Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 lutego 2011 r.
19:03
Edytuj ten wpis

Przygotowania do pogrzebu abp. Józefa Życińskiego

Autor: Zdjęcie autora drs pit
0 16 A A
Uroczystości pogrzebowe abp. Życińskiego rozpoczną się w czwartek i potrwają do soboty (Maciej Kacza
Uroczystości pogrzebowe abp. Życińskiego rozpoczną się w czwartek i potrwają do soboty (Maciej Kacza

Dzisiaj Ratusz podać ma wstępne informacje dotyczące organizacji ruchu w mieście podczas uroczystości pogrzebowych abp. Józefa Życińskiego. Zaczną się one w czwartek i potrwają do soboty. Kuria i miejskie służby omawiały wczoraj szczegóły. Na dziś zaplanowane jest kolejne spotkanie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Najprawdopodobniej nie będzie długotrwałych utrudnień na Al. Racławickich i Krakowskim Przedmieściu w czasie planowanego na piątek konduktu żałobnego z KUL do katedry. Wiele wskazuje na to, że ruch na trasie konduktu zostanie wstrzymany tylko na krótko przed przejściem żałobników.

Większych utrudnień można się spodziewać na ul. Królewskiej i Wyszyńskiego. Te drogi mogą być zamknięte już w piątkowe popołudnie, tuż po przejściu konduktu i wyłączone z ruchu pozostałyby aż do zakończenia sobotnich uroczystości pogrzebowych w archikatedrze. Ma to związek z wymogami bezpieczeństwa dotyczącymi udziału w sobotnich uroczystościach prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Teren wokół świątyni zostanie wcześniej bardzo dokładnie sprawdzony, włącznie z koszami na śmieci.
Od piątku do soboty nie kursowałyby linie trolejbusowe 156 i 160, których trasa biegnie przez ul. Chodźki, autobusy mają być skierowane na objazdy.

Dorobek w sieci

Teksty naukowe, homilie czy wystąpienia w radiu i telewizji. To można znaleźć na stronie internetowej poświęconej pracy zmarłego arcybiskupa Józefa Życińskiego. Witryna www.jozefzycinski.eu przypomina ponad 50 listów pasterskich abp. Życińskiego z lat 1997–2011. Są tam także apele i komunikaty oraz zbiór audycji "Pasterski kwadrans”.

W dziale "Czytelnia” można znaleźć teksty naukowe oraz wywiady metropolity lubelskiego.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
raffal / 16 lutego 2011 o 14:14
0
[quote name='Gość' timestamp='1297794371' post='437702']
No właśnie...-ja też słyszałem nieciekawą historyjkę na temat pana Ż. i aż mi się nie chce wierzyć w takie fakty :-( Ale w mediach o tym się nie mówi... Zresztą prawie wszyscy duchowni są pazerni na pieniądze. Kilka tyg.temu był u mej ciotki ksiądz z wizytą "po kolędzie". Dokładnie wypytał z czego żyją i się utrzymują. Ciotka powiedziała,że ze skromnych dwóch rent,że córka poważnie niepełnosprawna i że wszyscy troje "ciężkie pieniądze" zostawiają w aptece. Ksiądz pokiwał głową ze współczuciem...-ale kopertę wziął i nie powiedział:"biedni jesteście-zachowajcie dla siebie te pieniądze z kopertą". Smutne to wszystko... :-( Wychwala się duchownych "pod niebiosy" za ich piękne kazania i przemowy,ale jakoś nie słychać aby któryś duchowny pochylił się nad jakąś ubogą i naprawdę potrzebującą rodziną i dał im sumkę pieniędzy na leczenie czy rehabilitację.
[/quote]
Troche się mylisz kolego, ale w zasadzie Twoja sprawa.
Księża którzy pomagaja raczej nie obnoszą się z tym z wielu względów m.in. przez zazdrość ludzką "tak im pomaga a dlaczego mi nie pomoże"???!!!! i już cała wieś w niezgodzie i nienawiści bo u nas nie moze być komuś lepiej. Nie lubię księży, wkurza mnie jak słyszę na kazaniu o locie katyńskim, o krzyżu pod pałacem i radiu maryja. Ale w swoich ocenach trzeba być sprawiedliwym.
[quote name='Gość' timestamp='1297794371' post='437702']
No właśnie...-ja też słyszałem nieciekawą historyjkę na temat pana Ż. i aż mi się nie chce wierzyć w takie fakty :-( Ale w mediach o tym się nie mówi... Zresztą prawie wszyscy duchowni są pazerni na pieniądze. Kilka tyg.temu był u mej ciotki ksiądz z wizytą "po kolędzie". Dokładnie wypytał z czego żyją i się utrzymują. Ciotka powiedziała,że ze skromnych dwóch rent,że córka poważnie niepełnosprawna i że wszyscy troje "ciężkie pieniądze" ... rozwiń
Avatar
irena / 16 lutego 2011 o 13:56
0
najlepiej by było gdyby całe miasto zamarło,a przecież ludzie muszą pracować nie tylko się modlić
Avatar
ja / 16 lutego 2011 o 08:10
0
[quote name='janysz' timestamp='1297801974' post='437753']
nie będę się więcej tu udzilać... ale przyjedź do fajsławic to się wszystkiego dowiesz, cała gmina zna tą historię
[/quote]

[color="#FF0000"][font="Book Antiqua"][size="5"]Szkoda, że nie chcesz, ale przynajmniej powiedz o co chodzi w tej historii?[/size][/font][/color]
Avatar
janysz / 15 lutego 2011 o 21:32
0
[quote name='ja' timestamp='1297790907' post='437685']
[color="#FF0000"][size="5"]ALE GOŚCIU NAROBIŁEŚ... MI SMAKU!
WEŹ I NAPISZ! chyba nie masz sklerozy?
[/size]
[/color]
[/quote]
nie będę się więcej tu udzilać... ale przyjedź do fajsławic to się wszystkiego dowiesz, cała gmina zna tą historię
Avatar
Malkom / 15 lutego 2011 o 19:26
0
[quote name='Zdzislaw Lisiecki' timestamp='1297768472' post='437577']
dla kogo pisze gazeta internetowa niewontpliwie zwiazana z PO i Tuskiem o pogrzebie czlowieka szkalujacego s.p. prezydeta Lecha Kaczynskiego i jego brata Jaroslawa? czemu ma to sluzyc?
czy nawet po smierci chce oglupic ludzi i obrazac za patriotyzm prawdziwych Polakow?
zYDOWSTAWA NA PEWNO NIE TRAKTOWAL BY W TEN KANALICZNY SPOSOB!
nasz narud nie jest banda niewyksztalconych glupkow i wie gdzie lezy prawda. prawdziwi patrioci i Palacy maja swoj interes i wiedza gdzie on lezy. nie trzeba nam zaklamania i szkalowania i obrazania najwiekszej wartosci jaka mamy.
teraz PO znalazlo swojego bohatera i napewno bedzie chcialo pokazac, ze to my, sol i krew tej ziemi jestesmy niewyksztalcona masa tylko do poklaskiwania. Jaroslaw Kaczynski bedecy najwybitniejszym strategiem sterujacym postem socjalny i cywilizowany w kraju przedstawiaja, jak cos co chamuje i nawiazuja do klamstw wyrzucanych w twarz najlepszych synow najswietrzej ziemi ojczyznianej. Jak sie to juz w szerokich i najszerszych kregach patriotycznych wspomina na publicznosci i ogolnie, ze 10 kwiecien bedzie przelomowym momentem na powolanie do zycia natychmiastowego wielkiej narodowej i socjalnej rewolucji. pokazem obcym i wrogom, ze w Polsce jest tylko PiS i jego ideje najwartosciowsze i najglebsze w przemyslanej filozofji startegicznej.
Wladza dla ludu jest najwazniejsza postulatywna wartoscia!!!
[/quote]

Coś ty się człowieku napił ?. Naucz sie najpierw "Polaku" pisać
[quote name='Zdzislaw Lisiecki' timestamp='1297768472' post='437577']
dla kogo pisze gazeta internetowa niewontpliwie zwiazana z PO i Tuskiem o pogrzebie czlowieka szkalujacego s.p. prezydeta Lecha Kaczynskiego i jego brata Jaroslawa? czemu ma to sluzyc?
czy nawet po smierci chce oglupic ludzi i obrazac za patriotyzm prawdziwych Polakow?
zYDOWSTAWA NA PEWNO NIE TRAKTOWAL BY W TEN KANALICZNY SPOSOB!
nasz narud nie jest banda niewyksztalconych glupkow i wie gdzie lezy prawda. prawdziwi patrio... rozwiń
Avatar
Gość / 15 lutego 2011 o 19:26
0
[quote name='janysz' timestamp='1297771559' post='437603']
kto chce poznać prawdziwa historię pana Ż. powinien przyjechać do Fajsławic i dowie się takich informacji że w prasie ani telewizji nigdy tego by nie ujawnili. to jest prawdziwa historia!!! sam gdy ją usłyszałem byłem w totalnym szoku
[/quote]
No właśnie...-ja też słyszałem nieciekawą historyjkę na temat pana Ż. i aż mi się nie chce wierzyć w takie fakty :-( Ale w mediach o tym się nie mówi... Zresztą prawie wszyscy duchowni są pazerni na pieniądze. Kilka tyg.temu był u mej ciotki ksiądz z wizytą "po kolędzie". Dokładnie wypytał z czego żyją i się utrzymują. Ciotka powiedziała,że ze skromnych dwóch rent,że córka poważnie niepełnosprawna i że wszyscy troje "ciężkie pieniądze" zostawiają w aptece. Ksiądz pokiwał głową ze współczuciem...-ale kopertę wziął i nie powiedział:"biedni jesteście-zachowajcie dla siebie te pieniądze z kopertą". Smutne to wszystko... :-( Wychwala się duchownych "pod niebiosy" za ich piękne kazania i przemowy,ale jakoś nie słychać aby któryś duchowny pochylił się nad jakąś ubogą i naprawdę potrzebującą rodziną i dał im sumkę pieniędzy na leczenie czy rehabilitację.
[quote name='janysz' timestamp='1297771559' post='437603']
kto chce poznać prawdziwa historię pana Ż. powinien przyjechać do Fajsławic i dowie się takich informacji że w prasie ani telewizji nigdy tego by nie ujawnili. to jest prawdziwa historia!!! sam gdy ją usłyszałem byłem w totalnym szoku
[/quote]
No właśnie...-ja też słyszałem nieciekawą historyjkę na temat pana Ż. i aż mi się nie chce wierzyć w takie fakty :-( Ale w mediach o tym się nie mówi... Zresztą prawie wszyscy duchowni są pa... rozwiń
Avatar
ja / 15 lutego 2011 o 18:28
0
[quote name='janysz' timestamp='1297771559' post='437603']
kto chce poznać prawdziwa historię pana Ż. powinien przyjechać do Fajsławic i dowie się takich informacji że w prasie ani telewizji nigdy tego by nie ujawnili. to jest prawdziwa historia!!! sam gdy ją usłyszałem byłem w totalnym szoku
[/quote]

[color="#FF0000"][size="5"]ALE GOŚCIU NAROBIŁEŚ... MI SMAKU!
WEŹ I NAPISZ! chyba nie masz sklerozy?
[/size]
[/color]
Avatar
ZOŁZA / 15 lutego 2011 o 18:15
0
[color="#800080"]ŚMIERTELNE HITY:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
Nie jest to jedyny i pierwszy przypadek, a nagłośniony niczym katastrofa w Smoleńsku (10.IV.2010).
W owym czasie [color="#FF0000"]zmarł Władysław Gomółka[/color] (były I Sekretarz PZPR-u) i[color="#FF0000"] jego pogrzeb trafił do kabaretów [/color](J. Doborwolski), a były to lata 1980-te. Ludziska płaciły za bilety, biły brawo i lały ze śmiechu, a satyryk pointował, że[color="#FF0000"] pogrzeb był bardzo udany i mają[/color] (TVP)[color="#FF0000"]powtarzać[/color].
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC pozwoli sobie wspomnieć [color="#FF0000"]śmierć JP 2 [/color]– można do woli i w Świętym Spokoju słuchać relacji w wydaniu[color="#FF0000"] red. Piotra Kraśki i Jacka Pałasińskiego w efekcie nie wiele różniących się od kabaretu – z tym, że za darmo i nikt się nie śmieje[/color]. Można też kupić sobie CD na wieczną Pamiątkę!, a TVP i tak nie da zapomnieć, bo co chwilę [color="#FF0000"]puszcza kawałki ŚMIERTELNYCH HITÓW JP 2 i to w okresie konsumpcji KULacji[/color] i nie jeden[color="#FF0000"] na cześć JP 2 puścił pawia[/color]! I jak salę po kabarecie[color="#FF0000"] sprzątają sprzątaczki[/color] to po oddaniu należnej czci JP 2 [color="#FF0000"]trzeba sprzątać samemu![/color]
Nie tak dawno sam Axcelencja lubelski – okres smutku smoleńskiego - [color="#FF0000"]nawoływał do radości i optymizmu[/color], bo to jest cecha katolików!
Aby Naród nie siadł psychicznie KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC proponuje zaprosić lub wynająć bez żadnej zwłoki [color="#FF0000"]do asysty i obnoszenia Zwłok[/color] (niczym JP 2)[color="#FF0000"] Ministerstwo Głupich Kroków[/color] – takie [color="#FF0000"]KUL[/color]-awe Ministerstwo, a to z KULei [color="#FF0000"]podniesie rangę Uroczystości dodając jej odrobinę Optymizmu[/color] – KAT-olickiego.

