Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 grudnia 2018 r.
20:01

Pielęgniarki z Lublina chorowały legalnie. Prokuratura umorzyła śledztwo

0 20 A A

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie pielęgniarek ze szpitala przy Staszica, które masowo poszły na zwolnienia lekarskie domagając się podwyżek płac. Dyrekcja szpitala podejrzewała, że zwolnienia mogły być nierzetelne, jednak śledczy stwierdzili, że nie doszło do przestępstwa

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Prokuratura badała sprawę po doniesieniu złożonym przez dyrektora szpitala, który zareagował w ten sposób na czerwcowy protest polegający na składaniu zwolnień lekarskich przez pielęgniarki. W krytycznym momencie na chorobowym była co trzecia z nich, więc szpital działał w ograniczonym zakresie, przyjmował pacjentów tylko w pilnych przypadkach i przesuwał zaplanowane zabiegi.

Śledczy mieli ustalić, czy nie narażono w ten sposób zdrowia i życia pacjentów. Stwierdzili, że zagrożenia nie było. – Przesłuchano zarówno pielęgniarki, jak i lekarzy kierujących oddziałami. Z ich zeznań wynika, że nie doszło do zagrożenia zdrowia lub życia pacjentów. Praca została tak zorganizowana, by w pełni zabezpieczyć potrzeby oddziałów – wyjaśnia Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – Śledztwo zostało umorzone z uwagi na brak znamion przestępstwa.

Niczego karalnego nie stwierdzono również w sprawie samych zwolnień lekarskich, chociaż dyrekcja szpitala podejrzewała, że mogły być nierzetelne. – W tym zakresie postępowanie również zostało umorzone – dodaje prokurator Kępka. – Nie dowiedziono, by pielęgniarki przedkładały fałszywe zwolnienia.

– Nie spodziewałam się innej decyzji – komentuje Maria Olszak-Winiarska, szefowa lubelskich struktur Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. – Jak można było podważać stan zdrowia pielęgniarek, które w związku z brakami kadrowymi pracują w coraz cięższych warunkach. Praca ponad siły ma ogromny wpływ na zdrowie.

Dyrekcja szpitala może się jeszcze odwołać od decyzji umarzającej śledztwo, ale na razie nie chce komentować tej sprawy. – O tym, czy będziemy się odwoływać, zdecydujemy po zapoznaniu się z uzasadnieniem prokuratury – mówi Anna Guzowska, rzeczniczka placówki. Dodajmy, że nieprawidłowości w sprawie zwolnień nie wykazała także kontrola przeprowadzona przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

W prokuraturze toczy się jeszcze podobne postępowanie dotyczące protestu pielęgniarek ze szpitala klinicznego przy ul. Jaczewskiego, w którym mówiło się nawet o możliwej ewakuacji pacjentów.

