Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 marca 2009 r.
18:47
Edytuj ten wpis

MPK: Będą kary za niesolidnych kierowców

0 13 A A

Do końca tygodnia powstać ma kwartalny raport Zarządu Transportu Miejskiego o spóźnionych, przyspieszonych i zerwanych kursach. ZTM wyśle raport do MPK, zażąda wyjaśnień i naliczy kary.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kary za niesolidną pracę przewoźników to jedno z głównych założeń niedawnej reformy komunikacji miejskiej. Umowa z miejskim przewoźnikiem zakłada, że za nieprawidłowo wykonane, np. przyspieszone kursy, spółka może wcale nie dostać zapłaty. A to Zarząd Transportu Miejskiego ma sprawdzać, czy kierowcy jeżdżą jak należy.

- Dotychczas były wyrywkowe kontrole - przyznaje Lech Pudło, p.o. dyrektor ZTM. - Nieprawidłowości dotyczyły głównie opóźnień, całkowitego lub częściowego niewykonania kursów. Takie zestawienia będą, co kwartał, przekazywane MPK - dodaje.

- Ale to my sami rejestrujemy niewykonane kursy, sami składamy raporty i sami poddajemy się dobrowolnemu ukaraniu, bo Zarząd Transportu Miejskiego nie ma jeszcze żadnego aparatu do kontroli - twierdzi Czesław Rydecki, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. - Mamy bardzo precyzyjne informacje.

Jak to działa w praktyce? MPK kontroluje samo siebie i wysyła raporty do ZTM. Na początku kwietnia ZTM odeśle te dane do MPK. - Będziemy oczekiwali informacji o powodach nieprawidłowości - mówi Pudło.

Jeśli przewoźnik udowodni, że kursu nie było, bo ruch był np. zablokowany przez policję, wtedy cała sprawa zostanie usprawiedliwiona a ZTM nie sięgnie po kary. - Tak jak kilka dni temu podczas śnieżycy był na drogach kataklizm i nie dało się jeździć zgodnie z rozkładem - podkreśla Rydecki. Ile wyniosą kary okazać ma się pod koniec kwietnia.

- Jesteśmy w trakcie naboru pracowników i do końca maja wykonywaniem części naszych zadań zajmuje się MPK - potwierdza Pudło. Część ludzi, którzy już zostali zatrudnieni w ZTM czeka jeszcze na pisemne upoważnienia do prowadzenia kontroli. Ile ma być osób sprawdzających punktualność komunikacji? - Od dwóch do dwunastu - mówi dyrektor.

Prezydent rozsądzi

Sęk w tym, że raport przygotowuje samo MPK, bo ZTM nie ma ludzi do kontroli kursów.

Część załogi MPK boi się zwolnień, bo tym, czym zajmowali się do tej pory, ma się zajmować ZTM. Chodzi np. o pracowników nadzoru ruchu czy dystrybucję biletów, bo zarząd nie przejmuje automatycznie ludzi od przewoźnika.

- Każde stanowisko w jednostce samorządowej musi być obsadzone w drodze konkursu. Przejmować pracowników moglibyśmy tylko od innej jednostki samorządowej, a MPK jest spółką - twierdzi Pudło.

- Ja mam wykładnię Państwowej Inspekcji Pracy w Lublinie, że jeśli inny podmiot przejmuje zadania drugiego, to w oparciu o kodeks pracy powinien przejąć także i pracowników - upiera się prezes Rydecki. Spór ma rozstrzygnąć prezydent.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tosiek / 23 marca 2009 o 17:16
0
Arthorious napisał:
Przecież MPK się tym zajmuje na zlecenie ZTM bo ten jest jeszcze w procesie formowania. Co wy myślicie że taka instytucja to w miesiąc czy dwa sobie może powstać? MPK zawsze zajmowało się organizacją komunikacji w Lublinie wiec ZTM stopniowo będzie przejmował obowiązki organizatora od MPK tak by nie zrobił się chaos który mógłby powstać gdyby przejęto wszystko na raz. Poza tym pisze w artykule że MPK pełni te obowiązki do końca maja więc pewnie po tym okresie struktura ZTM będzie praktycznie gotowa. Lublin to nie jest jakaś mała mieścinka z 3 liniami na krzyż tylko linii jest dużo więcej zapewne 50+ do tego dochodzą inne rzeczy, cierpliwości. Nie od razu Kraków zbudowano a wszyscy mają parcie że dlaczego to tyle trwa.


To niech sie zabiorą za to profesjonaliści a nie pseudo ,,menadżerowi'', znajomki vice prezydent. Prawda jest taka że jak do tej pory ZTM nie zrobil nic widocznego, no może po ztrudnieniem kilku pociołków i famili. A to co zaczynają robić zaczyna mi przypominać zabieranie sie do tematu od D. strony, niestety taka prawda.


To niech sie zabiorą za to profesjonaliści a nie pseudo ,,menadżerowi'', znajomki vice prezydent. Prawda jest taka że jak do tej pory ZTM nie zrobil nic widocznego, no może po ztrudnieniem kilku pociołków i famili. A to co zaczynają robić zaczyna mi przypominać zabieranie sie do tematu od D. strony, niestety taka prawda. rozwiń
Avatar
ja / 23 marca 2009 o 15:58
0
Paweł99 napisał:
Zgadzam się z poprzedniczką... Pragnę zauwazyc , ze jednym z obowiązków kierowcy mpk jest sprzedaz biletów. Zatem skoro wchodzi to w zakres jego pracy mam prawo kupic bilet u kierowcy! tylko dlaczego Pan kierowca robi mi przy tym wielka łaskę i niechętnie podaje bilet, a czesem nawet burknie cos pod nosem? rozumiem ze moze to byc dla niego nie do konca wygodne spieszy sie na kolejny przystanek,a tu kolejeczka się ustawia... Co nie zmienia faktu ze obowiązkiem to pozostaje,a skoro kierowca nie jest w stanie wywiązac się z obowiązku... moze np zmienic prace , a nie miec do ludzi pretensje ze kupują u niego bilet.

Skoro tobie się chce płacić u kierowcy to przesiądź się na taksówkę. A facet żeby trzymać kierownicę z autobusem pełnym ludzi to chyba nie powin ien zajmować się handlowaniem bilecikami, tylko pilnować ich bezpieczeństwa

Skoro tobie się chce płacić u kierowcy to przesiądź się na taksówkę. A facet żeby trzymać kierownicę z autobusem pełnym ludzi to chyba nie powin ien zajmować się handlowaniem bilecikami, tylko pilnować ich bezpieczeństwa rozwiń
Avatar
ja / 23 marca 2009 o 15:50
0
Współczuję tym kierowcom, zarabiają nędzne grosze wstają w nocy lub w nocy kładą się spać. Zamiast dać tym ludziom godziwe zarobki i premie motywujące, to lepiej im kary nałożyć i stworzyć instytucję "NADZORU NIEWOLNICZEJ PRACY". Ten Lublin to najgorsza komunistycza wiocha.
Avatar
Arthorious / 23 marca 2009 o 15:22
0
Przecież MPK się tym zajmuje na zlecenie ZTM bo ten jest jeszcze w procesie formowania. Co wy myślicie że taka instytucja to w miesiąc czy dwa sobie może powstać? MPK zawsze zajmowało się organizacją komunikacji w Lublinie wiec ZTM stopniowo będzie przejmował obowiązki organizatora od MPK tak by nie zrobił się chaos który mógłby powstać gdyby przejęto wszystko na raz. Poza tym pisze w artykule że MPK pełni te obowiązki do końca maja więc pewnie po tym okresie struktura ZTM będzie praktycznie gotowa. Lublin to nie jest jakaś mała mieścinka z 3 liniami na krzyż tylko linii jest dużo więcej zapewne 50+ do tego dochodzą inne rzeczy, cierpliwości. Nie od razu Kraków zbudowano a wszyscy mają parcie że dlaczego to tyle trwa.
Przecież MPK się tym zajmuje na zlecenie ZTM bo ten jest jeszcze w procesie formowania. Co wy myślicie że taka instytucja to w miesiąc czy dwa sobie może powstać? MPK zawsze zajmowało się organizacją komunikacji w Lublinie wiec ZTM stopniowo będzie przejmował obowiązki organizatora od MPK tak by nie zrobił się chaos który mógłby powstać gdyby przejęto wszystko na raz. Poza tym pisze w artykule że MPK pełni te obowiązki do końca maja więc pewnie po tym okresie struktura ZTM będzie praktycznie gotowa. Lublin to nie jest jakaś mała mieścinka z ... rozwiń
Avatar
~ania~ / 23 marca 2009 o 14:08
0
W końcu tym sie zajeli, przecież MPK jeździło jak chciało!!!! Zawsze opóźnione albo wcale nie przyjechało. Najczęściej opóźnia się 17 lina w jedną i drugą stronę i na dodatek jest tak ,że jedna państwowa druga prywatna. Jak mam miesięćzny to juz nie wsiądę i mam opóźnienia 20 minut!. Jestem nauczycielka i 20 minut to połowa lekci i w trym czasie bierze zastepstwo inny nauczyciel a ja tracę!!!!!!!!!
Avatar
anty pic / 23 marca 2009 o 13:06
0
Dostawczak napisał:
Ktoś (policja) powinien się wziąć za kierowców MPK z jednej strony a z drugiej za ludzi, którzy planują godziny przejazdu autobusów. Rano kierowcy MPK jeżdżą z prędkością 20-30 km/godz. o po południu ze zbyt dużą prędkością. Wiem od znajomego, który pracował w MPk, że jak się spóźniał lub za szybko był na przystanku to mu się obywało. No i niestety - jak trzeba się opóźnić to autobus jedzie 20 km/godz a za nim sznur samochodów i wściekłych kierowców. A jak jest się spóźnionym w godzinach szczytu to trzeba przydusić....i czasami zatarasować 2 pasy ruchu jak np. 10, 26 skręcające z prawego pasa w ul. sowińskiego..... Ale jednak upierałbym się, że w większości wina grafików i przyjmowania uśrednionego dobowego czasu od przystanku do przystanku, a nie średniego z danej godziny, nikomu w mpk nie chce się siąść i precyzyjnie zrobić rozkładów jazdy - i tu chyba jest pies pogrzebany....


Ale chyba w Lublinie działa coś takiego jak ZTM i to oni mieli się zajmować ukladaniem rozkładów i nie tylko. Ale jak widac... miąło byc pięknie a wsyszło jak zawsze...


Ale chyba w Lublinie działa coś takiego jak ZTM i to oni mieli się zajmować ukladaniem rozkładów i nie tylko. Ale jak widac... miąło byc pięknie a wsyszło jak zawsze... rozwiń
Avatar
Dostawczak / 23 marca 2009 o 12:55
0
lublinianka napisał:
Myślę ze problem nie lezy jedynie w niewykonaniu kursów kierowcow mpk... Wielokrotnie spotkałam się z tym , ze z jedący(rozpędzony) z daleka autobus widząc pieszych na przejsciu nawet nie zwolni tylko pewnie jedzie przed siebie wierząc ze jednak mu sie uda przejechac, a przestraszni ludzie uciekają w popłochu przed jadącym tyranem. Strach pomyślec co by było gdyby staruszka na przejsciu nagle sie przewrociła... autobus na pewno nie zdazyłby wyhamowac. Wiem ze wiekszośc Lublinian podziela moje zdanie i z pewnościa codziennie borykają się z tego typu sytuacjami.
Zaraz wychodzę do pracy , będę szła przez przejscie dla pieszych i zapewne znowu rozpędzony autobus Lubelskiego mpk przejedzie tuz za moją piętą....

Ktoś (policja) powinien się wziąć za kierowców MPK z jednej strony a z drugiej za ludzi, którzy planują godziny przejazdu autobusów. Rano kierowcy MPK jeżdżą z prędkością 20-30 km/godz. o po południu ze zbyt dużą prędkością. Wiem od znajomego, który pracował w MPk, że jak się spóźniał lub za szybko był na przystanku to mu się obywało. No i niestety - jak trzeba się opóźnić to autobus jedzie 20 km/godz a za nim sznur samochodów i wściekłych kierowców. A jak jest się spóźnionym w godzinach szczytu to trzeba przydusić....i czasami zatarasować 2 pasy ruchu jak np. 10, 26 skręcające z prawego pasa w ul. sowińskiego..... Ale jednak upierałbym się, że w większości wina grafików i przyjmowania uśrednionego dobowego czasu od przystanku do przystanku, a nie średniego z danej godziny, nikomu w mpk nie chce się siąść i precyzyjnie zrobić rozkładów jazdy - i tu chyba jest pies pogrzebany....

