Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 grudnia 2009 r.
14:03
Edytuj ten wpis

Mieszkańcy Kalinowszczyzny bez ogrzewania i ciepłej wody

0 21 A A

Mieszkańcy bloków przy ul. Niepodległości, Tumidajskiego czy Kleeberga w Lublinie nie mają ogrzewania i ciepłej wody. W rejonie ul. Towarowej pękła rura dostarczająca gorącą wodę. Usuwanie awarii trwa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Bez ogrzewania i ciepłej wody zostali mieszkańcy całego os. Niepodległości.

– Wyłączyliśmy praktycznie całą Kalinowszczyznę: od ul. Towarowej aż do Lwowskiej. A więc m.in. osiedla 30-lecia, 40-lecia i Niepodległości – tłumaczy Edward Wąsik, dyrektor techniczny LPEC. – To konieczne, bo musimy obniżyć poziom ciśnienia i wody w cieci, żeby dojść do źródła awarii i próbować go naprawić.

– Z czasem będziemy włączać kolejne osiedla. Pierwsi mogą się tego spodziewać mieszkający najdalej od ul. Towarowej – mówi Wąsik. – Ale o której godzinie to nastąpi, na razie nie wiadomo.

O godz. 17 LPEC ma wydać komunikat w sprawie awarii. Jest jednak duże prawdopodobieństwo, że część osób pozostanie bez ciepłej wody i ogrzewania także na noc. – Jest taka obawa – przyznaje Wąsik.

– To rura zasilająca magistralę. Musieliśmy wyłączyć całą sieć w tamtym rejonie – tłumaczy dyżurny lubelskiego pogotowia cieplnego.

Ile potrwa naprawa? – Trudno na razie powiedzieć – usłyszeliśmy w pogotowiu. – Prace są bardzo trudne. Woda z sieci wylała się na powierzchnię. Ma bardzo wysoką temperaturę, trudno prowadzić jakiekolwiek prace.

Pracownicy Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej próbują przełączyć część Kalinowszczyzny do innej magistrali. Jeśli się uda, mieszkańcy dolnej części rejonu będą mieli ciepłą wodę jeszcze dziś po południu. Tam gdzie przełączenie nie będzie możliwe, kaloryfery i krany pozostaną zimne nawet do jutra.

– To wariant najbardziej pesymistyczny – wyjaśnia dyżurny pogotowia. – Zrobimy wszystko, żeby usunąć awarię jak najszybciej. I jak najszybciej przywrócić normalne życie okolicznym mieszkańcom.

Aktualizacja godz. 15.30

Za około godzinę ciepła woda i ogrzewanie wrócą do części Kalinowszczyzny. Ciepłownicy mają za chwilę włączyć węzły prowadzące m.in. w stronę osiedli: 30-lecia, Niepodległości i Motor. Na razie bez ogrzewania pozostaną mieszkańcy drugiej strony ul. Lwowskiej.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Faden / 23 grudnia 2009 o 16:53
0
Ehh kaloryfery były ciepłe przez jakiś tydzień i znów amba zimna woda a kaloryfery lodowate :/
Avatar
PZ / 18 grudnia 2009 o 21:54
0
MrG napisał:
Ręce opadają. Stan jakiejkolwiek infrastruktury w tym mieście woła o pomstę do nieba.

Lubzel nie dość że obsługa klienta to tragedia a załatwienie tam czegoś graniczy z cudem i to wystarczy im troczę śniegu lub deszczu żeby ten cały przestarzały bałagan przestał działać. A jak mieszkasz pod Lublinem to tylko siedzieć i płakać przy świeczce.

Lpec dłubie w nosie gdy ich zabawki nie pracują po to by ze zdumieniem w sezonie grzewczym stwierdzić że pękła rura która pięć lat temu powinna być wymieniona. Przy okazji rozprują świeżo położony asfalt a jak skończą naprawę załatają to tak że po 6 miesiącach koło można w dziurze urwać.

Zarząd dróg zapomina o tym że do poruszania się po drogach potrzebne są pasy na jezdni. Niestety te namalowane 3 lata temu zniknęły i zamiejscowi walą miejscowym w bok n pierwszym lepszym rondzie. Drogi wiadomo jakie mamy gorsze są chyba tylko na Ukrainie. Jak nie skocznia to slalom miedzy dziurami. Ale zima to już kataklizm. 4 piaskarki na miasto podczas intensywnych opadów tak jak w dniu wczorajszym. Trajtki na Piłsudskiego bokiem jeździły bo przez cały dzień żaden pług nie przejechał o solarce nie marząc. Jak już zima zaskoczyła drogowców to dowalą tyle piasku że możemy przejść do ..............

