Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 marca 2013 r.
17:04
Edytuj ten wpis

Niemiecka firma przeniesie się do Lublina

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 14 A A
Firma ma się wprowadzić do Wikana Business Park (ABM)
Firma ma się wprowadzić do Wikana Business Park (ABM)

Firma ABM Greiffenberger otworzy wytwórnię silników w Lublinie. Potwierdza to oficjalny komunikat spółki. ABM zatrudni u nas ok. 120 osób.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Niemiecka firma zajmuje się produkcja silników elektrycznych. Pod koniec tego roku ma uruchomić swój zakład w Lublinie. Informowaliśmy o tym w ubiegłym tygodniu. Z oficjalnych deklaracji firmy wynika, że utworzenie 120 miejsc pracy w Lublinie oznacza likwidację 30 etatów w fabryce w Plauen. Niemiecki zakład nie zostanie jednak całkowicie zamknięty. ABM nie zdradza, gdzie dokładnie uruchomi nową wytwórnię.

Ustaliliśmy jednak, że firma ma się wprowadzić do Wikana Business Park, kompleksu powstającego w strefie ekonomicznej na Felinie. Złożą się na niego dwa biurowce o powierzchni 14 tys. mkw oraz tej samej wielkości hala z zapleczem biurowym. Możliwa jest też dalsza rozbudowa.

Ze nieoficjalnych informacji wynika, że już w tym tygodniu ABM może podpisać umowę, dotyczącą lokalizacji zakładu. Byłaby to dobra wiadomość m.in. dla samego dewelopera. Wikana zaciągnęła bowiem ponad 50 mln zł kredytu na budowę WBP. Spółka cały czas szukała jednak głównego najemcy. Niemiecki producent silników mógłby zagospodarować cały kompleks.

ABM to nie ostatni, zagraniczny inwestor w Lublinie. Naszym miastem zainteresowana jest również koreańska firma z branży motoryzacyjnej. Jak ustaliliśmy, może ona uruchomić produkcję w ostatniej, wolnej hali po dawnych zakładach Daewoo Motor Polska. Ostateczna decyzja w tej sprawie powinna zapaść w ciągu kilku miesięcy.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ktoś / 20 marca 2013 o 13:50
0
~McCornik~

