Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

e-Wydanie - promocja 1zł za miesiąc!

Lublin

28 lutego 2020 r.
8:06

Okoliczni mieszkańcy byli przeciwni, ale radni zgodzili się na nowe bloki w dwóch częściach Lublina

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
29 99 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

Mimo sprzeciwu okolicznych mieszkańców Rada Miasta wskazała nowe miejsca pod bloki i usługi. 20-metrowy budynek może stanąć pomiędzy ul. Jana Pawła II a wąwozem, a czteropiętrowy blok przy Baśniowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na wzniesienie budynków łączących mieszkania i usługi pozwalają uchwalone przez radnych zmiany planów zagospodarowania terenu przygotowane przez planistów z Urzędu Miasta. Radni nie mieli zastrzeżeń do ich pracy, mimo obaw zgłaszanych przez osoby mieszkające w pobliżu gruntów, które już niedługo mogą się stać placami budowy.

Na Czubach nowa zabudowa może stanąć między ul. Jana Pawła II a pobliskim wąwozem. Chodzi o teren naprzeciw Tymiankowej i Bocianiej. Przez wiele lat można tu było budować wyłącznie szkołę, bo na nic innego nie pozwalał plan zagospodarowania. Miasto już dawno zrezygnowało z budowania tu szkoły, więc ziemia leżała odłogiem, a jej właściciele prosili o zmianę przeznaczenia gruntu, bo chcieliby na nim zarobić. Ratusz poszedł im na rękę i w nocy z czwartku na piątek Rada Miasta zmieniła przeznaczenie tej ziemi.

Teraz będzie można tutaj stawiać budynki mające do 20 m wysokości przy ul. Jana Pawła II i nie więcej niż 16 m bliżej zbocza wąwozu. Nowy plan pozwala zarówno na usługi, jak też na mieszkania, jednak z zastrzeżeniem, że mieszkania mogą zająć najwyżej 49 proc. powierzchni użytkowej. Okoliczni mieszkańcy i spacerowicze z parku nie byli tym zachwyceni, ale planiści nie uwzględnili ich uwag, a radni przyznali rację planistom, którzy zapewniają, że sam wąwóz nie będzie zabudowany.

Czteropiętrowy budynek może natomiast stanąć na terenie przy ul. Baśniowej. W tym przypadku mowa obszarze nieurządzonej zieleni obok boiska. Dotychczas plan zagospodarowania pozwalał tu wyłącznie na „usługi publiczne”. Zatwierdzona przez radnych zmiana planu przewiduje tutaj usługi lub mieszkania, przy czym to sam inwestor zdecyduje, ile wybuduje mieszkań, a ile usług.

O zmianę planu prosił właściciel nieruchomości, który narzeka, że nikt nie chce kupić od niego ziemi z dotychczasowym jej przeznaczeniem. – Przez wszystkie biura pośrednictwa próbuję to sprzedać – skarżył się radnym Wiesław Siepsiak.

Przeciw zmianie planu opowiadała się rada dzielnicy Sławinek, której zdaniem w okolicy nie jest już potrzebny kolejny blok. – Ten teren jest bardzo nasycony budownictwem mieszkaniowym – mówiła Danuta Olchowska-Kubik i sugerowała, że w tym miejscu powinien powstać ośrodek kultury. Radni zagłosowali za umożliwieniem budowy bloku.

Quiz: Gdzie leżą Seszele? Jakie jest najmniejsze państwo świata? Sprawdź swoją wiedzę z geografii

Gdzie leżą Seszele? Jakie jest najmniejsze państwo świata? Sprawdź swoją wiedzę z geografii
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 99

