Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 grudnia 2014 r.
6:30
Edytuj ten wpis

Nagrywają filmy na drodze i wysyłają policji. Są mandaty i sprawy w sądzie

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
303 97 A A

Drogowi konfidenci czy osoby wrażliwe na łamanie przepisów? W internecie trwa dyskusja na temat filmów z wykroczeniami innych kierowców. A liczba nagrań dostarczanych na policję rośnie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pod koniec lipca Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie utworzyła specjalny zespół do zwalczania agresywnych zachowań na drodze. Do wczoraj policjanci dostali 41 filmów. - W 10 przypadkach informacje nie zostały potwierdzone, w 18 wnioski o ukaranie trafiły do sądu, w czterech przypadkach zastosowaliśmy mandaty. W pozostałych przypadkach sprawy są w toku - mówi st. sierż. Kamil Gołębiowski z lubelskiej policji.

- Najczęściej wykroczenia dotyczą nieprawidłowego wyprzedzania oraz przejeżdżania na czerwonym świetle.

Filmów docierających na policję będzie zapewne więcej, wciąż rośnie bowiem rośnie liczba zainteresowanych kupnem kamery samochodowej. - Polacy pytają o nie w internecie średnio 6600 razy w miesiącu, tak wynika z danych Google - mówi Rafał Panas, właściciel sklepu czujnikiparkowania.eu.

- To nie jest obowiązkowe wyposażenie, ale nasi kierowcy coraz częściej montują kamerki na własny koszt. Większość kursów odbywa się w mieście, a w razie nieszczęścia, stłuczki czy wypadku, film jest niezaprzeczalnym dowodem winy sprawcy- mówi Piotr Rodak, wiceprezes firmy "Ale Taxi”.

Na rynku jest mnóstwo kamer do wyboru. Czym się kierować? - Przede wszystkim jakością nagrania i szerokością kąta widzenia kamery. Lepiej zrezygnować z urządzeń, które nie oferują nagrania w rozdzielczości Full HD, czyli 1920x1080 pikseli i przynajmniej 25 klatek na sekundę - radzi Panas. Lepsze kamery mają kąt widzenia 170 stopni, choć 120 stopni w zupełności powinno wystarczyć.

Oczywiście to, jaką kamerę kupimy, zależy od zasobności portfela. Urządzenie można mieć już za kilkadziesiąt złotych. Jednak po najtańszych modelach nie spodziewajmy się niczego dobrego. Całkiem dobre urządzenie można kupić za 250-500 zł.

Policja chwali sobie współpracę z kierowcami wrażliwymi na łamanie prawa. - Nie mieliśmy przypadków, w których na podstawie przesłanych filmów zachodziłyby przesłanki do ukarania osoby nagrywającej. W dalszym ciągu prosimy o filmiki z nagraniami wyczynów piratów - dodaje policjant. Można je wysyłać na adres e-mail: stopagresjidrogowej@lu.policja.gov.pl

Kupując kamerę sprawdźmy:

• czy może nagrywać jazdę w nocy,
• czy obsługuje zewnętrzne karty pamięci (najlepiej przynajmniej 32 GB),
• czy nagrywa w pętli (kiedy wyczerpiemy pamięć, nowe nagrania zapiszą się w miejscu najstarszego),
• czy dysponuje zoomem (przydaje się np. przy sprawdzaniu rejestracji samochodów),
• czy ma system antywstrząsowy,
• jak długo pracuje bateria i czy można ładować ją korzystając z zapalniczki lub wejścia USB,
• czy włącza się wraz z uruchomieniem silnika i ma detektor ruchu,
• czy ma wbudowany odbiornik GPS,
• czy nagrywa dźwięk i może robić zdjęcia
Czytaj więcej o:

Komentarze 97

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
maciej88856 / 13 grudnia 2014 o 19:39
0

ten film nagrali : http://odu.pl/6035

Avatar
Gość / 13 grudnia 2014 o 18:55
0

Mam do Ciebie pytanie. Czy straciłeś kiedyś, w wypadku drogowym, kogoś bliskiego? Ja tak. Ten ktoś zginął, bo bandycie za kierownicą zachciało sie wymusić pierwszeństwo. Wiec nie pisz proszę, o kurestwie i rozbijaniu więzi społecznych. Na zło nie mozna byc obojętnym, i jeżeli taki donos bedzie w stanie uratować czyjeś życie, to jestem jak najbardziej za. Zdaje sobie sprawę ze wszystkich kontrowersji, jednak tu, gdzie chodzi o czyjeś życie, nie mam watpliwości. Obojętność na zło oznacza de facto przyzwolenie na nie.


