Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 listopada 2010 r.
10:06
Edytuj ten wpis

Nowy biurowiec w centrum Lublina. Będzie praca dla kilkuset osób

0 14 A A

Budowlańcy wznoszący biurowiec firmy Rupes pracują jeszcze pod ziemią, ale spora część powierzchni w budynku została już sprzedana. Wśród klientów dominują prawnicy i lekarze. Do nowych biur wprowadzą się wiosną 2012 roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Prace rozpoczęły się w maju. Ściany podziemnego parkingu są już gotowe. Biurowiec przy ul. Żwirki i Wigury będzie miał ponad sto miejsc postojowych. Kierowcy będą mogli z nich korzystać m.in. za pomocą platform parkingowych.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mma / 18 listopada 2010 r. o 16:42
0
O JANIE SOKOLE KLUCZOWYM DZIAŁACZU PSL W LUBLINIE I KANDYDACIE POPIERANYM PRZEZ NAJWYŻSZE WŁADZE LUBELSKIEGO PSL NA RADNEGO LUBLINA, ORAZ DUCHOWYM PATRONIE SWOICH KANDYDATÓW W NIEDRZWICY DUŻEJ W RAMACH KOMITETU WYBORCZEGO WYBORCÓW JANA SOKOŁA KTÓRYCH WSPARŁ SWOIM IMIENIEM I NAZWISKIEM JAKO WAŻNY DZIAŁACZ PSL

