Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 marca 2013 r.
19:53
Edytuj ten wpis

Nocowanie w szpitalu z chorym dzieckiem kosztuje

0 26 A A
 (Dorota Awiorko-Klimek/ Archiwum)
(Dorota Awiorko-Klimek/ Archiwum)

Jeśli rodzic chce nocować w szpitalu ze swoim chorym dzieckiem, to za łóżko musi zapłacić - alarmuje nasz Czytelnik.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Takie zasady zbulwersowały naszego Czytelnika. – Za darmo można spać tylko na krześle. Dostawienie łóżka kosztuje 27 zł za każdą noc. To koszt samego noclegu, nie ma w tym żadnego śniadania – dziwi się pan Bartek. Dziecko jego znajomych trafiło do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy al. Kraśnickiej w Lublinie.

– Wszystkie dzieci mogą przebywać ze swoimi rodzicami 24 godziny na dobę. Jeżeli rodzic chce skorzystać z dodatkowego łóżka, to wiąże się to z opłatą, którą wyliczył nasz dział ekonomiczny. To koszty dezynfekcji łóżka i prania pościeli – tłumaczy lek. med. Anna Paduch-Klamut, ordynator pediatrii w szpitalu przy al. Kraśnickiej. – Jeżeli rodzic nie chce łóżka, to zezwalamy, żeby został przy dziecku w takich warunkach, jakie sobie zorganizuje. Ma też dostęp do łazienki i kuchenki.

Podobnie jest w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Lublinie. Jeżeli mama lub tata chce w nocy siedzieć przy swoim dziecku na krześle lub fotelu, to nie płaci. Ale jeśli chce nocować na oddziale na dodatkowym łóżku, to kosztuje go to 24,84 zł. Doba w hotelu, który szpital prowadzi specjalnie dla rodziców, jest tańsza i wynosi 21,6 zł, ale liczba miejsc jest ograniczona. Jeszcze mniej zapłacą opiekunowie dzieci hospitalizowanych na oddziale rehabilitacji DSK. Tu łóżko kosztuje 15 zł.

Swój cennik ma też Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej. Rodzic, który chce nocować na oddziale płaci 8 zł za leżankę lub 11 zł za łóżko.

Ale są też szpitale, które za nocowanie rodziców nie pobierają opłat. Tak jest np. w szpitalu w Zamościu. – Ale my nie mamy oddziału pediatrycznego, tylko neonatologię – mówi Ryszard Pankiewicz, rzecznik Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu.

Nie tylko opłaty za dodatkowe łóżko oburzają pacjentów. Dziecko znajomych naszego czytelnika musiało przyjmować antybiotyki, co dla rodziców oznaczało dodatkowe koszty. – Jak wiadomo antybiotyk wyniszcza organizm, nawet dorośli stosują probiotyki, czy leki osłonowe. W szpitalu dziecko je dostanie dopiero wtedy, gdy matka za to zapłaci – dziwi się pan Bartek.

