Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 grudnia 2018 r.
20:01

Pielęgniarki z Lublina chorowały legalnie. Prokuratura umorzyła śledztwo

0 20 A A

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie pielęgniarek ze szpitala przy Staszica, które masowo poszły na zwolnienia lekarskie domagając się podwyżek płac. Dyrekcja szpitala podejrzewała, że zwolnienia mogły być nierzetelne, jednak śledczy stwierdzili, że nie doszło do przestępstwa

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Prokuratura badała sprawę po doniesieniu złożonym przez dyrektora szpitala, który zareagował w ten sposób na czerwcowy protest polegający na składaniu zwolnień lekarskich przez pielęgniarki. W krytycznym momencie na chorobowym była co trzecia z nich, więc szpital działał w ograniczonym zakresie, przyjmował pacjentów tylko w pilnych przypadkach i przesuwał zaplanowane zabiegi.

Śledczy mieli ustalić, czy nie narażono w ten sposób zdrowia i życia pacjentów. Stwierdzili, że zagrożenia nie było. – Przesłuchano zarówno pielęgniarki, jak i lekarzy kierujących oddziałami. Z ich zeznań wynika, że nie doszło do zagrożenia zdrowia lub życia pacjentów. Praca została tak zorganizowana, by w pełni zabezpieczyć potrzeby oddziałów – wyjaśnia Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – Śledztwo zostało umorzone z uwagi na brak znamion przestępstwa.

Niczego karalnego nie stwierdzono również w sprawie samych zwolnień lekarskich, chociaż dyrekcja szpitala podejrzewała, że mogły być nierzetelne. – W tym zakresie postępowanie również zostało umorzone – dodaje prokurator Kępka. – Nie dowiedziono, by pielęgniarki przedkładały fałszywe zwolnienia.

– Nie spodziewałam się innej decyzji – komentuje Maria Olszak-Winiarska, szefowa lubelskich struktur Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. – Jak można było podważać stan zdrowia pielęgniarek, które w związku z brakami kadrowymi pracują w coraz cięższych warunkach. Praca ponad siły ma ogromny wpływ na zdrowie.

Dyrekcja szpitala może się jeszcze odwołać od decyzji umarzającej śledztwo, ale na razie nie chce komentować tej sprawy. – O tym, czy będziemy się odwoływać, zdecydujemy po zapoznaniu się z uzasadnieniem prokuratury – mówi Anna Guzowska, rzeczniczka placówki. Dodajmy, że nieprawidłowości w sprawie zwolnień nie wykazała także kontrola przeprowadzona przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

W prokuraturze toczy się jeszcze podobne postępowanie dotyczące protestu pielęgniarek ze szpitala klinicznego przy ul. Jaczewskiego, w którym mówiło się nawet o możliwej ewakuacji pacjentów.

