Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 listopada 2012 r.
10:59
Edytuj ten wpis

Nowy stadion w Lublinie: Wykonawca wszedł na plac budowy

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 24 A A
Przygotowania rozpoczęły się w poniedziałek (Jacek Świerczyński)
Przygotowania rozpoczęły się w poniedziałek (Jacek Świerczyński)

Warszawska firma Budimex rozpoczyna przygotowania do budowy miejskiego stadionu przy ul. Krochmalnej. W poniedziałek rano miasto przekazało jej teren pod inwestycję.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– W pierwszej kolejności dokonana zostanie wycinka drzew – zapowiada Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina. – Następnie po uzyskaniu decyzji administracyjnej pozwolenia na budowę rozpoczną się prace przygotowawcze budowlane – dodaje. Wtedy teren ma zostać ogrodzony, pojawią się też platformy do palowania gruntu.

Budowa pochłonie 136 milionów złotych i powinna się zakończyć w czerwcu 2014 r., zaś otwarcie jest planowane na wrzesień 2014 r. Obiekt ma mieścić 15,5 tys. widzów, przy jednej z bramek ma być mocowana scena, a na czas koncertów murawa będzie zakrywana specjalnymi płytami.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
halszka / 28 listopada 2012 o 13:32
0
SKANDAL SKANDAL SKANDAL !!!! ulice dziurawe, ludzie mieszkają w tej okolicy w slamsach ,ale nasi wlodarze mają to gdzieś, a mialobyć referndum
Avatar
rokk / 27 listopada 2012 o 11:12
0
Krótkie pytanie. Czy jest sens wywalać blisko 140 milionów na stadion do obchodu dożynek?

Niby kto ma tutaj grać? Motor Lublin z V ligi (czy gdzie on teraz gra) by kilkuset kiboli miało nowy obiekt do robienia zadym???? Może będą się odbywały mecze Amazonki Parchatka z Huraganem Koziegłowy o Puchar Sołtysa???

Skoro miasto koniecznie chce wydać pieniądze na sport to niech wspomoże dziewczyny z SPR, które od lat grają w ekstraklasie szczypiorniaka, mistrzostw i pucharów Polski mają jak małpa kitu, a grają za miskę bo nie dostają wynagrodzeń. Kilka orlików więcej tez nie zaszkodzi.

Dlaczego w Lublinie non stop promuje się dyscyplinę, w której przegrywamy wszystko, co jest do przegrania?
Krótkie pytanie. Czy jest sens wywalać blisko 140 milionów na stadion do obchodu dożynek?

Niby kto ma tutaj grać? Motor Lublin z V ligi (czy gdzie on teraz gra) by kilkuset kiboli miało nowy obiekt do robienia zadym???? Może będą się odbywały mecze Amazonki Parchatka z Huraganem Koziegłowy o Puchar Sołtysa???