Jak to się zaczęło

Jako pierwsze na masowe zwolnienia lekarskie poszły w maju pielęgniarki z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Nie było mowy o proteście, ale wiadomo było, że pracownicy narzekają na zarobki i chcą podwyżek. W czerwcu, w ślad za swoimi koleżankami z al. Kraśnickiej, poszły pielęgniarki z lubelskich szpitali klinicznych przy ul. Staszica i Jaczewskiego, a potem również te ze szpitali powiatowych.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 grudnia 2018 o 20:41
+19
Można chorować legalnie i nie legalnie ??????????????????????
Avatar
Mamba wschodnia / 24 grudnia 2018 o 21:49
+15
Dziś są takie czasy, że są zawody,,gdzie niektórzy ludzie traktowani są jak śmieci i niewolnicy. L4 to dla Panów, no co najwyżej dla handlowców, ktorzy też już spanieli. A plęgniarka, sądząc po wpisach, nawet na swój pogrzeb powinny pójść po akceptacji bezpośredniego przełożonego.
Avatar
HI / 24 grudnia 2018 o 21:36
+12
'W krytycznym momencie na chorobowym była co trzecia z nich, (...) Śledczy mieli ustalić, czy nie narażono w ten sposób zdrowia i życia pacjentów. Stwierdzili, że zagrożenia nie było."***Mamy zatem do czynienia ze znacznym przerostem zatrudnienia . . .
Avatar
Gość / 24 grudnia 2018 o 22:18
+11
Skandal, były tak samo chore jak politycy są uczciwi.
Avatar
Gość / 24 grudnia 2018 o 20:16
+10
Nie chodzi się na lewe zwolnienia i tyle! Są cywilizowane formy protestu a nie z moich podatków. Płacę krocie na służbę zdrowia a leczę się prywatnie, a one dalej wyciągają kasę z mojej kieszeni....
Avatar
Gość / 25 grudnia 2018 o 09:30
+9
I to ocenili ludzie prokuratury ktorzy teraz sami masowo ida na zwolnienia w oficjalnej formie protestu. Ten kraj to szambo.
Avatar
Pan-cjusz Piła-t . / 25 grudnia 2018 o 08:45
+9
No , tak ... legalnie ... bo gdyby "chorowały nielegalnie" to trzeba by wziąć za du-pę lekarzy ... a ich kto ruszy ??? Żenada ... :-(((
Avatar
Gość / 24 grudnia 2018 o 20:22
+9
Śmieszne
Avatar
Patolog / 25 grudnia 2018 o 06:45
+5
Jakie są choroby legalne i nielegalne i czym się to objawia?????
Avatar
Pozdro / 25 grudnia 2018 o 12:21
+4
U pielęgniarki, która pracowała w zawodzie 30 lat bardzo łatwo znaleźć chorobę. W tym zawodzie, urazy kręgosłupa, stawów, ogólne zmeczenie to normalka. Spokojnie, za kilka lat nie będzie już pielegniarek. Starsze na zasłużonej emeryturze, a młode będą za granicą. Wtedy sobie ponarzekacie. Będziecie leżeć, bez leków, zasikani, zasrani o ile będziecie mieli gdzie leżeć. Pozdro
Avatar
sss / 26 grudnia 2018 o 09:23
0
Tylko kontrola ZUS da efekt . Na kombinatorów tylko kontrole i nic więcej wtedy zobaczą co to jest praca.
Avatar
Karol / 26 grudnia 2018 o 09:21
+1
Pielęgniarki wyłudziły nienależne świadczenie ZUS a lekarze potwierdzili nieprawdę - jeżeli będzie inna konkluzja prokuratury w tej sprawie to będzie oznaczało, że jest ona w zmowie !
 a jak ma udowodnić prokuratura po kilkunastu dniach, że nie były chore ?
Avatar
Kapuścioch / 26 grudnia 2018 o 09:06
0
A co z płacami w szpitalach, które zostały bo CHORE PObierały chorobowe. Kto zgarnął POzostawiony fundusz? Rzecz dziwna a ciekawa. A Kto zwróci emerytom pobrany co m-c podatek na NFZ w przypadku gdy chory emeryt nie mógł być obsłużony przez nasich medyków. Gdyby oddali mu finans co zgarnęli to chory emeryt poszedłby do prywatnej medycyny. A tak został wydymany przez szefów szpitala. I tu problem , który winni uwzględnić Prokuratorzy. Zgarnęli choremu forsę na NFZ i w przypadku choroby personelu publicznych jednostek medycznych to NFZ winien opłacić choremu emerytowi prywatną medycynę. Ale nasi Prokuratura ma takie fakty w nosie. Niewinne i tyle. A co robili szefowie szpitali i przychodni. Dostali finans emerytów i zgarnęli do..... Tego Prokuratura nie podała. A szkoda.
A co z płacami w szpitalach, które zostały bo CHORE PObierały chorobowe. Kto zgarnął POzostawiony fundusz? Rzecz dziwna a ciekawa. A Kto zwróci emerytom pobrany co m-c podatek na NFZ w przypadku gdy chory emeryt nie mógł być obsłużony przez nasich medyków. Gdyby oddali mu finans co zgarnęli to chory emeryt poszedłby do prywatnej medycyny. A tak został wydymany przez szefów szpitala. I tu problem , który winni uwzględnić Prokuratorzy. Zgarnęli choremu forsę na NFZ i w przypadku choroby personelu publicznych jednostek medycznych to NFZ winien ... rozwiń
Avatar
Lokay / 25 grudnia 2018 o 19:51
+1
A gdzie te linki co były wcześniej ale nie PO nasiemu. Wyrzucone na śmietnik?
Avatar
KWPZPR / 25 grudnia 2018 o 18:43
+2
To znaczy że towarzysz Borowicz nękał prokuraturę nieprawdziwym zawiadomieniem...??? no to może teraz towarzysza............
Avatar
Pedeciak / 25 grudnia 2018 o 14:22
+2
Emerytom i rencistom co m-c zgarniają z emerytury po 500 PLN/m-c. Rocznie w moim przypadku wychodzi 6 tys. Ja i inni emeryci mają opłacone rachunek medyczny z góry. Płacę NFZ styczeń, luty , marzec i idę do szpitala lub przychodni w kwietniu a tam od prpgu informują: nieczynne - personel na chorobowy. Nikt jak dotychczas nie zwrócił mi przedpłaty. Chorować każdy może tak jak i śpiewać. Chora pielęgniarka otrzymuje od ubezpieczyciela tak zwane "chorobowe", I tu wychodzi fałsz i obłuda - szefowie: szpitali, szkół, przychodni, sądów, komisariatów winni za zaoszczędzony fundusz zatrudnić na umowę w czasie choroby nieobecnych zastępców. A jak jest w Sądach za wszystko bulisz i.... sprawy trwają latami bo....nie ma silnych . Są silni dla szaraków bo opłać to wtedy sprawa ruszy i rusza ca 3 lata.
Emerytom i rencistom co m-c zgarniają z emerytury po 500 PLN/m-c. Rocznie w moim przypadku wychodzi 6 tys. Ja i inni emeryci mają opłacone rachunek medyczny z góry. Płacę NFZ styczeń, luty , marzec i idę do szpitala lub przychodni w kwietniu a tam od prpgu informują: nieczynne - personel na chorobowy. Nikt jak dotychczas nie zwrócił mi przedpłaty. Chorować każdy może tak jak i śpiewać. Chora pielęgniarka otrzymuje od ubezpieczyciela tak zwane "chorobowe", I tu wychodzi fałsz i obłuda - szefowie: szpitali, szkół, przychodni, sądów, ... rozwiń
Avatar
Dragunov / 25 grudnia 2018 o 12:44
+3
Pielęgniarki wyłudziły nienależne świadczenie ZUS a lekarze potwierdzili nieprawdę - jeżeli będzie inna konkluzja prokuratury w tej sprawie to będzie oznaczało, że jest ona w zmowie !
Avatar
Pozdro / 25 grudnia 2018 o 12:21
+4
U pielęgniarki, która pracowała w zawodzie 30 lat bardzo łatwo znaleźć chorobę. W tym zawodzie, urazy kręgosłupa, stawów, ogólne zmeczenie to normalka. Spokojnie, za kilka lat nie będzie już pielegniarek. Starsze na zasłużonej emeryturze, a młode będą za granicą. Wtedy sobie ponarzekacie. Będziecie leżeć, bez leków, zasikani, zasrani o ile będziecie mieli gdzie leżeć. Pozdro
Avatar
Gość / 25 grudnia 2018 o 09:30
+9
I to ocenili ludzie prokuratury ktorzy teraz sami masowo ida na zwolnienia w oficjalnej formie protestu. Ten kraj to szambo.
Avatar
Pan-cjusz Piła-t . / 25 grudnia 2018 o 08:45
+9
No , tak ... legalnie ... bo gdyby "chorowały nielegalnie" to trzeba by wziąć za du-pę lekarzy ... a ich kto ruszy ??? Żenada ... :-(((
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Azoty Puławy trzy razy zagrają z Gwardią Opole

