Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 czerwca 2017 r.
12:02

Pielęgniarki ze szpitala przy ul. Staszica grożą strajkiem. Chcą podwyżek

0 34 A A

Pielęgniarki ze szpitala przy Staszica w Lublinie żądają podwyżek. Grożą sporem zbiorowym i strajkiem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Działając w imieniu pracowników żądamy zwiększenia uposażenia podstawowego wszystkich pielęgniarek i położnych zatrudnionych w SPSK1 o kwotę 1500 zł brutto oraz przyznanie dodatku w wysokości 500 zł brutto wszystkim pielęgniarkom i położnym zatrudnionych na blokach operacyjnych, trakcie porodowym, klinice anestezjologii i intensywnej terapii, oddziale noworodków oraz klinikach psychiatrii – czytamy w piśmie, które trafiło wczoraj do dyrektora szpitala.

Podpisali się pod nim przedstawiciele trzech związków zawodowych działających w szpitalu: Ogólnopolski Związek Pielęgniarek i Położnych, Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Bloku Operacyjnego, Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Ogólnopolski Związek Zawodowy Położnych.

– Nieuwzględnienie wszystkich żądań w terminie do 9 czerwca spowoduje wszczęcie sporu zbiorowego. W przypadku nieuwzględnienia żądań zostanie ogłoszony strajk, jednak w terminie nie krótszym niż 14 dni od dnia zgłoszenia sporu – piszą pielęgniarki.

Co na to szpital? – Pismo wpłynęło do dyrektora. Analizujemy jego treść – potwierdza Anna Guzowska, rzeczniczka SPSK1. – Podwyżki są jedynym sposobem na zatrzymanie pielęgniarek w szpitalu, bo coraz z nich więcej rezygnuje z pracy. W najgorszej sytuacji jest oddział chirurgii ogólnej, gdzie na dwóch pododdziałach zostało 12 pielęgniarek. Oddziałowi grozi zamknięcie – mówi nam anonimowo jedna z pielęgniarek pracujących w SPSK1. – Bardzo dużo wypowiedzeń było też na oddziałach chirurgii naczyniowej, chorób zakaźnych i anestezjologii. Trudno się dziwić, że pielęgniarki odchodzą z pracy, bo inne lubelskie szpitale oferują znacznie lepsze warunki finansowe. W naszym szpitalu pensja zasadnicza dla specjalistek to ok. 2100-2200 zł brutto, podczas gdy w innych lecznicach to ok. 3000 zł brutto.

– Nie komentujemy tego – powiedziała rzeczniczka szpitala.

