Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 marca 2009 r.
19:28
Edytuj ten wpis

Ochroniarz, który maltretował kota, przeniesiony do Tesco w Lublinie

0 30 A A

Kierownik ochrony głogowskiego Tesco na oczach klientów miał zabić kota. Policja postawiła mu zarzuty. Pracodawca przeniósł ochroniarza na drugi koniec Polski, do swojego sklepu w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Z relacji świadków wynika, że wieczorem 28 grudnia ub. roku ochroniarz strzelał do wróbli. Supermarket był w tym czasie otwarty. Później zajął się maltretowaniem kota, który grasował w Tesco. Sprawę opisała "Gazeta Lubuska”.

Marianem S. zainteresowała się policja. - Strzelał z broni pneumatycznej, na którą nie trzeba mieć pozwolenia - wyjaśnia kom. Bogdan Kaleta z policji w Głogowie. Funkcjonariusze zabezpieczyli nagrania z monitoringu. Widać na nich, jak Marian S. znęca się nad kotem.

- Gonił go po sklepie, między półkami - dodaje Kaleta. - Zgromadziliśmy w tej sprawie wiele dowodów, nagrania i zeznania świadków. Postawiliśmy ochroniarzowi zarzut znęcania się nad zwierzętami. Sprawę skierowaliśmy do prokuratury.

Z relacji pracowników wynika, że kot nie uszedł z życiem. Marian S. miał go udusić.
- Tego kamery nie ujęły, ale mamy dowody pośrednie. Ta sprawa jest bardzo dobrze udokumentowana - zapewnia Kaleta.

• Kot zginął?
- Z tym jest problem, bo nie udało się odnaleźć ciała.

Przedstawiciele Tesco zapewniają, że zależy im na szybkim wyjaśnieniu sprawy. Bagatelizują przy tym informacje o zabiciu zwierzęcia.

- Podobno ten kot wrócił - mówi Przemysław Skory, rzecznik Tesco. - Przekazaliśmy wszystkie nagrania policji, która ma to wyjaśnić. Czekamy na ustalenia.

Mundurowi o powrocie kota nie słyszeli. Pracodawca nie zamierza wyciągać wobec swojego ochroniarza żadnych konsekwencji. Przynajmniej do czasu ostatecznego wyjaśnia sprawy. Na razie Marian S. dostał nową szansę. Objął stanowisko kierownika ochrony w lubelskim Tesco.

• To rodzaj awansu?

- Coś w tym stylu, raczej naturalna droga pracownika - mówi Skory. - To było planowane znacznie wcześniej i nie ma związku z grudniowymi wydarzeniami.
Ochroniarzowi grozi rok więzienia. Jeśli prokurator udowodni, że znęcał się nad kotem ze szczególnym okrucieństwem, zagrożenie wzrasta do dwóch lat.

Spotkaliśmy Mariana S. w lubelskim Tesco. Nie czuje się winny. Unika rozmów z dziennikarzami.
- Nie będę niczego komentował. To należy do moich przełożonych - ucina rozmowę.

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kamil / 30 listopada 2009 o 19:55
0
W hipermarkecie Tesco Lubartów woj. Lubelskie dwóch ochroniarzy w tym kierownik zmiany po pracy piją wódkę przed sklepem a później leża na pobliskim przystanku.
Avatar
Gość / 17 listopada 2009 o 14:54
0
Wie ktoś jak to się skończyło? Była jakaś sprawa? On jeszcze pracuje czy wywalili go na zbity ryj?
Avatar
zzzzzzzz / 17 listopada 2009 o 14:25
0
To jakiś poj*bany palant, sam się uduś zjeb*e.
Avatar
~gosc~ / 6 listopada 2009 o 21:33
0
Tesco w Lublinie ochrania Agencja Ochrony Mienia "Certus" Teraz jest tam inny kierownik Mariusz
Avatar
uważny czytelnik / 16 marca 2009 o 18:26
0
uważny czytelnik napisał:
Coś nie tak z tą infrmacją!!!!
Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, nowym miejscem pracy Mariana S. jest ...sklep Tesco w Lubinie.Takie informacje podała Gazeta Lubuska
[url="http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090304/POWIAT03/372583337"]http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/...IAT03/372583337[/url]
Czyli ktoś tu się z CH....M za głowy pozamieniał.Orchroniarz z Lubina (Legnickiego)będzie dojeżdżał do pracy do LUBLINA?A ten ochroniarz to nie jest aż takim pracownikiem aby firma mu fundowała pracę,stancję,przejazdy itp na drugim krańcu Polski.
Reasumując,proponuję,aby autor notatki w Sztandarze Ludu jeszcze raz uważnie zapoznał się z tekstem źródłowych i nie wypisywał bzdur!!!
A może tak autor notatki poda nam źródło,z jakiego korzystał przy pisaniu tekstu?

