Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 grudnia 2014 r.
6:30
Edytuj ten wpis

Nagrywają filmy na drodze i wysyłają policji. Są mandaty i sprawy w sądzie

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 97 A A

Drogowi konfidenci czy osoby wrażliwe na łamanie przepisów? W internecie trwa dyskusja na temat filmów z wykroczeniami innych kierowców. A liczba nagrań dostarczanych na policję rośnie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pod koniec lipca Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie utworzyła specjalny zespół do zwalczania agresywnych zachowań na drodze. Do wczoraj policjanci dostali 41 filmów. - W 10 przypadkach informacje nie zostały potwierdzone, w 18 wnioski o ukaranie trafiły do sądu, w czterech przypadkach zastosowaliśmy mandaty. W pozostałych przypadkach sprawy są w toku - mówi st. sierż. Kamil Gołębiowski z lubelskiej policji.

- Najczęściej wykroczenia dotyczą nieprawidłowego wyprzedzania oraz przejeżdżania na czerwonym świetle.

Filmów docierających na policję będzie zapewne więcej, wciąż rośnie bowiem rośnie liczba zainteresowanych kupnem kamery samochodowej. - Polacy pytają o nie w internecie średnio 6600 razy w miesiącu, tak wynika z danych Google - mówi Rafał Panas, właściciel sklepu czujnikiparkowania.eu.

- To nie jest obowiązkowe wyposażenie, ale nasi kierowcy coraz częściej montują kamerki na własny koszt. Większość kursów odbywa się w mieście, a w razie nieszczęścia, stłuczki czy wypadku, film jest niezaprzeczalnym dowodem winy sprawcy- mówi Piotr Rodak, wiceprezes firmy "Ale Taxi”.

Na rynku jest mnóstwo kamer do wyboru. Czym się kierować? - Przede wszystkim jakością nagrania i szerokością kąta widzenia kamery. Lepiej zrezygnować z urządzeń, które nie oferują nagrania w rozdzielczości Full HD, czyli 1920x1080 pikseli i przynajmniej 25 klatek na sekundę - radzi Panas. Lepsze kamery mają kąt widzenia 170 stopni, choć 120 stopni w zupełności powinno wystarczyć.

Oczywiście to, jaką kamerę kupimy, zależy od zasobności portfela. Urządzenie można mieć już za kilkadziesiąt złotych. Jednak po najtańszych modelach nie spodziewajmy się niczego dobrego. Całkiem dobre urządzenie można kupić za 250-500 zł.

Policja chwali sobie współpracę z kierowcami wrażliwymi na łamanie prawa. - Nie mieliśmy przypadków, w których na podstawie przesłanych filmów zachodziłyby przesłanki do ukarania osoby nagrywającej. W dalszym ciągu prosimy o filmiki z nagraniami wyczynów piratów - dodaje policjant. Można je wysyłać na adres e-mail: stopagresjidrogowej@lu.policja.gov.pl

Kupując kamerę sprawdźmy:

• czy może nagrywać jazdę w nocy,
• czy obsługuje zewnętrzne karty pamięci (najlepiej przynajmniej 32 GB),
• czy nagrywa w pętli (kiedy wyczerpiemy pamięć, nowe nagrania zapiszą się w miejscu najstarszego),
• czy dysponuje zoomem (przydaje się np. przy sprawdzaniu rejestracji samochodów),
• czy ma system antywstrząsowy,
• jak długo pracuje bateria i czy można ładować ją korzystając z zapalniczki lub wejścia USB,
• czy włącza się wraz z uruchomieniem silnika i ma detektor ruchu,
• czy ma wbudowany odbiornik GPS,
• czy nagrywa dźwięk i może robić zdjęcia
Czytaj więcej o:

Komentarze 97

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
maciej88856 / 13 grudnia 2014 o 19:39
0

ten film nagrali : http://odu.pl/6035

Avatar
Gość / 13 grudnia 2014 o 18:55
0

Mam do Ciebie pytanie. Czy straciłeś kiedyś, w wypadku drogowym, kogoś bliskiego? Ja tak. Ten ktoś zginął, bo bandycie za kierownicą zachciało sie wymusić pierwszeństwo. Wiec nie pisz proszę, o kurestwie i rozbijaniu więzi społecznych. Na zło nie mozna byc obojętnym, i jeżeli taki donos bedzie w stanie uratować czyjeś życie, to jestem jak najbardziej za. Zdaje sobie sprawę ze wszystkich kontrowersji, jednak tu, gdzie chodzi o czyjeś życie, nie mam watpliwości. Obojętność na zło oznacza de facto przyzwolenie na nie.


Mam do Ciebie pytanie. Czy straciłeś kiedyś, w wypadku drogowym, kogoś bliskiego? Ja tak. Ten ktoś zginął, bo bandycie za kierownicą zachciało sie wymusić pierwszeństwo. Wiec nie pisz proszę, o kurestwie i rozbijaniu więzi społecznych. Na zło nie mozna byc obojętnym, i jeżeli taki donos bedzie w stanie uratować czyjeś życie, to jestem jak najbardziej za. Zdaje sobie sprawę ze wszystkich kontrowersji, jednak tu, gdzie chodzi o czyjeś życie, nie mam watpliwości. Obojętność na zło oznacza de facto przyzwolenie na nie.

Mądra odpowiedź! Wyjęłaś mi to z ust...

Mądra odpowiedź! Wyjęłaś mi to z ust...

rozwiń
Avatar
Gość / 13 grudnia 2014 o 08:13
0

Policjant nigdy nie był, nie chce i nie może być przyjacielem kierowcy,zabraniają mu przełożeni,system i obecny rzad,mają rozkaz łupić,łupić i jeszcze raz łupić,ma być z tego kasa na wielomilionowe premie,odprawy i wynagrodzenia komuchów obecnie rządzących,ma być w końcu na imprezy i na pizzę dla Sikorskiego i na inne afery i przekręty tej władzy.

Avatar
peterr / 13 grudnia 2014 o 04:25
0

HOMO HOMINI LUPUS EST nic poza tym !

Avatar
fd / 12 grudnia 2014 o 23:02
0

Mam do Ciebie pytanie. Czy straciłeś kiedyś, w wypadku drogowym, kogoś bliskiego? Ja tak. Ten ktoś zginął, bo bandycie za kierownicą zachciało sie wymusić pierwszeństwo. Wiec nie pisz proszę, o kurestwie i rozbijaniu więzi społecznych. Na zło nie mozna byc obojętnym, i jeżeli taki donos bedzie w stanie uratować czyjeś życie, to jestem jak najbardziej za. Zdaje sobie sprawę ze wszystkich kontrowersji, jednak tu, gdzie chodzi o czyjeś życie, nie mam watpliwości. Obojętność na zło oznacza de facto przyzwolenie na nie.

Tak już widzę ratowanie życia donosem w stylu skarg na kierowców MPK np linii 45 którzy przecinają 3 pasy żeby z przystanku na Krochmalnej mieć możliwość skręcić w stronę cukrowni... Na drodze są wypadki bo jeżdżą cielęta które nie potrafią jeździć i nie znają przepisów - tacy ludzie nie powinni nigdy dostać prawa jazdy. A donosicielstwa nie trawię poza przypadkami jeśli ktoś naprawdę robi innym krzywdę.

Tak już widzę ratowanie życia donosem w stylu skarg na kierowców MPK np linii 45 którzy przecinają 3 pasy żeby z przystanku na Krochmalnej mieć możliwość skręcić w stronę cukrowni... Na drodze są wypadki bo jeżdżą cielęta które nie potrafią jeździć i nie znają przepisów - tacy ludzie nie powinni nigdy dostać prawa jazdy. A donosicielstwa nie trawię poza przypadkami jeśli ktoś naprawdę robi innym krzywdę.

rozwiń
Avatar
pedzio / 12 grudnia 2014 o 22:49
0

kapusta jest kapusta

Avatar
mundurowi / 12 grudnia 2014 o 22:45
0

jeszcze tylko listonosz i grabarz nie mogą karać mandatem

Avatar
KKris / 12 grudnia 2014 o 22:12
0

Jak ktoś jest frajerem i bezmózgiem to może i podda się karze na podstawie bezwartościowych dowodów (brak atestów, nieograniczone metody podrobienia, brak podstaw prawnych do określenia personaliów kierującego). Czujesz się większy kmiocie że na kogoś doniesiesz? Donosicielstwo i denuncjacja to najgorsze kurestwo, dziwię się że władza toleruje tego typu zachowania które rozbijają więzi społeczne, wprowadzają atmosferę nieufności, podejrzliwości i agresji.

udzieliła Ci się ta atmosfera agresji, ewidentnie... mentalność ludzi się zmienia i hasła denuncjacji, donosicielstwa nie będą już działać na młodsze pokolenia

i dobrze, może zacznie robić się tu normalniej, a ludzie będą mniej cwaniakować

udzieliła Ci się ta atmosfera agresji, ewidentnie... mentalność ludzi się zmienia i hasła denuncjacji, donosicielstwa nie będą już działać na młodsze pokolenia

i dobrze, może zacznie robić się tu normalniej, a ludzie będą mniej cwaniakować

rozwiń
Avatar
Kierowca Bombowca / 12 grudnia 2014 o 21:44
0

Policjant nigdy nie był, nie chce i nie może być przyjacielem kierowcy,zabraniają mu przełożeni,system i obecny rzad,mają rozkaz łupić,łupić i jeszcze raz łupić,ma być z tego kasa na wielomilionowe premie,odprawy i wynagrodzenia komuchów obecnie rządzących,ma być w końcu na imprezy i na pizzę dla Sikorskiego i na inne afery i przekręty tej władzy.

Mam taką prośbę - czy mógłbyś przestać wypowiadać się korzystając z zarejestrowanego przez kogoś innego, dość dawno temu, nicka.

Dziękuje.

Ad rem - jakoś się "ORMO" i "szeryfów z kamerami" nie boję. Może dlatego, że jeżdżę przepisowo, a wykroczeń które (jak prawie każdemu) zdarza mi się czasem popełnić (głównie prędkość poza zabudowanym) nie da się udowodnić na podstawie filmu z kamerki :)

Ale - jak ktoś wjeżdża na czerwonym, wymusza pierwszeństwo z podporządkowanej, omija kogoś kto zatrzymał się, żeby przepuścić pieszych, wyprzedza na trzeciego (albo po wysepkach/u szczytu wzniesienia/na podwójnej ciągłej) i ma pozostałych użytkowników drogi w głębokim poważaniu w jakikolwiek inny sposób, to zasługuje na karę. Publiczne napiętnowanie tego typu zachowań przez pana Sokołowskiego z KGP czy na kanale YT to przegięcie... ale zgłoszenie organom ścigania nie jest niczym więcej niż tylko obywatelską postawą, która ma na celu ochronę dobra należącego się nam wszystkim - bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Mam taką prośbę - czy mógłbyś przestać wypowiadać się korzystając z zarejestrowanego przez kogoś innego, dość dawno temu, nicka.

Dziękuje.

Ad rem - jakoś się "ORMO" i "szeryfów z kamerami" nie boję. Może dlatego, że jeżdżę przepisowo, a wykroczeń które (jak prawie każdemu) zdarza mi się czasem popełnić (głównie prędkość poza zabudowanym) nie da się udowodnić na podstawie filmu z kamerki :)

Ale - jak ktoś wjeżdża na czerwonym, wymusza pierwszeństwo z podporządkowanej, omija kogoś kto zatrzymał się, żeb... rozwiń

Avatar
folkatka / 12 grudnia 2014 o 20:34
0

Jak ktoś jest frajerem i bezmózgiem to może i podda się karze na podstawie bezwartościowych dowodów (brak atestów, nieograniczone metody podrobienia, brak podstaw prawnych do określenia personaliów kierującego). Czujesz się większy kmiocie że na kogoś doniesiesz? Donosicielstwo i denuncjacja to najgorsze kurestwo, dziwię się że władza toleruje tego typu zachowania które rozbijają więzi społeczne, wprowadzają atmosferę nieufności, podejrzliwości i agresji.


Mam do Ciebie pytanie. Czy straciłeś kiedyś, w wypadku drogowym, kogoś bliskiego? Ja tak. Ten ktoś zginął, bo bandycie za kierownicą zachciało sie wymusić pierwszeństwo. Wiec nie pisz proszę, o kurestwie i rozbijaniu więzi społecznych. Na zło nie mozna byc obojętnym, i jeżeli taki donos bedzie w stanie uratować czyjeś życie, to jestem jak najbardziej za. Zdaje sobie sprawę ze wszystkich kontrowersji, jednak tu, gdzie chodzi o czyjeś życie, nie mam watpliwości. Obojętność na zło oznacza de facto przyzwolenie na nie.

Mam do Ciebie pytanie. Czy straciłeś kiedyś, w wypadku drogowym, kogoś bliskiego? Ja tak. Ten ktoś zginął, bo bandycie za kierownicą zachciało sie wymusić pierwszeństwo. Wiec nie pisz proszę, o kurestwie i rozbijaniu więzi społecznych. Na zło nie mozna byc obojętnym, i jeżeli taki donos bedzie w stanie uratować czyjeś życie, to jestem jak najbardziej za. Zdaje sobie sprawę ze wszystkich kontrowersji, jednak tu, gdzie chodzi o czyjeś życie, nie mam watpliwości. Obojętność na zło oznacza de facto przyzwolenie na nie. rozwiń
Avatar
maciej88856 / 13 grudnia 2014 o 19:39
0

ten film nagrali : http://odu.pl/6035

Avatar
Gość / 13 grudnia 2014 o 18:55
0

Mam do Ciebie pytanie. Czy straciłeś kiedyś, w wypadku drogowym, kogoś bliskiego? Ja tak. Ten ktoś zginął, bo bandycie za kierownicą zachciało sie wymusić pierwszeństwo. Wiec nie pisz proszę, o kurestwie i rozbijaniu więzi społecznych. Na zło nie mozna byc obojętnym, i jeżeli taki donos bedzie w stanie uratować czyjeś życie, to jestem jak najbardziej za. Zdaje sobie sprawę ze wszystkich kontrowersji, jednak tu, gdzie chodzi o czyjeś życie, nie mam watpliwości. Obojętność na zło oznacza de facto przyzwolenie na nie.


Mam do Ciebie pytanie. Czy straciłeś kiedyś, w wypadku drogowym, kogoś bliskiego? Ja tak. Ten ktoś zginął, bo bandycie za kierownicą zachciało sie wymusić pierwszeństwo. Wiec nie pisz proszę, o kurestwie i rozbijaniu więzi społecznych. Na zło nie mozna byc obojętnym, i jeżeli taki donos bedzie w stanie uratować czyjeś życie, to jestem jak najbardziej za. Zdaje sobie sprawę ze wszystkich kontrowersji, jednak tu, gdzie chodzi o czyjeś życie, nie mam watpliwości. Obojętność na zło oznacza de facto przyzwolenie na nie.

Mądra odpowiedź! Wyjęłaś mi to z ust...

Mądra odpowiedź! Wyjęłaś mi to z ust...

rozwiń
Avatar
Gość / 13 grudnia 2014 o 08:13
0

Policjant nigdy nie był, nie chce i nie może być przyjacielem kierowcy,zabraniają mu przełożeni,system i obecny rzad,mają rozkaz łupić,łupić i jeszcze raz łupić,ma być z tego kasa na wielomilionowe premie,odprawy i wynagrodzenia komuchów obecnie rządzących,ma być w końcu na imprezy i na pizzę dla Sikorskiego i na inne afery i przekręty tej władzy.

Avatar
peterr / 13 grudnia 2014 o 04:25
0

HOMO HOMINI LUPUS EST nic poza tym !

Avatar
fd / 12 grudnia 2014 o 23:02
0

Mam do Ciebie pytanie. Czy straciłeś kiedyś, w wypadku drogowym, kogoś bliskiego? Ja tak. Ten ktoś zginął, bo bandycie za kierownicą zachciało sie wymusić pierwszeństwo. Wiec nie pisz proszę, o kurestwie i rozbijaniu więzi społecznych. Na zło nie mozna byc obojętnym, i jeżeli taki donos bedzie w stanie uratować czyjeś życie, to jestem jak najbardziej za. Zdaje sobie sprawę ze wszystkich kontrowersji, jednak tu, gdzie chodzi o czyjeś życie, nie mam watpliwości. Obojętność na zło oznacza de facto przyzwolenie na nie.

Tak już widzę ratowanie życia donosem w stylu skarg na kierowców MPK np linii 45 którzy przecinają 3 pasy żeby z przystanku na Krochmalnej mieć możliwość skręcić w stronę cukrowni... Na drodze są wypadki bo jeżdżą cielęta które nie potrafią jeździć i nie znają przepisów - tacy ludzie nie powinni nigdy dostać prawa jazdy. A donosicielstwa nie trawię poza przypadkami jeśli ktoś naprawdę robi innym krzywdę.

Tak już widzę ratowanie życia donosem w stylu skarg na kierowców MPK np linii 45 którzy przecinają 3 pasy żeby z przystanku na Krochmalnej mieć możliwość skręcić w stronę cukrowni... Na drodze są wypadki bo jeżdżą cielęta które nie potrafią jeździć i nie znają przepisów - tacy ludzie nie powinni nigdy dostać prawa jazdy. A donosicielstwa nie trawię poza przypadkami jeśli ktoś naprawdę robi innym krzywdę.

rozwiń
Avatar
pedzio / 12 grudnia 2014 o 22:49
0

kapusta jest kapusta

Avatar
mundurowi / 12 grudnia 2014 o 22:45
0

jeszcze tylko listonosz i grabarz nie mogą karać mandatem

Avatar
KKris / 12 grudnia 2014 o 22:12
0

Jak ktoś jest frajerem i bezmózgiem to może i podda się karze na podstawie bezwartościowych dowodów (brak atestów, nieograniczone metody podrobienia, brak podstaw prawnych do określenia personaliów kierującego). Czujesz się większy kmiocie że na kogoś doniesiesz? Donosicielstwo i denuncjacja to najgorsze kurestwo, dziwię się że władza toleruje tego typu zachowania które rozbijają więzi społeczne, wprowadzają atmosferę nieufności, podejrzliwości i agresji.

udzieliła Ci się ta atmosfera agresji, ewidentnie... mentalność ludzi się zmienia i hasła denuncjacji, donosicielstwa nie będą już działać na młodsze pokolenia

i dobrze, może zacznie robić się tu normalniej, a ludzie będą mniej cwaniakować

udzieliła Ci się ta atmosfera agresji, ewidentnie... mentalność ludzi się zmienia i hasła denuncjacji, donosicielstwa nie będą już działać na młodsze pokolenia

i dobrze, może zacznie robić się tu normalniej, a ludzie będą mniej cwaniakować

rozwiń
Avatar
Kierowca Bombowca / 12 grudnia 2014 o 21:44
0

Policjant nigdy nie był, nie chce i nie może być przyjacielem kierowcy,zabraniają mu przełożeni,system i obecny rzad,mają rozkaz łupić,łupić i jeszcze raz łupić,ma być z tego kasa na wielomilionowe premie,odprawy i wynagrodzenia komuchów obecnie rządzących,ma być w końcu na imprezy i na pizzę dla Sikorskiego i na inne afery i przekręty tej władzy.

Mam taką prośbę - czy mógłbyś przestać wypowiadać się korzystając z zarejestrowanego przez kogoś innego, dość dawno temu, nicka.

Dziękuje.

Ad rem - jakoś się "ORMO" i "szeryfów z kamerami" nie boję. Może dlatego, że jeżdżę przepisowo, a wykroczeń które (jak prawie każdemu) zdarza mi się czasem popełnić (głównie prędkość poza zabudowanym) nie da się udowodnić na podstawie filmu z kamerki :)

Ale - jak ktoś wjeżdża na czerwonym, wymusza pierwszeństwo z podporządkowanej, omija kogoś kto zatrzymał się, żeby przepuścić pieszych, wyprzedza na trzeciego (albo po wysepkach/u szczytu wzniesienia/na podwójnej ciągłej) i ma pozostałych użytkowników drogi w głębokim poważaniu w jakikolwiek inny sposób, to zasługuje na karę. Publiczne napiętnowanie tego typu zachowań przez pana Sokołowskiego z KGP czy na kanale YT to przegięcie... ale zgłoszenie organom ścigania nie jest niczym więcej niż tylko obywatelską postawą, która ma na celu ochronę dobra należącego się nam wszystkim - bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Mam taką prośbę - czy mógłbyś przestać wypowiadać się korzystając z zarejestrowanego przez kogoś innego, dość dawno temu, nicka.

Dziękuje.

Ad rem - jakoś się "ORMO" i "szeryfów z kamerami" nie boję. Może dlatego, że jeżdżę przepisowo, a wykroczeń które (jak prawie każdemu) zdarza mi się czasem popełnić (głównie prędkość poza zabudowanym) nie da się udowodnić na podstawie filmu z kamerki :)

Ale - jak ktoś wjeżdża na czerwonym, wymusza pierwszeństwo z podporządkowanej, omija kogoś kto zatrzymał się, żeb... rozwiń

Avatar
folkatka / 12 grudnia 2014 o 20:34
0

Jak ktoś jest frajerem i bezmózgiem to może i podda się karze na podstawie bezwartościowych dowodów (brak atestów, nieograniczone metody podrobienia, brak podstaw prawnych do określenia personaliów kierującego). Czujesz się większy kmiocie że na kogoś doniesiesz? Donosicielstwo i denuncjacja to najgorsze kurestwo, dziwię się że władza toleruje tego typu zachowania które rozbijają więzi społeczne, wprowadzają atmosferę nieufności, podejrzliwości i agresji.


Mam do Ciebie pytanie. Czy straciłeś kiedyś, w wypadku drogowym, kogoś bliskiego? Ja tak. Ten ktoś zginął, bo bandycie za kierownicą zachciało sie wymusić pierwszeństwo. Wiec nie pisz proszę, o kurestwie i rozbijaniu więzi społecznych. Na zło nie mozna byc obojętnym, i jeżeli taki donos bedzie w stanie uratować czyjeś życie, to jestem jak najbardziej za. Zdaje sobie sprawę ze wszystkich kontrowersji, jednak tu, gdzie chodzi o czyjeś życie, nie mam watpliwości. Obojętność na zło oznacza de facto przyzwolenie na nie.

Mam do Ciebie pytanie. Czy straciłeś kiedyś, w wypadku drogowym, kogoś bliskiego? Ja tak. Ten ktoś zginął, bo bandycie za kierownicą zachciało sie wymusić pierwszeństwo. Wiec nie pisz proszę, o kurestwie i rozbijaniu więzi społecznych. Na zło nie mozna byc obojętnym, i jeżeli taki donos bedzie w stanie uratować czyjeś życie, to jestem jak najbardziej za. Zdaje sobie sprawę ze wszystkich kontrowersji, jednak tu, gdzie chodzi o czyjeś życie, nie mam watpliwości. Obojętność na zło oznacza de facto przyzwolenie na nie. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 97

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

LKS Rolnik B. Głogówek - GKS Górnik Łęczna 0:13. Nie ma mocnych na mistrza

LKS Rolnik B. Głogówek - GKS Górnik Łęczna 0:13. Nie ma mocnych na mistrza 0 0

Górnik Łęczna wygrał aż 13:0 z LKS Rolnika B. Głogówek. Cztery bramki w tym spotkaniu zdobyła Nikol Karczewska

Ceny jabłek spadają. Apele, by nie dostarczać ich do skupów i zarzuty zmowy cenowej

Ceny jabłek spadają. Apele, by nie dostarczać ich do skupów i zarzuty zmowy cenowej 0 0

Spadły ceny jabłek przemysłowych, mimo że owoców jest w tym roku mniej. Lubelska Izba Rolnicza podejrzewa, że mogło dojść do zmowy cenowej. LIR zamierza złożyć w tej sprawie zawiadomienie do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, a być może również do Centralnego Biura Śledczego Policji

Marsz Równości przeszedł ulicami Kalisza
film

Marsz Równości przeszedł ulicami Kalisza 0 5

Tłum z tęczowymi flagami i transparentami z hasłem: "Nie dla homofobii" przeszedł przez Kalisz. To pierwszy Marsz Równości, który zorganizowano w tym mieście.