W szpitalu trwa kontrola inspekcji pracy i wojewody w związku z zarzutami pielęgniarek wobec ich przełożonej (chodziło m.in. o zastraszanie, upokarzanie i szukanie „haków” na pracowników). Naczelna pielęgniarka złożyła rezygnację ze stanowiska, ale dyrektor na razie jej nie przyjął. 12 czerwca spotka się ze związkowcami.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gosc / 28 listopada 2017 r. o 02:55
+1
oczywiscie do obowiazków pielegniarki nalezy opieka nad pacjentem i co do tego nikt nie ma watpliwosci ale jak mamy to wykonac gdy na odziale 32 łóżkowym na dyzurze sa dwie a niejednokrotnie jedna pielegniarka czy tego szanowne społeczeństwo nie widzi. a do opieki dochodzi jeszcze ogrom biurokracji kazda czynnosc jaką wykona pielegniarka ma byc udokumetowana . i powiem szczerze czasami brakuje czasu zeby po tyłku sie podrapac nie mówiac juz o piciu kawy otrzymanej od wdzięcznych pacjetów
Avatar
Ja / 9 czerwca 2017 r. o 16:40
+1
Dałeś mi czekoladki?! Wy pacjenci nie macie za grosz kultury żeby powiedzieć dowodzenia a ty bredzisz cos o czekoladkach...smieszny jesteś! 
Avatar
Gość / 8 czerwca 2017 r. o 16:44
+1
Dziwi to, że ta pseudo naczelna dalej siedzi na tym stołku z takimi zarzutami a powinna być conajmniej zawieszona do czasu wyjaśnienia sytuacji.
Avatar
Piel1 / 8 czerwca 2017 r. o 11:26
+1
Jeżeli mówimy o Oddziałowych to moze i zarabiają 6000 brutto. Jednak ile ich jest na cały szpital ??? Dodatkowo często to właśnie oddziałowe robią lekarzom dodatkowe badania na ich użytek w ramach tzw. programów leczniczych, za które dostają dodatkową kasę w kopercie. Nie wspominam o Naczelnych, bo tutaj stawka jest jeszcze większa. MY MÓWIMY TUTAJ O PIELĘGNIARKACH ODCINKOWYCH, tych które mają bezpośredni kontakt z pacjentem, a które mają często gołą podstawę 2100-2300 brutto. Ludzie opamiętajcie się co niektórzy tutaj wypisują, bo albo są nasłani przez pewne osoby, by dyskredytować środowisko pielęgniarek, albo nie macie zielonego pojęcia na temat pracy pielęgniarek i ich rzeczywistych zarobków. Niech dyrektor SPSK1 pokaże nam pielęgniarkę odcinkową ze swojego szpitala, która ma pasek i zarabia 6000zł brutto, czyli na rękę ok 4000zł. Bardzo mnie to ciekawi, bo skoro tyle zarabiają pielęgniarki w SPSK1 to może ktoś w księgowości szpitala myli się i nam za mało przelewa, a dyrektorowi pokazują, że tyle zarabiamy. I dlaczego tyle jest odejść do Centrum Onkologii Ziemii Lubelskiej i drugiego szpitala klinicznego SPSK4 na Jaczewskiego, skoro w SPSK1 jest tak "cudownie"? Zapewne zaraz pojawi się artykuł w gazecie jednej lub drugiej zaprzyjaźnionej, że w SPSK1 pielęgniarki mają najwyższe wynagrodzenie w Lublinie, a dyrektor nie widzi problemu. Przecież to jest śmieszne. I niech każda pielęgniarka z SPSK1 zastanowi się - dlaczego w jednym szpitalu klinicznym SPSK1 pielęgniarki zarabiają mniej niż w drugim szpitalu klinicznym SPSK4 ? Oba podlegają pod Uniwersytet Medyczny, oba mają kontrakty na tym samym poziomie, a mimo to gdzieś pieniądze dla pielęgniarki są chyba przejadane.
Jeżeli mówimy o Oddziałowych to moze i zarabiają 6000 brutto. Jednak ile ich jest na cały szpital ??? Dodatkowo często to właśnie oddziałowe robią lekarzom dodatkowe badania na ich użytek w ramach tzw. programów leczniczych, za które dostają dodatkową kasę w kopercie. Nie wspominam o Naczelnych, bo tutaj stawka jest jeszcze większa. MY MÓWIMY TUTAJ O PIELĘGNIARKACH ODCINKOWYCH, tych które mają bezpośredni kontakt z pacjentem, a które mają często gołą podstawę 2100-2300 brutto. Ludzie opamiętajcie się co niektórzy tutaj wypisują, bo albo są n... rozwiń
Avatar
Pielęgniarka z Spsk1 / 7 czerwca 2017 r. o 22:58
+1
Niech się wezmą do roboty ostatnio (2-lata) dostały ministerialną podwyżkę z kilkukrotnym wzrostem co roku ! Pielęgniarki w tej chwili zarabiają około 5-6 tys. . Jedyna branża która łamie zasadę Bieńkowskiej ,że 6-tys to tylko idiota zarabia. Boże pozwól nam zarobić 5-6 tyś. W zawodzie pielęgniarki i już nic od życia nie będę chciała.Ja z dwóch etatów (jeden w Spsk 1 a drugi gdzie indziej) nie wyciągam 5-6tyś! !!
Avatar
Pielęgniarka / 7 czerwca 2017 r. o 22:52
+1
Naucz się analfabeto pisać słowo Ukrainy a potem dopiero komentuj coś o czym pojęcia nie masz! !!!!!
Avatar
Gość / 7 czerwca 2017 r. o 10:32
+1
