Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 marca 2009 r.
18:47
Edytuj ten wpis

MPK: Będą kary za niesolidnych kierowców

0 13 A A

Do końca tygodnia powstać ma kwartalny raport Zarządu Transportu Miejskiego o spóźnionych, przyspieszonych i zerwanych kursach. ZTM wyśle raport do MPK, zażąda wyjaśnień i naliczy kary.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kary za niesolidną pracę przewoźników to jedno z głównych założeń niedawnej reformy komunikacji miejskiej. Umowa z miejskim przewoźnikiem zakłada, że za nieprawidłowo wykonane, np. przyspieszone kursy, spółka może wcale nie dostać zapłaty. A to Zarząd Transportu Miejskiego ma sprawdzać, czy kierowcy jeżdżą jak należy.

- Dotychczas były wyrywkowe kontrole - przyznaje Lech Pudło, p.o. dyrektor ZTM. - Nieprawidłowości dotyczyły głównie opóźnień, całkowitego lub częściowego niewykonania kursów. Takie zestawienia będą, co kwartał, przekazywane MPK - dodaje.

- Ale to my sami rejestrujemy niewykonane kursy, sami składamy raporty i sami poddajemy się dobrowolnemu ukaraniu, bo Zarząd Transportu Miejskiego nie ma jeszcze żadnego aparatu do kontroli - twierdzi Czesław Rydecki, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. - Mamy bardzo precyzyjne informacje.

Jak to działa w praktyce? MPK kontroluje samo siebie i wysyła raporty do ZTM. Na początku kwietnia ZTM odeśle te dane do MPK. - Będziemy oczekiwali informacji o powodach nieprawidłowości - mówi Pudło.

Jeśli przewoźnik udowodni, że kursu nie było, bo ruch był np. zablokowany przez policję, wtedy cała sprawa zostanie usprawiedliwiona a ZTM nie sięgnie po kary. - Tak jak kilka dni temu podczas śnieżycy był na drogach kataklizm i nie dało się jeździć zgodnie z rozkładem - podkreśla Rydecki. Ile wyniosą kary okazać ma się pod koniec kwietnia.

- Jesteśmy w trakcie naboru pracowników i do końca maja wykonywaniem części naszych zadań zajmuje się MPK - potwierdza Pudło. Część ludzi, którzy już zostali zatrudnieni w ZTM czeka jeszcze na pisemne upoważnienia do prowadzenia kontroli. Ile ma być osób sprawdzających punktualność komunikacji? - Od dwóch do dwunastu - mówi dyrektor.

Prezydent rozsądzi

Sęk w tym, że raport przygotowuje samo MPK, bo ZTM nie ma ludzi do kontroli kursów.

Część załogi MPK boi się zwolnień, bo tym, czym zajmowali się do tej pory, ma się zajmować ZTM. Chodzi np. o pracowników nadzoru ruchu czy dystrybucję biletów, bo zarząd nie przejmuje automatycznie ludzi od przewoźnika.

- Każde stanowisko w jednostce samorządowej musi być obsadzone w drodze konkursu. Przejmować pracowników moglibyśmy tylko od innej jednostki samorządowej, a MPK jest spółką - twierdzi Pudło.

- Ja mam wykładnię Państwowej Inspekcji Pracy w Lublinie, że jeśli inny podmiot przejmuje zadania drugiego, to w oparciu o kodeks pracy powinien przejąć także i pracowników - upiera się prezes Rydecki. Spór ma rozstrzygnąć prezydent.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tosiek / 23 marca 2009 o 17:16
0
Arthorious napisał:
Przecież MPK się tym zajmuje na zlecenie ZTM bo ten jest jeszcze w procesie formowania. Co wy myślicie że taka instytucja to w miesiąc czy dwa sobie może powstać? MPK zawsze zajmowało się organizacją komunikacji w Lublinie wiec ZTM stopniowo będzie przejmował obowiązki organizatora od MPK tak by nie zrobił się chaos który mógłby powstać gdyby przejęto wszystko na raz. Poza tym pisze w artykule że MPK pełni te obowiązki do końca maja więc pewnie po tym okresie struktura ZTM będzie praktycznie gotowa. Lublin to nie jest jakaś mała mieścinka z 3 liniami na krzyż tylko linii jest dużo więcej zapewne 50+ do tego dochodzą inne rzeczy, cierpliwości. Nie od razu Kraków zbudowano a wszyscy mają parcie że dlaczego to tyle trwa.