Jak to się zaczęło

Jako pierwsze na masowe zwolnienia lekarskie poszły w maju pielęgniarki z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Nie było mowy o proteście, ale wiadomo było, że pracownicy narzekają na zarobki i chcą podwyżek. W czerwcu, w ślad za swoimi koleżankami z al. Kraśnickiej, poszły pielęgniarki z lubelskich szpitali klinicznych przy ul. Staszica i Jaczewskiego, a potem również te ze szpitali powiatowych.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 grudnia 2018 r. o 20:41
+19
Można chorować legalnie i nie legalnie ??????????????????????
Avatar
Mamba wschodnia / 24 grudnia 2018 r. o 21:49
+15
Dziś są takie czasy, że są zawody,,gdzie niektórzy ludzie traktowani są jak śmieci i niewolnicy. L4 to dla Panów, no co najwyżej dla handlowców, ktorzy też już spanieli. A plęgniarka, sądząc po wpisach, nawet na swój pogrzeb powinny pójść po akceptacji bezpośredniego przełożonego.
Avatar
HI / 24 grudnia 2018 r. o 21:36
+12
'W krytycznym momencie na chorobowym była co trzecia z nich, (...) Śledczy mieli ustalić, czy nie narażono w ten sposób zdrowia i życia pacjentów. Stwierdzili, że zagrożenia nie było."***Mamy zatem do czynienia ze znacznym przerostem zatrudnienia . . .
Avatar
Gość / 24 grudnia 2018 r. o 22:18
+11
Skandal, były tak samo chore jak politycy są uczciwi.
Avatar
Gość / 24 grudnia 2018 r. o 20:16
+10
Nie chodzi się na lewe zwolnienia i tyle! Są cywilizowane formy protestu a nie z moich podatków. Płacę krocie na służbę zdrowia a leczę się prywatnie, a one dalej wyciągają kasę z mojej kieszeni....
Avatar
Gość / 25 grudnia 2018 r. o 09:30
+9
I to ocenili ludzie prokuratury ktorzy teraz sami masowo ida na zwolnienia w oficjalnej formie protestu. Ten kraj to szambo.
Avatar
Pan-cjusz Piła-t . / 25 grudnia 2018 r. o 08:45
+9
No , tak ... legalnie ... bo gdyby "chorowały nielegalnie" to trzeba by wziąć za du-pę lekarzy ... a ich kto ruszy ??? Żenada ... :-(((
Avatar
Gość / 24 grudnia 2018 r. o 20:22
+9
Śmieszne
Avatar
Patolog / 25 grudnia 2018 r. o 06:45
+5
Jakie są choroby legalne i nielegalne i czym się to objawia?????
Avatar
Pozdro / 25 grudnia 2018 r. o 12:21
+4
U pielęgniarki, która pracowała w zawodzie 30 lat bardzo łatwo znaleźć chorobę. W tym zawodzie, urazy kręgosłupa, stawów, ogólne zmeczenie to normalka. Spokojnie, za kilka lat nie będzie już pielegniarek. Starsze na zasłużonej emeryturze, a młode będą za granicą. Wtedy sobie ponarzekacie. Będziecie leżeć, bez leków, zasikani, zasrani o ile będziecie mieli gdzie leżeć. Pozdro
Avatar
sss / 26 grudnia 2018 r. o 09:23
0
Tylko kontrola ZUS da efekt . Na kombinatorów tylko kontrole i nic więcej wtedy zobaczą co to jest praca.
Avatar
Karol / 26 grudnia 2018 r. o 09:21
+1
Pielęgniarki wyłudziły nienależne świadczenie ZUS a lekarze potwierdzili nieprawdę - jeżeli będzie inna konkluzja prokuratury w tej sprawie to będzie oznaczało, że jest ona w zmowie !
 a jak ma udowodnić prokuratura po kilkunastu dniach, że nie były chore ?
Avatar
Kapuścioch / 26 grudnia 2018 r. o 09:06
0
A co z płacami w szpitalach, które zostały bo CHORE PObierały chorobowe. Kto zgarnął POzostawiony fundusz? Rzecz dziwna a ciekawa. A Kto zwróci emerytom pobrany co m-c podatek na NFZ w przypadku gdy chory emeryt nie mógł być obsłużony przez nasich medyków. Gdyby oddali mu finans co zgarnęli to chory emeryt poszedłby do prywatnej medycyny. A tak został wydymany przez szefów szpitala. I tu problem , który winni uwzględnić Prokuratorzy. Zgarnęli choremu forsę na NFZ i w przypadku choroby personelu publicznych jednostek medycznych to NFZ winien opłacić choremu emerytowi prywatną medycynę. Ale nasi Prokuratura ma takie fakty w nosie. Niewinne i tyle. A co robili szefowie szpitali i przychodni. Dostali finans emerytów i zgarnęli do..... Tego Prokuratura nie podała. A szkoda.
A co z płacami w szpitalach, które zostały bo CHORE PObierały chorobowe. Kto zgarnął POzostawiony fundusz? Rzecz dziwna a ciekawa. A Kto zwróci emerytom pobrany co m-c podatek na NFZ w przypadku gdy chory emeryt nie mógł być obsłużony przez nasich medyków. Gdyby oddali mu finans co zgarnęli to chory emeryt poszedłby do prywatnej medycyny. A tak został wydymany przez szefów szpitala. I tu problem , który winni uwzględnić Prokuratorzy. Zgarnęli choremu forsę na NFZ i w przypadku choroby personelu publicznych jednostek medycznych to NFZ winien ... rozwiń
Avatar
Lokay / 25 grudnia 2018 r. o 19:51
+1
A gdzie te linki co były wcześniej ale nie PO nasiemu. Wyrzucone na śmietnik?
Avatar
KWPZPR / 25 grudnia 2018 r. o 18:43
+2
To znaczy że towarzysz Borowicz nękał prokuraturę nieprawdziwym zawiadomieniem...??? no to może teraz towarzysza............
Avatar
Pedeciak / 25 grudnia 2018 r. o 14:22
+2
Emerytom i rencistom co m-c zgarniają z emerytury po 500 PLN/m-c. Rocznie w moim przypadku wychodzi 6 tys. Ja i inni emeryci mają opłacone rachunek medyczny z góry. Płacę NFZ styczeń, luty , marzec i idę do szpitala lub przychodni w kwietniu a tam od prpgu informują: nieczynne - personel na chorobowy. Nikt jak dotychczas nie zwrócił mi przedpłaty. Chorować każdy może tak jak i śpiewać. Chora pielęgniarka otrzymuje od ubezpieczyciela tak zwane "chorobowe", I tu wychodzi fałsz i obłuda - szefowie: szpitali, szkół, przychodni, sądów, komisariatów winni za zaoszczędzony fundusz zatrudnić na umowę w czasie choroby nieobecnych zastępców. A jak jest w Sądach za wszystko bulisz i.... sprawy trwają latami bo....nie ma silnych . Są silni dla szaraków bo opłać to wtedy sprawa ruszy i rusza ca 3 lata.
Emerytom i rencistom co m-c zgarniają z emerytury po 500 PLN/m-c. Rocznie w moim przypadku wychodzi 6 tys. Ja i inni emeryci mają opłacone rachunek medyczny z góry. Płacę NFZ styczeń, luty , marzec i idę do szpitala lub przychodni w kwietniu a tam od prpgu informują: nieczynne - personel na chorobowy. Nikt jak dotychczas nie zwrócił mi przedpłaty. Chorować każdy może tak jak i śpiewać. Chora pielęgniarka otrzymuje od ubezpieczyciela tak zwane "chorobowe", I tu wychodzi fałsz i obłuda - szefowie: szpitali, szkół, przychodni, sądów, ... rozwiń
Avatar
Dragunov / 25 grudnia 2018 r. o 12:44
+3
Pielęgniarki wyłudziły nienależne świadczenie ZUS a lekarze potwierdzili nieprawdę - jeżeli będzie inna konkluzja prokuratury w tej sprawie to będzie oznaczało, że jest ona w zmowie !
Avatar
Pozdro / 25 grudnia 2018 r. o 12:21
+4
U pielęgniarki, która pracowała w zawodzie 30 lat bardzo łatwo znaleźć chorobę. W tym zawodzie, urazy kręgosłupa, stawów, ogólne zmeczenie to normalka. Spokojnie, za kilka lat nie będzie już pielegniarek. Starsze na zasłużonej emeryturze, a młode będą za granicą. Wtedy sobie ponarzekacie. Będziecie leżeć, bez leków, zasikani, zasrani o ile będziecie mieli gdzie leżeć. Pozdro
Avatar
Gość / 25 grudnia 2018 r. o 09:30
+9
I to ocenili ludzie prokuratury ktorzy teraz sami masowo ida na zwolnienia w oficjalnej formie protestu. Ten kraj to szambo.
Avatar
Pan-cjusz Piła-t . / 25 grudnia 2018 r. o 08:45
+9
No , tak ... legalnie ... bo gdyby "chorowały nielegalnie" to trzeba by wziąć za du-pę lekarzy ... a ich kto ruszy ??? Żenada ... :-(((
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowe ogniska COVID-19 w Lubelskiem, m.in. w szpitalach. Czy pracuje SOR przy ul. Jaczewskiego?

