Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 lipca 2020 r.
15:13

Najpierw miały być akademiki, ale plan zmienił się na bloki. Teraz wiadomo, że będzie mniej zieleni i więcej mieszkań

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
88 50 A A
Osiedle z 499 mieszkaniami planowane jest u zbiegu ul. Głębokiej i Pagi
Osiedle z 499 mieszkaniami planowane jest u zbiegu ul. Głębokiej i Pagi (fot. Maciej Kaczanowski/archiwum)

Urząd Miasta zgodził się na zwiększenie do 499 liczby mieszkań planowanych na osiedlu, które ma powstać w pobliżu ul. Głębokiej. Wcześniej inwestor planował tu niższe bloki, miasto pozwoliło mu na wyższe.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Osiedle z 499 mieszkaniami planowane jest u zbiegu ul. Głębokiej i Pagi (przedłużenie Wileńskiej). Mowa o terenie sprzedanym dwa lata temu przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej za cenę 12 mln zł. Tyle zapłaciła za nieruchomość lubelska spółka Square Investment, która tuż po zakupie ziemi zapowiadała budowę trzech akademików ze sklepem spożywczym, stołówką, samoobsługową pralnią, siłownią, pubem i apteką.

Później firma zmieniła swoje plany i wystąpiła do Urzędu Miasta o decyzję środowiskową dotyczącą budowy „Uniwersyteckiego Osiedla Mieszkaniowego”. Wydana w lipcu 2018 r. decyzja dopuszczała sześć budynków mieszkalnych, przy czym połowa z nich miałaby sześć pięter, a połowa osiem.

– W trakcie procesu inwestycyjnego zmieniła się jednak koncepcja dotycząca parametrów planowanego przedsięwzięcia, w tym liczba i kubatura obiektów oraz sposób zagospodarowania terenu. W związku z tym inwestor złożył wniosek o zmianę decyzji – informuje Monika Głazik z biura prasowego Ratusza.

W czwartek Urząd Miasta wydał nową decyzję środowiskową, pozwalającą spółce Square Investment na bardziej intensywne wykorzystanie terenu.

– Inwestycja będzie polegała na budowie sześciu budynków mieszkalnych wielorodzinnych o dziewięciu kondygnacjach naziemnych i maksymalnej wysokości 28 m – przekazuje Głazik. – Planowane jest utworzenie łącznie 548 miejsc postojowych, w tym 146 na powierzchni terenu i 402 w garażach podziemnych. Powierzchnia kondygnacji podziemnych wraz z parkingami wynosić będzie prawie 1,1 ha.

W porównaniu z wcześniejszą decyzją zmieniła się nie tylko liczba pięter i mieszkań, sam teren inwestycji będzie mniej zielony, a bardziej betonowy. Dokument sprzed dwóch lat mówił o niemal 6,2 tys. mkw. powierzchni biologicznie czynnej, nowa wersja mówi o niespełna 3,8 tys. mkw. Poprzednia decyzja zakładała 4,7 tys. mkw. powierzchni utwardzonych, w datowanym na czwartek dokumencie powierzchnia ta rośnie do 6,8 tys. mkw.

Już wcześniej z tego terenu wycięto wiele drzew. Pozwolenie na wycinkę wydane przez miasto w marcu 2017 r. dopuszczało usunięcie 93 drzew.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 50

