Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 lutego 2014 r.
15:15
Edytuj ten wpis

Nie będzie zmiany w organizacji ruchu koło Tarasów Zamkowych

Autor: Zdjęcie autora (drs)
1 8 A A

Ratusz nie wprowadzi zmian w organizacji ruchu na al. Tysiąclecia, która jest zwężona z powodu robót związanych z budową centrum handlowego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Z ruchu wyłączony jest jeden z pasów ruchu służący do jazdy na wprost przez skrzyżowanie z al. Unii Lubelskiej. Jeden z Czytelników proponował, by zezwolić na jazdę na wprost z pasa służącego zwykle do skrętu w lewo w ul. Lwowską. Na takie rozwiązanie nie zgadza się jednak policja.
Czytaj więcej o:

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
UPRośćmyTO / 25 lutego 2014 o 00:45
0

    Jadąc z kierunku Lubartów przez rondo w strone Zamościa, z lewego pasa można pojechać na wprost. Na rondzie w tym miejscu nie ma poprowadzonej organizacji w ten sposób aby z tego pasa należało jechać w kierunku ul. Lwowskiej. Dlaczego jadąc od zamku można w takim razie tylko w lewo?(...) teraz jeśli jest taka potrzeba, a rondo spełnia inżynieryjne wymagania, żeby z lewego puścić ruch także prosto to gdzie policja widzi problem?

    Coraz więcej aut jedzie z lewego prosto.

   Policja chyba widzi tylko miejsca, gdzie mogła by w nonsensowny sposób karać kierowców i broń Boże im tych miejsc nie psuć. 

Tu widać, że mamy państwo opresyjne -policja oponuje, bo nie będzie mogła zarabiać na zasadzce; podobnie wylotówka dalej -zakryte od tygodnia znaki zwiększające dozwoloną prędkość do 70 km/h, więc trzeba się wlec lub płacić.

Jak można na podwójnej krajówce DK12/17 tak spowalniać ruch?! Z istniejących trzech pasów tylko 1 pozwalający jechać w kierunku Zamościa/Lwowa to SABOTAŻ. Czy odpowiedzialny (wiem, na wyrost) urzędnik zadowoli się 1/3 pensji, czy mamy czekać na protest jak na Majdanie?

Tu widać, że mamy państwo opresyjne -policja oponuje, bo nie będzie mogła zarabiać na zasadzce; podobnie wylotówka dalej -zakryte od tygodnia znaki zwiększające dozwoloną prędkość do 70 km/h, więc trzeba się wlec lub płacić.

Jak można na podwójnej krajówce DK12/17 tak spowalniać ruch?! Z istniejących trzech pasów tylko 1 pozwalający jechać w kierunku Zamościa/Lwowa to SABOTAŻ. Czy odpowiedzialny (wiem, na wyrost) urzędnik zadowoli się 1/3 pensji, czy mamy czekać na protest jak na Majdanie?

rozwiń
Avatar
jl / 24 lutego 2014 o 19:33
0

Na  tym skrzyżowaniu powinno się wykonać następujące oznakowanie poziome: 2 pasy na wprost koło zamku należy przedłużyć żółtymi liniami za rondem, kierując je o jeden pas w lewo, wtedy samochody jadące prawym pasem na wprost pojadą koło pachołków, a lewy pas na wprost pojedzie koło pasa zieleni. Oczywiście koniczne jest usunięcie ograniczeń na rondzie ( z prawego pasa), a ustawienie ich za skrzyżowaniem po ukosie. Pozdrawiam wszystkich kierowców męczących się codziennie na tym skrzyżowaniu

Avatar
klaser / 24 lutego 2014 o 18:58
0

w ogóle jakim prawem prywatny przedsiębiorca zajmuje pas jezdni i paraliżuje ruch w jednym z najbardziej ruchliwych skrzyżowań??? niech sobie zbuduje awaryjny pas ruchu i z niego korzysta na czas budowy.

pytanie do władz miasta, kiedy będziemy jeździli normalnie w tym miejscu???

Słuszna uwaga panie kierowco, ciekawe ile płaci za zajęcie pasa na dzień? Tym odcinkiem siedemnastki zarządza prezydent miasta, Zuku ile Lublin zyska na tym wynajeciu pasa bo kierowcy jak narazie traca?

Słuszna uwaga panie kierowco, ciekawe ile płaci za zajęcie pasa na dzień? Tym odcinkiem siedemnastki zarządza prezydent miasta, Zuku ile Lublin zyska na tym wynajeciu pasa bo kierowcy jak narazie traca?

rozwiń
Avatar
kaszkasz / 24 lutego 2014 o 18:25
0

Jeżdze codziennie tą trasą, skręcam w lewo w Lwowską. Za mną bardzo często kierowcy jadą prosto łąmiąc przepisy, ale jadą i nie stoją w korku na pasie obok.

Avatar
kierowca / 24 lutego 2014 o 18:04
0

w ogóle jakim prawem prywatny przedsiębiorca zajmuje pas jezdni i paraliżuje ruch w jednym z najbardziej ruchliwych skrzyżowań??? niech sobie zbuduje awaryjny pas ruchu i z niego korzysta na czas budowy.

pytanie do władz miasta, kiedy będziemy jeździli normalnie w tym miejscu???

Avatar
Piotr / 24 lutego 2014 o 16:41
0

    Jadąc z kierunku Lubartów przez rondo w strone Zamościa, z lewego pasa można pojechać na wprost. Na rondzie w tym miejscu nie ma poprowadzonej organizacji w ten sposób aby z tego pasa należało jechać w kierunku ul. Lwowskiej. Dlaczego jadąc od zamku można w takim razie tylko w lewo? Jeszcze przed budową to ok, nikt nic nie mówił, bo na wprost można było z dwóch pasów pojechać ale teraz jeśli jest taka potrzeba, a rondo spełnia inżynieryjne wymagania, żeby z lewego puścić ruch także prosto to gdzie policja widzi problem?

    Coraz więcej aut jedzie z lewego prosto. Ja ostatnio miałem taką przygodę pokonałem rondo z pasa środkowego. Tuż za rondem, za przejściem dla pieszych (nie ma linii ciągłej) chcę wyprzedzić lewym pasem samochód jadący przedemną, włączam kierunek, skręcam powoli kierownice w lewo, zerkam w lusterko i co? Duże zdziwienie, mało nie wjechałem pod samochód, który pojechał z lewego pasa na rondzie prosto. Przecież go tam nie powinno być. Nic na szczęście się nie stało w pore zrezygnowałem ze swojego manewru. Ciekawe jak Policja by na to zareagowała. Dostał bym mandat za zajeżdżanie drogi? Ten z tyłu pewnie za jazde na wprost z pasa do skrętu w lewu.

   Policja chyba widzi tylko miejsca, gdzie mogła by w nonsensowny sposób karać kierowców i broń Boże im tych miejsc nie psuć. Wystarczy tylko zmienić tablice informujące o segregacji ruchu na wysokości zamku i koniec z korkami i takimi przypadkami jak mój. 

   Spytam jeszcze, gdzie w takich sytuacjach jest wydział ochrony środowiska? Przecież w tym korku koło zamku w powietrze idą na darmo tony spalin. Oni nie muszą reagować i rozwiązywać problemu? Eco driving chyba popierają, czemu nie lobbują na rzecz zmniejszenia emisji tych wszystkich paskudztw samochodowych? 

    

    Jadąc z kierunku Lubartów przez rondo w strone Zamościa, z lewego pasa można pojechać na wprost. Na rondzie w tym miejscu nie ma poprowadzonej organizacji w ten sposób aby z tego pasa należało jechać w kierunku ul. Lwowskiej. Dlaczego jadąc od zamku można w takim razie tylko w lewo? Jeszcze przed budową to ok, nikt nic nie mówił, bo na wprost można było z dwóch pasów pojechać ale teraz jeśli jest taka potrzeba, a rondo spełnia inżynieryjne wymagania, żeby z lewego puścić ruch także prosto to gdzie policja widzi problem?

... rozwiń
Avatar
Katarzyna Kowalik / 24 lutego 2014 o 16:06
0

Akcja zbierania podpisów w sprawie przyspieszenia budowy całego odcinka S 19 !

petycjeonline.com/s_19

Zapraszamy 

Lubelskie Stowarzyszenie Inicjatyw Studenckich

Avatar
MIchał / 24 lutego 2014 o 15:48
0

Pomysł z jazdą na wprost z pasa do skrętu w lewo bardzo dobry. 