Nowe ogniska COVID-19 w Lubelskiem, m.in. w szpitalach. Czy pracuje SOR przy ul. Jaczewskiego?

O 14 nowych ogniskach COVID-19 w województwie lubelskim informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie. Większość dotyczy szpitali, w tym SPSK4 w Lublinie, gdzie ognisko jest też na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. SOR przy ul. Jaczewskiego jednak pracuje.

Duże domówki nadal legalne. A czego od dzisiaj zabroniono?

Duże domówki nadal legalne. A czego od dzisiaj zabroniono?

Imprezy organizowane w prywatnych domach nie są objęte zakazem zgromadzeń liczniejszych niż pięcioosobowe, a zakaz przemieszczania się młodzieży do 16. roku życia w godzinach 8-16 obowiązuje wyłącznie w dni robocze. Co jeszcze znalazło się w rządowym rozporządzeniu?

Suzuki Boxing Night III: Polska lepsza od Chorwacji, porażka Adama Kulika [zdjęcia]
galeria

Suzuki Boxing Night III: Polska lepsza od Chorwacji, porażka Adama Kulika [zdjęcia]

W piątek w Lublinie odbyła się gala boksu olimpijskiego Suzuki Boxing Night III. W ramach meczu międzypaństwowego Polska łatwo wygrała z Chorwacją aż 16:2. Z kolei w pojedynku wieczoru Oskar Safarian pokonał Adama Kulika.

