Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 listopada 2012 r.
10:59
Edytuj ten wpis

Nowy stadion w Lublinie: Wykonawca wszedł na plac budowy

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 24 A A
Przygotowania rozpoczęły się w poniedziałek (Jacek Świerczyński)
Przygotowania rozpoczęły się w poniedziałek (Jacek Świerczyński)

Warszawska firma Budimex rozpoczyna przygotowania do budowy miejskiego stadionu przy ul. Krochmalnej. W poniedziałek rano miasto przekazało jej teren pod inwestycję.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– W pierwszej kolejności dokonana zostanie wycinka drzew – zapowiada Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina. – Następnie po uzyskaniu decyzji administracyjnej pozwolenia na budowę rozpoczną się prace przygotowawcze budowlane – dodaje. Wtedy teren ma zostać ogrodzony, pojawią się też platformy do palowania gruntu.

Budowa pochłonie 136 milionów złotych i powinna się zakończyć w czerwcu 2014 r., zaś otwarcie jest planowane na wrzesień 2014 r. Obiekt ma mieścić 15,5 tys. widzów, przy jednej z bramek ma być mocowana scena, a na czas koncertów murawa będzie zakrywana specjalnymi płytami.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
halszka / 28 listopada 2012 o 13:32
0
SKANDAL SKANDAL SKANDAL !!!! ulice dziurawe, ludzie mieszkają w tej okolicy w slamsach ,ale nasi wlodarze mają to gdzieś, a mialobyć referndum
Avatar
rokk / 27 listopada 2012 o 11:12
0
Krótkie pytanie. Czy jest sens wywalać blisko 140 milionów na stadion do obchodu dożynek?

Niby kto ma tutaj grać? Motor Lublin z V ligi (czy gdzie on teraz gra) by kilkuset kiboli miało nowy obiekt do robienia zadym???? Może będą się odbywały mecze Amazonki Parchatka z Huraganem Koziegłowy o Puchar Sołtysa???

Skoro miasto koniecznie chce wydać pieniądze na sport to niech wspomoże dziewczyny z SPR, które od lat grają w ekstraklasie szczypiorniaka, mistrzostw i pucharów Polski mają jak małpa kitu, a grają za miskę bo nie dostają wynagrodzeń. Kilka orlików więcej tez nie zaszkodzi.

Dlaczego w Lublinie non stop promuje się dyscyplinę, w której przegrywamy wszystko, co jest do przegrania?
Krótkie pytanie. Czy jest sens wywalać blisko 140 milionów na stadion do obchodu dożynek?

Niby kto ma tutaj grać? Motor Lublin z V ligi (czy gdzie on teraz gra) by kilkuset kiboli miało nowy obiekt do robienia zadym???? Może będą się odbywały mecze Amazonki Parchatka z Huraganem Koziegłowy o Puchar Sołtysa???