Mam do Ciebie pytanie. Czy straciłeś kiedyś, w wypadku drogowym, kogoś bliskiego? Ja tak. Ten ktoś zginął, bo bandycie za kierownicą zachciało sie wymusić pierwszeństwo. Wiec nie pisz proszę, o kurestwie i rozbijaniu więzi społecznych. Na zło nie mozna byc obojętnym, i jeżeli taki donos bedzie w stanie uratować czyjeś życie, to jestem jak najbardziej za. Zdaje sobie sprawę ze wszystkich kontrowersji, jednak tu, gdzie chodzi o czyjeś życie, nie mam watpliwości. Obojętność na zło oznacza de facto przyzwolenie na nie.

Mądra odpowiedź! Wyjęłaś mi to z ust...

Mądra odpowiedź! Wyjęłaś mi to z ust...

rozwiń
Avatar
Gość / 13 grudnia 2014 o 08:13
0

Policjant nigdy nie był, nie chce i nie może być przyjacielem kierowcy,zabraniają mu przełożeni,system i obecny rzad,mają rozkaz łupić,łupić i jeszcze raz łupić,ma być z tego kasa na wielomilionowe premie,odprawy i wynagrodzenia komuchów obecnie rządzących,ma być w końcu na imprezy i na pizzę dla Sikorskiego i na inne afery i przekręty tej władzy.

Avatar
peterr / 13 grudnia 2014 o 04:25
0

HOMO HOMINI LUPUS EST nic poza tym !

Avatar
fd / 12 grudnia 2014 o 23:02
0

Mam do Ciebie pytanie. Czy straciłeś kiedyś, w wypadku drogowym, kogoś bliskiego? Ja tak. Ten ktoś zginął, bo bandycie za kierownicą zachciało sie wymusić pierwszeństwo. Wiec nie pisz proszę, o kurestwie i rozbijaniu więzi społecznych. Na zło nie mozna byc obojętnym, i jeżeli taki donos bedzie w stanie uratować czyjeś życie, to jestem jak najbardziej za. Zdaje sobie sprawę ze wszystkich kontrowersji, jednak tu, gdzie chodzi o czyjeś życie, nie mam watpliwości. Obojętność na zło oznacza de facto przyzwolenie na nie.

Tak już widzę ratowanie życia donosem w stylu skarg na kierowców MPK np linii 45 którzy przecinają 3 pasy żeby z przystanku na Krochmalnej mieć możliwość skręcić w stronę cukrowni... Na drodze są wypadki bo jeżdżą cielęta które nie potrafią jeździć i nie znają przepisów - tacy ludzie nie powinni nigdy dostać prawa jazdy. A donosicielstwa nie trawię poza przypadkami jeśli ktoś naprawdę robi innym krzywdę.

Tak już widzę ratowanie życia donosem w stylu skarg na kierowców MPK np linii 45 którzy przecinają 3 pasy żeby z przystanku na Krochmalnej mieć możliwość skręcić w stronę cukrowni... Na drodze są wypadki bo jeżdżą cielęta które nie potrafią jeździć i nie znają przepisów - tacy ludzie nie powinni nigdy dostać prawa jazdy. A donosicielstwa nie trawię poza przypadkami jeśli ktoś naprawdę robi innym krzywdę.

