Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 grudnia 2007 r.
18:21
Edytuj ten wpis

Przewodniczący zostaje - komentarze po głosowaniu (wideo)

0 6 A A

Andrzej Pruszkowski (PiS) nadal jest przewodniczącym sejmiku. PO i PSL nie udało się go dzisiaj odwołać. Zabrakło jednego głosu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Arkadiusz Bratkowski - szef klubu PSL w sejmiku

Każda porażka daje moment rozczarowania. To tylko pierwsze głosowanie. Następne będą bardziej skuteczne i dadzą zdrową koalicję odpowiedzialną za województwo lubelskie. Myślę, że będą następne trzeba odwołać przewodniczącego, a później zmienić zarząd województwa. Mamy wstępne porozumienie, że w województwie lubelskim powinno rządzić wspólnie PO i PSL. Teraz trzeba negocjować z pozostałymi partnerami.

Włodzimierz Karpiński - poseł PO

Zachowanie PiS w Radzie Miasta i w sejmiku spowodowało, że radni PO poparli wniosek o dowołanie Pruszkowskiego. PiS nie postąpił fair ogłaszając, że nie poprze projektu prezydenta Lublina, nie postąpił też fair nie poddając na poprzednim sejmiku pod głosowanie wniosku o powołanie Marka Lasińskiego na członka zarządu. Jest koalicja PO-PiS, ale trzeba poważnie porozmawiać o postulatach PSL w związku z nasza dobrą współpracą w Warszawie, europarlamencie i 13 sejmikach poza Lubelszczyzną.

Krzysztof Michałkiewicz - poseł PiS

Obecna koalicja dobrze służy województwu. Tworzą je partie, które nie mają bagażu ośmiu lat przepychanek w Urzędzie Marszałkowskim. Radni zagłosowali zgodnie z sumieniem. Zostały dzisiaj wypełnione oba zapisy z umowy koalicyjnej: przewodniczący jest z rekomendacji PiS a zarząd województwa został uzupełniony o przedstawiciela PO radnego Marka Flasińskiego.
not. rp
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tom / 12 grudnia 2007 r. o 23:39
obiektywny napisał:
Popieram! Panie Bratkowski (Wojtas, Łopata etc.)! Wyborcy już wam pokazali miejsce w szeregu! Swoje 5 minut mieliście i co z tego wynikło - widziała cała Polska. Zmarnowaliście wiele szans, nadziei i miliony powierzonych wam pieniędzy - naszych pieniędzy! Teraz znów mieszacie, psujecie, bo chcecie - na przekór społeczeństwu, które ma was dość - uprawiać swoją "politykę" a więc dorwać się do władzy, urzędów, stołków, bo tylko to, a nie dobro Lubelszczyzny was interesuje!

Zobaczysz za rok, najdalej dwa, że pieniądze to marnuje obecny zarząd popis. Wspomnisz te słowa. To za tego zarządu przyjętyo około 200 osób i ciągle nowe ogłoszenia, utworzono kilkanaście a może i kilkadziesiąt nowych stanowisk kierowniczych. To wszystko dla dobra lubelszczyzny. Teraz to nowa jakość, tanie państwo.

Zobaczysz za rok, najdalej dwa, że pieniądze to marnuje obecny zarząd popis. Wspomnisz te słowa. To za tego zarządu przyjętyo około 200 osób i ciągle nowe ogłoszenia, utworzono kilkanaście a może i kilkadziesiąt nowych stanowisk kierowniczych. To wszystko dla dobra lubelszczyzny. Teraz to nowa jakość, tanie państwo. rozwiń
Avatar
burak / 12 grudnia 2007 r. o 20:37
jack napisał:
Precz z PSL z władzy regionem!! Nie dopuście aby nigdy więcej żaden burak z PSL nie rządził naszym województwem!!! Dziś radni wreszcie pomyśleli jak prawdziwi patrioci lokalni. Brawo!!!
Avatar
tom / 12 grudnia 2007 r. o 19:45
Poczekamy zobaczymy. Długo nie będziemy czekać jak marszałek popełni jakąś gafę. A PSL-owi odradzam wchodzenie w tej chwili do koalicji, jest tyle spraw zabagnionych to niech POPiS odpowiada do końca.
Avatar
obiektywny / 12 grudnia 2007 r. o 19:43
Popieram! Panie Bratkowski (Wojtas, Łopata etc.)! Wyborcy już wam pokazali miejsce w szeregu! Swoje 5 minut mieliście i co z tego wynikło - widziała cała Polska. Zmarnowaliście wiele szans, nadziei i miliony powierzonych wam pieniędzy - naszych pieniędzy! Teraz znów mieszacie, psujecie, bo chcecie - na przekór społeczeństwu, które ma was dość - uprawiać swoją "politykę" a więc dorwać się do władzy, urzędów, stołków, bo tylko to, a nie dobro Lubelszczyzny was interesuje!
Avatar
jack / 12 grudnia 2007 r. o 19:16
Precz z PSL z władzy regionem!! Nie dopuście aby nigdy więcej żaden burak z PSL nie rządził naszym województwem!!! Dziś radni wreszcie pomyśleli jak prawdziwi patrioci lokalni. Brawo!!!
Avatar
jaś / 12 grudnia 2007 r. o 18:55
oszczędzić nasze województwo i nie dać władzy PSL bo to będzie tragiczne
Avatar
tom / 12 grudnia 2007 r. o 23:39
obiektywny napisał:
Popieram! Panie Bratkowski (Wojtas, Łopata etc.)! Wyborcy już wam pokazali miejsce w szeregu! Swoje 5 minut mieliście i co z tego wynikło - widziała cała Polska. Zmarnowaliście wiele szans, nadziei i miliony powierzonych wam pieniędzy - naszych pieniędzy! Teraz znów mieszacie, psujecie, bo chcecie - na przekór społeczeństwu, które ma was dość - uprawiać swoją "politykę" a więc dorwać się do władzy, urzędów, stołków, bo tylko to, a nie dobro Lubelszczyzny was interesuje!

