Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 listopada 2007 r.
18:59
Edytuj ten wpis

Msza święta przez komórkę

0 3 A A

Wystarczy, że włączysz telefon komórkowy i "na żywo” możesz oglądać mszę odprawianą w kościele Dobrego Pasterza w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nawet jeśli jesteś w najodle-glejszym zakątku świata.

- Kamery w kościele mieliśmy już wcześniej. Teraz zainstalowaliśmy odpowiednie oprogramowanie, przygotowaliśmy komputery. I tak zaczęła działać mobilna interaktywna telewizja parafii Dobrego Pasterza - opowiada Andrzej Filipowicz, koordynator firmy iTTV, która zajmuje się transmisją obrazów i dźwięków.
Żeby oglądać parafialną telewizję, wystarczy mieć telefon komórkowy z odtwarzaczem multimedialnym i dostępem do Internetu. - To żaden problem. Teraz mają to już wszystkie telefony - zapewnia Filipowicz.
W komórce trzeba ustawić stronę internetową wap.ittv.pl. - I można oglądać i słuchać każdej mszy, która jest odprawiana w naszym kościele - cieszy się ks. Florian Gruca, proboszcz parafii.
• Skąd ten pomysł?
- Trzeba ewangelizować na każdy możliwy sposób. Najpierw umożliwiliśmy oglądanie mszy przez Internet, teraz przy pomocy telefonów komórkowych. A że komórki posiadają już niemal wszyscy, dostęp do słowa bożego będzie jeszcze łatwiejszy.
Ksiądz Gruca dodaje, że msza przez Internet i komórkę to także gest w stronę polskiej emigracji. - Bo z naszej strony internetowej korzystają m.in. Polacy mieszkający w Chinach, Japonii, Wietnamie czy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Parafianie z zainteresowaniem przyjmują nowinki wprowadzane przez proboszcza. - Msza przez komputer czy telefon nie zastąpi tej prawdziwej. Ale gdy jestem poza Lublinem, to z przyjemnością posłucham kazania naszych księży nawet przez telefon - mówi Andrzej z parafii Dobrego Pasterza.
Czy inne parafie zdecydują się na podobne rozwiązanie? - Zgłosił się do mnie jeden z proboszczów. Ale żadnych konkretnych ustaleń jeszcze nie było - mówi Filipowicz. - Myślę jednak, że będzie się na to decydować coraz więcej duchownych.
Zamiast amen - enter
Coraz więcej wiernych ogląda mszę przez Internet. Taką możliwość mają wierni z parafii
Dobrego Pasterza w Lublinie. Zastanawiał się nad tym także proboszcz parafii św. Andrzeja Boboli w Lublinie. Na razie zdecydował się tylko na czat z parafianami.

Zamiast amen - enter

Coraz więcej wiernych ogląda mszę przez Internet. Taką możliwość mają wierni z parafii Dobrego Pasterza w Lublinie i parafii św. Andrzeja Boboli w Lublinie. W tej drugiej parafii proboszcz zdecydował się też na czat z parafianami.