rozwiń
Avatar
pedzio / 12 grudnia 2014 o 22:49
0

kapusta jest kapusta

Avatar
mundurowi / 12 grudnia 2014 o 22:45
0

jeszcze tylko listonosz i grabarz nie mogą karać mandatem

Avatar
KKris / 12 grudnia 2014 o 22:12
0

Jak ktoś jest frajerem i bezmózgiem to może i podda się karze na podstawie bezwartościowych dowodów (brak atestów, nieograniczone metody podrobienia, brak podstaw prawnych do określenia personaliów kierującego). Czujesz się większy kmiocie że na kogoś doniesiesz? Donosicielstwo i denuncjacja to najgorsze kurestwo, dziwię się że władza toleruje tego typu zachowania które rozbijają więzi społeczne, wprowadzają atmosferę nieufności, podejrzliwości i agresji.

udzieliła Ci się ta atmosfera agresji, ewidentnie... mentalność ludzi się zmienia i hasła denuncjacji, donosicielstwa nie będą już działać na młodsze pokolenia

i dobrze, może zacznie robić się tu normalniej, a ludzie będą mniej cwaniakować

udzieliła Ci się ta atmosfera agresji, ewidentnie... mentalność ludzi się zmienia i hasła denuncjacji, donosicielstwa nie będą już działać na młodsze pokolenia

i dobrze, może zacznie robić się tu normalniej, a ludzie będą mniej cwaniakować

rozwiń
Avatar
Kierowca Bombowca / 12 grudnia 2014 o 21:44
0

Policjant nigdy nie był, nie chce i nie może być przyjacielem kierowcy,zabraniają mu przełożeni,system i obecny rzad,mają rozkaz łupić,łupić i jeszcze raz łupić,ma być z tego kasa na wielomilionowe premie,odprawy i wynagrodzenia komuchów obecnie rządzących,ma być w końcu na imprezy i na pizzę dla Sikorskiego i na inne afery i przekręty tej władzy.

Mam taką prośbę - czy mógłbyś przestać wypowiadać się korzystając z zarejestrowanego przez kogoś innego, dość dawno temu, nicka.

Dziękuje.

Ad rem - jakoś się "ORMO" i "szeryfów z kamerami" nie boję. Może dlatego, że jeżdżę przepisowo, a wykroczeń które (jak prawie każdemu) zdarza mi się czasem popełnić (głównie prędkość poza zabudowanym) nie da się udowodnić na podstawie filmu z kamerki :)

Ale - jak ktoś wjeżdża na czerwonym, wymusza pierwszeństwo z podporządkowanej, omija kogoś kto zatrzymał się, żeby przepuścić pieszych, wyprzedza na trzeciego (albo po wysepkach/u szczytu wzniesienia/na podwójnej ciągłej) i ma pozostałych użytkowników drogi w głębokim poważaniu w jakikolwiek inny sposób, to zasługuje na karę. Publiczne napiętnowanie tego typu zachowań przez pana Sokołowskiego z KGP czy na kanale YT to przegięcie... ale zgłoszenie organom ścigania nie jest niczym więcej niż tylko obywatelską postawą, która ma na celu ochronę dobra należącego się nam wszystkim - bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Mam taką prośbę - czy mógłbyś przestać wypowiadać się korzystając z zarejestrowanego przez kogoś innego, dość dawno temu, nicka.

Dziękuje.

Ad rem - jakoś się "ORMO" i "szeryfów z kamerami" nie boję. Może dlatego, że jeżdżę przepisowo, a wykroczeń które (jak prawie każdemu) zdarza mi się czasem popełnić (głównie prędkość poza zabudowanym) nie da się udowodnić na podstawie filmu z kamerki :)

Ale - jak ktoś wjeżdża na czerwonym, wymusza pierwszeństwo z podporządkowanej, omija kogoś kto zatrzymał się, żeb... rozwiń

Avatar
folkatka / 12 grudnia 2014 o 20:34
0

Jak ktoś jest frajerem i bezmózgiem to może i podda się karze na podstawie bezwartościowych dowodów (brak atestów, nieograniczone metody podrobienia, brak podstaw prawnych do określenia personaliów kierującego). Czujesz się większy kmiocie że na kogoś doniesiesz? Donosicielstwo i denuncjacja to najgorsze kurestwo, dziwię się że władza toleruje tego typu zachowania które rozbijają więzi społeczne, wprowadzają atmosferę nieufności, podejrzliwości i agresji.


