gdy ich zabawki nie pracują po to by ze zdumieniem w sezonie grzewczym stwierdzić że pękła rura która pięć lat temu powinna być wymieniona. Przy okazji rozprują świeżo położony asfalt a jak skończą naprawę załatają to tak że po 6 miesiącach koło można w dziurze urwać.

Zarząd dróg zapomina o tym że do poruszania się po drogach potrzebne są pasy na jezdni. Niestety te namalowane 3 lata temu zniknęły i zamiejscowi walą miejscowym w bok n pierwszym lepszym rondzie. Drogi wiadomo jakie mamy gorsze są chyba tylko na Ukrainie. Jak nie skocznia to slalom miedzy dziurami. Ale zima to już kataklizm. 4 piaskarki na miasto podczas intensywnych opadów tak jak w dniu wczorajszym. Trajtki na Piłsudskiego bokiem jeździły bo przez cały dzień żaden pług nie przejechał o solarce nie marząc. Jak już zima zaskoczyła drogowców to dowalą tyle piasku że możemy przejść do ..............

Mpwik. Miejska kanalizacja .... śmiech na sali. Zero kontroli i brak przepustowości. W zimie piasku nawali zaskoczony że zima nie przyszła w maju drogowiec a na wiosnę jak przychodzą solidne opady to woda zamiast spływać kanalizacją wali ulicami po których samochody pływają jak statki. Skoro już się decydują na piach to może wypadało by czyścić to na wiosne ???
Mamy pod ręką Niemców którzy już dawno doszli do wniosku że lepiej jest lać biodegradowalne płyny zamiast walić solą i piachem. Nawet deb*** poszedł by za przykładem lepiej zorganizowanej cywilizacji.


Czego się nie czepić w tym mieście to płakać się chce. Od lat jesteśmy okradani i płacimy słone sumy za mizerne usługi koleżków. Nie zanosi się na zmiany w ciemnogrodzie co sprawia że coraz mniej się chce tu dzieci planować.

MrG


Święte słowa, ja od trzech miesięcy w mojej spółdzielni usiłuję zaprosić hydraulika do piwnicy, gdzie woda leje się z sufitu i dwa razy dziennie muszę łazić i wylewac ją z miski.....
Albo te remonty dróg rosyjską metodą, leją asfalt i posypują kamieniami, nie daj Bóg, żeby ktoś Cię wyprzedził na takim odcinku bo masz maskę do lakierowania a szybe do wymiany!
Bije późnym PRL-em w tym naszym Lublinie, szkoda gadać......


Święte słowa, ja od trzech miesięcy w mojej spółdzielni usiłuję zaprosić hydraulika do piwnicy, gdzie woda leje się z sufitu i dwa razy dziennie muszę łazić i wylewac ją z miski.....
Albo te remonty dróg rosyjską metodą, leją asfalt i posypują kamieniami, nie daj Bóg, żeby ktoś Cię wyprzedził na takim odcinku bo masz maskę do lakierowania a szybe do wymiany!
Bije późnym PRL-em w tym naszym Lublinie, szkoda gadać...... rozwiń
Avatar
Gość / 18 grudnia 2009 r. o 20:41
0
na okrzei już robią się ciepłe kaloryfery
Avatar
MALAMI / 18 grudnia 2009 r. o 19:55
0
Gość napisał:
Jest!! Ciepłe kaloryfery!!

A gdzie?
Avatar
Gość / 18 grudnia 2009 r. o 19:53
0
Nie wiem gdzie mieszkasz ale Lwowska 32 zimno!
Avatar
Gość / 18 grudnia 2009 r. o 19:49
0
Jest!! Ciepłe kaloryfery!!
Avatar
MrG / 18 grudnia 2009 r. o 18:50
0
Di napisał:
Kurczę, nie wiem, jak u Was, ale u mnie okna są nieszczelne i zrobiło się już tak zimno, że bez kurtki da się wytrzymać tylko w kuchni przy zapalonym gazie na wszystkich 4 palnikach... w tym miesiącu rachunek będzie nieciekawy :/ Ale ponoć niektóre osiedla mają już ogrzewanie? Może wszystkim włączą jeszcze dzisiaj.


