Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 lutego 2020 r.
6:37

Największe korki mamy we wtorki. Kierowcy z Lublina spędzają w korkach cztery dni w roku

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
7 35 A A
Przeciętna podróż przez miasto w porze popołudniowego szczytu wydłuża się z powodu zatorów średnio o 13 minut
Przeciętna podróż przez miasto w porze popołudniowego szczytu wydłuża się z powodu zatorów średnio o 13 minut (fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

Cztery dni i pięć godzin – tyle czasu rocznie spędza w korkach przeciętny lubelski kierowca. To nie jest najgorszy wynik, bo Lublin zajął dopiero 172. miejsce w rankingu najbardziej zakorkowanych miast świata. Ranking Tom Tom Index powstaje w oparciu o dane z nawigacji samochodowych i obejmuje 416 miast.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W zestawieniu za rok 2019 najbardziej zakorkowanym miastem świata okazało się 10-milionowe Bengaluru w Indiach, gdzie przeciętny kierowca traci w korkach w ciągu roku aż dziesięć dni i trzy godziny. Drugie miejsce zajmuje filipińska stolica Manila, trzecia jest Bogota, czyli stolica Kolumbii.

W światowym rankingu na 19. pozycji uplasowała się Łódź, na 22. Kraków, natomiast Lublin dopiero na 172., dokładnie pomiędzy Lozanną a Salzburgiem. W samej Europie najdłużej stało się w Moskwie, tuż za nią znalazł się Istambuł, na trzecim miejscu Kijów, zaś Łódź jest na ósmym.

W Polsce ranking za rok 2019 obejmuje dwanaście miast. Za najbardziej zakorkowaną Łodzią znalazły się kolejno: Kraków, Poznań, Warszawa, Wrocław, Bydgoszcz, Trójmiasto, Szczecin, Lublin, Białystok, Bielsko-Biała i aglomeracja katowicka.

Jak stoimy w Lublinie

Z rankingu dowiadujemy się również, że w Lublinie przeciętny kierowca spędza w korkach cztery dni i pięć godzin rocznie, a w tym czasie mógłby usmażyć 2919 naleśników, upiec 4858 ciasteczek lub obejrzeć 89 odcinków serialu „Gra o tron”. Dla porównania: przeciętny mieszkaniec najbardziej w Polsce zakorkowanej Łodzi tkwi w zatorach siedem dni i 18 godzin rocznie.

W Lublinie największe korki są rano po godz. 7, a popołudniami między godz. 15 a 17. Przeciętna podróż wydłużała się przez zatory o 11 minut rano oraz 13 minut w porze popołudniowego szczytu. W zeszłym roku statystycznie największe korki były w Lublinie we wtorki między godz. 16 a 17.

Tu jest największy ruch

Które ulice są najbardziej obciążone ruchem? Urząd Miasta nie ma pełnych danych za zeszły rok, bo zlecił tylko częściowe pomiary. Kompletne dane pochodzą z roku 2018. Wynika z nich, że między godz. 16 a 17 wśród ulic, po których porusza się najwięcej pojazdów jest m.in. al. Solidarności, al. Tysiąclecia, al. Witosa, czy też odcinek Mełgiewskiej między al. Andersa a Turystyczną.

Rok temu było nieco lepiej

W światowym rankingu najbardziej zakorkowanych miast za rok 2018 Lublin był o osiem pozycji niżej, zajmował 180. miejsce. Łączny czas marnowany w ciągu roku w ulicznych korkach był krótszy o siedem godzin niż w roku 2019.

e-Wydanie

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 lutego 2020 o 07:39
+12
Dzisiaj paraliż to będzie na Diamentowej koło 16. Pozdrawiam kierowców i życzę szybkiego, bezpiecznego przebicia się przez to zatwardzenie! :)
Avatar
jan / 11 lutego 2020 o 08:27
+11
Tylko debil nie widzi korelacji pomiędzy zwiększającymi się korkami i nowymi buspasami!
Tylko debil nie widzi korelacji pomiędzy rosnącą liczbą samochodów i korkami. Dlaczego pasażerowie komunikacji zbiorowej, wydajniejszej niż osobowki mają stać w korkach STWORZONYCH przez kierowców. Macie jeden pas, oddajcie drugi autobusom. To sprawiedliwe.
 Tylko że ZTM zatrzymał się mentalnie 10 lat temu kiedy powstał i jest ślepy. Nie widzi że osiedla na Ponikwodzie, Felinie, Wrotkowie czy na Węglinie południe się bardzo rozrosły, a oni zamiast kierować komunikacją dalej z nowymi połączeniami dalej rzeźbią z istniejącymi liniami, wydłużając je na wioski, podczas gdy coraz większe osiedla są coraz gorzej skomunikowane z centrum, a komunikacja dociera na skraj osiedla który jest coraz dalej. Nie ma co się dziwić że jak ludzie zaczną jeździć samochodami to nawet darmowa komunikacja nie przekona ich do przesiadki do autobusu który nie dość że jeździ dookoła, jest raz na godzinę i do tego o niskim standardzie. Jest rok 2020 i pojazd bez klimatyzacji czy biletomatu nie powinien opuścić bram zajezdni !! Nie mówiąc już o szybkich liniach łączących dzielnice sypialne z pominięciem centrum. obecna komunikacja powinna być albo zlikwidowana albo całkowicie przebusowana.
 Tylko że ZTM zatrzymał się mentalnie 10 lat temu kiedy powstał i jest ślepy. Nie widzi że osiedla na Ponikwodzie, Felinie, Wrotkowie czy na Węglinie południe się bardzo rozrosły, a oni zamiast kierować komunikacją dalej z nowymi połączeniami dalej rzeźbią z istniejącymi liniami, wydłużając je na wioski, podczas gdy coraz większe osiedla są coraz gorzej skomunikowane z centrum, a komunikacja dociera na skraj osiedla który jest coraz dalej. Nie ma co się dziwić że jak ludzie zaczną jeździć samochodami to nawet darmowa komunikac... rozwiń
Avatar
Gość / 11 lutego 2020 o 07:56
+11
Napiszcie artykuł o remoncie wiaduktu na Diamentowej. Kto, po co, od kiedy do kiedy, za ile i dlaczego tak długo. Może ktoś się obudzi i przyśpieszy prace, które paraliżują sporą część miasta...
Avatar
Gość / 11 lutego 2020 o 07:58
+10
No pięknie, przebudowa Fabrycznej i ronda nic nie zmieniła a nawet pogorszyła sytuację. Czy po to wydano wielkie pieniądze by korki były jeszcze większe?
Avatar
HI / 11 lutego 2020 o 07:26
+9
"Największe korki mamy we wtorki"××× Najwięcej wody lejemy w środy. Lipę na trzy kartki drukujemy w czwartki. Jeśli są wyjątki, to tylko w piątki. :)
Avatar
lsm / 11 lutego 2020 o 08:39
+8
Lublin nie ma drogi N-S (północ- południe), która kanalizuje ruch pomiędzy Czechowem, Kaliną a Porębą i Czubami. Zawsze przed wyborami pojawiały się w mediach tunele, estakady i ślimaki. Niestety po wyborach temat się urywał, a problem zostawał.
Avatar
K-M / 11 lutego 2020 o 10:14
+6
Pis gdzie te sukcesy????? Służba zdrowia klapa. Szkolnictwo klapa. Ochrona środowiska klapa. Gospodarka klapa. Polityka zagraniczna klapa. Wymiar sprawiedliwości klapa. DROŻYZNA W SKLEPACH SUKCES. DROŻYZNA to jedyny wymierny sukces pis i dudy. Pis to banda nieudaczników którzy nie mają pomysłu na Polskę.
5 lat wzrostu gospodarki o 4% rok do roku, ograniczenie kradzież państwowej kasy, do której w latach rządów PO nie trafiło 500 mld zł, wzrost zarobków o 7%, rok do roku, zdecydowanie większy od inflacji. I to wszystko przy destrukcyjnych działaniach opozycji, sądów, od I dnia rządów PiS dążących do obalenia tego rządu przy, a właściwie działaniami unijnych instytucji.
Brawo! Biuro Propagandy PiS byłoby z ciebie dumne. To teraz jeszcze napisz ile PiS wprowadziło nowych podatków a z tych już istniejących wymień te które nie poszły w górę(będzie łatwiej bo wymienienie tych które poszły w górę zajęłoby ci ze dwa dni).
Co ty bredzisz trollu? Podatki zostały obniżone. Tak własnie wygląda propaganda w wykonaniu ratusza.