Pani Genowefa Tokarska
Wojewoda Lubelski

L i s t o t w a r t y


Szanowna Pani Wojewodo,

Od dłuższego czasu usiłowałem spotkać się z Panią Wojewodą, jednak moje prośby o to spotkanie pozostały bez odpowiedzi. Pan Krzysztof Pawlos - Dyrektor Pani Gabinetu stwierdził, iż nie ma Pani żadnego interesu w tym, aby się ze mną spotkać. W związku z powyższym zdecydowałem się na wystosowanie tej formy listu.
Propozycję objęcia stanowiska Lubelskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego otrzymałem w lutym 2008 roku. Podjąłem to wyzwanie, gdyż jestem absolwentem Wydziału Handlu Wewnętrznego na kierunku Ekonomika
i Organizacja Transportu Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie
i propozycja objęcia powyższej funkcji była zgodna z moim wykształceniem.
Stanowisko Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego w Lublinie objąłem 10 marca 2008 roku. W tym czasie Lubelski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego zajmował jedno z ostatnich miejsc w Polsce na tle pozostałych WITD, prawie we wszystkich statystykach. Sprawą nie cierpiącą zwłoki było wprowadzenie szeregu zmian, mających na celu poprawę funkcjonowania podległej mi jednostki. Pozyskanie nowego lokalu na siedzibę inspektoratu było jednym z pierwszych stojących przede mną zadań. W tym czasie patologia
w przewozach pasażerskich na Lubelszczyźnie była niechlubnym ewenementem
w skali kraju. Lubelski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego nie posiadał również odpowiedniego wyposażenia dającego możliwość podjęcia skutecznych działań, mających na celu eliminowanie nieprawidłowości występujących
w przewozach osób i rzeczy.
Przed końcem 2008 roku udało mi się pozyskać nowy lokal na siedzibę WITD w Lublinie, a w wyniku poczynionych starań uzyskałem zgodę Głównego Inspektora Transportu Drogowego na uruchomienie jedynego w Polsce Centralnego Ośrodka Szkoleniowego ITD w Lublinie.
Również wyłącznie dzięki mojej inicjatywie powstał Zespół d/s Poprawy Bezpieczeństwa w Przewozach Pasażerskich, składający się z przedstawicieli m.in.: Politechniki Lubelskiej, Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, którego podstawowym celem była poprawa bezpieczeństwa w przewozach osób na terenie województwa lubelskiego, a finalnym efektem pracy miał być elektroniczny rozkład jazdy eliminujący nieprawidłowości występujące w dotychczasowych rozkładach jazdy (niejednokrotnie są one bowiem sprzeczne z zasadami prawa o ruchu drogowym ).
Oddziały Wydziału Inspekcji w Białej Podlaskiej i Zamościu były tylko oddziałami z nazwy. Jeszcze w 2008 roku doprowadziłem do uruchomienia dwóch oddziałów Wydziału Inspekcji w Zamościu i Międzyrzecu Podlaskim z pełną infrastrukturą niezbędną do ich prawidłowego funkcjonowania. Dzięki zakupom niezbędnego sprzętu w 2008 roku WITD w Lublinie mógł podjąć skuteczne działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach Lubelszczyzny.
Uważam, że dzięki trafnym i dobrze dokonanym zakupom staliśmy się najlepiej wyposażonym Inspektoratem w Polsce. Zakupione laserowe mierniki prędkości były pierwszymi tego typu urządzeniami na terenie naszego województwa i pierwszymi w ITD w Polsce, zaś laserowy miernik prędkości z możliwością nagrywania zdarzeń był pierwszym urządzeniem tego typu w naszym kraju. Nadmieniam, iż korzystając z naszych sukcesów i doświadczeń inne Wojewódzkie Inspektoraty Transportu Drogowego zakupiły również ten sprzęt, jednak za znacznie wyższą cenę.
Na efekty mojej pracy nie trzeba było długo czekać. Wpływy do budżetu państwa wypracowane przez WITD w Lublinie w 2009 roku wyniosły prawie 7,4 mln złotych. W roku 2008 roku wpływy takie były o ponad połowę niższe
i wynosiły 3,4 mln złotych.
Efektem szeroko zakrojonej akcji Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, zapoczątkowanej już w 2008 roku, było przekazanie do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego i Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie obszernych materiałów, dokumentujących łamanie przepisów prawa przez „busy”, a następnie zmiana rozkładów jazdy przez Urząd Marszałkowski, uwzględniająca wszelkie zasady bezpieczeństwa. Byliśmy pierwszym w Polsce Inspektoratem, który opracował dokumentację pomocną
w wyeliminowaniu wadliwych rozkładów jazdy. Niewątpliwie wpłynęło to na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach. Dało również możliwość korzystania
z naszych doświadczeń innym inspektoratom transportu drogowego.
Również dzięki mojej inicjatywie podpisana została umowa o wzajemnej współpracy z KWP w Lublinie, mającej na celu poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach.
Działając w oparciu o art. 53 § 5 ustawy z dnia 6 września 2001 r.
o transporcie drogowym (Dz. U. z 2007 r., Nr 125, poz. 874), niezwłocznie po moim powołaniu na stanowisko Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, złożyłem do Pani Wojewody wniosek o powołanie na mojego zastępcę Pana Piotra Winiarskiego, poprzedniego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego
w Lublinie, jednak otrzymałem zdecydowaną odmowę. Jednocześnie dano mi do zrozumienia, że jedynym możliwym kandydatem do zaakceptowania przez Panią Wojewodę na mojego zastępcę jest Pan Jan Sokół.
Z informacji uzyskanych od pracowników WITD w Lublinie dowiedziałem się, że jest on osobą mającą kontrowersyjną opinię. Mam wielu znajomych
i przyjaciół w środowisku PSL w Białej Podlaskiej, dowiedziałem się od nich o niechlubnej przeszłości Pana Jana Sokoła, jaką się zapisał zarówno jako dyrektor banku w Leśnej Podlaskiej, jak i działacz PSL na terenie Białej Podlaskiej. Informacjami dotyczącymi działalności Pana Jana Sokoła (min. zakup działek i nieruchomości po rażąco zaniżonych cenach od banku, którego był wówczas dyrektorem) podzieliłem się z Panią Wojewodą.
Z tego też powodu przez ponad dwa miesiące nie wyrażałem zgody na powołanie ww. osoby na mojego zastępcę. Jednak na skutek nacisków ze strony Pani Wojewody oraz gwarancji, iż w przypadku negatywnej oceny pracy Pana Sokoła na stanowisku Zastępcy Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, będę mógł skorzystać
z przysługującego mi uprawnienia odwołania go z pełnienia
O JANIE SOKOLE KLUCZOWYM DZIAŁACZU PSL W LUBLINIE I KANDYDACIE POPIERANYM PRZEZ NAJWYŻSZE WŁADZE LUBELSKIEGO PSL NA RADNEGO LUBLINA, ORAZ DUCHOWYM PATRONIE SWOICH KANDYDATÓW W NIEDRZWICY DUŻEJ W RAMACH KOMITETU WYBORCZEGO WYBORCÓW JANA SOKOŁA KTÓRYCH WSPARŁ SWOIM IMIENIEM I NAZWISKIEM JAKO WAŻNY DZIAŁACZ PSL