Ktoś (policja) powinien się wziąć za kierowców MPK z jednej strony a z drugiej za ludzi, którzy planują godziny przejazdu autobusów. Rano kierowcy MPK jeżdżą z prędkością 20-30 km/godz. o po południu ze zbyt dużą prędkością. Wiem od znajomego, który pracował w MPk, że jak się spóźniał lub za szybko był na przystanku to mu się obywało. No i niestety - jak trzeba się opóźnić to autobus jedzie 20 km/godz a za nim sznur samochodów i wściekłych kierowców. A jak jest się spóźnionym w godzinach szczytu to trzeba przydusić....i c... rozwiń
Avatar
Niskopienny / 23 marca 2009 o 12:05
0
A co ma piernik do wiatraka?Zachowanie na ulicy (przestrzeganie kodeksu drogowego)to sprawa Policji a nie ZTM.Artykuł jest chyba o punktualności i utraconych kursach.Wiem że w mpk robiono rozkłady wbrew zdrowemu rozsądkowi,tylko po to było za co karać kierowców.A można było zrobić dobrze.Tylko po co wtedy tak rozbudowany nadzór ruchu?Tym to bym rozdmuchał marzenia o pracy w ZTM.
Avatar
VIP / 23 marca 2009 o 10:00
0
lublinianka napisał:
Myślę ze problem nie lezy jedynie w niewykonaniu kursów kierowcow mpk... Wielokrotnie spotkałam się z tym , ze z jedący(rozpędzony) z daleka autobus widząc pieszych na przejsciu nawet nie zwolni tylko pewnie jedzie przed siebie wierząc ze jednak mu sie uda przejechac, a przestraszni ludzie uciekają w popłochu przed jadącym tyranem. Strach pomyślec co by było gdyby staruszka na przejsciu nagle sie przewrociła... autobus na pewno nie zdazyłby wyhamowac. Wiem ze wiekszośc Lublinian podziela moje zdanie i z pewnościa codziennie borykają się z tego typu sytuacjami.
Zaraz wychodzę do pracy , będę szła przez przejscie dla pieszych i zapewne znowu rozpędzony autobus Lubelskiego mpk przejedzie tuz za moją piętą....


JAK MPK to jeszcze pół biedy, raczej wyhamuje. Gorzej z prywaciażami naprawianymi na parkingu przy flaszece, a przegląd podbity u znajomego Pana Juzia. Taka jest rzeczywistość w Lublinie i ZTM jak narazie nie zrobil w tej sprawie nic... Jak syf był, tak jest.


JAK MPK to jeszcze pół biedy, raczej wyhamuje. Gorzej z prywaciażami naprawianymi na parkingu przy flaszece, a przegląd podbity u znajomego Pana Juzia. Taka jest rzeczywistość w Lublinie i ZTM jak narazie nie zrobil w tej sprawie nic... Jak syf był, tak jest. rozwiń
Avatar
Zuzia / 23 marca 2009 o 09:56
0
Piękne, to jest poprostu piekne i takie rzeczy mogą być tylko w Lublinie ) Przecież to śmierdzi na kilometr i ukazuje brak jakiego pojęcia tego całego ZTM o komunikacji. A dla czego prywaciaże jak jeździli, tak dalej jeżdżą byez zmian ?? A tu mpk kontroluje samo siebie na zlecenie ZTM. Coś tu chyba nie tak... To po co nam ten ztm ?? Kolejna banda nierobow do pierdzenia w stołek i kasowania za to kasy ??
Avatar
tosiek / 23 marca 2009 o 17:16
0
Arthorious napisał:
Przecież MPK się tym zajmuje na zlecenie ZTM bo ten jest jeszcze w procesie formowania. Co wy myślicie że taka instytucja to w miesiąc czy dwa sobie może powstać? MPK zawsze zajmowało się organizacją komunikacji w Lublinie wiec ZTM stopniowo będzie przejmował obowiązki organizatora od MPK tak by nie zrobił się chaos który mógłby powstać gdyby przejęto wszystko na raz. Poza tym pisze w artykule że MPK pełni te obowiązki do końca maja więc pewnie po tym okresie struktura ZTM będzie praktycznie gotowa. Lublin to nie jest jakaś mała mieścinka z 3 liniami na krzyż tylko linii jest dużo więcej zapewne 50+ do tego dochodzą inne rzeczy, cierpliwości. Nie od razu Kraków zbudowano a wszyscy mają parcie że dlaczego to tyle trwa.