Skoro miasto koniecznie chce wydać pieniądze na sport to niech wspomoże dziewczyny z SPR, które od lat grają w ekstraklasie szczypiorniaka, mistrzostw i pucharów Polski mają jak małpa kitu, a grają za miskę bo ... rozwiń
Avatar
Poznaniak / 27 listopada 2012 o 10:26
0
Koszt stadionu i dróg dojazdowych - 280 mln zł. Wczoraj widzieliśmy że Motor ma 200 kibiców, jest jeszcze 20 kopaczy i 50 działaczy. Czyli miasto daje im po milionie na łebka. Bogate miasto, mądra włądza i wyborcy. Pozazdrościć.
Avatar
jochan / 27 listopada 2012 o 09:29
0
Nareszcie nowy stadion dla Lublina!to wstyd zeby najwieksze miasto na wschodzie nie mialo klubu pilkarskiego w EK a klub Motor to marka znzna w calym kraju !w Lublinie czas na wielka pilke i Motor w pucharach to wszystko jest realne i w naszym zasiegu.
Avatar
R(k)S / 27 listopada 2012 o 08:38
0
W ciągu ostatnich 30 lat Motor był i w ekstraklasie i w IV lidze, kto powiedział że nie będzie grał o najwyższe cele w przyszłości i wtedy najzorzalszy krytyk, każda d. wołowa która nigdy na stadionie nie była stanie się wielkim fanem i kibicem. Na pierwszy mecz na nowym obiekcie bilety będą za darmo i juz przyjdzie kilka tysięcy z czego gdy Motor albo Lublinianka będzie przegrywać połowa wyjdzie przed końcem jak to miało miejsce w Puławach na otwarciu stadionu.
Avatar
obesrwator / 27 listopada 2012 o 06:20
0
Kiedyś zakłady pracy, teraz stadiony.
Avatar
Josef / 27 listopada 2012 o 05:14
0
Lublin należy do najbardziej zadłużonych miast i już kończą się jego możliwości kredytowe.Prezydent zatrudnia nadal mimo ,że potrzeby takiej nie ma.Stadion oprócz budowy trzeba będzie utrzymać,bo na siebie nie zarobi.Czy w urzędzie miasta są ludzie razem z Żukiem ,którzy potrafią liczyć?Co będzie dalej???Radzę zakupić prezydentowi gumowy młotek i codziennie rano 3 razy go puknąć,za nim ABW wymśli w Lublinie bombiarza!
Avatar
west / 27 listopada 2012 o 01:17
0
Ludzie co wy piszecie... Gliwice powstał stadion i jest ekstraklasa a na meczach po 4-5 tysięcy wiec uważacie ze u nas w miescie nie jest możliwe przy nowym stadionie osiągnąć liczbę przynajmniej zbliżoną. Na meczach 1 ligowych jak ze Śląskiem było ok 5 tys ludzi a nowy stadion to zainteresowanie i nie tylko w mieście ale i w województwie, Lublin - miasto wojewódzkie niech pokaże ze nie tylko galerie mamy które powstaja jak grzyby po deszczu...
Avatar
zygmuny / 26 listopada 2012 o 22:52
0
Panie Żuk gdzie kolwiek będzie stadion modzi ludzie panu dziękują żę wreszcie -ma pan wyborców młodych i należy o nich pamiętać .Lublin to nie zadupie to stolica regionnu południowo wschodniej Polsce.dla przypomnienia wmien miasto woj .które ma gorszy stadion i nie ma planow budowy od Lublina czekam1..Bilesko Biała 15 tys widzów 2.Tychy 15 tys 3.Gliwice mają4.zabrze buduję 3.Chorzów też chce budować itd
Avatar
Lukas / 26 listopada 2012 o 20:50
0
Dla kogo ten stadion?dla 500 kibiców motoru?na speedway przychodzi po 4-5 tysięcy i ciężko było zrobić tor na nowym stadionie prawda?coś mi śmierdzi w tym przetargu i budowie...Panie Żuk,PO- dziękujemy!
Avatar
halszka / 28 listopada 2012 o 13:32
0
SKANDAL SKANDAL SKANDAL !!!! ulice dziurawe, ludzie mieszkają w tej okolicy w slamsach ,ale nasi wlodarze mają to gdzieś, a mialobyć referndum
Avatar
rokk / 27 listopada 2012 o 11:12
0
Krótkie pytanie. Czy jest sens wywalać blisko 140 milionów na stadion do obchodu dożynek?

Niby kto ma tutaj grać? Motor Lublin z V ligi (czy gdzie on teraz gra) by kilkuset kiboli miało nowy obiekt do robienia zadym???? Może będą się odbywały mecze Amazonki Parchatka z Huraganem Koziegłowy o Puchar Sołtysa???

Skoro miasto koniecznie chce wydać pieniądze na sport to niech wspomoże dziewczyny z SPR, które od lat grają w ekstraklasie szczypiorniaka, mistrzostw i pucharów Polski mają jak małpa kitu, a grają za miskę bo nie dostają wynagrodzeń. Kilka orlików więcej tez nie zaszkodzi.

Dlaczego w Lublinie non stop promuje się dyscyplinę, w której przegrywamy wszystko, co jest do przegrania?
Krótkie pytanie. Czy jest sens wywalać blisko 140 milionów na stadion do obchodu dożynek?

Niby kto ma tutaj grać? Motor Lublin z V ligi (czy gdzie on teraz gra) by kilkuset kiboli miało nowy obiekt do robienia zadym???? Może będą się odbywały mecze Amazonki Parchatka z Huraganem Koziegłowy o Puchar Sołtysa???