Pani Genowefa Tokarska
Wojewoda Lubelski

L i s t o t w a r t y


Szanowna Pani Wojewodo,

Od dłuższego czasu usiłowałem spotkać się z Panią Wojewodą, jednak moje prośby o to... rozwiń
Avatar
Ksin / 16 listopada 2010 r. o 19:01
0
Tak dla telemarketerów z 960 zł brutto heheh
Avatar
re-do-mu / 16 listopada 2010 r. o 07:30
0
[quote name='niko' timestamp='1289833191' post='380958']
wtf z twoja znajomością topografi miasta lepiej zostań w tym świdniku
[/quote]
Co się czepiasz? W świdniku też jest ulica Żwirki i Wigury. I może tam też coś budują?
Avatar
niko / 15 listopada 2010 r. o 15:59
0
wtf z twoja znajomością topografi miasta lepiej zostań w tym świdniku
Avatar
sebo / 15 listopada 2010 r. o 15:53
0
[quote name='ktosik' timestamp='1289813272' post='380651']
Wiceprezesem RUPES jest nie kto inny jak G.Muszyński prezes PLL. Do 2009 r. był również udziałowcem, teraz między innymi udziałowcem jest nomen omen Muszyńska Agnieszka . Nie będe tu przytaczać danych finansowych firmy, każdy może je sprawdzić na infoveriti.
[/quote]
Avatar
wtf / 15 listopada 2010 r. o 15:26
0
co za pierdoły piszą! Gdzie żwirki i wigury w centrum lublina> to już jest przecież świdnik! niekompetentni dziennikarze dziennika znów się popisali;)
Avatar
tomek / 15 listopada 2010 r. o 12:59
0
Sezon na lody trwa
Avatar
ooo / 15 listopada 2010 r. o 12:32
0
[quote name='rupert' timestamp='1289816396' post='380692']
nieźle, tylko 100 miejsc parkingowych na jak to napisaliście kilkaset miejsc pracy...
i znów ten magiczny rok 2012. Wychodzi na to, że to będzie rok cudów, wszystko ma być kończone właśnie w 2012. Pożyjemy zobaczymy...
[/quote]
Koniec świata też ma nastąpić w 2012 roku
Avatar
ktosik / 15 listopada 2010 r. o 11:33
0
Teraz należy czekać na rezygnację Muszyńskiego z fotela prezesa PLL. Jako prezes nie mógłby dostarczac kruszywa na budowe lotniska, a tak wszystko zostanie w rodzinie.
Avatar
POinformowany / 15 listopada 2010 r. o 11:22
0
Prezes portu ma sporo na głowie, jak w infoveriti widac ma tez firme Karya ( bardzo ciekawe) biurowiec sciane w scianę z urzedem marszałkowskim ( przynajmiej ktos wynajmie biurowiec ) no i Prezesowanie Lotnisku. Gratuluje !
Avatar
mma / 18 listopada 2010 r. o 16:42
0
O JANIE SOKOLE KLUCZOWYM DZIAŁACZU PSL W LUBLINIE I KANDYDACIE POPIERANYM PRZEZ NAJWYŻSZE WŁADZE LUBELSKIEGO PSL NA RADNEGO LUBLINA, ORAZ DUCHOWYM PATRONIE SWOICH KANDYDATÓW W NIEDRZWICY DUŻEJ W RAMACH KOMITETU WYBORCZEGO WYBORCÓW JANA SOKOŁA KTÓRYCH WSPARŁ SWOIM IMIENIEM I NAZWISKIEM JAKO WAŻNY DZIAŁACZ PSL

