Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 czerwca 2014 r.
8:30
Edytuj ten wpis

Nie ma chętnych na wynajęcie stadionu przy ul. Krochmalnej

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
50 46 A A

Miasto ponownie liczy, ile strat przynosić będzie co roku nowy stadion. Ostatnie szacunki mówiły o 5 mln zł, ale zostały sporządzane jeszcze zanim przeprojektowano obiekt. Teraz ma on więcej powierzchni do wynajęcia. Tyle że najemców brak

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wczoraj już po raz trzeci Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji próbował znaleźć najemców na 13 skyboksów, czyli biznesowych lóż z doskonałym widokiem na płytę boiska. Zgłosiło się tylko dwóch chętnych, każdy ubiegał się o jeden skybox. Jedna firma odpadła, bo zaproponowała czynsz równy stawce wywoławczej, a powinna przebić ją choćby o grosz. Druga złożyła niekompletne dokumenty i została wezwana do ich uzupełnienia.

Jeśli wczorajszy przetarg uda się rozstrzygnąć, to jego efektem będzie wynajęcie zaledwie jednej loży. Byłaby to druga, dla której znalazł się najemca, a wszystkich jest 13. Chętnych nie ma także na cztery lokale na działalność komercyjną. W tym przypadku klapą zakończyły się oba przetargi.

- Będziemy ogłaszać kolejne, ale na razie się z tym wstrzymamy. Najpierw chcemy o dalszych działaniach porozmawiać z nowym menadżerem stadionu. Przedstawimy go w poniedziałek - mówi Miłosz Bednarczyk, rzecznik MOSiR.

Menadżer będzie musiał prowadzić obiekt tak, by stadion miał jak najwięcej przychodów. O zysk może być trudno, bo już pierwsze szacunki zakładały, że stadion nie zarobi na swoje utrzymanie. Ile trzeba będzie dokładać? - MOSiR ma to ponownie policzyć. Na tę chwilę mamy tylko wcześniejsze szacunki - mówi Joanna Bobowska z Urzędu Miasta.

Kilka lat temu magistrat policzył, że co roku do stadionu trzeba będzie dokładać 5 mln zł z miejskiej kasy. Szacunki były sporządzone jeszcze przed zmianami w projekcie. Chodziło o zwiększenie powierzchni, którą można komercyjnie wynająć, a co za tym idzie - zwiększyć przychód obiektu.

Projekt zmieniono, takich lokali jest więcej, ale najemców na razie nie widać. Mimo to prezydent miasta nie traci rezonu.

- Zainteresowanie lubelskiego biznesu stadionem jest i takie transakcje będą zawierane. Czy teraz, czy też trochę później, zobaczymy - komentuje Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

- Rozmawiam z organizacjami zrzeszającymi biznes i część firm chętnie utworzy swoje przedstawicielstwa właśnie tam. Zwłaszcza firmy z regionu, które nie mają biur w Lublinie . Stadion zapewnia kompleksową obsługę biznesu. Jest tam centrum konferencyjne, zaplecze gastronomiczne i nowoczesna, dobrze wyposażona technicznie powierzchnia.

Tymczasem budowa stadionu zbliża się do końca. - Ułożona jest już cała murawa, zaczął się też montaż krzesełek dla VIP-ów - mówi Marzena Szczepańska, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji w Urzędzie Miasta.

Obiekt wraz z drogami dojazdowymi będzie kosztować 200 mln zł.

Komentarze 46

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
taki tam / 10 czerwca 2014 o 08:04
0

jak widać od madmiaru kasy że można zwariować.....szkoda....widzę że problem poprawienia /udrożnienia/ miasta na kierunku północ-południe został zapomniany.....a projekt tunelu pod Racławickimi leży i czeka.....wystarczy wpisać w google "tunel pod racławickimi lublin"

ile jeszcze stadionów musicie zbudować ? kiedy dotrze do Was co jest ważniejsze?

Człowieku tylko nie zdajesz sobie sprawy z tego, że koszt wybudowania tego tunelu byłby klikukrotnie wyższy niż tego stadionu. Lublin to nie Warszawa, gdzie miliardy już poszły na Stadion Narodowy i metro. CO to jest 200 milionów, taka kwota jest duża może na Lublin. Ale tak naprawdę 200 baniek za taki piękny nowoczesny stadion, o jakim Lublin mógł tylko kiedyś pomarzyć , to nic.

Człowieku tylko nie zdajesz sobie sprawy z tego, że koszt wybudowania tego tunelu byłby klikukrotnie wyższy niż tego stadionu. Lublin to nie Warszawa, gdzie miliardy już poszły na Stadion Narodowy i metro. CO to jest 200 milionów, taka kwota jest duża może na Lublin. Ale tak naprawdę 200 baniek za taki piękny nowoczesny stadion, o jakim Lublin mógł tylko kiedyś pomarzyć , to nic.

rozwiń
Avatar
felek / 8 czerwca 2014 o 03:34
0
Zamiast stadionu powinni wybudować jakiś oddział geriatryczny.Wiem że jest już po ptokach, więc proponuję utworzyć drużynę sportową 50+ !A może jakś klubik ,mogę zostać P. prezesem mam 57l.Lubię sport,bieg z przeszkodą z szukaniem za pracą ''ręnta dziadowska''.Z poważaniem Felek .
Avatar
ziom / 8 czerwca 2014 o 00:17
0

Ale fajna Polska w tym Lublinie ;)

Avatar
Barbara Ubryk / 6 czerwca 2014 o 23:21
0

Po kiego grzyba w ogóle w stołecznym Lublinie ten stadion?Kto go ma zapełnić?Lublin nie ma i jeszcze długo nie będzie miał żadnej drużyny sportowej która zapweniła by tam frekwencję.

Avatar
Gość / 6 czerwca 2014 o 21:34
0

Nie dziwię się, bo nasz kibic piłkarski to zazwyczaj prymityw bez grosza przy duplie

Avatar
hyperbola / 6 czerwca 2014 o 19:29
0

łodczeptA się od stadionu - dobra inwestycja na grube kilkadziesiąt lat

Masz pojecie o ekonomii ?

Ludność Lublina zmniejsza się od wielu lat.

Młodzi wyjeżdżają (i nie wracają), a starzy ludzie stadionu nie zapełnią.

Lubelski sport praktycznie nie istnieje.

Nawet lubelski biznes wypiął się na te "loże-skyboksy" i nie chce ich wynająć, bo wie że żadnych ciekawych imprez tam nie będzie.

Masz pojecie o ekonomii ?

Ludność Lublina zmniejsza się od wielu lat.

Młodzi wyjeżdżają (i nie wracają), a starzy ludzie stadionu nie zapełnią.

Lubelski sport praktycznie nie istnieje.

Nawet lubelski biznes wypiął się na te "loże-skyboksy" i nie chce ich wynająć, bo wie że żadnych ciekawych imprez tam nie będzie.

rozwiń
Avatar
zekut / 6 czerwca 2014 o 19:23
0

Nikt na razie nie wynajmie, bo nikt nie wie co się tam będzie dziać.

Jak się rozkręci to zaraz znajdą się chętni.

... no jak to nie wiadomo ?

Trzecioligowy Motor Lublin będzie tam grał.

Może też biznesmen Chmiel (meble BRW) będzie wynajmował 1 raz w roku stadion na kongres Świadków Jehowy.

Avatar
Gość / 6 czerwca 2014 o 18:30
0

łodczeptA się od stadionu - dobra inwestycja na grube kilkadziesiąt lat

Avatar
robert / 6 czerwca 2014 o 17:43
0

kolejna kasa wyrzucona w błoto wszystkich odpowiedzialnych do pierdla i niech oddają kasę !

Avatar
Kierowca Bombowca / 6 czerwca 2014 o 13:02
0

no właśnie 6tyś??!! to gdzie ten duży koncert??? chyba że pod halą??? naprawdę sądzisz, że stadion przy Zymuntowskich nadaje się na koncerty???? ten zgniły rupieć z paroma plastikowymi krzesełkami??? nie żartuj

Śmiem twierdzić, że stadion przy Zygmuntowskich, pod względem akustyki, zdecydowanie lepiej nadaje się do organizacji koncertów niż nowy przy Krochmalnej.