Skoro miasto koniecznie chce wydać pieniądze na sport to niech wspomoże dziewczyny z SPR, które od lat grają w ekstraklasie szczypiorniaka, mistrzostw i pucharów Polski mają jak małpa kitu, a grają za miskę bo ... rozwiń
Avatar
Poznaniak / 27 listopada 2012 o 10:26
0
Koszt stadionu i dróg dojazdowych - 280 mln zł. Wczoraj widzieliśmy że Motor ma 200 kibiców, jest jeszcze 20 kopaczy i 50 działaczy. Czyli miasto daje im po milionie na łebka. Bogate miasto, mądra włądza i wyborcy. Pozazdrościć.
Avatar
jochan / 27 listopada 2012 o 09:29
0
Nareszcie nowy stadion dla Lublina!to wstyd zeby najwieksze miasto na wschodzie nie mialo klubu pilkarskiego w EK a klub Motor to marka znzna w calym kraju !w Lublinie czas na wielka pilke i Motor w pucharach to wszystko jest realne i w naszym zasiegu.
Avatar
R(k)S / 27 listopada 2012 o 08:38
0
W ciągu ostatnich 30 lat Motor był i w ekstraklasie i w IV lidze, kto powiedział że nie będzie grał o najwyższe cele w przyszłości i wtedy najzorzalszy krytyk, każda d. wołowa która nigdy na stadionie nie była stanie się wielkim fanem i kibicem. Na pierwszy mecz na nowym obiekcie bilety będą za darmo i juz przyjdzie kilka tysięcy z czego gdy Motor albo Lublinianka będzie przegrywać połowa wyjdzie przed końcem jak to miało miejsce w Puławach na otwarciu stadionu.
Avatar
obesrwator / 27 listopada 2012 o 06:20
0
Kiedyś zakłady pracy, teraz stadiony.
Avatar
Josef / 27 listopada 2012 o 05:14
0
Lublin należy do najbardziej zadłużonych miast i już kończą się jego możliwości kredytowe.Prezydent zatrudnia nadal mimo ,że potrzeby takiej nie ma.Stadion oprócz budowy trzeba będzie utrzymać,bo na siebie nie zarobi.Czy w urzędzie miasta są ludzie razem z Żukiem ,którzy potrafią liczyć?Co będzie dalej???Radzę zakupić prezydentowi gumowy młotek i codziennie rano 3 razy go puknąć,za nim ABW wymśli w Lublinie bombiarza!
Avatar
west / 27 listopada 2012 o 01:17
0
Ludzie co wy piszecie... Gliwice powstał stadion i jest ekstraklasa a na meczach po 4-5 tysięcy wiec uważacie ze u nas w miescie nie jest możliwe przy nowym stadionie osiągnąć liczbę przynajmniej zbliżoną. Na meczach 1 ligowych jak ze Śląskiem było ok 5 tys ludzi a nowy stadion to zainteresowanie i nie tylko w mieście ale i w województwie, Lublin - miasto wojewódzkie niech pokaże ze nie tylko galerie mamy które powstaja jak grzyby po deszczu...
Avatar
zygmuny / 26 listopada 2012 o 22:52
0
Panie Żuk gdzie kolwiek będzie stadion modzi ludzie panu dziękują żę wreszcie -ma pan wyborców młodych i należy o nich pamiętać .Lublin to nie zadupie to stolica regionnu południowo wschodniej Polsce.dla przypomnienia wmien miasto woj .które ma gorszy stadion i nie ma planow budowy od Lublina czekam1..Bilesko Biała 15 tys widzów 2.Tychy 15 tys 3.Gliwice mają4.zabrze buduję 3.Chorzów też chce budować itd
Avatar
Lukas / 26 listopada 2012 o 20:50
0
Dla kogo ten stadion?dla 500 kibiców motoru?na speedway przychodzi po 4-5 tysięcy i ciężko było zrobić tor na nowym stadionie prawda?coś mi śmierdzi w tym przetargu i budowie...Panie Żuk,PO- dziękujemy!
Avatar
halszka / 28 listopada 2012 o 13:32
0
SKANDAL SKANDAL SKANDAL !!!! ulice dziurawe, ludzie mieszkają w tej okolicy w slamsach ,ale nasi wlodarze mają to gdzieś, a mialobyć referndum
Avatar
rokk / 27 listopada 2012 o 11:12
0
Krótkie pytanie. Czy jest sens wywalać blisko 140 milionów na stadion do obchodu dożynek?

Niby kto ma tutaj grać? Motor Lublin z V ligi (czy gdzie on teraz gra) by kilkuset kiboli miało nowy obiekt do robienia zadym???? Może będą się odbywały mecze Amazonki Parchatka z Huraganem Koziegłowy o Puchar Sołtysa???

Skoro miasto koniecznie chce wydać pieniądze na sport to niech wspomoże dziewczyny z SPR, które od lat grają w ekstraklasie szczypiorniaka, mistrzostw i pucharów Polski mają jak małpa kitu, a grają za miskę bo nie dostają wynagrodzeń. Kilka orlików więcej tez nie zaszkodzi.

Dlaczego w Lublinie non stop promuje się dyscyplinę, w której przegrywamy wszystko, co jest do przegrania?
Krótkie pytanie. Czy jest sens wywalać blisko 140 milionów na stadion do obchodu dożynek?

Niby kto ma tutaj grać? Motor Lublin z V ligi (czy gdzie on teraz gra) by kilkuset kiboli miało nowy obiekt do robienia zadym???? Może będą się odbywały mecze Amazonki Parchatka z Huraganem Koziegłowy o Puchar Sołtysa???