Mpwik. Miejska kanalizacja .... śmiech na sali. Zero kontroli i brak przepustowości. W zimie piasku nawali zaskoczony że zima nie przyszła w maju drogowiec a na wiosnę jak przychodzą solidne opady to woda zamiast spływać kanalizacją wali ulicami po których samochody pływają jak statki. Skoro już się decydują na piach to może wypadało by czyścić to na wiosne ???
Mamy pod ręką Niemców którzy już dawno doszli do wniosku że lepiej jest lać biodegradowalne płyny zamiast walić solą i piachem. Nawet deb*** poszedł by za przykładem lepiej zorganizowanej cywilizacji.


Czego się nie czepić w tym mieście to płakać się chce. Od lat jesteśmy okradani i płacimy słone sumy za mizerne usługi koleżków. Nie zanosi się na zmiany w ciemnogrodzie co sprawia że coraz mniej się chce tu dzieci planować.

MrG


Święte słowa, ja od trzech miesięcy w mojej spółdzielni usiłuję zaprosić hydraulika do piwnicy, gdzie woda leje się z sufitu i dwa razy dziennie muszę łazić i wylewac ją z miski.....
Albo te remonty dróg rosyjską metodą, leją asfalt i posypują kamieniami, nie daj Bóg, żeby ktoś Cię wyprzedził na takim odcinku bo masz maskę do lakierowania a szybe do wymiany!
Bije późnym PRL-em w tym naszym Lublinie, szkoda gadać......


Święte słowa, ja od trzech miesięcy w mojej spółdzielni usiłuję zaprosić hydraulika do piwnicy, gdzie woda leje się z sufitu i dwa razy dziennie muszę łazić i wylewac ją z miski.....
Albo te remonty dróg rosyjską metodą, leją asfalt i posypują kamieniami, nie daj Bóg, żeby ktoś Cię wyprzedził na takim odcinku bo masz maskę do lakierowania a szybe do wymiany!
Bije późnym PRL-em w tym naszym Lublinie, szkoda gadać...... rozwiń
Avatar
Gość / 18 grudnia 2009 o 20:41
0
na okrzei już robią się ciepłe kaloryfery
Avatar
MALAMI / 18 grudnia 2009 o 19:55
0
Gość napisał:
Jest!! Ciepłe kaloryfery!!

A gdzie?
Avatar
Gość / 18 grudnia 2009 o 19:53
0
Nie wiem gdzie mieszkasz ale Lwowska 32 zimno!
Avatar
Gość / 18 grudnia 2009 o 19:49
0
Jest!! Ciepłe kaloryfery!!
Avatar
MrG / 18 grudnia 2009 o 18:50
0
Di napisał:
Kurczę, nie wiem, jak u Was, ale u mnie okna są nieszczelne i zrobiło się już tak zimno, że bez kurtki da się wytrzymać tylko w kuchni przy zapalonym gazie na wszystkich 4 palnikach... w tym miesiącu rachunek będzie nieciekawy :/ Ale ponoć niektóre osiedla mają już ogrzewanie? Może wszystkim włączą jeszcze dzisiaj.


Ja mam wymienione okna a się zrobiło już dość nieciekawie. Przecież na dworze jest -13 stopni.
Martwi mnie fakt tego że mam sporą hodowle żółwi i jeśli nie włączą ogrzewania będzie trzeba się ewakuować.
Tylko jak to zrobić jak taka temperatura. A co z z ludźmi co mają małe dzieci.
To normalnie masakra jest jakaś!