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zniesmaczony i zażenowany / 28 lutego 2020 r. o 09:05
+60
Redaktor Smaga W kółko pisze jedynie o nowych inwestycjach deweloperskich i wycince drzew. Niektóre jego artykuły są wrecz groteskowe - jedno, dwuzdaniowe wrzutki ale najważniejsze żeby to były wrzutki o wyciętym drzewie, nowym bloku bądź zmianie planu. A może jakiś większy artykuł o tym, że w nowym studium zaplanowano niemal dwa razy więcej zieleni w porównaniu do starego? Stare studium - 26m2 udziału zieleni na mieszkańca, nowe to już 48m2 na mieszkańca. Może jakiś artykuł o nowych i zrewitalizowanych miejskich terenach zielonych? Nie? To może artykuł o tysiącach drzew sadzonych a nie jedynie o tych wycinanych? Cokolwiek o nowych obszarach ochrony w naszym mieście? Też nie? To może chociaż o nowych lokalizacjach dla ogrodów działkowych? Napiszecie o tym, czy to nie pasuje do narracji którą usilnie próbuje prowadzić od dłuższego czasu redaktor Smaga, że W Lublinie to tylko drzewa wycinają i bloki stawiają. Hm?
Redaktor Smaga W kółko pisze jedynie o nowych inwestycjach deweloperskich i wycince drzew. Niektóre jego artykuły są wrecz groteskowe - jedno, dwuzdaniowe wrzutki ale najważniejsze żeby to były wrzutki o wyciętym drzewie, nowym bloku bądź zmianie planu. A może jakiś większy artykuł o tym, że w nowym studium zaplanowano niemal dwa razy więcej zieleni w porównaniu do starego? Stare studium - 26m2 udziału zieleni na mieszkańca, nowe to już 48m2 na mieszkańca. Może jakiś artykuł o nowych i zrewitalizowanych miejskich terenach zielonych? Nie? To ... rozwiń
Avatar
Gość / 28 lutego 2020 r. o 09:13
+55
Szkoła czy blok co za różnica. Ba, wydaje mi się, że blok z mieszkaniami jest mimo wszystko wciąż dużo mniej uciążliwym sąsiedztwem niż szkoła.
Avatar
lubelski / 28 lutego 2020 r. o 09:11
+55
Plan zagospodarowania powinien być jak konstytucja . Do jego zmiany powinna być wymagana 2/3 głosów radnych. Co z tego że jest plan jak w trakcie jednej nocy można go zmienić , a ty np. wczoraj zbudowałeś dom a jutro masz fermę świń za płotem. Po to jest plan zagospodarowania aby był stabilny na długie lata a nie zmieniał się z zależności kto zapłaci albo jaka partia akurat rządzi i jakim kolesiom służy.
 Wiesz dlaczego niedawno zostało uchwalone nowe studium? Ano po to, żeby można było uchwalać plany tam gdzie są białe plamy a także uporządkować i zaktualizować te już istniejące. Ludzie mają ziemię i nie mogą nic z nią zrobić - takich jak pan Wiesław są w Lublinie tysiące.
 Wiesz dlaczego niedawno zostało uchwalone nowe studium? Ano po to, żeby można było uchwalać plany tam gdzie są białe plamy a także uporządkować i zaktualizować te już istniejące. Ludzie mają ziemię i nie mogą nic z nią zrobić - takich jak pan Wiesław są w Lublinie tysiące. rozwiń
Avatar
Gość / 28 lutego 2020 r. o 09:16
+54
Lepiej dogęszczać już istniejącą zabudowę niż stawiać klocki na obrzeżach a potem wydawać miliony złotych na uzbrojenie i skomunikowanie takich osiedli
Avatar
polska mentalność / 28 lutego 2020 r. o 09:41
+53
Z tego co tu niektórzy piszą, plany uchwalane kilkanaście albo kilkadziesiąt lat temu nie powinny być w ogóle zmieniane. I nieważne, że zapisana funkcja w ogóle nie jest realizowana. Rosły tu chaszcze przez 20 lat, więc niech rosną kolejne 50. Broń boże nic nie zmieniać, bo jeszcze pan Wiesław zarobi.
Avatar
mieszkaniec / 28 lutego 2020 r. o 09:22
+52
A gdzie parki, zieleńce? Tylko  beton
 W Lublinie jest 2,5 tyś ha terenów zielonych. Rozejrzyj się wokół, to może dojrzysz nowy park przy Zawilcowej albo jakiś nowy zielony skwer, których powstało w mieście kilkanaście w przeciągu ostatnich lat?
Avatar
gaga / 28 lutego 2020 r. o 09:14
+52
Parki i zieleńce są obok. Nikt nie zabudowuje wąwozu. I nie gadajcie, że mieszkańcy okoliczni sa przeciw bo jestem okolicznym mieszkańcem i jestem za budową tutaj nowych budynków z nowymi usługami. Wreszcie ten zaniedbany kawałek zarośnięty nawłocią, krzaczorami i będzie jakoś wyglądał i moze będa nowe, fajne sklepy i usługi. Na brak zieleni na Czubach nie narzekam. Zieleń jest w sąsiednim wąwozie oraz w starym lesie.
Avatar
Gość / 28 lutego 2020 r. o 09:14
+50
i bardzo dobrze niech się Lublin rozwija, jest zapotrzebowanie na nowe mieszkania a w skali kraju brakuje ich aż 2 mln
Avatar
to straszne że sąsiad zarobi / 28 lutego 2020 r. o 09:38
+47
Wszystko zabudujcie i drzewa wytnijcie pazerne sku.....,ny
 Ciekawi mnie, czysto hipotetycznie, czy ty też nie okazałbyś się "pazernym sku....nem" gdyby się okazało, że w spadku otrzymałeś, dajmy na to, działkę rolną w Lublinie. Rozumiem, że nie poszedłbyś do urzędu po zmianę planu tylko zasadził na niej milon drzew i je pielęgnował do śmierci, w międzyczasie grzecznie odprowadzając podatki?
Avatar
JK / 28 lutego 2020 r. o 09:33
+46
Panie redaktorze, a skąd te wiadomości o protestach?!?!?! Byłam podczas konsultacji w Wydziale Planowania, napisałam uwagi do projektu. UWAGI !!! nie "sprzeciw". Na spotkaniu również nie było atmosfery sporu i protestów. Chcieliśmy tylko, jako mieszkańcy, uwzględnienia pewnych zapisów, szczegółów, lekkich korekt planu. Po co Pan tworzy atmosferę konfliktu?! Tam gdzie go nie ma.