To niech sie zabiorą za to profesjonaliści a nie pseudo ,,menadżerowi'', znajomki vice prezydent. Prawda jest taka że jak do tej pory ZTM nie zrobil nic widocznego, no może po ztrudnieniem kilku pociołków i famili. A to co zaczynają robić zaczyna mi przypominać zabieranie sie do tematu od D. strony, niestety taka prawda.


To niech sie zabiorą za to profesjonaliści a nie pseudo ,,menadżerowi'', znajomki vice prezydent. Prawda jest taka że jak do tej pory ZTM nie zrobil nic widocznego, no może po ztrudnieniem kilku pociołków i famili. A to co zaczynają robić zaczyna mi przypominać zabieranie sie do tematu od D. strony, niestety taka prawda. rozwiń
Avatar
ja / 23 marca 2009 o 15:58
0
Paweł99 napisał:
Zgadzam się z poprzedniczką... Pragnę zauwazyc , ze jednym z obowiązków kierowcy mpk jest sprzedaz biletów. Zatem skoro wchodzi to w zakres jego pracy mam prawo kupic bilet u kierowcy! tylko dlaczego Pan kierowca robi mi przy tym wielka łaskę i niechętnie podaje bilet, a czesem nawet burknie cos pod nosem? rozumiem ze moze to byc dla niego nie do konca wygodne spieszy sie na kolejny przystanek,a tu kolejeczka się ustawia... Co nie zmienia faktu ze obowiązkiem to pozostaje,a skoro kierowca nie jest w stanie wywiązac się z obowiązku... moze np zmienic prace , a nie miec do ludzi pretensje ze kupują u niego bilet.

Skoro tobie się chce płacić u kierowcy to przesiądź się na taksówkę. A facet żeby trzymać kierownicę z autobusem pełnym ludzi to chyba nie powin ien zajmować się handlowaniem bilecikami, tylko pilnować ich bezpieczeństwa

Skoro tobie się chce płacić u kierowcy to przesiądź się na taksówkę. A facet żeby trzymać kierownicę z autobusem pełnym ludzi to chyba nie powin ien zajmować się handlowaniem bilecikami, tylko pilnować ich bezpieczeństwa rozwiń
Avatar
ja / 23 marca 2009 o 15:50
0
Współczuję tym kierowcom, zarabiają nędzne grosze wstają w nocy lub w nocy kładą się spać. Zamiast dać tym ludziom godziwe zarobki i premie motywujące, to lepiej im kary nałożyć i stworzyć instytucję "NADZORU NIEWOLNICZEJ PRACY". Ten Lublin to najgorsza komunistycza wiocha.
Avatar
Arthorious / 23 marca 2009 o 15:22
0
Przecież MPK się tym zajmuje na zlecenie ZTM bo ten jest jeszcze w procesie formowania. Co wy myślicie że taka instytucja to w miesiąc czy dwa sobie może powstać? MPK zawsze zajmowało się organizacją komunikacji w Lublinie wiec ZTM stopniowo będzie przejmował obowiązki organizatora od MPK tak by nie zrobił się chaos który mógłby powstać gdyby przejęto wszystko na raz. Poza tym pisze w artykule że MPK pełni te obowiązki do końca maja więc pewnie po tym okresie struktura ZTM będzie praktycznie gotowa. Lublin to nie jest jakaś mała mieścinka z 3 liniami na krzyż tylko linii jest dużo więcej zapewne 50+ do tego dochodzą inne rzeczy, cierpliwości. Nie od razu Kraków zbudowano a wszyscy mają parcie że dlaczego to tyle trwa.
Przecież MPK się tym zajmuje na zlecenie ZTM bo ten jest jeszcze w procesie formowania. Co wy myślicie że taka instytucja to w miesiąc czy dwa sobie może powstać? MPK zawsze zajmowało się organizacją komunikacji w Lublinie wiec ZTM stopniowo będzie przejmował obowiązki organizatora od MPK tak by nie zrobił się chaos który mógłby powstać gdyby przejęto wszystko na raz. Poza tym pisze w artykule że MPK pełni te obowiązki do końca maja więc pewnie po tym okresie struktura ZTM będzie praktycznie gotowa. Lublin to nie jest jakaś mała mieścinka z ... rozwiń
Avatar
~ania~ / 23 marca 2009 o 14:08
0
W końcu tym sie zajeli, przecież MPK jeździło jak chciało!!!! Zawsze opóźnione albo wcale nie przyjechało. Najczęściej opóźnia się 17 lina w jedną i drugą stronę i na dodatek jest tak ,że jedna państwowa druga prywatna. Jak mam miesięćzny to juz nie wsiądę i mam opóźnienia 20 minut!. Jestem nauczycielka i 20 minut to połowa lekci i w trym czasie bierze zastepstwo inny nauczyciel a ja tracę!!!!!!!!!
Avatar
anty pic / 23 marca 2009 o 13:06
0
Dostawczak napisał:
Ktoś (policja) powinien się wziąć za kierowców MPK z jednej strony a z drugiej za ludzi, którzy planują godziny przejazdu autobusów. Rano kierowcy MPK jeżdżą z prędkością 20-30 km/godz. o po południu ze zbyt dużą prędkością. Wiem od znajomego, który pracował w MPk, że jak się spóźniał lub za szybko był na przystanku to mu się obywało. No i niestety - jak trzeba się opóźnić to autobus jedzie 20 km/godz a za nim sznur samochodów i wściekłych kierowców. A jak jest się spóźnionym w godzinach szczytu to trzeba przydusić....i czasami zatarasować 2 pasy ruchu jak np. 10, 26 skręcające z prawego pasa w ul. sowińskiego..... Ale jednak upierałbym się, że w większości wina grafików i przyjmowania uśrednionego dobowego czasu od przystanku do przystanku, a nie średniego z danej godziny, nikomu w mpk nie chce się siąść i precyzyjnie zrobić rozkładów jazdy - i tu chyba jest pies pogrzebany....