Ja mam wymienione okna a się zrobiło już dość nieciekawie. Przecież na dworze jest -13 stopni.
Martwi mnie fakt tego że mam sporą hodowle żółwi i jeśli nie włączą ogrzewania będzie trzeba się ewakuować.
Tylko jak to zrobić jak taka temperatura. A co z z ludźmi co mają małe dzieci.
To normalnie masakra jest jakaś! rozwiń
Avatar
jaaaaaa / 18 grudnia 2009 o 18:50
0
U mnie też zimno... czy już gdzieś wróciło ogrzewania. na okrzei nie
Avatar
Di / 18 grudnia 2009 o 18:37
0
Kurczę, nie wiem, jak u Was, ale u mnie okna są nieszczelne i zrobiło się już tak zimno, że bez kurtki da się wytrzymać tylko w kuchni przy zapalonym gazie na wszystkich 4 palnikach... w tym miesiącu rachunek będzie nieciekawy :/ Ale ponoć niektóre osiedla mają już ogrzewanie? Może wszystkim włączą jeszcze dzisiaj.
Avatar
estemal / 18 grudnia 2009 o 17:53
0
Jeżeli przerwa w dostawie ciepłej wody trwała np. 10 godzin w np. 10 tysiącach mieszkań, a my płacimy miesięcznie za całodobową dostawę to bardzo proszę o przeliczenie jaką sumkę za brak usługi "Lpicu", płaci spółdzielnia z naszych opłat. Jestem pewien, że "Lpic" jest ubezpieczony od skutków awarii a my ponosimy wyliczalne straty.
Avatar
Faden / 23 grudnia 2009 o 16:53
0
Ehh kaloryfery były ciepłe przez jakiś tydzień i znów amba zimna woda a kaloryfery lodowate :/
Avatar
PZ / 18 grudnia 2009 o 21:54
0
MrG napisał:
Ręce opadają. Stan jakiejkolwiek infrastruktury w tym mieście woła o pomstę do nieba.

Lubzel nie dość że obsługa klienta to tragedia a załatwienie tam czegoś graniczy z cudem i to wystarczy im troczę śniegu lub deszczu żeby ten cały przestarzały bałagan przestał działać. A jak mieszkasz pod Lublinem to tylko siedzieć i płakać przy świeczce.

Lpec dłubie w nosie gdy ich zabawki nie pracują po to by ze zdumieniem w sezonie grzewczym stwierdzić że pękła rura która pięć lat temu powinna być wymieniona. Przy okazji rozprują świeżo położony asfalt a jak skończą naprawę załatają to tak że po 6 miesiącach koło można w dziurze urwać.

Zarząd dróg zapomina o tym że do poruszania się po drogach potrzebne są pasy na jezdni. Niestety te namalowane 3 lata temu zniknęły i zamiejscowi walą miejscowym w bok n pierwszym lepszym rondzie. Drogi wiadomo jakie mamy gorsze są chyba tylko na Ukrainie. Jak nie skocznia to slalom miedzy dziurami. Ale zima to już kataklizm. 4 piaskarki na miasto podczas intensywnych opadów tak jak w dniu wczorajszym. Trajtki na Piłsudskiego bokiem jeździły bo przez cały dzień żaden pług nie przejechał o solarce nie marząc. Jak już zima zaskoczyła drogowców to dowalą tyle piasku że możemy przejść do ..............

Mpwik. Miejska kanalizacja .... śmiech na sali. Zero kontroli i brak przepustowości. W zimie piasku nawali zaskoczony że zima nie przyszła w maju drogowiec a na wiosnę jak przychodzą solidne opady to woda zamiast spływać kanalizacją wali ulicami po których samochody pływają jak statki. Skoro już się decydują na piach to może wypadało by czyścić to na wiosne ???
Mamy pod ręką Niemców którzy już dawno doszli do wniosku że lepiej jest lać biodegradowalne płyny zamiast walić solą i piachem. Nawet deb*** poszedł by za przykładem lepiej zorganizowanej cywilizacji.


Czego się nie czepić w tym mieście to płakać się chce. Od lat jesteśmy okradani i płacimy słone sumy za mizerne usługi koleżków. Nie zanosi się na zmiany w ciemnogrodzie co sprawia że coraz mniej się chce tu dzieci planować.

MrG


Święte słowa, ja od trzech miesięcy w mojej spółdzielni usiłuję zaprosić hydraulika do piwnicy, gdzie woda leje się z sufitu i dwa razy dziennie muszę łazić i wylewac ją z miski.....
Albo te remonty dróg rosyjską metodą, leją asfalt i posypują kamieniami, nie daj Bóg, żeby ktoś Cię wyprzedził na takim odcinku bo masz maskę do lakierowania a szybe do wymiany!
Bije późnym PRL-em w tym naszym Lublinie, szkoda gadać......


Święte słowa, ja od trzech miesięcy w mojej spółdzielni usiłuję zaprosić hydraulika do piwnicy, gdzie woda leje się z sufitu i dwa razy dziennie muszę łazić i wylewac ją z miski.....
Albo te remonty dróg rosyjską metodą, leją asfalt i posypują kamieniami, nie daj Bóg, żeby ktoś Cię wyprzedził na takim odcinku bo masz maskę do lakierowania a szybe do wymiany!
Bije późnym PRL-em w tym naszym Lublinie, szkoda gadać...... rozwiń
Avatar
Gość / 18 grudnia 2009 o 20:41
0
na okrzei już robią się ciepłe kaloryfery
Avatar
MALAMI / 18 grudnia 2009 o 19:55
0
Gość napisał:
Jest!! Ciepłe kaloryfery!!

A gdzie?
Avatar
Gość / 18 grudnia 2009 o 19:53
0
Nie wiem gdzie mieszkasz ale Lwowska 32 zimno!
Avatar
Gość / 18 grudnia 2009 o 19:49
0
Jest!! Ciepłe kaloryfery!!
Avatar
MrG / 18 grudnia 2009 o 18:50
0
Di napisał:
Kurczę, nie wiem, jak u Was, ale u mnie okna są nieszczelne i zrobiło się już tak zimno, że bez kurtki da się wytrzymać tylko w kuchni przy zapalonym gazie na wszystkich 4 palnikach... w tym miesiącu rachunek będzie nieciekawy :/ Ale ponoć niektóre osiedla mają już ogrzewanie? Może wszystkim włączą jeszcze dzisiaj.


Ja mam wymienione okna a się zrobiło już dość nieciekawie. Przecież na dworze jest -13 stopni.
Martwi mnie fakt tego że mam sporą hodowle żółwi i jeśli nie włączą ogrzewania będzie trzeba się ewakuować.
Tylko jak to zrobić jak taka temperatura. A co z z ludźmi co mają małe dzieci.
To normalnie masakra jest jakaś!


Ja mam wymienione okna a się zrobiło już dość nieciekawie. Przecież na dworze jest -13 stopni.
Martwi mnie fakt tego że mam sporą hodowle żółwi i jeśli nie włączą ogrzewania będzie trzeba się ewakuować.
Tylko jak to zrobić jak taka temperatura. A co z z ludźmi co mają małe dzieci.
To normalnie masakra jest jakaś! rozwiń
Avatar
jaaaaaa / 18 grudnia 2009 o 18:50
0
U mnie też zimno... czy już gdzieś wróciło ogrzewania. na okrzei nie
Avatar
Di / 18 grudnia 2009 o 18:37
0
Kurczę, nie wiem, jak u Was, ale u mnie okna są nieszczelne i zrobiło się już tak zimno, że bez kurtki da się wytrzymać tylko w kuchni przy zapalonym gazie na wszystkich 4 palnikach... w tym miesiącu rachunek będzie nieciekawy :/ Ale ponoć niektóre osiedla mają już ogrzewanie? Może wszystkim włączą jeszcze dzisiaj.
Avatar
estemal / 18 grudnia 2009 o 17:53
0
Jeżeli przerwa w dostawie ciepłej wody trwała np. 10 godzin w np. 10 tysiącach mieszkań, a my płacimy miesięcznie za całodobową dostawę to bardzo proszę o przeliczenie jaką sumkę za brak usługi "Lpicu", płaci spółdzielnia z naszych opłat. Jestem pewien, że "Lpic" jest ubezpieczony od skutków awarii a my ponosimy wyliczalne straty.
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt
27 września 2018, 11:00

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza do udziału w konferencji naukowej poświęconej romantyzmowi w kontekście nowoczesności. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 września.

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia]
galeria

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia] 3 1

Jeszcze w tym roku gotowe mają być wszystkie cztery wiadukty w ciągu ul. Grygowej w Lublinie, które zastąpią stary, zburzony z powodu fatalnego stanu technicznego. Cała trasa nad torami powinna być otwarta wiosną. Jej budowa jest zaawansowana w 30 proc.

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz 2 0

Rozmowa z Mateuszem Miką, przyjmującym Asseco Resovii Rzeszów i reprezentacji Polski

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony 2 8

W poniedziałek unieważniony został przetarg na przebudowę Al. Racławickich, ul. Poniatowskiego i Lipowej. Powód?