Skoro miasto koniecznie chce wydać pieniądze na sport to niech wspomoże dziewczyny z SPR, które od lat grają w ekstraklasie szczypiorniaka, mistrzostw i pucharów Polski mają jak małpa kitu, a grają za miskę bo ... rozwiń
Avatar
Poznaniak / 27 listopada 2012 o 10:26
0
Koszt stadionu i dróg dojazdowych - 280 mln zł. Wczoraj widzieliśmy że Motor ma 200 kibiców, jest jeszcze 20 kopaczy i 50 działaczy. Czyli miasto daje im po milionie na łebka. Bogate miasto, mądra włądza i wyborcy. Pozazdrościć.
Avatar
jochan / 27 listopada 2012 o 09:29
0
Nareszcie nowy stadion dla Lublina!to wstyd zeby najwieksze miasto na wschodzie nie mialo klubu pilkarskiego w EK a klub Motor to marka znzna w calym kraju !w Lublinie czas na wielka pilke i Motor w pucharach to wszystko jest realne i w naszym zasiegu.
Avatar
R(k)S / 27 listopada 2012 o 08:38
0
W ciągu ostatnich 30 lat Motor był i w ekstraklasie i w IV lidze, kto powiedział że nie będzie grał o najwyższe cele w przyszłości i wtedy najzorzalszy krytyk, każda d. wołowa która nigdy na stadionie nie była stanie się wielkim fanem i kibicem. Na pierwszy mecz na nowym obiekcie bilety będą za darmo i juz przyjdzie kilka tysięcy z czego gdy Motor albo Lublinianka będzie przegrywać połowa wyjdzie przed końcem jak to miało miejsce w Puławach na otwarciu stadionu.
Avatar
obesrwator / 27 listopada 2012 o 06:20
0
Kiedyś zakłady pracy, teraz stadiony.
Avatar
Josef / 27 listopada 2012 o 05:14
0
Lublin należy do najbardziej zadłużonych miast i już kończą się jego możliwości kredytowe.Prezydent zatrudnia nadal mimo ,że potrzeby takiej nie ma.Stadion oprócz budowy trzeba będzie utrzymać,bo na siebie nie zarobi.Czy w urzędzie miasta są ludzie razem z Żukiem ,którzy potrafią liczyć?Co będzie dalej???Radzę zakupić prezydentowi gumowy młotek i codziennie rano 3 razy go puknąć,za nim ABW wymśli w Lublinie bombiarza!
Avatar
west / 27 listopada 2012 o 01:17
0
Ludzie co wy piszecie... Gliwice powstał stadion i jest ekstraklasa a na meczach po 4-5 tysięcy wiec uważacie ze u nas w miescie nie jest możliwe przy nowym stadionie osiągnąć liczbę przynajmniej zbliżoną. Na meczach 1 ligowych jak ze Śląskiem było ok 5 tys ludzi a nowy stadion to zainteresowanie i nie tylko w mieście ale i w województwie, Lublin - miasto wojewódzkie niech pokaże ze nie tylko galerie mamy które powstaja jak grzyby po deszczu...
Avatar
zygmuny / 26 listopada 2012 o 22:52
0
Panie Żuk gdzie kolwiek będzie stadion modzi ludzie panu dziękują żę wreszcie -ma pan wyborców młodych i należy o nich pamiętać .Lublin to nie zadupie to stolica regionnu południowo wschodniej Polsce.dla przypomnienia wmien miasto woj .które ma gorszy stadion i nie ma planow budowy od Lublina czekam1..Bilesko Biała 15 tys widzów 2.Tychy 15 tys 3.Gliwice mają4.zabrze buduję 3.Chorzów też chce budować itd
Avatar
Lukas / 26 listopada 2012 o 20:50
0
Dla kogo ten stadion?dla 500 kibiców motoru?na speedway przychodzi po 4-5 tysięcy i ciężko było zrobić tor na nowym stadionie prawda?coś mi śmierdzi w tym przetargu i budowie...Panie Żuk,PO- dziękujemy!
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sobota na Zachodnim. Trwają prace na nowym przystanku PKP [zdjęcia]
galeria

Sobota na Zachodnim. Trwają prace na nowym przystanku PKP [zdjęcia] 1 4

Mimo chłodu trwają prace na nowym przystanku kolejowym Lublin Zachodni, na którym - przynajmniej teoretycznie - już w następną niedzielę (15 grudnia) powinien stanąć pierwszy pociąg osobowy

"Na placu budowy panuje straszny bałagan". Budują wiadukt, ale śmiecić nie powinni
Alarm 24
galeria

"Na placu budowy panuje straszny bałagan". Budują wiadukt, ale śmiecić nie powinni 0 4

Po naszej interwencji PKP-PLK wezwało wykonawcę modernizacji linii kolejowej nr 7 do oczyszczenia terenu przy wiadukcie w Czesławicach z zalegających w tym miejscu odpadów. Informację o problemie z utrzymaniem czystości otrzymaliśmy od czytelnika.

Kto korzystał z darmowej reklamy w kinie? Dyrektor Chełmskiego Domu Kultury tłumaczyła się z nieprawidłowości

Kto korzystał z darmowej reklamy w kinie? Dyrektor Chełmskiego Domu Kultury tłumaczyła się z nieprawidłowości 0 3

Po raz pierwszy w historii chełmskiego samorządu sprawa takiego kalibru została wprowadzona na obrady sesji Rady Miasta, a głos zabrała sama zainteresowana Małgorzata Paździor-Król. Dyrektor ChDK tłumaczyła się z porozumień z kontrahentami domu kultury, którym placówka zapewniała przez ostatnie lata reklamę w kinie.