To niech sie zabiorą za to profesjonaliści a nie pseudo ,,menadżerowi'', znajomki vice prezydent. Prawda jest taka że jak do tej pory ZTM nie zrobil nic widocznego, no może po ztrudnieniem kilku pociołków i famili. A to co zaczynają robić zaczyna mi przypominać zabieranie sie do tematu od D. strony, niestety taka prawda.


To niech sie zabiorą za to profesjonaliści a nie pseudo ,,menadżerowi'', znajomki vice prezydent. Prawda jest taka że jak do tej pory ZTM nie zrobil nic widocznego, no może po ztrudnieniem kilku pociołków i famili. A to co zaczynają robić zaczyna mi przypominać zabieranie sie do tematu od D. strony, niestety taka prawda. rozwiń
Avatar
ja / 23 marca 2009 o 15:58
0
Paweł99 napisał:
Zgadzam się z poprzedniczką... Pragnę zauwazyc , ze jednym z obowiązków kierowcy mpk jest sprzedaz biletów. Zatem skoro wchodzi to w zakres jego pracy mam prawo kupic bilet u kierowcy! tylko dlaczego Pan kierowca robi mi przy tym wielka łaskę i niechętnie podaje bilet, a czesem nawet burknie cos pod nosem? rozumiem ze moze to byc dla niego nie do konca wygodne spieszy sie na kolejny przystanek,a tu kolejeczka się ustawia... Co nie zmienia faktu ze obowiązkiem to pozostaje,a skoro kierowca nie jest w stanie wywiązac się z obowiązku... moze np zmienic prace , a nie miec do ludzi pretensje ze kupują u niego bilet.

Skoro tobie się chce płacić u kierowcy to przesiądź się na taksówkę. A facet żeby trzymać kierownicę z autobusem pełnym ludzi to chyba nie powin ien zajmować się handlowaniem bilecikami, tylko pilnować ich bezpieczeństwa

Skoro tobie się chce płacić u kierowcy to przesiądź się na taksówkę. A facet żeby trzymać kierownicę z autobusem pełnym ludzi to chyba nie powin ien zajmować się handlowaniem bilecikami, tylko pilnować ich bezpieczeństwa rozwiń
Avatar
ja / 23 marca 2009 o 15:50
0
Współczuję tym kierowcom, zarabiają nędzne grosze wstają w nocy lub w nocy kładą się spać. Zamiast dać tym ludziom godziwe zarobki i premie motywujące, to lepiej im kary nałożyć i stworzyć instytucję "NADZORU NIEWOLNICZEJ PRACY". Ten Lublin to najgorsza komunistycza wiocha.
Avatar
Arthorious / 23 marca 2009 o 15:22
0
Przecież MPK się tym zajmuje na zlecenie ZTM bo ten jest jeszcze w procesie formowania. Co wy myślicie że taka instytucja to w miesiąc czy dwa sobie może powstać? MPK zawsze zajmowało się organizacją komunikacji w Lublinie wiec ZTM stopniowo będzie przejmował obowiązki organizatora od MPK tak by nie zrobił się chaos który mógłby powstać gdyby przejęto wszystko na raz. Poza tym pisze w artykule że MPK pełni te obowiązki do końca maja więc pewnie po tym okresie struktura ZTM będzie praktycznie gotowa. Lublin to nie jest jakaś mała mieścinka z 3 liniami na krzyż tylko linii jest dużo więcej zapewne 50+ do tego dochodzą inne rzeczy, cierpliwości. Nie od razu Kraków zbudowano a wszyscy mają parcie że dlaczego to tyle trwa.
Przecież MPK się tym zajmuje na zlecenie ZTM bo ten jest jeszcze w procesie formowania. Co wy myślicie że taka instytucja to w miesiąc czy dwa sobie może powstać? MPK zawsze zajmowało się organizacją komunikacji w Lublinie wiec ZTM stopniowo będzie przejmował obowiązki organizatora od MPK tak by nie zrobił się chaos który mógłby powstać gdyby przejęto wszystko na raz. Poza tym pisze w artykule że MPK pełni te obowiązki do końca maja więc pewnie po tym okresie struktura ZTM będzie praktycznie gotowa. Lublin to nie jest jakaś mała mieścinka z ... rozwiń
Avatar
~ania~ / 23 marca 2009 o 14:08
0
W końcu tym sie zajeli, przecież MPK jeździło jak chciało!!!! Zawsze opóźnione albo wcale nie przyjechało. Najczęściej opóźnia się 17 lina w jedną i drugą stronę i na dodatek jest tak ,że jedna państwowa druga prywatna. Jak mam miesięćzny to juz nie wsiądę i mam opóźnienia 20 minut!. Jestem nauczycielka i 20 minut to połowa lekci i w trym czasie bierze zastepstwo inny nauczyciel a ja tracę!!!!!!!!!
Avatar
anty pic / 23 marca 2009 o 13:06
0
Dostawczak napisał:
Ktoś (policja) powinien się wziąć za kierowców MPK z jednej strony a z drugiej za ludzi, którzy planują godziny przejazdu autobusów. Rano kierowcy MPK jeżdżą z prędkością 20-30 km/godz. o po południu ze zbyt dużą prędkością. Wiem od znajomego, który pracował w MPk, że jak się spóźniał lub za szybko był na przystanku to mu się obywało. No i niestety - jak trzeba się opóźnić to autobus jedzie 20 km/godz a za nim sznur samochodów i wściekłych kierowców. A jak jest się spóźnionym w godzinach szczytu to trzeba przydusić....i czasami zatarasować 2 pasy ruchu jak np. 10, 26 skręcające z prawego pasa w ul. sowińskiego..... Ale jednak upierałbym się, że w większości wina grafików i przyjmowania uśrednionego dobowego czasu od przystanku do przystanku, a nie średniego z danej godziny, nikomu w mpk nie chce się siąść i precyzyjnie zrobić rozkładów jazdy - i tu chyba jest pies pogrzebany....


