Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 września 2021 r.
6:35

Parkingowe zaskoczenie pod halą w Lublinie. „MOSiR próbuje drenować kieszenie rodziców”

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
14 8 A A
Kwadrans parkowania przy Globusie kosztuje złotówkę, za każdą zaczętą godzinę postoju trzeba zapłacić 4 zł, natomiast za dobę 12 zł.
Kwadrans parkowania przy Globusie kosztuje złotówkę, za każdą zaczętą godzinę postoju trzeba zapłacić 4 zł, natomiast za dobę 12 zł. (fot. Maciej Kaczanowski)

Zmieniły się zasady korzystania z parkingu na Globusie, który teraz jest płatny od rana do wieczora. – To drenowanie kieszeni – ocenia nasz Czytelnik. – To tylko powrót do wcześniejszych zasad – odpowiada zarządca.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Moje dzieci uczęszczają na zajęcia sportowe w hali Globus. Z wielkim zdziwieniem odkryłem, zawożąc dziecko na zajęcia, że od 1 września parking jest płatny do godz. 19 – skarży się nasz Czytelnik, który zwraca uwagę na to, że dotąd postój był tutaj płatny tylko do popołudnia. – Jeżdżąc z dziećmi na zajęcia nie widziałem, żeby parking był bardzo obłożony po godz. 17.

Terenem przy hali Globus, podobnie jak samą halą, zarządza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. To on zdecydował o wydłużeniu czasu pobierania opłat za postój. Jak to wyjaśnia?

– Ten parking od wielu lat był płatny od godz. 7 do 19, natomiast te godziny zostały zmienione na początku pandemii i wtedy opłaty zaczęły być pobierane do godz. 15. Tamta decyzja zapadła ze względu na to, że przez epidemię zamknięte były lokale w hali Globus, w tym restauracja i sala zabaw dla dzieci, były zamknięte. Nie było wtedy potrzeby utrzymywania płatnego parkingu do wieczora – odpowiada Miłosz Bednarczyk, rzecznik MOSiR. – Teraz, gdy złagodzono obostrzenia, działa restauracja i sala zabaw dla dzieci, po prostu przywróciliśmy poprzednie godziny pobierania opłat.

– Dziwię się, że MOSiR próbuje drenować kieszenie rodziców przywożących dzieci na zajęcia różne zajęcia sportowe do hali, a stanowią oni chyba około 80 proc. przyjeżdżających w godzinach późnopopołudniowych – ocenia nasz Czytelnik i zwraca uwagę, że w okolicy trudno zaparkować gdzieś indziej. – Znalezienie miejsca wzdłuż ul. Kazimierza Wielkiego graniczy z cudem. Ja wiem, że MOSiR potrzebuje pieniędzy, ale wyciąganie jej z kieszeni rodziców, którzy dbają o to, aby ich dzieci były aktywne fizycznie, to chyba zła droga.

Co na to miejska spółka? – Ponieważ od września wszystkie lokale w hali działają normalnie i treningi wszystkich drużyn też odbywają się normalnie, ruch na parkingu jest większy. To oznacza większe koszty utrzymania parkingu, choćby koszty sprzątania – odpowiada rzecznik.

Kwadrans parkowania przy Globusie kosztuje złotówkę, za każdą zaczętą godzinę postoju trzeba zapłacić 4 zł, natomiast za dobę 12 zł.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wnikliwy / 10 września 2021 r. o 06:46
OD ZŁOTÓWKI NIE ZBIEDNIEJĄ, POZA TYM DOSTAJĄ 500+
Avatar
Japolan / 10 września 2021 r. o 06:53
W końcu 500+ na potrzeby dzieci dostają, więc zawodzenie w tej sprawie to przejaw zwykłego dziadowania.
Avatar
ukash / 10 września 2021 r. o 07:14
Zgadzam się z przedpiściami. Jest 500+, jest darmowa komunikacja miejska dla dziatków a w dodatku okolica Globusa jest znakomicie skomunikowana kilkunastoma liniami autobusowymi i trolejbusowymi. A jak ktoś chce wygodnie wozem zajechać to trzeba bulić za przywilej.  
Avatar
Janusz_Paliwas / 10 września 2021 r. o 07:04
Macie 500+ min. z moich podatków to was stać. POzatym dzieci z Lublina mają darmową komunikację miejską też min. za pieniądze z moich podatków.
Avatar
Jasin / 10 września 2021 r. o 09:40
W końcu 500+ na potrzeby dzieci dostają, więc zawodzenie w tej sprawie to przejaw zwykłego dziadowania.
  Spokojnie, to tylko bóldup. Polecam maść. I kontrolę stanu nóg - pilnie. I nie napalajcie się tak strasznie, nie spinajcie d...agrafką - obaj z Moniem. I tak nie dacie rady...
Avatar
Jasin / 10 września 2021 r. o 14:07
Drenują kieszenie "plebsu" za przykładem Łupieżcy z Jakubowic.
Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale..
Avatar
Jasin / 10 września 2021 r. o 09:43
Drenują kieszenie "plebsu" za przykładem Łupieżcy z Jakubowic.
Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale..
Avatar
Jasin / 10 września 2021 r. o 13:03
Drenują kieszenie "plebsu" za przykładem Łupieżcy z Jakubowic.
Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale..
Avatar
Jasin / 10 września 2021 r. o 14:07
Drenują kieszenie "plebsu" za przykładem Łupieżcy z Jakubowic.
Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale..
Avatar
Jasin / 10 września 2021 r. o 13:03
Drenują kieszenie "plebsu" za przykładem Łupieżcy z Jakubowic.
Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale..
Avatar
Jasin / 10 września 2021 r. o 09:43
Drenują kieszenie "plebsu" za przykładem Łupieżcy z Jakubowic.
Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale..
Avatar
Jasin / 10 września 2021 r. o 09:40
W końcu 500+ na potrzeby dzieci dostają, więc zawodzenie w tej sprawie to przejaw zwykłego dziadowania.
  Spokojnie, to tylko bóldup. Polecam maść. I kontrolę stanu nóg - pilnie. I nie napalajcie się tak strasznie, nie spinajcie d...agrafką - obaj z Moniem. I tak nie dacie rady...
Avatar
ukash / 10 września 2021 r. o 07:14
Zgadzam się z przedpiściami. Jest 500+, jest darmowa komunikacja miejska dla dziatków a w dodatku okolica Globusa jest znakomicie skomunikowana kilkunastoma liniami autobusowymi i trolejbusowymi. A jak ktoś chce wygodnie wozem zajechać to trzeba bulić za przywilej.  
Avatar
Janusz_Paliwas / 10 września 2021 r. o 07:04
Macie 500+ min. z moich podatków to was stać. POzatym dzieci z Lublina mają darmową komunikację miejską też min. za pieniądze z moich podatków.
Avatar
Japolan / 10 września 2021 r. o 06:53
W końcu 500+ na potrzeby dzieci dostają, więc zawodzenie w tej sprawie to przejaw zwykłego dziadowania.
Avatar
wnikliwy / 10 września 2021 r. o 06:46
OD ZŁOTÓWKI NIE ZBIEDNIEJĄ, POZA TYM DOSTAJĄ 500+
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Masaże, jacuzzi, sztuczna rzeka. Tak się zmieni stary basen w Biłgoraju. Za 65 mln złotych
galeria

Masaże, jacuzzi, sztuczna rzeka. Tak się zmieni stary basen w Biłgoraju. Za 65 mln złotych

Nie 50, ale ponad 62 mln zł trzeba będzie wydać, by zrealizować oba planowane etapy rozbudowy i modernizacji powiatowej krytej pływalni w Biłgoraju. Ale do pierwszej części prac samorząd nie dołoży z własnego budżetu ani złotówki, na drugą część pieniędzy ma, a reszty będzie szukać.

Dla tancerzy i nie tylko. Warsztaty i wydarzenia edukacyjne w CK

Dla tancerzy i nie tylko. Warsztaty i wydarzenia edukacyjne w CK

Są jeszcze ostatnie wolne miejsca na czterodniowe warsztaty tworzenia muzyki do spektakli. Ale to nie jedyna oferta aktywnego spędzenia czasu i nauki w Centrum Kultury w Lublinie. Skorzystają tancerze ale także osoby, które po prostu chcą poćwiczyć

Dzień dla zwykłych-niezwykłych osób

Dzień dla zwykłych-niezwykłych osób

DARCZYŃCY ARCHIWUM PAŃSTWOWEGO W LUBLINIE są ludźmi wyjątkowymi, bo decydują się przekazać nam wszystkim pamiątki po swoich przodkach. Dzieląc się historią własnych rodzin pozwalają nam lepiej poznać historię regionu i Polski

Biała Podlaska: W niedzielę do muzeum za 1 zł

Biała Podlaska: W niedzielę do muzeum za 1 zł

Do „Ogrodów” Bazylego Albiczuka za złotówkę. Muzeum Południowego Podlasia chce w ten sposób przyciągnąć zwiedzających.