Śmiem też twierdzić, że od 20 lat nie było w tym mieście biletowanej imprezy na większą ilość osób niż 6000 (ostatnie były mecze Motoru, jak jeszcze w I lidze na początku lat 90-tych grał - właśnie na Zygmuntowskich).

Śmiem też twierdzić, że nic nie zapowiada tego, by impreza taka miała szansę się odbyć przez następne 4-5 lat (tak więc po wuj ten stadion już teraz?).

A kto ma wynająć jak nie ma jeszcze dróg. Jak będą drogi dojazdowe to wtedy można szukać najemców i oceniać czy są chętni czy nie.

Chyba niewiele wiesz o rynku nieruchomości na wynajem.

W dobrym miejscu część lokali wynajmowana jest jeszcze zanim wbita zostanie pierwsza łopata pod budowę.

No cóż, stadion przy Krochmalnej to nie jest dobre miejsce i szanse na to, że coś się zmieni zależą w głównej mierze od gry Motoru.

A tutaj trzeba być, niestety, realistą.

ewiele wiesz o rynku nieruchomości na wynajem.

W dobrym miejscu część lokali wynajmowana jest jeszcze zanim wbita zostanie pierwsza łopata pod budowę.

No cóż, stadion przy Krochmalnej to nie jest dobre miejsce i szanse na to, że coś się zmieni zależą w głównej mierze od gry Motoru.

A tutaj trzeba być, niestety, realistą.

rozwiń
Avatar
taki tam / 10 czerwca 2014 o 08:04
0

jak widać od madmiaru kasy że można zwariować.....szkoda....widzę że problem poprawienia /udrożnienia/ miasta na kierunku północ-południe został zapomniany.....a projekt tunelu pod Racławickimi leży i czeka.....wystarczy wpisać w google "tunel pod racławickimi lublin"

ile jeszcze stadionów musicie zbudować ? kiedy dotrze do Was co jest ważniejsze?

Człowieku tylko nie zdajesz sobie sprawy z tego, że koszt wybudowania tego tunelu byłby klikukrotnie wyższy niż tego stadionu. Lublin to nie Warszawa, gdzie miliardy już poszły na Stadion Narodowy i metro. CO to jest 200 milionów, taka kwota jest duża może na Lublin. Ale tak naprawdę 200 baniek za taki piękny nowoczesny stadion, o jakim Lublin mógł tylko kiedyś pomarzyć , to nic.

Człowieku tylko nie zdajesz sobie sprawy z tego, że koszt wybudowania tego tunelu byłby klikukrotnie wyższy niż tego stadionu. Lublin to nie Warszawa, gdzie miliardy już poszły na Stadion Narodowy i metro. CO to jest 200 milionów, taka kwota jest duża może na Lublin. Ale tak naprawdę 200 baniek za taki piękny nowoczesny stadion, o jakim Lublin mógł tylko kiedyś pomarzyć , to nic.

rozwiń
Avatar
felek / 8 czerwca 2014 o 03:34
0
Zamiast stadionu powinni wybudować jakiś oddział geriatryczny.Wiem że jest już po ptokach, więc proponuję utworzyć drużynę sportową 50+ !A może jakś klubik ,mogę zostać P. prezesem mam 57l.Lubię sport,bieg z przeszkodą z szukaniem za pracą ''ręnta dziadowska''.Z poważaniem Felek .
Avatar
ziom / 8 czerwca 2014 o 00:17
0

Ale fajna Polska w tym Lublinie ;)

Avatar
Barbara Ubryk / 6 czerwca 2014 o 23:21
0

Po kiego grzyba w ogóle w stołecznym Lublinie ten stadion?Kto go ma zapełnić?Lublin nie ma i jeszcze długo nie będzie miał żadnej drużyny sportowej która zapweniła by tam frekwencję.

