Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 marca 2012 r.
17:33
Edytuj ten wpis

Praca w Lublinie i regionie: Etat na wagę złota

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 26 A A
Ludzie są przekonani, że państwowa posada w urzędzie gwarantuje stałe zatrudnienie (Karol Zienkiewic
Ludzie są przekonani, że państwowa posada w urzędzie gwarantuje stałe zatrudnienie (Karol Zienkiewic

Nawet po kilkadziesiąt osób stara się o jedno stanowisko pracy w lubelskich urzędach. Jeszcze dłuższe kolejki ustawiają się do największych firm w regionie. Tam, oprócz bezpieczeństwa socjalnego, kuszą wysokie zarobki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
78 osób walczy u nas o jedno miejsce pracy – pochwaliła się wczoraj Najwyższa Izba Kontroli. W sumie kontrolerami chce zostać 3589 osób, a miejsc jest zaledwie 46, z tego dwa w lubelskiej delegaturze. Jednak nie tylko ten urząd jest oblegany.

Pracownika ds. dopłat do biletów w Departamencie Mienia, Infrastruktury i Inwestycji szuka od lutego Urząd Marszałkowski. Do drugiego etapu naboru przeszło aż 66 osób.

– Praca w administracji cieszy się dużym powodzeniem, bo jest stabilna, a osoba bez doświadczenia dostaje na początek 2220 zł brutto – mówi Artur Walasek, sekretarz województwa. Rekord prawdopodobnie padł trzy lata temu. O stanowisko ds. organizacyjnych w jednym z departamentów walczyło 113 kandydatów.

– Wielu pracowników w urzędzie myśli, że złapali Pana Boga za nogi. Mają zapewnione bezpieczeństwo, choć pensje stanęły. Ludzie, którzy zajmują się finansami lub inwestycjami są zarobieni po uszy. Są jednak departamenty, gdzie, delikatnie mówiąc, nie przepracowują się – mówi prosząca o anonimowość pracowniczka Urzędu Marszałkowskiego.

– Im bardziej wykwalifikowanego pracownika szukamy, np. architekta z uprawnieniami, tym mniej chętnych. Jeśli wymogi są bardzo ogólne, to mamy nawet po kilkadziesiąt zgłoszeń na miejsce – mówi Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik prezydenta Lublina. Zazwyczaj w naborach próbuje sił 50–70 osób, ale w ostatnich latach były trzy konkursy, w których podanie złożyło 130 osób.

Praca w budżetówce, ale poza urzędami, też cieszy się wzięciem. W Lublinie w ub. roku 3,3 tys. osób chciało zostać policjantem. Udało się 250 z nich. Na jedno miejsce było 13 kandydatów.

Pewności zatrudnienia i lepszych zarobków niż w urzędach, ludzie szukają w największych firmach. W kopalni w Bogdance doliczyli się 8 tys. aplikacji. Tymczasem firma jest gotowa przyjąć w najbliższych dwóch latach 300 ludzi.

– Płacimy najwięcej w regionie, mamy stabilne fundamenty i wysokie pakiety socjalne – reklamuje Tomasz Ziemba, rzecznik Lubelskiego Węgla "Bogdanka” SA. Przeciętne wynagrodzenie w firmie to 6,5 tys. zł brutto. Tymczasem średnia pensja np. w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim to 1570 zł netto.

– Ludzie uważają, że z urzędu nie można "wylecieć”. To grozi tylko dyrektorom, jeśli nie są z odpowiedniego układu politycznego – tłumaczy Dariusz Jodłowski, prezes Związku Prywatnych Pracodawców Lubelszczyzny "Lewiatan”.

Również praca w takich kolosach, jak Puławy czy Bogdanka jest pewna. – Wystarczy spełniać procedury, nie spóźniać się, nie pić, nie pobić kierownika i już łapiemy się na średnie wynagrodzenie. Tymczasem w małych i średnich firmach pracownicy cały czas są oceniani za wyniki – ocenia Jodłowski.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pomater / 14 listopada 2017 o 09:17
0
EuroKadra daje zatrudnienie z dnia na dzień i to na dobrych warunkach. Sytuacja wygląda zdecydowanie lepiej, pracy jest bardzo dużo, kto chce znaleźć zatrudnienie, ten je uzyska. Ogólnie agencje pracy naprawdę pozwalają pracować normalnie i to na dobrych warunkach. Wiele zależy od danego przypadku. 
Avatar
Narodowo-Radykalny / 10 czerwca 2013 o 12:21
0

Złóż CV do roboty w Plazie, jak ktoś nie wierzy to się naocznie przekona jakie tam warunki. Co ja będę pustosłowny. Podejrzewam że warunki pracy na galeriach generalnie są podobne. Więc ciekawi mnie czy Zamkowe Tarasy, co to za zamkiem budowane, wyciągną jakieś lekcje dla siebie.

Avatar
inspektor / 9 czerwca 2013 o 13:48
0

Idźcie to plazy. Dostaniecie etat na szmacie albo u tłustej rudej w ochronie :D  Śmiecióweczka, praca od 12.00 do 1.00, a potem zmiana następnego dnia od 6.00 rano chyba. Czy jakoś tak. Kariera że hej. Dziwne że tego inspekcja pracy nie sprawdza.

Nie sprawdzają,bo mają z tego BUŁĘ co miesiąc.

Avatar
SkinheadBlackMetal / 9 czerwca 2013 o 13:41
0

Idźcie to plazy. Dostaniecie etat na szmacie albo u tłustej rudej w ochronie :D  Śmiecióweczka, praca od 12.00 do 1.00, a potem zmiana następnego dnia od 6.00 rano chyba. Czy jakoś tak. Kariera że hej. Dziwne że tego inspekcja pracy nie sprawdza.

Avatar
Piotr / 9 czerwca 2013 o 11:11
0

To wszystko prawda. Ja też szukałem pracy swoich marzeń w administracji publicznej ale niestety bez pozytywnego rezultatu. Cóż studia administracji i prawa oraz studia podyplomowe z zarządznia w administracji na nic się nie przydały i od wielu lat jestem bezrobotny :(. W Lublinie jest bardzo trudno znaleźć satysfakcjonującą pracę na etat.(to jest wręcz niemożliwe, nierealne, graniczące z cudem...).
Ofert pracy w MUPie niewiele a i z aktywizacją bezrobotnych jest słabo.... a na lokalnym rynku królują umowy śmieciowe i podejrzana praca akwizycyjna
Najgorzej,że tak mało się robi u Nas w Polsce żeby coś w tym względzie poprawić: puste gadanie, obietnice i nic z tego nie wynika a jeszcze ogranicza się środki na walkę z bezrobociem ....
A bezrobotnym jest być bardzo źle... im dłużej pozostaje się bez pracy tym gorzej nie tylko ze względów materialnych ale i zdrowotnych,... stres , depresje itd.
Dobrze że Redakcja Dziennika Wschodniego zamieściła ten artykuł.Trzeba o tym pisać bo to jest największy , jak do tej pory najbardziej zaniedbany problem w Polsce.

Jest to prawda, lubelszczyzna jest biednym regionem, ludzie wyjeżdzają do Warszawy albo za granicę. Więcej będą kosztować społczeństwo skutki zdrowotne spowodowane brakiem pracy wymienione tu między innymi - depresja, niż koszt aktywnej polityki przeciw bezrobociu. De facto nasz rząd nie robi nic żeby to zmienić a tylko dzięki zaradności Polaków, chęci pracy to wszystko jakoś się kręci. Jest to jednak dno, żeby tak było, żeby obywatelowi, który włożył dużo wysiłku w naukę chociażby, albo który ciężko pracuje starczało mu od pierwszego do pierwszego ... a tak tu jest i nie ważne na jakim stanowisku się pracuje ....to jakaś rzenuaa totalna. Tak jest od dobrych kilkunastu lat.

i pracy to wszystko jakoś się kręci. Jest to jednak dno, żeby tak było, żeby obywatelowi, który włożył dużo wysiłku w naukę chociażby, albo który ciężko pracuje starczało mu od pierwszego do pierwszego ... a tak tu jest i nie ważne na jakim stanowisku się pracuje ....to jakaś rzenuaa totalna. Tak jest od dobrych kilkunastu lat.

rozwiń
Avatar
Aga / 18 marca 2012 o 00:04
0
Ok. Napiszę coś, co miałam napisać już dawno temu na forum, ale dziś zdecydowałam, że to zrobię nieodwołalnie.
Czy możecie dopracować stronę tak aby górny pasek reklam albo nie pojawiał się wcale albo z całą stroną jednocześnie? Serio, cholera bierze, gdy czyta się artykuł, czy - jeszcze gorzej stronę główną, chce się kliknąć na wybrany artykuł klika się i jednocześnie pojawia się reklama na górze. Zamiast wybranego artykułu klika się 3 artykuły niżej lub wyżej. Już to opisałam gdy zmienialiście stronę i prosiliście o opinie, ale widzę że temat został olany, chociaż WSZYSCY moi znajomi zwrócili na tę niedogodność uwagę. Więc po co ta obłudna prośba o sugestie? Chcecie mieć czytelników, czy nie, do cholery? Będę to kopiować na forum pod każdym artykułem, może wtedy się ogarniecie. I propozycja: sami wejdźcie na swoją stronę i to zaobserwujcie. To serio wkurza.
Pozdrawiam
Ok. Napiszę coś, co miałam napisać już dawno temu na forum, ale dziś zdecydowałam, że to zrobię nieodwołalnie.
Czy możecie dopracować stronę tak aby górny pasek reklam albo nie pojawiał się wcale albo z całą stroną jednocześnie? Serio, cholera bierze, gdy czyta się artykuł, czy - jeszcze gorzej stronę główną, chce się kliknąć na wybrany artykuł klika się i jednocześnie pojawia się reklama na górze. Zamiast wybranego artykułu klika się 3 artykuły niżej lub wyżej. Już to opisałam gdy zmienialiście stronę i prosiliście o opinie, ale widzę... rozwiń
Avatar
Rafał / 17 marca 2012 o 23:42
0
Proponuję wszystkim z lubelskiego zaścianka wyjechać do stolicy, Lublin wyburzyć, zaorać i zasiać trawę! Innego rozwiązania nie widzę.
Avatar
Gość / 17 marca 2012 o 17:08
0
[quote name='IB' timestamp='1331992400' post='611024']
pracowałem w Orange za dawnych czasów, stanowisko na Back Office, kasa jak na LBN obleci, rozwój był, ale później wszystko umarło, rzuciłem to wyjechałem do stolicy i nie marudzę, stanowisko samodzielne, nielimitowany czas pracy, kasa dobra, nie marudźcie że nie ma pracy, trzeba szukać i wyjść poza ten lubelski ku***dołek,
[/quote]

jak wszyscy wjadą z lubelskiego do stolicy to i dla Ciebie zabraknie pracy, po drugie co zrobić z terenem - zaorać i zasiać żyto, po trzecie, po cholerę mamy rządzących w naszym województwie, niech ruszą główką jak zapewnić byt mieszkańcom, a jak nie umieją niech spadają z tych stołków.
[quote name='IB' timestamp='1331992400' post='611024']
pracowałem w Orange za dawnych czasów, stanowisko na Back Office, kasa jak na LBN obleci, rozwój był, ale później wszystko umarło, rzuciłem to wyjechałem do stolicy i nie marudzę, stanowisko samodzielne, nielimitowany czas pracy, kasa dobra, nie marudźcie że nie ma pracy, trzeba szukać i wyjść poza ten lubelski ku***dołek,
[/quote]

jak wszyscy wjadą z lubelskiego do stolicy to i dla Ciebie zabraknie pracy, po drugie co zrobić z terenem - z... rozwiń
Avatar
jjj / 17 marca 2012 o 16:54
0
[quote name='precz z pomarańczowym' timestamp='1331988727' post='611004']
Zgadzam się w stu procentach!!! Praca za 1100 zł netto przy dobrych wiatrach, praca na ponad cały etat, brak perspektyw rozwoju i upokorzenia na każdym kroku. Przychodzisz do pracy i szukasz sobie stanowiska, ponieważ wszystkie komputery są zajęte-dla mnie to upokarzające pytać się każdego współpracownika: "Przepraszam, o której kończysz?" a ten z łaską czasem ci odpowie, czasem nie. Koledzy z pracy zajmują sobie miejsca, by ktoś kto przychodzi na godzinę 12:00, 13:00, 14:00 lub 15:00 miał gdzie siedzieć. Ja się pytam co to za pracodawca, który nie zapewnia ci nawet stanowiska pracy. Jak w porę go sobie nie zorganizujesz, tylko godzinę przed pracą tego miejsca poszukujesz, gdy w końcu go nie znajdziesz ludzie "z góry" wpiszą ci spóźnienie i będą zadawać głupie pytania, dlaczego się spóźniłeś.
Jestem naprawdę zdruzgotany tym, co dzieje się w Lublinie. Siedzę na słuchawce, bo nie mam innych perspektyw. Idąc tam do pracy, nie zdawałem sobie sprawy jak bardzo można się upokarzać, znosić wyzwiska od klientów za marne grosze. Czasem razem z dojazdem do pracy nie starcza mi na podstawowe potrzeby, nie mówię tu o wyjazdach, imprezach itp., tylko na przykład na jakieś godne jedzenie.
Ale kogo to w ogóle obchodzi. Zaraz gro forumowiczów odpowie mi" "to zmień pracę i nie marudź". "Normalnej i godnej" pracy szukam ponad dwa lata. Jestem coraz bardziej pogrążony w depresji, nie mogę nawet planować przyszłości z moją dziewczyną, bo mnie na to nie stać. Zazdroszczę czasem sprzątaczom ulic, bo mają lepiej niż ja w Orange. Ale nawet na sprzątacza nie chcą mnie przyjąć. Cóż jak na razie pozostaje mi tylko wegetować lub wyjazd z kraju.
[/quote]

A co Cię obchodzi brak miejsc? Bądź obiektywny, ja tam pracuję i jak nie ma miejsc czasami czekam pół godziny w kuchni i przychodzą sami z sl z karteczką i mam napisane gdzie zostało miejsce zwolnione, albo czasami trzeba pochodzic i poszukac samemu...albo wskazuja miejsce od razu. Jak ktos jest odrobine zaradny, poradzi sobie. Za czekanie dostaje pieniądze jak za normalna prace wiec w to mi graj. Nie ma rewelacji, wiadomo, stawki najniższe ale tam mozna sie dostac z ulicy, wystarczy wyksztalcenie srednie. Nie trzeba miec dyplomow, kompetencji, kwalifikacji, wystarczy przyjsc na śmieszna niby rekrutacje. Wolalbys pracowac na ulicy? Zastanow sie co piszesz, wszedzie dobrze gdzie nas nie ma, poza tym to kolejny dowod ze jests malo obiektywny. Masz cieplo, masz dach nad glowa, praca biurowa a nie fizyczna, siedzisz sobie na fotelu przed kompem. A zamiast narzekac wez sie lepiej za poszerzanie swoich kompetencji. Skoro przed dwa lata nie znalazles innej lepszej pracy niz za minimalna krajowa to sorrry znaczy ze nie jestes konkurencja na rynku pracownikow. Popatrz jakie są potrzeby, jacy pracownicy sa poszukiwani...rób cos. Jestes kowalem swojego losu
[quote name='precz z pomarańczowym' timestamp='1331988727' post='611004']
Zgadzam się w stu procentach!!! Praca za 1100 zł netto przy dobrych wiatrach, praca na ponad cały etat, brak perspektyw rozwoju i upokorzenia na każdym kroku. Przychodzisz do pracy i szukasz sobie stanowiska, ponieważ wszystkie komputery są zajęte-dla mnie to upokarzające pytać się każdego współpracownika: "Przepraszam, o której kończysz?" a ten z łaską czasem ci odpowie, czasem nie. Koledzy z pracy zajmują sobie miej... rozwiń
Avatar
lmetropoljaLóblyn / 17 marca 2012 o 15:36
0
@precz z pomarańczowym- miałem epizod z PCM-em. podobna parca ale za wieksza stawke, było cos koło 9 zeta. powiedziałem jakiemus superwizorowi co mysle o wsciksaniu kitów w słuchawce. jeden z tych projektów dla pewnego operatora był tak idiotyczny i meczacy ze zadałem sobie pytanie wtf? co ty tutaj robisz? lepej działac w szarej strefie niz wisiec na słuchawce - padaka, nie polecam!!! w UK na słuchawkach wiszą pakistanczycy oraz studenci , tutaj kuzwa normalan paraca dla niektórych. chłopcze szukaj pracy poza lublinem moze nie na słuchwce, nie wiem jakie masz wykształcenie ale ucz sie jezyków obcych DOBRY angielski to minimum plus drugi jesyk np. niemiecki, francuski, niderlandzki i lota. powodzenie jak nie w lepszym miescie to w lepszym kraju. przewiduje wyludnienie maista Lublin w najblizszych 10 latach. obczajcie juz statsutyki GUS lublin nie ma nawet 350 tysiecy obecnie tendencja sie nasila.
@precz z pomarańczowym- miałem epizod z PCM-em. podobna parca ale za wieksza stawke, było cos koło 9 zeta. powiedziałem jakiemus superwizorowi co mysle o wsciksaniu kitów w słuchawce. jeden z tych projektów dla pewnego operatora był tak idiotyczny i meczacy ze zadałem sobie pytanie wtf? co ty tutaj robisz? lepej działac w szarej strefie niz wisiec na słuchawce - padaka, nie polecam!!! w UK na słuchawkach wiszą pakistanczycy oraz studenci , tutaj kuzwa normalan paraca dla niektórych. chłopcze szukaj pracy poza lublinem moze nie na... rozwiń
Avatar
pomater / 14 listopada 2017 o 09:17
0
EuroKadra daje zatrudnienie z dnia na dzień i to na dobrych warunkach. Sytuacja wygląda zdecydowanie lepiej, pracy jest bardzo dużo, kto chce znaleźć zatrudnienie, ten je uzyska. Ogólnie agencje pracy naprawdę pozwalają pracować normalnie i to na dobrych warunkach. Wiele zależy od danego przypadku. 
Avatar
Narodowo-Radykalny / 10 czerwca 2013 o 12:21
0

Złóż CV do roboty w Plazie, jak ktoś nie wierzy to się naocznie przekona jakie tam warunki. Co ja będę pustosłowny. Podejrzewam że warunki pracy na galeriach generalnie są podobne. Więc ciekawi mnie czy Zamkowe Tarasy, co to za zamkiem budowane, wyciągną jakieś lekcje dla siebie.

Avatar
inspektor / 9 czerwca 2013 o 13:48
0

Idźcie to plazy. Dostaniecie etat na szmacie albo u tłustej rudej w ochronie :D  Śmiecióweczka, praca od 12.00 do 1.00, a potem zmiana następnego dnia od 6.00 rano chyba. Czy jakoś tak. Kariera że hej. Dziwne że tego inspekcja pracy nie sprawdza.

Nie sprawdzają,bo mają z tego BUŁĘ co miesiąc.

Avatar
SkinheadBlackMetal / 9 czerwca 2013 o 13:41
0

Idźcie to plazy. Dostaniecie etat na szmacie albo u tłustej rudej w ochronie :D  Śmiecióweczka, praca od 12.00 do 1.00, a potem zmiana następnego dnia od 6.00 rano chyba. Czy jakoś tak. Kariera że hej. Dziwne że tego inspekcja pracy nie sprawdza.

Avatar
Piotr / 9 czerwca 2013 o 11:11
0

To wszystko prawda. Ja też szukałem pracy swoich marzeń w administracji publicznej ale niestety bez pozytywnego rezultatu. Cóż studia administracji i prawa oraz studia podyplomowe z zarządznia w administracji na nic się nie przydały i od wielu lat jestem bezrobotny :(. W Lublinie jest bardzo trudno znaleźć satysfakcjonującą pracę na etat.(to jest wręcz niemożliwe, nierealne, graniczące z cudem...).
Ofert pracy w MUPie niewiele a i z aktywizacją bezrobotnych jest słabo.... a na lokalnym rynku królują umowy śmieciowe i podejrzana praca akwizycyjna
Najgorzej,że tak mało się robi u Nas w Polsce żeby coś w tym względzie poprawić: puste gadanie, obietnice i nic z tego nie wynika a jeszcze ogranicza się środki na walkę z bezrobociem ....
A bezrobotnym jest być bardzo źle... im dłużej pozostaje się bez pracy tym gorzej nie tylko ze względów materialnych ale i zdrowotnych,... stres , depresje itd.
Dobrze że Redakcja Dziennika Wschodniego zamieściła ten artykuł.Trzeba o tym pisać bo to jest największy , jak do tej pory najbardziej zaniedbany problem w Polsce.

Jest to prawda, lubelszczyzna jest biednym regionem, ludzie wyjeżdzają do Warszawy albo za granicę. Więcej będą kosztować społczeństwo skutki zdrowotne spowodowane brakiem pracy wymienione tu między innymi - depresja, niż koszt aktywnej polityki przeciw bezrobociu. De facto nasz rząd nie robi nic żeby to zmienić a tylko dzięki zaradności Polaków, chęci pracy to wszystko jakoś się kręci. Jest to jednak dno, żeby tak było, żeby obywatelowi, który włożył dużo wysiłku w naukę chociażby, albo który ciężko pracuje starczało mu od pierwszego do pierwszego ... a tak tu jest i nie ważne na jakim stanowisku się pracuje ....to jakaś rzenuaa totalna. Tak jest od dobrych kilkunastu lat.

i pracy to wszystko jakoś się kręci. Jest to jednak dno, żeby tak było, żeby obywatelowi, który włożył dużo wysiłku w naukę chociażby, albo który ciężko pracuje starczało mu od pierwszego do pierwszego ... a tak tu jest i nie ważne na jakim stanowisku się pracuje ....to jakaś rzenuaa totalna. Tak jest od dobrych kilkunastu lat.

rozwiń
Avatar
Aga / 18 marca 2012 o 00:04
0
Ok. Napiszę coś, co miałam napisać już dawno temu na forum, ale dziś zdecydowałam, że to zrobię nieodwołalnie.
Czy możecie dopracować stronę tak aby górny pasek reklam albo nie pojawiał się wcale albo z całą stroną jednocześnie? Serio, cholera bierze, gdy czyta się artykuł, czy - jeszcze gorzej stronę główną, chce się kliknąć na wybrany artykuł klika się i jednocześnie pojawia się reklama na górze. Zamiast wybranego artykułu klika się 3 artykuły niżej lub wyżej. Już to opisałam gdy zmienialiście stronę i prosiliście o opinie, ale widzę że temat został olany, chociaż WSZYSCY moi znajomi zwrócili na tę niedogodność uwagę. Więc po co ta obłudna prośba o sugestie? Chcecie mieć czytelników, czy nie, do cholery? Będę to kopiować na forum pod każdym artykułem, może wtedy się ogarniecie. I propozycja: sami wejdźcie na swoją stronę i to zaobserwujcie. To serio wkurza.
Pozdrawiam
Ok. Napiszę coś, co miałam napisać już dawno temu na forum, ale dziś zdecydowałam, że to zrobię nieodwołalnie.
Czy możecie dopracować stronę tak aby górny pasek reklam albo nie pojawiał się wcale albo z całą stroną jednocześnie? Serio, cholera bierze, gdy czyta się artykuł, czy - jeszcze gorzej stronę główną, chce się kliknąć na wybrany artykuł klika się i jednocześnie pojawia się reklama na górze. Zamiast wybranego artykułu klika się 3 artykuły niżej lub wyżej. Już to opisałam gdy zmienialiście stronę i prosiliście o opinie, ale widzę... rozwiń
Avatar
Rafał / 17 marca 2012 o 23:42
0
Proponuję wszystkim z lubelskiego zaścianka wyjechać do stolicy, Lublin wyburzyć, zaorać i zasiać trawę! Innego rozwiązania nie widzę.
Avatar
Gość / 17 marca 2012 o 17:08
0
[quote name='IB' timestamp='1331992400' post='611024']
pracowałem w Orange za dawnych czasów, stanowisko na Back Office, kasa jak na LBN obleci, rozwój był, ale później wszystko umarło, rzuciłem to wyjechałem do stolicy i nie marudzę, stanowisko samodzielne, nielimitowany czas pracy, kasa dobra, nie marudźcie że nie ma pracy, trzeba szukać i wyjść poza ten lubelski ku***dołek,
[/quote]

jak wszyscy wjadą z lubelskiego do stolicy to i dla Ciebie zabraknie pracy, po drugie co zrobić z terenem - zaorać i zasiać żyto, po trzecie, po cholerę mamy rządzących w naszym województwie, niech ruszą główką jak zapewnić byt mieszkańcom, a jak nie umieją niech spadają z tych stołków.
[quote name='IB' timestamp='1331992400' post='611024']
pracowałem w Orange za dawnych czasów, stanowisko na Back Office, kasa jak na LBN obleci, rozwój był, ale później wszystko umarło, rzuciłem to wyjechałem do stolicy i nie marudzę, stanowisko samodzielne, nielimitowany czas pracy, kasa dobra, nie marudźcie że nie ma pracy, trzeba szukać i wyjść poza ten lubelski ku***dołek,
[/quote]

jak wszyscy wjadą z lubelskiego do stolicy to i dla Ciebie zabraknie pracy, po drugie co zrobić z terenem - z... rozwiń
Avatar
jjj / 17 marca 2012 o 16:54
0
[quote name='precz z pomarańczowym' timestamp='1331988727' post='611004']
Zgadzam się w stu procentach!!! Praca za 1100 zł netto przy dobrych wiatrach, praca na ponad cały etat, brak perspektyw rozwoju i upokorzenia na każdym kroku. Przychodzisz do pracy i szukasz sobie stanowiska, ponieważ wszystkie komputery są zajęte-dla mnie to upokarzające pytać się każdego współpracownika: "Przepraszam, o której kończysz?" a ten z łaską czasem ci odpowie, czasem nie. Koledzy z pracy zajmują sobie miejsca, by ktoś kto przychodzi na godzinę 12:00, 13:00, 14:00 lub 15:00 miał gdzie siedzieć. Ja się pytam co to za pracodawca, który nie zapewnia ci nawet stanowiska pracy. Jak w porę go sobie nie zorganizujesz, tylko godzinę przed pracą tego miejsca poszukujesz, gdy w końcu go nie znajdziesz ludzie "z góry" wpiszą ci spóźnienie i będą zadawać głupie pytania, dlaczego się spóźniłeś.
Jestem naprawdę zdruzgotany tym, co dzieje się w Lublinie. Siedzę na słuchawce, bo nie mam innych perspektyw. Idąc tam do pracy, nie zdawałem sobie sprawy jak bardzo można się upokarzać, znosić wyzwiska od klientów za marne grosze. Czasem razem z dojazdem do pracy nie starcza mi na podstawowe potrzeby, nie mówię tu o wyjazdach, imprezach itp., tylko na przykład na jakieś godne jedzenie.
Ale kogo to w ogóle obchodzi. Zaraz gro forumowiczów odpowie mi" "to zmień pracę i nie marudź". "Normalnej i godnej" pracy szukam ponad dwa lata. Jestem coraz bardziej pogrążony w depresji, nie mogę nawet planować przyszłości z moją dziewczyną, bo mnie na to nie stać. Zazdroszczę czasem sprzątaczom ulic, bo mają lepiej niż ja w Orange. Ale nawet na sprzątacza nie chcą mnie przyjąć. Cóż jak na razie pozostaje mi tylko wegetować lub wyjazd z kraju.
[/quote]

A co Cię obchodzi brak miejsc? Bądź obiektywny, ja tam pracuję i jak nie ma miejsc czasami czekam pół godziny w kuchni i przychodzą sami z sl z karteczką i mam napisane gdzie zostało miejsce zwolnione, albo czasami trzeba pochodzic i poszukac samemu...albo wskazuja miejsce od razu. Jak ktos jest odrobine zaradny, poradzi sobie. Za czekanie dostaje pieniądze jak za normalna prace wiec w to mi graj. Nie ma rewelacji, wiadomo, stawki najniższe ale tam mozna sie dostac z ulicy, wystarczy wyksztalcenie srednie. Nie trzeba miec dyplomow, kompetencji, kwalifikacji, wystarczy przyjsc na śmieszna niby rekrutacje. Wolalbys pracowac na ulicy? Zastanow sie co piszesz, wszedzie dobrze gdzie nas nie ma, poza tym to kolejny dowod ze jests malo obiektywny. Masz cieplo, masz dach nad glowa, praca biurowa a nie fizyczna, siedzisz sobie na fotelu przed kompem. A zamiast narzekac wez sie lepiej za poszerzanie swoich kompetencji. Skoro przed dwa lata nie znalazles innej lepszej pracy niz za minimalna krajowa to sorrry znaczy ze nie jestes konkurencja na rynku pracownikow. Popatrz jakie są potrzeby, jacy pracownicy sa poszukiwani...rób cos. Jestes kowalem swojego losu
[quote name='precz z pomarańczowym' timestamp='1331988727' post='611004']
Zgadzam się w stu procentach!!! Praca za 1100 zł netto przy dobrych wiatrach, praca na ponad cały etat, brak perspektyw rozwoju i upokorzenia na każdym kroku. Przychodzisz do pracy i szukasz sobie stanowiska, ponieważ wszystkie komputery są zajęte-dla mnie to upokarzające pytać się każdego współpracownika: "Przepraszam, o której kończysz?" a ten z łaską czasem ci odpowie, czasem nie. Koledzy z pracy zajmują sobie miej... rozwiń
Avatar
lmetropoljaLóblyn / 17 marca 2012 o 15:36
0
@precz z pomarańczowym- miałem epizod z PCM-em. podobna parca ale za wieksza stawke, było cos koło 9 zeta. powiedziałem jakiemus superwizorowi co mysle o wsciksaniu kitów w słuchawce. jeden z tych projektów dla pewnego operatora był tak idiotyczny i meczacy ze zadałem sobie pytanie wtf? co ty tutaj robisz? lepej działac w szarej strefie niz wisiec na słuchawce - padaka, nie polecam!!! w UK na słuchawkach wiszą pakistanczycy oraz studenci , tutaj kuzwa normalan paraca dla niektórych. chłopcze szukaj pracy poza lublinem moze nie na słuchwce, nie wiem jakie masz wykształcenie ale ucz sie jezyków obcych DOBRY angielski to minimum plus drugi jesyk np. niemiecki, francuski, niderlandzki i lota. powodzenie jak nie w lepszym miescie to w lepszym kraju. przewiduje wyludnienie maista Lublin w najblizszych 10 latach. obczajcie juz statsutyki GUS lublin nie ma nawet 350 tysiecy obecnie tendencja sie nasila.
@precz z pomarańczowym- miałem epizod z PCM-em. podobna parca ale za wieksza stawke, było cos koło 9 zeta. powiedziałem jakiemus superwizorowi co mysle o wsciksaniu kitów w słuchawce. jeden z tych projektów dla pewnego operatora był tak idiotyczny i meczacy ze zadałem sobie pytanie wtf? co ty tutaj robisz? lepej działac w szarej strefie niz wisiec na słuchawce - padaka, nie polecam!!! w UK na słuchawkach wiszą pakistanczycy oraz studenci , tutaj kuzwa normalan paraca dla niektórych. chłopcze szukaj pracy poza lublinem moze nie na... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 29 2

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 13 0

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 35 41

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 1

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 13 13

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 5 8

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie?

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie? 0 1

Publiczne szkoły wyższe z Lublina zakończyły pierwszy etap rekrutacji i sukcesywnie ogłaszają kolejne listy przyjętych na studia. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na ośmiu kierunkach na Politechnice Lubelskiej.

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne?

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne? 3 0

Przyspiesza montaż nowego oświetlenia ulicznego w gminie Puław. Nowe lampy w tym roku otrzymał Dobrosławów, następna w kolejce jest Góra Puławska oraz szereg innych miejscowości.

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 3 0