– Rodzice nie ponoszą kosztów żadnych leków niezbędnych w leczeniu – zapewnia Paduch-Klamut. – Czasami tylko prosimy o doniesienie suplementów, czy witamin, które dziecko przyjmuje przez wiele miesięcy.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wuj / 9 kwietnia 2017 o 08:46
0
dziwne że w lekarskim i pielęgniarskim gabinecie /dyżurce i krzesła są i łóżka .Przecież jakby nie mieli na czym usiąść to by wydajniej leczyli . Jakby nie rodzice to praca pielęgniarek wypadala by raczej blado .
Avatar
Diana / 18 listopada 2016 o 23:30
0
Nie wiem jak wy, ale ja mam bardzo nieprzyjemne wrażenia po leczeniu malucha na nfz. Kiedyś Alek dostał w nocy gorączki, a na dyżurze przyszło mi czekać całkiem długo. Byłam nie dość że przestraszona stanem dziecka, to wkurzona na to że tak długo to trwa. Personel opryskliwy, niewiadomo ile trzeba jeszcze czekać. No tragedia. Następnym razem odpuściłam sobie takie przygody i zawiozłam Alka do szpitala Medicover. I super :) Personel był miły, czekałam chwilę, badanie przebiegło sprawnie i po krótkim czasie wiedziałam, co jest nie tak z malcem. Dla świętego spokoju a przede wszystkim jego zdrowia- wolę leczyć go prywatnie.
Nie wiem jak wy, ale ja mam bardzo nieprzyjemne wrażenia po leczeniu malucha na nfz. Kiedyś Alek dostał w nocy gorączki, a na dyżurze przyszło mi czekać całkiem długo. Byłam nie dość że przestraszona stanem dziecka, to wkurzona na to że tak długo to trwa. Personel opryskliwy, niewiadomo ile trzeba jeszcze czekać. No tragedia. Następnym razem odpuściłam sobie takie przygody i zawiozłam Alka do szpitala Medicover. I super :) Personel był miły, czekałam chwilę, badanie przebiegło sprawnie i po krótkim czasie wiedziałam, co jest nie tak z malc... rozwiń
Avatar
małgorzata / 21 sierpnia 2013 o 17:04
0
czytałam państwa komentarze i każdy na swój sposób ma rację oczywiście szpital to nie hotel,moja córka z 6-cio miesięcznym dzieckiem pojechała do szpitala nefrologicznego do Szczecina za wynajęty samochód 300zł+pampersy mleko owoce obiadziki w słoiczkach itd. na dzień dobry pani pielęgniarka poinformowała ją zresztą bardzo nie miło ze musi zapłacić za łóżko z wyżywieniem 40zł dziennie bez wyżywienia nie można wykupić łóżka więc córce zostało krzesełko i nikogo to nie obchodzi że jechała z małym dzieckiem 200km że spi na krześle choć obok jest kilka wolnych łóżek że nie ma na tyle pieniędzy że panie pielęgniarki są nie miłe ,mimo że pracują w szpitalu dziecięcym nie żale się ale to boli ze panuje taka znieczulica i że ludzie podchodzą do tego lekceważąco
czytałam państwa komentarze i każdy na swój sposób ma rację oczywiście szpital to nie hotel,moja córka z 6-cio miesięcznym dzieckiem pojechała do szpitala nefrologicznego do Szczecina za wynajęty samochód 300zł+pampersy mleko owoce obiadziki w słoiczkach itd. na dzień dobry pani pielęgniarka poinformowała ją zresztą bardzo nie miło ze musi zapłacić za łóżko z wyżywieniem 40zł dziennie bez wyżywienia nie można wykupić łóżka więc córce zostało krzesełko i nikogo to nie obchodzi że jechała z małym dzieckiem 200km że spi na krześle choć obok jes... rozwiń
Avatar
Agnieszka / 10 marca 2013 o 23:51
0
Odnosnie placenia za lozko w szpitalu. Prosze ludzie nie narzekajcie!!! Szpital na krasnickiej uratowal mi corcie 5 krotnie!!! W zamian zakupilam troche sprzetu I drobiazgow na drugie pietro oddz. Dzieciecego. A powiedzcie skad maja brac peniadze na strzykawki I wkucia ??? Ja tam z dzieckiem lezalam kilka miesiecy! Pielegniarki kupuja za wlasne pieniadze!!! Na chodzkj to jest cmentarz za zycia!! Ktos powinien tamten szpital zeownac z ziemia!! Nie narzekajcie do cholery tylko zmiencie system dofinansowania!!!?!
Avatar
mewka / 6 marca 2013 o 11:52
0
[quote name='m.' timestamp='1362566664' post='741764']
Kwatera nad morzem tyle kosztuje. Czyste zdzierstwo!
[/quote]
Jedź nad morze,
Avatar
m. / 6 marca 2013 o 11:44
0
Kwatera nad morzem tyle kosztuje. Czyste zdzierstwo!
Avatar
Marynia / 6 marca 2013 o 11:39
0
[quote name='matka pacjenta' timestamp='1362559391' post='741705']
Rok temu mój syn miał wypadek we włoszech, został przetransportowany helikopterem do szpitala tylko na obserwację (2 doby) w ciągu 1 godziny zostały zrobione mu wszystkie mozliwe badania łącznie z tomografem komputerowym. Zapytałam się pani doktor czy mogłabym zostac przy dziecku w szpitalu na cały czas jego pobytu. Pani doktor odpowiedział mi że nawet musze, bo gdyby coś się z dzieckiem działo to potrzebna jest zgoda rodziców. miałam dodatkowe łóżko przy dziecku,.W szpitalu codziennie oprócz normalnego wyżywienia wszystkie dzieci dostają soki owocowe i owoce, a opiekunowie pełne wyżywienie , na obiad miałam do wyboru trzy różne potrawy oraz woda , herbata i kawa bezpłatnie i bez limitów, Nie posiadałam dodatkowego ubezpieczenia tylko pobraną z naszego Funduszu Zdrowia kartę EKU.
Dlaczego Polacy mają się na wszystko godzić i tłumaczyć sobie że wszystko kosztuje (sprzątanie , pranie) ? Jeżeli nie będziemy sią sprzeciwiać to tak będzie i nic się nie zmieni.
[/quote]