Avatar
Figa / 28 lutego 2020 r. o 22:14
+4
Trollownia ratuszowa powiela slogany bałwochwalcze . Wstyd mi za prezydenta. Nie na takiego człowieka głosowałam.
Avatar
Anna / 28 lutego 2020 r. o 22:11
+4
Panie Żuk jak Pan może spojrzeć w lustro?
Avatar
kpn / 28 lutego 2020 r. o 22:09
+4
Ludzie opamiętajcie się !!! Czy naprawdę chcecie mieszkać jeden na drugim, czy nazwa "miasto" ma oznaczać zagęszczone blokowiska. Nie znacie innego typu zabudowy miejskiej jak chińsko-hongkongu. (jak nie to polecam google mapy i spacer po miastach angielskich) . Czy naprawdę odpowiadają wam korki na ulicach, tłok na chodnikach, brak parkingów, brudne wielomieszkaniowe klatki schodowe i wzajemny hałas? Lepiej mieszkać w zabudowie szeregowo-bliżniaczej czy w 7 piętrowcu? Zrozumcie obecna mieszkaniowa polityka władzy dąży do stłoczenia nas na jak najmniejszym obszarze. Ma być ciasno i śmierdząco a przede wszystkim nie na swoim. Prawo budowlane zostało tak zmienione że w tzw. śródmieściu zabudowa może być tak ciasna że słońce będzie dostępne zaledwie przez 1.5h dziennie i tylko w jednym pomieszczeniu. obszar śródmieścia samorząd może wyznaczać dowolnie. Deweloper ma wille na hawajach a wy co ? Jak nie chcecie być lokatorami we własnym kraju , nie sprzedajcie gruntów deweloperom.
Ludzie opamiętajcie się !!! Czy naprawdę chcecie mieszkać jeden na drugim, czy nazwa "miasto" ma oznaczać zagęszczone blokowiska. Nie znacie innego typu zabudowy miejskiej jak chińsko-hongkongu. (jak nie to polecam google mapy i spacer po miastach angielskich) . Czy naprawdę odpowiadają wam korki na ulicach, tłok na chodnikach, brak parkingów, brudne wielomieszkaniowe klatki schodowe i wzajemny hałas? Lepiej mieszkać w zabudowie szeregowo-bliżniaczej czy w 7 piętrowcu? Zrozumcie obecna mieszkaniowa polityka władzy dąży do stłoczeni... rozwiń
Avatar
kpn / 28 lutego 2020 r. o 22:07
+3
Ludzie opamiętajcie się !!! Czy naprawdę chcecie mieszkać jeden na drugim, czy nazwa "miasto" ma oznaczać zagęszczone blokowiska. Nie znacie innego typu zabudowy miejskiej jak chińsko-hongkongu. (jak nie to polecam google mapy i spacer po miastach angielskich) . Czy naprawdę odpowiadają wam korki na ulicach, tłok na chodnikach, brak parkingów, brudne wielomieszkaniowe klatki schodowe i wzajemny hałas? Lepiej mieszkać w zabudowie szeregowo-bliżniaczej czy w 7 piętrowcu? Zrozumcie obecna mieszkaniowa polityka władzy dąży do stłoczenia nas na jak najmniejszym obszarze. Ma być ciasno i śmierdząco a przede wszystkim nie na swoim. Prawo budowlane zostało tak zmienione że w tzw. śródmieściu zabudowa może być tak ciasna że słońce będzie dostępne zaledwie przez 1.5h dziennie i tylko w jednym pomieszczeniu. obszar śródmieścia samorząd może wyznaczać dowolnie. Deweloper ma wille na hawajach a wy co ? Jak nie chcecie być lokatorami we własnym kraju , nie sprzedajcie gruntów deweloperom.
Ludzie opamiętajcie się !!! Czy naprawdę chcecie mieszkać jeden na drugim, czy nazwa "miasto" ma oznaczać zagęszczone blokowiska. Nie znacie innego typu zabudowy miejskiej jak chińsko-hongkongu. (jak nie to polecam google mapy i spacer po miastach angielskich) . Czy naprawdę odpowiadają wam korki na ulicach, tłok na chodnikach, brak parkingów, brudne wielomieszkaniowe klatki schodowe i wzajemny hałas? Lepiej mieszkać w zabudowie szeregowo-bliżniaczej czy w 7 piętrowcu? Zrozumcie obecna mieszkaniowa polityka władzy dąży do stłoczeni... rozwiń
Avatar
yuf / 28 lutego 2020 r. o 22:03
+4
oj buraczku, buraczku... Gdzie byłeś w swiecie i co widziałeś.  Najdroższe spokojne dzielnice to właśnie jednorodzinne, nawet robotnicze. w USA w latach boomu motryzacyjnego robotnicy w ditroit i chicago mieszkali w domach jednorodzinnych. Co ma wspólnego rozwój technologii z miejscem zamieszkania?  Zamieszkanie zbiorowe zawsze będzie sie kojazyło z tłokiem, korkami , smrodem spalin , płaceniem czynszu jedni za drugich itd...
Avatar
lolek / 28 lutego 2020 r. o 20:02
0
Ciekawe dlaczego deweloperzy nie budują na starym Kośminku, na Kunickiego itp itd
 A gdzie ty wyobrażasz sobie tam zabudowę? W dolinie Czerniejówki, przy samej rzece? Niedość, że to dzielnice przemysłowe, to jeszcze do tego szczelnie wypełnione zabudową jednorodzinną.
Avatar
Gość / 28 lutego 2020 r. o 18:56
+1
Ciekawe dlaczego deweloperzy nie budują na starym Kośminku, na Kunickiego itp itd
Avatar
Gość / 28 lutego 2020 r. o 18:38
-2
Jakbym mieszkał w okolicy to po stokroć wolałbym blok z mieszkaniami niż szkołę
Avatar
lubelak / 28 lutego 2020 r. o 18:35
-4
Szkoła czy blok co za różnica. Ba, wydaje mi się, że blok z mieszkaniami jest mimo wszystko wciąż dużo mniej uciążliwym sąsiedztwem niż szkoła.
 no właśnie, co za różnica? ano żadna
Avatar
broszurka dla trolli została zaktualizowana / 28 lutego 2020 r. o 18:32
-3
Chyba przyszło nowe słówko z warszawskiej centrali PiS - "pato-deweloperka". Używają tego radni PiS, używają i trolle z internetowej farmy.
Zobacz wszystkie komentarze 99