Ja mam wymienione okna a się zrobiło już dość nieciekawie. Przecież na dworze jest -13 stopni.
Martwi mnie fakt tego że mam sporą hodowle żółwi i jeśli nie włączą ogrzewania będzie trzeba się ewakuować.
Tylko jak to zrobić jak taka temperatura. A co z z ludźmi co mają małe dzieci.
To normalnie masakra jest jakaś!


Ja mam wymienione okna a się zrobiło już dość nieciekawie. Przecież na dworze jest -13 stopni.
Martwi mnie fakt tego że mam sporą hodowle żółwi i jeśli nie włączą ogrzewania będzie trzeba się ewakuować.
Tylko jak to zrobić jak taka temperatura. A co z z ludźmi co mają małe dzieci.
To normalnie masakra jest jakaś! rozwiń
Avatar
jaaaaaa / 18 grudnia 2009 r. o 18:50
0
U mnie też zimno... czy już gdzieś wróciło ogrzewania. na okrzei nie
Avatar
Di / 18 grudnia 2009 r. o 18:37
0
Kurczę, nie wiem, jak u Was, ale u mnie okna są nieszczelne i zrobiło się już tak zimno, że bez kurtki da się wytrzymać tylko w kuchni przy zapalonym gazie na wszystkich 4 palnikach... w tym miesiącu rachunek będzie nieciekawy :/ Ale ponoć niektóre osiedla mają już ogrzewanie? Może wszystkim włączą jeszcze dzisiaj.
Avatar
estemal / 18 grudnia 2009 r. o 17:53
0
Jeżeli przerwa w dostawie ciepłej wody trwała np. 10 godzin w np. 10 tysiącach mieszkań, a my płacimy miesięcznie za całodobową dostawę to bardzo proszę o przeliczenie jaką sumkę za brak usługi "Lpicu", płaci spółdzielnia z naszych opłat. Jestem pewien, że "Lpic" jest ubezpieczony od skutków awarii a my ponosimy wyliczalne straty.
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 maja 2021 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 maja 2021 roku

Lublin: Kolej obiecuje skończyć nowy wiadukt i tory do października

Lublin: Kolej obiecuje skończyć nowy wiadukt i tory do października

Do końca października ma powstać w Lublinie nowy odcinek torów łączący dwie linie kolejowe: tę prowadzącą do Warszawy i tę w stronę Stalowej Woli. Taki termin podaje oficjalnie kolej, której inwestycja ma się wiązać z budową nowego wiaduktu

Nałęczowski Jarmark Rękodzieła
23 maja 2021, 10:00

Nałęczowski Jarmark Rękodzieła

W niedzielę, 23 maja w godz. 10-17 na placu przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury odbędzie się Nałęczowski Jarmark Rękodzieła.

Chcesz zarejestrować samochód w Lubartowie? Przygotuj się na długie kolejki
Alarm24

Chcesz zarejestrować samochód w Lubartowie? Przygotuj się na długie kolejki

Niemal każdego ranka ustawiają się długie kolejki osób czekających na rejestrację samochodu w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Lubartowie. Ludzie skarżą się na chaos, a nie pomaga też testowy system „zamów kolejkę”

Górnik Łęczna nie otrzyma kary w procesie licencyjnym

Górnik Łęczna nie otrzyma kary w procesie licencyjnym

W ramach nałożonego nadzoru Komisja zobowiązała Klub do reorganizacji pracy trenerów drużyn młodzieżowych tak aby trenerzy z licencjami UEFA A oraz UEFA Elite Youth A prowadzili drużyny młodzieżowe wskazane w jednym z kryteriów

Lublin: Komu przeszkadza zieleń? Oszpecono kolejne drzewa

Lublin: Komu przeszkadza zieleń? Oszpecono kolejne drzewa

Żadnego listka nie wypuściły drzewa z ul. Zana, które nie przetrwały „pielęgnacji” będącej ich okaleczeniem. Fatalnie wyglądają też opisywane już przez nas brzozy poharatane przy ul. Szafirowej. Kolejne radykalne cięcie zgłoszono nam z ul. Wallenroda