Mam do Ciebie pytanie. Czy straciłeś kiedyś, w wypadku drogowym, kogoś bliskiego? Ja tak. Ten ktoś zginął, bo bandycie za kierownicą zachciało sie wymusić pierwszeństwo. Wiec nie pisz proszę, o kurestwie i rozbijaniu więzi społecznych. Na zło nie mozna byc obojętnym, i jeżeli taki donos bedzie w stanie uratować czyjeś życie, to jestem jak najbardziej za. Zdaje sobie sprawę ze wszystkich kontrowersji, jednak tu, gdzie chodzi o czyjeś życie, nie mam watpliwości. Obojętność na zło oznacza de facto przyzwolenie na nie.

Mam do Ciebie pytanie. Czy straciłeś kiedyś, w wypadku drogowym, kogoś bliskiego? Ja tak. Ten ktoś zginął, bo bandycie za kierownicą zachciało sie wymusić pierwszeństwo. Wiec nie pisz proszę, o kurestwie i rozbijaniu więzi społecznych. Na zło nie mozna byc obojętnym, i jeżeli taki donos bedzie w stanie uratować czyjeś życie, to jestem jak najbardziej za. Zdaje sobie sprawę ze wszystkich kontrowersji, jednak tu, gdzie chodzi o czyjeś życie, nie mam watpliwości. Obojętność na zło oznacza de facto przyzwolenie na nie. rozwiń
Avatar
maciej88856 / 13 grudnia 2014 o 19:39
0

ten film nagrali : http://odu.pl/6035

Avatar
Gość / 13 grudnia 2014 o 18:55
0

Mam do Ciebie pytanie. Czy straciłeś kiedyś, w wypadku drogowym, kogoś bliskiego? Ja tak. Ten ktoś zginął, bo bandycie za kierownicą zachciało sie wymusić pierwszeństwo. Wiec nie pisz proszę, o kurestwie i rozbijaniu więzi społecznych. Na zło nie mozna byc obojętnym, i jeżeli taki donos bedzie w stanie uratować czyjeś życie, to jestem jak najbardziej za. Zdaje sobie sprawę ze wszystkich kontrowersji, jednak tu, gdzie chodzi o czyjeś życie, nie mam watpliwości. Obojętność na zło oznacza de facto przyzwolenie na nie.


Mam do Ciebie pytanie. Czy straciłeś kiedyś, w wypadku drogowym, kogoś bliskiego? Ja tak. Ten ktoś zginął, bo bandycie za kierownicą zachciało sie wymusić pierwszeństwo. Wiec nie pisz proszę, o kurestwie i rozbijaniu więzi społecznych. Na zło nie mozna byc obojętnym, i jeżeli taki donos bedzie w stanie uratować czyjeś życie, to jestem jak najbardziej za. Zdaje sobie sprawę ze wszystkich kontrowersji, jednak tu, gdzie chodzi o czyjeś życie, nie mam watpliwości. Obojętność na zło oznacza de facto przyzwolenie na nie.

Mądra odpowiedź! Wyjęłaś mi to z ust...

Mądra odpowiedź! Wyjęłaś mi to z ust...

rozwiń
Avatar
Gość / 13 grudnia 2014 o 08:13
0

Policjant nigdy nie był, nie chce i nie może być przyjacielem kierowcy,zabraniają mu przełożeni,system i obecny rzad,mają rozkaz łupić,łupić i jeszcze raz łupić,ma być z tego kasa na wielomilionowe premie,odprawy i wynagrodzenia komuchów obecnie rządzących,ma być w końcu na imprezy i na pizzę dla Sikorskiego i na inne afery i przekręty tej władzy.

Avatar
peterr / 13 grudnia 2014 o 04:25
0

HOMO HOMINI LUPUS EST nic poza tym !

