Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 czerwca 2017 r.
12:02

Pielęgniarki ze szpitala przy ul. Staszica grożą strajkiem. Chcą podwyżek

0 34 A A

Pielęgniarki ze szpitala przy Staszica w Lublinie żądają podwyżek. Grożą sporem zbiorowym i strajkiem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Działając w imieniu pracowników żądamy zwiększenia uposażenia podstawowego wszystkich pielęgniarek i położnych zatrudnionych w SPSK1 o kwotę 1500 zł brutto oraz przyznanie dodatku w wysokości 500 zł brutto wszystkim pielęgniarkom i położnym zatrudnionych na blokach operacyjnych, trakcie porodowym, klinice anestezjologii i intensywnej terapii, oddziale noworodków oraz klinikach psychiatrii – czytamy w piśmie, które trafiło wczoraj do dyrektora szpitala.

Podpisali się pod nim przedstawiciele trzech związków zawodowych działających w szpitalu: Ogólnopolski Związek Pielęgniarek i Położnych, Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Bloku Operacyjnego, Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Ogólnopolski Związek Zawodowy Położnych.

– Nieuwzględnienie wszystkich żądań w terminie do 9 czerwca spowoduje wszczęcie sporu zbiorowego. W przypadku nieuwzględnienia żądań zostanie ogłoszony strajk, jednak w terminie nie krótszym niż 14 dni od dnia zgłoszenia sporu – piszą pielęgniarki.

Co na to szpital? – Pismo wpłynęło do dyrektora. Analizujemy jego treść – potwierdza Anna Guzowska, rzeczniczka SPSK1. – Podwyżki są jedynym sposobem na zatrzymanie pielęgniarek w szpitalu, bo coraz z nich więcej rezygnuje z pracy. W najgorszej sytuacji jest oddział chirurgii ogólnej, gdzie na dwóch pododdziałach zostało 12 pielęgniarek. Oddziałowi grozi zamknięcie – mówi nam anonimowo jedna z pielęgniarek pracujących w SPSK1. – Bardzo dużo wypowiedzeń było też na oddziałach chirurgii naczyniowej, chorób zakaźnych i anestezjologii. Trudno się dziwić, że pielęgniarki odchodzą z pracy, bo inne lubelskie szpitale oferują znacznie lepsze warunki finansowe. W naszym szpitalu pensja zasadnicza dla specjalistek to ok. 2100-2200 zł brutto, podczas gdy w innych lecznicach to ok. 3000 zł brutto.

– Nie komentujemy tego – powiedziała rzeczniczka szpitala.

W szpitalu trwa kontrola inspekcji pracy i wojewody w związku z zarzutami pielęgniarek wobec ich przełożonej (chodziło m.in. o zastraszanie, upokarzanie i szukanie „haków” na pracowników). Naczelna pielęgniarka złożyła rezygnację ze stanowiska, ale dyrektor na razie jej nie przyjął. 12 czerwca spotka się ze związkowcami.