Pani Genowefa Tokarska
Wojewoda Lubelski

L i s t o t w a r t y


Szanowna Pani Wojewodo,

Od dłuższego czasu usiłowałem spotkać się z Panią Wojewodą, jednak moje prośby o to spotkanie pozostały bez odpowiedzi. Pan Krzysztof Pawlos - Dyrektor Pani Gabinetu stwierdził, iż nie ma Pani żadnego interesu w tym, aby się ze mną spotkać. W związku z powyższym zdecydowałem się na wystosowanie tej formy listu.
Propozycję objęcia stanowiska Lubelskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego otrzymałem w lutym 2008 roku. Podjąłem to wyzwanie, gdyż jestem absolwentem Wydziału Handlu Wewnętrznego na kierunku Ekonomika
i Organizacja Transportu Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie
i propozycja objęcia powyższej funkcji była zgodna z moim wykształceniem.
Stanowisko Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego w Lublinie objąłem 10 marca 2008 roku. W tym czasie Lubelski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego zajmował jedno z ostatnich miejsc w Polsce na tle pozostałych WITD, prawie we wszystkich statystykach. Sprawą nie cierpiącą zwłoki było wprowadzenie szeregu zmian, mających na celu poprawę funkcjonowania podległej mi jednostki. Pozyskanie nowego lokalu na siedzibę inspektoratu było jednym z pierwszych stojących przede mną zadań. W tym czasie patologia
w przewozach pasażerskich na Lubelszczyźnie była niechlubnym ewenementem
w skali kraju. Lubelski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego nie posiadał również odpowiedniego wyposażenia dającego możliwość podjęcia skutecznych działań, mających na celu eliminowanie nieprawidłowości występujących
w przewozach osób i rzeczy.
Przed końcem 2008 roku udało mi się pozyskać nowy lokal na siedzibę WITD w Lublinie, a w wyniku poczynionych starań uzyskałem zgodę Głównego Inspektora Transportu Drogowego na uruchomienie jedynego w Polsce Centralnego Ośrodka Szkoleniowego ITD w Lublinie.
Również wyłącznie dzięki mojej inicjatywie powstał Zespół d/s Poprawy Bezpieczeństwa w Przewozach Pasażerskich, składający się z przedstawicieli m.in.: Politechniki Lubelskiej, Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, którego podstawowym celem była poprawa bezpieczeństwa w przewozach osób na terenie województwa lubelskiego, a finalnym efektem pracy miał być elektroniczny rozkład jazdy eliminujący nieprawidłowości występujące w dotychczasowych rozkładach jazdy (niejednokrotnie są one bowiem sprzeczne z zasadami prawa o ruchu drogowym ).
Oddziały Wydziału Inspekcji w Białej Podlaskiej i Zamościu były tylko oddziałami z nazwy. Jeszcze w 2008 roku doprowadziłem do uruchomienia dwóch oddziałów Wydziału Inspekcji w Zamościu i Międzyrzecu Podlaskim z pełną infrastrukturą niezbędną do ich prawidłowego funkcjonowania. Dzięki zakupom niezbędnego sprzętu w 2008 roku WITD w Lublinie mógł podjąć skuteczne działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach Lubelszczyzny.
Uważam, że dzięki trafnym i dobrze dokonanym zakupom staliśmy się najlepiej wyposażonym Inspektoratem w Polsce. Zakupione laserowe mierniki prędkości były pierwszymi tego typu urządzeniami na terenie naszego województwa i pierwszymi w ITD w Polsce, zaś laserowy miernik prędkości z możliwością nagrywania zdarzeń był pierwszym urządzeniem tego typu w naszym kraju. Nadmieniam, iż korzystając z naszych sukcesów i doświadczeń inne Wojewódzkie Inspektoraty Transportu Drogowego zakupiły również ten sprzęt, jednak za znacznie wyższą cenę.