Zapraszam Panów i Panie z Drogówki na skrzyżowanie.

Jak pokierują trochę ruchem to może zmienią zdanie.  

Avatar
UPRośćmyTO / 25 lutego 2014 o 00:45
0

    Jadąc z kierunku Lubartów przez rondo w strone Zamościa, z lewego pasa można pojechać na wprost. Na rondzie w tym miejscu nie ma poprowadzonej organizacji w ten sposób aby z tego pasa należało jechać w kierunku ul. Lwowskiej. Dlaczego jadąc od zamku można w takim razie tylko w lewo?(...) teraz jeśli jest taka potrzeba, a rondo spełnia inżynieryjne wymagania, żeby z lewego puścić ruch także prosto to gdzie policja widzi problem?

    Coraz więcej aut jedzie z lewego prosto.

   Policja chyba widzi tylko miejsca, gdzie mogła by w nonsensowny sposób karać kierowców i broń Boże im tych miejsc nie psuć. 

Tu widać, że mamy państwo opresyjne -policja oponuje, bo nie będzie mogła zarabiać na zasadzce; podobnie wylotówka dalej -zakryte od tygodnia znaki zwiększające dozwoloną prędkość do 70 km/h, więc trzeba się wlec lub płacić.

Jak można na podwójnej krajówce DK12/17 tak spowalniać ruch?! Z istniejących trzech pasów tylko 1 pozwalający jechać w kierunku Zamościa/Lwowa to SABOTAŻ. Czy odpowiedzialny (wiem, na wyrost) urzędnik zadowoli się 1/3 pensji, czy mamy czekać na protest jak na Majdanie?

Tu widać, że mamy państwo opresyjne -policja oponuje, bo nie będzie mogła zarabiać na zasadzce; podobnie wylotówka dalej -zakryte od tygodnia znaki zwiększające dozwoloną prędkość do 70 km/h, więc trzeba się wlec lub płacić.

Jak można na podwójnej krajówce DK12/17 tak spowalniać ruch?! Z istniejących trzech pasów tylko 1 pozwalający jechać w kierunku Zamościa/Lwowa to SABOTAŻ. Czy odpowiedzialny (wiem, na wyrost) urzędnik zadowoli się 1/3 pensji, czy mamy czekać na protest jak na Majdanie?

rozwiń
Avatar
jl / 24 lutego 2014 o 19:33
0

Na  tym skrzyżowaniu powinno się wykonać następujące oznakowanie poziome: 2 pasy na wprost koło zamku należy przedłużyć żółtymi liniami za rondem, kierując je o jeden pas w lewo, wtedy samochody jadące prawym pasem na wprost pojadą koło pachołków, a lewy pas na wprost pojedzie koło pasa zieleni. Oczywiście koniczne jest usunięcie ograniczeń na rondzie ( z prawego pasa), a ustawienie ich za skrzyżowaniem po ukosie. Pozdrawiam wszystkich kierowców męczących się codziennie na tym skrzyżowaniu

Avatar
klaser / 24 lutego 2014 o 18:58
0

w ogóle jakim prawem prywatny przedsiębiorca zajmuje pas jezdni i paraliżuje ruch w jednym z najbardziej ruchliwych skrzyżowań??? niech sobie zbuduje awaryjny pas ruchu i z niego korzysta na czas budowy.

pytanie do władz miasta, kiedy będziemy jeździli normalnie w tym miejscu???

Słuszna uwaga panie kierowco, ciekawe ile płaci za zajęcie pasa na dzień? Tym odcinkiem siedemnastki zarządza prezydent miasta, Zuku ile Lublin zyska na tym wynajeciu pasa bo kierowcy jak narazie traca?

Słuszna uwaga panie kierowco, ciekawe ile płaci za zajęcie pasa na dzień? Tym odcinkiem siedemnastki zarządza prezydent miasta, Zuku ile Lublin zyska na tym wynajeciu pasa bo kierowcy jak narazie traca?

rozwiń
Avatar
kaszkasz / 24 lutego 2014 o 18:25
0

Jeżdze codziennie tą trasą, skręcam w lewo w Lwowską. Za mną bardzo często kierowcy jadą prosto łąmiąc przepisy, ale jadą i nie stoją w korku na pasie obok.

