Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 maja 2017 r.
7:32

Mobbing w szpitalu przy ul. Staszica? Naczelna pielęgniarka chce zrezygnować z funkcji

0 24 A A
Szpital ma zorganizować dla wszystkich pielęgniarek szkolenie, żeby znały swoje prawa w przypadku zetknięcia się z mobbingiem<br />
Szpital ma zorganizować dla wszystkich pielęgniarek szkolenie, żeby znały swoje prawa w przypadku zetknięcia się z mobbingiem
(fot. AS / archiwum)

Po konflikcie z podwładnymi naczelna pielęgniarka chce zrezygnować ze swojej funkcji, a inspekcja pracy ma rozpocząć dziś kontrolę w szpitalu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Magdalena Wójcik, naczelna pielęgniarka SPSK1 w Lublinie złożyła rezygnację ze swojej funkcji w poniedziałek. – Nie znaczy to jednak, że dyrektor ją przyjmie. Na pewno do końca miesiąca taka decyzja nie zapadnie, rozważane są różne scenariusze – mówi Anna Guzowska, rzeczniczka szpitala przy Staszica. – Zmiana na tym stanowisku wiązałaby się z ogłoszeniem konkursu. Takie decyzje muszą być przemyślane.

W rezygnacji szefowa pielęgniarek napisała, że krzywdzące dla niej komentarze medialne po opublikowaniu listu otwartego pielęgniarek pracujących w SPSK1 do dyrekcji szpitala godzą w dobre imię placówki oraz utrudniają jej pracę. Zaznaczyła jednocześnie, że w związku z pomówieniami rozważa podjęcie kroków prawnych. – Do czasu podjęcia decyzji przez dyrektora naczelna pielęgniarka pełni obowiązki w szpitalu – mówi Guzowska.

Inspekcję pracy, która zamierza dziś rozpocząć kontrolę w szpitalu, zawiadomiły ogólnopolskie i regionalne władze związków zawodowych: Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Bloku Operacyjnego, Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. Powodem były wyniki ich ankiet przeprowadzonych wśród pielęgniarek pracujących w SPSK1.

– Do ankiet, które przygotował szpital mieliśmy zastrzeżenia. Pytanie o czas i miejsce konkretnych zdarzeń wyklucza anonimowość – zaznaczają związkowcy. – Bardzo łatwo zidentyfikować osobę, która wskazałaby tak precyzyjne informacje. Poza tym nie było to sformalizowane, więc tak naprawdę mógł je wypełnić i skopiować każdy w dowolnej liczbie.
To według nich przyczyna niewielkiego zainteresowania ich wypełnieniem.

Jak informuje rzeczniczka SPSK1, prawidłowo wypełnionych ankiet przygotowanych przez szpital było 113. – W 77 proc. z nich pojawiła się informacja o problemach w zarządzaniu przez naczelną pielęgniarkę. – W tej grupie 14 proc. osób wskazało na problemy w komunikacji interpersonalnej, a 18 proc. na braki kadrowe – mówi Guzowska. – Ponad połowa odniosła się do zbyt niskich wynagrodzeń oraz nieodpowiedniej organizacji pracy. Takie zarzuty nie powinny być jednak kierowane do naczelnej pielęgniarki, bo to nie ona za to odpowiada.

Wyniki ankiet związków zawodowych różnią się od tych przeprowadzonych przez szpital. Wydano 580 ankiet, wypełniło je 427 osób. Zdaniem ponad 370 z nich sposób zarządzania naczelnej pielęgniarki nie jest prawidłowy.

– W 254 ankietach pojawiły się przykłady złego zarządzania. Tylko kilka było pochlebnych – mówią związkowcy. – Jeśli ktoś nie chciał wskazać na konkretne przykłady, mógł napisać, z jakiej przyczyny. W większości przypadków była to obawa przed konsekwencjami, m.in. utratą pracy.

– Ankieta związkowców była przeprowadzona na terenie szpitala bez wiedzy i zgody dyrekcji. Poza tym dyskusja nad wyższością jednej ankiety nad drugą nie ma sensu, gdyż naczelna pielęgniarka złożyła rezygnację i czekamy na decyzję dyrektora w tej sprawie – komentuje Guzowska.

