Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 października 2018 r.
12:15

Prezydent Lublina zakazał Marszu Równości oraz kontrmanifestacji. Jest odpowiedź organizatora

Autor: Zdjęcie autora drs
8267 163 A A

Jest zakaz organizacji sobotniego Marszu Równości oraz odbywającej się obok kontrmanifestacji. Prezydent zabronił obu tych zgromadzeń, bo uznał, że ich przeprowadzenie może zagrażać bezpieczeństwu ludzi. Ich organizatorzy mają teraz dobę na odwołanie się do sądu. Prezydent zawiadomił też policję o pojawiających się w internecie groźbach pod adresem osób wybierających się na marsz. O przyczynienie się „do eskalacji emocji” oskarża wojewodę

Aktualizacja artykułu: 10 października 2018 r. 7:44
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Prezydent uznał, że planowany Marsz Równości oraz kontrmanifestacja podpadają pod przepis pozwalający zakazać demonstracji, jeśli „może zagrażać życiu lub zdrowiu ludzi albo mieniu w znacznych rozmiarach”.

O opinię w tej sprawie poprosił wcześniej policję, której komendant miejski odpowiedział, że obecność w jednym czasie i miejscu ludzi „o przeciwstawnych poglądach” może „doprowadzić do konfliktu i być jednocześnie zagrożeniem”, ale policja „jest w stanie pełnej gotowości”. W piśmie komendanta nie było sugestii, by zakazać marszu, jest za to sugestia, by prezydent wysłał na manifestację swojego przedstawiciela, który będzie mógł rozwiązać zgromadzenie, jeśli sytuacja zacznie być groźna.

Dziś prezydent wydał decyzję zakazującą sobotniego Marszu Równości mającego się zacząć o godzinie 13 na pl. Zamkowym oraz kontrmanifestacji planowanej tuż obok.

– Jak wynika z przekazanych informacji bardzo prawdopodobny jest przyjazd do Lublina dużej grupy osób mających na celu zakłócenie zgromadzenia - stwierdza prezydent w uzasadnieniu decyzji. - Informacje o realnym zagrożeniu dla życia lub zdrowia ludzi albo mienia w znacznych rozmiarach pochodzą od organów państwowych, które ustawowo są zobligowane do dbania o bezpieczeństwo i porządek - dodaje Żuk. W uzasadnieniu decyzji wskazuje na jeszcze jeden fakt: - Wezwania do działań, w tym noszących znamiona czynów zabronionych ukazały się w przekazach internetowych .

- Stanąłem przed trudną decyzją - oświadczył na konferencji prasowej prezydent Krzysztof Żuk. - Nie opowiadam się za żadną ze stron – zastrzega Żuk. Podkreśla, że musi mieć na względzie bezpieczeństwo mieszkańców, a w internecie pojawiły się groźby pod adresem uczestników Marszu Równości, w tym groźba pozbawienia życia. - Wpis ten został opatrzony zdjęciem pieca kremacyjnego pochodzącego z obozu koncentracyjnego - dodaje prezydent.

– Służby miejskie dokonały oceny sytuacji, czego efektem jest zgłoszenie do policji o podejrzenia przestępstwa przez pseudokibiców, którzy stosując mowę nienawiści nawołują do udziału w kontrmanifestacji i ataku na uczestników marszu. Nawoływanie do takich czynów i działań, w tym przemocy, może wskazywać na uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa ściganego z urzędu - podkreśla Żuk.

– Do eskalacji emocji przyczyniły się także zachowania wojewody lubelskiego, który zapominając najwyraźniej, że jest urzędnikiem państwowym reprezentującym Rząd Polski wypowiadał się jak polityk w sposób, który może stanowić przejaw mowy nienawiści – stwierdza prezydent w swym oświadczeniu.

Prezydent dodaje, że na najbliższą sobotę zaplanowano również Falkon, czyli konwent fantastyki, w którym może wziąć udział nawet 10 tys. osób. Organizatorzy obu tych zgromadzeń mają teraz 24 godziny na odwołanie się do Sądu Okręgowego. Jeśli sąd otrzyma takie odwołanie, będzie mieć 24 godziny na jego rozpatrzenie.

Postanowienie Sądu Okręgowego będzie mogło być jeszcze zaskarżone w ciągu kolejnych 24 godzin do Sądu Apelacyjnego, który również będzie mieć dobę na wydanie ostatecznego postanowienia nie podlegającego już zaskarżeniu.