Ale chyba w Lublinie działa coś takiego jak ZTM i to oni mieli się zajmować ukladaniem rozkładów i nie tylko. Ale jak widac... miąło byc pięknie a wsyszło jak zawsze...


Ale chyba w Lublinie działa coś takiego jak ZTM i to oni mieli się zajmować ukladaniem rozkładów i nie tylko. Ale jak widac... miąło byc pięknie a wsyszło jak zawsze... rozwiń
Avatar
Dostawczak / 23 marca 2009 o 12:55
0
lublinianka napisał:
Myślę ze problem nie lezy jedynie w niewykonaniu kursów kierowcow mpk... Wielokrotnie spotkałam się z tym , ze z jedący(rozpędzony) z daleka autobus widząc pieszych na przejsciu nawet nie zwolni tylko pewnie jedzie przed siebie wierząc ze jednak mu sie uda przejechac, a przestraszni ludzie uciekają w popłochu przed jadącym tyranem. Strach pomyślec co by było gdyby staruszka na przejsciu nagle sie przewrociła... autobus na pewno nie zdazyłby wyhamowac. Wiem ze wiekszośc Lublinian podziela moje zdanie i z pewnościa codziennie borykają się z tego typu sytuacjami.
Zaraz wychodzę do pracy , będę szła przez przejscie dla pieszych i zapewne znowu rozpędzony autobus Lubelskiego mpk przejedzie tuz za moją piętą....

Ktoś (policja) powinien się wziąć za kierowców MPK z jednej strony a z drugiej za ludzi, którzy planują godziny przejazdu autobusów. Rano kierowcy MPK jeżdżą z prędkością 20-30 km/godz. o po południu ze zbyt dużą prędkością. Wiem od znajomego, który pracował w MPk, że jak się spóźniał lub za szybko był na przystanku to mu się obywało. No i niestety - jak trzeba się opóźnić to autobus jedzie 20 km/godz a za nim sznur samochodów i wściekłych kierowców. A jak jest się spóźnionym w godzinach szczytu to trzeba przydusić....i czasami zatarasować 2 pasy ruchu jak np. 10, 26 skręcające z prawego pasa w ul. sowińskiego..... Ale jednak upierałbym się, że w większości wina grafików i przyjmowania uśrednionego dobowego czasu od przystanku do przystanku, a nie średniego z danej godziny, nikomu w mpk nie chce się siąść i precyzyjnie zrobić rozkładów jazdy - i tu chyba jest pies pogrzebany....