Avatar
kierowca / 24 lutego 2014 o 18:04
0

w ogóle jakim prawem prywatny przedsiębiorca zajmuje pas jezdni i paraliżuje ruch w jednym z najbardziej ruchliwych skrzyżowań??? niech sobie zbuduje awaryjny pas ruchu i z niego korzysta na czas budowy.

pytanie do władz miasta, kiedy będziemy jeździli normalnie w tym miejscu???

Avatar
Piotr / 24 lutego 2014 o 16:41
0

    Jadąc z kierunku Lubartów przez rondo w strone Zamościa, z lewego pasa można pojechać na wprost. Na rondzie w tym miejscu nie ma poprowadzonej organizacji w ten sposób aby z tego pasa należało jechać w kierunku ul. Lwowskiej. Dlaczego jadąc od zamku można w takim razie tylko w lewo? Jeszcze przed budową to ok, nikt nic nie mówił, bo na wprost można było z dwóch pasów pojechać ale teraz jeśli jest taka potrzeba, a rondo spełnia inżynieryjne wymagania, żeby z lewego puścić ruch także prosto to gdzie policja widzi problem?

    Coraz więcej aut jedzie z lewego prosto. Ja ostatnio miałem taką przygodę pokonałem rondo z pasa środkowego. Tuż za rondem, za przejściem dla pieszych (nie ma linii ciągłej) chcę wyprzedzić lewym pasem samochód jadący przedemną, włączam kierunek, skręcam powoli kierownice w lewo, zerkam w lusterko i co? Duże zdziwienie, mało nie wjechałem pod samochód, który pojechał z lewego pasa na rondzie prosto. Przecież go tam nie powinno być. Nic na szczęście się nie stało w pore zrezygnowałem ze swojego manewru. Ciekawe jak Policja by na to zareagowała. Dostał bym mandat za zajeżdżanie drogi? Ten z tyłu pewnie za jazde na wprost z pasa do skrętu w lewu.

   Policja chyba widzi tylko miejsca, gdzie mogła by w nonsensowny sposób karać kierowców i broń Boże im tych miejsc nie psuć. Wystarczy tylko zmienić tablice informujące o segregacji ruchu na wysokości zamku i koniec z korkami i takimi przypadkami jak mój. 

   Spytam jeszcze, gdzie w takich sytuacjach jest wydział ochrony środowiska? Przecież w tym korku koło zamku w powietrze idą na darmo tony spalin. Oni nie muszą reagować i rozwiązywać problemu? Eco driving chyba popierają, czemu nie lobbują na rzecz zmniejszenia emisji tych wszystkich paskudztw samochodowych? 

    

    Jadąc z kierunku Lubartów przez rondo w strone Zamościa, z lewego pasa można pojechać na wprost. Na rondzie w tym miejscu nie ma poprowadzonej organizacji w ten sposób aby z tego pasa należało jechać w kierunku ul. Lwowskiej. Dlaczego jadąc od zamku można w takim razie tylko w lewo? Jeszcze przed budową to ok, nikt nic nie mówił, bo na wprost można było z dwóch pasów pojechać ale teraz jeśli jest taka potrzeba, a rondo spełnia inżynieryjne wymagania, żeby z lewego puścić ruch także prosto to gdzie policja widzi problem?

... rozwiń
Avatar
Katarzyna Kowalik / 24 lutego 2014 o 16:06
0

Akcja zbierania podpisów w sprawie przyspieszenia budowy całego odcinka S 19 !

petycjeonline.com/s_19

Zapraszamy 

Lubelskie Stowarzyszenie Inicjatyw Studenckich

Avatar
MIchał / 24 lutego 2014 o 15:48
0

Pomysł z jazdą na wprost z pasa do skrętu w lewo bardzo dobry. 

Zapraszam Panów i Panie z Drogówki na skrzyżowanie.

Jak pokierują trochę ruchem to może zmienią zdanie.  

Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 26 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 24 9

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 7

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 35 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 10 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 14 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 27 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!