Ruch Społeczny Kobiet na Działalności kontra ZUS. Przedsiębiorcze matki postawiły się urzędnikom
Magazyn

Ruch Społeczny Kobiet na Działalności kontra ZUS. Przedsiębiorcze matki postawiły się urzędnikom 23 9

Nawet kilkaset tysięcy złotych musiałyby zwrócić właścicielki firm - także z naszego województwa - po tegorocznych kontrolach ZUS. Zdaniem urzędników korzystały ze świadczeń, które im się nie należały.

Spektakl dla dzieci "Skejciołek" w Warsztatach Kultury
8 grudnia 2019, 14:30

Spektakl dla dzieci "Skejciołek" w Warsztatach Kultury 0 0

Warsztaty Kultury (ul. Grodzka 5a) zapraszają najmłodszych widzów wraz z opiekunami na pokaz spektaklu "Skejciołek", który odbędzie się 8 grudnia o godz. 14.30.

Mirosław Hajdo (Motor Lublin): Możemy pójść tylko w dobrym kierunku

Mirosław Hajdo (Motor Lublin): Możemy pójść tylko w dobrym kierunku 0 5

Rozmowa z Mirosławem Hajdą, trenerem Motoru Lublin

Wypadek pod Puławami. Mężczyzna przygnieciony przez pień upadającego drzewa
galeria

Wypadek pod Puławami. Mężczyzna przygnieciony przez pień upadającego drzewa 13 5

W piątek w Bronowicach (gm. Puławy) 45-letni mężczyzna został przygnieciony przez pień upadającego drzewa. W ciężkim stanie trafił do szpitala.

W Zalewie Zemborzyckim znaleziono ciało zaginionego mężczyzny. Strażacy i policjanci szukają drugiego
galeria

W Zalewie Zemborzyckim znaleziono ciało zaginionego mężczyzny. Strażacy i policjanci szukają drugiego 36 7

Trwa akcja poszukiwawcza na Zalewie Zemborzyckim. Policjanci i strażacy szukali tam od rana dwóch zaginionych mężczyzn. Ciało jednego z nich już udało się znaleźć.

Tragedia w Szczyrku. Kto odpowie za śmierć ośmiu osób?
Wideo
film

Tragedia w Szczyrku. Kto odpowie za śmierć ośmiu osób? 0 0

Wybuch gazu zrównał ich dom z ziemią. Zginęło osiem osób - dwa małżeństwa oraz czwórka dzieci. Najmłodsze z nich miało trzy lata. Co było przyczyną tragedii, która wstrząsnęła całym krajem?

Lubelskie: Martwy mężczyzna znaleziony w altance działkowej

Lubelskie: Martwy mężczyzna znaleziony w altance działkowej 42 2

Jeden z policjantów włodawskiej komendy odnalazł podczas czynności służbowych mężczyznę, który nie dawał oznak życia.

Wisła i Azoty Puławy wzięły udział w akcji Szlachetna Paczka [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Wisła i Azoty Puławy wzięły udział w akcji Szlachetna Paczka [zdjęcia, wideo] 0 1

Kluby sportowe z Puław ponownie przyłączyły się do akcji Szlachetna Paczka. Zakupy dla potrzebujących robili zarówno szczypiorniści Azotów Puławy, jak i piłkarze Wisły.

Ofiar szukali w gazecie z ogłoszeniami. Jeden ze skazanych to były policjant i kandydat na radnego

Ofiar szukali w gazecie z ogłoszeniami. Jeden ze skazanych to były policjant i kandydat na radnego 9 9

Zakończył się proces grupy, oskarżonej o wyłudzanie mieszkań od ludzi w trudnej sytuacji finansowej. Wszyscy zostali skazani na kary więzienia. Wśród oskarżonych jest były policjant i kandydat na radnego.

Marcin Wroński gościem DDK Węglin
8 grudnia 2019, 17:00

Marcin Wroński gościem DDK Węglin 0 1

W ramach cyklu "Spis Treści", 8 grudnia o godz. 17 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zorganizowane zostanie spotkanie z autorem kryminałów Marcinem Wrońskim.

Charytatywny Bieg Mikołajów w Puławach
8 grudnia 2019, 11:00

Charytatywny Bieg Mikołajów w Puławach 0 0

Fundacja BezMiar zaprasza na Charytatywny Bieg Mikołajów, który odbędzie się 8 grudnia o godz. 11 w Puławach. Start przy Pałacu Czartoryskich.

Kierowca opla jechał bardzo dziwnie. Błyskawiczna reakcja, policjant zajechał mu drogę

Kierowca opla jechał bardzo dziwnie. Błyskawiczna reakcja, policjant zajechał mu drogę 5 5

Szybka i zdecydowana reakcja policjanta z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zakończyła niebezpieczną jazdę pijanego kierowcy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!