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 grudnia 2017 o 10:11
0
co on w ogóle bierze ten dyrektor z PSK1 - przecież pielęgniarki na tych samych stanowiskach dajmy na to te na intensywnej czy te odcinku mają różne wynagrodzenia i różnica sięga kilkuset złotych w podstawie i ten człowiek jest lekarzem i członkiem SLD - kiedyś startował do sejmu z list SLD - więc dobrą opinię buduje dla lekarzy do tego pamiętajcie ludzie i opamiętajcie się nie głosujcie na SLD w najbliższych wyborach bo tacy ludzie będą wami rządzić
Avatar
gosc / 28 listopada 2017 o 02:55
0
oczywiscie do obowiazków pielegniarki nalezy opieka nad pacjentem i co do tego nikt nie ma watpliwosci ale jak mamy to wykonac gdy na odziale 32 łóżkowym na dyzurze sa dwie a niejednokrotnie jedna pielegniarka czy tego szanowne społeczeństwo nie widzi. a do opieki dochodzi jeszcze ogrom biurokracji kazda czynnosc jaką wykona pielegniarka ma byc udokumetowana . i powiem szczerze czasami brakuje czasu zeby po tyłku sie podrapac nie mówiac juz o piciu kawy otrzymanej od wdzięcznych pacjetów
Avatar
Gość / 11 czerwca 2017 o 13:58
0
Jeżeli jest
Avatar
Ja / 9 czerwca 2017 o 16:40
0
Dałeś mi czekoladki?! Wy pacjenci nie macie za grosz kultury żeby powiedzieć dowodzenia a ty bredzisz cos o czekoladkach...smieszny jesteś! 
Avatar
ja / 8 czerwca 2017 o 19:46
0
A do czego Pani się nadaje pracując na 2 etatach ? :) Bo napewno jest Pani bardzo zmęczona, czyli mało efektywna. Pozdrawiam.
Avatar
Gość / 8 czerwca 2017 o 19:41
0
Miałam przyjemność tam kiedyś leżeć. Dostałam drgawek po lekach leżąc tam to pani pielęgniarka przyszła jak inna pacjentka ja zawołała, spała oczywiści :) Na sali po operacji jest podobno opieka 24 h, ale Paniusia sobie wyszła o 12 i wróciła o 4 nad ranem. To nic, że z rozciętym brzuchem nie mogłam wstawać do wc, to nic :) WIĘC ANI GROSZA NIE POWINNY DOSTAĆ, BO IM TRZEBA A MI TEZ BYŁO TRZEBA OPIEKI I JEJ NIE DOSTAŁAM. Więc za co podwyżka? Za spanie na nocnym dyżurze ? :)
Avatar
Gość / 8 czerwca 2017 o 16:44
0
Dziwi to, że ta pseudo naczelna dalej siedzi na tym stołku z takimi zarzutami a powinna być conajmniej zawieszona do czasu wyjaśnienia sytuacji.
Avatar
Piel1 / 8 czerwca 2017 o 11:26
0
Jeżeli mówimy o Oddziałowych to moze i zarabiają 6000 brutto. Jednak ile ich jest na cały szpital ??? Dodatkowo często to właśnie oddziałowe robią lekarzom dodatkowe badania na ich użytek w ramach tzw. programów leczniczych, za które dostają dodatkową kasę w kopercie. Nie wspominam o Naczelnych, bo tutaj stawka jest jeszcze większa. MY MÓWIMY TUTAJ O PIELĘGNIARKACH ODCINKOWYCH, tych które mają bezpośredni kontakt z pacjentem, a które mają często gołą podstawę 2100-2300 brutto. Ludzie opamiętajcie się co niektórzy tutaj wypisują, bo albo są nasłani przez pewne osoby, by dyskredytować środowisko pielęgniarek, albo nie macie zielonego pojęcia na temat pracy pielęgniarek i ich rzeczywistych zarobków. Niech dyrektor SPSK1 pokaże nam pielęgniarkę odcinkową ze swojego szpitala, która ma pasek i zarabia 6000zł brutto, czyli na rękę ok 4000zł. Bardzo mnie to ciekawi, bo skoro tyle zarabiają pielęgniarki w SPSK1 to może ktoś w księgowości szpitala myli się i nam za mało przelewa, a dyrektorowi pokazują, że tyle zarabiamy. I dlaczego tyle jest odejść do Centrum Onkologii Ziemii Lubelskiej i drugiego szpitala klinicznego SPSK4 na Jaczewskiego, skoro w SPSK1 jest tak "cudownie"? Zapewne zaraz pojawi się artykuł w gazecie jednej lub drugiej zaprzyjaźnionej, że w SPSK1 pielęgniarki mają najwyższe wynagrodzenie w Lublinie, a dyrektor nie widzi problemu. Przecież to jest śmieszne. I niech każda pielęgniarka z SPSK1 zastanowi się - dlaczego w jednym szpitalu klinicznym SPSK1 pielęgniarki zarabiają mniej niż w drugim szpitalu klinicznym SPSK4 ? Oba podlegają pod Uniwersytet Medyczny, oba mają kontrakty na tym samym poziomie, a mimo to gdzieś pieniądze dla pielęgniarki są chyba przejadane.