Avatar
fd / 12 grudnia 2014 o 23:02
0

Mam do Ciebie pytanie. Czy straciłeś kiedyś, w wypadku drogowym, kogoś bliskiego? Ja tak. Ten ktoś zginął, bo bandycie za kierownicą zachciało sie wymusić pierwszeństwo. Wiec nie pisz proszę, o kurestwie i rozbijaniu więzi społecznych. Na zło nie mozna byc obojętnym, i jeżeli taki donos bedzie w stanie uratować czyjeś życie, to jestem jak najbardziej za. Zdaje sobie sprawę ze wszystkich kontrowersji, jednak tu, gdzie chodzi o czyjeś życie, nie mam watpliwości. Obojętność na zło oznacza de facto przyzwolenie na nie.

Tak już widzę ratowanie życia donosem w stylu skarg na kierowców MPK np linii 45 którzy przecinają 3 pasy żeby z przystanku na Krochmalnej mieć możliwość skręcić w stronę cukrowni... Na drodze są wypadki bo jeżdżą cielęta które nie potrafią jeździć i nie znają przepisów - tacy ludzie nie powinni nigdy dostać prawa jazdy. A donosicielstwa nie trawię poza przypadkami jeśli ktoś naprawdę robi innym krzywdę.

Tak już widzę ratowanie życia donosem w stylu skarg na kierowców MPK np linii 45 którzy przecinają 3 pasy żeby z przystanku na Krochmalnej mieć możliwość skręcić w stronę cukrowni... Na drodze są wypadki bo jeżdżą cielęta które nie potrafią jeździć i nie znają przepisów - tacy ludzie nie powinni nigdy dostać prawa jazdy. A donosicielstwa nie trawię poza przypadkami jeśli ktoś naprawdę robi innym krzywdę.

rozwiń
Avatar
pedzio / 12 grudnia 2014 o 22:49
0

kapusta jest kapusta

Avatar
mundurowi / 12 grudnia 2014 o 22:45
0

jeszcze tylko listonosz i grabarz nie mogą karać mandatem

Avatar
KKris / 12 grudnia 2014 o 22:12
0

Jak ktoś jest frajerem i bezmózgiem to może i podda się karze na podstawie bezwartościowych dowodów (brak atestów, nieograniczone metody podrobienia, brak podstaw prawnych do określenia personaliów kierującego). Czujesz się większy kmiocie że na kogoś doniesiesz? Donosicielstwo i denuncjacja to najgorsze kurestwo, dziwię się że władza toleruje tego typu zachowania które rozbijają więzi społeczne, wprowadzają atmosferę nieufności, podejrzliwości i agresji.

udzieliła Ci się ta atmosfera agresji, ewidentnie... mentalność ludzi się zmienia i hasła denuncjacji, donosicielstwa nie będą już działać na młodsze pokolenia

i dobrze, może zacznie robić się tu normalniej, a ludzie będą mniej cwaniakować

udzieliła Ci się ta atmosfera agresji, ewidentnie... mentalność ludzi się zmienia i hasła denuncjacji, donosicielstwa nie będą już działać na młodsze pokolenia

i dobrze, może zacznie robić się tu normalniej, a ludzie będą mniej cwaniakować

rozwiń
Avatar
Kierowca Bombowca / 12 grudnia 2014 o 21:44
0

Policjant nigdy nie był, nie chce i nie może być przyjacielem kierowcy,zabraniają mu przełożeni,system i obecny rzad,mają rozkaz łupić,łupić i jeszcze raz łupić,ma być z tego kasa na wielomilionowe premie,odprawy i wynagrodzenia komuchów obecnie rządzących,ma być w końcu na imprezy i na pizzę dla Sikorskiego i na inne afery i przekręty tej władzy.

Mam taką prośbę - czy mógłbyś przestać wypowiadać się korzystając z zarejestrowanego przez kogoś innego, dość dawno temu, nicka.

Dziękuje.