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
___K___ / 6 lipca 2020 r. o 15:20
+61
I deweloszczujki jeszcze nie krytykują? Zaspali?
Avatar
Lublin_ / 6 lipca 2020 r. o 17:20
+49
Działka w pobliżu - numer 18/22 os. Słowackiego LSM, rejon ul. Balladyny - ok. 30000 metrów kwadratowych, ok. 500 mieszkań. Działeczka przy Pagi - 15000 metrów kwadratowych, też 500 mieszkań. Zagęszczenie DWUKROTNIE większe, a inne parametry pewnie wychodzą jeszcze gorzej. Lublin przeżywa czas urbanistycznej degrengolady, takie są fakty.
 Diabeł tkwi w szczególach. Na osiedlu Słowackiego większość bloków to 4 piętra, przy Pagi powstaną 9-piętrowe. Czujesz różnicę?
Avatar
kronikiekoszurii / 6 lipca 2020 r. o 16:11
+48
Twoja głupota już faktycznie nigdzie nie poleci. Założę się natomiast, że mieszkania zejdą na pniu. Weź się za uczciwą pracę nierobie, zamiast spamować po całych dniach i śmierdzieć na squocie, bo nigdy się nie doczekasz nawet kawałka swojego.
Avatar
Przyjaciel_lub_NIE / 6 lipca 2020 r. o 15:30
+47
Super - w Lublinie brakuje dużo, dużo mieszkań. Jak będą mieszkania to miasto się rozbudowywać będzie.
Avatar
to_ino_ja / 6 lipca 2020 r. o 16:52
+46
Nie wiem, może się mylę ale zawsze wydawało mi się, że budowa nowych bloków oznacza rozwój miasta. Przecież im więcej mieszkań tym większa konkurencja cenowa. Firmy budowlane i około budowlane mają zlecenia, ludzie zarabiają a potem wydają pieniądze, gospodarka się napędza a to przekłada się na każdego z nas. Chyba, że coś się zmieniło? Może mi to ktoś wytłumaczy.
Avatar
kronikiekoszurii / 6 lipca 2020 r. o 17:44
+41
"przestrzeń niskiej klasy". xD "nieprzyjazna człowiekowi" xD Kolejny co w życiu nie wybudował nawet szopy na narzędzia ani kurnika, ale "wie" jak należy budować. Kretynów-aktywistycznych rozpoznaje się po używaniu nowomowy nieadekwatnej do poruszanego problemu. Skąd takim ludziom się tyle tupetu bierze?
Avatar
zLublina / 6 lipca 2020 r. o 16:15
+41
Kolejna odsłona akademikowego dewelocwaniactwa. Tyle tylko, że pazerność może wkrótce niektórym geszefciarzom (i ich nieszczęsnym klientom-jelonkom) odbić się czkawką - ten balon już nie poleci.
 hejterze mam dla ciebie bardzo złą informację :) znajomy pracuje u jednego z lubelskich deweloperów i mówił mi parę dni temu, że mieszkania sprzedają się u nich jak ciepłe bułeczki :) chyba zbyt wcześnie ogłosiłeś koniec "dewelo-rozwoju" :)
Avatar
miszczu / 6 lipca 2020 r. o 17:46
+40
Niektórym ciężko dogodzić. Budują wszerz - źle, budują w górę - jeszcze gorzej. To jak mają budować te mieszkania? Może pod ziemią?
Avatar
kronikiniedorozwoju / 6 lipca 2020 r. o 15:24
+40
I deweloszczujki jeszcze nie krytykują? Zaspali?
 Mój brat bliźniak kronikidewelorozwoju który tak jak ja należy do farmy pisowskich trolli zaspał. Ale spokojnie, zaraz go obudzę i wrzuci jakiś komentarz o dewelo-rozwoju.
Avatar
Hector / 6 lipca 2020 r. o 19:13
+34
Mam znajomą w biurze notarialnym, które współpracuje z kilkoma deweloperami i szepnęła mi ona, że od marca w ogóle nikt nie zawiera umów deweloperskich. Jeśli to prawda, to to betonowanie okaże się wielkim niewypałem. U mnie na klatce zresztą też mniej więcej od marca są już dwa pustostany, wcześniej najmowane przez studentów.
 Sprzedała ci fake newsa albo to jakaś płotka, która podpisuje dwie umowy w ciągu roku. Z resztą wystarczy spojrzeć na rosnące w dalszym ciągu ceny mieszkań. Tak na logikę, przecież nie rosną dlatego, że deweloperzy od marca nie sprzedają mieszkań.
 Sprzedała ci fake newsa albo to jakaś płotka, która podpisuje dwie umowy w ciągu roku. Z resztą wystarczy spojrzeć na rosnące w dalszym ciągu ceny mieszkań. Tak na logikę, przecież nie rosną dlatego, że deweloperzy od marca nie sprzedają mieszkań. rozwiń
Avatar
LAS / 7 lipca 2020 r. o 19:12
0
Mam znajomą w biurze notarialnym, które współpracuje z kilkoma deweloperami i szepnęła mi ona, że od marca w ogóle nikt nie zawiera umów deweloperskich. Jeśli to prawda, to to betonowanie okaże się wielkim niewypałem. U mnie na klatce zresztą też mniej więcej od marca są już dwa pustostany, wcześniej najmowane przez studentów.
POtwierdzam, jestem tym biurem notarialnym ;D Miej resztki godności osobistej trollu "kronikidewelorozwoju", takie teksty "onegdaj spotkałam koleżankę Grażynkę i powiedziała mnie, że...." to możesz innym ekoszurom wciskać. Tymczasem w świecie realnym biura deweloperów znowu wypełniły się ludźmi chętnymi do zakupów, tym razem także po to, żeby uciec przed inflacją.
Jesteś co najwyżej naganiaczem albo "dorabiaczem" na "odstępnym" na liście, które wręczane jest z ręki do ręki bez żadnej umowy, także notarialnej. W tym konkretnym przypadku najlepiej sprawę znają pracownicy banków, którzy przyjmują wnioski o zawieszenie spłaty rat kredytów hipotecznych, które nie tylko na pandemię koronawirusa stały się niespłacalne. Stan zagrożenia epidemicznego przyspieszył tylko procesy, które miały miejsce już wcześniej. Uczelnie wyższe podobnie jak szkoły podstawowe i średnie już nie wrócą do pełnego funkcjonowania w realu — tak jak szereg firm i to nie tylko branży IT, co oznacza, że w starym i nowym budownictwie będzie masa pustostanów. Twój największy problem może polegać nie na tym , że już nie dorobisz do wynagrodzenia na posadzie, ale, że sfrustrowany nabywca takiego lokalu za "odstępnym" stanie się świadkiem koronnym w sprawie spekulacji lokalami mieszkalnymi i to na etapie wniosku o pozwolenie na budowę.