Skoro miasto koniecznie chce wydać pieniądze na sport to niech wspomoże dziewczyny z SPR, które od lat grają w ekstraklasie szczypiorniaka, mistrzostw i pucharów Polski mają jak małpa kitu, a grają za miskę bo ... rozwiń
Avatar
Poznaniak / 27 listopada 2012 o 10:26
0
Koszt stadionu i dróg dojazdowych - 280 mln zł. Wczoraj widzieliśmy że Motor ma 200 kibiców, jest jeszcze 20 kopaczy i 50 działaczy. Czyli miasto daje im po milionie na łebka. Bogate miasto, mądra włądza i wyborcy. Pozazdrościć.
Avatar
jochan / 27 listopada 2012 o 09:29
0
Nareszcie nowy stadion dla Lublina!to wstyd zeby najwieksze miasto na wschodzie nie mialo klubu pilkarskiego w EK a klub Motor to marka znzna w calym kraju !w Lublinie czas na wielka pilke i Motor w pucharach to wszystko jest realne i w naszym zasiegu.
Avatar
R(k)S / 27 listopada 2012 o 08:38
0
W ciągu ostatnich 30 lat Motor był i w ekstraklasie i w IV lidze, kto powiedział że nie będzie grał o najwyższe cele w przyszłości i wtedy najzorzalszy krytyk, każda d. wołowa która nigdy na stadionie nie była stanie się wielkim fanem i kibicem. Na pierwszy mecz na nowym obiekcie bilety będą za darmo i juz przyjdzie kilka tysięcy z czego gdy Motor albo Lublinianka będzie przegrywać połowa wyjdzie przed końcem jak to miało miejsce w Puławach na otwarciu stadionu.
Avatar
obesrwator / 27 listopada 2012 o 06:20
0
Kiedyś zakłady pracy, teraz stadiony.
Avatar
Josef / 27 listopada 2012 o 05:14
0
Lublin należy do najbardziej zadłużonych miast i już kończą się jego możliwości kredytowe.Prezydent zatrudnia nadal mimo ,że potrzeby takiej nie ma.Stadion oprócz budowy trzeba będzie utrzymać,bo na siebie nie zarobi.Czy w urzędzie miasta są ludzie razem z Żukiem ,którzy potrafią liczyć?Co będzie dalej???Radzę zakupić prezydentowi gumowy młotek i codziennie rano 3 razy go puknąć,za nim ABW wymśli w Lublinie bombiarza!
Avatar
west / 27 listopada 2012 o 01:17
0
Ludzie co wy piszecie... Gliwice powstał stadion i jest ekstraklasa a na meczach po 4-5 tysięcy wiec uważacie ze u nas w miescie nie jest możliwe przy nowym stadionie osiągnąć liczbę przynajmniej zbliżoną. Na meczach 1 ligowych jak ze Śląskiem było ok 5 tys ludzi a nowy stadion to zainteresowanie i nie tylko w mieście ale i w województwie, Lublin - miasto wojewódzkie niech pokaże ze nie tylko galerie mamy które powstaja jak grzyby po deszczu...
Avatar
zygmuny / 26 listopada 2012 o 22:52
0
Panie Żuk gdzie kolwiek będzie stadion modzi ludzie panu dziękują żę wreszcie -ma pan wyborców młodych i należy o nich pamiętać .Lublin to nie zadupie to stolica regionnu południowo wschodniej Polsce.dla przypomnienia wmien miasto woj .które ma gorszy stadion i nie ma planow budowy od Lublina czekam1..Bilesko Biała 15 tys widzów 2.Tychy 15 tys 3.Gliwice mają4.zabrze buduję 3.Chorzów też chce budować itd
Avatar
Lukas / 26 listopada 2012 o 20:50
0
Dla kogo ten stadion?dla 500 kibiców motoru?na speedway przychodzi po 4-5 tysięcy i ciężko było zrobić tor na nowym stadionie prawda?coś mi śmierdzi w tym przetargu i budowie...Panie Żuk,PO- dziękujemy!
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 21 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 1

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 19 9

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 11 7

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 32 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 7 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 19 5

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 14 3

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 20 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 16 2

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!