Obracając się w Świecie[color="#FF0000"] KANIBALIZMU [/color](„[color="#FF0000"]wziął chleb... i rzekł <<To Jest Ciało Moje>>[/color]”) i
[color="#FF0000"]WAMPIRYZMU[/color] („[color="#FF0000"]wziął kielich.. i rzekł <<To Jest Krew Moja>>[/color]”) i to KANIBALIZMU z WAMPIRYZMEM urojonego - taka [color="#FF0000"]Ostatnia KUL-acja[/color] - bo: Ciało Pańskie nie jest ciałem - czyli Kanibalizm po wegetariańsku! -, a Krew Pańska nie jest krwią ...[color="#FF0000"]ZATRACA SIĘ POCZUCIE RZECZYWISTOŚCI [/color]panujące w Vatykańskiej Firmie od ponad 2000 lat,[color="#FF0000"] CO ZAWARŁ W SWOICH DZIEŁACH JP 2 „ŁĄCZĄC NIEBO Z ZIEMIĄ...”[/color]
A Lud Boży: „[color="#FF0000"]Ciało Pańskie[/color]” - „[color="#FF0000"]AMEN[/color]”!

Jest to KUL-awa Żenada!

Jako, że zjedzie się cała Świta Kumpli po fachu:[color="#FF0000"] Prymas Polski – Emeryt Ks. Kardynał Józef Glemp – 2x na Liście Wildsteina; Obecny Prymas Polski Ks. Abp. Józef Kowalczyk 15x na Liście... były Prymas Heniek Muszyński 4x na Liście Wildsteina..., ("FILOZOF"; "GLON"....)[/color], w 2009 r. przed Bożym Ciałem IPN opublikował [color="#FF0000"]nawet SB-cką Teczkę JP 2 -  nikomu nie przeszkadza, że SB-ckie ręce rozdają ciało pańskie, błogosławią...[/color]

Pomni na Credo [color="#FF0000"]„Wierzę w jednego B(L)OGA”; „WIERZE W B(L)OGA OJCA...”[/color];
pomni na Dekalog mówiący[color="#FF0000"] „Nie będziesz miał B(L)OGÓW cudzych przede mną”[/color]
należy odśpiewać najnowszą[color="#FF0000"] Polską Litanię Do Wszystkich Św.[/color](irniętych)[color="#FF0000"] SB-ków[/color]:
Po urzędowym wstępie form grzecznościowo-powitalnych (Kyrie eleison...) następują wezwania:
[color="#FF0000"]Św. Filozofie,
Św. Glonie.
Św. Józefie...[/color]( a tu cała galeria Józków w KULejce: Glemp, Kowalczyk, Życiński...)
[color="#FF0000"]Św. Henryku....
Św. Karolu.... [/color]
i tylko jeden problem z odzewem publiczności MÓDL SIĘ ZA NAMI czy ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a może WYBAW NAS PANIE?

Wszędzie [color="#FF0000"]gdzie ArcyPasterz [/color]dbał o swoją Trzodę niczym ona [color="#FF0000"]nie różni się od Stada Baranów[/color] i oddając ostatnią posługę wypada aby Wydział Autystyczny Uniwersytetu[color="#FF0000"] MARYI KURII – SKŁODOWSKIEJ[/color] dysponujący Instytutem Organów, Muzyki Sakralnej i Improwizacji skomponował [color="#FF0000"]ETIUDĘ ŻAŁOBNĄ na JEDEN PALEC JEDNEJ RĘKI i JEDEN KLAWISZ[/color], którą połączonymi siłami muzyKULogii i Filharmonii lubelskiej[color="#FF0000"] im. Ferdynanda Kiepskiego [/color]z Błogosławieństwem lubelskich [color="#FF0000"]Departamentów KUL[/color]tury wykonać należy z wielkim nabożeństwem. Całą Niebieską Oprawę zwieńczyć powinno[color="#FF0000"] „AVE MARIA” Franciszka Schuberta[/color] w wydaniu lubelskich [color="#FF0000"]Pall[/color]...[color="#FF0000"]antów[/color] (Al. Warszawska <przy rondzie na ul. Kraśnickiej>) serwowane od lat na dzwonach cyfrowych i [color="#FF0000"]mające tylko 50% wspólnego z Schubertem – tylko dla półgłówków[/color]!