Ci co twierdzą że pielęgniarki za dużo zarabiają niech się najpierw zapoznają z praca pielęgniarki. Bo mam wrażenie ze nie wiedzą że pacjentami zajmują się głównie One i to One odpowiadają za podanie leków, przestrzeganie dawek. Muszą często dźwigać pacjentów leżących. Podczas operacji to od pielęgniarki na bloku zależy czy lekarz wyjme z pacjenta wszystko co włożył. Jak coś zostanie to pielęgniarka która podawała narzędzia jest pociągana do odpowiedzialności. Wiec jak dla mnie należą im się te pieniądze. A przede wszystkim to szacunek społeczeństwa.
Avatar
Pieleg / 7 czerwca 2017 r. o 10:22
+1
Dlaczego podobno na wczorajszym spotkaniu Naczelnych z Oddziałowymi pytano te ostatnie jakie potrzebne są podwyżki dla pielęgniarek na ich oddziałach ??? Od kiedy to Oddziałowa decyduje jaką podwyżkę ma dostać pielęgniarka ??? Oddziałowa nie ma tego w swoich obowiązkach !!! Czy znowu jak 2 lata temu zaczyna się dzielenie kasy pod stołem ??? Wtedy też dzielono kasę według kryterium lepszym i gorszych, gdzie jedne z 400zł dostały 100zł, a inne po 600zł i więcej !!! Musicie dziewczyny pilnować tej sprawy, by nie okazało się, że koleżanki Oddziałowych i Naczelnych obliżą najwięcej. Nie wolno dać nabrać się na podzielenie Nas, bo tylko na tym zależy szpitalowi.
Dlaczego podobno na wczorajszym spotkaniu Naczelnych z Oddziałowymi pytano te ostatnie jakie potrzebne są podwyżki dla pielęgniarek na ich oddziałach ??? Od kiedy to Oddziałowa decyduje jaką podwyżkę ma dostać pielęgniarka ??? Oddziałowa nie ma tego w swoich obowiązkach !!! Czy znowu jak 2 lata temu zaczyna się dzielenie kasy pod stołem ??? Wtedy też dzielono kasę według kryterium lepszym i gorszych, gdzie jedne z 400zł dostały 100zł, a inne po 600zł i więcej !!! Musicie dziewczyny pilnować tej sprawy, by nie okazało się, że koleżanki Oddzia... rozwiń
Avatar
Gość / 7 czerwca 2017 r. o 10:17
+1
A może ktoś widział te rodziny co to sie tak opiekują pacjentem. Skoro rodzina się zajmuje, to po czorta chory leży w szpitalu. Niech się zajmuje nim w domu, będzie łatwiej dla rodziny.
Avatar
Gość / 7 czerwca 2017 r. o 10:13
+1
Gdzie płacą 5-6 tys. dla pielęgniarki, natychmiast sie przenoszę z SPSK 1. Nie przypominam sobie niestety,żebym zarabiała w walucie czekoladkowo- kawowej, nic takiegi nie wpływa na moje konto. Może zanim ktoś coś napisze to wpierw niech się zorientuje jak to się ma do rzeczywistości a nie smaruje głupoty, o których nie ma pojęcia. Ja się nie wypowiadam o zarobkach hutników bo nie mam o tym pojęcia i innym też tak bym radziła. A może ktoś widział te rodziny, co to niby wszystko robią przy pacjencie, bo ja nie. A skoro tak jest to po czorta pacjent leży w szpitalu, łatwiej dla rodziny byłoby opiekować się nim kompleksowo w domu.
Gdzie płacą 5-6 tys. dla pielęgniarki, natychmiast sie przenoszę z SPSK 1. Nie przypominam sobie niestety,żebym zarabiała w walucie czekoladkowo- kawowej, nic takiegi nie wpływa na moje konto. Może zanim ktoś coś napisze to wpierw niech się zorientuje jak to się ma do rzeczywistości a nie smaruje głupoty, o których nie ma pojęcia. Ja się nie wypowiadam o zarobkach hutników bo nie mam o tym pojęcia i innym też tak bym radziła. A może ktoś widział te rodziny, co to niby wszystko robią przy pacjencie, bo ja nie. A skoro tak jest to po czorta pa... rozwiń
Avatar
Gość / 24 grudnia 2017 r. o 10:11
0
co on w ogóle bierze ten dyrektor z PSK1 - przecież pielęgniarki na tych samych stanowiskach dajmy na to te na intensywnej czy te odcinku mają różne wynagrodzenia i różnica sięga kilkuset złotych w podstawie i ten człowiek jest lekarzem i członkiem SLD - kiedyś startował do sejmu z list SLD - więc dobrą opinię buduje dla lekarzy do tego pamiętajcie ludzie i opamiętajcie się nie głosujcie na SLD w najbliższych wyborach bo tacy ludzie będą wami rządzić
Avatar
gosc / 28 listopada 2017 r. o 02:55
+1
oczywiscie do obowiazków pielegniarki nalezy opieka nad pacjentem i co do tego nikt nie ma watpliwosci ale jak mamy to wykonac gdy na odziale 32 łóżkowym na dyzurze sa dwie a niejednokrotnie jedna pielegniarka czy tego szanowne społeczeństwo nie widzi. a do opieki dochodzi jeszcze ogrom biurokracji kazda czynnosc jaką wykona pielegniarka ma byc udokumetowana . i powiem szczerze czasami brakuje czasu zeby po tyłku sie podrapac nie mówiac juz o piciu kawy otrzymanej od wdzięcznych pacjetów