Ad rem - jakoś się "ORMO" i "szeryfów z kamerami" nie boję. Może dlatego, że jeżdżę przepisowo, a wykroczeń które (jak prawie każdemu) zdarza mi się czasem popełnić (głównie prędkość poza zabudowanym) nie da się udowodnić na podstawie filmu z kamerki :)

Ale - jak ktoś wjeżdża na czerwonym, wymusza pierwszeństwo z podporządkowanej, omija kogoś kto zatrzymał się, żeby przepuścić pieszych, wyprzedza na trzeciego (albo po wysepkach/u szczytu wzniesienia/na podwójnej ciągłej) i ma pozostałych użytkowników drogi w głębokim poważaniu w jakikolwiek inny sposób, to zasługuje na karę. Publiczne napiętnowanie tego typu zachowań przez pana Sokołowskiego z KGP czy na kanale YT to przegięcie... ale zgłoszenie organom ścigania nie jest niczym więcej niż tylko obywatelską postawą, która ma na celu ochronę dobra należącego się nam wszystkim - bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Mam taką prośbę - czy mógłbyś przestać wypowiadać się korzystając z zarejestrowanego przez kogoś innego, dość dawno temu, nicka.

Dziękuje.

Ad rem - jakoś się "ORMO" i "szeryfów z kamerami" nie boję. Może dlatego, że jeżdżę przepisowo, a wykroczeń które (jak prawie każdemu) zdarza mi się czasem popełnić (głównie prędkość poza zabudowanym) nie da się udowodnić na podstawie filmu z kamerki :)

Ale - jak ktoś wjeżdża na czerwonym, wymusza pierwszeństwo z podporządkowanej, omija kogoś kto zatrzymał się, żeb... rozwiń

Avatar
folkatka / 12 grudnia 2014 o 20:34
0

Jak ktoś jest frajerem i bezmózgiem to może i podda się karze na podstawie bezwartościowych dowodów (brak atestów, nieograniczone metody podrobienia, brak podstaw prawnych do określenia personaliów kierującego). Czujesz się większy kmiocie że na kogoś doniesiesz? Donosicielstwo i denuncjacja to najgorsze kurestwo, dziwię się że władza toleruje tego typu zachowania które rozbijają więzi społeczne, wprowadzają atmosferę nieufności, podejrzliwości i agresji.


Mam do Ciebie pytanie. Czy straciłeś kiedyś, w wypadku drogowym, kogoś bliskiego? Ja tak. Ten ktoś zginął, bo bandycie za kierownicą zachciało sie wymusić pierwszeństwo. Wiec nie pisz proszę, o kurestwie i rozbijaniu więzi społecznych. Na zło nie mozna byc obojętnym, i jeżeli taki donos bedzie w stanie uratować czyjeś życie, to jestem jak najbardziej za. Zdaje sobie sprawę ze wszystkich kontrowersji, jednak tu, gdzie chodzi o czyjeś życie, nie mam watpliwości. Obojętność na zło oznacza de facto przyzwolenie na nie.

Mam do Ciebie pytanie. Czy straciłeś kiedyś, w wypadku drogowym, kogoś bliskiego? Ja tak. Ten ktoś zginął, bo bandycie za kierownicą zachciało sie wymusić pierwszeństwo. Wiec nie pisz proszę, o kurestwie i rozbijaniu więzi społecznych. Na zło nie mozna byc obojętnym, i jeżeli taki donos bedzie w stanie uratować czyjeś życie, to jestem jak najbardziej za. Zdaje sobie sprawę ze wszystkich kontrowersji, jednak tu, gdzie chodzi o czyjeś życie, nie mam watpliwości. Obojętność na zło oznacza de facto przyzwolenie na nie. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 97

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ciało chłopca w Bałtyku. To trzecie dziecko, które porwały fale w Darłówku?
film

Ciało chłopca w Bałtyku. To trzecie dziecko, które porwały fale w Darłówku? 0 0

Darłówek (woj. zachodniopomorskie). W sobotę (18.08) w Darłówku znaleziono ciało kilkunastoletniego chłopca. Ratownicy wyłowili je na wysokości wschodniego falochronu.