 R ząd PiS wprowadził już 31 nowych podatków i podwyżek: 1. Podatek bankowy, czyli od kredytów, 2. Podatek handlowy, czyli od zakupów, 3. Podatek „galeryjny" - początkowo od galerii handlowych i biurowców, 4. następnie od wszelkich nieruchomości komercyjnych, 5. w tym nawet od budynków z mieszkaniami na wynajem. 6. Rząd utrzymał wyższą stawkę VAT 23% 7. Podniósł VAT z 8 na 23% na wybrane produkty, m.in. na prezerwatywy. 8. Postanowił owatować „Noc Muzeów" i inne imprezy promujące instytucje kultury (muzea nie będą mogły w całości odliczać VAT-u z faktur dokumentujących wydatki związane z organizacją tych imprez). 9. Zaostrzył sposób naliczania akcyzy od samochodów sprowadzanych z zagranicy 10. i opodatkowania farm wiatrowych. 11. Zamroził progi w PIT. 12. Wprowadził "daninę solidarnościową" 13. Zlikwidował liniowy PIT dla przedsiębiorców. 14. zniósł limit składek emerytalno-rentowych, 15. obniżył do zera kwotę wolną od wysokich zarobków 16. i pozbawił wiele grup podatników możliwości korzystania z 50% kosztów uzyskania przychodów. 17. Opodatkował wkłady pieniężne wnoszone do firm 18. oraz przychody z dziedziczonego majątku lub 19. otrzymanego jako darowizna, którego nie będzie można już amortyzować (w lipcu ma zostać przywrócona możliwość amortyzowania dziedziczonego majtku). 20. Ograniczył możliwość zaliczania do kosztów podatkowych wydatków poniesionych na usługi świadczone przez podmioty powiązane, na odsetki, opłaty, premie, czy prowizje od pożyczek i kredytów, jak również na znaki towarowe, czy licencje. 21. Zlikwidował możliwość pomniejszania przychodów z działalności operacyjnej o koszty uzyskania przychodów kapitałowych. 22. Zawęził listę przychodów (dochodów) z tytułu udziału w spółce kapitałowej zwolnionych z opodatkowania. Oprócz wyżej wymienionych rząd zwiększył lub wprowadził quasi-fiskalne opłaty: 23. opłatę przejściową. 24. i tzw. opłatę mocową za prąd, 25. opłatę emisyjną od paliw, 26. opłatę wodną, 27. opłatę jakościową za badanie techniczne pojazdów 28. i opłatę dodatkową, jeśli przeprowadzi się je po terminie, 29. opłatę denną od przystani, 30. opłatę recyklingową 31. a teraz nową podwyżkę opłat za wywóz niesegregowanych śmieci!
 R ząd PiS wprowadził już 31 nowych podatków i podwyżek: 1. Podatek bankowy, czyli od kredytów, 2. Podatek handlowy, czyli od zakupów, 3. Podatek „galeryjny" - początkowo od galerii handlowych i biurowców, 4. następnie od wszelkich nieruchomości komercyjnych, 5. w tym nawet od budynków z mieszkaniami na wynajem. 6. Rząd utrzymał wyższą stawkę VAT 23% 7. Podniósł VAT z 8 na 23% na wybrane produkty, m.in. na prezerwatywy. 8. Postanowił owatować „Noc Muzeów&... rozwiń
Avatar
Gość / 11 lutego 2020 o 08:34
+5
To wina mpk Lublin. Autobusów jest mało i są niekomfortowe. Dzięki temu mamy korki i trujemy się nawzajem.
Avatar
Gość / 11 lutego 2020 o 07:23
+5
Największe miasto w Polsce bez tramwajów, to co się dziwić...
Avatar
Zenon / 11 lutego 2020 o 12:13
+4
Główną przyczyną korków w południowej części miasta jest wyjątkowo niezdarnie prowadzony remont wiaduktu nad Diamentową i mostu kolejowego nad Janowską a to jest wina dziadowskiego PKP podległego ministrowi transportu a nie władzom miejskim.
Avatar
asik / 2 dni temu o 12:52
+2
Chętnie się przesiądę jak tylko znajdzie się autobus którym z roztocza dojadę do centrum szybciej niż w 40 min. Zabierają szybkie autobusy jak 10 a zostawiają takie które ciągną się jak gluty. I buspas nic nie pomoże jak autobus objeżdża dookoła 5 osiedli. Niech sami sobie tym jeżdżą.
Avatar
małe miki / 11 lutego 2020 o 23:41
0
Wtorek jest każdego dnia.
Avatar
sztuką / 11 lutego 2020 o 19:20
+3
No wlasnie, co z tym tramwajem...już co najmniej 2 razy przez ostatnie 100 lat były przymiarki....do 3 razy sztuka!!
Avatar
Magik / 11 lutego 2020 o 18:20
+3
Odpowiedź jest na zdjęciu promującym artykuł- megapotężny korek przed Rondem koło Gali po tym jak zuchy z ZDiM włączyły światła na rondzie. Prezydent nie reaguje na ich poczynania i utrudnianie życia mieszkańcom. Batman przybywaj !! Weź ze sobą Supermena i Kapitana Amerykę. Bo chyba tylko to może nam pomóc.
Avatar
Gość / 11 lutego 2020 o 15:39
+3
Wadliwy układ komunikacyjny, przewlekłe remonty i brak kolei metropolitalnej.Poprawy nie będzie.
Avatar
JarkaKot / 11 lutego 2020 o 12:24
-1
Pis to syf.
Avatar
Zenon / 11 lutego 2020 o 12:13
+4
Główną przyczyną korków w południowej części miasta jest wyjątkowo niezdarnie prowadzony remont wiaduktu nad Diamentową i mostu kolejowego nad Janowską a to jest wina dziadowskiego PKP podległego ministrowi transportu a nie władzom miejskim.
Avatar
Gość 51 / 11 lutego 2020 o 10:35
0
Do palaczy, właśnie pojawiła się informacja o średnich placach w 2019 r. to 4900 zł, o 600 zł wyższa od średniej z 2018. Wzrost zarobków przekłada się na ilość samochodów w polskich rodzinach, a co wpływa na korki na naszych ulicach - co widać i czuć.
Avatar
deweloperzy / 11 lutego 2020 o 10:19
+1