Ale chyba w Lublinie działa coś takiego jak ZTM i to oni mieli się zajmować ukladaniem rozkładów i nie tylko. Ale jak widac... miąło byc pięknie a wsyszło jak zawsze...


Ale chyba w Lublinie działa coś takiego jak ZTM i to oni mieli się zajmować ukladaniem rozkładów i nie tylko. Ale jak widac... miąło byc pięknie a wsyszło jak zawsze... rozwiń
Avatar
Dostawczak / 23 marca 2009 o 12:55
0
lublinianka napisał:
Myślę ze problem nie lezy jedynie w niewykonaniu kursów kierowcow mpk... Wielokrotnie spotkałam się z tym , ze z jedący(rozpędzony) z daleka autobus widząc pieszych na przejsciu nawet nie zwolni tylko pewnie jedzie przed siebie wierząc ze jednak mu sie uda przejechac, a przestraszni ludzie uciekają w popłochu przed jadącym tyranem. Strach pomyślec co by było gdyby staruszka na przejsciu nagle sie przewrociła... autobus na pewno nie zdazyłby wyhamowac. Wiem ze wiekszośc Lublinian podziela moje zdanie i z pewnościa codziennie borykają się z tego typu sytuacjami.
Zaraz wychodzę do pracy , będę szła przez przejscie dla pieszych i zapewne znowu rozpędzony autobus Lubelskiego mpk przejedzie tuz za moją piętą....

Ktoś (policja) powinien się wziąć za kierowców MPK z jednej strony a z drugiej za ludzi, którzy planują godziny przejazdu autobusów. Rano kierowcy MPK jeżdżą z prędkością 20-30 km/godz. o po południu ze zbyt dużą prędkością. Wiem od znajomego, który pracował w MPk, że jak się spóźniał lub za szybko był na przystanku to mu się obywało. No i niestety - jak trzeba się opóźnić to autobus jedzie 20 km/godz a za nim sznur samochodów i wściekłych kierowców. A jak jest się spóźnionym w godzinach szczytu to trzeba przydusić....i czasami zatarasować 2 pasy ruchu jak np. 10, 26 skręcające z prawego pasa w ul. sowińskiego..... Ale jednak upierałbym się, że w większości wina grafików i przyjmowania uśrednionego dobowego czasu od przystanku do przystanku, a nie średniego z danej godziny, nikomu w mpk nie chce się siąść i precyzyjnie zrobić rozkładów jazdy - i tu chyba jest pies pogrzebany....

