Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 listopada 2010 r.
20:39
Edytuj ten wpis

Plac Litewski: Będzie publiczna debata na temat projektów

0 19 A A

Projekt krakowskich architektów, który wygrał konkurs na koncepcję przebudowy placu Litewskiego, nie znalazł wielu zwolenników. Werdykt ostro krytykują eksperci i mieszkańcy Lublina. Miasto zapowiedziało publiczną debatę na ten temat.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W Internecie wrze. Od kilku dni mieszkańcy Lublina ostro krytykują projekt przebudowy pl. Litewskiego. – Najlepiej i najtaniej wszystko "zabetonować”– ironizuje na naszym forum internautka aga.

Do rywalizacji w konkursie na nową koncepcję placu zgłoszono 22 koncepcje. Siedmiu ekspertów debatowało nad nimi od połowy października. W czwartek ogłosili werdykt. Zwycięzca otrzyma 50 tys. zł i zaproszenie do negocjacji z Ratuszem. Architekci będą musieli przygotować szczegółowy projekt przebudowy.

Koncepcja SAO zakłada podział placu na dwie główne części. Najwięcej miejsca zajmie strefa reprezentacyjna, rozpoczynająca się na wysokości hotelu Europa. Linia podziału biegnie po przekątnej placu, do skrzyżowania ul. 3 Maja i I Armii Wojska Polskiego. Zgodnie z założeniami konkursu, deptak przedłużono do ul. Kołłątaja, na swoim miejscu pozostał też pomnik Unii Lubelskiej. Monument z Józefem Piłsudskim został tylko nieznacznie przesunięty w stronę ul. 3 Maja.

Najwięcej kontrowersji wzbudziło zagłębienie w centrum placu. Umożliwia ono dostęp do podziemnych pomieszczeń, w których można zlokalizować kawiarnię lub galerię. Projektanci znacznie ograniczyli tereny zielone. Pozostawili jednak strefę wypoczynkową na niewielkiej skarpie. Zieleń znajdziemy również w rejonie Wydziału Politologii UMCS. Ma tam powstać oaza ciszy i spokoju.

– Pomysł SAO nie jest zły, ale takie projekty można realizować w każdym miejscu na świecie – mówi Jadwiga Jamiołkowska, urbanistka i sędzia sądu konkursowego. – A nam nie o to chodziło. Przygotowano wytyczne, których zwycięska koncepcja nie spełnia. Ona niszczy wspólną przestrzeń!
Zwycięzcy konkursu na razie nie odnoszą się do zarzutów. – Rozumiem, że mogą być różne głosy i opinie. Nie chcemy jednak wzbudzać kolejnych niepotrzebnych emocji. Nasze stanowisko przedstawimy w ciągu najbliższych dni – zapowiada Grzegorz Skawiński, prezes SAO Investments.

Członkowie sądu konkursowego nie byli jednomyślni. Koncepcja spółki SAO została przyjęta stosunkiem głosów 4 do 3. Dwoje ekspertów złożyło zdania odrębne. Kontrowersje wzbudziło nie tylko projektowane zagłębienie, ale i znaczne okrojenie stref zieleni.

W drugiej połowie listopada władze miasta zapowiedziały rozpoczęcie publicznej debaty nad projektami.

Inni nagrodzeni
• II miejsce i 25 tys. zł trafiło do Biura Studiów i Projektów Architektonicznych "Franta & Franta” z Katowic. Koncepcję nagrodzono m.in. za podział przestrzeni oparty, zarówno o nieregularną formę, jak i wzajemne relacje reliktów historycznych budowli.
• Trzecie miejsce zajęło lubelskie biuro architektoniczne IDEA, Urszuli i Jacka Cieplińskich. Projektanci otrzymają 15 tys. zł nagrody. W swojej koncepcji podzielili plac na trzy strefy, których granice poprowadzono od pałacyków UMCS do Krakowskiego Przedmieścia.
• Jury przyznano również wyróżnienie honorowe. Trafi ono w ręce projektantów z hiszpańskiej pracowni ORTS z Walencji. Pracę doceniono za oryginalną i harmonijną koncepcję zielonego placu. "Oparcie rozwiązania wnętrz na planie kół tworzy wyodrębnione kręgi uczestnictwa w różnorodnych zdarzeniach odbywających się przez cały rok” – napisali eksperci w werdykcie.

Wszystkie nagrodzone projekty w konkursie na koncepcję przebudowy placu Litewskiego na www.dziennikwschodni.pl/litewski



Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
aloha / 9 listopada 2010 o 01:19
0
Zwycięski projekt to niestety kicz i tandeta. Najlepiej pasowałby projekt nr III.
Gdzie można dowiedzieć się, które osoby głosowały za oszpeceniem Lublina projektem nr I ??
Avatar
Andrzej / 8 listopada 2010 o 19:49
0
Jak zwykle. Wsiowym burakom zieleń przeszkadza. Dość nałazili się po drzewach za ptakami i po miedzach w gumofilcach. Teraz chcą mieć czysty beton i widzieć godzinę na poczcie lub ściany budynków jak (w domu drzwi do stodoły)
Avatar
ela / 8 listopada 2010 o 16:21
0
Zwycięski projekt firmy SAO nadaje się najwyżej do Muzeum Socrealizmu.
Avatar
monika / 8 listopada 2010 o 14:08
0
[quote name='jabba' timestamp='1289210269' post='376325']Plac nie jest miejscem nasadzeń tysięcy drzew a na samym jego końcu jak ktoś słusznie zauważył - są bardzo ładne budynki Politologii UMCS, których nie widać zza drzew! Co to za miejsce spotkań - las? Możecie się umawiać w Dąbrowie. W centrum im mniej drzew tym lepiej. Był ktoś w Krakowie, Lwowie ? Gdzie tam są drzewa? W parkach![/quote]- a Centrum to ma być pustynia? Zamiast wysyłać ludzi do Dąbrowy, proponuję zamieszkać w Krakowie, albo Lwowie i wszyscy będą zadowoleni. Na tym Placu nie ma, nie było i nie będzie dużej ilości zieleni, ale dlaczego ma być betonowa pustynia? To, że coś nosi nazwę Placu nie oznacza, że ma być tylko beton. Zieleń, fontanna, ławki, widok i właśnie miejsce spotkań, a nie miejsce przez które będzie się przechodzić z obojętnością - tym właśnie powinno być Centrum Lublina.
[quote name='jabba' timestamp='1289210269' post='376325']Plac nie jest miejscem nasadzeń tysięcy drzew a na samym jego końcu jak ktoś słusznie zauważył - są bardzo ładne budynki Politologii UMCS, których nie widać zza drzew! Co to za miejsce spotkań - las? Możecie się umawiać w Dąbrowie. W centrum im mniej drzew tym lepiej. Był ktoś w Krakowie, Lwowie ? Gdzie tam są drzewa? W parkach![/quote]- a Centrum to ma być pustynia? Zamiast wysyłać ludzi do Dąbrowy, proponuję zamieszkać w Krakowie, albo Lwowie i wszyscy... rozwiń
Avatar
asia / 8 listopada 2010 o 13:18
0
A co się stanie z fontanną? Plac Litewski od zawsze był miejscem spotkań i jak mają go zmieniać na gorsze to po co w ogóle go ruszać? Niech zostanie taki jaki był, a pieniądze na to przeznaczone mogliby wydać na potrzebniejsze rzeczy! Projekt, który zajął III miejsce podoba mi się najbardziej, a reszta to pomyłka!
Avatar
Gość / 8 listopada 2010 o 11:43
0
Zieleń to.... to źródło TLENU !!!
Avatar
jabba / 8 listopada 2010 o 10:57
0
Lubelak - jakby dać wszystko mieszkańcom pod głosowanie to wielu paliłoby grilla na balkonach, bo im wygodnie. Niestety przeciętna naszego społeczeństwa jest tak mierna, że trzeba za pospólstwo decydować. Dobrze, że są powołane do tego instytucje.
Plac nie jest miejscem nasadzeń tysięcy drzew a na samym jego końcu jak ktoś słusznie zauważył - są bardzo ładne budynki Politologii UMCS, których nie widać zza drzew! Co to za miejsce spotkań - las? Możecie się umawiać w Dąbrowie. W centrum im mniej drzew tym lepiej. Był ktoś w Krakowie, Lwowie ? Gdzie tam są drzewa? W parkach!

Zembaty - Plac też jest ważny, poza tym z jego przebudową wiąże się też zamknięcie ulicy dla ruchu, przedłużenie deptaka. Nikt ci ulic nie odkorkuje jak w budżecie dziura. Na bezkolizyjne wiadukty i tunele mamy za mało funduszy. Stawianie kolejnych świateł tylko pogarsza sprawę. W zasadzie najepiej jest wsiąść na rower, skoro dla komunikacji miejskiej nie ma buspasów a tych nie ma bo 1/ Lublin to stare małe miasto z wąskimi ulicami 2/brak możlwości poszerzeń bo - kasa i patrz 1/.
Lubelak - jakby dać wszystko mieszkańcom pod głosowanie to wielu paliłoby grilla na balkonach, bo im wygodnie. Niestety przeciętna naszego społeczeństwa jest tak mierna, że trzeba za pospólstwo decydować. Dobrze, że są powołane do tego instytucje.
Plac nie jest miejscem nasadzeń tysięcy drzew a na samym jego końcu jak ktoś słusznie zauważył - są bardzo ładne budynki Politologii UMCS, których nie widać zza drzew! Co to za miejsce spotkań - las? Możecie się umawiać w Dąbrowie. W centrum im mniej drzew tym lepiej. Był ktoś w Krakowie,... rozwiń
Avatar
zembaty / 8 listopada 2010 o 10:46
0
Przestańcie debatować nad Placem Litewskim a zajmijcie się bardziej ważnymi sprawami takimi jak np: zakorkowane ulice,nie wygląd placu jest ważny ważna jest sprawa polepszenia życia mieszkańcom!!!!
Avatar
lublin na tak / 8 listopada 2010 o 10:23
0
[quote name='tomek' timestamp='1289203378' post='376255']
3 Projekt jest zdecydowanie najlepszy !!!!!!!!!!!!!!! Kto wybiera takie paszkwile!!!!! Za co ci ludzie biorą pieniądze?? Debatują miesiąc a i tak jak zwykle wybiera się betonowy syf. Najlepiej wytnijcie wszystkie drzewa, całą zieleń i wybrukujcie co się da będzie lepiej zbierać psie odchody. Lublin powinien być zielonym miastem wtopionym w krajobraz to budynki powinny stać pomiędzy drzewami i zielenią a nie zieleń między budynkami. Pozdrawiam.
[/quote]
puknij sie wczolko kolezko no chyba ze to ty bedziesz siedzial w krzaczorach pijany i zaczepil ludzi zreszta drzewa zaslaniaja pikne budynki umcsu tez popieram 1 ze najlepsza
[quote name='tomek' timestamp='1289203378' post='376255']
3 Projekt jest zdecydowanie najlepszy !!!!!!!!!!!!!!! Kto wybiera takie paszkwile!!!!! Za co ci ludzie biorą pieniądze?? Debatują miesiąc a i tak jak zwykle wybiera się betonowy syf. Najlepiej wytnijcie wszystkie drzewa, całą zieleń i wybrukujcie co się da będzie lepiej zbierać psie odchody. Lublin powinien być zielonym miastem wtopionym w krajobraz to budynki powinny stać pom... rozwiń
Avatar
lublin / 8 listopada 2010 o 10:19
0
1 miejsce najlepsze znowu teraz beda debatowac jz kiedys urbanistow z zachodu sciagneli ktorzy cos tam nabazgrali a teraz znowu jemilkowskie i inni chca opoznic prace,super projekt 3 miejsce to totalny metlik i dziadostwo a zielen po co przeciezto nie park litewski
Avatar
aloha / 9 listopada 2010 o 01:19
0
Zwycięski projekt to niestety kicz i tandeta. Najlepiej pasowałby projekt nr III.