Pis gdzie te sukcesy????? Służba zdrowia klapa. Szkolnictwo klapa. Ochrona środowiska klapa. Gospodarka klapa. Polityka zagraniczna klapa. Wymiar sprawiedliwości klapa. DROŻYZNA W SKLEPACH SUKCES. DROŻYZNA to jedyny wymierny sukces pis i dudy. Pis to banda nieudaczników którzy nie mają pomysłu na Polskę.
5 lat wzrostu gospodarki o 4% rok do roku, ograniczenie kradzież państwowej kasy, do której w latach rządów PO nie trafiło 500 mld zł, wzrost zarobków o 7%, rok do roku, zdecydowanie większy od inflacji. I to wszystko przy destrukcyjnych działaniach opozycji, sądów, od I dnia rządów PiS dążących do obalenia tego rządu przy, a właściwie działaniami unijnych instytucji.
Brawo! Biuro Propagandy PiS byłoby z ciebie dumne. To teraz jeszcze napisz ile PiS wprowadziło nowych podatków a z tych już istniejących wymień te które nie poszły w górę(będzie łatwiej bo wymienienie tych które poszły w górę zajęłoby ci ze dwa dni).
 A deweloperzy w Lublinie płacą podatki?
 A deweloperzy w Lublinie płacą podatki? rozwiń
Avatar
dobrze / 11 lutego 2020 o 10:17
-6
Pis gdzie te sukcesy????? Służba zdrowia klapa. Szkolnictwo klapa. Ochrona środowiska klapa. Gospodarka klapa. Polityka zagraniczna klapa. Wymiar sprawiedliwości klapa. DROŻYZNA W SKLEPACH SUKCES. DROŻYZNA to jedyny wymierny sukces pis i dudy. Pis to banda nieudaczników którzy nie mają pomysłu na Polskę.
5 lat wzrostu gospodarki o 4% rok do roku, ograniczenie kradzież państwowej kasy, do której w latach rządów PO nie trafiło 500 mld zł, wzrost zarobków o 7%, rok do roku, zdecydowanie większy od inflacji. I to wszystko przy destrukcyjnych działaniach opozycji, sądów, od I dnia rządów PiS dążących do obalenia tego rządu przy, a właściwie działaniami unijnych instytucji.
Brawo! Biuro Propagandy PiS byłoby z ciebie dumne. To teraz jeszcze napisz ile PiS wprowadziło nowych podatków a z tych już istniejących wymień te które nie poszły w górę(będzie łatwiej bo wymienienie tych które poszły w górę zajęłoby ci ze dwa dni).
Co ty bredzisz trollu? Podatki zostały obniżone. Tak własnie wygląda propaganda w wykonaniu ratusza.
R   ząd PiS wprowadził już 31 nowych podatków i podwyżek:     1. Podatek bankowy, czyli od kredytów,     2. Podatek handlowy, czyli od zakupów,     3. Podatek „galeryjny" - początkowo od galerii handlowych i biurowców,     4. następnie od wszelkich nieruchomości komercyjnych,     5. w tym nawet od budynków z mieszkaniami na wynajem.     6. Rząd utrzymał wyższą stawkę VAT 23%     7. Podniósł VAT z 8 na 23% na wybrane produkty, m.in. na prezerwatywy.     8. Postanowił owatować „Noc Muzeów" i inne imprezy promujące instytucje kultury (muzea nie będą mogły w całości odliczać VAT-u z faktur dokumentujących wydatki związane z organizacją tych imprez).     9. Zaostrzył sposób naliczania akcyzy od samochodów sprowadzanych z zagranicy     10. i opodatkowania farm wiatrowych.     11. Zamroził progi w PIT.     12. Wprowadził "daninę solidarnościową"     13. Zlikwidował liniowy PIT dla przedsiębiorców.     14. zniósł limit składek emerytalno-rentowych,     15. obniżył do zera kwotę wolną od wysokich zarobków     16. i pozbawił wiele grup podatników możliwości korzystania z 50% kosztów uzyskania przychodów.     17. Opodatkował wkłady pieniężne wnoszone do firm     18. oraz przychody z dziedziczonego majątku lub     19. otrzymanego jako darowizna, którego nie będzie można już amortyzować (w lipcu ma zostać przywrócona możliwość amortyzowania dziedziczonego majtku).     20. Ograniczył możliwość zaliczania do kosztów podatkowych wydatków poniesionych na usługi świadczone przez podmioty powiązane, na odsetki, opłaty, premie, czy prowizje od pożyczek i kredytów, jak również na znaki towarowe, czy licencje.     21. Zlikwidował możliwość pomniejszania przychodów z działalności operacyjnej o koszty uzyskania przychodów kapitałowych.     22. Zawęził listę przychodów (dochodów) z tytułu udziału w spółce kapitałowej zwolnionych z opodatkowania. Oprócz wyżej wymienionych rząd zwiększył lub wprowadził quasi-fiskalne opłaty:     23. opłatę przejściową.     24. i tzw. opłatę mocową za prąd,     25. opłatę emisyjną od paliw,     26. opłatę wodną,     27. opłatę jakościową za badanie techniczne pojazdów     28. i opłatę dodatkową, jeśli przeprowadzi się je po terminie,     29. opłatę denną od przystani,     30. opłatę recyklingową     31. a teraz nową podwyżkę opłat za wywóz niesegregowanych śmieci!
 I dobrze - zrobili to czego PO nie było w stanie zrobić przez 8 lat.
 I dobrze - zrobili to czego PO nie było w stanie zrobić przez 8 lat. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zebrała 400 tys. zł na walkę z rakiem. Okazało się, że nie jest chora
Reportaż Uwagi! TVN
film