ZWRACAM HONOR autorowi notatki.Jednak chodzi o Lublin.Ten palant został przeniesiony do LUBLINA a nie do Lubina

ZWRACAM HONOR autorowi notatki.Jednak chodzi o Lublin.Ten palant został przeniesiony do LUBLINA a nie do Lubina rozwiń
Avatar
Gość / 15 marca 2009 o 18:05
0
ten napisał:
Agdzie prawa człowieka, czemu dziennik wschodni kolejny raz dopuszcza się dyskryminacji człowieka na podstawie doniesień pseudo redaktorków- czyżby Tesco kolejny raz podpadło i nie uiściło opłaty????/( vide raport sanepidu - początek roku!!!!)- korupcja nie jedno ma imię redaktorki

Jego prawa człowieka są mniej więcej tam gdzie były prawa zwierząt w chwili gdy mordował tego kota. Czytelnicy mają prawo do informacji, niech wiedzą kogo mogą minąć w Tesco.

Jego prawa człowieka są mniej więcej tam gdzie były prawa zwierząt w chwili gdy mordował tego kota. Czytelnicy mają prawo do informacji, niech wiedzą kogo mogą minąć w Tesco. rozwiń
Avatar
ten / 15 marca 2009 o 11:57
0
Agdzie prawa człowieka, czemu dziennik wschodni kolejny raz dopuszcza się dyskryminacji człowieka na podstawie doniesień pseudo redaktorków- czyżby Tesco kolejny raz podpadło i nie uiściło opłaty????/( vide raport sanepidu - początek roku!!!!)- korupcja nie jedno ma imię redaktorki
Avatar
~Marcin~ / 15 marca 2009 o 08:32
0
Naprawdę nikt nie zna jego danych, chciałbym gościa odnaleźć na naszej klasie i napisać mu chociaż co o tym myślę. A gdybym był z Lublina to normalnie bym mu walnął w łeb.
Pozdrawiam "normalnych"