Ktoś (policja) powinien się wziąć za kierowców MPK z jednej strony a z drugiej za ludzi, którzy planują godziny przejazdu autobusów. Rano kierowcy MPK jeżdżą z prędkością 20-30 km/godz. o po południu ze zbyt dużą prędkością. Wiem od znajomego, który pracował w MPk, że jak się spóźniał lub za szybko był na przystanku to mu się obywało. No i niestety - jak trzeba się opóźnić to autobus jedzie 20 km/godz a za nim sznur samochodów i wściekłych kierowców. A jak jest się spóźnionym w godzinach szczytu to trzeba przydusić....i c... rozwiń
Avatar
Niskopienny / 23 marca 2009 o 12:05
0
A co ma piernik do wiatraka?Zachowanie na ulicy (przestrzeganie kodeksu drogowego)to sprawa Policji a nie ZTM.Artykuł jest chyba o punktualności i utraconych kursach.Wiem że w mpk robiono rozkłady wbrew zdrowemu rozsądkowi,tylko po to było za co karać kierowców.A można było zrobić dobrze.Tylko po co wtedy tak rozbudowany nadzór ruchu?Tym to bym rozdmuchał marzenia o pracy w ZTM.
Avatar
VIP / 23 marca 2009 o 10:00
0
lublinianka napisał:
Myślę ze problem nie lezy jedynie w niewykonaniu kursów kierowcow mpk... Wielokrotnie spotkałam się z tym , ze z jedący(rozpędzony) z daleka autobus widząc pieszych na przejsciu nawet nie zwolni tylko pewnie jedzie przed siebie wierząc ze jednak mu sie uda przejechac, a przestraszni ludzie uciekają w popłochu przed jadącym tyranem. Strach pomyślec co by było gdyby staruszka na przejsciu nagle sie przewrociła... autobus na pewno nie zdazyłby wyhamowac. Wiem ze wiekszośc Lublinian podziela moje zdanie i z pewnościa codziennie borykają się z tego typu sytuacjami.
Zaraz wychodzę do pracy , będę szła przez przejscie dla pieszych i zapewne znowu rozpędzony autobus Lubelskiego mpk przejedzie tuz za moją piętą....


JAK MPK to jeszcze pół biedy, raczej wyhamuje. Gorzej z prywaciażami naprawianymi na parkingu przy flaszece, a przegląd podbity u znajomego Pana Juzia. Taka jest rzeczywistość w Lublinie i ZTM jak narazie nie zrobil w tej sprawie nic... Jak syf był, tak jest.


JAK MPK to jeszcze pół biedy, raczej wyhamuje. Gorzej z prywaciażami naprawianymi na parkingu przy flaszece, a przegląd podbity u znajomego Pana Juzia. Taka jest rzeczywistość w Lublinie i ZTM jak narazie nie zrobil w tej sprawie nic... Jak syf był, tak jest. rozwiń
Avatar
Zuzia / 23 marca 2009 o 09:56
0
Piękne, to jest poprostu piekne i takie rzeczy mogą być tylko w Lublinie ) Przecież to śmierdzi na kilometr i ukazuje brak jakiego pojęcia tego całego ZTM o komunikacji. A dla czego prywaciaże jak jeździli, tak dalej jeżdżą byez zmian ?? A tu mpk kontroluje samo siebie na zlecenie ZTM. Coś tu chyba nie tak... To po co nam ten ztm ?? Kolejna banda nierobow do pierdzenia w stołek i kasowania za to kasy ??
Avatar
tosiek / 23 marca 2009 o 17:16
0
Arthorious napisał:
Przecież MPK się tym zajmuje na zlecenie ZTM bo ten jest jeszcze w procesie formowania. Co wy myślicie że taka instytucja to w miesiąc czy dwa sobie może powstać? MPK zawsze zajmowało się organizacją komunikacji w Lublinie wiec ZTM stopniowo będzie przejmował obowiązki organizatora od MPK tak by nie zrobił się chaos który mógłby powstać gdyby przejęto wszystko na raz. Poza tym pisze w artykule że MPK pełni te obowiązki do końca maja więc pewnie po tym okresie struktura ZTM będzie praktycznie gotowa. Lublin to nie jest jakaś mała mieścinka z 3 liniami na krzyż tylko linii jest dużo więcej zapewne 50+ do tego dochodzą inne rzeczy, cierpliwości. Nie od razu Kraków zbudowano a wszyscy mają parcie że dlaczego to tyle trwa.