Krasnobród. Grają już dziesiątki lat. W niedzielę jubileuszowy koncert
4 grudnia 2022, 15:00

Krasnobród. Grają już dziesiątki lat. W niedzielę jubileuszowy koncert

Już ponad 35 lat działa Krasnobrodzka Orkiestra Dęta. Jubileusz muzycy uczczą koncertem.

Psy i koty z Puław i Łukowa czekają na Mikołaja. Możesz być jak Krzysztof Ibisz
galeria

Psy i koty z Puław i Łukowa czekają na Mikołaja. Możesz być jak Krzysztof Ibisz

Możesz wybrać prezent, który dostaną bezpańskie zwierzęta w Łukowie i Puławach. Ambasadorami akcji są m.in. Krzysztof Ibisz i Agnieszka Woźniak-Starak.

Lublin będzie dopłacał do zabiegów in vitro

Lublin będzie dopłacał do zabiegów in vitro

Miasto uruchomi w przyszłym roku program dopłat do zabiegów in vitro. To jeden z niewielu wydatków, które prezydent Lublina – na prośbę radnych – zgodził się dopisać do projektu budżetu miasta na rok 2023

6 XII Dzień Darczyńcy Archiwów Państwowych

6 XII Dzień Darczyńcy Archiwów Państwowych

Z tej okazji w lubelskim Archiwum planowane jest spotkanie z Darczyńcami.

"Pokemon Detektyw Pikachu". Program TV: Filmowy weekend 2-4 grudnia 2022. Co warto zobaczyć?
2 grudnia 2022, 20:00

"Pokemon Detektyw Pikachu". Program TV: Filmowy weekend 2-4 grudnia 2022. Co warto zobaczyć?

"Pokemon Detektyw Pikachu", "Tully" czy "Cena strachu", to tylko niektóre z filmowych propozycji stacji telewizyjnych na weekend. Sprawdźcie, co warto zobaczyć w TV w najbliższych dniach.

Zamość. Po tani węgiel trzeba jechać kilka kilometrów za miasto

Zamość. Po tani węgiel trzeba jechać kilka kilometrów za miasto

Wnioski wciąż spływają, są rozpatrywane, najpewniej w połowie grudnia w Zamościu ruszy sprzedaż węgla po preferencyjnych cenach. Jak dotąd zainteresowanie tą ofertą wyraziła mniej niż połowa osób, które już otrzymały dodatek węglowy.

Zaskakująca zmiana pracy Andrzeja Pruszkowskiego. W nowym biurze i tak się nie pojawił

Zaskakująca zmiana pracy Andrzeja Pruszkowskiego. W nowym biurze i tak się nie pojawił

Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie Andrzej Pruszkowski od wczoraj jest… kierownikiem Oddziału realizacji projektów w Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości. Równocześnie rzecznik urzędu pracy przekonuje, że Pruszkowski nadal jest tam dyrektorem.

Modne hasło: Zero Waste

Modne hasło: Zero Waste

NIE MARNUJ! Jeszcze kilka lat temu robienie zakupów w sklepach z tzw. tanią odzieżą było rzeczą krępującą, której wielu klientów zwyczajnie się wstydziło. Dziś to zakupy modne, którymi chwali się wielu influenserów. Modne jest też kupowanie dań „z odzysku” oraz unikania plastikowych jednorazówek. Wszystko w myśl zasad Zero Waste

Michał Sołtan zagra w Fabryce Kultury Zgrzyt. W czasie pandemii grał sąsiadom na balkonie
4 grudnia 2022, 20:00

Michał Sołtan zagra w Fabryce Kultury Zgrzyt. W czasie pandemii grał sąsiadom na balkonie

W ramach trasy koncertowej po 14 miastach Polski do Lublina zawita Michał Sołtan. Artysta będzie promował swój najnowszy singiel w Fabryce Kultury Zgrzyt (al. Piłsudskiego 13) 4 grudnia o godz. 20.

Tak powstają premiery. Pokazy teatralnych inicjatyw w CK

Tak powstają premiery. Pokazy teatralnych inicjatyw w CK

Będzie okazja by zobaczyć pracę osób kochających teatr, które zostały wyłonione w ramach projektu Przestrzenie Sztuki realizowanego w Centrum Kultury w Lublinie. Twórcy gratisowo pokazują powstające spektakle zapraszając na otwarte próby.

Po okupacji Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. 33 rolnikom grożą poważne konsekwencje
galeria

Po okupacji Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. 33 rolnikom grożą poważne konsekwencje

Grzywna, a nawet rok więzienia grozi działaczom AGROunii, którzy okupowali Lubelski Urząd Wojewódzki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!