Dlatego maja się zgadzac, bo sami zagłosowali na złodzie. Złodzieje musza miec z czego kraść. Najłatwiej okradać emeryta i chore dziecko, a jak dziecko, to i rodzica.
[quote name='matka pacjenta' timestamp='1362559391' post='741705']
Rok temu mój syn miał wypadek we włoszech, został przetransportowany helikopterem do szpitala tylko na obserwację (2 doby) w ciągu 1 godziny zostały zrobione mu wszystkie mozliwe badania łącznie z tomografem komputerowym. Zapytałam się pani doktor czy mogłabym zostac przy dziecku w szpitalu na cały czas jego pobytu. Pani doktor odpowiedział mi że nawet musze, bo gdyby coś się z dzieckiem działo to potrzebna jest zgoda rodziców. miałam dodatkowe... rozwiń
Avatar
Kasia / 6 marca 2013 o 11:38
0
Zapomnieliście w artykule dodać, że w DSK np. na chirurgii jest ZAKAZ wnoszenia śpiworów, karimat itp.a, rzeczy osobiste należy ograniczać do minimum ze względu na brak miejsca. Ostatni weekend spędziliśm na Biernackiego i też 25 zł sobie życzą. Paranoja jakaś.
Avatar
leming detector / 6 marca 2013 o 11:37
0
Ciekawe na jaka opcję polityczna głosował zdzwiony pan Bartek.
Avatar
rodzic / 6 marca 2013 o 10:50
0
[quote name='olo' timestamp='1362562424' post='741725']
No właśnie - sprawa faktór. Kiedy w końcu do ku*** nędzy to całe PO weźmie się za sprawę faktur i kas dla lekarzy, prawników, dentystów i całej tej cwaniackiej zgrai...
Cholera - taksówkarzom nakazali, sklepikarzom nakazali - a reszta to co? Uprzywilejowana klasa wyższa?

A wy ludzie nie bądźcie frajerzy. jak wam koleś krzyczy kasę to wołajcie o rachunek. A nie na gębę.... a co. Niech płaca podatek jak każdy.
[/quote]
Faktury a nie FAKTÓRY, nieuku bury, albo paragony lekarze już od dawna wystawiają więc się nie czepiaj.
Szpital to nie hotel, warunki mają jakie mają i póki POpaprane rządy będą to lepszych nie będzie. Sam przez tydzień z żona na zamiane warowaliśmy przy dziecku na karimatach i nie marudzę.... Jeszcze śniadanko do łóżka.... no gościa chyba lekko trząsneło....
[quote name='olo' timestamp='1362562424' post='741725']
No właśnie - sprawa faktór. Kiedy w końcu do ku*** nędzy to całe PO weźmie się za sprawę faktur i kas dla lekarzy, prawników, dentystów i całej tej cwaniackiej zgrai...
Cholera - taksówkarzom nakazali, sklepikarzom nakazali - a reszta to co? Uprzywilejowana klasa wyższa?