Azoty Puławy trzy razy zagrają z Gwardią Opole 0 0

W listopadzie Azoty Puławy zmierzą się trzykrotnie z brązowym medalistą kraju Gwardią Opole, raz w lidze i dwa razy w Pucharze EHF

Łańcuch uczciwości w Hrubieszowie

Łańcuch uczciwości w Hrubieszowie 0 0

Mieszkaniec gm. Werbkowice zgubił portfel, w którym było 5 tys. zł. Na szczęście uczciwy znalazca odniósł zgubę do sklepu, a ekspedientka przekazała portfel policjantom.

Wpadli podczas rozstawiania sieci na Wiśle

Wpadli podczas rozstawiania sieci na Wiśle 0 1

Opolscy kryminalni i strażnicy rybaccy zatrzymali dwóch kłusowników. Mężczyźni w wieku 70 i 66 lat wpadli podczas rozstawiania sieci na Wiśle. Jeden z nich miał broń palną i mięso nielegalnie upolowanej zwierzyny.

Idą przelewy do rolników. ARiMR rozpoczęła wypłaty

Idą przelewy do rolników. ARiMR rozpoczęła wypłaty 0 2

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła wczoraj wypłatę zaliczek płatności bezpośrednich. W tym roku po raz pierwszy rolnicy otrzymują też zaliczki na poczet płatności obszarowych. Chodzi o ONW, płatność rolno-środowiskowo-klimatyczną, ekologiczną, a także premię pielęgnacyjną i premię zalesieniową.

Budżet obywatelski w Świdniku. Lista zwycięskich projektów

Budżet obywatelski w Świdniku. Lista zwycięskich projektów 0 1

Najwięcej głosów zdobył projekt: Muzyczne wieczory u św. Kingi (1196). Najchętniej głosowały kobiety (3 263). A najwięcej osób wzięło udział w głosowaniu za pośrednictwem internetu w czwartek, 19 września (496). Urząd Miasta Świdnik opublikował wyniki głosowania na projekty do budżetu obywatelskiego. Realizowanych będzie w sumie 12 projektów.

Koncert "Perły Renesansu" w Filharmonii
18 października 2019, 19:00

Koncert "Perły Renesansu" w Filharmonii 0 0

W piątek, 18 października o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) odbędzie się koncert "Perły Renesansu" z udziałem Chóru i Zespołu Muzyki Dawnej Filharmonii Lubelskiej.

Siedmioosobowa rodzina mieszkała przez 9 lat w piwnicy i czekała na "koniec świata"
film

Siedmioosobowa rodzina mieszkała przez 9 lat w piwnicy i czekała na "koniec świata" 53 3

Siedmioosobowa rodzina mieszkała pod podłogą niewielkiego domu we wsi Ruinerwold w Holandii.

Start Lublin dzisiaj gra na wyjeździe z Kingiem Szczecin

Start Lublin dzisiaj gra na wyjeździe z Kingiem Szczecin 0 0

Już w czwartek swój mecz czwartej kolejki rozegrają koszykarze Startu. Lublinianie tym razem zmierzą się na wyjeździe z Kingiem Szczecin (godz. 19). Czy uda im się podtrzymać zwycięską passę?

Alicja jest w śpiączce po wypadku. Rodzice budują pod Lublinem ośrodek rehabilitacji, także dla innych pacjentów
Pierwsza strona Dziennika
galeria

Alicja jest w śpiączce po wypadku. Rodzice budują pod Lublinem ośrodek rehabilitacji, także dla innych pacjentów 208 1

Jeszcze w tym roku w Turce pod Lublinem ma zacząć działać Ośrodek Neurorehabilitacji dla dzieci i dorosłych. To inicjatywa rodziców Alicji Mazurek, która po tragicznym wypadku samochodowym, nadal jest w śpiączce.

"Babski rynek" w Białej Podlaskiej bardzo się zmieni

"Babski rynek" w Białej Podlaskiej bardzo się zmieni 8 7

Miasto chce przebudować targowisko przy ulicy Przechodniej. Na razie szuka kogoś, kto zaprojektuje tę inwestycję.

Spotkanie autorskie z Jackiem Podsiadło w Dosłownej
18 października 2019, 18:00

Spotkanie autorskie z Jackiem Podsiadło w Dosłownej 0 0

Księgarnia Dosłowna (Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Seryjni Poeci. Gościem wydarzenia 18 października o godz. 18 będzie Jacek Podsiadło.

Puławy: Nagrody dla uczniów i nauczycieli. Lista wyróżnionych
galeria

Puławy: Nagrody dla uczniów i nauczycieli. Lista wyróżnionych 14 0

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej puławskim nauczycielom przyznano we wtorek nagrody prezydenta i medale. Trzynastu najzdolniejszych uczniów za swoje osiągnięcia otrzymało natomiast stypendia, czyli "Sybille Naukowe".

Kontrola w Chełmskim Domu Kultury. Jedni płacili za reklamy w kinie, a drudzy nie

Kontrola w Chełmskim Domu Kultury. Jedni płacili za reklamy w kinie, a drudzy nie 5 4

Sprawdzą, dlaczego jedni płacili za reklamy w kinie, a drudzy nie. Prawdopodobnie przejrzą też dokumenty podróży służbowych pani dyrektor, m.in. do Gdyni i Sopotu. Prezydent wysłał kontrolę do Chełmskiego Domu Kultury.

Koncert: Hemp Gru w Graffiti
18 października 2019, 21:00

Koncert: Hemp Gru w Graffiti 0 0

18 października o godz. 21 w klubie Graffiti (al. Piłsudskiego 13) zostanie zorganizowany koncert formacji Hemp Gru.

Uczelnia zajmuje czołowe miejsca w kraju w rankingach. Na pierwszy rok przyjęła blisko tysiąc studentów
galeria

Uczelnia zajmuje czołowe miejsca w kraju w rankingach. Na pierwszy rok przyjęła blisko tysiąc studentów 20 0

Podczas środowej inauguracji roku akademickiego w Państwowej Szkole Wyższej w Białej Podlaskiej, pośmiertnie przyznano tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu w Peczu na Węgrzech profesorowi Józefowi Bergierowi. Założyciel bialskiej uczelni zmarł w marcu po ciężkiej chorobie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.