To niech sie zabiorą za to profesjonaliści a nie pseudo ,,menadżerowi'', znajomki vice prezydent. Prawda jest taka że jak do tej pory ZTM nie zrobil nic widocznego, no może po ztrudnieniem kilku pociołków i famili. A to co zaczynają robić zaczyna mi przypominać zabieranie sie do tematu od D. strony, niestety taka prawda.


To niech sie zabiorą za to profesjonaliści a nie pseudo ,,menadżerowi'', znajomki vice prezydent. Prawda jest taka że jak do tej pory ZTM nie zrobil nic widocznego, no może po ztrudnieniem kilku pociołków i famili. A to co zaczynają robić zaczyna mi przypominać zabieranie sie do tematu od D. strony, niestety taka prawda. rozwiń
Avatar
ja / 23 marca 2009 o 15:58
0
Paweł99 napisał:
Zgadzam się z poprzedniczką... Pragnę zauwazyc , ze jednym z obowiązków kierowcy mpk jest sprzedaz biletów. Zatem skoro wchodzi to w zakres jego pracy mam prawo kupic bilet u kierowcy! tylko dlaczego Pan kierowca robi mi przy tym wielka łaskę i niechętnie podaje bilet, a czesem nawet burknie cos pod nosem? rozumiem ze moze to byc dla niego nie do konca wygodne spieszy sie na kolejny przystanek,a tu kolejeczka się ustawia... Co nie zmienia faktu ze obowiązkiem to pozostaje,a skoro kierowca nie jest w stanie wywiązac się z obowiązku... moze np zmienic prace , a nie miec do ludzi pretensje ze kupują u niego bilet.

Skoro tobie się chce płacić u kierowcy to przesiądź się na taksówkę. A facet żeby trzymać kierownicę z autobusem pełnym ludzi to chyba nie powin ien zajmować się handlowaniem bilecikami, tylko pilnować ich bezpieczeństwa

Skoro tobie się chce płacić u kierowcy to przesiądź się na taksówkę. A facet żeby trzymać kierownicę z autobusem pełnym ludzi to chyba nie powin ien zajmować się handlowaniem bilecikami, tylko pilnować ich bezpieczeństwa rozwiń
Avatar
ja / 23 marca 2009 o 15:50
0
Współczuję tym kierowcom, zarabiają nędzne grosze wstają w nocy lub w nocy kładą się spać. Zamiast dać tym ludziom godziwe zarobki i premie motywujące, to lepiej im kary nałożyć i stworzyć instytucję "NADZORU NIEWOLNICZEJ PRACY". Ten Lublin to najgorsza komunistycza wiocha.
Avatar
Arthorious / 23 marca 2009 o 15:22
0
Przecież MPK się tym zajmuje na zlecenie ZTM bo ten jest jeszcze w procesie formowania. Co wy myślicie że taka instytucja to w miesiąc czy dwa sobie może powstać? MPK zawsze zajmowało się organizacją komunikacji w Lublinie wiec ZTM stopniowo będzie przejmował obowiązki organizatora od MPK tak by nie zrobił się chaos który mógłby powstać gdyby przejęto wszystko na raz. Poza tym pisze w artykule że MPK pełni te obowiązki do końca maja więc pewnie po tym okresie struktura ZTM będzie praktycznie gotowa. Lublin to nie jest jakaś mała mieścinka z 3 liniami na krzyż tylko linii jest dużo więcej zapewne 50+ do tego dochodzą inne rzeczy, cierpliwości. Nie od razu Kraków zbudowano a wszyscy mają parcie że dlaczego to tyle trwa.
Przecież MPK się tym zajmuje na zlecenie ZTM bo ten jest jeszcze w procesie formowania. Co wy myślicie że taka instytucja to w miesiąc czy dwa sobie może powstać? MPK zawsze zajmowało się organizacją komunikacji w Lublinie wiec ZTM stopniowo będzie przejmował obowiązki organizatora od MPK tak by nie zrobił się chaos który mógłby powstać gdyby przejęto wszystko na raz. Poza tym pisze w artykule że MPK pełni te obowiązki do końca maja więc pewnie po tym okresie struktura ZTM będzie praktycznie gotowa. Lublin to nie jest jakaś mała mieścinka z ... rozwiń
Avatar
~ania~ / 23 marca 2009 o 14:08
0
W końcu tym sie zajeli, przecież MPK jeździło jak chciało!!!! Zawsze opóźnione albo wcale nie przyjechało. Najczęściej opóźnia się 17 lina w jedną i drugą stronę i na dodatek jest tak ,że jedna państwowa druga prywatna. Jak mam miesięćzny to juz nie wsiądę i mam opóźnienia 20 minut!. Jestem nauczycielka i 20 minut to połowa lekci i w trym czasie bierze zastepstwo inny nauczyciel a ja tracę!!!!!!!!!
Avatar
anty pic / 23 marca 2009 o 13:06
0
Dostawczak napisał:
Ktoś (policja) powinien się wziąć za kierowców MPK z jednej strony a z drugiej za ludzi, którzy planują godziny przejazdu autobusów. Rano kierowcy MPK jeżdżą z prędkością 20-30 km/godz. o po południu ze zbyt dużą prędkością. Wiem od znajomego, który pracował w MPk, że jak się spóźniał lub za szybko był na przystanku to mu się obywało. No i niestety - jak trzeba się opóźnić to autobus jedzie 20 km/godz a za nim sznur samochodów i wściekłych kierowców. A jak jest się spóźnionym w godzinach szczytu to trzeba przydusić....i czasami zatarasować 2 pasy ruchu jak np. 10, 26 skręcające z prawego pasa w ul. sowińskiego..... Ale jednak upierałbym się, że w większości wina grafików i przyjmowania uśrednionego dobowego czasu od przystanku do przystanku, a nie średniego z danej godziny, nikomu w mpk nie chce się siąść i precyzyjnie zrobić rozkładów jazdy - i tu chyba jest pies pogrzebany....