Avatar
Gość / 11 czerwca 2017 r. o 13:58
0
Jeżeli jest
Avatar
Ja / 9 czerwca 2017 r. o 16:40
+1
Dałeś mi czekoladki?! Wy pacjenci nie macie za grosz kultury żeby powiedzieć dowodzenia a ty bredzisz cos o czekoladkach...smieszny jesteś! 
Avatar
ja / 8 czerwca 2017 r. o 19:46
0
A do czego Pani się nadaje pracując na 2 etatach ? :) Bo napewno jest Pani bardzo zmęczona, czyli mało efektywna. Pozdrawiam.
Avatar
Gość / 8 czerwca 2017 r. o 19:41
0
Miałam przyjemność tam kiedyś leżeć. Dostałam drgawek po lekach leżąc tam to pani pielęgniarka przyszła jak inna pacjentka ja zawołała, spała oczywiści :) Na sali po operacji jest podobno opieka 24 h, ale Paniusia sobie wyszła o 12 i wróciła o 4 nad ranem. To nic, że z rozciętym brzuchem nie mogłam wstawać do wc, to nic :) WIĘC ANI GROSZA NIE POWINNY DOSTAĆ, BO IM TRZEBA A MI TEZ BYŁO TRZEBA OPIEKI I JEJ NIE DOSTAŁAM. Więc za co podwyżka? Za spanie na nocnym dyżurze ? :)
Avatar
Gość / 8 czerwca 2017 r. o 16:44
+1
Dziwi to, że ta pseudo naczelna dalej siedzi na tym stołku z takimi zarzutami a powinna być conajmniej zawieszona do czasu wyjaśnienia sytuacji.
Avatar
Piel1 / 8 czerwca 2017 r. o 11:26
+1
Jeżeli mówimy o Oddziałowych to moze i zarabiają 6000 brutto. Jednak ile ich jest na cały szpital ??? Dodatkowo często to właśnie oddziałowe robią lekarzom dodatkowe badania na ich użytek w ramach tzw. programów leczniczych, za które dostają dodatkową kasę w kopercie. Nie wspominam o Naczelnych, bo tutaj stawka jest jeszcze większa. MY MÓWIMY TUTAJ O PIELĘGNIARKACH ODCINKOWYCH, tych które mają bezpośredni kontakt z pacjentem, a które mają często gołą podstawę 2100-2300 brutto. Ludzie opamiętajcie się co niektórzy tutaj wypisują, bo albo są nasłani przez pewne osoby, by dyskredytować środowisko pielęgniarek, albo nie macie zielonego pojęcia na temat pracy pielęgniarek i ich rzeczywistych zarobków. Niech dyrektor SPSK1 pokaże nam pielęgniarkę odcinkową ze swojego szpitala, która ma pasek i zarabia 6000zł brutto, czyli na rękę ok 4000zł. Bardzo mnie to ciekawi, bo skoro tyle zarabiają pielęgniarki w SPSK1 to może ktoś w księgowości szpitala myli się i nam za mało przelewa, a dyrektorowi pokazują, że tyle zarabiamy. I dlaczego tyle jest odejść do Centrum Onkologii Ziemii Lubelskiej i drugiego szpitala klinicznego SPSK4 na Jaczewskiego, skoro w SPSK1 jest tak "cudownie"? Zapewne zaraz pojawi się artykuł w gazecie jednej lub drugiej zaprzyjaźnionej, że w SPSK1 pielęgniarki mają najwyższe wynagrodzenie w Lublinie, a dyrektor nie widzi problemu. Przecież to jest śmieszne. I niech każda pielęgniarka z SPSK1 zastanowi się - dlaczego w jednym szpitalu klinicznym SPSK1 pielęgniarki zarabiają mniej niż w drugim szpitalu klinicznym SPSK4 ? Oba podlegają pod Uniwersytet Medyczny, oba mają kontrakty na tym samym poziomie, a mimo to gdzieś pieniądze dla pielęgniarki są chyba przejadane.
Jeżeli mówimy o Oddziałowych to moze i zarabiają 6000 brutto. Jednak ile ich jest na cały szpital ??? Dodatkowo często to właśnie oddziałowe robią lekarzom dodatkowe badania na ich użytek w ramach tzw. programów leczniczych, za które dostają dodatkową kasę w kopercie. Nie wspominam o Naczelnych, bo tutaj stawka jest jeszcze większa. MY MÓWIMY TUTAJ O PIELĘGNIARKACH ODCINKOWYCH, tych które mają bezpośredni kontakt z pacjentem, a które mają często gołą podstawę 2100-2300 brutto. Ludzie opamiętajcie się co niektórzy tutaj wypisują, bo albo są n... rozwiń
Avatar
Pielęgniarka z Spsk1 / 7 czerwca 2017 r. o 22:58
+1
Niech się wezmą do roboty ostatnio (2-lata) dostały ministerialną podwyżkę z kilkukrotnym wzrostem co roku ! Pielęgniarki w tej chwili zarabiają około 5-6 tys. . Jedyna branża która łamie zasadę Bieńkowskiej ,że 6-tys to tylko idiota zarabia. Boże pozwól nam zarobić 5-6 tyś. W zawodzie pielęgniarki i już nic od życia nie będę chciała.Ja z dwóch etatów (jeden w Spsk 1 a drugi gdzie indziej) nie wyciągam 5-6tyś! !!
Avatar
Pielęgniarka / 7 czerwca 2017 r. o 22:52
+1
Naucz się analfabeto pisać słowo Ukrainy a potem dopiero komentuj coś o czym pojęcia nie masz! !!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 9 grudnia 2021 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 9 grudnia 2021 r.