Ktoś (policja) powinien się wziąć za kierowców MPK z jednej strony a z drugiej za ludzi, którzy planują godziny przejazdu autobusów. Rano kierowcy MPK jeżdżą z prędkością 20-30 km/godz. o po południu ze zbyt dużą prędkością. Wiem od znajomego, który pracował w MPk, że jak się spóźniał lub za szybko był na przystanku to mu się obywało. No i niestety - jak trzeba się opóźnić to autobus jedzie 20 km/godz a za nim sznur samochodów i wściekłych kierowców. A jak jest się spóźnionym w godzinach szczytu to trzeba przydusić....i c... rozwiń
Avatar
Niskopienny / 23 marca 2009 o 12:05
0
A co ma piernik do wiatraka?Zachowanie na ulicy (przestrzeganie kodeksu drogowego)to sprawa Policji a nie ZTM.Artykuł jest chyba o punktualności i utraconych kursach.Wiem że w mpk robiono rozkłady wbrew zdrowemu rozsądkowi,tylko po to było za co karać kierowców.A można było zrobić dobrze.Tylko po co wtedy tak rozbudowany nadzór ruchu?Tym to bym rozdmuchał marzenia o pracy w ZTM.
Avatar
VIP / 23 marca 2009 o 10:00
0
lublinianka napisał:
Myślę ze problem nie lezy jedynie w niewykonaniu kursów kierowcow mpk... Wielokrotnie spotkałam się z tym , ze z jedący(rozpędzony) z daleka autobus widząc pieszych na przejsciu nawet nie zwolni tylko pewnie jedzie przed siebie wierząc ze jednak mu sie uda przejechac, a przestraszni ludzie uciekają w popłochu przed jadącym tyranem. Strach pomyślec co by było gdyby staruszka na przejsciu nagle sie przewrociła... autobus na pewno nie zdazyłby wyhamowac. Wiem ze wiekszośc Lublinian podziela moje zdanie i z pewnościa codziennie borykają się z tego typu sytuacjami.
Zaraz wychodzę do pracy , będę szła przez przejscie dla pieszych i zapewne znowu rozpędzony autobus Lubelskiego mpk przejedzie tuz za moją piętą....


JAK MPK to jeszcze pół biedy, raczej wyhamuje. Gorzej z prywaciażami naprawianymi na parkingu przy flaszece, a przegląd podbity u znajomego Pana Juzia. Taka jest rzeczywistość w Lublinie i ZTM jak narazie nie zrobil w tej sprawie nic... Jak syf był, tak jest.


JAK MPK to jeszcze pół biedy, raczej wyhamuje. Gorzej z prywaciażami naprawianymi na parkingu przy flaszece, a przegląd podbity u znajomego Pana Juzia. Taka jest rzeczywistość w Lublinie i ZTM jak narazie nie zrobil w tej sprawie nic... Jak syf był, tak jest. rozwiń
Avatar
Zuzia / 23 marca 2009 o 09:56
0
Piękne, to jest poprostu piekne i takie rzeczy mogą być tylko w Lublinie ) Przecież to śmierdzi na kilometr i ukazuje brak jakiego pojęcia tego całego ZTM o komunikacji. A dla czego prywaciaże jak jeździli, tak dalej jeżdżą byez zmian ?? A tu mpk kontroluje samo siebie na zlecenie ZTM. Coś tu chyba nie tak... To po co nam ten ztm ?? Kolejna banda nierobow do pierdzenia w stołek i kasowania za to kasy ??
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 37 3

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 14 0

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 36 47

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 13 13

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 5 8

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie?

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie? 0 1

Publiczne szkoły wyższe z Lublina zakończyły pierwszy etap rekrutacji i sukcesywnie ogłaszają kolejne listy przyjętych na studia. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na ośmiu kierunkach na Politechnice Lubelskiej.

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne?

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne? 3 0

Przyspiesza montaż nowego oświetlenia ulicznego w gminie Puław. Nowe lampy w tym roku otrzymał Dobrosławów, następna w kolejce jest Góra Puławska oraz szereg innych miejscowości.

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 3 0

AZS PSW Biała Podlaska wraca do treningów. W składzie akademiczek będzie kilka zmian

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach 49 8

Za dwa lata będzie gotowy projekt zalewu w Piaskach. Będzie też wiadomo, ile ta inwestycja będzie kosztowała.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.