Gdzie można dowiedzieć się, które osoby głosowały za oszpeceniem Lublina projektem nr I ??
Avatar
Andrzej / 8 listopada 2010 o 19:49
0
Jak zwykle. Wsiowym burakom zieleń przeszkadza. Dość nałazili się po drzewach za ptakami i po miedzach w gumofilcach. Teraz chcą mieć czysty beton i widzieć godzinę na poczcie lub ściany budynków jak (w domu drzwi do stodoły)
Avatar
ela / 8 listopada 2010 o 16:21
0
Zwycięski projekt firmy SAO nadaje się najwyżej do Muzeum Socrealizmu.
Avatar
monika / 8 listopada 2010 o 14:08
0
[quote name='jabba' timestamp='1289210269' post='376325']Plac nie jest miejscem nasadzeń tysięcy drzew a na samym jego końcu jak ktoś słusznie zauważył - są bardzo ładne budynki Politologii UMCS, których nie widać zza drzew! Co to za miejsce spotkań - las? Możecie się umawiać w Dąbrowie. W centrum im mniej drzew tym lepiej. Był ktoś w Krakowie, Lwowie ? Gdzie tam są drzewa? W parkach![/quote]- a Centrum to ma być pustynia? Zamiast wysyłać ludzi do Dąbrowy, proponuję zamieszkać w Krakowie, albo Lwowie i wszyscy będą zadowoleni. Na tym Placu nie ma, nie było i nie będzie dużej ilości zieleni, ale dlaczego ma być betonowa pustynia? To, że coś nosi nazwę Placu nie oznacza, że ma być tylko beton. Zieleń, fontanna, ławki, widok i właśnie miejsce spotkań, a nie miejsce przez które będzie się przechodzić z obojętnością - tym właśnie powinno być Centrum Lublina.
[quote name='jabba' timestamp='1289210269' post='376325']Plac nie jest miejscem nasadzeń tysięcy drzew a na samym jego końcu jak ktoś słusznie zauważył - są bardzo ładne budynki Politologii UMCS, których nie widać zza drzew! Co to za miejsce spotkań - las? Możecie się umawiać w Dąbrowie. W centrum im mniej drzew tym lepiej. Był ktoś w Krakowie, Lwowie ? Gdzie tam są drzewa? W parkach![/quote]- a Centrum to ma być pustynia? Zamiast wysyłać ludzi do Dąbrowy, proponuję zamieszkać w Krakowie, albo Lwowie i wszyscy... rozwiń
Avatar
asia / 8 listopada 2010 o 13:18
0
A co się stanie z fontanną? Plac Litewski od zawsze był miejscem spotkań i jak mają go zmieniać na gorsze to po co w ogóle go ruszać? Niech zostanie taki jaki był, a pieniądze na to przeznaczone mogliby wydać na potrzebniejsze rzeczy! Projekt, który zajął III miejsce podoba mi się najbardziej, a reszta to pomyłka!
Avatar
Gość / 8 listopada 2010 o 11:43
0
Zieleń to.... to źródło TLENU !!!
Avatar
jabba / 8 listopada 2010 o 10:57
0
Lubelak - jakby dać wszystko mieszkańcom pod głosowanie to wielu paliłoby grilla na balkonach, bo im wygodnie. Niestety przeciętna naszego społeczeństwa jest tak mierna, że trzeba za pospólstwo decydować. Dobrze, że są powołane do tego instytucje.
Plac nie jest miejscem nasadzeń tysięcy drzew a na samym jego końcu jak ktoś słusznie zauważył - są bardzo ładne budynki Politologii UMCS, których nie widać zza drzew! Co to za miejsce spotkań - las? Możecie się umawiać w Dąbrowie. W centrum im mniej drzew tym lepiej. Był ktoś w Krakowie, Lwowie ? Gdzie tam są drzewa? W parkach!

Zembaty - Plac też jest ważny, poza tym z jego przebudową wiąże się też zamknięcie ulicy dla ruchu, przedłużenie deptaka. Nikt ci ulic nie odkorkuje jak w budżecie dziura. Na bezkolizyjne wiadukty i tunele mamy za mało funduszy. Stawianie kolejnych świateł tylko pogarsza sprawę. W zasadzie najepiej jest wsiąść na rower, skoro dla komunikacji miejskiej nie ma buspasów a tych nie ma bo 1/ Lublin to stare małe miasto z wąskimi ulicami 2/brak możlwości poszerzeń bo - kasa i patrz 1/.
Lubelak - jakby dać wszystko mieszkańcom pod głosowanie to wielu paliłoby grilla na balkonach, bo im wygodnie. Niestety przeciętna naszego społeczeństwa jest tak mierna, że trzeba za pospólstwo decydować. Dobrze, że są powołane do tego instytucje.
Plac nie jest miejscem nasadzeń tysięcy drzew a na samym jego końcu jak ktoś słusznie zauważył - są bardzo ładne budynki Politologii UMCS, których nie widać zza drzew! Co to za miejsce spotkań - las? Możecie się umawiać w Dąbrowie. W centrum im mniej drzew tym lepiej. Był ktoś w Krakowie,... rozwiń
Avatar
zembaty / 8 listopada 2010 o 10:46
0
Przestańcie debatować nad Placem Litewskim a zajmijcie się bardziej ważnymi sprawami takimi jak np: zakorkowane ulice,nie wygląd placu jest ważny ważna jest sprawa polepszenia życia mieszkańcom!!!!
Avatar
lublin na tak / 8 listopada 2010 o 10:23
0
[quote name='tomek' timestamp='1289203378' post='376255']
3 Projekt jest zdecydowanie najlepszy !!!!!!!!!!!!!!! Kto wybiera takie paszkwile!!!!! Za co ci ludzie biorą pieniądze?? Debatują miesiąc a i tak jak zwykle wybiera się betonowy syf. Najlepiej wytnijcie wszystkie drzewa, całą zieleń i wybrukujcie co się da będzie lepiej zbierać psie odchody. Lublin powinien być zielonym miastem wtopionym w krajobraz to budynki powinny stać pomiędzy drzewami i zielenią a nie zieleń między budynkami. Pozdrawiam.
[/quote]
puknij sie wczolko kolezko no chyba ze to ty bedziesz siedzial w krzaczorach pijany i zaczepil ludzi zreszta drzewa zaslaniaja pikne budynki umcsu tez popieram 1 ze najlepsza
[quote name='tomek' timestamp='1289203378' post='376255']
3 Projekt jest zdecydowanie najlepszy !!!!!!!!!!!!!!! Kto wybiera takie paszkwile!!!!! Za co ci ludzie biorą pieniądze?? Debatują miesiąc a i tak jak zwykle wybiera się betonowy syf. Najlepiej wytnijcie wszystkie drzewa, całą zieleń i wybrukujcie co się da będzie lepiej zbierać psie odchody. Lublin powinien być zielonym miastem wtopionym w krajobraz to budynki powinny stać pom... rozwiń
Avatar
lublin / 8 listopada 2010 o 10:19
0
1 miejsce najlepsze znowu teraz beda debatowac jz kiedys urbanistow z zachodu sciagneli ktorzy cos tam nabazgrali a teraz znowu jemilkowskie i inni chca opoznic prace,super projekt 3 miejsce to totalny metlik i dziadostwo a zielen po co przeciezto nie park litewski
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 83 17

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 25 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 3

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!