Makieta starego Lublina przesunięta, bo przeszkadzała taksówkarzom jeździć po chodniku

Makieta starego Lublina przesunięta, bo przeszkadzała taksówkarzom jeździć po chodniku

Na polecenie Ratusza przesunięto makietę starego Lublina zamontowaną niedawno na ul. Królewskiej. Urzędnicy wyjaśniają, że przeszkadzała taksówkarzom w jeździe po chodniku.

Lublin. Miejsce na uboczu, bez kamer. Od dziś można tu zostawić dziecko i dać mu życie
galeria

Lublin. Miejsce na uboczu, bez kamer. Od dziś można tu zostawić dziecko i dać mu życie

– Ktoś w momencie beznadziejności swojego życia będzie mógł powiedzieć: wiem, co mam robić, bo w hospicjum jest okno życia – mówi o. Filip Buczyński. Od środy w Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie można zostawić nowo narodzone dziecko.

Jak nowoczesna wieś wykańcza dzikie ptaki

Jak nowoczesna wieś wykańcza dzikie ptaki

Za spadek liczby ptaków we wsiach i na polach odpowiada w dużej mierze modernizacja gospodarstw.

Świąteczny jarmark wraca do Kazimierza Dolnego
10 grudnia 2021, 10:00

Świąteczny jarmark wraca do Kazimierza Dolnego

W najbliższy weekend kazimierski rynek zaświeci tysiącami lampek jarmarkowych straganów. Na gości będą czekały świąteczne, ręczne robione ozdoby, wianki, stroiki, a także regionalne wypieki i przekąski. Zakupy będzie umilała muzyka na żywo w wykonaniu dzieci i młodzieży.