A wy ludzie nie bądźcie frajerzy. jak wam koleś krzyczy kasę to wołajcie o rachunek. A nie na gębę.... a co. Niech płaca podatek jak każdy.
[/quote]
Faktury ... rozwiń
Avatar
wuj / 9 kwietnia 2017 o 08:46
0
dziwne że w lekarskim i pielęgniarskim gabinecie /dyżurce i krzesła są i łóżka .Przecież jakby nie mieli na czym usiąść to by wydajniej leczyli . Jakby nie rodzice to praca pielęgniarek wypadala by raczej blado .
Avatar
Diana / 18 listopada 2016 o 23:30
0
Nie wiem jak wy, ale ja mam bardzo nieprzyjemne wrażenia po leczeniu malucha na nfz. Kiedyś Alek dostał w nocy gorączki, a na dyżurze przyszło mi czekać całkiem długo. Byłam nie dość że przestraszona stanem dziecka, to wkurzona na to że tak długo to trwa. Personel opryskliwy, niewiadomo ile trzeba jeszcze czekać. No tragedia. Następnym razem odpuściłam sobie takie przygody i zawiozłam Alka do szpitala Medicover. I super :) Personel był miły, czekałam chwilę, badanie przebiegło sprawnie i po krótkim czasie wiedziałam, co jest nie tak z malcem. Dla świętego spokoju a przede wszystkim jego zdrowia- wolę leczyć go prywatnie.
Nie wiem jak wy, ale ja mam bardzo nieprzyjemne wrażenia po leczeniu malucha na nfz. Kiedyś Alek dostał w nocy gorączki, a na dyżurze przyszło mi czekać całkiem długo. Byłam nie dość że przestraszona stanem dziecka, to wkurzona na to że tak długo to trwa. Personel opryskliwy, niewiadomo ile trzeba jeszcze czekać. No tragedia. Następnym razem odpuściłam sobie takie przygody i zawiozłam Alka do szpitala Medicover. I super :) Personel był miły, czekałam chwilę, badanie przebiegło sprawnie i po krótkim czasie wiedziałam, co jest nie tak z malc... rozwiń
Avatar
małgorzata / 21 sierpnia 2013 o 17:04
0
czytałam państwa komentarze i każdy na swój sposób ma rację oczywiście szpital to nie hotel,moja córka z 6-cio miesięcznym dzieckiem pojechała do szpitala nefrologicznego do Szczecina za wynajęty samochód 300zł+pampersy mleko owoce obiadziki w słoiczkach itd. na dzień dobry pani pielęgniarka poinformowała ją zresztą bardzo nie miło ze musi zapłacić za łóżko z wyżywieniem 40zł dziennie bez wyżywienia nie można wykupić łóżka więc córce zostało krzesełko i nikogo to nie obchodzi że jechała z małym dzieckiem 200km że spi na krześle choć obok jest kilka wolnych łóżek że nie ma na tyle pieniędzy że panie pielęgniarki są nie miłe ,mimo że pracują w szpitalu dziecięcym nie żale się ale to boli ze panuje taka znieczulica i że ludzie podchodzą do tego lekceważąco
czytałam państwa komentarze i każdy na swój sposób ma rację oczywiście szpital to nie hotel,moja córka z 6-cio miesięcznym dzieckiem pojechała do szpitala nefrologicznego do Szczecina za wynajęty samochód 300zł+pampersy mleko owoce obiadziki w słoiczkach itd. na dzień dobry pani pielęgniarka poinformowała ją zresztą bardzo nie miło ze musi zapłacić za łóżko z wyżywieniem 40zł dziennie bez wyżywienia nie można wykupić łóżka więc córce zostało krzesełko i nikogo to nie obchodzi że jechała z małym dzieckiem 200km że spi na krześle choć obok jes... rozwiń
Avatar
Agnieszka / 10 marca 2013 o 23:51
0
Odnosnie placenia za lozko w szpitalu. Prosze ludzie nie narzekajcie!!! Szpital na krasnickiej uratowal mi corcie 5 krotnie!!! W zamian zakupilam troche sprzetu I drobiazgow na drugie pietro oddz. Dzieciecego. A powiedzcie skad maja brac peniadze na strzykawki I wkucia ??? Ja tam z dzieckiem lezalam kilka miesiecy! Pielegniarki kupuja za wlasne pieniadze!!! Na chodzkj to jest cmentarz za zycia!! Ktos powinien tamten szpital zeownac z ziemia!! Nie narzekajcie do cholery tylko zmiencie system dofinansowania!!!?!
Avatar
mewka / 6 marca 2013 o 11:52
0
[quote name='m.' timestamp='1362566664' post='741764']
Kwatera nad morzem tyle kosztuje. Czyste zdzierstwo!
[/quote]
Jedź nad morze,
Avatar
m. / 6 marca 2013 o 11:44
0
Kwatera nad morzem tyle kosztuje. Czyste zdzierstwo!
Avatar
Marynia / 6 marca 2013 o 11:39
0
[quote name='matka pacjenta' timestamp='1362559391' post='741705']
Rok temu mój syn miał wypadek we włoszech, został przetransportowany helikopterem do szpitala tylko na obserwację (2 doby) w ciągu 1 godziny zostały zrobione mu wszystkie mozliwe badania łącznie z tomografem komputerowym. Zapytałam się pani doktor czy mogłabym zostac przy dziecku w szpitalu na cały czas jego pobytu. Pani doktor odpowiedział mi że nawet musze, bo gdyby coś się z dzieckiem działo to potrzebna jest zgoda rodziców. miałam dodatkowe łóżko przy dziecku,.W szpitalu codziennie oprócz normalnego wyżywienia wszystkie dzieci dostają soki owocowe i owoce, a opiekunowie pełne wyżywienie , na obiad miałam do wyboru trzy różne potrawy oraz woda , herbata i kawa bezpłatnie i bez limitów, Nie posiadałam dodatkowego ubezpieczenia tylko pobraną z naszego Funduszu Zdrowia kartę EKU.
Dlaczego Polacy mają się na wszystko godzić i tłumaczyć sobie że wszystko kosztuje (sprzątanie , pranie) ? Jeżeli nie będziemy sią sprzeciwiać to tak będzie i nic się nie zmieni.
[/quote]