Na efekty mojej pracy nie trzeba było długo czekać. Wpływy do budżetu państwa wypracowane przez WITD w Lublinie w 2009 roku wyniosły prawie 7,4 mln złotych. W roku 2008 roku wpływy takie były o ponad połowę niższe
i wynosiły 3,4 mln złotych.
Efektem szeroko zakrojonej akcji Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, zapoczątkowanej już w 2008 roku, było przekazanie do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego i Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie obszernych materiałów, dokumentujących łamanie przepisów prawa przez „busy”, a następnie zmiana rozkładów jazdy przez Urząd Marszałkowski, uwzględniająca wszelkie zasady bezpieczeństwa. Byliśmy pierwszym w Polsce Inspektoratem, który opracował dokumentację pomocną
w wyeliminowaniu wadliwych rozkładów jazdy. Niewątpliwie wpłynęło to na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach. Dało również możliwość korzystania
z naszych doświadczeń innym inspektoratom transportu drogowego.
Również dzięki mojej inicjatywie podpisana została umowa o wzajemnej współpracy z KWP w Lublinie, mającej na celu poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach.
Działając w oparciu o art. 53 § 5 ustawy z dnia 6 września 2001 r.
o transporcie drogowym (Dz. U. z 2007 r., Nr 125, poz. 874), niezwłocznie po moim powołaniu na stanowisko Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, złożyłem do Pani Wojewody wniosek o powołanie na mojego zastępcę Pana Piotra Winiarskiego, poprzedniego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego
w Lublinie, jednak otrzymałem zdecydowaną odmowę. Jednocześnie dano mi do zrozumienia, że jedynym możliwym kandydatem do zaakceptowania przez Panią Wojewodę na mojego zastępcę jest Pan Jan Sokół.
Z informacji uzyskanych od pracowników WITD w Lublinie dowiedziałem się, że jest on osobą mającą kontrowersyjną opinię. Mam wielu znajomych
i przyjaciół w środowisku PSL w Białej Podlaskiej, dowiedziałem się od nich o niechlubnej przeszłości Pana Jana Sokoła, jaką się zapisał zarówno jako dyrektor banku w Leśnej Podlaskiej, jak i działacz PSL na terenie Białej Podlaskiej. Informacjami dotyczącymi działalności Pana Jana Sokoła (min. zakup działek i nieruchomości po rażąco zaniżonych cenach od banku, którego był wówczas dyrektorem) podzieliłem się z Panią Wojewodą.
Z tego też powodu przez ponad dwa miesiące nie wyrażałem zgody na powołanie ww. osoby na mojego zastępcę. Jednak na skutek nacisków ze strony Pani Wojewody oraz gwarancji, iż w przypadku negatywnej oceny pracy Pana Sokoła na stanowisku Zastępcy Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, będę mógł skorzystać
z przysługującego mi uprawnienia odwołania go z pełnienia
O JANIE SOKOLE KLUCZOWYM DZIAŁACZU PSL W LUBLINIE I KANDYDACIE POPIERANYM PRZEZ NAJWYŻSZE WŁADZE LUBELSKIEGO PSL NA RADNEGO LUBLINA, ORAZ DUCHOWYM PATRONIE SWOICH KANDYDATÓW W NIEDRZWICY DUŻEJ W RAMACH KOMITETU WYBORCZEGO WYBORCÓW JANA SOKOŁA KTÓRYCH WSPARŁ SWOIM IMIENIEM I NAZWISKIEM JAKO WAŻNY DZIAŁACZ PSL