Ale chyba w Lublinie działa coś takiego jak ZTM i to oni mieli się zajmować ukladaniem rozkładów i nie tylko. Ale jak widac... miąło byc pięknie a wsyszło jak zawsze...


Ale chyba w Lublinie działa coś takiego jak ZTM i to oni mieli się zajmować ukladaniem rozkładów i nie tylko. Ale jak widac... miąło byc pięknie a wsyszło jak zawsze... rozwiń
Avatar
Dostawczak / 23 marca 2009 o 12:55
0
lublinianka napisał:
Myślę ze problem nie lezy jedynie w niewykonaniu kursów kierowcow mpk... Wielokrotnie spotkałam się z tym , ze z jedący(rozpędzony) z daleka autobus widząc pieszych na przejsciu nawet nie zwolni tylko pewnie jedzie przed siebie wierząc ze jednak mu sie uda przejechac, a przestraszni ludzie uciekają w popłochu przed jadącym tyranem. Strach pomyślec co by było gdyby staruszka na przejsciu nagle sie przewrociła... autobus na pewno nie zdazyłby wyhamowac. Wiem ze wiekszośc Lublinian podziela moje zdanie i z pewnościa codziennie borykają się z tego typu sytuacjami.
Zaraz wychodzę do pracy , będę szła przez przejscie dla pieszych i zapewne znowu rozpędzony autobus Lubelskiego mpk przejedzie tuz za moją piętą....

Ktoś (policja) powinien się wziąć za kierowców MPK z jednej strony a z drugiej za ludzi, którzy planują godziny przejazdu autobusów. Rano kierowcy MPK jeżdżą z prędkością 20-30 km/godz. o po południu ze zbyt dużą prędkością. Wiem od znajomego, który pracował w MPk, że jak się spóźniał lub za szybko był na przystanku to mu się obywało. No i niestety - jak trzeba się opóźnić to autobus jedzie 20 km/godz a za nim sznur samochodów i wściekłych kierowców. A jak jest się spóźnionym w godzinach szczytu to trzeba przydusić....i czasami zatarasować 2 pasy ruchu jak np. 10, 26 skręcające z prawego pasa w ul. sowińskiego..... Ale jednak upierałbym się, że w większości wina grafików i przyjmowania uśrednionego dobowego czasu od przystanku do przystanku, a nie średniego z danej godziny, nikomu w mpk nie chce się siąść i precyzyjnie zrobić rozkładów jazdy - i tu chyba jest pies pogrzebany....