Zakazania Marszu Równości domagał się wojewoda lubelski, miejscy radni Prawa i Sprawiedliwości oraz część organizacji katolickich. Twierdzą oni, że faktycznym celem demonstracja będzie „domaganie się legalizacji sprzecznych z konstytucją jednopłciowych tzw. małżeństw” i „adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Sami organizatorzy manifestacji tłumaczą natomiast, że planują pokojowy pochód, a ich głównym postulatem jest „ochrona przed dyskryminacją i wykluczeniem”.

Co na to organizator?

- Nie zgadzamy się z decyzją prezydenta i uważamy ją za skandaliczną i bezpodstawną. Będziemy starali się udowodnić to w sądzie. Sytuacja jest bezprecedensowa – mówi Bartosz Staszewski, organizator lubelskiego Marszu Równości.

I przypomina, że ostatni raz coś takiego miało miejsce w 2005 roku, gdy ówczesny prezydent Warszawy Lech Kaczyński zakazał Parady Równości i przegrał w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu. Dodaje także, że w tym roku w całej Polsce zorganizowano już kilkanaście podobnych marszów.

- Odbyły się one bez przeszkód. To nie my stwarzamy zagrożenie dla mieszkanek i mieszkańców Lublina, tylko osoby, które chciały kontrmanifestować. Policja do tej pory doskonale dawała sobie radę, więc nie widzę powodów, dla których mielibyśmy uważać, że tym razem mogłoby być inaczej. Lublin nie jest gorszy od Wrocławia, Katowic, Szczecina czy jakiegokolwiek innego miasta, w którym doszło do marszów. Jesteśmy przekonani, że sąd przyzna nam rację i w sobotę spotkamy się w Lublinie – zapowiada Staszewski.

Na stronie wydarzenia na Facebooku przy informacji o decyzji prezydenta pojawiło się też hasło „Wszyscy jesteśmy spacerowiczami”.

Co to oznacza? – Jeśli wyczerpiemy wszystkie ścieżki prawne, to zaprosimy wszystkich zainteresowanych na wspólny spacer. Ale jeszcze jest za wcześnie, żeby mówić o szczegółach. Na razie skupiamy się na przysługujących nam możliwościach odwoławczych – dodaje organizator Marszu Równości.

Sonda: Czy zakazanie Marszu Równości to dobra decyzja prezydenta Lublina?

Liczba głosów: 6847
55.95%
Tak
39.86%
Nie
4.19%
Nie wiem

Komentarze 163

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 października 2018 o 12:27
+140
Jedyna słuszna decuzja. Sprawa nabrała wymiaru politycznego.
Avatar
Gość / 9 października 2018 o 12:29
+111
W pełni rozumiem decyzję podjętą przez prezydenta. Zdrowie mieszkańców najważniejsze.
Avatar
Zet / 9 października 2018 o 12:36
+104
Brawo Panie prezydencie ma Pan mój i mojej rodziny głosy!
Avatar
bjka. / 9 października 2018 o 12:29
+96
Moim zdaniem takie marsze są tlyko po to aby sprowokować drugą stronę. Nie mam nic przeciwko równości lgbt itp, serio. Ale po co taki marsz? Po co ta manifestacja, w jakim celu?
Avatar
Gość / 9 października 2018 o 12:19
+90
prawidłowo!!
Avatar
Gość / 9 października 2018 o 12:30
+82
Mądra decyzja!!!
Avatar
wyborca PiS / 9 października 2018 o 12:45
+72
Teraz to już napewno zagłosuję na Żuka. Naturalnym wyborem powinien być Tułajew ale niestety jestem zupełnie rozczarowany tą kandydaturą.
Avatar
Gość / 9 października 2018 o 12:28
+71
Brawo !!!! Zwyciężyła normalność!!!
Avatar
taki jeden / 9 października 2018 o 12:47
+68
Marszu Trzech Króli nie odwoła z prostej przyczyny - jako wydarzenie religijne nie podlega rygorom ustawy o zgromadzeniach - a więc nie ma uprawnień do odwoływania.
Avatar
Knb / 9 października 2018 o 12:47
+59
To głosuj na Tułajewa na pewno ci to zorhanizuje w przyszlyp roku
Avatar
olo / 12 października 2018 o 19:32
0
 zuk to dwulicowiec nikt
Avatar
Bohater roku / 12 października 2018 o 08:31
0
iwan, у мене є запит. пишеш собі в україні. не потрапите сюди Звичайно, дуже добре, що цього параду не буде.
Avatar
Gość / 11 października 2018 o 23:04
+1
Czy oni mogli by w końcu dostać porządny w***?
Avatar
Ryszard / 11 października 2018 o 21:45
0
Zwykły tchórz, jak cała PO!
Avatar
Gość / 10 października 2018 o 18:40
+1
ale wPISy :D Właściwie chyba dokonał ich jeden gościu, za kasę od PIS.
Avatar
OlenkaWagner / 10 października 2018 o 13:19
+1
A ja uważam, że ludzie powinni mieć prawo manifestować. Niezależnie od tego czy jest to Parada Równości czy marsz środowisk narodowych. Policja powinna dbać by manifestacja i kontrmanifestacja nie zetknęły się ze sobą fizycznie. Jeśli pokazują transparenty i coś pokrzyczą to nic się nie dzieje. Polityczny wydźwięk manifestacji nie ma tu znaczenia. Trochę rozumiem jednak prezydenta Lublina, który boi się, że policja nie da rady utrzymać porządku.
Avatar
Camilla / 10 października 2018 o 13:05
0
***s://***facebook.com/events/1749510298490893/?ti=cl
Avatar
Pomyślcie / 10 października 2018 o 11:47
+1
Gdybyśmy wybrali Tułajewa to przebilibyśmy Słupsk. Nasz dodatkowo ma rosyjskie korzenie...
Avatar
Okoń / 10 października 2018 o 11:25
+1
....ogólnopolskie środowiska LGBT powinny wystosować pisma do wszystkich miast partnerskich Lublina z prośbą o powstrzymanie się od jakiejkolwiek współpracy z Lublinem w ramach partnerstwa. Należy także nawiązać bliskie kontakty z organizacjami zagranicznymi celem wywierania nacisków na ich rządy, aby wzięły pod uwagę łamanie praw obywatelskich w kraju nad Wisłą... Mam dwoje kolegów w pracy o orientacji nieheteroseksualnie normatywnej i w żaden sposób nie pogodzę się z ich dyskryminowaniem.
 Do tych muzułmańskich też?
Avatar
Gość / 10 października 2018 o 08:38
+1
troll z agencją działa. Troll stał się prawicowy. Czego się nie robi dla głosów
Zobacz wszystkie komentarze 163
Trwa cisza wyborcza
Do czasu jej zakończenia zamieszczanie komentarzy mających charakter agitacyjny jest zabronione przez polskie prawo. Odpowiedzialność za opublikowaną przez siebie treść ponosi autor.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelski Intrograf inwestuje miliony w nowoczesną technologię na swoje 21. urodziny
galeria

Lubelski Intrograf inwestuje miliony w nowoczesną technologię na swoje 21. urodziny 0 0

25 mln zł w zakup najnowszych technologii zainwestował lubelski Intrograf. W ten sposób firma sama sobie zrobiła najlepszy prezent urodzinowy.

Zamość: Zaginął Dariusz Zochniak. Policja prosi o pomoc

Zamość: Zaginął Dariusz Zochniak. Policja prosi o pomoc 7 0

Zamojscy policjanci poszukują zaginionego Dariusza Zochniaka. Mężczyzna wracał z Belgii do domu, ale nie dotarł do rodziny. Po raz ostatni był widziany w miejscowości Krzywa, gmina Chojnów. Policja apeluje o pomoc w odnalezieniu mężczyzny.

Nina Malinowska & Nine Berries w Kazimierzu
27 października 2018, 20:00

Nina Malinowska & Nine Berries w Kazimierzu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 27 października o godz. 20 na Trzecim Księżycu w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1) odbędzie się koncert Niny Malinowskiej & Nine Berries.

Szymajda: Chcę, żeby ludzie długo opowiadali o tej walce

Szymajda: Chcę, żeby ludzie długo opowiadali o tej walce 2 0

W sobotę w lubelskiej hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich odbędzie się gala TFL 15 „NOXY NIGHT”. Starciem wieczoru będzie pojedynek Huberta „Małpy” Szymajdy z Robertem Maciejowskim.

Wypadek na skrzyżowaniu ul. Roztocze z al. Kraśnicką. Są utrudnienia

Wypadek na skrzyżowaniu ul. Roztocze z al. Kraśnicką. Są utrudnienia 6 2

Samochód dostawczy i osobowy zderzyły się na skrzyżowaniu ul. Roztocze z al. Kraśnicką. Jeden z kierowców trafił do szpitala. Ruch w stronę centrum odbywa się tylko lewym pasem.

Obrabował starszego mężczyznę. Miał na swoim koncie także inne przestępstwa

Obrabował starszego mężczyznę. Miał na swoim koncie także inne przestępstwa 1 3

Obrabował mężczyznę, jednak szybko trafił do aresztu. 43-latek odpowie za rozbój, ale również za inne przestępstwa - włamania i kradzież. Funkcjonariusze poszukują jego wspólnika.

Tragiczny wypadek w Indiach. Pociąg wjechał w tłum świętujący Dasarę, zginęło co najmniej 60 osób [wideo]
film

Tragiczny wypadek w Indiach. Pociąg wjechał w tłum świętujący Dasarę, zginęło co najmniej 60 osób [wideo] 1 2

Na przedmieściach indyjskiego miasta Amritsar doszło do tragicznego wypadku kolejowego. Pociąg uderzył w stojący na torach tłum, który oglądał pokaz pirotechniczny z okazji hinduistycznego święta Dasara. Wybuchy fajerwerków zagłuszyły odgłos nadjeżdżającego składu. Zginęło co najmniej 60 osób, a ponad 200 zostało rannych.

Czołowe zderzenie dwóch aut osobowych. Kierowcy w szpitalu

Czołowe zderzenie dwóch aut osobowych. Kierowcy w szpitalu 0 1

W miejscowości Sajczyce doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Obaj kierowcy trafili do szpitala z obrażeniami ciała. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego wypadku.

Lubelscy policjanci będą się szkolić razem z antyterrorystami
film

Lubelscy policjanci będą się szkolić razem z antyterrorystami 1 3

Radzenie sobie z uzbrojonym i nieprzewidywalnym napastnikiem - z takim zagrożeniem muszą poradzić sobie lubelscy policjanci, którzy wezmą udział w trzymiesięcznym szkoleniu z antyterrorystami. W zajęciach weźmie udział 90 mundurowych, którzy na co dzień mogą spotkać się z podobnymi scenariuszami.

Bal Iluzji w Cafe Baby House
26 października 2018, 17:00

Bal Iluzji w Cafe Baby House 2 1

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 26 października o godz. 17 w Cafe Baby House (ul. Willowa 42a) odbędzie się Wielki Bal Iluzji.

Krzysztof Piątek na celowniku Napoli (wideo)
film

Krzysztof Piątek na celowniku Napoli (wideo) 0 1

Krzysztof Piątek zostanie konkurentem do miejsca w ataku Napoli dla Arkadiusza Milika? Radio „Kiss Kiss Napoli” podało, że Polak jest jednym z 4 celów transferowych wicemistrza Włoch. Piątek to numer jeden na liście, na której są też Nicolo Barella, Santiago Arias i Soualiho Meite.

Nie śpi, bo ma ekspresówkę za płotem
Alarm 24

Nie śpi, bo ma ekspresówkę za płotem 64 17

Mimo protestów, nowa droga ekspresowa S12 powstała tuż obok jego domu. Teraz, kilka miesięcy po otwarciu drogi, Roman Frel z Młynek w gminie Końskowola przyznaje, że hałas jest nie do zniesienia. Nie pomagają nawet ekrany akustyczne

Małe sklepy znikają, ale z pomocą przyjeżdżają te na kołach

Małe sklepy znikają, ale z pomocą przyjeżdżają te na kołach 3 8

Ponad 4 mln Polaków ma ograniczony dostęp do codziennych zakupów spożywczych, w tym wielu mieszkańców wsi w woj. lubelskim, gdzie zamykane są małe sklepy.

Derbowa sobota w III lidze: Avia - Podlasie i Chełmianka - Stal

Derbowa sobota w III lidze: Avia - Podlasie i Chełmianka - Stal 2 1

Kolejne derby zostaną rozegrane w Świdniku. Avia zmierzy się z przedostatnim w tabeli Podlasiem (godz. 15)

Czym Lubelskie podbije Las Vegas? Te firmy pojadą do USA

Czym Lubelskie podbije Las Vegas? Te firmy pojadą do USA 8 3

Do Nevady pojadą twórcy narzędzi do szybkiej diagnostyki medycznej (Pro-Project, InThoTech), mobilnego pieca do pizzy (Spino), innowacyjnych rozwiązań dla rolnictwa (NexBio, Plantalux), aplikacji mobilnych (MintCloud,), oprogramowania i platform internetowych (Akanza, Clinic Hunter, Tipmedia) i materiałów z kompozytów węglowych (Wit-Composites).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.