Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 stycznia 2013 r.
13:49
Edytuj ten wpis

Projekt stadionu w Lublinie chcą posłać do kosza

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 39 A A
 (Fundacja Wolność i Odpowiedzialność)
(Fundacja Wolność i Odpowiedzialność)

- Roczne koszty utrzymania nowego stadionu sięgną 80 proc. kosztów Stadionu Narodowego – wyliczyła nieznana dotąd fundacja i zażądała od miasta rezygnacji z budowy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Konferencję na schodach Ratusza zwołała fundacja Wolność i Odpowiedzialność, o której dotąd było w Lublinie cicho. Jej działacze chcą, by miasto wycofało się z rozpoczętej już inwestycji przy ul. Krochmalnej. Dziennikarzom rozdali ulotki, w których zestawili lubelski stadion z kieleckim oraz ze Stadionem Narodowym.

– Budowa stadionu w Kielcach była trzy razy tańsza. Koszt rocznego utrzymania stadionu przy ul. Krochmalnej wyniesie 24 mln zł rocznie, a to tylko o 6 mln zł mniej od kosztów utrzymania Stadionu Narodowego – wylicza Olaf Wojak, szef fundacji, która podkreśla, że miasto ma ważniejsze potrzeby.

– Np. dworzec PKS, który woła o pomstę do nieba, czy estakada nad ul. Głęboką – dodaje Beata Chołuj, szefowa lubelskich struktur WiO.

Z 24 milionów złotych, o których mówią działacze fundacji aż 19 milionów złotych stadion ma "zarobić” sam na wpływach z reklam, biletów, organizacji koncertów i wynajmie pomieszczeń. 5 milionów miasto dokładałoby z pieniędzy podatników. Fundacja podkreśla z kolei, że 19-milionowe wpływy są mało realne.
Powyższe wyliczenia nie są już aktualne. Ale Ratusz nie ma nowych. – Modyfikujemy projekt tak, by stadion w jak największym stopniu na siebie zarabiał – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta.

– Wcześniej zwiększyliśmy o 700 mkw. powierzchnię na wynajem, teraz oprócz projektowanych pierwotnie czterech sky-boxów planujemy 14 dodatkowych. Ciężko powiedzieć, jaki przychód przyniosą – dodaje Krzyżanowska. Podkreśla, że jeśli stadion nie powstanie teraz, to później miastu ciężko będzie zdobyć pieniądze na jego budowę. I że połowę kosztów wynoszących ok. 140 mln zł pokrywa unijna dotacja, której później raczej nie da się uzyskać.

Ratusz wyklucza rezygnację z budowy także ze względu na 14 mln zł kary, którą musiałby zapłacić wykonawcy, firmie Budimex.

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
S Y L W E S T E R / 20 stycznia 2013 o 02:11
0
--------PANIE PREZYDENCIE, NIECH CIĘ PAN BÓG BRONI WTRZYMYWAĆ BUDOWE STADIONU !------ Otaczają Prezydenta "doradcy" Krasnegostawu , Bełżyc i Bychawy !. Lublin jako Stolica Wschodniej Polski zasłużył na Godny Lublina STADION EUROPEJSKI z międzynarodowym torem żużlowym do rozgrywania MISTRZOSTW ŚWIATA NA ŻUŻLU W LUBLINIE !. Płytę boiska można tak skonstruować aby można było urządzać Mistrzostwa Polski w Tenisie ziemnym . Stadion EUROPEJSKI byłby wykorzystany jako Plener kulturalnych Imprez i Koncertów oraz Festiwali Dzielnicowych . Przy takich atrakcjach można dopiero myśleć o wynajem sklepów czy restauracji wokół Stadionu . Warunek jest tylko JEDEN , STADION EUROPEJSKI może stanąć tylko systemem amerykańskim czyli na peryferiach miasta bliżej Obwodnicy i lotniska. NIGDY NA BAGNACH PO CUKROWNI !!!. Tam można rozbudować piękny LUNA PARK z karuzelami , fontannami, kawiarenkami wkomponowany w Park Ludowy (też na bagnie). STADION EUROPEJSKI na Sławinku , Spółdzielczości Pracy czy Felinie---blisko Obwodnicy i lotniska Świdnik. STADION EUROPEJSKI liczyłby około 40-50 tys. . Parkingi wokół Stadionu, mogą być nawet piętrowe . Zaleta Stadionu , każdą Impreze na EUROPEJSKIM Lublin by nawet nie odczuł, bez "korków" ulicznych . Największą PROMOCJĄ LUBLINA byłyby Mistrzostwa Świata na żużlu i mecze piłkarskie Reprezentacji Polski , mecze FIFA i UEFA !. oraz ewentualnie turnieje tenisa z Mistrzostwami Polski . Nie możemy słuchać "malkontentów", bo stracimy milionowe Dotacje na budowe Stadionu !. Pamiętając, że Dotacje na budowe Stadionu, mogą być zużyte TYLKO NA BUDOWE STADIONU , inaczej może być DOTACJA ...odebrana !. Myślcie o czym piszecie !. Żadnych przedszkoli, żłobków czy eskapad za te Dotacje budować NIE WOLNO !. JEŻELI STRACIMY DOTACJE NA BUDOWE STADIONU TO , BĘDZIEMY NAJGŁUPSZYM MIASTEM W EUROPIE !. Czy taka "promocja" Mieszkańcom Lublina Się PODOBA ?... Ps. Jeżeliby nawet należało z budżetu miasta wysupłać na utrzymanie to chociaż NIECH TO BĘDZIE STADION GODNY LUBLINA I LUBELSZCZYZNY !. LUBELSKI KLUB ŻUŻLOWY "LUBELSKI WĘG IEL" będzie godnie użytkował tor żużlowy z optymistycznym programem Ekstraklasy żużla w Lublinie i Organizacji Europejskich Turniei żużlowych w Lublinie . UTRZYMAMY TEN GODNY STADION ! .
--------PANIE PREZYDENCIE, NIECH CIĘ PAN BÓG BRONI WTRZYMYWAĆ BUDOWE STADIONU !------ Otaczają Prezydenta "doradcy" Krasnegostawu , Bełżyc i Bychawy !. Lublin jako Stolica Wschodniej Polski zasłużył na Godny Lublina STADION EUROPEJSKI z międzynarodowym torem żużlowym do rozgrywania MISTRZOSTW ŚWIATA NA ŻUŻLU W LUBLINIE !. Płytę boiska można tak skonstruować aby można było urządzać Mistrzostwa Polski w Tenisie ziemnym . Stadion EUROPEJSKI byłby wykorzystany jako Plener kulturalnych Imprez i Koncertów oraz ... rozwiń
Avatar
scaean heyesd / 19 stycznia 2013 o 17:48
0
[quote name='JA' timestamp='1358343846' post='721311']
Olaf Wojak...hehehe nie jestem jakimś fanatykiem tego stadionu ale twoje wyliczenia są chore... większa część da UE na budowę i te 5 baniek z miast spoko wystarczy na zarządzanie. dodatkowe dochody tylko poprawią sytuację... 19 baniek... człowiek spadł z krzesla na głowę
[/quote]
dodatkowe dochody - dobre !
wszystkie polskie miasta, w których wybudowano stadiony na euro muszą dopłacać
wrocław - 6 mln złotych na bieżące opłaty tylko, a utrzymanie w ciągu roku od 10 do 30 milionów. cieszysz się ?
[quote name='JA' timestamp='1358343846' post='721311']
Olaf Wojak...hehehe nie jestem jakimś fanatykiem tego stadionu ale twoje wyliczenia są chore... większa część da UE na budowę i te 5 baniek z miast spoko wystarczy na zarządzanie. dodatkowe dochody tylko poprawią sytuację... 19 baniek... człowiek spadł z krzesla na głowę
[/quote]
dodatkowe dochody - dobre !
wszystkie polskie miasta, w których wybudowano stadiony na euro muszą dopłacać
wrocław - 6 mln złotych na bieżące opłaty ... rozwiń
Avatar
dario / 19 stycznia 2013 o 00:38
0
moim zdaniem 140 mln trzeba przekazać fundacji wolność ,bo to mądrzy ludzie przecie hehehehe
Avatar
Janek / 17 stycznia 2013 o 10:27
0
[quote name='Ja' timestamp='1358359828' post='721420']
Po co komu Stadion w Lublinie. Można odnowić to co jest na przeciwko MOSIRU i starczy! A nie znowu marnować nasze pieniądze! Zapytajcie się ludzi na ulicach czy im to potrzebne!!!
[/quote]
A gdzie ci ludzie, którzy przyjadą na takie odnowione coś co jest na przeciwko MOSIRU będą zostawiać sanochody?
Ja tam sie nie zgadzam aby banda połgówków rozjeżdzala moje (jako mieszkańca tego miasta) trawniki)i żądam usunięcia tego starego obiektu.
Powiniem byc nowy stadion z odpowiednim zapleczem, miejscami parkingowymi i sprawnym dojazdem podłączonym do Trasy Zielonej.
Panie Żuk niech Pan robi swoje i nie przejmuje sie głosami zawistnych.
[quote name='Ja' timestamp='1358359828' post='721420']
Po co komu Stadion w Lublinie. Można odnowić to co jest na przeciwko MOSIRU i starczy! A nie znowu marnować nasze pieniądze! Zapytajcie się ludzi na ulicach czy im to potrzebne!!!
[/quote]
A gdzie ci ludzie, którzy przyjadą na takie odnowione coś co jest na przeciwko MOSIRU będą zostawiać sanochody?
Ja tam sie nie zgadzam aby banda połgówków rozjeżdzala moje (jako mieszkańca tego miasta) trawniki)i żądam usunięcia tego s... rozwiń
Avatar
ToBi / 17 stycznia 2013 o 09:05
0
[quote name='krzoy' timestamp='1358349364' post='721347']
do ToBi" Jesteś za głupi żeby tak proste rachunki pojąć!
[/quote]

Dzięki że mnie uświadomiłeś Ależ z Ciebie dobry, mądry i rozgarnięty lubelak Teraz tylko czekam aż wytłumaczysz mi te rachunki.
Avatar
lolek / 17 stycznia 2013 o 08:21
0
[quote name='Pamiętliwy' timestamp='1358343591' post='721309']
Akurat trafiłeś jak kulą w płot, czepiając się Pruszkowskiego. On za kasę z UE zrobił Al. Spółdzielczości Pracy, ulice Starego Miasta i Środmieścia, dwa wiadukty, tablice informacyjne z planami miasta itd. Zostawił całkiem funkcjonalny projekt modernizacji stadionu przy Zygmuntowskich (5 razy tańszy , choć tylko trochę mniejszy) dla żużla i piłki. Jak potrafisz podać nietrafioną inwestycję finansowaną z UE za Pruszkowskiego to będę zainteresowany poszerzeniem swej wiedzy o Lublinie przełomu tysiącleci ;-)
[/quote]

Taką nie trafioną inwestycją jest na pewno hala na Globusie która minimalnie nie spełnia wymogów aby odbywały się tam wszystkie rozgrywki.
[quote name='Pamiętliwy' timestamp='1358343591' post='721309']
Akurat trafiłeś jak kulą w płot, czepiając się Pruszkowskiego. On za kasę z UE zrobił Al. Spółdzielczości Pracy, ulice Starego Miasta i Środmieścia, dwa wiadukty, tablice informacyjne z planami miasta itd. Zostawił całkiem funkcjonalny projekt modernizacji stadionu przy Zygmuntowskich (5 razy tańszy , choć tylko trochę mniejszy) dla żużla i piłki. Jak potrafisz podać nietrafioną inwestycję finansowaną z UE za Pruszkowskiego to będę zainteresowany po... rozwiń
Avatar
Tadeusz / 17 stycznia 2013 o 00:15
0
Przyjechaly 3 fajtlapy z warszawy i najpierw zaczeli od tego ze z lotniska lataj 3 samoloty tygodniowo (czyli ze jest marnowaniem pieniedzy) a tak naprawde lata ok. 20 Jezeli chodzi o stadion to nie bylo zadnych konkretnych wyliczen i zadnych konkretnych liczb tylko wyssane z palca niuanse. Watpie zeby wydali kilka tysiecy i zatrudnili powazna firme zeby dokonala tych szacunkow Jak widac latwiej sie zrzucic we trojke na benzyne, pojechac do innego miasta i szukac sensacji. Na stronie internetowej telewizji lublin mozna ich zobaczyc na zywo, jakby ktos chcial zobaczyc tych "turystow".
Przyjechaly 3 fajtlapy z warszawy i najpierw zaczeli od tego ze z lotniska lataj 3 samoloty tygodniowo (czyli ze jest marnowaniem pieniedzy) a tak naprawde lata ok. 20 Jezeli chodzi o stadion to nie bylo zadnych konkretnych wyliczen i zadnych konkretnych liczb tylko wyssane z palca niuanse. Watpie zeby wydali kilka tysiecy i zatrudnili powazna firme zeby dokonala tych szacunkow Jak widac latwiej sie zrzucic we trojke na benzyne, pojechac do innego miasta i szukac sensacji. Na stronie internetowej telewizji lublin mozna ich zobaczyc na zywo,... rozwiń
Avatar
zenek / 16 stycznia 2013 o 23:16
0
zPanie Żuk budować a nie słuchać obszcymurków co to jest ten Olaf Wojak minister finansów a może go koń kopnol w czółko po gonitwie
Avatar
Ja / 16 stycznia 2013 o 19:10
0
Po co komu Stadion w Lublinie. Można odnowić to co jest na przeciwko MOSIRU i starczy! A nie znowu marnować nasze pieniądze! Zapytajcie się ludzi na ulicach czy im to potrzebne!!!
Avatar
judasz / 16 stycznia 2013 o 18:38
0
dlaczego na stronie nie ma sondy co do słuszności powstania stadionu?
moim zdaniem będzie on marnowaniem cennych pieniędzy!
za kasę która będzie wydawana na jego utrzymanie można by wyremontować
CO ROKU kilka ULIC
Avatar
S Y L W E S T E R / 20 stycznia 2013 o 02:11
0
--------PANIE PREZYDENCIE, NIECH CIĘ PAN BÓG BRONI WTRZYMYWAĆ BUDOWE STADIONU !------ Otaczają Prezydenta "doradcy" Krasnegostawu , Bełżyc i Bychawy !. Lublin jako Stolica Wschodniej Polski zasłużył na Godny Lublina STADION EUROPEJSKI z międzynarodowym torem żużlowym do rozgrywania MISTRZOSTW ŚWIATA NA ŻUŻLU W LUBLINIE !. Płytę boiska można tak skonstruować aby można było urządzać Mistrzostwa Polski w Tenisie ziemnym . Stadion EUROPEJSKI byłby wykorzystany jako Plener kulturalnych Imprez i Koncertów oraz Festiwali Dzielnicowych . Przy takich atrakcjach można dopiero myśleć o wynajem sklepów czy restauracji wokół Stadionu . Warunek jest tylko JEDEN , STADION EUROPEJSKI może stanąć tylko systemem amerykańskim czyli na peryferiach miasta bliżej Obwodnicy i lotniska. NIGDY NA BAGNACH PO CUKROWNI !!!. Tam można rozbudować piękny LUNA PARK z karuzelami , fontannami, kawiarenkami wkomponowany w Park Ludowy (też na bagnie). STADION EUROPEJSKI na Sławinku , Spółdzielczości Pracy czy Felinie---blisko Obwodnicy i lotniska Świdnik. STADION EUROPEJSKI liczyłby około 40-50 tys. . Parkingi wokół Stadionu, mogą być nawet piętrowe . Zaleta Stadionu , każdą Impreze na EUROPEJSKIM Lublin by nawet nie odczuł, bez "korków" ulicznych . Największą PROMOCJĄ LUBLINA byłyby Mistrzostwa Świata na żużlu i mecze piłkarskie Reprezentacji Polski , mecze FIFA i UEFA !. oraz ewentualnie turnieje tenisa z Mistrzostwami Polski . Nie możemy słuchać "malkontentów", bo stracimy milionowe Dotacje na budowe Stadionu !. Pamiętając, że Dotacje na budowe Stadionu, mogą być zużyte TYLKO NA BUDOWE STADIONU , inaczej może być DOTACJA ...odebrana !. Myślcie o czym piszecie !. Żadnych przedszkoli, żłobków czy eskapad za te Dotacje budować NIE WOLNO !. JEŻELI STRACIMY DOTACJE NA BUDOWE STADIONU TO , BĘDZIEMY NAJGŁUPSZYM MIASTEM W EUROPIE !. Czy taka "promocja" Mieszkańcom Lublina Się PODOBA ?... Ps. Jeżeliby nawet należało z budżetu miasta wysupłać na utrzymanie to chociaż NIECH TO BĘDZIE STADION GODNY LUBLINA I LUBELSZCZYZNY !. LUBELSKI KLUB ŻUŻLOWY "LUBELSKI WĘG IEL" będzie godnie użytkował tor żużlowy z optymistycznym programem Ekstraklasy żużla w Lublinie i Organizacji Europejskich Turniei żużlowych w Lublinie . UTRZYMAMY TEN GODNY STADION ! .
--------PANIE PREZYDENCIE, NIECH CIĘ PAN BÓG BRONI WTRZYMYWAĆ BUDOWE STADIONU !------ Otaczają Prezydenta "doradcy" Krasnegostawu , Bełżyc i Bychawy !. Lublin jako Stolica Wschodniej Polski zasłużył na Godny Lublina STADION EUROPEJSKI z międzynarodowym torem żużlowym do rozgrywania MISTRZOSTW ŚWIATA NA ŻUŻLU W LUBLINIE !. Płytę boiska można tak skonstruować aby można było urządzać Mistrzostwa Polski w Tenisie ziemnym . Stadion EUROPEJSKI byłby wykorzystany jako Plener kulturalnych Imprez i Koncertów oraz ... rozwiń
Avatar
scaean heyesd / 19 stycznia 2013 o 17:48
0
[quote name='JA' timestamp='1358343846' post='721311']
Olaf Wojak...hehehe nie jestem jakimś fanatykiem tego stadionu ale twoje wyliczenia są chore... większa część da UE na budowę i te 5 baniek z miast spoko wystarczy na zarządzanie. dodatkowe dochody tylko poprawią sytuację... 19 baniek... człowiek spadł z krzesla na głowę
[/quote]
dodatkowe dochody - dobre !
wszystkie polskie miasta, w których wybudowano stadiony na euro muszą dopłacać
wrocław - 6 mln złotych na bieżące opłaty tylko, a utrzymanie w ciągu roku od 10 do 30 milionów. cieszysz się ?
[quote name='JA' timestamp='1358343846' post='721311']
Olaf Wojak...hehehe nie jestem jakimś fanatykiem tego stadionu ale twoje wyliczenia są chore... większa część da UE na budowę i te 5 baniek z miast spoko wystarczy na zarządzanie. dodatkowe dochody tylko poprawią sytuację... 19 baniek... człowiek spadł z krzesla na głowę
[/quote]
dodatkowe dochody - dobre !
wszystkie polskie miasta, w których wybudowano stadiony na euro muszą dopłacać
wrocław - 6 mln złotych na bieżące opłaty ... rozwiń
Avatar
dario / 19 stycznia 2013 o 00:38
0
moim zdaniem 140 mln trzeba przekazać fundacji wolność ,bo to mądrzy ludzie przecie hehehehe
Avatar
Janek / 17 stycznia 2013 o 10:27
0
[quote name='Ja' timestamp='1358359828' post='721420']
Po co komu Stadion w Lublinie. Można odnowić to co jest na przeciwko MOSIRU i starczy! A nie znowu marnować nasze pieniądze! Zapytajcie się ludzi na ulicach czy im to potrzebne!!!
[/quote]
A gdzie ci ludzie, którzy przyjadą na takie odnowione coś co jest na przeciwko MOSIRU będą zostawiać sanochody?
Ja tam sie nie zgadzam aby banda połgówków rozjeżdzala moje (jako mieszkańca tego miasta) trawniki)i żądam usunięcia tego starego obiektu.
Powiniem byc nowy stadion z odpowiednim zapleczem, miejscami parkingowymi i sprawnym dojazdem podłączonym do Trasy Zielonej.
Panie Żuk niech Pan robi swoje i nie przejmuje sie głosami zawistnych.
[quote name='Ja' timestamp='1358359828' post='721420']
Po co komu Stadion w Lublinie. Można odnowić to co jest na przeciwko MOSIRU i starczy! A nie znowu marnować nasze pieniądze! Zapytajcie się ludzi na ulicach czy im to potrzebne!!!
[/quote]
A gdzie ci ludzie, którzy przyjadą na takie odnowione coś co jest na przeciwko MOSIRU będą zostawiać sanochody?
Ja tam sie nie zgadzam aby banda połgówków rozjeżdzala moje (jako mieszkańca tego miasta) trawniki)i żądam usunięcia tego s... rozwiń
Avatar
ToBi / 17 stycznia 2013 o 09:05
0
[quote name='krzoy' timestamp='1358349364' post='721347']
do ToBi" Jesteś za głupi żeby tak proste rachunki pojąć!
[/quote]

Dzięki że mnie uświadomiłeś Ależ z Ciebie dobry, mądry i rozgarnięty lubelak Teraz tylko czekam aż wytłumaczysz mi te rachunki.
Avatar
lolek / 17 stycznia 2013 o 08:21
0
[quote name='Pamiętliwy' timestamp='1358343591' post='721309']
Akurat trafiłeś jak kulą w płot, czepiając się Pruszkowskiego. On za kasę z UE zrobił Al. Spółdzielczości Pracy, ulice Starego Miasta i Środmieścia, dwa wiadukty, tablice informacyjne z planami miasta itd. Zostawił całkiem funkcjonalny projekt modernizacji stadionu przy Zygmuntowskich (5 razy tańszy , choć tylko trochę mniejszy) dla żużla i piłki. Jak potrafisz podać nietrafioną inwestycję finansowaną z UE za Pruszkowskiego to będę zainteresowany poszerzeniem swej wiedzy o Lublinie przełomu tysiącleci ;-)
[/quote]

Taką nie trafioną inwestycją jest na pewno hala na Globusie która minimalnie nie spełnia wymogów aby odbywały się tam wszystkie rozgrywki.
[quote name='Pamiętliwy' timestamp='1358343591' post='721309']
Akurat trafiłeś jak kulą w płot, czepiając się Pruszkowskiego. On za kasę z UE zrobił Al. Spółdzielczości Pracy, ulice Starego Miasta i Środmieścia, dwa wiadukty, tablice informacyjne z planami miasta itd. Zostawił całkiem funkcjonalny projekt modernizacji stadionu przy Zygmuntowskich (5 razy tańszy , choć tylko trochę mniejszy) dla żużla i piłki. Jak potrafisz podać nietrafioną inwestycję finansowaną z UE za Pruszkowskiego to będę zainteresowany po... rozwiń
Avatar
Tadeusz / 17 stycznia 2013 o 00:15
0
Przyjechaly 3 fajtlapy z warszawy i najpierw zaczeli od tego ze z lotniska lataj 3 samoloty tygodniowo (czyli ze jest marnowaniem pieniedzy) a tak naprawde lata ok. 20 Jezeli chodzi o stadion to nie bylo zadnych konkretnych wyliczen i zadnych konkretnych liczb tylko wyssane z palca niuanse. Watpie zeby wydali kilka tysiecy i zatrudnili powazna firme zeby dokonala tych szacunkow Jak widac latwiej sie zrzucic we trojke na benzyne, pojechac do innego miasta i szukac sensacji. Na stronie internetowej telewizji lublin mozna ich zobaczyc na zywo, jakby ktos chcial zobaczyc tych "turystow".
Przyjechaly 3 fajtlapy z warszawy i najpierw zaczeli od tego ze z lotniska lataj 3 samoloty tygodniowo (czyli ze jest marnowaniem pieniedzy) a tak naprawde lata ok. 20 Jezeli chodzi o stadion to nie bylo zadnych konkretnych wyliczen i zadnych konkretnych liczb tylko wyssane z palca niuanse. Watpie zeby wydali kilka tysiecy i zatrudnili powazna firme zeby dokonala tych szacunkow Jak widac latwiej sie zrzucic we trojke na benzyne, pojechac do innego miasta i szukac sensacji. Na stronie internetowej telewizji lublin mozna ich zobaczyc na zywo,... rozwiń
Avatar
zenek / 16 stycznia 2013 o 23:16
0
zPanie Żuk budować a nie słuchać obszcymurków co to jest ten Olaf Wojak minister finansów a może go koń kopnol w czółko po gonitwie
Avatar
Ja / 16 stycznia 2013 o 19:10
0
Po co komu Stadion w Lublinie. Można odnowić to co jest na przeciwko MOSIRU i starczy! A nie znowu marnować nasze pieniądze! Zapytajcie się ludzi na ulicach czy im to potrzebne!!!
Avatar
judasz / 16 stycznia 2013 o 18:38
0
dlaczego na stronie nie ma sondy co do słuszności powstania stadionu?
moim zdaniem będzie on marnowaniem cennych pieniędzy!
za kasę która będzie wydawana na jego utrzymanie można by wyremontować
CO ROKU kilka ULIC
Zobacz wszystkie komentarze 39

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce. Są wiaty, będzie biurowiec
Tylko u nas

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce. Są wiaty, będzie biurowiec 0 0

Na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego ma powstać Centrum Obsługi Rolnictwa. – Chcemy sprowadzić do Elizówki jak najwięcej instytucji związanych z rolnictwem – zapowiada prezes największej rolno-spożywczej giełdy w regionie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 20 10

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 14 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 5

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 3

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 499 45

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 18 10

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 9

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 1

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!