Avatar
Gość / 6 czerwca 2014 o 21:34
0

Nie dziwię się, bo nasz kibic piłkarski to zazwyczaj prymityw bez grosza przy duplie

Avatar
hyperbola / 6 czerwca 2014 o 19:29
0

łodczeptA się od stadionu - dobra inwestycja na grube kilkadziesiąt lat

Masz pojecie o ekonomii ?

Ludność Lublina zmniejsza się od wielu lat.

Młodzi wyjeżdżają (i nie wracają), a starzy ludzie stadionu nie zapełnią.

Lubelski sport praktycznie nie istnieje.

Nawet lubelski biznes wypiął się na te "loże-skyboksy" i nie chce ich wynająć, bo wie że żadnych ciekawych imprez tam nie będzie.

Masz pojecie o ekonomii ?

Ludność Lublina zmniejsza się od wielu lat.

Młodzi wyjeżdżają (i nie wracają), a starzy ludzie stadionu nie zapełnią.

Lubelski sport praktycznie nie istnieje.

Nawet lubelski biznes wypiął się na te "loże-skyboksy" i nie chce ich wynająć, bo wie że żadnych ciekawych imprez tam nie będzie.

rozwiń
Avatar
zekut / 6 czerwca 2014 o 19:23
0

Nikt na razie nie wynajmie, bo nikt nie wie co się tam będzie dziać.

Jak się rozkręci to zaraz znajdą się chętni.

... no jak to nie wiadomo ?

Trzecioligowy Motor Lublin będzie tam grał.

Może też biznesmen Chmiel (meble BRW) będzie wynajmował 1 raz w roku stadion na kongres Świadków Jehowy.

Avatar
Gość / 6 czerwca 2014 o 18:30
0

łodczeptA się od stadionu - dobra inwestycja na grube kilkadziesiąt lat

Avatar
robert / 6 czerwca 2014 o 17:43
0

kolejna kasa wyrzucona w błoto wszystkich odpowiedzialnych do pierdla i niech oddają kasę !

Avatar
Kierowca Bombowca / 6 czerwca 2014 o 13:02
0

no właśnie 6tyś??!! to gdzie ten duży koncert??? chyba że pod halą??? naprawdę sądzisz, że stadion przy Zymuntowskich nadaje się na koncerty???? ten zgniły rupieć z paroma plastikowymi krzesełkami??? nie żartuj

Śmiem twierdzić, że stadion przy Zygmuntowskich, pod względem akustyki, zdecydowanie lepiej nadaje się do organizacji koncertów niż nowy przy Krochmalnej.

Śmiem też twierdzić, że od 20 lat nie było w tym mieście biletowanej imprezy na większą ilość osób niż 6000 (ostatnie były mecze Motoru, jak jeszcze w I lidze na początku lat 90-tych grał - właśnie na Zygmuntowskich).

Śmiem też twierdzić, że nic nie zapowiada tego, by impreza taka miała szansę się odbyć przez następne 4-5 lat (tak więc po wuj ten stadion już teraz?).

A kto ma wynająć jak nie ma jeszcze dróg. Jak będą drogi dojazdowe to wtedy można szukać najemców i oceniać czy są chętni czy nie.

Chyba niewiele wiesz o rynku nieruchomości na wynajem.

W dobrym miejscu część lokali wynajmowana jest jeszcze zanim wbita zostanie pierwsza łopata pod budowę.

No cóż, stadion przy Krochmalnej to nie jest dobre miejsce i szanse na to, że coś się zmieni zależą w głównej mierze od gry Motoru.

A tutaj trzeba być, niestety, realistą.

ewiele wiesz o rynku nieruchomości na wynajem.

W dobrym miejscu część lokali wynajmowana jest jeszcze zanim wbita zostanie pierwsza łopata pod budowę.

No cóż, stadion przy Krochmalnej to nie jest dobre miejsce i szanse na to, że coś się zmieni zależą w głównej mierze od gry Motoru.

A tutaj trzeba być, niestety, realistą.

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 46

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 24 6

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 5 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 21 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 121 11

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 348 14

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 4 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 21 9

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 7 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 16 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 3 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!