Przedstawiciele związków zawodowych nie wzięli udziału we wczorajszym spotkaniu na temat konfliktu, zorganizowanym przez szpital, bo uważają, że jest za późno na takie spotkania.

– Określenie zaproponowanego spotkania mianem „bezprzedmiotowego” i odmowa uczestniczenia w nim bez znajomości tematyki może świadczyć o braku chęci porozumienia się – uważa z kolei Adam Borowicz, dyrektor SPSK1 w Lublinie.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Lorencywow / 12 maja 2018 o 01:27
0
zaklady bukmacherskie w polsce
Avatar
Gość / 22 maja 2017 o 07:26
0
Jak sie 400osob wypowiada ze naczelna jest bulerem to cos jest na rzeczy
Avatar
Lub / 19 maja 2017 o 19:11
0
Uważam, że jak pielęgniarki porozmawiają z Inspektorem z PIP, powiedzą wszystko jak było i jak jest, jak są traktowane to sprawa moze oprzeć się o prokuraturę. W tej chwili jest jedyna sytuacja, by opanować tę sytuację i zadbać o los pielęgniarek. Dlaczego tylko lekarze mają brać dziesiątki tysięcy za noce, dyżury, a pielęgniarka ma ledwo wiązać koniec z końcem? Jak było w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie - jak powiedziano, że lekarze mają zastąpić pielęgniarki to momentalnie zaczęto pielęgniarki traktować poważnie, a tak to każdy miał gdzieś ich sprawy. Jak lekarze przestraszyli się, że sami zaczną latać z basenami, myć to i owo, podawać tabletki to od razu poczuli co ich czeka. I tak muszą zrobić związki w SPSK1, bo innego wyjścia nie ma. Poza tym jest pytanie - skoro szpital teraz ma takie problemy z zarządzaniem personelem, gdzie wiele (nie wszystkie) oddziałowych źle traktuje pielęgniarki, nie wspominając o opisanych przy tym artykule i wcześniejszych przykładach zachowania Naczelnej - to jakim cudem szpital ma dostać 300 mln na rozbudowę?? Kto będzie wykonywał te prace, czy firmy budowlane / remontowe związane z niektórymi pracownikami? Mnie mocno ciekawi także jak przeszła akredytacja przy tak dużych opisywanych nieprawidłowościach? Chyba, że podczas akredytacji wszystko było pięknie wspaniale, bo dano więcej pielęgniarek, nagle salowe były w komplecie, leków pod dostatkiem, trawa przed budynkiem pomalowana i tak przez parę dni akredytacji, potem przyjęcie, premie dla Oddziałowych, że były tak dobre, dla Naczelnej, że tak "dbała" o zespół pielęgniarek ??? 
Uważam, że jak pielęgniarki porozmawiają z Inspektorem z PIP, powiedzą wszystko jak było i jak jest, jak są traktowane to sprawa moze oprzeć się o prokuraturę. W tej chwili jest jedyna sytuacja, by opanować tę sytuację i zadbać o los pielęgniarek. Dlaczego tylko lekarze mają brać dziesiątki tysięcy za noce, dyżury, a pielęgniarka ma ledwo wiązać koniec z końcem? Jak było w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie - jak powiedziano, że lekarze mają zastąpić pielęgniarki to momentalnie zaczęto pielęgniarki traktować poważnie, a tak to każdy miał gd... rozwiń
Avatar
Gość / 19 maja 2017 o 16:16
0
Panu dyrektorowi i niektórym osobom pomyliły się epoki.Nawet w poprzedniej epoce ustrojowej nie było takiej propagandy.Pan dyr uwierzył ,że jest najlepszym menagerem i szpital bez niego nie będzie istniał.Albo jest tak w szpitalu jak mówił pewien poseł-państwo teoretyczne.Tak jest w tym szpitalu.Procedury są .Mam pojechać na blok ,przynieść sobie krew lub inny preparat krwi i jednocześnie nie opuszczac oddziału bo przetaczam innemu chremu krew.Przewieśc pacjenta na badanie lub raczej poobijać łożkiem ościanę,bo samej ciężko wieżć leżącego w łożku.Naczelna i parę innych osób to robiło i potrafi,większość jednak nie .To jest wina nie tylko naczelnej,ale pielęgniarek epidemiologicznych,kierowników klinik.Epidemiologiczna wpada do oddziału to sprawdza czy pojemnik na igły jest