Lubelskie. Wyciągi narciarskie szykują się do otwarcia

Lubelskie. Wyciągi narciarskie szykują się do otwarcia

Tegoroczny sezon narciarski rozpocznie się wcześniej, niż w ostatnich latach. Na puławskich stokach pracują już śnieżne armatki i ratraki. Start: w ciągu najbliższych dni

Wycięli stare drzewa, a obrońcom mówili, że projektu nie można zmieniać. A jednak można

Wycięli stare drzewa, a obrońcom mówili, że projektu nie można zmieniać. A jednak można

Kilka miesięcy temu, pomimo protestów mieszkańców, na Rynku w Radzyniu Podlaskim wycięto kilkanaście drzew. Wszystko w ramach rewitalizacji tego miejsca. Urzędnicy tłumaczyli wówczas, że nie mogą już zmienić projektu. Okazuje się, że mogą to zrobić… teraz

Dwóch chętnych na stanowisko szefa DDK "Węglin"

Dwóch chętnych na stanowisko szefa DDK "Węglin"

Co najmniej dwie osoby przystąpiły do konkursu na stanowisko dyrektora Dzielnicowego Domu Kultury „Węglin”. W poniedziałek minął termin zgłaszania kandydatur w konkursie ogłoszonym przez Urząd Miasta

Psiaki będą miały gdzie pobiegać. W Lublinie powstał nowy wybieg

Psiaki będą miały gdzie pobiegać. W Lublinie powstał nowy wybieg

Nowy wybieg dla psów powstał na skraju os. Piastowskiego. Jego budowę zlecił Urząd Miasta za pieniądze przeznaczone przez Radę Dzielnicy Rury, która wyłożyła na ten cel 25 tys. zł

Uczelnia zaczyna kształcić położne. Szpital już chce przyjąć do pracy cały rocznik

Uczelnia zaczyna kształcić położne. Szpital już chce przyjąć do pracy cały rocznik

Bialska uczelnia ruszyła z naborem na położnictwo. To nowy kierunek studiów stacjonarnych przygotowany we współpracy ze szpitalem. – Za trzy lata jesteśmy gotowi przyjąć cały rocznik – deklaruje dyrektor Adam Chodziński.

Azoty Puławy szykują się do kluczowego spotkania w tej rundzie

Azoty Puławy szykują się do kluczowego spotkania w tej rundzie

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Azoty Puławy zyskały na wygranej Gwardii Opole z Górnikiem Zabrze. Już w sobotę puławianie staną przed szansą powiększenia przewagi nad najgroźniejszym konkurentem do brązowego medalu

Budżet Lublina 2022. Jest kluczowa opinia

Budżet Lublina 2022. Jest kluczowa opinia

Prezydent miasta może odetchnąć. Regionalna Izba Obrachunkowa uznała, że planowany przez niego wzrost zadłużenia Lublina jest wciąż dozwolony. Orzekła też, że jego projekt budżetu miasta na rok 2022 jest zgodny z prawem.

Biała Podlaska: Radni dostaną służbowe konta e-mail

Biała Podlaska: Radni dostaną służbowe konta e-mail

Radni miejscy w kontakcie z mieszkańcami posługują się prywatnymi adresami mailowymi. To się jednak zmieni, bo rada uznała właśnie, że petycja mieszkańca w tej sprawie zasługuje na uwzględnienie. Pan Andrzej proponował, by te adresy ujednolicić.

Miał stanąć nowy blok w Lublinie, ale został przyblokowany

Miał stanąć nowy blok w Lublinie, ale został przyblokowany

Władze Lublina starają się uniemożliwić budowę bloku mieszkalnego u zbiegu ul. Zemborzyckiej i Wolińskiego. Lubelski deweloper stara się o decyzję, która pozwoli mu na taką inwestycję, ale Ratusz posłał jego wniosek do urzędowej zamrażarki.

Kiermasz świąteczny w "Ładno Pracowni"
11 grudnia 2021, 10:00

Kiermasz świąteczny w "Ładno Pracowni"

Fundacja Piękno Panie zaprasza na kiermasz świąteczny, który będzie odbywał się przez dwa najbliższe weekendy w "Ładno Pracowni" przy ul. Lubartowskiej 30a.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!