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Domowy koncert Marka i Michała Andrzejewskich
8 kwietnia 2020, 19:30

Domowy koncert Marka i Michała Andrzejewskich

W środę, 8 kwietnia o godz. 19.30 w sieci będzie można wysłuchać koncertu na żywo z domu Marka Andrzejewskiego i Michała Andrzejewskiego.

Biała Podlaska: Zmiany na kierowniczych stanowiskach w szpitalu

Biała Podlaska: Zmiany na kierowniczych stanowiskach w szpitalu

Zmiany organizacyjne na kierowniczych stanowiskach w bialskim szpitalu. Joanna Kozłowiec nie jest już zastępcą dyrektora ds. rozwoju placówki.

Strażacy z OSP Sławacinek Stary robią zakupy starszym ludziom

Strażacy z OSP Sławacinek Stary robią zakupy starszym ludziom

Strażacy z OSP Sławacinek Stary (gmina Biała Podlaska) pomagają osobom starszym w czasie pandemii koronawirusa.

Kiedyś uratowali mu wzrok. Teraz pacjent zafundował medykom środki ochrony osobistej

Kiedyś uratowali mu wzrok. Teraz pacjent zafundował medykom środki ochrony osobistej

Klinika Okulistyki Ogólnej SPSK1 korzysta już z pierwszej partii środków ochrony osobistej kupionych dzięki pieniądzom przekazanym przez jednego z pacjentów. Chodzi o m.in. maseczki, gogle, rękawice, kombinezony, środki do dezynfekcji.