zamkniety i czy jest data otwarcia soli fizjologicznej,ale obślizły zlew już jej nie interesuje.Nie interesują jej rozpadające łóżka,materace nie prane od zakupu,a to tak łatwo sprawdzić.Goniec z zakaznego wchodzi na oddz noworodków.Pielęgniarka między zupą,ą drugim daniem myje tyłek z clostridium.Oszczędności,oszczędności,by póniej podzielic się premią.Jak wyglądał konkurs na pielęgniarkr naczelną .Jej konkurentka wycowała sie w przeddzień,a może poszła na zwolnienie ,bo otrzymała wiadomośc kto wygra konkurs.Pisałam komentarze i piszę .Nie boję się psucia dobrego imienia pani naczelnejani dyr.To są opinie pobiezne .Cięższego kalibru trzyama na gorsze czasy.Mobbing,brud i niskie place,brak opieki nad chorymi.Pojedyńcze noce z salową na 4 oddziały.To są realia na dzisiaj.Prawdę mówiąć to nie wierze już w PIP,ani w rozwiązanie tej patowej sytuacji.Nepotyzm,kolesiostwo tak jest wszędzie zakorzenione,że nic z tego nie będzie.Jedynym wyjściem jest odejście z tego lazaretu.
Panu dyrektorowi i niektórym osobom pomyliły się epoki.Nawet w poprzedniej epoce ustrojowej nie było takiej propagandy.Pan dyr uwierzył ,że jest najlepszym menagerem i szpital bez niego nie będzie istniał.Albo jest tak w szpitalu jak mówił pewien poseł-państwo teoretyczne.Tak jest w tym szpitalu.Procedury są .Mam pojechać na blok ,przynieść sobie krew lub inny preparat krwi i jednocześnie nie opuszczac oddziału bo przetaczam innemu chremu krew.Przewieśc pacjenta na badanie lub raczej poobijać łożkiem ościanę,bo samej ciężko wieżć leżącego w ... rozwiń
Avatar
Gość / 19 maja 2017 o 13:17
0
koleżanki nie szarpcie sobie nerwow pokazcie panu dyrektorowi co znaczycie wszystkie oddejcie od lozek przestańcie się karmic jakims powołaniem powolanie jest do zakonu jesteście takimi samymi pracownikami jak inni zapieprzacie na cala kadre urzednikow która jest przeciwko wam dwa dni odejścia od lozek i będą was na kolanach prosić zebyscie wrocily wtedy wracajcie ale na swoich warunkach nie pozwolcie się szargać jeżeli pan dyrektor taki madry i nie podpisuje nawet do was pisma przezco dje wam do zrozumienia ze was lekceważy to teraz wy pokazcie mu ze wy tez jesteście w stanie godnie walczyc o siebie pacjentami się nie przejmujcie pacjent jest dobry jak mu jesteście potrzebne a jak wyzdrowieje to idąc ulica udaje ze was nie zna trzymajcie się zawalczcie o siebie albo teraz albo nigdy jesteśmy z wam jak będzie potrzeba to wam pomożemy
koleżanki nie szarpcie sobie nerwow pokazcie panu dyrektorowi co znaczycie wszystkie oddejcie od lozek przestańcie się karmic jakims powołaniem powolanie jest do zakonu jesteście takimi samymi pracownikami jak inni zapieprzacie na cala kadre urzednikow która jest przeciwko wam dwa dni odejścia od lozek i będą was na kolanach prosić zebyscie wrocily wtedy wracajcie ale na swoich warunkach nie pozwolcie się szargać jeżeli pan dyrektor taki madry i nie podpisuje nawet do was pisma przezco dje wam do zrozumienia ze was lekceważy to teraz wy... rozwiń
Avatar
Gość / 19 maja 2017 o 13:01
0
Czemu guzowska nie pracuje juz na umcs bo nic nie wiem o tym.prosze oo wyjasnienie.cos przeskrobala? Slyszalem ze w innym szpitalu rzecznikiem jest osoba co perfumy kradla.
Avatar
Gość / 19 maja 2017 o 12:54
0
Dyrektor Szpitala rządzi jak własnym folwarkiem na stanowiskach obsada znajomych po linii partyjnej.
Avatar
Gość / 19 maja 2017 o 11:50
0
A więc przewodniczący związkuw dali 100% powodów do natychmiastowego dyscyplinarnego wy.......nia.
Avatar
Gość / 19 maja 2017 o 11:32
0
Ania Guzowska dopiero była rzecznikiem UMCS -u. Tam nie zagrzała długo z przyczyn o których nieliczni w szpitalu wiedzą a teraz udziela się jako rzecznik niedorzecznik w szpitaku na Staszica? KONIEC ŚWIATA!!!!!