Dlatego maja się zgadzac, bo sami zagłosowali na złodzie. Złodzieje musza miec z czego kraść. Najłatwiej okradać emeryta i chore dziecko, a jak dziecko, to i rodzica.
[quote name='matka pacjenta' timestamp='1362559391' post='741705']
Rok temu mój syn miał wypadek we włoszech, został przetransportowany helikopterem do szpitala tylko na obserwację (2 doby) w ciągu 1 godziny zostały zrobione mu wszystkie mozliwe badania łącznie z tomografem komputerowym. Zapytałam się pani doktor czy mogłabym zostac przy dziecku w szpitalu na cały czas jego pobytu. Pani doktor odpowiedział mi że nawet musze, bo gdyby coś się z dzieckiem działo to potrzebna jest zgoda rodziców. miałam dodatkowe... rozwiń
Avatar
Kasia / 6 marca 2013 o 11:38
0
Zapomnieliście w artykule dodać, że w DSK np. na chirurgii jest ZAKAZ wnoszenia śpiworów, karimat itp.a, rzeczy osobiste należy ograniczać do minimum ze względu na brak miejsca. Ostatni weekend spędziliśm na Biernackiego i też 25 zł sobie życzą. Paranoja jakaś.
Avatar
leming detector / 6 marca 2013 o 11:37
0
Ciekawe na jaka opcję polityczna głosował zdzwiony pan Bartek.
Avatar
rodzic / 6 marca 2013 o 10:50
0
[quote name='olo' timestamp='1362562424' post='741725']
No właśnie - sprawa faktór. Kiedy w końcu do ku*** nędzy to całe PO weźmie się za sprawę faktur i kas dla lekarzy, prawników, dentystów i całej tej cwaniackiej zgrai...
Cholera - taksówkarzom nakazali, sklepikarzom nakazali - a reszta to co? Uprzywilejowana klasa wyższa?

A wy ludzie nie bądźcie frajerzy. jak wam koleś krzyczy kasę to wołajcie o rachunek. A nie na gębę.... a co. Niech płaca podatek jak każdy.
[/quote]
Faktury a nie FAKTÓRY, nieuku bury, albo paragony lekarze już od dawna wystawiają więc się nie czepiaj.
Szpital to nie hotel, warunki mają jakie mają i póki POpaprane rządy będą to lepszych nie będzie. Sam przez tydzień z żona na zamiane warowaliśmy przy dziecku na karimatach i nie marudzę.... Jeszcze śniadanko do łóżka.... no gościa chyba lekko trząsneło....
[quote name='olo' timestamp='1362562424' post='741725']
No właśnie - sprawa faktór. Kiedy w końcu do ku*** nędzy to całe PO weźmie się za sprawę faktur i kas dla lekarzy, prawników, dentystów i całej tej cwaniackiej zgrai...
Cholera - taksówkarzom nakazali, sklepikarzom nakazali - a reszta to co? Uprzywilejowana klasa wyższa?

A wy ludzie nie bądźcie frajerzy. jak wam koleś krzyczy kasę to wołajcie o rachunek. A nie na gębę.... a co. Niech płaca podatek jak każdy.
[/quote]
Faktury ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 25 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 132 53

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 11

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!