Pani Genowefa Tokarska
Wojewoda Lubelski

L i s t o t w a r t y


Szanowna Pani Wojewodo,

Od dłuższego czasu usiłowałem spotkać się z Panią Wojewodą, jednak moje prośby o to... rozwiń
Avatar
Ksin / 16 listopada 2010 r. o 19:01
0
Tak dla telemarketerów z 960 zł brutto heheh
Avatar
re-do-mu / 16 listopada 2010 r. o 07:30
0
[quote name='niko' timestamp='1289833191' post='380958']
wtf z twoja znajomością topografi miasta lepiej zostań w tym świdniku
[/quote]
Co się czepiasz? W świdniku też jest ulica Żwirki i Wigury. I może tam też coś budują?
Avatar
niko / 15 listopada 2010 r. o 15:59
0
wtf z twoja znajomością topografi miasta lepiej zostań w tym świdniku
Avatar
sebo / 15 listopada 2010 r. o 15:53
0
[quote name='ktosik' timestamp='1289813272' post='380651']
Wiceprezesem RUPES jest nie kto inny jak G.Muszyński prezes PLL. Do 2009 r. był również udziałowcem, teraz między innymi udziałowcem jest nomen omen Muszyńska Agnieszka . Nie będe tu przytaczać danych finansowych firmy, każdy może je sprawdzić na infoveriti.
[/quote]
Avatar
wtf / 15 listopada 2010 r. o 15:26
0
co za pierdoły piszą! Gdzie żwirki i wigury w centrum lublina> to już jest przecież świdnik! niekompetentni dziennikarze dziennika znów się popisali;)
Avatar
tomek / 15 listopada 2010 r. o 12:59
0
Sezon na lody trwa
Avatar
ooo / 15 listopada 2010 r. o 12:32
0
[quote name='rupert' timestamp='1289816396' post='380692']
nieźle, tylko 100 miejsc parkingowych na jak to napisaliście kilkaset miejsc pracy...
i znów ten magiczny rok 2012. Wychodzi na to, że to będzie rok cudów, wszystko ma być kończone właśnie w 2012. Pożyjemy zobaczymy...
[/quote]
Koniec świata też ma nastąpić w 2012 roku
Avatar
ktosik / 15 listopada 2010 r. o 11:33
0
Teraz należy czekać na rezygnację Muszyńskiego z fotela prezesa PLL. Jako prezes nie mógłby dostarczac kruszywa na budowe lotniska, a tak wszystko zostanie w rodzinie.
Avatar
POinformowany / 15 listopada 2010 r. o 11:22
0
Prezes portu ma sporo na głowie, jak w infoveriti widac ma tez firme Karya ( bardzo ciekawe) biurowiec sciane w scianę z urzedem marszałkowskim ( przynajmiej ktos wynajmie biurowiec ) no i Prezesowanie Lotnisku. Gratuluje !
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Znów niespokojnie w Górskim Karabachu. 21 zabitych po ostrzale rakietowym azerskiego miasta Barda
film

Znów niespokojnie w Górskim Karabachu. 21 zabitych po ostrzale rakietowym azerskiego miasta Barda

Barda, Azerbejdżan. Prokurator generalny Azerbejdżany oskarżył Armenię o przeprowadzenie ataku rakietowego na miasta Barda. W wyniku ostrzału zginęło 21 osób, w tym cywile. Armenia odrzuciła te oskarżenia.

Biała Podlaska: Samorząd buduje bloki wspólnie z deweloperem

Biała Podlaska: Samorząd buduje bloki wspólnie z deweloperem

Samorząd wybuduje ulicę wspólnie z prywatnym przedsiębiorcą. To już kolejna taka współpraca w Białej Podlaskiej. Tym razem chodzi o budowę fragmentu ulicy Żeromskiego. Będzie to wspólna inwestycja miasta i spółki KT&M, która buduje tam bloki.