Masa pustostanów, co? :) Gdybym był złośliwy to powiedziałbym co nieco o zdolnościach analizy biznesowej faceta, który co jakiś czas zwija kolejny interes, bo np. "telewizji internetowej" ludzie nie chcieli oglądać. Czyżby złośliwość wynikająca z frustracji? I te w gruncie rzeczy bezczelne, bo wygłaszane "eksperckim" tonem rojenia, że np. uczelnie rzekomo nie wrócą już do normalnego toku nauczania. A skąd ty to człowieku możesz wiedzieć? Skąd możesz wiedzieć co będzie za rok, dwa, pięć? Nie masz o tym pojęcia, bo nikt nie jest tego w stanie jeszcze przewidzieć. Przysłanianie ignorancji nowomową i słowotokiem, nie spełniającym nawet zasad poprawnego i składnego wypowiadania się w języku ojczystym. A już pisanie w groteskowym tonie o jakiejś sprawie "spekulacji mieszkaniami" (podczas gdy polskie prawo karne nie zna w ogóle pojęcia "spekulacji") świadczy o tym, że takie wypowiedzi trzeba traktować w kategoriach psychiatrycznych. Poprzednik ma rację - samowolony "spec" od wszystkiego, który liczy na to, że  kiedy dowolne bzdury wypowiada z odpowiednim przekonaniem, to ludzie we wszystko uwierzą.
Ręce ale i nogi opadają jak się czyta brednie wypisywane przez Andrzeja aka LAS. To jest jeden z największych mitomanów i megalomanów w historii świata.
Jeżeli musisz czytać, to antidotum może być zmiana miejsca zatrudnienia, twojego zatrudnienia.
Andrzej, ty się o moje zatrudnienie nie martw. Ja nie żyję dzięki łasce zaprzyjaźnionych księży z Czechowa tak jak ty.
 Moje przyjaźnie nie powinny ciebie interesować - nawet jeżeli wynika to z wykonywanej przez ciebie pracy. Takich "zaprzyjaźnionych" księży jako klientów nie tylko moja osoba ma nie tylko w Lublinie, kraju, ale i w świecie, bo technologie IT nie znają żadnych granic. Jeżeli sam żyjesz z czyjejś ziemskiej łaski, to nie oznacza jeszcze, że dotyczy to innych. Tak poza tym, to masz jakiś bardzo poważny problem, z którym chyba niepotrzebnie odnosisz się w miejscu za przeproszeniem publicznym. 
 Moje przyjaźnie nie powinny ciebie interesować - nawet jeżeli wynika to z wykonywanej przez ciebie pracy. Takich "zaprzyjaźnionych" księży jako klientów nie tylko moja osoba ma nie tylko w Lublinie, kraju, ale i w świecie, bo technologie IT nie znają żadnych granic. Jeżeli sam żyjesz z czyjejś ziemskiej łaski, to nie oznacza jeszcze, że dotyczy to innych. Tak poza tym, to masz jakiś bardzo poważny problem, z którym chyba niepotrzebnie odnosisz się w miejscu za przeproszeniem publicznym.  rozwiń
Avatar
majormmm / 7 lipca 2020 r. o 17:31
+3
Mam znajomą w biurze notarialnym, które współpracuje z kilkoma deweloperami i szepnęła mi ona, że od marca w ogóle nikt nie zawiera umów deweloperskich. Jeśli to prawda, to to betonowanie okaże się wielkim niewypałem. U mnie na klatce zresztą też mniej więcej od marca są już dwa pustostany, wcześniej najmowane przez studentów.
POtwierdzam, jestem tym biurem notarialnym ;D Miej resztki godności osobistej trollu "kronikidewelorozwoju", takie teksty "onegdaj spotkałam koleżankę Grażynkę i powiedziała mnie, że...." to możesz innym ekoszurom wciskać. Tymczasem w świecie realnym biura deweloperów znowu wypełniły się ludźmi chętnymi do zakupów, tym razem także po to, żeby uciec przed inflacją.
Jesteś co najwyżej naganiaczem albo "dorabiaczem" na "odstępnym" na liście, które wręczane jest z ręki do ręki bez żadnej umowy, także notarialnej. W tym konkretnym przypadku najlepiej sprawę znają pracownicy banków, którzy przyjmują wnioski o zawieszenie spłaty rat kredytów hipotecznych, które nie tylko na pandemię koronawirusa stały się niespłacalne. Stan zagrożenia epidemicznego przyspieszył tylko procesy, które miały miejsce już wcześniej. Uczelnie wyższe podobnie jak szkoły podstawowe i średnie już nie wrócą do pełnego funkcjonowania w realu — tak jak szereg firm i to nie tylko branży IT, co oznacza, że w starym i nowym budownictwie będzie masa pustostanów. Twój największy problem może polegać nie na tym , że już nie dorobisz do wynagrodzenia na posadzie, ale, że sfrustrowany nabywca takiego lokalu za "odstępnym" stanie się świadkiem koronnym w sprawie spekulacji lokalami mieszkalnymi i to na etapie wniosku o pozwolenie na budowę.
Masa pustostanów, co? :) Gdybym był złośliwy to powiedziałbym co nieco o zdolnościach analizy biznesowej faceta, który co jakiś czas zwija kolejny interes, bo np. "telewizji internetowej" ludzie nie chcieli oglądać. Czyżby złośliwość wynikająca z frustracji? I te w gruncie rzeczy bezczelne, bo wygłaszane "eksperckim" tonem rojenia, że np. uczelnie rzekomo nie wrócą już do normalnego toku nauczania. A skąd ty to człowieku możesz wiedzieć? Skąd możesz wiedzieć co będzie za rok, dwa, pięć? Nie masz o tym pojęcia, bo nikt nie jest tego w stanie jeszcze przewidzieć. Przysłanianie ignorancji nowomową i słowotokiem, nie spełniającym nawet zasad poprawnego i składnego wypowiadania się w języku ojczystym. A już pisanie w groteskowym tonie o jakiejś sprawie "spekulacji mieszkaniami" (podczas gdy polskie prawo karne nie zna w ogóle pojęcia "spekulacji") świadczy o tym, że takie wypowiedzi trzeba traktować w kategoriach psychiatrycznych. Poprzednik ma rację - samowolony "spec" od wszystkiego, który liczy na to, że  kiedy dowolne bzdury wypowiada z odpowiednim przekonaniem, to ludzie we wszystko uwierzą.
Ręce ale i nogi opadają jak się czyta brednie wypisywane przez Andrzeja aka LAS. To jest jeden z największych mitomanów i megalomanów w historii świata.
Jeżeli musisz czytać, to antidotum może być zmiana miejsca zatrudnienia, twojego zatrudnienia.
 Andrzej, ty się o moje zatrudnienie nie martw. Ja nie żyję dzięki łasce zaprzyjaźnionych księży z Czechowa tak jak ty.
