Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 lutego 2011 r.
14:10
Edytuj ten wpis

Pogrzeb abp. Życińskiego: Apel kuratora wywołał burzę

0 64 A A
Kurator Krzysztof Babisz (Fot. Jacek Świerczyński / Archiwum)
Kurator Krzysztof Babisz (Fot. Jacek Świerczyński / Archiwum)

Jakim prawem kurator zmusza szkoły do pójścia za trumną – tak internauci komentują apel lubelskiego kuratora oświaty do szkół o wzięcie udziału w pogrzebie abp. Życińskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Bądźmy wszyscy obecni na uroczystościach pogrzebowych księdza Arcybiskupa Józefa Życińskiego, Metropolity Lubelskiego – napisał w specjalnym apelu do dyrektorów i nauczycieli z całego regionu lubelski kurator oświaty Krzysztof Babisz.

Kurator zachęca szkoły do udziału w pogrzebie abp. Życińskiego

– Zwracam się do Państwa z apelem o obecność pocztów sztandarowych szkół oraz umożliwienie nauczycielom i pracownikom wzięcia udziału w zaplanowanych uroczystościach, które odbędą się 18 lutego b.r. o godz. 14 na dziedzińcu KUL, zachęcam do udziału w kondukcie żałobnym i Mszy Świętej w Archikatedrze Lubelskiej – zaapelował kurator. – Obecność społeczności szkolnych podczas tych wydarzeń niech będzie wyrazem naszej wiernej pamięci.

Apel wywołał burzę w Internecie. – Zdziwiło mnie bardzo to, co wymyślił pan kurator – napisał na naszym forum jeden z Internautów. – Uważam, że ten, kto czuje wewnętrzna potrzebę wzięcia udziału w uroczystościach pogrzebowych, powinien z własnej, nieprzymuszonej woli udać się na w/w uroczystości. Narzucanie komukolwiek na siłę wzięcia udziału w ostatniej drodze abp Życińskiego jest, krótko mówiąc, przegięciem.
– Jakim prawem kurator z PO zmusza szkoły do pójścia za trumną? – pyta z kolei "Irga”. – Nie łudźmy się, prośba szefa jest rozkazem dla podwładnego.

– Nie jestem przekonana, czy uczniowie i nauczyciele mają chęć podbijać księżowskie statystyki – dodaje "Moni”.

Jak na apel kuratora zareagowały szkoły? Niektóre podeszły do tego bardzo poważnie. – W piątek całą szkołą będziemy uczestniczyli w uroczystościach na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, w przemarszu do archikatedry i w samej świątyni – zapowiada Alicja Fijałek, dyrektor XXIII LO w Lublinie.

Inni dyrektorzy wybrali inny wariant. – Zajęcia w piątek zostaną skrócone do czwartej godziny lekcyjnej. Tak żeby umożliwić nauczycielom i uczniom udział w uroczystościach – mówi Adam Szymala, dyrektor lubelskiego Gimnazjum nr 15. Nie będzie jednak wspólnego "wyjścia” całej szkoły. – Jeżeli nasza młodzież będzie chciała wziąć udział w marszu czy mszy, będzie mogła to zrobić pod opieką rodziców – zapowiada dyrektor Szymala.

Szkołę Podstawową nr 2 w Lublinie na pewno będą reprezentowali nauczyciele. – Być może zostanie też sformułowany poczet sztandarowy – mówi Halina Wierzchowska, dyrektor SP nr 2. – Mamy w szkole infekcję. Ponad 50 proc. uczniów jest chora. To są małe dzieci, a pogoda jest, jaka jest.

– W apelu chodziło jedynie o umożliwienie udziału w uroczystościach tym, którzy będą mieli taką wolę. Ja nie zachęcam do udziału. Nie mówię, że szkoły mają uczestniczyć. Kurator nie ma takiej mocy sprawczej. Apeluję jedynie o umożliwienie tego tym, którzy będą chcieli – odpowiada kurator Krzysztof Babisz.

– Konsultowałem to z Urzędem Miasta i ze stroną kościelną – dodaje kurator. – Chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa uczniom i sprawną organizację tego przedsięwzięcia.

Komentarze 64

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
siennicki pl / 27 lutego 2011 o 01:52
0
Na kuratora - matoła


W Polsce dominuje przaśna, rolnicza obrzędowość. Taka smucąca duszę "uroczysta powaga" tych nieszczęsnych prostaczków, którym wpojony od dzieciństwa, opisywany przez Prusa, niebywale gruby nerw posłuszeństwa i strachu każe meldować się na baczność przed proboszczem, oblekać w zakłamany uśmiech i podsuwać wstydliwie "kolędową" kopertę... Dają, bo wstyd nie dać, bo się we wiosce rozejdzie i byndzie sromota. Smutny widok odrętwiałych postaci, ludzików bez własnego "ja", przestraszonych, albo znudzonych... Nic nie rozumiejąc z tych "świętych" nauk, nie czytawszy Biblii, nie rozmawiając o tym z rodziną, bo rodzina też nie czytała, ani Biblii, ani żadnej książki od siedmiu lat... Jak nierogacizna w świronku. Po prostu trzoda. I jej pasterze, napominający i wyrzekający, że za mało na tacę dali. Naród. Połowa z "wykształceniem" podstawowym, połowa połowy z podstawowym niepełnym... Pewnego dnia ruszą do urn. Zadecydują, kto będzie gospodarzem ich chlewa. Demokratycznie wybiorą lepszą przyszłość. Świadomie, rozumnie, mądrze... Po katolicku. Ech...

Jak to powiedział boski Russell: "Ludzie uroczyści są najczęściej matołami". O to właśnie rozchodzi się temu panu kuratoru: sam jest matołem i nie pojmie już nigdy, że inni mogą nie być. Rękami ludu wybrany... Sam żeś se ludzie wybrał, nieodrodnego syna swego, sól tej ziemi. Tak ci ludzie będzie towarzysz kurator dzieci kształcił: mierny, bierny, ale wierny. I na tacę dawa, o gupotach i ewolócjah nie mędrkuje. Z religii szóstka, a w głowie pustka. Ech...

Wzmiankowany kurator nie pojął jeszcze, że do konduktu żałobników nie zapędza się decyzjami i nakazami, jak na masówkę pierwszomajową za Wujka Stalina. Prawdziwą miarą poważania, jakim się ewentualnie cieszył nieboszczyk, jest właśnie DOBROWOLNY kondukt, który go prowadzi w ostatnią drogę. A jeśli konduktu nie ma - to wstyd . A ponieważ towarzysze partyjni, spece od propagandy sukcesu, rozumieją, że w tym przypadku dobrowolny kondukt byłby nader nieliczny, boją się wstydu i zapędzają ludożerkę do szeregu, na pochód, pierwszomajowy, czy za trumną... co za różnica?
Na kuratora - matoła


W Polsce dominuje przaśna, rolnicza obrzędowość. Taka smucąca duszę "uroczysta powaga" tych nieszczęsnych prostaczków, którym wpojony od dzieciństwa, opisywany przez Prusa, niebywale gruby nerw posłuszeństwa i strachu każe meldować się na baczność przed proboszczem, oblekać w zakłamany uśmiech i podsuwać wstydliwie "kolędową" kopertę... Dają, bo wstyd nie dać, bo się we wiosce rozejdzie i byndzie sromota. Smutny widok odrętwiałych postaci, ludzików bez własnego "ja", pr... rozwiń
Avatar
leszek / 20 lutego 2011 o 13:37
0
Nie był patriotą!!!!!!
Avatar
leszek / 20 lutego 2011 o 13:34
0
[quote name='Waldi' timestamp='1297953565' post='438592']
Trzeba być idiotą i kretynem żeby nie odróżnić apelu od polecenia służbowego i przymusu od zachęty.

Prawda jest też taka, że o abpie Życińskim będą mówiły podręczniki historii, filozofii i teologi a o was ew. kroniki kryminalne i izb wytrzeźwień.

Abp Życiński to wielka postać, był wybitnym naukowcem i wielkim autorytetem moralnym. Warto, aby jego krokami ku doskonałości szli młodzi Polacy.

Wielki szacun dla p. kuratora, który zdając sobie sprawę z nagonki, jaka go czeka, odważył się wydać ten apel.

P. Kuratorze, w przeciwieństwie, do tych szczekających piesków nie jest pan tchórzem.
[/quote]
[quote name='Waldi' timestamp='1297953565' post='438592']
Trzeba być idiotą i kretynem żeby nie odróżnić apelu od polecenia służbowego i przymusu od zachęty.

Prawda jest też taka, że o abpie Życińskim będą mówiły podręczniki historii, filozofii i teologi a o was ew. kroniki kryminalne i izb wytrzeźwień.

Abp Życiński to wielka postać, był wybitnym naukowcem i wielkim autorytetem moralnym. Warto, aby jego krokami ku doskonałości szli młodzi Polacy.

Wielki szacun dla p. kurato... rozwiń
Avatar
kim / 19 lutego 2011 o 23:45
0
Czas likwidować kler. Oni to centrum wszelkiego zła !
Avatar
kinga / 19 lutego 2011 o 16:43
0
Postkomusza mentalność i wymuszanie 'jednomyślności'.
Avatar
jon / 18 lutego 2011 o 21:20
0
[quote name='magda' timestamp='1297969834' post='438721']
Dziwne to powszechne oburzenie - niektórzy ludzie chyba nie umieją czytać. Kurator prosił o umożliwienie osobom (nauczycielom i uczniom) uczestnictwa w pogrzebie a nie nakazał!!! Zachęcał a nie zmuszał. Prosił też o zorganizowanie pocztów sztandarowych reprezentującyh poszczególne szkoły, myślę, że do tego celu znajdzie sie parę osób chętnych. Widzę, że nadal trwa nagonka na Kościół. Nieprzychylni ludzie wywołują skandale wyssane z palca.
[/quote]
prośba kuratora ,to jak ktoś pisał - rozkaz
[quote name='magda' timestamp='1297969834' post='438721']
Dziwne to powszechne oburzenie - niektórzy ludzie chyba nie umieją czytać. Kurator prosił o umożliwienie osobom (nauczycielom i uczniom) uczestnictwa w pogrzebie a nie nakazał!!! Zachęcał a nie zmuszał. Prosił też o zorganizowanie pocztów sztandarowych reprezentującyh poszczególne szkoły, myślę, że do tego celu znajdzie sie parę osób chętnych. Widzę, że nadal trwa nagonka na Kościół. Nieprzychylni ludzie wywołują skandale wyssane z palca.
rozwiń
Avatar
jon / 18 lutego 2011 o 21:18
0
[quote name='dess' timestamp='1297960942' post='438645']
Jak za Stalinem i Bierutem to teraz za człowiekiem Palikota i PO trzeba chodzić w kondukcie. Nie zdziwię się jak będą w każdą rocznice obowiązkowe wizyty wycieczek szkolnych na grób TW.
[/quote]
znowu przytyk do PRL-u - tymczasem tradycja jest starsza.
jak umarł marszałek Piłsudski , wszystkie dzieci obowiązkowo musiały nosić żałobę !
Avatar
jon / 18 lutego 2011 o 21:14
0
[quote name='Gość' timestamp='1297954155' post='438595']
Nic nie zastapiono.CZERWONA KOMUNA JEST I MA SIE DOBRZE.
[/quote]
lecz się !
Avatar
Gość / 18 lutego 2011 o 18:27
0
cytuję: ""– W apelu chodziło jedynie o umożliwienie udziału w uroczystościach tym, którzy będą mieli taką wolę. Ja nie zachęcam do udziału. Nie mówię, że szkoły mają uczestniczyć. Kurator nie ma takiej mocy sprawczej. Apeluję jedynie o umożliwienie tego tym, którzy będą chcieli – odpowiada kurator Krzysztof Babisz.
– Konsultowałem to z Urzędem Miasta i ze stroną kościelną – dodaje kurator. – Chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa uczniom i sprawną organizację tego przedsięwzięcia.""
Więc po co taki krzyk? I kto tu robi aferę? Kurator postąpił właściwie przecież - gorzej by było, gdyby tego nie zrobił. A kto chce i uważa, że powinien - pójdzie i to właśnie mu Kurator chce ułatwić.
I nie zapominajmy, że Polska to jednak kraj katolicki, z wielusetletnią tradycją i kulturą z tym związaną... a drzewo odcięte od korzeni - usycha najczęściej. Radzę to przemyśleć...
I tyle.
cytuję: ""– W apelu chodziło jedynie o umożliwienie udziału w uroczystościach tym, którzy będą mieli taką wolę. Ja nie zachęcam do udziału. Nie mówię, że szkoły mają uczestniczyć. Kurator nie ma takiej mocy sprawczej. Apeluję jedynie o umożliwienie tego tym, którzy będą chcieli – odpowiada kurator Krzysztof Babisz.
– Konsultowałem to z Urzędem Miasta i ze stroną kościelną – dodaje kurator. – Chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa uczniom i sprawną organizację tego przedsięwzięcia.""
Więc po co taki krzyk? I kto t... rozwiń
Avatar
koszalin / 18 lutego 2011 o 15:48
0
i tak pan z kuratorium będzie się smażył w piekle a ja to mam głęboko w d...... całe szczęście że ja mieszkam w Koszalinie a nie w Lublinie. Kiedyś za moich czasów to na pochody też się na rozkaz chodziło. Pozdrawiam lubelaków i wreszcie zakończcie te brednie z kościołem i postępujcie tak jak mówi nauka a nie wiara.
Avatar
siennicki pl / 27 lutego 2011 o 01:52
0
Na kuratora - matoła


W Polsce dominuje przaśna, rolnicza obrzędowość. Taka smucąca duszę "uroczysta powaga" tych nieszczęsnych prostaczków, którym wpojony od dzieciństwa, opisywany przez Prusa, niebywale gruby nerw posłuszeństwa i strachu każe meldować się na baczność przed proboszczem, oblekać w zakłamany uśmiech i podsuwać wstydliwie "kolędową" kopertę... Dają, bo wstyd nie dać, bo się we wiosce rozejdzie i byndzie sromota. Smutny widok odrętwiałych postaci, ludzików bez własnego "ja", przestraszonych, albo znudzonych... Nic nie rozumiejąc z tych "świętych" nauk, nie czytawszy Biblii, nie rozmawiając o tym z rodziną, bo rodzina też nie czytała, ani Biblii, ani żadnej książki od siedmiu lat... Jak nierogacizna w świronku. Po prostu trzoda. I jej pasterze, napominający i wyrzekający, że za mało na tacę dali. Naród. Połowa z "wykształceniem" podstawowym, połowa połowy z podstawowym niepełnym... Pewnego dnia ruszą do urn. Zadecydują, kto będzie gospodarzem ich chlewa. Demokratycznie wybiorą lepszą przyszłość. Świadomie, rozumnie, mądrze... Po katolicku. Ech...

Jak to powiedział boski Russell: "Ludzie uroczyści są najczęściej matołami". O to właśnie rozchodzi się temu panu kuratoru: sam jest matołem i nie pojmie już nigdy, że inni mogą nie być. Rękami ludu wybrany... Sam żeś se ludzie wybrał, nieodrodnego syna swego, sól tej ziemi. Tak ci ludzie będzie towarzysz kurator dzieci kształcił: mierny, bierny, ale wierny. I na tacę dawa, o gupotach i ewolócjah nie mędrkuje. Z religii szóstka, a w głowie pustka. Ech...

Wzmiankowany kurator nie pojął jeszcze, że do konduktu żałobników nie zapędza się decyzjami i nakazami, jak na masówkę pierwszomajową za Wujka Stalina. Prawdziwą miarą poważania, jakim się ewentualnie cieszył nieboszczyk, jest właśnie DOBROWOLNY kondukt, który go prowadzi w ostatnią drogę. A jeśli konduktu nie ma - to wstyd . A ponieważ towarzysze partyjni, spece od propagandy sukcesu, rozumieją, że w tym przypadku dobrowolny kondukt byłby nader nieliczny, boją się wstydu i zapędzają ludożerkę do szeregu, na pochód, pierwszomajowy, czy za trumną... co za różnica?
Na kuratora - matoła


W Polsce dominuje przaśna, rolnicza obrzędowość. Taka smucąca duszę "uroczysta powaga" tych nieszczęsnych prostaczków, którym wpojony od dzieciństwa, opisywany przez Prusa, niebywale gruby nerw posłuszeństwa i strachu każe meldować się na baczność przed proboszczem, oblekać w zakłamany uśmiech i podsuwać wstydliwie "kolędową" kopertę... Dają, bo wstyd nie dać, bo się we wiosce rozejdzie i byndzie sromota. Smutny widok odrętwiałych postaci, ludzików bez własnego "ja", pr... rozwiń
Avatar
leszek / 20 lutego 2011 o 13:37
0
Nie był patriotą!!!!!!
Avatar
leszek / 20 lutego 2011 o 13:34
0
[quote name='Waldi' timestamp='1297953565' post='438592']
Trzeba być idiotą i kretynem żeby nie odróżnić apelu od polecenia służbowego i przymusu od zachęty.

Prawda jest też taka, że o abpie Życińskim będą mówiły podręczniki historii, filozofii i teologi a o was ew. kroniki kryminalne i izb wytrzeźwień.

Abp Życiński to wielka postać, był wybitnym naukowcem i wielkim autorytetem moralnym. Warto, aby jego krokami ku doskonałości szli młodzi Polacy.

Wielki szacun dla p. kuratora, który zdając sobie sprawę z nagonki, jaka go czeka, odważył się wydać ten apel.

P. Kuratorze, w przeciwieństwie, do tych szczekających piesków nie jest pan tchórzem.
[/quote]
[quote name='Waldi' timestamp='1297953565' post='438592']
Trzeba być idiotą i kretynem żeby nie odróżnić apelu od polecenia służbowego i przymusu od zachęty.

Prawda jest też taka, że o abpie Życińskim będą mówiły podręczniki historii, filozofii i teologi a o was ew. kroniki kryminalne i izb wytrzeźwień.

Abp Życiński to wielka postać, był wybitnym naukowcem i wielkim autorytetem moralnym. Warto, aby jego krokami ku doskonałości szli młodzi Polacy.

Wielki szacun dla p. kurato... rozwiń
Avatar
kim / 19 lutego 2011 o 23:45
0
Czas likwidować kler. Oni to centrum wszelkiego zła !
Avatar
kinga / 19 lutego 2011 o 16:43
0
Postkomusza mentalność i wymuszanie 'jednomyślności'.
Avatar
jon / 18 lutego 2011 o 21:20
0
[quote name='magda' timestamp='1297969834' post='438721']
Dziwne to powszechne oburzenie - niektórzy ludzie chyba nie umieją czytać. Kurator prosił o umożliwienie osobom (nauczycielom i uczniom) uczestnictwa w pogrzebie a nie nakazał!!! Zachęcał a nie zmuszał. Prosił też o zorganizowanie pocztów sztandarowych reprezentującyh poszczególne szkoły, myślę, że do tego celu znajdzie sie parę osób chętnych. Widzę, że nadal trwa nagonka na Kościół. Nieprzychylni ludzie wywołują skandale wyssane z palca.
[/quote]
prośba kuratora ,to jak ktoś pisał - rozkaz
[quote name='magda' timestamp='1297969834' post='438721']
Dziwne to powszechne oburzenie - niektórzy ludzie chyba nie umieją czytać. Kurator prosił o umożliwienie osobom (nauczycielom i uczniom) uczestnictwa w pogrzebie a nie nakazał!!! Zachęcał a nie zmuszał. Prosił też o zorganizowanie pocztów sztandarowych reprezentującyh poszczególne szkoły, myślę, że do tego celu znajdzie sie parę osób chętnych. Widzę, że nadal trwa nagonka na Kościół. Nieprzychylni ludzie wywołują skandale wyssane z palca.
rozwiń
Avatar
jon / 18 lutego 2011 o 21:18
0
[quote name='dess' timestamp='1297960942' post='438645']
Jak za Stalinem i Bierutem to teraz za człowiekiem Palikota i PO trzeba chodzić w kondukcie. Nie zdziwię się jak będą w każdą rocznice obowiązkowe wizyty wycieczek szkolnych na grób TW.
[/quote]
znowu przytyk do PRL-u - tymczasem tradycja jest starsza.
jak umarł marszałek Piłsudski , wszystkie dzieci obowiązkowo musiały nosić żałobę !
Avatar
jon / 18 lutego 2011 o 21:14
0
[quote name='Gość' timestamp='1297954155' post='438595']
Nic nie zastapiono.CZERWONA KOMUNA JEST I MA SIE DOBRZE.
[/quote]
lecz się !
Avatar
Gość / 18 lutego 2011 o 18:27
0
cytuję: ""– W apelu chodziło jedynie o umożliwienie udziału w uroczystościach tym, którzy będą mieli taką wolę. Ja nie zachęcam do udziału. Nie mówię, że szkoły mają uczestniczyć. Kurator nie ma takiej mocy sprawczej. Apeluję jedynie o umożliwienie tego tym, którzy będą chcieli – odpowiada kurator Krzysztof Babisz.
– Konsultowałem to z Urzędem Miasta i ze stroną kościelną – dodaje kurator. – Chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa uczniom i sprawną organizację tego przedsięwzięcia.""
Więc po co taki krzyk? I kto tu robi aferę? Kurator postąpił właściwie przecież - gorzej by było, gdyby tego nie zrobił. A kto chce i uważa, że powinien - pójdzie i to właśnie mu Kurator chce ułatwić.
I nie zapominajmy, że Polska to jednak kraj katolicki, z wielusetletnią tradycją i kulturą z tym związaną... a drzewo odcięte od korzeni - usycha najczęściej. Radzę to przemyśleć...
I tyle.
cytuję: ""– W apelu chodziło jedynie o umożliwienie udziału w uroczystościach tym, którzy będą mieli taką wolę. Ja nie zachęcam do udziału. Nie mówię, że szkoły mają uczestniczyć. Kurator nie ma takiej mocy sprawczej. Apeluję jedynie o umożliwienie tego tym, którzy będą chcieli – odpowiada kurator Krzysztof Babisz.
– Konsultowałem to z Urzędem Miasta i ze stroną kościelną – dodaje kurator. – Chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa uczniom i sprawną organizację tego przedsięwzięcia.""
Więc po co taki krzyk? I kto t... rozwiń
Avatar
koszalin / 18 lutego 2011 o 15:48
0
i tak pan z kuratorium będzie się smażył w piekle a ja to mam głęboko w d...... całe szczęście że ja mieszkam w Koszalinie a nie w Lublinie. Kiedyś za moich czasów to na pochody też się na rozkaz chodziło. Pozdrawiam lubelaków i wreszcie zakończcie te brednie z kościołem i postępujcie tak jak mówi nauka a nie wiara.
Zobacz wszystkie komentarze 64

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 30 20

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 52 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 102 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 41 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 69 106

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 20 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!