Motor znowu trenuje, najbliższy mecz dopiero za tydzień

Motor znowu trenuje, najbliższy mecz dopiero za tydzień

Piłkarze Motoru zakończyli kwarantannę i we wtorek wrócili już do treningów. W weekend nie zagrają jednak o punkty z powodu meczów 1/16 finału Pucharu Polski. Najbliższym rywalem żółto-biało-niebieskich będzie Chojniczanka Chojnice. Zawody ze spadkowiczem z Fortuna I ligi odbędą się w środę, 4 listopada (godz. 19.30)

Cezary Kucharski usłyszał zarzuty. Wyszedł na wolność za 1 mln euro poręczenia

Cezary Kucharski usłyszał zarzuty. Wyszedł na wolność za 1 mln euro poręczenia

Zarzuty stosowania bezprawnych gróźb pod adresem Roberta Lewandowskiego usłyszał były menadżer najsłynniejszego polskiego piłkarza Cezary Kucharski. Prokuratura zastosowała wobec byłego posła z Łukowa poręczenie majątkowe w wysokości 1 mln euro

Otwarcie wystawy "Lublin-Lwów" w Galerii Przy Bramie
6 listopada 2020, 17:00

Otwarcie wystawy "Lublin-Lwów" w Galerii Przy Bramie

Prace artystów lubelskich i lwowskich będzie można oglądać od 6 listopada w Galerii Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie "Przy Bramie" (ul. Grodzka 34/36). To efekt współpracy między między miastami.

Lubelska Kolej Aglomeracyjna. Wybrano firmę, która opracuje koncepcję

Lubelska Kolej Aglomeracyjna. Wybrano firmę, która opracuje koncepcję

Wybrana została firma, która w niecałe półtora roku ma opracować koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej. Ma uwzględnić m.in. budowę nowego przystanku kolejowego Kraśnik Miasto, budowę torów do Łęcznej oraz wspólny bilet na pociąg i komunikację miejską .

Podlasie wróciło do treningów po kwarantannie. Z Wiązownicą nie zagrają

Podlasie wróciło do treningów po kwarantannie. Z Wiązownicą nie zagrają

Piłkarze Podlasia w końcu mogli spotkać się na wspólnym treningu po okresie kwarantanny. W zespole brakowało oczywiście i w kolejnych dniach nadal brakować będzie zawodników, którzy otrzymali pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Wiadomo już także, że w ten weekend biało-zieloni nie zagrają z KS Wiązownica

Łęczna odsłania kolejną tajemnicę. Odkryto drugi poziom starych piwnic

Łęczna odsłania kolejną tajemnicę. Odkryto drugi poziom starych piwnic

Po raz kolejny Łęczna odsłoniła część swoich podziemnych tajemnic. Podczas prac ziemnych związanych w rewitalizacją Rynku II odkryto drugi poziom starych piwnic.

Protest w Lublinie: Uczniowie dla praw kobiet!
Na żywo
galeria
film

Protest w Lublinie: Uczniowie dla praw kobiet!

Środa to kolejny dzień protestów w obronie praw kobiet. Tym razem w Lublinie protestujący spotykają się pod hasłem: "Uczniowie dla praw kobiet!"

W Baranowie marzą o nowym centrum kultury

W Baranowie marzą o nowym centrum kultury

Władze Baranowa w powiecie puławskim starają się o rządowe dofinansowanie przebudowy starej plebanii. Opuszczony budynek mógłby zostać nowym centrum gminnej kultury.

Lubelskie: Zajęte około 75 proc. wszystkich łóżek dla pacjentów z COVID-19

Lubelskie: Zajęte około 75 proc. wszystkich łóżek dla pacjentów z COVID-19

Dla pacjentów zarażonych koronawirusem we wszystkich szpitalach w woj. lubelskim jest 1298 łóżek, w tym zajętych jest 968 - informuje Lubelski Urząd Wojewódzki. Baza łóżkowa jest stale powiększana. Uruchomiono nabór kadry do szpitala tymczasowego w Lublinie.

Zaduszki Jazzowe w Filharmonii
30 października 2020, 19:00

Zaduszki Jazzowe w Filharmonii

Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza po raz pierwszy na piękny koncert z cyklu Zaduszki Jazzowe. Wydarzenie zostanie zrealizowane 30 października o godz. 19.