 Andrzej, ty się o moje zatrudnienie nie martw. Ja nie żyję dzięki łasce zaprzyjaźnionych księży z Czechowa tak jak ty. rozwiń
Avatar
LAS / 7 lipca 2020 r. o 17:24
-5
Mam znajomą w biurze notarialnym, które współpracuje z kilkoma deweloperami i szepnęła mi ona, że od marca w ogóle nikt nie zawiera umów deweloperskich. Jeśli to prawda, to to betonowanie okaże się wielkim niewypałem. U mnie na klatce zresztą też mniej więcej od marca są już dwa pustostany, wcześniej najmowane przez studentów.
POtwierdzam, jestem tym biurem notarialnym ;D Miej resztki godności osobistej trollu "kronikidewelorozwoju", takie teksty "onegdaj spotkałam koleżankę Grażynkę i powiedziała mnie, że...." to możesz innym ekoszurom wciskać. Tymczasem w świecie realnym biura deweloperów znowu wypełniły się ludźmi chętnymi do zakupów, tym razem także po to, żeby uciec przed inflacją.
Jesteś co najwyżej naganiaczem albo "dorabiaczem" na "odstępnym" na liście, które wręczane jest z ręki do ręki bez żadnej umowy, także notarialnej. W tym konkretnym przypadku najlepiej sprawę znają pracownicy banków, którzy przyjmują wnioski o zawieszenie spłaty rat kredytów hipotecznych, które nie tylko na pandemię koronawirusa stały się niespłacalne. Stan zagrożenia epidemicznego przyspieszył tylko procesy, które miały miejsce już wcześniej. Uczelnie wyższe podobnie jak szkoły podstawowe i średnie już nie wrócą do pełnego funkcjonowania w realu — tak jak szereg firm i to nie tylko branży IT, co oznacza, że w starym i nowym budownictwie będzie masa pustostanów. Twój największy problem może polegać nie na tym , że już nie dorobisz do wynagrodzenia na posadzie, ale, że sfrustrowany nabywca takiego lokalu za "odstępnym" stanie się świadkiem koronnym w sprawie spekulacji lokalami mieszkalnymi i to na etapie wniosku o pozwolenie na budowę.
Masa pustostanów, co? :) Gdybym był złośliwy to powiedziałbym co nieco o zdolnościach analizy biznesowej faceta, który co jakiś czas zwija kolejny interes, bo np. "telewizji internetowej" ludzie nie chcieli oglądać. Czyżby złośliwość wynikająca z frustracji? I te w gruncie rzeczy bezczelne, bo wygłaszane "eksperckim" tonem rojenia, że np. uczelnie rzekomo nie wrócą już do normalnego toku nauczania. A skąd ty to człowieku możesz wiedzieć? Skąd możesz wiedzieć co będzie za rok, dwa, pięć? Nie masz o tym pojęcia, bo nikt nie jest tego w stanie jeszcze przewidzieć. Przysłanianie ignorancji nowomową i słowotokiem, nie spełniającym nawet zasad poprawnego i składnego wypowiadania się w języku ojczystym. A już pisanie w groteskowym tonie o jakiejś sprawie "spekulacji mieszkaniami" (podczas gdy polskie prawo karne nie zna w ogóle pojęcia "spekulacji") świadczy o tym, że takie wypowiedzi trzeba traktować w kategoriach psychiatrycznych. Poprzednik ma rację - samowolony "spec" od wszystkiego, który liczy na to, że  kiedy dowolne bzdury wypowiada z odpowiednim przekonaniem, to ludzie we wszystko uwierzą.
Ręce ale i nogi opadają jak się czyta brednie wypisywane przez Andrzeja aka LAS. To jest jeden z największych mitomanów i megalomanów w historii świata.
 Jeżeli musisz czytać, to antidotum może być zmiana miejsca zatrudnienia, twojego zatrudnienia.
 Jeżeli musisz czytać, to antidotum może być zmiana miejsca zatrudnienia, twojego zatrudnienia. rozwiń
Avatar
LAS / 7 lipca 2020 r. o 17:20
-4
Mam znajomą w biurze notarialnym, które współpracuje z kilkoma deweloperami i szepnęła mi ona, że od marca w ogóle nikt nie zawiera umów deweloperskich. Jeśli to prawda, to to betonowanie okaże się wielkim niewypałem. U mnie na klatce zresztą też mniej więcej od marca są już dwa pustostany, wcześniej najmowane przez studentów.
POtwierdzam, jestem tym biurem notarialnym ;D Miej resztki godności osobistej trollu "kronikidewelorozwoju", takie teksty "onegdaj spotkałam koleżankę Grażynkę i powiedziała mnie, że...." to możesz innym ekoszurom wciskać. Tymczasem w świecie realnym biura deweloperów znowu wypełniły się ludźmi chętnymi do zakupów, tym razem także po to, żeby uciec przed inflacją.
Jesteś co najwyżej naganiaczem albo "dorabiaczem" na "odstępnym" na liście, które wręczane jest z ręki do ręki bez żadnej umowy, także notarialnej. W tym konkretnym przypadku najlepiej sprawę znają pracownicy banków, którzy przyjmują wnioski o zawieszenie spłaty rat kredytów hipotecznych, które nie tylko na pandemię koronawirusa stały się niespłacalne. Stan zagrożenia epidemicznego przyspieszył tylko procesy, które miały miejsce już wcześniej. Uczelnie wyższe podobnie jak szkoły podstawowe i średnie już nie wrócą do pełnego funkcjonowania w realu — tak jak szereg firm i to nie tylko branży IT, co oznacza, że w starym i nowym budownictwie będzie masa pustostanów. Twój największy problem może polegać nie na tym , że już nie dorobisz do wynagrodzenia na posadzie, ale, że sfrustrowany nabywca takiego lokalu za "odstępnym" stanie się świadkiem koronnym w sprawie spekulacji lokalami mieszkalnymi i to na etapie wniosku o pozwolenie na budowę.
Masa pustostanów, co? :) Gdybym był złośliwy to powiedziałbym co nieco o zdolnościach analizy biznesowej faceta, który co jakiś czas zwija kolejny interes, bo np. "telewizji internetowej" ludzie nie chcieli oglądać. Czyżby złośliwość wynikająca z frustracji? I te w gruncie rzeczy bezczelne, bo wygłaszane "eksperckim" tonem rojenia, że np. uczelnie rzekomo nie wrócą już do normalnego toku nauczania. A skąd ty to człowieku możesz wiedzieć? Skąd możesz wiedzieć co będzie za rok, dwa, pięć? Nie masz o tym pojęcia, bo nikt nie jest tego w stanie jeszcze przewidzieć. Przysłanianie ignorancji nowomową i słowotokiem, nie spełniającym nawet zasad poprawnego i składnego wypowiadania się w języku ojczystym. A już pisanie w groteskowym tonie o jakiejś sprawie "spekulacji mieszkaniami" (podczas gdy polskie prawo karne nie zna w ogóle pojęcia "spekulacji") świadczy o tym, że takie wypowiedzi trzeba traktować w kategoriach psychiatrycznych. Poprzednik ma rację - samowolony "spec" od wszystkiego, który liczy na to, że  kiedy dowolne bzdury wypowiada z odpowiednim przekonaniem, to ludzie we wszystko uwierzą.
Nie dosyć, że ignorant (ci) i złośliwcy, to na dodatek nieudolni inwigilatorzy, którzy nie potrafią w XXI wieku zrozumieć tak prostego hasła, jak między innymi "telewizja internetowa". O siebie się martw (cie), bo akurat ta dziedzina IT powoduje, że nauka nigdy już nie wróci do poprzedniej formy. Cała reszta również nie wymaga nazbyt dużego intelektu, a jedynie zrozumienia różnicy pomiędzy modą a trendem, bo jedno jest zmienne, a drugie trwałe. Tak poza tym, to musiała nieźle dopiec prawda o dorabianiu na "odstępnym" i to jeszcze na etapie braku pozwolenia na budowę. Jeszcze przyjdzie czas na zwroty prowizji za pomoc w uzyskiwaniu tym sposobem przychylności instytucji za przeproszeniem publicznych. Niestety nie mam dla Was pomyślnych informacji, bo o ile za naszym lubelskim przykładem większość parafii ma telewizje internetowe, to nie są one interaktywne, co oznaczam, że wcześniej lub później trzeba będzie udać się do konfesjonałów. Amen!
Jeszcze przyjdzie czas, kiedy z tego nienawistnego hejtowania, oskarżania wszystkich o wszystko i świadomego snucia bredni przyjdzie zapłacić przed sądem ponadludzkim. Spowiadasz się z tych nieustających insynuacji napompowanego ego? Niedobrze mi się robi na to "amen". Poczytaj sobie co to pycha człowieku.
 Wzajemnie! Dodaj do tego perfidię, własną perfidię.
 Wzajemnie! Dodaj do tego perfidię, własną perfidię. rozwiń
Avatar
kronikiekoszurii / 7 lipca 2020 r. o 15:59
+11
Mam znajomą w biurze notarialnym, które współpracuje z kilkoma deweloperami i szepnęła mi ona, że od marca w ogóle nikt nie zawiera umów deweloperskich. Jeśli to prawda, to to betonowanie okaże się wielkim niewypałem. U mnie na klatce zresztą też mniej więcej od marca są już dwa pustostany, wcześniej najmowane przez studentów.
POtwierdzam, jestem tym biurem notarialnym ;D Miej resztki godności osobistej trollu "kronikidewelorozwoju", takie teksty "onegdaj spotkałam koleżankę Grażynkę i powiedziała mnie, że...." to możesz innym ekoszurom wciskać. Tymczasem w świecie realnym biura deweloperów znowu wypełniły się ludźmi chętnymi do zakupów, tym razem także po to, żeby uciec przed inflacją.
Jesteś co najwyżej naganiaczem albo "dorabiaczem" na "odstępnym" na liście, które wręczane jest z ręki do ręki bez żadnej umowy, także notarialnej. W tym konkretnym przypadku najlepiej sprawę znają pracownicy banków, którzy przyjmują wnioski o zawieszenie spłaty rat kredytów hipotecznych, które nie tylko na pandemię koronawirusa stały się niespłacalne. Stan zagrożenia epidemicznego przyspieszył tylko procesy, które miały miejsce już wcześniej. Uczelnie wyższe podobnie jak szkoły podstawowe i średnie już nie wrócą do pełnego funkcjonowania w realu — tak jak szereg firm i to nie tylko branży IT, co oznacza, że w starym i nowym budownictwie będzie masa pustostanów. Twój największy problem może polegać nie na tym , że już nie dorobisz do wynagrodzenia na posadzie, ale, że sfrustrowany nabywca takiego lokalu za "odstępnym" stanie się świadkiem koronnym w sprawie spekulacji lokalami mieszkalnymi i to na etapie wniosku o pozwolenie na budowę.
Masa pustostanów, co? :) Gdybym był złośliwy to powiedziałbym co nieco o zdolnościach analizy biznesowej faceta, który co jakiś czas zwija kolejny interes, bo np. "telewizji internetowej" ludzie nie chcieli oglądać. Czyżby złośliwość wynikająca z frustracji? I te w gruncie rzeczy bezczelne, bo wygłaszane "eksperckim" tonem rojenia, że np. uczelnie rzekomo nie wrócą już do normalnego toku nauczania. A skąd ty to człowieku możesz wiedzieć? Skąd możesz wiedzieć co będzie za rok, dwa, pięć? Nie masz o tym pojęcia, bo nikt nie jest tego w stanie jeszcze przewidzieć. Przysłanianie ignorancji nowomową i słowotokiem, nie spełniającym nawet zasad poprawnego i składnego wypowiadania się w języku ojczystym. A już pisanie w groteskowym tonie o jakiejś sprawie "spekulacji mieszkaniami" (podczas gdy polskie prawo karne nie zna w ogóle pojęcia "spekulacji") świadczy o tym, że takie wypowiedzi trzeba traktować w kategoriach psychiatrycznych. Poprzednik ma rację - samowolony "spec" od wszystkiego, który liczy na to, że  kiedy dowolne bzdury wypowiada z odpowiednim przekonaniem, to ludzie we wszystko uwierzą.
Nie dosyć, że ignorant (ci) i złośliwcy, to na dodatek nieudolni inwigilatorzy, którzy nie potrafią w XXI wieku zrozumieć tak prostego hasła, jak między innymi "telewizja internetowa". O siebie się martw (cie), bo akurat ta dziedzina IT powoduje, że nauka nigdy już nie wróci do poprzedniej formy. Cała reszta również nie wymaga nazbyt dużego intelektu, a jedynie zrozumienia różnicy pomiędzy modą a trendem, bo jedno jest zmienne, a drugie trwałe. Tak poza tym, to musiała nieźle dopiec prawda o dorabianiu na "odstępnym" i to jeszcze na etapie braku pozwolenia na budowę. Jeszcze przyjdzie czas na zwroty prowizji za pomoc w uzyskiwaniu tym sposobem przychylności instytucji za przeproszeniem publicznych. Niestety nie mam dla Was pomyślnych informacji, bo o ile za naszym lubelskim przykładem większość parafii ma telewizje internetowe, to nie są one interaktywne, co oznaczam, że wcześniej lub później trzeba będzie udać się do konfesjonałów. Amen!
Jeszcze przyjdzie czas, kiedy z tego nienawistnego hejtowania, oskarżania wszystkich o wszystko i świadomego snucia bredni przyjdzie zapłacić przed sądem ponadludzkim. Spowiadasz się z tych nieustających insynuacji napompowanego ego? Niedobrze mi się robi na to "amen". Poczytaj sobie co to pycha człowieku.
Jeszcze przyjdzie czas, kiedy z tego nienawistnego hejtowania, oskarżania wszystkich o wszystko i świadomego snucia bredni przyjdzie zapłacić przed sądem ponadludzkim. Spowiadasz się z tych nieustających insynuacji napompowanego ego? Niedobrze mi się robi na to "amen". Poczytaj sobie co to pycha człowieku. rozwiń
Avatar
kronikiekoszurii / 7 lipca 2020 r. o 15:55
+12
Kolejna odsłona akademikowego dewelocwaniactwa. Tyle tylko, że pazerność może wkrótce niektórym geszefciarzom (i ich nieszczęsnym klientom-jelonkom) odbić się czkawką - ten balon już nie poleci.
Liczba pokoi w tzw. akedemikach i stancji prywatnych rosła w tempie ok. 5% rocznie od 10 lat, a jednocześnie liczba studentów w tym samym okresie malała rokrocznie o 5% (w tym roku pewno o 10+%). Nic dziwnego, że "pewny byznes" z wynajmu musiał dojść do ściany. Trochę szkoda tych, co się nabrali, ale z drugiej strony to właśnie oni nadmuchali powietrze w ten balon.
Sam sobie odpisujesz świrze-psychopato? :))))) Nie bój się, biznesy całej branży będą iść jeszcze długo jak ta lala, a ty zawistny chamie z zaburzeniami dalej będziesz hejtować latami, aż do końca swojej nędznej egzystencji. Może się wyspowiadaj z tego hejtowania, co? Najlepiej w parafii AF, to zrobi z tego materiał na youtube xD
Sam sobie odpisujesz świrze-psychopato? :))))) Nie bój się, biznesy całej branży będą iść jeszcze długo jak ta lala, a ty zawistny chamie z zaburzeniami dalej będziesz hejtować latami, aż do końca swojej nędznej egzystencji. Może się wyspowiadaj z tego hejtowania, co? Najlepiej w parafii AF, to zrobi z tego materiał na youtube xD rozwiń
Avatar
zosia_lsm / 7 lipca 2020 r. o 13:22
-15
Kolejna odsłona akademikowego dewelocwaniactwa. Tyle tylko, że pazerność może wkrótce niektórym geszefciarzom (i ich nieszczęsnym klientom-jelonkom) odbić się czkawką - ten balon już nie poleci.
 Liczba pokoi w tzw. akedemikach i stancji prywatnych rosła w tempie ok. 5% rocznie od 10 lat, a jednocześnie liczba studentów w tym samym okresie malała rokrocznie o 5% (w tym roku pewno o 10+%). Nic dziwnego, że "pewny byznes" z wynajmu musiał dojść do ściany. Trochę szkoda tych, co się nabrali, ale z drugiej strony to właśnie oni nadmuchali powietrze w ten balon.
 Liczba pokoi w tzw. akedemikach i stancji prywatnych rosła w tempie ok. 5% rocznie od 10 lat, a jednocześnie liczba studentów w tym samym okresie malała rokrocznie o 5% (w tym roku pewno o 10+%). Nic dziwnego, że "pewny byznes" z wynajmu musiał dojść do ściany. Trochę szkoda tych, co się nabrali, ale z drugiej strony to właśnie oni nadmuchali powietrze w ten balon. rozwiń
Avatar
zosia_lsm / 7 lipca 2020 r. o 13:15
-16
Mam znajomą w biurze notarialnym, które współpracuje z kilkoma deweloperami i szepnęła mi ona, że od marca w ogóle nikt nie zawiera umów deweloperskich. Jeśli to prawda, to to betonowanie okaże się wielkim niewypałem. U mnie na klatce zresztą też mniej więcej od marca są już dwa pustostany, wcześniej najmowane przez studentów.
Avatar
LAS / 7 lipca 2020 r. o 11:58
-17
Mam znajomą w biurze notarialnym, które współpracuje z kilkoma deweloperami i szepnęła mi ona, że od marca w ogóle nikt nie zawiera umów deweloperskich. Jeśli to prawda, to to betonowanie okaże się wielkim niewypałem. U mnie na klatce zresztą też mniej więcej od marca są już dwa pustostany, wcześniej najmowane przez studentów.
POtwierdzam, jestem tym biurem notarialnym ;D Miej resztki godności osobistej trollu "kronikidewelorozwoju", takie teksty "onegdaj spotkałam koleżankę Grażynkę i powiedziała mnie, że...." to możesz innym ekoszurom wciskać. Tymczasem w świecie realnym biura deweloperów znowu wypełniły się ludźmi chętnymi do zakupów, tym razem także po to, żeby uciec przed inflacją.
Jesteś co najwyżej naganiaczem albo "dorabiaczem" na "odstępnym" na liście, które wręczane jest z ręki do ręki bez żadnej umowy, także notarialnej. W tym konkretnym przypadku najlepiej sprawę znają pracownicy banków, którzy przyjmują wnioski o zawieszenie spłaty rat kredytów hipotecznych, które nie tylko na pandemię koronawirusa stały się niespłacalne. Stan zagrożenia epidemicznego przyspieszył tylko procesy, które miały miejsce już wcześniej. Uczelnie wyższe podobnie jak szkoły podstawowe i średnie już nie wrócą do pełnego funkcjonowania w realu — tak jak szereg firm i to nie tylko branży IT, co oznacza, że w starym i nowym budownictwie będzie masa pustostanów. Twój największy problem może polegać nie na tym , że już nie dorobisz do wynagrodzenia na posadzie, ale, że sfrustrowany nabywca takiego lokalu za "odstępnym" stanie się świadkiem koronnym w sprawie spekulacji lokalami mieszkalnymi i to na etapie wniosku o pozwolenie na budowę.
Masa pustostanów, co? :) Gdybym był złośliwy to powiedziałbym co nieco o zdolnościach analizy biznesowej faceta, który co jakiś czas zwija kolejny interes, bo np. "telewizji internetowej" ludzie nie chcieli oglądać. Czyżby złośliwość wynikająca z frustracji? I te w gruncie rzeczy bezczelne, bo wygłaszane "eksperckim" tonem rojenia, że np. uczelnie rzekomo nie wrócą już do normalnego toku nauczania. A skąd ty to człowieku możesz wiedzieć? Skąd możesz wiedzieć co będzie za rok, dwa, pięć? Nie masz o tym pojęcia, bo nikt nie jest tego w stanie jeszcze przewidzieć. Przysłanianie ignorancji nowomową i słowotokiem, nie spełniającym nawet zasad poprawnego i składnego wypowiadania się w języku ojczystym. A już pisanie w groteskowym tonie o jakiejś sprawie "spekulacji mieszkaniami" (podczas gdy polskie prawo karne nie zna w ogóle pojęcia "spekulacji") świadczy o tym, że takie wypowiedzi trzeba traktować w kategoriach psychiatrycznych. Poprzednik ma rację - samowolony "spec" od wszystkiego, który liczy na to, że  kiedy dowolne bzdury wypowiada z odpowiednim przekonaniem, to ludzie we wszystko uwierzą.
Nie dosyć, że ignorant (ci) i złośliwcy, to na dodatek nieudolni inwigilatorzy, którzy nie potrafią w XXI wieku zrozumieć tak prostego hasła, jak między innymi "telewizja internetowa". O siebie się martw (cie), bo akurat ta dziedzina IT powoduje, że nauka nigdy już nie wróci do poprzedniej formy. Cała reszta również nie wymaga nazbyt dużego intelektu, a jedynie zrozumienia różnicy pomiędzy modą a trendem, bo jedno jest zmienne, a drugie trwałe. Tak poza tym, to musiała nieźle dopiec prawda o dorabianiu na "odstępnym" i to jeszcze na etapie braku pozwolenia na budowę. Jeszcze przyjdzie czas na zwroty prowizji za pomoc w uzyskiwaniu tym sposobem przychylności instytucji za przeproszeniem publicznych. Niestety nie mam dla Was pomyślnych informacji, bo o ile za naszym lubelskim przykładem większość parafii ma telewizje internetowe, to nie są one interaktywne, co oznaczam, że wcześniej lub później trzeba będzie udać się do konfesjonałów. Amen!
Nie dosyć, że ignorant (ci) i złośliwcy, to na dodatek nieudolni inwigilatorzy, którzy nie potrafią w XXI wieku zrozumieć tak prostego hasła, jak między innymi "telewizja internetowa". O siebie się martw (cie), bo akurat ta dziedzina IT powoduje, że nauka nigdy już nie wróci do poprzedniej formy. Cała reszta również nie wymaga nazbyt dużego intelektu, a jedynie zrozumienia różnicy pomiędzy modą a trendem, bo jedno jest zmienne, a drugie trwałe. Tak poza tym, to musiała nieźle dopiec prawda o dorabianiu na "odstę... rozwiń
Avatar
majormmm / 7 lipca 2020 r. o 11:52
+16
Mam znajomą w biurze notarialnym, które współpracuje z kilkoma deweloperami i szepnęła mi ona, że od marca w ogóle nikt nie zawiera umów deweloperskich. Jeśli to prawda, to to betonowanie okaże się wielkim niewypałem. U mnie na klatce zresztą też mniej więcej od marca są już dwa pustostany, wcześniej najmowane przez studentów.
POtwierdzam, jestem tym biurem notarialnym ;D Miej resztki godności osobistej trollu "kronikidewelorozwoju", takie teksty "onegdaj spotkałam koleżankę Grażynkę i powiedziała mnie, że...." to możesz innym ekoszurom wciskać. Tymczasem w świecie realnym biura deweloperów znowu wypełniły się ludźmi chętnymi do zakupów, tym razem także po to, żeby uciec przed inflacją.
Jesteś co najwyżej naganiaczem albo "dorabiaczem" na "odstępnym" na liście, które wręczane jest z ręki do ręki bez żadnej umowy, także notarialnej. W tym konkretnym przypadku najlepiej sprawę znają pracownicy banków, którzy przyjmują wnioski o zawieszenie spłaty rat kredytów hipotecznych, które nie tylko na pandemię koronawirusa stały się niespłacalne. Stan zagrożenia epidemicznego przyspieszył tylko procesy, które miały miejsce już wcześniej. Uczelnie wyższe podobnie jak szkoły podstawowe i średnie już nie wrócą do pełnego funkcjonowania w realu — tak jak szereg firm i to nie tylko branży IT, co oznacza, że w starym i nowym budownictwie będzie masa pustostanów. Twój największy problem może polegać nie na tym , że już nie dorobisz do wynagrodzenia na posadzie, ale, że sfrustrowany nabywca takiego lokalu za "odstępnym" stanie się świadkiem koronnym w sprawie spekulacji lokalami mieszkalnymi i to na etapie wniosku o pozwolenie na budowę.
Masa pustostanów, co? :) Gdybym był złośliwy to powiedziałbym co nieco o zdolnościach analizy biznesowej faceta, który co jakiś czas zwija kolejny interes, bo np. "telewizji internetowej" ludzie nie chcieli oglądać. Czyżby złośliwość wynikająca z frustracji? I te w gruncie rzeczy bezczelne, bo wygłaszane "eksperckim" tonem rojenia, że np. uczelnie rzekomo nie wrócą już do normalnego toku nauczania. A skąd ty to człowieku możesz wiedzieć? Skąd możesz wiedzieć co będzie za rok, dwa, pięć? Nie masz o tym pojęcia, bo nikt nie jest tego w stanie jeszcze przewidzieć. Przysłanianie ignorancji nowomową i słowotokiem, nie spełniającym nawet zasad poprawnego i składnego wypowiadania się w języku ojczystym. A już pisanie w groteskowym tonie o jakiejś sprawie "spekulacji mieszkaniami" (podczas gdy polskie prawo karne nie zna w ogóle pojęcia "spekulacji") świadczy o tym, że takie wypowiedzi trzeba traktować w kategoriach psychiatrycznych. Poprzednik ma rację - samowolony "spec" od wszystkiego, który liczy na to, że  kiedy dowolne bzdury wypowiada z odpowiednim przekonaniem, to ludzie we wszystko uwierzą.
 Ręce ale i nogi opadają jak się czyta brednie wypisywane przez Andrzeja aka LAS. To jest jeden z największych mitomanów i megalomanów w historii świata.
 Ręce ale i nogi opadają jak się czyta brednie wypisywane przez Andrzeja aka LAS. To jest jeden z największych mitomanów i megalomanów w historii świata. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 50

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mężczyzna poszedł do znajomego zapalić papierosa. Przy okazji ukradł portfel z pieniędzmi

Mężczyzna poszedł do znajomego zapalić papierosa. Przy okazji ukradł portfel z pieniędzmi

Jak słusznie zauważyła lubelska policja, okazja czyni złodzieja. 51-latek przyszedł do znajomego zapalić papierosa, a wyszedł z jego portfelem i przestępstwem na koncie. Długo się tym łupem nie nacieszył, bo funkcjonariusze szybko go namierzyli. Jedno jest pewne - amator cudzych rzeczy może już nie odzyskać zaufania swojego znajomego.

"Ukochany Kraj" - recital Danuty Błażejczyk w Nałęczowie
15 sierpnia 2020, 16:00

"Ukochany Kraj" - recital Danuty Błażejczyk w Nałęczowie

Nałęczowski Ośrodek Kultury (ul. Lipowa 6) zaprasza 15 sierpnia o godz. 16 na recital Danuty Błażejczyk "Ukochany Kraj" z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Edach Budowlani Lublin celują w czwórkę

Edach Budowlani Lublin celują w czwórkę

Na inaugurację nowego sezonu Edach Budowlani Lublin zmierzą się na wyjeździe z Awentą Pogonią Siedlce. Początek sobotniego meczu o godzinie 16.

Stacja Lublin Zachodni. Powstanie nowe dojście do kolejowego peronu
galeria

Stacja Lublin Zachodni. Powstanie nowe dojście do kolejowego peronu

Trzy firmy chcą zbudować dojście z kolejowego peronu Lublin Zachodni do pobliskiego os. Poręba. Tylko jedna z nich zaoferowała cenę mieszczącą się w kwocie zarezerwowanej przez miasto na zapłatę. Pozostali zainteresowani życzą sobie dwukrotnie więcej pieniędzy.

Sklep w Zamościu jak ze snu. Sprzedawczyni - rajski ptak. "Był jak prawdziwy sezam z bajki"

Sklep w Zamościu jak ze snu. Sprzedawczyni - rajski ptak. "Był jak prawdziwy sezam z bajki"

„Kochałam ten sklep, był jak prawdziwy sezam z bajki”. To jedno z wielu wspomnień jakimi się dzielą osoby, które choć raz były przy ul. Daniłowskiego 1. W miejscu gdzie handlowało rodzeństwo Malinowskich, pojawiła się pamiątkowa tablica. To ewenement w historii miasta. A może kraju?

Lublin: Polujesz na koncerty na Innych Brzmieniach? Uzbrój się w cierpliwość

Lublin: Polujesz na koncerty na Innych Brzmieniach? Uzbrój się w cierpliwość

Z dzisiaj na poniedziałek przesunięty został termin rozdawania wejściówek na tegoroczny festiwal Inne Brzmienia

Ministerstwo Zdrowia: Polska jest jednym z liderów w negocjacjach, aby pozyskać szczepionkę na koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia: Polska jest jednym z liderów w negocjacjach, aby pozyskać szczepionkę na koronawirusa

Polska jest jednym z liderów w negocjacjach, aby pozyskać szczepionkę na koronawirusa. W istotny sposób wpływa na ich przebieg - powiedział w piątek wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

14 tys. wniosków w programie Moja Woda. "Jest to jednak rozwiązanie drobne i nie rozwiązuje problemu systemowego"

14 tys. wniosków w programie Moja Woda. "Jest to jednak rozwiązanie drobne i nie rozwiązuje problemu systemowego"

Rządowy program zwany „Oczkiem wodnym plus” wzbudził duże zainteresowanie Polaków. W pierwszym miesiącu działania programu Moja Woda o dofinansowanie do budowy zbiornika na deszczówkę zawnioskowało 14 tys. osób

Międzyrzec Podlaski. Pożyczyli audi i rozbili je w rowie