Zobaczysz za rok, najdalej dwa, że pieniądze to marnuje obecny zarząd popis. Wspomnisz te słowa. To za tego zarządu przyjętyo około 200 osób i ciągle nowe ogłoszenia, utworzono kilkanaście a może i kilkadziesiąt nowych stanowisk kierowniczych. To wszystko dla dobra lubelszczyzny. Teraz to nowa jakość, tanie państwo.

Zobaczysz za rok, najdalej dwa, że pieniądze to marnuje obecny zarząd popis. Wspomnisz te słowa. To za tego zarządu przyjętyo około 200 osób i ciągle nowe ogłoszenia, utworzono kilkanaście a może i kilkadziesiąt nowych stanowisk kierowniczych. To wszystko dla dobra lubelszczyzny. Teraz to nowa jakość, tanie państwo. rozwiń
Avatar
burak / 12 grudnia 2007 r. o 20:37
jack napisał:
Precz z PSL z władzy regionem!! Nie dopuście aby nigdy więcej żaden burak z PSL nie rządził naszym województwem!!! Dziś radni wreszcie pomyśleli jak prawdziwi patrioci lokalni. Brawo!!!
Avatar
tom / 12 grudnia 2007 r. o 19:45
Poczekamy zobaczymy. Długo nie będziemy czekać jak marszałek popełni jakąś gafę. A PSL-owi odradzam wchodzenie w tej chwili do koalicji, jest tyle spraw zabagnionych to niech POPiS odpowiada do końca.
Avatar
obiektywny / 12 grudnia 2007 r. o 19:43
Popieram! Panie Bratkowski (Wojtas, Łopata etc.)! Wyborcy już wam pokazali miejsce w szeregu! Swoje 5 minut mieliście i co z tego wynikło - widziała cała Polska. Zmarnowaliście wiele szans, nadziei i miliony powierzonych wam pieniędzy - naszych pieniędzy! Teraz znów mieszacie, psujecie, bo chcecie - na przekór społeczeństwu, które ma was dość - uprawiać swoją "politykę" a więc dorwać się do władzy, urzędów, stołków, bo tylko to, a nie dobro Lubelszczyzny was interesuje!
Avatar
jack / 12 grudnia 2007 r. o 19:16
Precz z PSL z władzy regionem!! Nie dopuście aby nigdy więcej żaden burak z PSL nie rządził naszym województwem!!! Dziś radni wreszcie pomyśleli jak prawdziwi patrioci lokalni. Brawo!!!
Avatar
jaś / 12 grudnia 2007 r. o 18:55
oszczędzić nasze województwo i nie dać władzy PSL bo to będzie tragiczne
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 30 listopada 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 30 listopada 2022 r.

Mundial 2022: Walia – Anglia 0:3, USA lepsze od Iranu

Mundial 2022: Walia – Anglia 0:3, USA lepsze od Iranu

Ostatnie mecze w grupie B zakończyły się bez niespodzianki. Dalej grają Anglia i USA. Pierwsza z ekip bez większych problemów ograła Walię 3:0. Drugie spotkanie pomiędzy Amerykanami i Iranem zakończyło się wynikiem 1:0, a „złotego” gola zdobył Christian Pulisić.

Zmiana warty u lubelskich terytorialsów
zdjęcia
galeria

Zmiana warty u lubelskich terytorialsów

Po ponad sześciu latach płk Tadeusz Nastarowicz pożegnał się z funkcją dowódcy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Od 1 grudnia będzie dowodził słynną 21. Brygadą Strzelców Podhalańskich.

Nagrody gospodarcze Lublina przyznane. W tym roku ukłony za pomoc uchodźcom z Ukrainy. Zdjęcia
Zdjęcia
galeria

Nagrody gospodarcze Lublina przyznane. W tym roku ukłony za pomoc uchodźcom z Ukrainy. Zdjęcia

Poznaliśmy tegorocznych laureatów Nagród Gospodarczych Prezydenta Miasta Lublin, które rozdano już po raz czternasty.