Jeżeli mówimy o Oddziałowych to moze i zarabiają 6000 brutto. Jednak ile ich jest na cały szpital ??? Dodatkowo często to właśnie oddziałowe robią lekarzom dodatkowe badania na ich użytek w ramach tzw. programów leczniczych, za które dostają dodatkową kasę w kopercie. Nie wspominam o Naczelnych, bo tutaj stawka jest jeszcze większa. MY MÓWIMY TUTAJ O PIELĘGNIARKACH ODCINKOWYCH, tych które mają bezpośredni kontakt z pacjentem, a które mają często gołą podstawę 2100-2300 brutto. Ludzie opamiętajcie się co niektórzy tutaj wypisują, bo albo są n... rozwiń
Avatar
Pielęgniarka z Spsk1 / 7 czerwca 2017 o 22:58
0
Niech się wezmą do roboty ostatnio (2-lata) dostały ministerialną podwyżkę z kilkukrotnym wzrostem co roku ! Pielęgniarki w tej chwili zarabiają około 5-6 tys. . Jedyna branża która łamie zasadę Bieńkowskiej ,że 6-tys to tylko idiota zarabia. Boże pozwól nam zarobić 5-6 tyś. W zawodzie pielęgniarki i już nic od życia nie będę chciała.Ja z dwóch etatów (jeden w Spsk 1 a drugi gdzie indziej) nie wyciągam 5-6tyś! !!
Avatar
Pielęgniarka / 7 czerwca 2017 o 22:52
0
Naucz się analfabeto pisać słowo Ukrainy a potem dopiero komentuj coś o czym pojęcia nie masz! !!!!!
Avatar
Gość / 24 grudnia 2017 o 10:11
0
co on w ogóle bierze ten dyrektor z PSK1 - przecież pielęgniarki na tych samych stanowiskach dajmy na to te na intensywnej czy te odcinku mają różne wynagrodzenia i różnica sięga kilkuset złotych w podstawie i ten człowiek jest lekarzem i członkiem SLD - kiedyś startował do sejmu z list SLD - więc dobrą opinię buduje dla lekarzy do tego pamiętajcie ludzie i opamiętajcie się nie głosujcie na SLD w najbliższych wyborach bo tacy ludzie będą wami rządzić
Avatar
gosc / 28 listopada 2017 o 02:55
0
oczywiscie do obowiazków pielegniarki nalezy opieka nad pacjentem i co do tego nikt nie ma watpliwosci ale jak mamy to wykonac gdy na odziale 32 łóżkowym na dyzurze sa dwie a niejednokrotnie jedna pielegniarka czy tego szanowne społeczeństwo nie widzi. a do opieki dochodzi jeszcze ogrom biurokracji kazda czynnosc jaką wykona pielegniarka ma byc udokumetowana . i powiem szczerze czasami brakuje czasu zeby po tyłku sie podrapac nie mówiac juz o piciu kawy otrzymanej od wdzięcznych pacjetów
Avatar
Gość / 11 czerwca 2017 o 13:58
0
Jeżeli jest
Avatar
Ja / 9 czerwca 2017 o 16:40
0
Dałeś mi czekoladki?! Wy pacjenci nie macie za grosz kultury żeby powiedzieć dowodzenia a ty bredzisz cos o czekoladkach...smieszny jesteś! 
Avatar
ja / 8 czerwca 2017 o 19:46
0
A do czego Pani się nadaje pracując na 2 etatach ? :) Bo napewno jest Pani bardzo zmęczona, czyli mało efektywna. Pozdrawiam.
Avatar
Gość / 8 czerwca 2017 o 19:41
0
Miałam przyjemność tam kiedyś leżeć. Dostałam drgawek po lekach leżąc tam to pani pielęgniarka przyszła jak inna pacjentka ja zawołała, spała oczywiści :) Na sali po operacji jest podobno opieka 24 h, ale Paniusia sobie wyszła o 12 i wróciła o 4 nad ranem. To nic, że z rozciętym brzuchem nie mogłam wstawać do wc, to nic :) WIĘC ANI GROSZA NIE POWINNY DOSTAĆ, BO IM TRZEBA A MI TEZ BYŁO TRZEBA OPIEKI I JEJ NIE DOSTAŁAM. Więc za co podwyżka? Za spanie na nocnym dyżurze ? :)