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu 3 2

Ponad dwustumetrowy odcinek ulicy Leśnej w Nałęczowie jeszcze w tym roku może zostać wyremontowany. Chodzi o część od Górskiego do kładki dla pieszych w kierunku Harcerskiej.

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu 0 0

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS wraca do Lublina z zaledwie jedną wygraną na III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego. Akademiczki mają jeszcze nad czym pracować przed rozpoczęciem rozgrywek

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda]
galeria

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda] 307 40

Będzie miał wysokość 10-piętrowego wieżowca, a do jego budowy zużyte zostaną 22 tony stali. Maszt na rondzie obok lubelskiego zamku ma kosztować 676 tys. zł. Pieniądze wyłożą trzy spółki Skarbu Państwa w ramach wydatków na tzw. społeczną odpowiedzialność biznesu.

Lublin: Nowe trolejbusy wyjeżdżają nieśmiało

Lublin: Nowe trolejbusy wyjeżdżają nieśmiało 3 3

Zaledwie siedem nowych przegubowych trolejbusów wyjechało w poniedziałek rano na ulice Lublina, mimo oficjalnych zapewnień, że od poniedziałku będą kursować już wszystkie, czyli piętnaście. Dlaczego zajezdnię opuściła tylko część?

Wybory samorządowe 2018 - powiat lubelski. Kandydaci do Rady Powiatu

Wybory samorządowe 2018 - powiat lubelski. Kandydaci do Rady Powiatu 2 0

Wybory samorządowe 2018. Sprawdź zarejestrowane listy kandydatów do Rady Powiatu Lubelskiego.

Festiwal Czekolady i Słodyczy w Kazimierzu Dolnym
28 września 2018, 10:00

Festiwal Czekolady i Słodyczy w Kazimierzu Dolnym 1 0

To będzie prawdziwe święto miłośników słodyczy, a w szczególności czekolady. W dniach 28-30 września Kazimierz Dolny zamieni się w polską stolicę słodkości.

Biała Podlaska: Powstaje nowa galeria handlowa, wmurowano kamień węgielny

Biała Podlaska: Powstaje nowa galeria handlowa, wmurowano kamień węgielny 0 2

Biała Podlaska. Wmurowany został kamień węgielny pod budowę galerii handlowej Karuzela, która w ciągu roku ma powstać przy ul. Łomaskiej w miejscu dawnych zakładów meblarskich. Zatrudnienie może tu znaleźć nawet 500 osób. Znacząco zmieni się również otoczenie galerii.

Gmina Wąwolnica: Pieniądze i na drogi i na ostatki

Gmina Wąwolnica: Pieniądze i na drogi i na ostatki 2 1

Ponad 317 tys. złotych trafi w przyszłym roku do 18 wsi w gminie w ramach funduszu sołeckiego.

Głód, kradzieże i wielkie nadzieje. Czym żyła lubelska prasa 100 lat temu?
Magazyn

Głód, kradzieże i wielkie nadzieje. Czym żyła lubelska prasa 100 lat temu? 4 0

Na przekór głodowi i problemów z pracą, Lublinianie w październiku 1918 roku rozczytywali się w tekstach o coraz bardziej możliwym powstaniu niepodległej Polski. Pełni nadziei nie rezygnowali z życia kulturalnego.

Biskupice: Śmierć 17-latki i jej chłopaka. Są wyniki badań toksykologicznych

Biskupice: Śmierć 17-latki i jej chłopaka. Są wyniki badań toksykologicznych 14 2

Badania toksykologiczne nie wyjaśniły, co było przyczyną śmierci dwojga młodych ludzi, których ciała znaleziono w domu w Biskupicach. Śledczy podejrzewają, że Nikoletta B. i jej chłopak przedawkowali narkotyki lub dopalacze.

Żużlowa Ekstraliga wraca do Lublina po 23 latach. Co to oznacza dla Motoru i miasta?
galeria

Żużlowa Ekstraliga wraca do Lublina po 23 latach. Co to oznacza dla Motoru i miasta? 29 4

Bardzo dobry sezon zwieńczony ogromnym sukcesem – tak w dużym skrócie można podsumować wysiłki Speed Car Motoru Lublin w dotarciu na szczyt. „Koziołki” musiały jednak czasem zrobić krok w tył, żeby później ruszyć znowu do przodu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!