Pożar w suszarni chmielu. Ogień rozniósł się na dwa sąsiednie budynki
zdjęcia
galeria

Pożar w suszarni chmielu. Ogień rozniósł się na dwa sąsiednie budynki 2 0

Spłonęła cała suszarnia oraz dwa budynki gospodarcze z przeznaczeniem do przechowywania warzyw i owoców.

World Wide 2018: Międzynarodowy folklor przed pałacem [zdjęcia, wideo]
galeria
film

World Wide 2018: Międzynarodowy folklor przed pałacem [zdjęcia, wideo] 1 1

Tańce i pieśni ludowe w sobotnie popołudnie, przed Pałacem Czartoryskich w Puławach zaprezentowały zespoły z ośmiu krajów świata. Tym samym, drugi już międzynarodowy festiwal "World Wide 2018", został oficjalnie otwarty.

Festiwal Organowy w Puławach: Koncert Ireny Wisełki-Cieślar
20 sierpnia 2018, 19:00

Festiwal Organowy w Puławach: Koncert Ireny Wisełki-Cieślar 1 0

9. edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach powoli dobiega końca. 20 sierpnia odbędzie się przedostatni już koncert. O godz. 19 w kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Irena Wisełka-Cieślar.

Kierowca zasnął za kierownicą. Zderzenie trzech aut, dzieci w szpitalu

Kierowca zasnął za kierownicą. Zderzenie trzech aut, dzieci w szpitalu 0 4

Kierowca zasnął w czasie jazdy i doprowadził do zderzenia z innymi autami. Do szpitala trafiło m.in. dwoje dzieci.

James Washington (TBV Start): Czas zrobić krok naprzód

James Washington (TBV Start): Czas zrobić krok naprzód 1 0

Rozmowa z Jamesem Washingtonem, koszykarzem TBV Startu Lublin

Przebudowa DK 74. Dwa przetargi do powtórki

Przebudowa DK 74. Dwa przetargi do powtórki 1 1

Ze zmiennymi efektami prowadzone są prace przy modernizacji drogi 74. Lubelski oddział GDDKiA dwa przetargi unieważnił, a kolejny czeka na podpisanie.

Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu w Centrum Spotkania Kultur
28 października 2018, 19:00

Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu w Centrum Spotkania Kultur 4 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach obchodów 25. rocznicy śmierci legendarnego wokalisty Dżemu, Ryszarda Riedla, Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) zaprasza na muzyczne wspomnienie artysty. 28 października o godz. 19 na scenie CSK wystąpią Sebastian Riedel i zespół Cree.

Pożary składowisk śmieci. "Można zarobić 5-10 milionów"
film

Pożary składowisk śmieci. "Można zarobić 5-10 milionów" 9 3

Jaką drogę od naszych koszy przebywają odpady komunalne? Dlaczego miliony ton każdego roku lądują na mniej lub bardziej legalnych wysypiskach, które płoną na terenie całego kraju?

Puławy ku Odrodzonej: Narodziny Legionu
Historia

Puławy ku Odrodzonej: Narodziny Legionu 4 0

Od pierwszych dni wojny obie walczące ze sobą strony starały się wykorzystać tzw. sprawę polską do realizacji własnych celów. Ziemie Królestwa Polskiego były terenem walk i dlatego nie bez znaczenia był stosunek miejscowej ludności do przechodzących wojsk. Liczył się również ochotniczy nabór Polaków do armii.

Ośmiu chętnych na parkiecie. Chcą zaprojektować nowa halę sportową w Lublinie

Ośmiu chętnych na parkiecie. Chcą zaprojektować nowa halę sportową w Lublinie 15 2

Osiem firm chce zaprojektować budynek Akademickiego Centrum Sportowego UMCS. Uczelnia na dokumentację planuje wydać 800 tys. zł

Puławy: Parkingi pokażą, czy są wolne miejsca

Puławy: Parkingi pokażą, czy są wolne miejsca 24 8

Przy hali targowej, na ul. Wiejskiej i 3 Maja, oraz na Al. Królewskiej w Puławach zostaną zamontowane tablice LED, które wyświetlą kierowcom ilość wolnych miejsc parkingowych. To jeden z projektów ostatniego budżetu obywatelskiego.