Avatar
Gość / 8 czerwca 2017 o 16:44
0
Dziwi to, że ta pseudo naczelna dalej siedzi na tym stołku z takimi zarzutami a powinna być conajmniej zawieszona do czasu wyjaśnienia sytuacji.
Avatar
Piel1 / 8 czerwca 2017 o 11:26
0
Jeżeli mówimy o Oddziałowych to moze i zarabiają 6000 brutto. Jednak ile ich jest na cały szpital ??? Dodatkowo często to właśnie oddziałowe robią lekarzom dodatkowe badania na ich użytek w ramach tzw. programów leczniczych, za które dostają dodatkową kasę w kopercie. Nie wspominam o Naczelnych, bo tutaj stawka jest jeszcze większa. MY MÓWIMY TUTAJ O PIELĘGNIARKACH ODCINKOWYCH, tych które mają bezpośredni kontakt z pacjentem, a które mają często gołą podstawę 2100-2300 brutto. Ludzie opamiętajcie się co niektórzy tutaj wypisują, bo albo są nasłani przez pewne osoby, by dyskredytować środowisko pielęgniarek, albo nie macie zielonego pojęcia na temat pracy pielęgniarek i ich rzeczywistych zarobków. Niech dyrektor SPSK1 pokaże nam pielęgniarkę odcinkową ze swojego szpitala, która ma pasek i zarabia 6000zł brutto, czyli na rękę ok 4000zł. Bardzo mnie to ciekawi, bo skoro tyle zarabiają pielęgniarki w SPSK1 to może ktoś w księgowości szpitala myli się i nam za mało przelewa, a dyrektorowi pokazują, że tyle zarabiamy. I dlaczego tyle jest odejść do Centrum Onkologii Ziemii Lubelskiej i drugiego szpitala klinicznego SPSK4 na Jaczewskiego, skoro w SPSK1 jest tak "cudownie"? Zapewne zaraz pojawi się artykuł w gazecie jednej lub drugiej zaprzyjaźnionej, że w SPSK1 pielęgniarki mają najwyższe wynagrodzenie w Lublinie, a dyrektor nie widzi problemu. Przecież to jest śmieszne. I niech każda pielęgniarka z SPSK1 zastanowi się - dlaczego w jednym szpitalu klinicznym SPSK1 pielęgniarki zarabiają mniej niż w drugim szpitalu klinicznym SPSK4 ? Oba podlegają pod Uniwersytet Medyczny, oba mają kontrakty na tym samym poziomie, a mimo to gdzieś pieniądze dla pielęgniarki są chyba przejadane.
Jeżeli mówimy o Oddziałowych to moze i zarabiają 6000 brutto. Jednak ile ich jest na cały szpital ??? Dodatkowo często to właśnie oddziałowe robią lekarzom dodatkowe badania na ich użytek w ramach tzw. programów leczniczych, za które dostają dodatkową kasę w kopercie. Nie wspominam o Naczelnych, bo tutaj stawka jest jeszcze większa. MY MÓWIMY TUTAJ O PIELĘGNIARKACH ODCINKOWYCH, tych które mają bezpośredni kontakt z pacjentem, a które mają często gołą podstawę 2100-2300 brutto. Ludzie opamiętajcie się co niektórzy tutaj wypisują, bo albo są n... rozwiń
Avatar
Pielęgniarka z Spsk1 / 7 czerwca 2017 o 22:58
0
Niech się wezmą do roboty ostatnio (2-lata) dostały ministerialną podwyżkę z kilkukrotnym wzrostem co roku ! Pielęgniarki w tej chwili zarabiają około 5-6 tys. . Jedyna branża która łamie zasadę Bieńkowskiej ,że 6-tys to tylko idiota zarabia. Boże pozwól nam zarobić 5-6 tyś. W zawodzie pielęgniarki i już nic od życia nie będę chciała.Ja z dwóch etatów (jeden w Spsk 1 a drugi gdzie indziej) nie wyciągam 5-6tyś! !!
Avatar
Pielęgniarka / 7 czerwca 2017 o 22:52
0
Naucz się analfabeto pisać słowo Ukrainy a potem dopiero komentuj coś o czym pojęcia nie masz! !!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 27 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 133 53

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 11

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!