Ktoś (policja) powinien się wziąć za kierowców MPK z jednej strony a z drugiej za ludzi, którzy planują godziny przejazdu autobusów. Rano kierowcy MPK jeżdżą z prędkością 20-30 km/godz. o po południu ze zbyt dużą prędkością. Wiem od znajomego, który pracował w MPk, że jak się spóźniał lub za szybko był na przystanku to mu się obywało. No i niestety - jak trzeba się opóźnić to autobus jedzie 20 km/godz a za nim sznur samochodów i wściekłych kierowców. A jak jest się spóźnionym w godzinach szczytu to trzeba przydusić....i c... rozwiń
Avatar
Niskopienny / 23 marca 2009 o 12:05
0
A co ma piernik do wiatraka?Zachowanie na ulicy (przestrzeganie kodeksu drogowego)to sprawa Policji a nie ZTM.Artykuł jest chyba o punktualności i utraconych kursach.Wiem że w mpk robiono rozkłady wbrew zdrowemu rozsądkowi,tylko po to było za co karać kierowców.A można było zrobić dobrze.Tylko po co wtedy tak rozbudowany nadzór ruchu?Tym to bym rozdmuchał marzenia o pracy w ZTM.
Avatar
VIP / 23 marca 2009 o 10:00
0
lublinianka napisał:
Myślę ze problem nie lezy jedynie w niewykonaniu kursów kierowcow mpk... Wielokrotnie spotkałam się z tym , ze z jedący(rozpędzony) z daleka autobus widząc pieszych na przejsciu nawet nie zwolni tylko pewnie jedzie przed siebie wierząc ze jednak mu sie uda przejechac, a przestraszni ludzie uciekają w popłochu przed jadącym tyranem. Strach pomyślec co by było gdyby staruszka na przejsciu nagle sie przewrociła... autobus na pewno nie zdazyłby wyhamowac. Wiem ze wiekszośc Lublinian podziela moje zdanie i z pewnościa codziennie borykają się z tego typu sytuacjami.
Zaraz wychodzę do pracy , będę szła przez przejscie dla pieszych i zapewne znowu rozpędzony autobus Lubelskiego mpk przejedzie tuz za moją piętą....


JAK MPK to jeszcze pół biedy, raczej wyhamuje. Gorzej z prywaciażami naprawianymi na parkingu przy flaszece, a przegląd podbity u znajomego Pana Juzia. Taka jest rzeczywistość w Lublinie i ZTM jak narazie nie zrobil w tej sprawie nic... Jak syf był, tak jest.


JAK MPK to jeszcze pół biedy, raczej wyhamuje. Gorzej z prywaciażami naprawianymi na parkingu przy flaszece, a przegląd podbity u znajomego Pana Juzia. Taka jest rzeczywistość w Lublinie i ZTM jak narazie nie zrobil w tej sprawie nic... Jak syf był, tak jest. rozwiń
Avatar
Zuzia / 23 marca 2009 o 09:56
0
Piękne, to jest poprostu piekne i takie rzeczy mogą być tylko w Lublinie ) Przecież to śmierdzi na kilometr i ukazuje brak jakiego pojęcia tego całego ZTM o komunikacji. A dla czego prywaciaże jak jeździli, tak dalej jeżdżą byez zmian ?? A tu mpk kontroluje samo siebie na zlecenie ZTM. Coś tu chyba nie tak... To po co nam ten ztm ?? Kolejna banda nierobow do pierdzenia w stołek i kasowania za to kasy ??
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 37 3

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 14 0

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 36 47

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 13 13

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 5 8

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie?

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie? 0 1

Publiczne szkoły wyższe z Lublina zakończyły pierwszy etap rekrutacji i sukcesywnie ogłaszają kolejne listy przyjętych na studia. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na ośmiu kierunkach na Politechnice Lubelskiej.

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne?

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne? 3 0

Przyspiesza montaż nowego oświetlenia ulicznego w gminie Puław. Nowe lampy w tym roku otrzymał Dobrosławów, następna w kolejce jest Góra Puławska oraz szereg innych miejscowości.

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 3 0