Łęczna: PSZOK w Starej Wsi częściowo wznawia pracę

Łęczna: PSZOK w Starej Wsi częściowo wznawia pracę

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Łęczna wznawia przyjmowanie odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów w Starej Wsi. Mieszkańcy gminy będą mogli przywieźć tam śmieci wielkogabarytowe.

Koniec pieszych odpraw. Ukraina zamyka granice
Zdjęcia
galeria

Koniec pieszych odpraw. Ukraina zamyka granice

To już ostatnia szansa na przekroczenie pieszo lub autobusem polsko-ukraińskiej granicy. W nocy Ukraina zamknie swoje granice.

Kiedy będą wybory prezydenckie? W nowym projekcie marszałek Sejmu może zmienić datę

Kiedy będą wybory prezydenckie? W nowym projekcie marszałek Sejmu może zmienić datę

O tydzień mogą zostać przesunięte planowane na 10 maja wybory prezydenckie według najnowszego pomysłu Prawa i Sprawiedliwości.

Koronawirus w woj. lubelskim. 181 zakażonych, 37 ozdrowieńców, 7 osób zmarło
Aktualna mapa

Koronawirus w woj. lubelskim. 181 zakażonych, 37 ozdrowieńców, 7 osób zmarło

Aktualne dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa lubelskiego.

Paweł Podsiadło (Azoty Puławy): Doświadczenie Larsa będzie jego atutem

Paweł Podsiadło (Azoty Puławy): Doświadczenie Larsa będzie jego atutem

Rozmowa z Pawłem Podsiadło, rozgrywającym Azotów Puławy, reprezentantem Polski

Miejskie korepetycje maturalne w Zamościu. Nauczyciele bezpłatnie pomagają uczniom

Miejskie korepetycje maturalne w Zamościu. Nauczyciele bezpłatnie pomagają uczniom

Tego jeszcze nie było. Maturzyści mogą skorzystać z bezpłatnych powtórek, które przygotowują specjalnie dla nich nauczyciele kilku zamojskich szkół. Uczeń z dowolnej placówki, posłucha polonisty czy geografa biorących udział w nowatorskiej akcji. Wykładowcy i słuchacze oczywiście siedzą w swoich domach.

Nie żyje 9 osób zakażonych koronawirusem, w tym pacjent ze szpitala w Puławach
Nowe przypadki zakażenia

Nie żyje 9 osób zakażonych koronawirusem, w tym pacjent ze szpitala w Puławach

Ministerstwo Zdrowia informuje o śmierci 9 kolejnych osób zakażonych koronawirusem.

Policjant wyprowadził mężczyznę z płonącego mieszkania. Chwilę później wybuchła butla z gazem

Policjant wyprowadził mężczyznę z płonącego mieszkania. Chwilę później wybuchła butla z gazem

W bloku przy ul. Niemcewicza w Puławach w ostatnią niedzielę wybuchł pożar. Dym zauważył patrolujący miasto policjant z Lublina. Funkcjonariusz natychmiast wbiegł na górę i wyciągnął z płonącego mieszkania 47-letniego mężczyznę. Chwilę później eksplodowała butla z gazem.

Co można, a czego nie można robić? Policjanci wystawili blisko 100 mandatów w woj. lubelskim
galeria

Co można, a czego nie można robić? Policjanci wystawili blisko 100 mandatów w woj. lubelskim

W sobotę i niedzielę policjanci w całym regionie wystawili blisko 100 mandatów za łamanie ograniczeń dotyczących gromadzenia się i przemieszczania w miejscach publicznych.

"Książę i żebrak" Teatru Osterwy do obejrzenia w sieci
8 kwietnia 2020, 12:00

"Książę i żebrak" Teatru Osterwy do obejrzenia w sieci

Przed nami emisja kolejnego spektaklu Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Po świetnie odebranym "Diable i tabliczce czekolady" instytucja proponuje możliwość obejrzenia "Księcia i żebraka" w reżyserii Pawła Aignera. Będzie to możliwe 8 kwietnia o godz. 12.

Tysiące ludzi w parkach w Szanghaju. Chińskie władze zmniejszają restrykcje
film

Tysiące ludzi w parkach w Szanghaju. Chińskie władze zmniejszają restrykcje

Tysiące Chińczyków spędziło weekend odwiedzając parki i spacerując po ulicach Szanghaju.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.