Kolejni księża z Lublina zakażeni koronawirusem. "Przebywają obecnie na izolacji"

Kolejni księża z Lublina zakażeni koronawirusem. "Przebywają obecnie na izolacji"

Dwóch księży ze wspólnoty zakonnej sercanów na lubelskim Czechowie ma infekcję Covid-19. Informację przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych proboszcz Parafii pw. Dobrego Pasterza w Lublinie.

Koronawirus w Lubelskiem. Nie żyje siedem zakażonych osób. Wśród nich 48-latek

Koronawirus w Lubelskiem. Nie żyje siedem zakażonych osób. Wśród nich 48-latek

O śmierci siedmiu mieszkańców województwa lubelskiego z infekcją COVID-19 poinformowała właśnie Katarzyna Wnuk, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

Kolejnych 715 osób zakażonych koronawirusem w Lubelskiem

Kolejnych 715 osób zakażonych koronawirusem w Lubelskiem

Jest aż 715 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie lubelskiem. Sposób tej grupy 132 osoby to mieszkańcy Lublina, 71 mieszka na terenie powiatu łukowskiego a 68 w powiecie lubelskim.

Nie żyje 179 osób z infekcją COVID-19. Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia

Nie żyje 179 osób z infekcją COVID-19. Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia

Ponad 13,6 tysiąca osób zakażonych koronawirusem w Polsce. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport o sytuacji epidemicznej w Polsce.

Pszczółka Polski Cukier czeka na pierwszą wygraną. W niedzielę zagra z Politechniką Gdańską

Pszczółka Polski Cukier czeka na pierwszą wygraną. W niedzielę zagra z Politechniką Gdańską

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin dopiero co wróciły z Polkowic, a już muszą przygotowywać się do meczu z kolejnym rywalem. W niedzielę (godz. 18) w lubelskiej hali MOSiR podejmą DGT AZS Politechnikę Gdańską

Muzeum H. Sienkiewicza: Zaginęły obiekty muzealne. Ale prokuratura nie potwierdza braków

Muzeum H. Sienkiewicza: Zaginęły obiekty muzealne. Ale prokuratura nie potwierdza braków

W Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej (powiat łukowski) miało brakować blisko 100 obiektów ekspozycyjnych. Tak wynikało z zawiadomienia do prokuratury, które na początku tego roku złożyła Beata Skwarek, nowa dyrektor placówki. Ale śledczy łatwo te przedmioty w muzeum odnaleźli.

MOSiR otwiera lodowisko Icemania. Będzie czynne tylko dla nielicznych

MOSiR otwiera lodowisko Icemania. Będzie czynne tylko dla nielicznych

Jutro otwarte zostanie miejskie lodowisko Icemania działające w hali obok Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Nie będzie tu jednak można wejść „z ulicy”.

Prezydent Andrzej Duda ma koronawirusa

Prezydent Andrzej Duda ma koronawirusa

Prezydent Andrzej Duda ma koronawirusa. Informację przekazał właśnie za pośrednictwem Twittera rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Sanatoria pracują tylko do końca turnusów. W Krasnobrodzie powstanie szpital tymczasowy?

Sanatoria pracują tylko do końca turnusów. W Krasnobrodzie powstanie szpital tymczasowy?

Najnowsze ograniczenia mające przeciwdziałać rozwojowi pandemii koronawirusa obejmą także sanatoria. Jednym z nich jest to w Krasnobrodzie.

Samochodowy protest kobiet w Zamościu

Samochodowy protest kobiet w Zamościu

Nie można się gromadzić, żeby protestować? Nie ma sprawy. Kobiety w Zamościu organizują protest samochodowy. Na autach nakleją hasła: #wyroknakobiety, #powiedzkomuś, #prawakobiet, #womenrights #poland #humanrights

A wirus na to: Sylwestra nie będzie

A wirus na to: Sylwestra nie będzie

W tym roku nie będzie sylwestrowej imprezy tanecznej pod gołym niebem, jaką co roku urządzano na zlecenie władz Lublina. Powodem jest trwająca epidemia. Taką decyzję oficjalnie potwierdził nam Ratusz.

Terespol: Mieszkania Plus nie wyszły, ale ministerstwo dołożyło do mieszkań komunalnych

Terespol: Mieszkania Plus nie wyszły, ale ministerstwo dołożyło do mieszkań komunalnych

Nie udało się z rządowymi Mieszkaniami Plus, ale Terespol (5,5 tys. mieszkańców) nie spoczął na laurach. W mieście powstanie blok komunalny. Samorząd dostał na ten cel dofinansowanie z Ministerstwa Finansów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.