Bujaj się gościu:)
Avatar
McCornik / 20 marca 2013 o 00:16
0
[quote name='bel' timestamp='1363680879' post='746950']
A ja Lublin kocham, zarabiam tu dużo i nie jestem nieudacznikiem uciekającym z tąd do anglii, niemiec, irlandii czy norwegii: ))) powodzenia cieniasom na obczyźnie życzę trzeba było sie uczć....
[/quote]
Traf chciał, że przyjechałem w te dzikie strony na kontrakt. 5 lat to szczyt moich możliwości w tym pełnym nienawiści, zubożałym, brudnym, speluniastym i biednym mieście. Roje wrednych Ukraińców, Tatarów i innych mniejszości gniżdżących się w domach dla uchodźców. Uczyc to się bdb uczyłem i nawet w tej zapyziałej dziurze można było 4 patyki wyciągnąc przy solidnym miesiącu pracy.
Nie uciekam do żadnej Norwegii, Irlandii czy innej Warszawy, a wiem, że to ulubiony kierunek tutejszej swołoczy. Wybralem inne przyjaźniejsze województwo, gdzie ludzie na każdym kroku nie czychają z "nożem", aby próbowac Ci wyrwac pracę lub też z zawiści nie wyrywają Ci w aucie lusterek.
Jeszcze raz pozdrawiam i życzę długiej pracy i płacy oraz jak najmniej odwiedzania MOPS-u
[quote name='bel' timestamp='1363680879' post='746950']
A ja Lublin kocham, zarabiam tu dużo i nie jestem nieudacznikiem uciekającym z tąd do anglii, niemiec, irlandii czy norwegii: ))) powodzenia cieniasom na obczyźnie życzę trzeba było sie uczć....
[/quote]
Traf chciał, że przyjechałem w te dzikie strony na kontrakt. 5 lat to szczyt moich możliwości w tym pełnym nienawiści, zubożałym, brudnym, speluniastym i biednym mieście. Roje wrednych Ukraińców, Tatarów i innych mniejszości gniżdżących się w ... rozwiń
Avatar
ONMAGAROL / 19 marca 2013 o 09:22
0
mi też się dobrze żyje w pięknym mieście Lublinie
a nieudacznicy niech sobie jadą do Wawy czy Anglii
Avatar
bel / 19 marca 2013 o 09:14
0
A ja Lublin kocham, zarabiam tu dużo i nie jestem nieudacznikiem uciekającym z tąd do anglii, niemiec, irlandii czy norwegii:))) powodzenia cieniasom na obczyźnie życzę trzeba było sie uczć....
Avatar
dziennikarka niezależngena / 19 marca 2013 o 08:02
0
[quote name='Jurek' timestamp='1363649603' post='746895']
Tak was pali aby dać wysługiwać się niemcom?
[/quote]Masa naszych młodych ,pięknych dziewcząt już od dawna wysługuje się niemcom,angolom,turasom,a teraz to i nawet rumunom,a TUSSK mówił zę będzie tak pięknie
Avatar
Jurek / 19 marca 2013 o 00:33
0
Tak was pali aby dać wysługiwać się niemcom?
Avatar
Hirschek.... / 19 marca 2013 o 00:29
0
nawet perspektywa pieciu tysiecy miejsc pracy w naszym regionie bylaby skrytykowana przez wiecznych malkontentow! a bo to na pewno beda malo placili, a to beda zwalniani z podatkow, a to nie zamierzaja rozwijac swojej dzialalnosci na wieksza skale i tylko piec tysiecy...itd, itp!
musimy ze spokojem zaakceptowac prawo glosu nierobow i malosc nieudacznikow liczacych na przyslowiowa manne z nieba!
Avatar
McCornik / 18 marca 2013 o 23:26
0
Miejsca pracy jak na tak wysokie bezrobocie w LBN i okolicy cieszą. Jedna fabryka w tą czy drugą...... Od września mnie i rodziny już w tym przegranym regionie nie ma Pozdrawiam nadgorliwych lokalnych patryjotów Długiej dobrej pracy i płacy życzę
Miejsca pracy jak na tak wysokie bezrobocie w LBN i okolicy cieszą. Jedna fabryka w tą czy drugą...... Od września mnie i rodziny już w tym przegranym regionie nie ma Pozdrawiam nadgorliwych lokalnych patryjotów Długiej dobrej pracy i płacy życzę rozwiń
Avatar
Lubelak / 18 marca 2013 o 22:26
0
Herzlich Willkommen !
Avatar
mruczek / 18 marca 2013 o 22:09
0
cieszy te 120 miejsc, ale w tym czasie starciło prace pewnie z 1000 osób...
Avatar
Ktoś / 20 marca 2013 o 13:50
0
~McCornik~