Zebrała 400 tys. zł na walkę z rakiem. Okazało się, że nie jest chora 1 0

- Wesprzyjcie mnie, nie pozwólcie, żebym umarła – prosiła ze łzami w oczach. Historia 40-letniej matki dwójki dzieci zmagającej się z rzadkim nowotworem poruszyła tysiące osób. Jej choroba okazała się fikcją.

LUK Politechnika gra dzisiaj ważny mecz z Mickiewiczem Kluczbork

LUK Politechnika gra dzisiaj ważny mecz z Mickiewiczem Kluczbork 0 0

W 22. kolejce spotkań LUK Politechnika Lublin zagra na wyjeździe z Mickiewiczem Kluczbork już w czwartek. Powodem przyspieszenia terminu meczu są kłopoty gospodarzy z halą w weekend

Wypadek na trasie Lublin-Chełm na krajowej "12". Jedna osoba w szpitalu

Wypadek na trasie Lublin-Chełm na krajowej "12". Jedna osoba w szpitalu 0 0

Do wypadku doszło w miejscowości Stołpie (pow. chełmski) na trasie Lublin-Chełm na drodze krajowej nr 12. Jedna osoba została poszkodowana.

Dziesiątki zatrzymanych, wyłudzanie podatku VAT na masową skalę

Dziesiątki zatrzymanych, wyłudzanie podatku VAT na masową skalę 0 2

Zatrzymano ponad 20 osób podejrzanych o wyłudzanie podatku VAT na masową skalę. W akcji brali udział policjanci z CBŚP, agencji ABW oraz celnicy. Według śledczych, podejrzani wyłudzili przynajmniej 35 mln zł.