Brat wicepremiera wejdzie do Sejmu. Leszek Kowalczyk przyjmie mandat posła

Brat wicepremiera wejdzie do Sejmu. Leszek Kowalczyk przyjmie mandat posła

Leszek Kowalczyk z Prawa i Sprawiedliwości zostanie nowym posłem z województwa lubelskiego. Dotychczasowy radny sejmiku województwa ślubowanie złoży podczas środowego posiedzenia Sejmu.

Lublin. Złapał szczeniaczka, uderzył o framugę, skakał po Koksie

Lublin. Złapał szczeniaczka, uderzył o framugę, skakał po Koksie

Maciej Z. stanie przed sądem i będzie odpowiadał za wydarzenia z jesieni 2019 roku. Wtedy właśnie rzucił się na szczeniaka o imieniu Koks.

Nie żyje Magdalena Czarkowska, dyrektor lubelskiego oddziału NFZ

Nie żyje Magdalena Czarkowska, dyrektor lubelskiego oddziału NFZ

Zmarła Magdalena Czarkowska, dyrektor lubelskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia – poinformował NFZ.

Mundial 2022: Holandia i Senegal grają dalej

Mundial 2022: Holandia i Senegal grają dalej

W każdym meczu fazy grupowej Holandia nie zachwyciła. Tak samo było we wtorek przy okazji starcia z Katarem. „Pomarańczowi” wygrali 2:0, ale nie ma chyba w tym momencie kibica, który wierzy, że drużyna Louisa van Gaala nadal jest w gronie faworytów mundialu.

Przestrzenie Sztuki w Centrum Kultury. Tym razem „Blisko”

Przestrzenie Sztuki w Centrum Kultury. Tym razem „Blisko”

Różne rodzaje bliskości — to temat przewodni spektaklu w choreografii Tomka Ciesielskiego. „Blisko”. Opowiada o tym, jak obecność drugiego człowieka wpływa na życie każdego z nas i jak ważną rolę w bliskości odgrywa czas.

Prezydent Maj chciał podwyżki, ale radni nie chcą droższych śmieci w Puławach. Jest decyzja

Prezydent Maj chciał podwyżki, ale radni nie chcą droższych śmieci w Puławach. Jest decyzja

Nadal nie wiemy, ile będzie wynosić nowa opłata za wywóz i zagospodarowanie odpadów. Podczas ostatniej sesji radni odrzucili dwa projekty uchwał przygotowane przez prezydenta, krytykując brak przedstawienia im wyliczeń tłumaczących skalę podwyżki.

Zamość. Bajkowe mikołajki w CKF Stylowy
6 grudnia 2022, 15:00

Zamość. Bajkowe mikołajki w CKF Stylowy

Kino w Zamościu szykuje specjalny mikołajkowy repertuar. 6 grudnia na ekranie Centrum Kultury Filmowej w Zamościu do obejrzenia będą aż cztery filmy adresowane do najmłodszych.

Trzy damy polskiego malarstwa już na Zamku. Te obrazy kosztowały ponad 1 mln zł. Zdjęcia
zdjęcia
galeria

Trzy damy polskiego malarstwa już na Zamku. Te obrazy kosztowały ponad 1 mln zł. Zdjęcia

Cztery obrazy trzech polskich artystek z przełomu XIX i XX wieku nabyło Muzeum Narodowe w Lublinie. Najnowsze zakupy, warte ponad milion złotych, można już oglądać w muzealnej ekspozycji.

80. rocznica wysiedleń Zamojszczyzny. Zaczęło się w Skierbieszowie, skończyło w Zamościu
zdjęcia
galeria

80. rocznica wysiedleń Zamojszczyzny. Zaczęło się w Skierbieszowie, skończyło w Zamościu

Uroczystościami zorganizowanymi w poniedziałek w Zamościu zakończyły się tegoroczne, trzydniowe obchody 80. rocznicy wysiedleń Zamojszczyzny.

Prosta sprawa. Dzieci zatroszczyły się o jeże i zrobiły im domki na zimę

Prosta sprawa. Dzieci zatroszczyły się o jeże i zrobiły im domki na zimę

Specjalne kopce dla śpiących jeży powstały przy niemal 30 miejskich przedszkolach na terenie Lublina. Za usypywanie kopców zabrały się same dzieci.

Portal with RTX: Kiedy premiera i jakie są wymagania sprzętowe? (wideo)
film

Portal with RTX: Kiedy premiera i jakie są wymagania sprzętowe? (wideo)

Dobre wiadomości: Portal with RTX będzie darmowy dla sporej liczby graczy, a premiera już lada tydzień. Zła wiadomość: żeby w ogóle zagrać będziemy potrzebowali karty graficznej RTX 3060.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!