Bujaj się gościu:)
Avatar
McCornik / 20 marca 2013 o 00:16
0
[quote name='bel' timestamp='1363680879' post='746950']
A ja Lublin kocham, zarabiam tu dużo i nie jestem nieudacznikiem uciekającym z tąd do anglii, niemiec, irlandii czy norwegii: ))) powodzenia cieniasom na obczyźnie życzę trzeba było sie uczć....
[/quote]
Traf chciał, że przyjechałem w te dzikie strony na kontrakt. 5 lat to szczyt moich możliwości w tym pełnym nienawiści, zubożałym, brudnym, speluniastym i biednym mieście. Roje wrednych Ukraińców, Tatarów i innych mniejszości gniżdżących się w domach dla uchodźców. Uczyc to się bdb uczyłem i nawet w tej zapyziałej dziurze można było 4 patyki wyciągnąc przy solidnym miesiącu pracy.
Nie uciekam do żadnej Norwegii, Irlandii czy innej Warszawy, a wiem, że to ulubiony kierunek tutejszej swołoczy. Wybralem inne przyjaźniejsze województwo, gdzie ludzie na każdym kroku nie czychają z "nożem", aby próbowac Ci wyrwac pracę lub też z zawiści nie wyrywają Ci w aucie lusterek.
Jeszcze raz pozdrawiam i życzę długiej pracy i płacy oraz jak najmniej odwiedzania MOPS-u
[quote name='bel' timestamp='1363680879' post='746950']
A ja Lublin kocham, zarabiam tu dużo i nie jestem nieudacznikiem uciekającym z tąd do anglii, niemiec, irlandii czy norwegii: ))) powodzenia cieniasom na obczyźnie życzę trzeba było sie uczć....
[/quote]
Traf chciał, że przyjechałem w te dzikie strony na kontrakt. 5 lat to szczyt moich możliwości w tym pełnym nienawiści, zubożałym, brudnym, speluniastym i biednym mieście. Roje wrednych Ukraińców, Tatarów i innych mniejszości gniżdżących się w ... rozwiń
Avatar
ONMAGAROL / 19 marca 2013 o 09:22
0
mi też się dobrze żyje w pięknym mieście Lublinie
a nieudacznicy niech sobie jadą do Wawy czy Anglii
Avatar
bel / 19 marca 2013 o 09:14
0
A ja Lublin kocham, zarabiam tu dużo i nie jestem nieudacznikiem uciekającym z tąd do anglii, niemiec, irlandii czy norwegii:))) powodzenia cieniasom na obczyźnie życzę trzeba było sie uczć....
Avatar
dziennikarka niezależngena / 19 marca 2013 o 08:02
0
[quote name='Jurek' timestamp='1363649603' post='746895']
Tak was pali aby dać wysługiwać się niemcom?
[/quote]Masa naszych młodych ,pięknych dziewcząt już od dawna wysługuje się niemcom,angolom,turasom,a teraz to i nawet rumunom,a TUSSK mówił zę będzie tak pięknie
Avatar
Jurek / 19 marca 2013 o 00:33
0
Tak was pali aby dać wysługiwać się niemcom?
Avatar
Hirschek.... / 19 marca 2013 o 00:29
0
nawet perspektywa pieciu tysiecy miejsc pracy w naszym regionie bylaby skrytykowana przez wiecznych malkontentow! a bo to na pewno beda malo placili, a to beda zwalniani z podatkow, a to nie zamierzaja rozwijac swojej dzialalnosci na wieksza skale i tylko piec tysiecy...itd, itp!
musimy ze spokojem zaakceptowac prawo glosu nierobow i malosc nieudacznikow liczacych na przyslowiowa manne z nieba!
Avatar
McCornik / 18 marca 2013 o 23:26
0
Miejsca pracy jak na tak wysokie bezrobocie w LBN i okolicy cieszą. Jedna fabryka w tą czy drugą...... Od września mnie i rodziny już w tym przegranym regionie nie ma Pozdrawiam nadgorliwych lokalnych patryjotów Długiej dobrej pracy i płacy życzę
Miejsca pracy jak na tak wysokie bezrobocie w LBN i okolicy cieszą. Jedna fabryka w tą czy drugą...... Od września mnie i rodziny już w tym przegranym regionie nie ma Pozdrawiam nadgorliwych lokalnych patryjotów Długiej dobrej pracy i płacy życzę rozwiń
Avatar
Lubelak / 18 marca 2013 o 22:26
0
Herzlich Willkommen !
Avatar
mruczek / 18 marca 2013 o 22:09
0
cieszy te 120 miejsc, ale w tym czasie starciło prace pewnie z 1000 osób...
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i....
film

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i.... 3 8

Niewiele zabrakło a skończyłoby się mandatem. Rowerzyści mieli szczęście

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek
galeria

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek 0 0

Drugi sparing i pierwsze zwycięstwo Motoru Lublin. Podopieczni Mariusza Sawy pokonali w sobotę trzecioligowca z grupy pierwsze – Victorię Sulejówek 3:0. Gospodarze powinni jednak zdobyć zdecydowanie więcej bramek.

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej 3 5

Andrzej Czapski, były prezydent Białej Podlaskiej, który przegrał w ostatnich wyborach z Dariuszem Stefaniukiem (PiS), ogłasza swój start w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce 0 0

Hangar Agencji Mienia Wojskowego na bialskim lotnisku wciąż bez najemcy.

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur
30 września 2018, 16:00

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur 6 0

Co Gdzie Kiedy. 30 września o godz. 16 i 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się podwójny pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Polowanie na łosia.

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale 20 0

Lato wróciło. W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się słońca, ale i burz z deszczem.

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce
galeria

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce 0 1

Zawody w skoku o tyczce pań miały zostać rozegrane w piątek, ale ze względu na niekorzystną aurę zostały przeniesione na sobotnie przedpołudnie. Pierwsze miejsce z wynikiem 4.50 m zdobyła Justyna Śmietanka

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie
28 lipca 2018, 11:00

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Atoli zaprasza na Słomiany Rynek (plac zieleni między ul. Towarowa i Kalinowszczyna), na wspólne świętowanie pierwszego chleba czyli Słowiańskich Podpłomyków. Wydarzenie obędzie się 28 lipca o godz. 11.

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 1

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 15 5

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 4 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 21 6

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 28 9

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 48 21

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!