Łąki kwietne przyjadą do Lublina z Ełku

Łąki kwietne przyjadą do Lublina z Ełku

Ponad 108 tys. zł zapłacą władze Lublina za założenie i pielęgnację łąk kwietnych w dziewięciu punktach miasta. Ratusz wybrał firmę, której powierzy wykonanie takich prac. Zlecenie dostanie spółka Państwo Łąka, której oferta okazała się najtańsza spośród poprawnych ofert złożonych w przetargu. Spółka z Ełku ma dostać ponad 108 tys. zł.

Puławskie firmy łapią oddech po lockdownie. "To nie są spektakularne zmiany"

Puławskie firmy łapią oddech po lockdownie. "To nie są spektakularne zmiany"

W ciągu ostatnich miesięcy w Puławach przybywa nowych firm, a spada ilość tych, które kończą swoją działalność. Równolegle spada również poziom bezrobocia, który zbliża się do stanu z końcówki ubiegłego roku. Wygląda na to, że lokalna gospodarka rozpoczęła wychodzenie z dołka.

Protest przed sądem w Lublinie. "Sędzia odpowiada przed prawem i swoim sumieniem"
Zdjęcia
galeria

Protest przed sądem w Lublinie. "Sędzia odpowiada przed prawem i swoim sumieniem"

– To, co się dzieje, skłania nas do tego, żeby wyjść na ulicę – mówi lubelska sędzia, jedna z uczestniczek wtorkowego protestu Komitetu Obrony Demokracji w Lublinie w obronie niezależności sędziów

Masterklasy w Warsztatach Kultury
22 maja 2021, 10:00

Masterklasy w Warsztatach Kultury

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na cykl warsztatów skierowanych do rzemieślników i twórców ludowych "Masterklasy". Pierwsze zajęcia odbędą się online już 22 maja o godz. 10.

W Lublinie rozpoczęły się egzaminy adwokackie i radcowskie
Zdjęcia
galeria

W Lublinie rozpoczęły się egzaminy adwokackie i radcowskie

W Lublinie rozpoczęły się egzaminy adwokackie i radcowskie. Do rozwiązywania zadań przystąpiło blisko 200 osób.

Szymon Ładniak ma za sobą debiut w ADAC TCR Germany

Szymon Ładniak ma za sobą debiut w ADAC TCR Germany

Szymon Ładniak nie zmieścił się w pierwszej dziesiątce w inauguracyjnym weekendzie ADAC TCR Germany na torze Motorsport Arena Oschersleben

Bitwa o kulturę. Teatr w Polsce: kilka rewolucji naraz
25 maja 2021, 18:00

Bitwa o kulturę. Teatr w Polsce: kilka rewolucji naraz

We wtorek, 25 maja o godz. 18 w Teatrze Starym odbędzie się spotkanie z cyklu "Bitwa o kulturę". Wydarzenie, którego gośćmi będą Karolina Szczypek i Paweł Sablik, będzie dostępne online na Facebooku.

Marek Saganowski (Motor Lublin): Można przegrać, ale nie w takim stylu, jak z Hutnikiem

Marek Saganowski (Motor Lublin): Można przegrać, ale nie w takim stylu, jak z Hutnikiem

Trener Motoru Marek Saganowski we wtorek odpowiadał na pytania dziennikarzy przed środowym spotkaniem z GKS Katowice.

Prezydent Lublina wylicza ile miasto straci na Polskim Ładzie

Prezydent Lublina wylicza ile miasto straci na Polskim Ładzie

W dziesiątkach milionów złotych liczony może być uszczerbek w kasie miasta spowodowany zapowiedzianą przez rząd reformą podatkową – szacują władze Lublina. Ratusz obawia się skutków zapowiedzianego przez rząd podniesienia kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł i ostrzega, że będzie „bezwzględnie” żądać od państwa zrekompensowania utraty dochodu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!