Komentarze 3

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Lucyferysta!!! / 9 listopada 2007 o 12:15
0
Kosmos i głupota ludzka są bez granic.Ogrom kosmosu eksplorowany jest z pomocą coraz to nowszych osiągnięć techniki.Bezdenność głupoty ludzkiej tymi samymi instrumentami.W autach dwudziestego pierwszego wieku wieszane są krzyżyki, medaliki, różańce,obrazki ze świętymi.Druk, telewizja, internet (będące również jak najbardziej ateistycznymi osiągnięciami myśliludzkiej, przeczącymi wszystkim religiom) używane są przez religijnych agresorów dozaśmiecania świata i hamowania postępu, a nawet paradoksalnemu, jak wszystko religijne,demonizowaniu tych osiągnięć.Najśmieszniejszym ostatnio jest "udowadnianie" istnienia boga metodami NAUKOWYMI (!!!)z zarzucaniem naukowcom ich własnej NIENAUKOWOŚCI (???) jednocześnie upierając się,że religie stoją poza sferą materialną, nie podlegającą NAUCE (?!?!?!). Paranoia, czy gorzej?Zdaje się, że jednak jest stu procentowy termin na to zjawisko: RELIGIA, jako nowe słowona ultra skrajną paranoję, w myśli i czynie!...Trzeba ewangelizować na każdy możliwy sposób...Tym, którzy posiadają antyciała zwane racjonalnością i rozumem, żaden wirus wiary nie jestw stanie wywołać choroby. Cały ten oklepany, stary i obdarty cyrk odwiedzą przez internetczy cell-phone, jego więźniowie lubujący się w błazeństwie i tacy z dziecinnymi, niewybrednymirozumkami.Enter!Lucyferysta: Nad-Satanista, jego logiczny następca w konsekwencji Ewolucji.
Kosmos i głupota ludzka są bez granic.Ogrom kosmosu eksplorowany jest z pomocą coraz to nowszych osiągnięć techniki.Bezdenność głupoty ludzkiej tymi samymi instrumentami.W autach dwudziestego pierwszego wieku wieszane są krzyżyki, medaliki, różańce,obrazki ze świętymi.Druk, telewizja, internet (będące również jak najbardziej ateistycznymi osiągnięciami myśliludzkiej, przeczącymi wszystkim religiom) używane są przez religijnych agresorów dozaśmiecania świata i hamowania postępu, a nawet paradoksalnemu, jak wszystko religijne,demonizowaniu tyc... rozwiń
Avatar
Andrzej / 8 listopada 2007 o 15:43
0
Masz rację, że to swojego rodzaju cud na lubelskiej innowacyjnie pustyni.Jestem mieszkańcem tej parafii i mogę się mylić ale z tego co widzę mogę to tam nie ubywa ale przybywa ciągle realnych uczestników mszy i nabożeńst.Jaki to ma zwiazek z transmisjami to nie wiem, ale wiem, że pomimo posiadania przez ludzi kin domowych o fantastycznej jakości, na dobre koncery, filmy czy do filharmoni po bilety trzeba w długich kolejkach stać.Nie zapominaj też o emigracji zarobkowej dla której możliwość wirtualnej obecności i bliskości ze znajomymi i rodziną w czasie różnych uroczystości i powszednich dni Ich parafii jest balsamem dla ducha stęsknionego za "starymi śmieciami" .To, że Kościół Katolicki idzie z duchem czasu to świadczy tylko dobrze o Nim jako o instytucji społecznej i Jego ewangelizacyjnej misji. Możesz używać zamiast płyt CD igły i płyt analogowych tylko po co rzeźbić w technologicznej przeszłości?Telewizja ruchoma jest nieuchronnością i lubelscy ks. Sercanie ten egzamin zaliczyli na 6+ bo zanim już wkrótce zostaną wygaszone z mocy prawa nadajniki analogowej TV i Ty bedziesz mógł powiedzieć, że już to znasz bo msze w komóce czasami ogladasz ;)
Masz rację, że to swojego rodzaju cud na lubelskiej innowacyjnie pustyni.Jestem mieszkańcem tej parafii i mogę się mylić ale z tego co widzę mogę to tam nie ubywa ale przybywa ciągle realnych uczestników mszy i nabożeńst.Jaki to ma zwiazek z transmisjami to nie wiem, ale wiem, że pomimo posiadania przez ludzi kin domowych o fantastycznej jakości, na dobre koncery, filmy czy do filharmoni po bilety trzeba w długich kolejkach stać.Nie zapominaj też o emigracji zarobkowej dla której możliwość wirtualnej obecności i bliskości ze znajomymi i rodz... rozwiń
Avatar
gil / 8 listopada 2007 o 10:16
0
Czy kościół chce być tak skromny ja Chrystus,że bedzie odprawiał msze w komórce.A co z kościołami?, przerobią je na elewatory do zbóż.Nareście będzie skromniej niz w willowych kościołach.