Avatar
Gość / 19 maja 2017 o 11:28
0
dyrektor Borowicz jest zdaje się od lat zwąchany z PEESELEM!!!!!! a jakie tam standardy obowiązują chyba dzieci już wiedzą!!!!
Avatar
Lorencywow / 12 maja 2018 o 01:27
0
zaklady bukmacherskie w polsce
Avatar
Gość / 22 maja 2017 o 07:26
0
Jak sie 400osob wypowiada ze naczelna jest bulerem to cos jest na rzeczy
Avatar
Lub / 19 maja 2017 o 19:11
0
Uważam, że jak pielęgniarki porozmawiają z Inspektorem z PIP, powiedzą wszystko jak było i jak jest, jak są traktowane to sprawa moze oprzeć się o prokuraturę. W tej chwili jest jedyna sytuacja, by opanować tę sytuację i zadbać o los pielęgniarek. Dlaczego tylko lekarze mają brać dziesiątki tysięcy za noce, dyżury, a pielęgniarka ma ledwo wiązać koniec z końcem? Jak było w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie - jak powiedziano, że lekarze mają zastąpić pielęgniarki to momentalnie zaczęto pielęgniarki traktować poważnie, a tak to każdy miał gdzieś ich sprawy. Jak lekarze przestraszyli się, że sami zaczną latać z basenami, myć to i owo, podawać tabletki to od razu poczuli co ich czeka. I tak muszą zrobić związki w SPSK1, bo innego wyjścia nie ma. Poza tym jest pytanie - skoro szpital teraz ma takie problemy z zarządzaniem personelem, gdzie wiele (nie wszystkie) oddziałowych źle traktuje pielęgniarki, nie wspominając o opisanych przy tym artykule i wcześniejszych przykładach zachowania Naczelnej - to jakim cudem szpital ma dostać 300 mln na rozbudowę?? Kto będzie wykonywał te prace, czy firmy budowlane / remontowe związane z niektórymi pracownikami? Mnie mocno ciekawi także jak przeszła akredytacja przy tak dużych opisywanych nieprawidłowościach? Chyba, że podczas akredytacji wszystko było pięknie wspaniale, bo dano więcej pielęgniarek, nagle salowe były w komplecie, leków pod dostatkiem, trawa przed budynkiem pomalowana i tak przez parę dni akredytacji, potem przyjęcie, premie dla Oddziałowych, że były tak dobre, dla Naczelnej, że tak "dbała" o zespół pielęgniarek ??? 
Uważam, że jak pielęgniarki porozmawiają z Inspektorem z PIP, powiedzą wszystko jak było i jak jest, jak są traktowane to sprawa moze oprzeć się o prokuraturę. W tej chwili jest jedyna sytuacja, by opanować tę sytuację i zadbać o los pielęgniarek. Dlaczego tylko lekarze mają brać dziesiątki tysięcy za noce, dyżury, a pielęgniarka ma ledwo wiązać koniec z końcem? Jak było w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie - jak powiedziano, że lekarze mają zastąpić pielęgniarki to momentalnie zaczęto pielęgniarki traktować poważnie, a tak to każdy miał gd... rozwiń
Avatar
Gość / 19 maja 2017 o 16:16
0
Panu dyrektorowi i niektórym osobom pomyliły się epoki.Nawet w poprzedniej epoce ustrojowej nie było takiej propagandy.Pan dyr uwierzył ,że jest najlepszym menagerem i szpital bez niego nie będzie istniał.Albo jest tak w szpitalu jak mówił pewien poseł-państwo teoretyczne.Tak jest w tym szpitalu.Procedury są .Mam pojechać na blok ,przynieść sobie krew lub inny preparat krwi i jednocześnie nie opuszczac oddziału bo przetaczam innemu chremu krew.Przewieśc pacjenta na badanie lub raczej poobijać łożkiem ościanę,bo samej ciężko wieżć leżącego w łożku.Naczelna i parę innych osób to robiło i potrafi,większość jednak nie .To jest wina nie tylko naczelnej,ale pielęgniarek epidemiologicznych,kierowników klinik.Epidemiologiczna wpada do oddziału to sprawdza czy pojemnik na igły jest zamkniety i czy jest data otwarcia soli fizjologicznej,ale obślizły zlew już jej nie interesuje.Nie interesują jej rozpadające łóżka,materace nie prane od zakupu,a to tak łatwo sprawdzić.Goniec z zakaznego wchodzi na oddz noworodków.Pielęgniarka między zupą,ą drugim daniem myje tyłek z clostridium.Oszczędności,oszczędności,by póniej podzielic się premią.Jak wyglądał konkurs na pielęgniarkr naczelną .Jej konkurentka wycowała sie w przeddzień,a może poszła na zwolnienie ,bo otrzymała wiadomośc kto wygra konkurs.Pisałam komentarze i piszę .Nie boję się psucia dobrego imienia pani naczelnejani dyr.To są opinie pobiezne .Cięższego kalibru trzyama na gorsze czasy.Mobbing,brud i niskie place,brak opieki nad chorymi.Pojedyńcze noce z salową na 4 oddziały.To są realia na dzisiaj.Prawdę mówiąć to nie wierze już w PIP,ani w rozwiązanie tej patowej sytuacji.Nepotyzm,kolesiostwo tak jest wszędzie zakorzenione,że nic z tego nie będzie.Jedynym wyjściem jest odejście z tego lazaretu.
Panu dyrektorowi i niektórym osobom pomyliły się epoki.Nawet w poprzedniej epoce ustrojowej nie było takiej propagandy.Pan dyr uwierzył ,że jest najlepszym menagerem i szpital bez niego nie będzie istniał.Albo jest tak w szpitalu jak mówił pewien poseł-państwo teoretyczne.Tak jest w tym szpitalu.Procedury są .Mam pojechać na blok ,przynieść sobie krew lub inny preparat krwi i jednocześnie nie opuszczac oddziału bo przetaczam innemu chremu krew.Przewieśc pacjenta na badanie lub raczej poobijać łożkiem ościanę,bo samej ciężko wieżć leżącego w ... rozwiń
Avatar
Gość / 19 maja 2017 o 13:17
0
koleżanki nie szarpcie sobie nerwow pokazcie panu dyrektorowi co znaczycie wszystkie oddejcie od lozek przestańcie się karmic jakims powołaniem powolanie jest do zakonu jesteście takimi samymi pracownikami jak inni zapieprzacie na cala kadre urzednikow która jest przeciwko wam dwa dni odejścia od lozek i będą was na kolanach prosić zebyscie wrocily wtedy wracajcie ale na swoich warunkach nie pozwolcie się szargać jeżeli pan dyrektor taki madry i nie podpisuje nawet do was pisma przezco dje wam do zrozumienia ze was lekceważy to teraz wy pokazcie mu ze wy tez jesteście w stanie godnie walczyc o siebie pacjentami się nie przejmujcie pacjent jest dobry jak mu jesteście potrzebne a jak wyzdrowieje to idąc ulica udaje ze was nie zna trzymajcie się zawalczcie o siebie albo teraz albo nigdy jesteśmy z wam jak będzie potrzeba to wam pomożemy
koleżanki nie szarpcie sobie nerwow pokazcie panu dyrektorowi co znaczycie wszystkie oddejcie od lozek przestańcie się karmic jakims powołaniem powolanie jest do zakonu jesteście takimi samymi pracownikami jak inni zapieprzacie na cala kadre urzednikow która jest przeciwko wam dwa dni odejścia od lozek i będą was na kolanach prosić zebyscie wrocily wtedy wracajcie ale na swoich warunkach nie pozwolcie się szargać jeżeli pan dyrektor taki madry i nie podpisuje nawet do was pisma przezco dje wam do zrozumienia ze was lekceważy to teraz wy... rozwiń
Avatar
Gość / 19 maja 2017 o 13:01
0
Czemu guzowska nie pracuje juz na umcs bo nic nie wiem o tym.prosze oo wyjasnienie.cos przeskrobala? Slyszalem ze w innym szpitalu rzecznikiem jest osoba co perfumy kradla.
Avatar
Gość / 19 maja 2017 o 12:54
0
Dyrektor Szpitala rządzi jak własnym folwarkiem na stanowiskach obsada znajomych po linii partyjnej.
Avatar
Gość / 19 maja 2017 o 11:50
0
A więc przewodniczący związkuw dali 100% powodów do natychmiastowego dyscyplinarnego wy.......nia.
Avatar
Gość / 19 maja 2017 o 11:32
0
Ania Guzowska dopiero była rzecznikiem UMCS -u. Tam nie zagrzała długo z przyczyn o których nieliczni w szpitalu wiedzą a teraz udziela się jako rzecznik niedorzecznik w szpitaku na Staszica? KONIEC ŚWIATA!!!!!
Avatar
Gość / 19 maja 2017 o 11:28
0
dyrektor Borowicz jest zdaje się od lat zwąchany z PEESELEM!!!!!! a jakie tam standardy obowiązują chyba dzieci już wiedzą!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 10 0

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy 0 0

W niedzielę zaczyna się Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki przekazanym pieniądzom udało się spełnić prośby polskich misjonarzy w 30 krajach świata.

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie"

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie" 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek 20 lipca po raz pierwszy pokazane zostanie w fontannie na pl. Litewskim nowe widowisko „Anioły lubelskie”. W lipcu zobaczymy je w sumie sześć razy, bo Ratusz zmienił harmonogram pokazów.

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia]
galeria

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia] 0 1

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 8 w Janowicach (pow. świdnicki).

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS 0 0

Świetny początek 94 PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce dla AZS UMCS. Joanna Bemowska wywalczyła brązowy medal w chodzie sportowym na 5 km.

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację 40 6

Cztery lata więzienia i przymusowa terapia odwykowa. To kara dla 26-latka z okolic Puław, który ugodził nożem własną matkę. Wcześniej latami znęcał się nad rodziną.

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość
Magazyn

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość 2 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej 0

Rozmowa ze Sławomirem Sosnowskim, Marszałkiem Województwa Lubelskiego.

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin?

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin? 2 0

Organizatorzy mistrzostw Polski zadbali o to, żeby kibice każdego dnia zawodów mieli co oglądać. Dlatego już w piątek w akcji będzie można zobaczyć Pawła Fajdka

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram]
22 lipca 2018, 17:00

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Od najbliższej niedzieli po Lublinie będzie krążyć Cyrk Podwórkowy, który co rok jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów. Artyści będą występować na terenie lubelskich dzielnic. Wszystkie występy są darmowe.

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego 24 5

Bezdomny został pobity przez dwóch mężczyzn w okolicach dworca autobusowego przy al. Tysiąclecia w Lublinie.

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę 0 0

Dodatkowy objazd wprowadzony będzie w sobotę na liniach autobusowych nr 7 oraz 50. Powodem są prace drogowe.

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć?
20 lipca 2018, 0:00

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć? 0 0

Stacje telewizyjne kontynuują zapoczątkowane filmowe serie. Miłośnicy fantasy będą mogli obejrzeć w ten weekend kolejne części cyklów Władca Pierścieni i Gwiezdne Wojny, z kolei fani kina superbohaterskiego zobaczą Człowieka ze stali. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora?

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora? 0 7

12 tys. zł nagrody rocznej może dostać dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Zdaniem jednego z członków rady społecznej lecznicy w obecnej napiętej sytuacji to nieetyczne, a związkowcy pytają o uczciwość.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.