Garażówki wracają, używane rzeczy kupujemy coraz chętniej. Z zyskiem dla portfela i planety
galeria

Garażówki wracają, używane rzeczy kupujemy coraz chętniej. Z zyskiem dla portfela i planety 5 4

Nie wstyd jest się ubierać w ciucholandzie ani mieć własne stoisko na garażowej wyprzedaży. Coraz więcej rzeczy oddajemy innym, przyjmujemy używane i naprawiamy zepsute zamiast kupować nowe

Spotkanie z podróżnikiem Robertem Czerniakiem w Puławach
25 września 2019, 18:00

Spotkanie z podróżnikiem Robertem Czerniakiem w Puławach 0 0

Biblioteka Miejska w Puławach (ul. Głęboka) zaprasza na spotkanie z podróżnikiem Robertem Czerniakiem, które odbędzie się 25 września o godz. 18.

Kinga Wojtasik (AZS UMCS TPS Lublin) i Katarzyna Kociołek wciąż bez kwalifikacji olimpijskiej

Kinga Wojtasik (AZS UMCS TPS Lublin) i Katarzyna Kociołek wciąż bez kwalifikacji olimpijskiej 0 0

W Haiyang Polki odpadły w trzeciej fazie grupowej

Ksiądz Kazimierz Wojno zamordowany w stolicy Brazylii

Ksiądz Kazimierz Wojno zamordowany w stolicy Brazylii 110 0

Ksiądz Kazimierz Wojno zginął w czasie napadu na kościół w Brasilii. Do zabójstwa doszło niedługo po mszy świętej

Niektóre miejskie spółki zarobiły miliony, inne przynoszą straty

Niektóre miejskie spółki zarobiły miliony, inne przynoszą straty 0 13

W czwartek rada miasta w Puławach zapozna się z informacjami o stanie finansów spółek komunalnych. Tradycyjnie najlepiej radzi sobie OPEC. Na drugim biegunie znajdują się Nieruchomości Puławskie oraz PPNT

Lublin: Przebudowa ul. Fabrycznej na ostatniej prostej [zdjęcia]
galeria

Lublin: Przebudowa ul. Fabrycznej na ostatniej prostej [zdjęcia] 18 6

Jeden miesiąc, jeden tydzień i jeden dzień – tyle czasu zostało drogowcom na dokończenie przebudowy ronda przy Gali oraz ul. Fabrycznej, a wykonawca robót na razie nie prosi o dodatkowy czas. Już jutro na skrzyżowaniu zmieni się organizacja ruchu

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 23.09.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 23.09.2019 0 0

Sondaż: Kto wygra wybory parlamentarne 2019 w woj. lubelskim?

Sondaż: Kto wygra wybory parlamentarne 2019 w woj. lubelskim? 0 11

Prawo i Sprawiedliwość oraz Koalicja Obywatelska zachowają obecną liczbę posłów z woj. lubelskiego - wynika z przedwyborczej prognozy dla portalu Onet i dziennika Fakt.

Lublin: Ursus Bus uratowany? 30 mln dolarów od Amerykanów i Japończyków

Lublin: Ursus Bus uratowany? 30 mln dolarów od Amerykanów i Japończyków 52 25

30 mln dolarów od amerykańsko-japońskiego konsorcjum to światełko w tunelu dla producenta autobusów z Lublina. – Uregulujemy zaległości płacowe i w ciągu miesiąca uruchomimy produkcję – zapowiada Paweł Dadej, dyrektor zarządzający w Ursus Bus

Granit Bychawa - Lewart Lubartów 0:2. Wygrana bez większych problemów

Granit Bychawa - Lewart Lubartów 0:2. Wygrana bez większych problemów 0 1

Lewart bez większych problemów pokonał w niedzielę na wyjeździe Granit Bychawa 2:0. Goście szybko zdobyli gola i kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń