Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 maja 2016 r.
14:35

Pracownicy urzędu pracy mają problem. Albo bezpłatny urlop, albo wypowiedzenie

0 28 A A
W tym roku jest bardzo mało konkursów o unijne pieniądze. Wcześniej urząd pracy realizował ich kilkanaście rocznie<br />
W tym roku jest bardzo mało konkursów o unijne pieniądze. Wcześniej urząd pracy realizował ich kilkanaście rocznie

Dyrekcja Powiatowego Urzędu Pracy w Lublinie szuka sposobu na załatanie dziury w budżecie. Jeden z pomysłów to wysyłanie pracowników na bezpłatne urlopy. W grę wchodzą także zwolnienia. A wszystko przez to, że stara perspektywa unijna już się zakończyła, a nowa jeszcze nie zaczęła.

Pośredniak nie ma pieniędzy na wynagrodzenia dla kilkunastu pracowników, którzy pracowali przy projektach unijnych realizowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lublinie. Chodzi o ok. 300 tys. zł.

– Na spotkaniu z dyrekcją, które odbyło się na początku tygodnia, dostaliśmy propozycję „nie do odrzucenia”. Albo każdy z nas będzie rotacyjnie chodzić na miesiąc bezpłatnego urlopu w czterech tygodniowych ratach, albo 20 osób straci pracę – opowiada jeden z pracowników PUP, który skontaktował się z naszą redakcją. Jak tłumaczy, tydzień bezpłatnego urlopu w miesiącu oznacza zarobki niższe o 25 proc.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kodakes / 27 września 2017 o 12:42
0
Akurat teraz to nie jest problem, bo warunki do zmiany pracy są rzeczywiście bardzo dobre. O ile tylko w należyty sposób do tego podejdziecie, to wszystko powinno pójść jak należy. EuroKadra wam coś mówi? Problemów z zatrudnieniem nie ma żadnych. Możliwe, że dostaniecie propozycję nawet z dnia na dzień i to na dobrych warunkach. Po prostu firmy mają poważne braki kadrowe. 
Avatar
Obserwator / 5 maja 2016 o 22:51
0

Anonim ( ~gość gościa ) anonima pogania - bez komentarza.

A tak na marginesie coś chyba na rzeczy jest, bo inaczej nie byłoby problemu. Tylko to powinno być załatwione między urzędem, a właściwą jednostką nadrzędną. Chyba tu tkwi problem, że pracodawcy nie interesują się co w ich zagrodzie, dopóki problem nie dotknie przysłowiowego dna...

PS Praca urzędów pracy to nie wyłącznie jakieś projekty unijne, ale głównie wydatkowanie środków Funduszu Pracy !!!

Avatar
Gość / 5 maja 2016 o 22:22
0
... głównego księgowego. Czyli działanie zasady jakoś to będzie ??? Czy prywaciarz zatrudnia osoby, jeżeli nie jest im wstanie wypłacić wynagrodzenia za świadczoną pracę ??? Owszem tak, bo gdy mu środków brakuje to albo zatrudnia na czarno, albo zatrudnia na umowy mając na uwadze swoje możliwości finansowe, np. zatrudnia gdy ma zlecenie ( wygrane przetargi, otrzymane fundusze unijne ). Lawirowanie na granicy jest do czasu, potem następuje na ogół postępowanie niezgodne z ogólnie przyjętymi zasadami/przepisami prawa.
Avatar
Gość / 5 maja 2016 o 22:14
0
Proszę Państwa, jakby nie zwać to jest typowe złamanie dyscypliny budżetowej. A na to ustawa finansów obliguje do jej przestrzegania zarówno dyrektora jednostki budżetowej, ale i głównego księogowe
Avatar
Gość / 5 maja 2016 o 21:55
0
I w tym miejscu należy się zastanowić czy dobrze Państwo zrobiło,że gminnych urzędów pracy jeszcze nie powołało. W dobie 10% bezrobocia co jest dla Polski sukcesem, takie twory jak urzędy "pracy"(sic)nie miały i nie maja sensu bycia. To to wszystko podobne do "Strażników Miastowych" co to umieją przejechać się służbowym autem po mieście. "A sio a sio" jak to onegdaj słynny strażak o przepraszam prezio odganiał pismaków.
Avatar
Gość / 5 maja 2016 o 18:16
0

Łatwo rzucać anonimowe obelgi, pisać maile do redakcji ze skargami i opluwać niewinne osoby. Jak z tych "pożal się Boże" pracowników tacy kozacy to niech te zarzuty i pretensje wypowiedzą dyrektorce w twarz ale do tego trzeba mieć j.... Ręczę, że dziś od rana z Judaszowym uśmiechem kłaniali się i pozdrawiali Panią dyrektor. Nie znam kobiety ale niech nie ulega tej wariacji.

Avatar
Gość / 5 maja 2016 o 10:58
0

"Nie było możliwości, żeby z nich sfinansować zatrudnienie któregoś ze "starych" pracowników." -Jest to kłamstwo gdyż wymogiem koniecznym była wcześniejsza praca w urzędach pracy oraz znajomość programu komputerowego dedykowanego wyłącznie służbom zatrudnienia. Ustawka dla kogoś co już robił u was. Jak do naboru mieli stawać ludzie co robili u prywaciarzy albo są zaraz po studiach? To może było jeszcze w wymaganiach podać konieczność przynależności do PSL i że ktoś z rodziny już pracuje w urzędzie. "Gdybyśmy nie zatrudnili tej osoby to te pieniądze po prostu by przepadły." Tak przepadły by na pewno bo synekura nie dostała by grosza tylko fachowiec z wieloletnim doświadczeniem i ogromną wiedzą merytoryczną w sprawach projektów. I jak z projektem dzięki niemu aby urzędnik dostał zatrudnienie? Firma zewnętrza lepiej zorganizowała by te pieniądze od was złodziei, aby bzdurne szkolenia, katering, zasiłki dla meneli i tyle wam w głowie, przejadacie nasze fundusze. Dbacie tylko o swoje posady nie o ludzi, pracujecie opieszale tworząc sztuczne kolejki aby wykazać, że niby jesteście potrzebni. Tak naprawdę sami jesteście nieudacznikami bo nie potraficie działać w biznesie, karmicie lud kłamstwami i upokorzeniami, a karierę zbudował wam najczęściej wujaszek. Bardzo dobrze, że sprawa trafiła do prasy. Jak się źle dzieje to nie należy milczeć. Skoro są "pieniądze w ramach projektu" to dlaczego wysyła się ludzi na bezpłatne urlopy? Widocznie nie dla wszystkich i problem tkwi w dystrybucji tych środków jak ktoś podał dwoje ludzi zarabia tyle co 20. Myślę, że chętnych do pracy w tym urzędzie jest multum nawet na nie cały etat, staż czy min. płacę tylko zatrudnia się aby swoich, taka jest niestety prawda.

Żal mi ciebie człowieku, najłatwiej winą za swój nieszczęsny los obarczyć innych, nie masz pojęcia o czym piszesz. Życzę powodzenia w karierze zawodowej!

Żal mi ciebie człowieku, najłatwiej winą za swój nieszczęsny los obarczyć innych, nie masz pojęcia o czym piszesz. Życzę powodzenia w karierze zawodowej!

rozwiń
Avatar
Gość / 5 maja 2016 o 10:21
0

GWIAZDA  była taka mądra amerykańska, a tu słoma z butów.

Słoma to tobie, kmiotku, wyłazi z butów. Twój komentarz mówi sam za siebie. Nie możesz nigdzie błysnąć, gwiazdą na pewno nie jesteś i nie będziesz.

Avatar
Gość / 5 maja 2016 o 07:38
0

GWIAZDA  była taka mądra amerykańska, a tu słoma z butów.

Avatar
twoje oko / 5 maja 2016 o 07:09
0

Widzę że pracownicy nie mają co robić tylko do gazet piszą i bezmyślne komentarze wpisują. Pani Dyrektor proponuję Pani wymienić kadrę pracowniczą i doskonale Pani wie o kogo chodzi. Najbardziej nie pokorni powinni sprawdzić na własnej skórze jak to się pracuje w innych urzędach, gdzie dyrekcja nie bawi się z pracownikami tylko jak jest taka potrzeba to zwalnia. A byłym pracownikom, którzy także aktywnie wpisują komentarze, proponuje przekwalifikować się, bo jeżeli w urzędzie nie pracują to znaczy że się do tej pracy nie nadają. Pozdrawiam Panią Dyrektor i niech się Pani trzyma.

nie bądź infantylny czy infantylna włazisz po maśle wd.............. pani dyrektor wszyscy o tym wierdza i zapewne jesteś marnym referenciną ale to twój problem i musisz wiedzieć ze jak zwolnić!!!!!!!!!!! to pierwsza leci twojha pani dyrektor pozdro

nie bądź infantylny czy infantylna włazisz po maśle wd.............. pani dyrektor wszyscy o tym wierdza i zapewne jesteś marnym referenciną ale to twój problem i musisz wiedzieć ze jak zwolnić!!!!!!!!!!! to pierwsza leci twojha pani dyrektor pozdro

rozwiń
Avatar
kodakes / 27 września 2017 o 12:42
0
Akurat teraz to nie jest problem, bo warunki do zmiany pracy są rzeczywiście bardzo dobre. O ile tylko w należyty sposób do tego podejdziecie, to wszystko powinno pójść jak należy. EuroKadra wam coś mówi? Problemów z zatrudnieniem nie ma żadnych. Możliwe, że dostaniecie propozycję nawet z dnia na dzień i to na dobrych warunkach. Po prostu firmy mają poważne braki kadrowe. 
Avatar
Obserwator / 5 maja 2016 o 22:51
0

Anonim ( ~gość gościa ) anonima pogania - bez komentarza.

A tak na marginesie coś chyba na rzeczy jest, bo inaczej nie byłoby problemu. Tylko to powinno być załatwione między urzędem, a właściwą jednostką nadrzędną. Chyba tu tkwi problem, że pracodawcy nie interesują się co w ich zagrodzie, dopóki problem nie dotknie przysłowiowego dna...

PS Praca urzędów pracy to nie wyłącznie jakieś projekty unijne, ale głównie wydatkowanie środków Funduszu Pracy !!!

Avatar
Gość / 5 maja 2016 o 22:22
0
... głównego księgowego. Czyli działanie zasady jakoś to będzie ??? Czy prywaciarz zatrudnia osoby, jeżeli nie jest im wstanie wypłacić wynagrodzenia za świadczoną pracę ??? Owszem tak, bo gdy mu środków brakuje to albo zatrudnia na czarno, albo zatrudnia na umowy mając na uwadze swoje możliwości finansowe, np. zatrudnia gdy ma zlecenie ( wygrane przetargi, otrzymane fundusze unijne ). Lawirowanie na granicy jest do czasu, potem następuje na ogół postępowanie niezgodne z ogólnie przyjętymi zasadami/przepisami prawa.
Avatar
Gość / 5 maja 2016 o 22:14
0
Proszę Państwa, jakby nie zwać to jest typowe złamanie dyscypliny budżetowej. A na to ustawa finansów obliguje do jej przestrzegania zarówno dyrektora jednostki budżetowej, ale i głównego księogowe
Avatar
Gość / 5 maja 2016 o 21:55
0
I w tym miejscu należy się zastanowić czy dobrze Państwo zrobiło,że gminnych urzędów pracy jeszcze nie powołało. W dobie 10% bezrobocia co jest dla Polski sukcesem, takie twory jak urzędy "pracy"(sic)nie miały i nie maja sensu bycia. To to wszystko podobne do "Strażników Miastowych" co to umieją przejechać się służbowym autem po mieście. "A sio a sio" jak to onegdaj słynny strażak o przepraszam prezio odganiał pismaków.
Avatar
Gość / 5 maja 2016 o 18:16
0

Łatwo rzucać anonimowe obelgi, pisać maile do redakcji ze skargami i opluwać niewinne osoby. Jak z tych "pożal się Boże" pracowników tacy kozacy to niech te zarzuty i pretensje wypowiedzą dyrektorce w twarz ale do tego trzeba mieć j.... Ręczę, że dziś od rana z Judaszowym uśmiechem kłaniali się i pozdrawiali Panią dyrektor. Nie znam kobiety ale niech nie ulega tej wariacji.

Avatar
Gość / 5 maja 2016 o 10:58
0

"Nie było możliwości, żeby z nich sfinansować zatrudnienie któregoś ze "starych" pracowników." -Jest to kłamstwo gdyż wymogiem koniecznym była wcześniejsza praca w urzędach pracy oraz znajomość programu komputerowego dedykowanego wyłącznie służbom zatrudnienia. Ustawka dla kogoś co już robił u was. Jak do naboru mieli stawać ludzie co robili u prywaciarzy albo są zaraz po studiach? To może było jeszcze w wymaganiach podać konieczność przynależności do PSL i że ktoś z rodziny już pracuje w urzędzie. "Gdybyśmy nie zatrudnili tej osoby to te pieniądze po prostu by przepadły." Tak przepadły by na pewno bo synekura nie dostała by grosza tylko fachowiec z wieloletnim doświadczeniem i ogromną wiedzą merytoryczną w sprawach projektów. I jak z projektem dzięki niemu aby urzędnik dostał zatrudnienie? Firma zewnętrza lepiej zorganizowała by te pieniądze od was złodziei, aby bzdurne szkolenia, katering, zasiłki dla meneli i tyle wam w głowie, przejadacie nasze fundusze. Dbacie tylko o swoje posady nie o ludzi, pracujecie opieszale tworząc sztuczne kolejki aby wykazać, że niby jesteście potrzebni. Tak naprawdę sami jesteście nieudacznikami bo nie potraficie działać w biznesie, karmicie lud kłamstwami i upokorzeniami, a karierę zbudował wam najczęściej wujaszek. Bardzo dobrze, że sprawa trafiła do prasy. Jak się źle dzieje to nie należy milczeć. Skoro są "pieniądze w ramach projektu" to dlaczego wysyła się ludzi na bezpłatne urlopy? Widocznie nie dla wszystkich i problem tkwi w dystrybucji tych środków jak ktoś podał dwoje ludzi zarabia tyle co 20. Myślę, że chętnych do pracy w tym urzędzie jest multum nawet na nie cały etat, staż czy min. płacę tylko zatrudnia się aby swoich, taka jest niestety prawda.

Żal mi ciebie człowieku, najłatwiej winą za swój nieszczęsny los obarczyć innych, nie masz pojęcia o czym piszesz. Życzę powodzenia w karierze zawodowej!

Żal mi ciebie człowieku, najłatwiej winą za swój nieszczęsny los obarczyć innych, nie masz pojęcia o czym piszesz. Życzę powodzenia w karierze zawodowej!

rozwiń
Avatar
Gość / 5 maja 2016 o 10:21
0

GWIAZDA  była taka mądra amerykańska, a tu słoma z butów.

Słoma to tobie, kmiotku, wyłazi z butów. Twój komentarz mówi sam za siebie. Nie możesz nigdzie błysnąć, gwiazdą na pewno nie jesteś i nie będziesz.

Avatar
Gość / 5 maja 2016 o 07:38
0

GWIAZDA  była taka mądra amerykańska, a tu słoma z butów.

Avatar
twoje oko / 5 maja 2016 o 07:09
0

Widzę że pracownicy nie mają co robić tylko do gazet piszą i bezmyślne komentarze wpisują. Pani Dyrektor proponuję Pani wymienić kadrę pracowniczą i doskonale Pani wie o kogo chodzi. Najbardziej nie pokorni powinni sprawdzić na własnej skórze jak to się pracuje w innych urzędach, gdzie dyrekcja nie bawi się z pracownikami tylko jak jest taka potrzeba to zwalnia. A byłym pracownikom, którzy także aktywnie wpisują komentarze, proponuje przekwalifikować się, bo jeżeli w urzędzie nie pracują to znaczy że się do tej pracy nie nadają. Pozdrawiam Panią Dyrektor i niech się Pani trzyma.

nie bądź infantylny czy infantylna włazisz po maśle wd.............. pani dyrektor wszyscy o tym wierdza i zapewne jesteś marnym referenciną ale to twój problem i musisz wiedzieć ze jak zwolnić!!!!!!!!!!! to pierwsza leci twojha pani dyrektor pozdro

nie bądź infantylny czy infantylna włazisz po maśle wd.............. pani dyrektor wszyscy o tym wierdza i zapewne jesteś marnym referenciną ale to twój problem i musisz wiedzieć ze jak zwolnić!!!!!!!!!!! to pierwsza leci twojha pani dyrektor pozdro

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 82 15

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 24 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 3

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!