Liga Mistrzów. RB Lipsk zdobył Londyn

Liga Mistrzów. RB Lipsk zdobył Londyn 0 0

Totalna dominacja w Londynie i pogrom w Mediolanie. Tak można podsumować w skrócie środowe starcia 1/8 finału najlepszych europejskich rozgrywek

Wyburzanie budynków szpitala przy ulicy Staszica w Lublinie [transmisja na żywo, wideo]
film

Wyburzanie budynków szpitala przy ulicy Staszica w Lublinie [transmisja na żywo, wideo] 0 6

Ulica Staszica jest już zamknięta dla ruchu samochodów, ale piesi mogą się tędy przemieszczać.

Zima się skończyła, zanim się zaczęła. Żurawie już przyleciały do Poleskiego Parku Narodowego

Zima się skończyła, zanim się zaczęła. Żurawie już przyleciały do Poleskiego Parku Narodowego 19 2

Losy wojny przyrody z kalendarzem są raczej przesądzone – zima się skończyła, zanim się zaczęła i wszystko wskazuje, że pojęcie przedwiośnia będzie już znane z literatury. Jest ciepło, dni są coraz dłuższe. Szybciej od człowieka zareagowała przyroda.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lutego 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lutego 2020 r. 0 0

Azoty Puławy – Energa MKS Kalisz 32:23. Witamy w ćwierćfinale Pucharu Polski [zdjęcia]
galeria

Azoty Puławy – Energa MKS Kalisz 32:23. Witamy w ćwierćfinale Pucharu Polski [zdjęcia] 0 0

Pewne zwycięstwo Azotów Puławy w 1/8 finału Pucharu Polski. Długo środowe spotkanie z Energą MKS Kalisz było wyrównane, ale gospodarze świetnie finiszowali i ostatecznie pokonali rywali 32:23.

A może szlaban przy wjeździe do Parku Radziwiłłowskiego w Białej Podlaskiej?

A może szlaban przy wjeździe do Parku Radziwiłłowskiego w Białej Podlaskiej? 2 8

Bialscy Bezpartyjni Samorządowcy proponują władzom miasta rozwiązanie problemu wjazdu do parku. Od 7 lutego obowiązuje tu zakaz ruchu.

Lublin: Koziołek poszedł się kąpać

Lublin: Koziołek poszedł się kąpać 0 1

Z Krakowskiego Przedmieścia zniknął uliczny zdrój w postaci koziołka ustawiony przez miejskie wodociągi u wylotu ul. Wróblewskiego.

Większych wycinek na górkach czechowskich na razie nie będzie. TBV poprosiła, żeby nie rozpatrywać jej wniosków

Większych wycinek na górkach czechowskich na razie nie będzie. TBV poprosiła, żeby nie rozpatrywać jej wniosków 27 41

Zawieszone zostały wszystkie postępowania w sprawie zgody na wycinkę 220 drzew z górek czechowskich. Poprosił o to właściciel terenu, spółka TBV Investment, choć wcześniej wnioskowała o zgodę na cięcia. Mimo to na górki wkroczyli pilarze i wycięli część drzew, ale takich, na które nie trzeba mieć pozwolenia.

Przemysław Czarnek w sztabie wyborczym Andrzeja Dudy

Przemysław Czarnek w sztabie wyborczym Andrzeja Dudy 0 28

Lubelski poseł Przemysław Czarnek znalazł się w składzie ścisłego sztabu wyborczego starającego się w nadchodzących wyborach o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy.

Rekordowa frekwencja w Muzeum na Majdanku

Rekordowa frekwencja w Muzeum na Majdanku 0 4

Najwyższą od 50 lat frekwencję zanotowało w ubiegłym roku Państwowe Muzeum na Majdanku. W ciągu minionych dwunastu miesięcy instytucję wraz z jej oddziałami odwiedziło ponad 312 tys. osób.

„Wziąść”, „swetr” i „dzień dzisiejszy” czyli 100 najczęstszych błędów w polskim internecie
galeria

„Wziąść”, „swetr” i „dzień dzisiejszy” czyli 100 najczęstszych błędów w polskim internecie 31 11

Jakie błędy popełniają najczęściej polscy internauci? Raport 100 najczęstszych błędów językowych powstał z okazji zbliżającego się 21 lutego Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.