Marcin Białystok
Avatar
Kotek / 14 marca 2009 o 20:58
0
[url="http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090314/POWIAT03/225773622"]http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/...IAT03/225773622[/url]
Tam, pod tym linkiem, jest tekst o tym co w Głogowie się działo i o przenosinach Mariana do Lublina. "Gazeta Lubuska" wie o wyjeździe Mariana do Lublina , i to w nagrodę! Dzięki "GL" pracownicy Tesco w Lublinie dowiedzieli się co to za facet. I dzieki "Gazecie Lubuskiej" wiedzą o całej aferze wokół tego ochroniarza. Widocznie Tesco go ceni, skoro stac firmę na to, by zafundowac mu przeprowadzkę na drugi koniec Polski. Wazne jest przeciez trzymanie ludzi w ryzach!
[url="http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090314/POWIAT03/225773622"]http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/...IAT03/225773622[/url]
Tam, pod tym linkiem, jest tekst o tym co w Głogowie się działo i o przenosinach Mariana do Lublina. "Gazeta Lubuska" wie o wyjeździe Mariana do Lublina , i to w nagrodę! Dzięki "GL" pracownicy Tesco w Lublinie dowiedzieli się co to za facet. I dzieki "Gazecie Lubuskiej" wiedzą o całej aferze wokół tego ochroniarza. Widocznie Tesco go ceni, skoro s... rozwiń
Avatar
alice / 14 marca 2009 o 19:11
0
od zajecia sie sprawe bedzie policja i sad, nie sadze zeby humanitarne bylo zaszczuwanie człowieka , i sciganie po calej Polsce ,
Avatar
kamil / 30 listopada 2009 o 19:55
0
W hipermarkecie Tesco Lubartów woj. Lubelskie dwóch ochroniarzy w tym kierownik zmiany po pracy piją wódkę przed sklepem a później leża na pobliskim przystanku.
Avatar
Gość / 17 listopada 2009 o 14:54
0
Wie ktoś jak to się skończyło? Była jakaś sprawa? On jeszcze pracuje czy wywalili go na zbity ryj?
Avatar
zzzzzzzz / 17 listopada 2009 o 14:25
0
To jakiś poj*bany palant, sam się uduś zjeb*e.
Avatar
~gosc~ / 6 listopada 2009 o 21:33
0
Tesco w Lublinie ochrania Agencja Ochrony Mienia "Certus" Teraz jest tam inny kierownik Mariusz
Avatar
uważny czytelnik / 16 marca 2009 o 18:26
0
uważny czytelnik napisał:
Coś nie tak z tą infrmacją!!!!
Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, nowym miejscem pracy Mariana S. jest ...sklep Tesco w Lubinie.Takie informacje podała Gazeta Lubuska
[url="http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090304/POWIAT03/372583337"]http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/...IAT03/372583337[/url]
Czyli ktoś tu się z CH....M za głowy pozamieniał.Orchroniarz z Lubina (Legnickiego)będzie dojeżdżał do pracy do LUBLINA?A ten ochroniarz to nie jest aż takim pracownikiem aby firma mu fundowała pracę,stancję,przejazdy itp na drugim krańcu Polski.
Reasumując,proponuję,aby autor notatki w Sztandarze Ludu jeszcze raz uważnie zapoznał się z tekstem źródłowych i nie wypisywał bzdur!!!
A może tak autor notatki poda nam źródło,z jakiego korzystał przy pisaniu tekstu?

ZWRACAM HONOR autorowi notatki.Jednak chodzi o Lublin.Ten palant został przeniesiony do LUBLINA a nie do Lubina

ZWRACAM HONOR autorowi notatki.Jednak chodzi o Lublin.Ten palant został przeniesiony do LUBLINA a nie do Lubina rozwiń
Avatar
Gość / 15 marca 2009 o 18:05
0
ten napisał:
Agdzie prawa człowieka, czemu dziennik wschodni kolejny raz dopuszcza się dyskryminacji człowieka na podstawie doniesień pseudo redaktorków- czyżby Tesco kolejny raz podpadło i nie uiściło opłaty????/( vide raport sanepidu - początek roku!!!!)- korupcja nie jedno ma imię redaktorki

Jego prawa człowieka są mniej więcej tam gdzie były prawa zwierząt w chwili gdy mordował tego kota. Czytelnicy mają prawo do informacji, niech wiedzą kogo mogą minąć w Tesco.

Jego prawa człowieka są mniej więcej tam gdzie były prawa zwierząt w chwili gdy mordował tego kota. Czytelnicy mają prawo do informacji, niech wiedzą kogo mogą minąć w Tesco. rozwiń
Avatar
ten / 15 marca 2009 o 11:57
0
Agdzie prawa człowieka, czemu dziennik wschodni kolejny raz dopuszcza się dyskryminacji człowieka na podstawie doniesień pseudo redaktorków- czyżby Tesco kolejny raz podpadło i nie uiściło opłaty????/( vide raport sanepidu - początek roku!!!!)- korupcja nie jedno ma imię redaktorki
Avatar
~Marcin~ / 15 marca 2009 o 08:32
0
Naprawdę nikt nie zna jego danych, chciałbym gościa odnaleźć na naszej klasie i napisać mu chociaż co o tym myślę. A gdybym był z Lublina to normalnie bym mu walnął w łeb.
Pozdrawiam "normalnych"

Marcin Białystok
Avatar
Kotek / 14 marca 2009 o 20:58
0
[url="http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090314/POWIAT03/225773622"]http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/...IAT03/225773622[/url]
Tam, pod tym linkiem, jest tekst o tym co w Głogowie się działo i o przenosinach Mariana do Lublina. "Gazeta Lubuska" wie o wyjeździe Mariana do Lublina , i to w nagrodę! Dzięki "GL" pracownicy Tesco w Lublinie dowiedzieli się co to za facet. I dzieki "Gazecie Lubuskiej" wiedzą o całej aferze wokół tego ochroniarza. Widocznie Tesco go ceni, skoro stac firmę na to, by zafundowac mu przeprowadzkę na drugi koniec Polski. Wazne jest przeciez trzymanie ludzi w ryzach!
[url="http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090314/POWIAT03/225773622"]http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/...IAT03/225773622[/url]
Tam, pod tym linkiem, jest tekst o tym co w Głogowie się działo i o przenosinach Mariana do Lublina. "Gazeta Lubuska" wie o wyjeździe Mariana do Lublina , i to w nagrodę! Dzięki "GL" pracownicy Tesco w Lublinie dowiedzieli się co to za facet. I dzieki "Gazecie Lubuskiej" wiedzą o całej aferze wokół tego ochroniarza. Widocznie Tesco go ceni, skoro s... rozwiń
Avatar
alice / 14 marca 2009 o 19:11
0
od zajecia sie sprawe bedzie policja i sad, nie sadze zeby humanitarne bylo zaszczuwanie człowieka , i sciganie po calej Polsce ,
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 2 0

AZS PSW Biała Podlaska wraca do treningów. W składzie akademiczek będzie kilka zmian

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach 8 4

Za dwa lata będzie gotowy projekt zalewu w Piaskach. Będzie też wiadomo, ile ta inwestycja będzie kosztowała.

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia]
galeria

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia] 7 2

Policjanci z I komisariatu w Lublinie poszukują dwóch sprawców kradzieży w galerii handlowej.

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie
18 lipca 2018, 19:00

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie 0 0

Wielkimi krokami zbliża się 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu i Kursu Pianistycznego w Nałęczowie. W dniach 18-27 lipca do miasta zawitają wybitni artyści z kraju i zagranicy, m.in. Kazimierz Brzozowski i Tomoko Mack-Brzozowska.

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy"

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy" 35 10

Nową-starą koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej pokazał w poniedziałek pełnomocnik wojewody lubelskiego. Jest to odświeżona wersja planów sprzed ośmiu lat. Zakłada budowę nowych przystanków kolejowych w Lublinie, Kraśniku i obok wiaduktu w Konopnicy. Nie ma na razie konkretnych projektów ani funduszy na budowę.

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł 0 0

„Sen o mieście” wraca na dziedziniec lubelskiego zamku. Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego zobaczymy 4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 66 43

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia]
galeria
film

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia] 15 5

Pierwsza odkryta pływalnia w mieście już otwarta. Obiekt powstał przy Państwowej Szkole Wyższej. Pierwszy do wody wskoczył rektor prof. Józef Bergier.

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki
Zdjęcia
galeria

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki 32 10

Na al. Witosa w Lublinie doszło do zderzenia chevroleta z busem pasażerskim. Kilka osób jest rannych.

Lubelskie: Śmiertelny wypadek na drodze nr 12. Kierowca i pasażerka peugeota wypadli przez szybę
galeria

Lubelskie: Śmiertelny wypadek na drodze nr 12. Kierowca i pasażerka peugeota wypadli przez szybę 8 15

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów (gm. Puławy) na drodze krajowej nr 12. Nie żyją dwie osoby.

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 15 3

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 38 14

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 1

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!