Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 sierpnia 2017 r.
8:17

Port Lotniczy Lublin pyta o Szkocję

0 14 A A

Ankietę dotyczącą lotów do Szkocji prowadzi wśród swoich pasażerów Port Lotniczy Lublin. Przedstawiciele lotniska potwierdzają, że pracują nad przywróceniem lotów do tego kraju

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na wstępie ankietowani muszą wskazać, do którego ze szkockich lotnisk podróżowali z Polski w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Do wyboru są: Edynburg, Glasgow, Prestwick (ok. 50 km na zachód od Glasgow) oraz Aberdeen. W dalszej części sondy są pytani m.in. o częstotliwość podróży we wskazanym kierunku oraz o to, jak często korzystaliby z połączeń na tej trasie, gdyby były one wykonywane z Lublina. Ankieta liczy w sumie 11 pytań.

– Zebrane informacje są przetwarzane i przekazywane do przewoźników, oferujących loty z Lublina. Jest to wiedza, którą linie lotnicze biorą pod uwagę podczas ustalania nowych połączeń – mówi Piotr Jankowski, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Lublin.

Przedstawiciel lotniska przypomina, że podobne ankiety są przeprowadzane systematycznie co pół roku. Jednak do tej pory nie były one tak szczegółowe i polegały głównie na wskazaniu połączeń, które cieszą się zainteresowaniem ankietowanych. Tym razem pytania dotyczą konkretnego kierunku. Przypomnijmy, że w połowie czerwca tego roku rejsy z Lublina do Glasgow zlikwidowały linie lotnicze Wizz Air, które obsługiwały tę trasę od września 2015 roku.

– Nadal prowadzimy rozmowy z naszymi partnerami o uruchomieniu lotów do Szkocji, ponieważ wiemy, że ten kierunek cieszył się dużą popularnością wśród mieszkańców naszego województwa. Obecna ankieta, przeprowadzana jest w celu doprecyzowania i uszczegółowienia dodatkowych informacji, które także zostaną przekazane do linii lotniczych – wyjaśnia Jankowski.

Po komentarzach, jakie pojawiły się pod wpisem dotyczącym ankiety na Facebooku widać, że pomysł przywrócenia połączeń spotkał się z uznaniem internautów.

– Super! Zawsze, kiedy latałam z Glasgow do Lublina, samolot był pełen ludzi. Najważniejsze, że jest szansa na przywrócenie połączenia ze Szkocji – pisze pani Dominika.

Ankieta jest dostępna na profilu Portu Lotniczego Lublin (Lublin Airport LUZ) na Facebooku oraz na stronie www.scotland.ankietka.pl.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ffdff / 7 sierpnia 2017 o 22:08
0
undefined napisał:
A może Inverness?? Tam też pracują Polacy. Do Aberdeen dwie godziny samochodem.
 a moze zejdz na ziemie, ta miescina nie ma nawet 100 tys mieszkancow.
Avatar
Gość / 7 sierpnia 2017 o 19:26
0
A może Inverness?? Tam też pracują Polacy. Do Aberdeen dwie godziny samochodem.
Avatar
Damian / 7 sierpnia 2017 o 18:39
0
Poniewaz bardziej dochodowy jest Tel Aviv, I nie ma tu znaczenia, ze loty do Glasgow byly wypelnione w 80-90% a o to, ze na takich lotach do TLV Linia Lotnicza (t.j Wizz Air lub LOT) maja doplaty od rzadu Izraela. Do kazdego pasazera rzad Izraela doplaca 150 euro. Stad tanie bilety I spore oblozenie lotow, wiem bo kilka razy korzystalem I za niedlugo znowu odwiedze sloneczne plaze Izraela :-) pozdrawiam
Avatar
Gość / 7 sierpnia 2017 o 16:59
0
wczoraj niedziela 06.08 nie mogłam przez 15 minut skorzystać z żadnego z parkomatów na lotnisku w Świdniku, 2 były nieczynne, jeden czynny rozliczał mi bilety przez 15 minut: ja wrzucałam monety, parkomat je wyrzucał i tak w kółko, za mną ustawiła się kolejka, było miło i sympatycznie, a strażnicy zamiast pomóc patrzyli się na mnie jak na złodzieja....lotnisko od 7 boleści....
Avatar
Gość / 7 sierpnia 2017 o 16:33
0
Dlaczego przewoźnik zlikwidował, czy ta zawiesił połączenie Lublina ze Szkocją ? wie ktos?
Avatar
Gość / 7 sierpnia 2017 o 14:20
0
Na Górnym Śląsku jest kilka lotnisk. Zgadzam się, że nasza mizeria bierze się z niskich dochodów ludności tego regionu. Oby Bretix nie zmniejszył średniej pasażerów korzystającej z naszego lotniska. A czasami dobrze wiedzieć jak jest frekwencja na innych polskich lotniskach. Bo kręcić polkę od rogu pieca do drzwi kuchennych udaje się ale nasze wyniki można i trzeba porównać z wynikami innych lotnisk. A i tak uważam, że lotnisko w Świdniku to inwestycja nr 1 okresu po 1945 r.
Avatar
mar / 7 sierpnia 2017 o 11:29
0
ile lat ma pyrzowice, ile ma połaczen wiecej? ile wiekszy jest GOP od aglomeracji lubelskiej? nie porownujac zarobki tam i tu?
Avatar
Gość / 7 sierpnia 2017 o 10:16
0
Brakuje połączenia z bristolem!
Avatar
poznań z lub / 7 sierpnia 2017 o 09:54
0
Dlaczego jesteś biedny bo jesteś głupi czyli  jak region ma się bogacić jak brak patriotyzmu LOKALNEGO   TAK robią nawet bogaci mieszkancy Włoch .Wielu mieszkanów regionu nie rozumie patriotyzmu lokalnego ,ja i wielu mieszkanców regionu wolą dać więcej w Lublinie bo dają dla rozwoju [bogacenia lotniska i mieszkanców ] niż ryzykować dojazd do Warszawy czy Krakowa zapominając jak  cenne jest zdrowie a czas dojazdu a ryzyko dojazdu może stać się wypadek czy normalny obywatel tego nie bierze pod uwagę???????panowie panie myślenie i analiza życia nie boli ,przysłowie niekiedy brutalne zysku co w pysku ???,i co kupisz za te niby oszczędzoną kase ???napewno nie zdrowia
Dlaczego jesteś biedny bo jesteś głupi czyli  jak region ma się bogacić jak brak patriotyzmu LOKALNEGO   TAK robią nawet bogaci mieszkancy Włoch .Wielu mieszkanów regionu nie rozumie patriotyzmu lokalnego ,ja i wielu mieszkanców regionu wolą dać więcej w Lublinie bo dają dla rozwoju [bogacenia lotniska i mieszkanców ] niż ryzykować dojazd do Warszawy czy Krakowa zapominając jak  cenne jest zdrowie a czas dojazdu a ryzyko dojazdu może stać się wypadek czy normalny obywatel tego nie bierze pod uwagę???????panowie panie myślenie i analiza życia... rozwiń
Avatar
Gość / 7 sierpnia 2017 o 09:49
0
Lotnisko Pyrzowice na Śląsku POzazdrościło nasim z Lublina i podało dane ilości osób, które skorzystały z Pyrzowic w m-c lipcu b.r. Była to liczba 543 tys pasażerów. Z lubelskiego/świdnickiego lotniska skorzystało w tym czasie 543 tys luda. I tu rekord i tam rekord.
Avatar
ffdff / 7 sierpnia 2017 o 22:08
0
undefined napisał:
A może Inverness?? Tam też pracują Polacy. Do Aberdeen dwie godziny samochodem.
 a moze zejdz na ziemie, ta miescina nie ma nawet 100 tys mieszkancow.
Avatar
Gość / 7 sierpnia 2017 o 19:26
0
A może Inverness?? Tam też pracują Polacy. Do Aberdeen dwie godziny samochodem.
Avatar
Damian / 7 sierpnia 2017 o 18:39
0
Poniewaz bardziej dochodowy jest Tel Aviv, I nie ma tu znaczenia, ze loty do Glasgow byly wypelnione w 80-90% a o to, ze na takich lotach do TLV Linia Lotnicza (t.j Wizz Air lub LOT) maja doplaty od rzadu Izraela. Do kazdego pasazera rzad Izraela doplaca 150 euro. Stad tanie bilety I spore oblozenie lotow, wiem bo kilka razy korzystalem I za niedlugo znowu odwiedze sloneczne plaze Izraela :-) pozdrawiam
Avatar
Gość / 7 sierpnia 2017 o 16:59
0
wczoraj niedziela 06.08 nie mogłam przez 15 minut skorzystać z żadnego z parkomatów na lotnisku w Świdniku, 2 były nieczynne, jeden czynny rozliczał mi bilety przez 15 minut: ja wrzucałam monety, parkomat je wyrzucał i tak w kółko, za mną ustawiła się kolejka, było miło i sympatycznie, a strażnicy zamiast pomóc patrzyli się na mnie jak na złodzieja....lotnisko od 7 boleści....
Avatar
Gość / 7 sierpnia 2017 o 16:33
0
Dlaczego przewoźnik zlikwidował, czy ta zawiesił połączenie Lublina ze Szkocją ? wie ktos?
Avatar
Gość / 7 sierpnia 2017 o 14:20
0
Na Górnym Śląsku jest kilka lotnisk. Zgadzam się, że nasza mizeria bierze się z niskich dochodów ludności tego regionu. Oby Bretix nie zmniejszył średniej pasażerów korzystającej z naszego lotniska. A czasami dobrze wiedzieć jak jest frekwencja na innych polskich lotniskach. Bo kręcić polkę od rogu pieca do drzwi kuchennych udaje się ale nasze wyniki można i trzeba porównać z wynikami innych lotnisk. A i tak uważam, że lotnisko w Świdniku to inwestycja nr 1 okresu po 1945 r.
Avatar
mar / 7 sierpnia 2017 o 11:29
0
ile lat ma pyrzowice, ile ma połaczen wiecej? ile wiekszy jest GOP od aglomeracji lubelskiej? nie porownujac zarobki tam i tu?
Avatar
Gość / 7 sierpnia 2017 o 10:16
0
Brakuje połączenia z bristolem!
Avatar
poznań z lub / 7 sierpnia 2017 o 09:54
0
Dlaczego jesteś biedny bo jesteś głupi czyli  jak region ma się bogacić jak brak patriotyzmu LOKALNEGO   TAK robią nawet bogaci mieszkancy Włoch .Wielu mieszkanów regionu nie rozumie patriotyzmu lokalnego ,ja i wielu mieszkanców regionu wolą dać więcej w Lublinie bo dają dla rozwoju [bogacenia lotniska i mieszkanców ] niż ryzykować dojazd do Warszawy czy Krakowa zapominając jak  cenne jest zdrowie a czas dojazdu a ryzyko dojazdu może stać się wypadek czy normalny obywatel tego nie bierze pod uwagę???????panowie panie myślenie i analiza życia nie boli ,przysłowie niekiedy brutalne zysku co w pysku ???,i co kupisz za te niby oszczędzoną kase ???napewno nie zdrowia
Dlaczego jesteś biedny bo jesteś głupi czyli  jak region ma się bogacić jak brak patriotyzmu LOKALNEGO   TAK robią nawet bogaci mieszkancy Włoch .Wielu mieszkanów regionu nie rozumie patriotyzmu lokalnego ,ja i wielu mieszkanców regionu wolą dać więcej w Lublinie bo dają dla rozwoju [bogacenia lotniska i mieszkanców ] niż ryzykować dojazd do Warszawy czy Krakowa zapominając jak  cenne jest zdrowie a czas dojazdu a ryzyko dojazdu może stać się wypadek czy normalny obywatel tego nie bierze pod uwagę???????panowie panie myślenie i analiza życia... rozwiń
Avatar
Gość / 7 sierpnia 2017 o 09:49
0
Lotnisko Pyrzowice na Śląsku POzazdrościło nasim z Lublina i podało dane ilości osób, które skorzystały z Pyrzowic w m-c lipcu b.r. Była to liczba 543 tys pasażerów. Z lubelskiego/świdnickiego lotniska skorzystało w tym czasie 543 tys luda. I tu rekord i tam rekord.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 62 8

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 3 1

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 12 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 3 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!