Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 stycznia 2016 r.
16:50

Pielgrzymi z całego świata na Arenie Lublin. Przyjadą przed spotkaniem z papieżem

0 34 A A
– Wydarzenie na stadionie pod nazwą „Arena Młodych”, zaplanowane na 23 lipca, będzie manifestacją radości i wiary – zapowiada ks. Mirosław Ładniak. Fot. Wojciech Nieśpiałowski
– Wydarzenie na stadionie pod nazwą „Arena Młodych”, zaplanowane na 23 lipca, będzie manifestacją radości i wiary – zapowiada ks. Mirosław Ładniak. Fot. Wojciech Nieśpiałowski

To będzie pierwsze tego typu przedsięwzięcie modlitewno-artystyczne w Lublinie. 23 lipca na Arenie Lublin wystąpią szczudlarze, żonglerzy i tancerze. Zaśpiewa 800-osobowy Chór dla Jezusa. Będzie też msza dla pielgrzymów m.in. z Francji, Filipin, USA i Brazylii, którzy przyjadą do nas przed spotkaniem z papieżem Franciszkiem

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do Światowych Dni Młodzieży zostało 172 dni. Na spotkanie z papieżem Franciszkiem w Krakowie w dniach 25-31 lipca może przyjechać blisko 2,5 mln młodych ludzi z całego świata. Trwają intensywne przygotowania nie tylko w stolicy Małopolski, ale też w poszczególnych diecezjach, które będą gościć młodych katolików z zagranicy.

– Od 20 do 25 lipca spodziewany się ok. 6 tysięcy gości – mówi ks. Adam Bab, koordynator przygotowań do ŚDM w Archidiecezji Lubelskiej. – Młodych ludzi przyjmie ok. 80 parafii, zarówno w Lublinie, jak też w innych miastach. Będą mieszkać u rodzin. Przyjadą m.in. z Francji, Belgii, Włoch, Niemiec, Filipin, Korei, Stanów Zjednoczonych, Kuby i Słowenii.

Punkt kulminacyjny

Punktem kulminacyjnym pobytu młodych katolików w diecezji lubelskiej będzie wydarzenie na stadionie pod nazwą „Arena Młodych”, zaplanowane na 23 lipca.

– To będzie manifestacja radości i wiary – zapowiada ks. Mirosław Ładniak, koordynator spotkania na Arenie Lublin. Podczas kilkugodzinnego wydarzenia organizatorzy zaplanowali m.in. widowisko teatralno-muzyczne i mszę.

– Na Arenie Lublin może zagościć ok. 20 tysięcy osób – spodziewa się ks. Ładniak. – Uczestnicy wyruszą na stadion z czterech stron miasta.

Jeden z korowodów wyjdzie albo z placu Litewskiego, albo placu przed archikatedrą, drugi prawdopodobnie z parafii pw. św. rodziny na Czubach, trzeci od strony Muzeum na Majdanku. – Czwartego miejsca jeszcze szukamy – dodaje ks. Ładniak. – Nie chcemy za bardzo paraliżować miasta, ale chcemy też, aby jak najwięcej osób do tych korowodów się dołączyło.

– Korowody wyruszą o godz. 12. Każdy z nich będzie barwny i rozśpiewany. Każdy będzie miał nieco inny charakter - w zależności od tego, skąd będą pochodzić goście – zapowiada Marcin Wąsowski, koordynator oprawy artystycznej podczas spotkania na Arenie Lublin.

Na stadion będą wchodzić w różnym czasie między godz. 13 a 14. Później rozpocznie się widowisko modlitewno-artystyczne. – Językiem teatru ulicznego opowiemy historię Lublina, jak miasto się rozwijało i rozrastało – opisuje Wąsowski.

Na stadionie zostanie oprawiona też msza. – Później będzie czas na indywidualne rozmowy. Następnie rozpocznie się 3-godzinne widowisko połączone z elementami nabożeństwa – w tym adoracja Najświętszego Sakramentu, błogosławieństwo – wylicza Wąsowski. I dodaje: Wszystko zakończy się ok. godz. 20.

Poszukiwani artyści

Na czterech scenach pojawi się ok. 300 aktorów i ok. 800-osobowy Chór dla Jezusa. Organizatorzy poszukują utalentowanych muzycznie czy też tanecznie osób.

Dla tych wolontariuszy będą warsztaty, m.in. żonglerskie, szczudlarskie, bębniarskie i taneczne. Organizatorzy czekają na zgłoszenia osób, które ukończyły 16 lat. Szczegóły na stronie internetowej sdm.lublin.pl w zakładce Arena Młodych.

ŚDM w Krakowie

Na spotkanie z papieżem Franciszkiem w Krakowie lepiej się wcześniej zapisać. Zapisy przyjmują parafie. Można zapisać się też przez stronę internetową sdm.lublin.pl.

Koszt wyjazdu (25-30 lipca) to ok. 800 złotych, wyjazd krótszy, weekendowy – ok. 400 zł. – Pielgrzymi z diecezji pojadą pociągami. Zarezerwowaliśmy już dwa składy. Każdym – na wyjazd dłuższy i weekendowy – pojedzie po ok. 1200 lubelskich pielgrzymów – mówi ks. Adam Bab, koordynator przygotowań do ŚDM w Archidiecezji Lubelskiej.

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 kwietnia 2016 o 16:19
0
5zl od każdego uczestnika na nową skórę dla Ładniaka
Avatar
LUBELAK / 31 stycznia 2016 o 13:58
0

A KIEDY PRZYJEDZIE DO NAS PRZEWIELEBNY BOSZABORA ???

Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 11:59
0
Szanowna pseudodziennikarko - gimnazjalistko Agnieszko Antoń-Jucha - czy jako pseudodziennikarz napisała pani jaki jest koszt wizyty tych pielgrzymów. Ile za to zapłaci miasto Lublin z pieniędzy podatników? Ile za to zapłaci kościół ? W Polsce obowiązuje Konstytucja , konkordat to jest tylko umowa pomiędzy państwami. Pani pseudodziennikarko proszę napisać ile my mieszkańcy Lublina zapłacimy z naszych podatków za kościółkowe fanaberie. Proszę wskazać punkt w projekcie budżetu, który mówi o finansowaniu jakiejkolwiek religii z pieniędzy podatników.
Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 09:08
0

domagajmy się tak jak w innych krajach w unii najniższą krajowej np. zaraz za granicą u niemców 8,5 euro za godzinę  x 4 zł = 34 zł x 168 godzin miesięcznie = 5.712 zł/miesięcznie i wtedy niech dają po 500 zł na dziecko za leżenie, a nie odwrotnie ,że  za pracę dostajemy się jałmużnę w wys. 800-1500 zl a za darmo nawet 3-5 tys.

Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 08:57
0

taka inicjatywa powinna być szczerze i z otwartym sercem przyjmowana w naszym regionie! To pozwoli nam zaistnieć i pokazać światu, że religia w naszym narodzie nie umarła, a wręcz przeciwnie, że ma się dobrze, a postępowy naród idzie od zwycięstwa do zwycięstwa w walce z ciemnotą,z brakiem zaangażowania w krzewienie postępu i duchową biedą! Trzeci Świat ma prawo do brania wzorców z najlepszych wśród najlepszych ... 

iść do zwycięstwa to my możemy jako pracownicy, emeryci o godne wynagrodzenia i pokazać światu, że mamy dosyć życia w nędzy, bo mając 800-1500 zł za pracęęęęęęęęęę to szczyt totalnej głupoty rządzących, gdzie za leżenie i seksowanie będą dawać po 500-4 tys. a za pracę jałmużna starczająca na miskę zupy i kromkę chleba jak za panowania hrabiów, którzy dorabiali się kosztem parobków. Masz rację walczmy z ciemnota która panuje w rządzie, która rozdaje nasze pieniądze za darmo a nie za pracę.Niech każdemu pracującemu dadzą dodatki do wynagrodzenia w kwocie 1 tys. a nie za leżenie i seskowanie się rozdają, nie dosyć, że zaznają przyjemności w łóżku nie idąc do pracy to jeszcze rząd będzie im płacić. TAKŻE POKARZMY ŚWIATY I NIE DAJMY SIĘ, MY PRACUJĄCY, EMERYCI, POBIERAJĄCY ZASIŁKI I ŚWIADCZENIA PRZEDEMERYTALNE, MY CHCEMY GODNIE ŻYĆ ZA PRACĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘ

iść do zwycięstwa to my możemy jako pracownicy, emeryci o godne wynagrodzenia i pokazać światu, że mamy dosyć życia w nędzy, bo mając 800-1500 zł za pracęęęęęęęęęę to szczyt totalnej głupoty rządzących, gdzie za leżenie i seksowanie będą dawać po 500-4 tys. a za pracę jałmużna starczająca na miskę zupy i kromkę chleba jak za panowania hrabiów, którzy dorabiali się kosztem parobków. Masz rację walczmy z ciemnota która panuje w rządzie, która rozdaje nasze pieniądze za darmo a nie za pracę.Niech każdemu pracującemu dadzą doda... rozwiń

Avatar
Aldona Kulniczewska - Pias / 31 stycznia 2016 o 01:48
0

taka inicjatywa powinna być szczerze i z otwartym sercem przyjmowana w naszym regionie! To pozwoli nam zaistnieć i pokazać światu, że religia w naszym narodzie nie umarła, a wręcz przeciwnie, że ma się dobrze, a postępowy naród idzie od zwycięstwa do zwycięstwa w walce z ciemnotą,z brakiem zaangażowania w krzewienie postępu i duchową biedą! Trzeci Świat ma prawo do brania wzorców z najlepszych wśród najlepszych ... 

Avatar
Ojdyr / 31 stycznia 2016 o 01:08
0

JA sie pytam grzeclariznie  kiedy ojciec dyrektor dostanie obiecane 20 baniek?????

Bóg zapłać.

Avatar
kancelaria dudy / 31 stycznia 2016 o 00:58
0

JA sie pytam grzeclariznie  kiedy ojciec dyrektor dostanie obiecane 20 baniek?????

Avatar
Gość / 30 stycznia 2016 o 20:38
0

Niestety, to tak jak mieszanie kościoła i wiary...

Następna półprawda, jak KOD i demokracja...

Avatar
Gość / 30 stycznia 2016 o 20:37
0

Mylisz katolicyzm z chrześcijaństwem.

Doprawdy? Nie sądzę. 

Avatar
Gość / 3 kwietnia 2016 o 16:19
0
5zl od każdego uczestnika na nową skórę dla Ładniaka
Avatar
LUBELAK / 31 stycznia 2016 o 13:58
0

A KIEDY PRZYJEDZIE DO NAS PRZEWIELEBNY BOSZABORA ???

Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 11:59
0
Szanowna pseudodziennikarko - gimnazjalistko Agnieszko Antoń-Jucha - czy jako pseudodziennikarz napisała pani jaki jest koszt wizyty tych pielgrzymów. Ile za to zapłaci miasto Lublin z pieniędzy podatników? Ile za to zapłaci kościół ? W Polsce obowiązuje Konstytucja , konkordat to jest tylko umowa pomiędzy państwami. Pani pseudodziennikarko proszę napisać ile my mieszkańcy Lublina zapłacimy z naszych podatków za kościółkowe fanaberie. Proszę wskazać punkt w projekcie budżetu, który mówi o finansowaniu jakiejkolwiek religii z pieniędzy podatników.
Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 09:08
0

domagajmy się tak jak w innych krajach w unii najniższą krajowej np. zaraz za granicą u niemców 8,5 euro za godzinę  x 4 zł = 34 zł x 168 godzin miesięcznie = 5.712 zł/miesięcznie i wtedy niech dają po 500 zł na dziecko za leżenie, a nie odwrotnie ,że  za pracę dostajemy się jałmużnę w wys. 800-1500 zl a za darmo nawet 3-5 tys.

Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 08:57
0

taka inicjatywa powinna być szczerze i z otwartym sercem przyjmowana w naszym regionie! To pozwoli nam zaistnieć i pokazać światu, że religia w naszym narodzie nie umarła, a wręcz przeciwnie, że ma się dobrze, a postępowy naród idzie od zwycięstwa do zwycięstwa w walce z ciemnotą,z brakiem zaangażowania w krzewienie postępu i duchową biedą! Trzeci Świat ma prawo do brania wzorców z najlepszych wśród najlepszych ... 

iść do zwycięstwa to my możemy jako pracownicy, emeryci o godne wynagrodzenia i pokazać światu, że mamy dosyć życia w nędzy, bo mając 800-1500 zł za pracęęęęęęęęęę to szczyt totalnej głupoty rządzących, gdzie za leżenie i seksowanie będą dawać po 500-4 tys. a za pracę jałmużna starczająca na miskę zupy i kromkę chleba jak za panowania hrabiów, którzy dorabiali się kosztem parobków. Masz rację walczmy z ciemnota która panuje w rządzie, która rozdaje nasze pieniądze za darmo a nie za pracę.Niech każdemu pracującemu dadzą dodatki do wynagrodzenia w kwocie 1 tys. a nie za leżenie i seskowanie się rozdają, nie dosyć, że zaznają przyjemności w łóżku nie idąc do pracy to jeszcze rząd będzie im płacić. TAKŻE POKARZMY ŚWIATY I NIE DAJMY SIĘ, MY PRACUJĄCY, EMERYCI, POBIERAJĄCY ZASIŁKI I ŚWIADCZENIA PRZEDEMERYTALNE, MY CHCEMY GODNIE ŻYĆ ZA PRACĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘ

iść do zwycięstwa to my możemy jako pracownicy, emeryci o godne wynagrodzenia i pokazać światu, że mamy dosyć życia w nędzy, bo mając 800-1500 zł za pracęęęęęęęęęę to szczyt totalnej głupoty rządzących, gdzie za leżenie i seksowanie będą dawać po 500-4 tys. a za pracę jałmużna starczająca na miskę zupy i kromkę chleba jak za panowania hrabiów, którzy dorabiali się kosztem parobków. Masz rację walczmy z ciemnota która panuje w rządzie, która rozdaje nasze pieniądze za darmo a nie za pracę.Niech każdemu pracującemu dadzą doda... rozwiń

Avatar
Aldona Kulniczewska - Pias / 31 stycznia 2016 o 01:48
0

taka inicjatywa powinna być szczerze i z otwartym sercem przyjmowana w naszym regionie! To pozwoli nam zaistnieć i pokazać światu, że religia w naszym narodzie nie umarła, a wręcz przeciwnie, że ma się dobrze, a postępowy naród idzie od zwycięstwa do zwycięstwa w walce z ciemnotą,z brakiem zaangażowania w krzewienie postępu i duchową biedą! Trzeci Świat ma prawo do brania wzorców z najlepszych wśród najlepszych ... 

Avatar
Ojdyr / 31 stycznia 2016 o 01:08
0

JA sie pytam grzeclariznie  kiedy ojciec dyrektor dostanie obiecane 20 baniek?????

Bóg zapłać.

Avatar
kancelaria dudy / 31 stycznia 2016 o 00:58
0

JA sie pytam grzeclariznie  kiedy ojciec dyrektor dostanie obiecane 20 baniek?????

Avatar
Gość / 30 stycznia 2016 o 20:38
0

Niestety, to tak jak mieszanie kościoła i wiary...

Następna półprawda, jak KOD i demokracja...

Avatar
Gość / 30 stycznia 2016 o 20:37
0

Mylisz katolicyzm z chrześcijaństwem.

Doprawdy? Nie sądzę. 

Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu
galeria

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu 2 1

Pożar samochodu wybuchł wczoraj w nocy na parkingu przy ul. Wiejskiej w Zamościu.

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo 0 0

Po dwóch kompletnie nieudanych sezonach zielono-czarni rozpoczynają zmagania w II lidze. W sobotę podopieczni trenera Rafała Wójcika zmierzą się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia] 15 7

Przedsiębiorcę z Lublina spotkał ogromny pech. Należąca do niego ciężarówka zapaliła się w trakcie jazdy. Co gorsza, wandale nie oszczędzili ładunku jaki znajdował się na naczepie.

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 3 1

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 0 5

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 1 1

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 3 12

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu 2 2

Lubelska klasa okręgowa Zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Uwagę przyciąga debiut w roli trenera Orionu Niedrzwica Jacka Paździora

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 2

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 2 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 7 4

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 1 1

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!