Avatar
Lucyferysta!!! / 9 listopada 2007 o 12:15
0
Kosmos i głupota ludzka są bez granic.Ogrom kosmosu eksplorowany jest z pomocą coraz to nowszych osiągnięć techniki.Bezdenność głupoty ludzkiej tymi samymi instrumentami.W autach dwudziestego pierwszego wieku wieszane są krzyżyki, medaliki, różańce,obrazki ze świętymi.Druk, telewizja, internet (będące również jak najbardziej ateistycznymi osiągnięciami myśliludzkiej, przeczącymi wszystkim religiom) używane są przez religijnych agresorów dozaśmiecania świata i hamowania postępu, a nawet paradoksalnemu, jak wszystko religijne,demonizowaniu tych osiągnięć.Najśmieszniejszym ostatnio jest "udowadnianie" istnienia boga metodami NAUKOWYMI (!!!)z zarzucaniem naukowcom ich własnej NIENAUKOWOŚCI (???) jednocześnie upierając się,że religie stoją poza sferą materialną, nie podlegającą NAUCE (?!?!?!). Paranoia, czy gorzej?Zdaje się, że jednak jest stu procentowy termin na to zjawisko: RELIGIA, jako nowe słowona ultra skrajną paranoję, w myśli i czynie!...Trzeba ewangelizować na każdy możliwy sposób...Tym, którzy posiadają antyciała zwane racjonalnością i rozumem, żaden wirus wiary nie jestw stanie wywołać choroby. Cały ten oklepany, stary i obdarty cyrk odwiedzą przez internetczy cell-phone, jego więźniowie lubujący się w błazeństwie i tacy z dziecinnymi, niewybrednymirozumkami.Enter!Lucyferysta: Nad-Satanista, jego logiczny następca w konsekwencji Ewolucji.
Kosmos i głupota ludzka są bez granic.Ogrom kosmosu eksplorowany jest z pomocą coraz to nowszych osiągnięć techniki.Bezdenność głupoty ludzkiej tymi samymi instrumentami.W autach dwudziestego pierwszego wieku wieszane są krzyżyki, medaliki, różańce,obrazki ze świętymi.Druk, telewizja, internet (będące również jak najbardziej ateistycznymi osiągnięciami myśliludzkiej, przeczącymi wszystkim religiom) używane są przez religijnych agresorów dozaśmiecania świata i hamowania postępu, a nawet paradoksalnemu, jak wszystko religijne,demonizowaniu tyc... rozwiń
Avatar
Andrzej / 8 listopada 2007 o 15:43
0
Masz rację, że to swojego rodzaju cud na lubelskiej innowacyjnie pustyni.Jestem mieszkańcem tej parafii i mogę się mylić ale z tego co widzę mogę to tam nie ubywa ale przybywa ciągle realnych uczestników mszy i nabożeńst.Jaki to ma zwiazek z transmisjami to nie wiem, ale wiem, że pomimo posiadania przez ludzi kin domowych o fantastycznej jakości, na dobre koncery, filmy czy do filharmoni po bilety trzeba w długich kolejkach stać.Nie zapominaj też o emigracji zarobkowej dla której możliwość wirtualnej obecności i bliskości ze znajomymi i rodziną w czasie różnych uroczystości i powszednich dni Ich parafii jest balsamem dla ducha stęsknionego za "starymi śmieciami" .To, że Kościół Katolicki idzie z duchem czasu to świadczy tylko dobrze o Nim jako o instytucji społecznej i Jego ewangelizacyjnej misji. Możesz używać zamiast płyt CD igły i płyt analogowych tylko po co rzeźbić w technologicznej przeszłości?Telewizja ruchoma jest nieuchronnością i lubelscy ks. Sercanie ten egzamin zaliczyli na 6+ bo zanim już wkrótce zostaną wygaszone z mocy prawa nadajniki analogowej TV i Ty bedziesz mógł powiedzieć, że już to znasz bo msze w komóce czasami ogladasz ;)
Masz rację, że to swojego rodzaju cud na lubelskiej innowacyjnie pustyni.Jestem mieszkańcem tej parafii i mogę się mylić ale z tego co widzę mogę to tam nie ubywa ale przybywa ciągle realnych uczestników mszy i nabożeńst.Jaki to ma zwiazek z transmisjami to nie wiem, ale wiem, że pomimo posiadania przez ludzi kin domowych o fantastycznej jakości, na dobre koncery, filmy czy do filharmoni po bilety trzeba w długich kolejkach stać.Nie zapominaj też o emigracji zarobkowej dla której możliwość wirtualnej obecności i bliskości ze znajomymi i rodz... rozwiń
Avatar
gil / 8 listopada 2007 o 10:16
0
Czy kościół chce być tak skromny ja Chrystus,że bedzie odprawiał msze w komórce.A co z kościołami?, przerobią je na elewatory do zbóż.Nareście będzie skromniej niz w willowych kościołach.
Zobacz wszystkie komentarze 3

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia]
galeria

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia] 0 0

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 8 w Janowicach (pow. świdnicki).

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację 10 5

Cztery lata więzienia i przymusowa terapia odwykowa. To kara dla 26-latka z okolic Puław, który ugodził nożem własną matkę. Wcześniej latami znęcał się nad rodziną.

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość
Magazyn

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość 2 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej. Rozmowa ze Sławomirem Sosnowskim, Marszałkiem Województwa Lubelskiego

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej. Rozmowa ze Sławomirem Sosnowskim, Marszałkiem Województwa Lubelskiego 0

Rozmowa ze Sławomirem Sosnowskim, Marszałkiem Województwa Lubelskiego.

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin?

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin? 2 0

Organizatorzy mistrzostw Polski zadbali o to, żeby kibice każdego dnia zawodów mieli co oglądać. Dlatego już w piątek w akcji będzie można zobaczyć Pawła Fajdka

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram]
22 lipca 2018, 17:00

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Od najbliższej niedzieli po Lublinie będzie krążyć Cyrk Podwórkowy, który co rok jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów. Artyści będą występować na terenie lubelskich dzielnic. Wszystkie występy są darmowe.

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego 15 3

Bezdomny został pobity przez dwóch mężczyzn w okolicach dworca autobusowego przy al. Tysiąclecia w Lublinie.

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę 0 0

Dodatkowy objazd wprowadzony będzie w sobotę na liniach autobusowych nr 7 oraz 50. Powodem są prace drogowe.

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć?
20 lipca 2018, 0:00

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć? 0 0

Stacje telewizyjne kontynuują zapoczątkowane filmowe serie. Miłośnicy fantasy będą mogli obejrzeć w ten weekend kolejne części cyklów Władca Pierścieni i Gwiezdne Wojny, z kolei fani kina superbohaterskiego zobaczą Człowieka ze stali. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora?

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora? 0 4

12 tys. zł nagrody rocznej może dostać dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Zdaniem jednego z członków rady społecznej lecznicy w obecnej napiętej sytuacji to nieetyczne, a związkowcy pytają o uczciwość.

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu
galeria

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu 4 6

Pożar samochodu wybuchł wczoraj w nocy na parkingu przy ul. Wiejskiej w Zamościu.

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo 3 5

Po dwóch kompletnie nieudanych sezonach zielono-czarni rozpoczynają zmagania w II lidze. W sobotę podopieczni trenera Rafała Wójcika zmierzą się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia] 33 13

Przedsiębiorcę z Lublina spotkał ogromny pech. Należąca do niego ciężarówka zapaliła się w trakcie jazdy. Co gorsza, wandale nie oszczędzili ładunku jaki znajdował się na naczepie. Teraz pan Michał chce złapać grafficiarzy dzięki zaoferowanym informatorom pieniądzom.

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 11 2

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek