Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 grudnia 2012 r.
19:12
Edytuj ten wpis

Otwarcie lotniska Lublin: Relacja na żywo

0 100 A A
 (Dorota Awiorko-Klimek)
(Dorota Awiorko-Klimek)

Długo oczekiwany moment już z nami. Lotnisko jest już oficjalnie otwarte.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Gdzie obserwować lądowanie i start

Jeśli ktoś chciałby obserwować samolot, który przyleci do Świdnika o 13.40, to polecamy mu ciekawe miejsce – niewielką skarpę przy płocie lotniska. Można tam dojechać przez Wólkę, Świdnik Duży. Można też podjechać ul. Mełgiewską.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 100

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
piotr / 23 grudnia 2012 r. o 15:37
0
fajnie ze macie lotnisko ale jak beda odlatywac 2 samoloty dziennie to lotnisko bedzie finansowa katastrofa
i moze skonczyc jak wiele hiszpanskich lotnisk czyli zostanie zamkniete
Avatar
Grzegorz / 18 grudnia 2012 r. o 16:52
0
[quote name='monia' timestamp='1355748182' post='710495']
Na radarze samoloty znikają przy osiągnięciu niskiego pułapu, zawsze tak był, przynajmniej na stronce flightradar
[/quote]
Chyba, że lotnisko ma swój odbiornik ADS-B, to nie dość, że nie znikają, to widać samoloty kołujące po ziemi.
Avatar
Jola / 18 grudnia 2012 r. o 08:10
0
Lotnisko jest inwestycją przedwczesna o 15-20 lat.Wojewódzwtu potrzeba szybkiego połączenia drogowego z Warszawą poprzez S - 17.Z lotniska będzie korzystać mało osób ,gdyż region jest biedny,a połączeń mało. I tak trzeba będzie jeżdzić na lotniska warszawskie.Piszę się ,że w Świdniku będzie milion pasażerów - pewnie tak ,ale w 10 lat! Wszyscy będziemy dopłacać z podatków do tej chybionej inwestycji.
Avatar
Gość / 18 grudnia 2012 r. o 00:28
0
Co tam na otwarciu robil biskup????
Kto na to pozwolil??? To jest swiecki kraj!!!
Miejsce biskupa jest w kosciele.
Jak obsluga nie bedzie wypelniac swoich obowiazkow, to zaden bog ni bozek nie pomoze.
Precz z ta swiatojobliwoscia na kazdym kroku.
Avatar
mn / 17 grudnia 2012 r. o 23:40
0
Jeżeli masz problem z zasięgiem lub internetem w telefonie sieci PLUS pisz (nie czekając na odpowiedź) reklamacje przez internet bok@plus.pl lub listownie Polkomtel Sp. z o.o-Reklamacje, ul. Postepu 3, 02-676 Warszawa.
Dostałem rabat w wysokości miesięcznego abonamentu za brak internetu w telefonie.Warto walczyć o swoje !!!!!!!!!!!!
Avatar
kis / 17 grudnia 2012 r. o 23:34
0
ja bede leciec z dublina jak ty napisales do ciemnogrodu czy cos takiego i nie mam ani topsow ani rozu w garderobie poza krajem mieszkam 8 lat i wladam dobrzew jez angielskim jak i polskim ale widze ze tu ktos strasznie zazdrosny jest ze takie wypociny pisze jak by bylo mozliwosc to chetnie i pociagiem bym przyjechala nie koniecznie trezba latac bo to nic przyjemnego a tak naprawde nudna 3 godz w powietrzu spedzic
Avatar
egz / 17 grudnia 2012 r. o 23:07
0
jak ja sie ciesze ze juz w koncu mamy lotnisko
Avatar
basik / 17 grudnia 2012 r. o 22:55
0
Nawet nie chce mi się czytać bełkotliwych komentarzy wiecznie niezadowolonych.Jakim trzeba być smutnym człowiekiem żeby tak ciągle przy komputerze smędzić.Ja,moja rodzina i znajomi jesteśmy bardzo szczęśliwi.
Avatar
Dariusz / 17 grudnia 2012 r. o 21:45
0
[quote name='Wojtek' timestamp='1355765272' post='710624']
Darek!!!!
gdybym Cię znał postawiłbym Ci piwo a nawet kilka. chłopie gdzieś ty się tu uchował.
Zdrowia i cierpliwości bo za 70 lat już może nie będzie takich Pań.
[/quote]

Nie da rady. 70 nie pociągnę bo nawet sowietska nauka tego nie przewidziała A uchowałem się taki od mleka Matki.Najpierw w Chełmie, potem przez ćwierć wieku w okolicach Danzinga i Elbinga a teraz "dochowuję" się w Kozim Grodzie. I taka własnie optymistyczna gadzina ze mnie wyszła. Gadzina zawsze patrząca optymistycznie i zdroworozsądkowo na świat. Gadzina która z serca się raduje takimi może i bzdetami jak Airport Lublin, nowo powstającą S17, wykluwającą się z krzaków i ugoru obwodnicą Lublina. Gadzina która nie boi się Żydów, Masonów, piekła i żadnego proboszcza. I dlatego przy okazji zbliżających się Świąt i Nowego 2013 Roku wszystkim Lubelakom takiego samego nastroju i rozumu z całego serca życzę. Wtedy będzie nam na 100 % lepiej.
PS. A browarka na Grodzkiej 15 zawsze chlipnąć można i pogwarzyć mądrze przy okazji. Z mądrymi ludźmi - zawsze. Z fanatykami i kompleksami - NIGDY.
[quote name='Wojtek' timestamp='1355765272' post='710624']
Darek!!!!
gdybym Cię znał postawiłbym Ci piwo a nawet kilka. chłopie gdzieś ty się tu uchował.
Zdrowia i cierpliwości bo za 70 lat już może nie będzie takich Pań.
[/quote]

Nie da rady. 70 nie pociągnę bo nawet sowietska nauka tego nie przewidziała A uchowałem się taki od mleka Matki.Najpierw w Chełmie, potem przez ćwierć wieku w okolicach Danzinga i Elbinga a teraz "dochowuję" się w Kozim Grodzie.... rozwiń
Avatar
Dariusz / 17 grudnia 2012 r. o 21:21
0
[quote name='monika' timestamp='1355766164' post='710636']
Panie Darku, na uczulenie są leki. Jak widzę Pan należy do tych ludzi, którzy kupują sobie dom na kredyt i nie zastanawiają się, czy ten dom to nie lepiej było kupić później, a najpierw małe mieszkanie i coś jeszcze. Każdy normalny człowiek cieszy się z rozwoju i z korzyści jakie ten przynosi. Ale też każdy taki człowiek liczy, czy nie przepłacił, a już szczególnie to robi, kiedy będzie to spłacał latami. Nie jest też rozrzutny i mierzy cele na zamiary. To lotnisko byłoby arcydziełem, gdyby powstało kilka lat temu i znacznie mniej kosztowało (łatwo wydaje się cudze pieniądze, czyli w dużej części mieszkańców samorządu), skoro zmieniło swoje wymiary. Poza tym kto tak będzie latać z tego lotniska po okresie świątecznym? Ono powinno być dodatkiem do obwodnicy, nowoczesnej kolei, nowych dróg w mieście, rozwijającej się gospodarki. Pan Żuk widzi w tym lotnisku chyba rozwiązanie problemu bezrobocia. A ja widzę ludzi młodych wylatujących do pracy na rzecz innego kraju. W jaki sposób jego istnienie postawi "na nogi" lubelską gospodarkę to nie wiem, ale zapewne się dowiem. Tak samo, jak dowiem się z czasem jakie zyski przynosi to lotnisko, bo jak do tej pory spółka PLL miała tylko wydatki.
I niech Pan nie myli zdrowego rozsądku z brakiem radości, iż coś w mieście jest nowego, nawet jak ma się nieco inne poglądy na to, czy w dobrym miejscu i w odpowiednim czasie, oraz za właściwe pieniądze. Pani Sylwia jak zrozumiałam z jej e-maila, także cieszy się z lotniska jako takiego, ale niekoniecznie jest fanką hałasu. I ma do tego prawo.
[/quote]

I dalej Pani stosuje typowy polsko-lubelski bełkot. Taka szarlotka z ogryzkiem. I tak:
Pani teza nr 1 - "[color=#ff0000]To lotnisko byłoby arcydziełem, gdyby powstało kilka lat temu i znacznie mniej kosztowało (łatwo wydaje się cudze pieniądze, czyli w dużej części mieszkańców samorządu), skoro zmieniło swoje wymiary.[/color]To ja się zapytowywuję bom tępy i nie kumaty : w czom dieło żenszczina? Znowu coś do bani? A kto miał dać kasę na to lotnisko jak nie my? Tadzio z Torunia? Polonia z Chicago? Terminal się tylko zmniejszył deczko Sz.Pani a nie całe lotnisko. A zmniejszył się m.in. dlatego aby oszczędzić troszkę kasy na jego użytkowaniu i budowie oraz przystosować go realnie do potrzeb regionu. Paniatna?
Pani teza nr 2 - [color=#ff0000]Poza tym kto tak będzie latać z tego lotniska po okresie świątecznym? Ono powinno być dodatkiem do obwodnicy, nowoczesnej kolei, nowych dróg w mieście, rozwijającej się gospodarki -[/color] odpowiadając na nią[color=#ff0000] [/color]niniejszym proszę Sz.Panią o ruszenie Szanownego zadka z domusiu, wyłączenie TV z bzdetnymi serialami i pospacerowanie po Lublinie i okolicach. I wtedy Pani dostrzeże, że przecież to wszystko od niedawna się robi. Od niedawna.I jeszcze jak dużo się robi. Czyli co? Też źle?
Pani teza nr 3 - [color=#ff0000]Pan Żuk widzi w tym lotnisku chyba rozwiązanie problemu bezrobocia. A ja widzę ludzi młodych wylatujących do pracy na rzecz innego kraju. W jaki sposób jego istnienie postawi "na nogi" lubelską gospodarkę to nie wiem, ale zapewne się dowiem.[/color]No własnie. Pan Żuk to widzi. Pan Żuk może i ryzykuje. Ale Pan Żuk przynajmniej coś robi. W przeciwieństwie do większości swoich poprzedników których jedyną strategią było trzymanie się "światłych myśli" sukienkowych i dbanie o własny stołek oraz posadki dla znajomych królika. A młodzi wylatują do pracy za granicę dlatego ( na przykładzie swoich dwojga świeżo upieczonych magistrów) gdyż w naszym grajdole nad Bystrzycą nie ma miejsc pracy bo takich mamy "swojskich" biznesmenów, którzy robią wyścigi między sobą na jak najlepiej wypasione fury i na jak najbardziej egzotyczne miejsca do wypoczynku a pracowników traktują jak bydło i niewolników za kompromitujące zarobki. Pracuję właśnie u takiego. Meksyk, USA, Dominikana, Karaiby, Alpy Szwajcarskie, Emiraty Arabskie, trzy domy postawione, dwa mieszkania wykupione, furka za 200 tys. a standardowa płaca w firmie dla bydła to góra 1300 na rękę.I tylko jęki biznesmena, że bida. Może własnie dzięki lotnisku jeszcze więcej młodzieży wygwiździ z tego bajzla i wtedy takie lubelskie "byznesmeny" sami pójdą pod katedrę do Budzika z kapeluszem żebrać. A na ich miejsce dzięki lotnisku może przyjdzie zdrowy i cywilizowany biznes. Owszem, w każdej regule są wyjątki ale jakoś trudno mi takie i w moim mieście w tym temacie znaleźć.
I ostatnia Pani teza - [color=#ff0000]Tak samo, jak dowiem się z czasem jakie zyski przynosi to lotnisko, bo jak do tej pory spółka PLL miała tylko wydatki - [/color]w biznesie jest proszę Pani takie podstawowe psie prawidło: najpierw inwestujesz a potem czekasz na kokosy. Port lotniczy to nie szczęki ze szczypiorkiem. To wielka, droga i skomplikowana inwestycja. Kokosy mogą być dopiero za kilka lat. Ale będą. Wierzę w to bo jestem sercem ze swoim miastem. I mam głęboko w zadzie wasze lęki, jęki, fobie, zaściankowość i lubelskie kompleksy.
PS. A Pani fotografce zniewolonej uciążliwością pracy silników startujących i lądujących samolotów życzę aby proboszcz po drugiej stronie jej posesji pierdyknął "maleńki" kościółek i wtedy ją ukoi anielskimi dzwonami kilka razy dziennie. I niech mu podskoczy tekstem, że cierpi nieboga. Zobaczy wtedy jakie są zasady demokracji po lubelsku.
[quote name='monika' timestamp='1355766164' post='710636']
Panie Darku, na uczulenie są leki. Jak widzę Pan należy do tych ludzi, którzy kupują sobie dom na kredyt i nie zastanawiają się, czy ten dom to nie lepiej było kupić później, a najpierw małe mieszkanie i coś jeszcze. Każdy normalny człowiek cieszy się z rozwoju i z korzyści jakie ten przynosi. Ale też każdy taki człowiek liczy, czy nie przepłacił, a już szczególnie to robi, kiedy będzie to spłacał latami. Nie jest też rozrzutny i mierzy cele na zamiary. ... rozwiń
Avatar
piotr / 23 grudnia 2012 r. o 15:37
0
fajnie ze macie lotnisko ale jak beda odlatywac 2 samoloty dziennie to lotnisko bedzie finansowa katastrofa
i moze skonczyc jak wiele hiszpanskich lotnisk czyli zostanie zamkniete
Avatar
Grzegorz / 18 grudnia 2012 r. o 16:52
0
[quote name='monia' timestamp='1355748182' post='710495']
Na radarze samoloty znikają przy osiągnięciu niskiego pułapu, zawsze tak był, przynajmniej na stronce flightradar
[/quote]
Chyba, że lotnisko ma swój odbiornik ADS-B, to nie dość, że nie znikają, to widać samoloty kołujące po ziemi.
Avatar
Jola / 18 grudnia 2012 r. o 08:10
0
Lotnisko jest inwestycją przedwczesna o 15-20 lat.Wojewódzwtu potrzeba szybkiego połączenia drogowego z Warszawą poprzez S - 17.Z lotniska będzie korzystać mało osób ,gdyż region jest biedny,a połączeń mało. I tak trzeba będzie jeżdzić na lotniska warszawskie.Piszę się ,że w Świdniku będzie milion pasażerów - pewnie tak ,ale w 10 lat! Wszyscy będziemy dopłacać z podatków do tej chybionej inwestycji.
Avatar
Gość / 18 grudnia 2012 r. o 00:28
0
Co tam na otwarciu robil biskup????
Kto na to pozwolil??? To jest swiecki kraj!!!
Miejsce biskupa jest w kosciele.
Jak obsluga nie bedzie wypelniac swoich obowiazkow, to zaden bog ni bozek nie pomoze.
Precz z ta swiatojobliwoscia na kazdym kroku.
Avatar
mn / 17 grudnia 2012 r. o 23:40
0
Jeżeli masz problem z zasięgiem lub internetem w telefonie sieci PLUS pisz (nie czekając na odpowiedź) reklamacje przez internet bok@plus.pl lub listownie Polkomtel Sp. z o.o-Reklamacje, ul. Postepu 3, 02-676 Warszawa.
Dostałem rabat w wysokości miesięcznego abonamentu za brak internetu w telefonie.Warto walczyć o swoje !!!!!!!!!!!!
Avatar
kis / 17 grudnia 2012 r. o 23:34
0
ja bede leciec z dublina jak ty napisales do ciemnogrodu czy cos takiego i nie mam ani topsow ani rozu w garderobie poza krajem mieszkam 8 lat i wladam dobrzew jez angielskim jak i polskim ale widze ze tu ktos strasznie zazdrosny jest ze takie wypociny pisze jak by bylo mozliwosc to chetnie i pociagiem bym przyjechala nie koniecznie trezba latac bo to nic przyjemnego a tak naprawde nudna 3 godz w powietrzu spedzic
Avatar
egz / 17 grudnia 2012 r. o 23:07
0
jak ja sie ciesze ze juz w koncu mamy lotnisko
Avatar
basik / 17 grudnia 2012 r. o 22:55
0
Nawet nie chce mi się czytać bełkotliwych komentarzy wiecznie niezadowolonych.Jakim trzeba być smutnym człowiekiem żeby tak ciągle przy komputerze smędzić.Ja,moja rodzina i znajomi jesteśmy bardzo szczęśliwi.
Avatar
Dariusz / 17 grudnia 2012 r. o 21:45
0
[quote name='Wojtek' timestamp='1355765272' post='710624']
Darek!!!!
gdybym Cię znał postawiłbym Ci piwo a nawet kilka. chłopie gdzieś ty się tu uchował.
Zdrowia i cierpliwości bo za 70 lat już może nie będzie takich Pań.
[/quote]

Nie da rady. 70 nie pociągnę bo nawet sowietska nauka tego nie przewidziała A uchowałem się taki od mleka Matki.Najpierw w Chełmie, potem przez ćwierć wieku w okolicach Danzinga i Elbinga a teraz "dochowuję" się w Kozim Grodzie. I taka własnie optymistyczna gadzina ze mnie wyszła. Gadzina zawsze patrząca optymistycznie i zdroworozsądkowo na świat. Gadzina która z serca się raduje takimi może i bzdetami jak Airport Lublin, nowo powstającą S17, wykluwającą się z krzaków i ugoru obwodnicą Lublina. Gadzina która nie boi się Żydów, Masonów, piekła i żadnego proboszcza. I dlatego przy okazji zbliżających się Świąt i Nowego 2013 Roku wszystkim Lubelakom takiego samego nastroju i rozumu z całego serca życzę. Wtedy będzie nam na 100 % lepiej.
PS. A browarka na Grodzkiej 15 zawsze chlipnąć można i pogwarzyć mądrze przy okazji. Z mądrymi ludźmi - zawsze. Z fanatykami i kompleksami - NIGDY.
[quote name='Wojtek' timestamp='1355765272' post='710624']
Darek!!!!
gdybym Cię znał postawiłbym Ci piwo a nawet kilka. chłopie gdzieś ty się tu uchował.
Zdrowia i cierpliwości bo za 70 lat już może nie będzie takich Pań.
[/quote]

Nie da rady. 70 nie pociągnę bo nawet sowietska nauka tego nie przewidziała A uchowałem się taki od mleka Matki.Najpierw w Chełmie, potem przez ćwierć wieku w okolicach Danzinga i Elbinga a teraz "dochowuję" się w Kozim Grodzie.... rozwiń
Avatar
Dariusz / 17 grudnia 2012 r. o 21:21
0
[quote name='monika' timestamp='1355766164' post='710636']
Panie Darku, na uczulenie są leki. Jak widzę Pan należy do tych ludzi, którzy kupują sobie dom na kredyt i nie zastanawiają się, czy ten dom to nie lepiej było kupić później, a najpierw małe mieszkanie i coś jeszcze. Każdy normalny człowiek cieszy się z rozwoju i z korzyści jakie ten przynosi. Ale też każdy taki człowiek liczy, czy nie przepłacił, a już szczególnie to robi, kiedy będzie to spłacał latami. Nie jest też rozrzutny i mierzy cele na zamiary. To lotnisko byłoby arcydziełem, gdyby powstało kilka lat temu i znacznie mniej kosztowało (łatwo wydaje się cudze pieniądze, czyli w dużej części mieszkańców samorządu), skoro zmieniło swoje wymiary. Poza tym kto tak będzie latać z tego lotniska po okresie świątecznym? Ono powinno być dodatkiem do obwodnicy, nowoczesnej kolei, nowych dróg w mieście, rozwijającej się gospodarki. Pan Żuk widzi w tym lotnisku chyba rozwiązanie problemu bezrobocia. A ja widzę ludzi młodych wylatujących do pracy na rzecz innego kraju. W jaki sposób jego istnienie postawi "na nogi" lubelską gospodarkę to nie wiem, ale zapewne się dowiem. Tak samo, jak dowiem się z czasem jakie zyski przynosi to lotnisko, bo jak do tej pory spółka PLL miała tylko wydatki.
I niech Pan nie myli zdrowego rozsądku z brakiem radości, iż coś w mieście jest nowego, nawet jak ma się nieco inne poglądy na to, czy w dobrym miejscu i w odpowiednim czasie, oraz za właściwe pieniądze. Pani Sylwia jak zrozumiałam z jej e-maila, także cieszy się z lotniska jako takiego, ale niekoniecznie jest fanką hałasu. I ma do tego prawo.
[/quote]

I dalej Pani stosuje typowy polsko-lubelski bełkot. Taka szarlotka z ogryzkiem. I tak:
Pani teza nr 1 - "[color=#ff0000]To lotnisko byłoby arcydziełem, gdyby powstało kilka lat temu i znacznie mniej kosztowało (łatwo wydaje się cudze pieniądze, czyli w dużej części mieszkańców samorządu), skoro zmieniło swoje wymiary.[/color]To ja się zapytowywuję bom tępy i nie kumaty : w czom dieło żenszczina? Znowu coś do bani? A kto miał dać kasę na to lotnisko jak nie my? Tadzio z Torunia? Polonia z Chicago? Terminal się tylko zmniejszył deczko Sz.Pani a nie całe lotnisko. A zmniejszył się m.in. dlatego aby oszczędzić troszkę kasy na jego użytkowaniu i budowie oraz przystosować go realnie do potrzeb regionu. Paniatna?
Pani teza nr 2 - [color=#ff0000]Poza tym kto tak będzie latać z tego lotniska po okresie świątecznym? Ono powinno być dodatkiem do obwodnicy, nowoczesnej kolei, nowych dróg w mieście, rozwijającej się gospodarki -[/color] odpowiadając na nią[color=#ff0000] [/color]niniejszym proszę Sz.Panią o ruszenie Szanownego zadka z domusiu, wyłączenie TV z bzdetnymi serialami i pospacerowanie po Lublinie i okolicach. I wtedy Pani dostrzeże, że przecież to wszystko od niedawna się robi. Od niedawna.I jeszcze jak dużo się robi. Czyli co? Też źle?