Całą zaś KUL-awą Żenadę zgłosić należy do Europejskiej Stolicy[color="#FF0000"] KUL[/color]tury 2016 – zwycięstwo murowane, bo [color="#FF0000"]Filharmonia Dowcipu i Grupa MoCarta przy tym wysiada[/color]!

Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła: [color="#FF0000"]KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW[/color] - czytać należy Związkowe wpisy pod artykułami. 

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI – [color="#FF0000"]Oni są Śmieszni! 

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r. 

Zostańcie z B(L)OGIEM[/color]

Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** *** *** ***.www.********/********.***, e-mail ****************@*******.*** 
[color="#800080"]ŚMIERTELNE HITY:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
Nie jest to jedyny i pierwszy przypadek, a nagłośniony niczym katastrofa w Smoleńsku (10.IV.2010).
W owym czasie [color="#FF0000"... rozwiń
Avatar
janysz / 15 lutego 2011 o 13:05
0
kto chce poznać prawdziwa historię pana Ż. powinien przyjechać do Fajsławic i dowie się takich informacji że w prasie ani telewizji nigdy tego by nie ujawnili. to jest prawdziwa historia!!! sam gdy ją usłyszałem byłem w totalnym szoku
Avatar
czytelnik / 15 lutego 2011 o 13:04
0
współczuje miśkom z miejskiej drogówki. na dworze piździ jak się patrzy.
Avatar
raffal / 16 lutego 2011 o 14:14
0
[quote name='Gość' timestamp='1297794371' post='437702']
No właśnie...-ja też słyszałem nieciekawą historyjkę na temat pana Ż. i aż mi się nie chce wierzyć w takie fakty :-( Ale w mediach o tym się nie mówi... Zresztą prawie wszyscy duchowni są pazerni na pieniądze. Kilka tyg.temu był u mej ciotki ksiądz z wizytą "po kolędzie". Dokładnie wypytał z czego żyją i się utrzymują. Ciotka powiedziała,że ze skromnych dwóch rent,że córka poważnie niepełnosprawna i że wszyscy troje "ciężkie pieniądze" zostawiają w aptece. Ksiądz pokiwał głową ze współczuciem...-ale kopertę wziął i nie powiedział:"biedni jesteście-zachowajcie dla siebie te pieniądze z kopertą". Smutne to wszystko... :-( Wychwala się duchownych "pod niebiosy" za ich piękne kazania i przemowy,ale jakoś nie słychać aby któryś duchowny pochylił się nad jakąś ubogą i naprawdę potrzebującą rodziną i dał im sumkę pieniędzy na leczenie czy rehabilitację.
[/quote]
Troche się mylisz kolego, ale w zasadzie Twoja sprawa.
Księża którzy pomagaja raczej nie obnoszą się z tym z wielu względów m.in. przez zazdrość ludzką "tak im pomaga a dlaczego mi nie pomoże"???!!!! i już cała wieś w niezgodzie i nienawiści bo u nas nie moze być komuś lepiej. Nie lubię księży, wkurza mnie jak słyszę na kazaniu o locie katyńskim, o krzyżu pod pałacem i radiu maryja. Ale w swoich ocenach trzeba być sprawiedliwym.
[quote name='Gość' timestamp='1297794371' post='437702']
No właśnie...-ja też słyszałem nieciekawą historyjkę na temat pana Ż. i aż mi się nie chce wierzyć w takie fakty :-( Ale w mediach o tym się nie mówi... Zresztą prawie wszyscy duchowni są pazerni na pieniądze. Kilka tyg.temu był u mej ciotki ksiądz z wizytą "po kolędzie". Dokładnie wypytał z czego żyją i się utrzymują. Ciotka powiedziała,że ze skromnych dwóch rent,że córka poważnie niepełnosprawna i że wszyscy troje "ciężkie pieniądze" ... rozwiń
Avatar
irena / 16 lutego 2011 o 13:56
0
najlepiej by było gdyby całe miasto zamarło,a przecież ludzie muszą pracować nie tylko się modlić
Avatar
ja / 16 lutego 2011 o 08:10
0
[quote name='janysz' timestamp='1297801974' post='437753']
nie będę się więcej tu udzilać... ale przyjedź do fajsławic to się wszystkiego dowiesz, cała gmina zna tą historię
[/quote]

[color="#FF0000"][font="Book Antiqua"][size="5"]Szkoda, że nie chcesz, ale przynajmniej powiedz o co chodzi w tej historii?[/size][/font][/color]
Avatar
janysz / 15 lutego 2011 o 21:32
0
[quote name='ja' timestamp='1297790907' post='437685']
[color="#FF0000"][size="5"]ALE GOŚCIU NAROBIŁEŚ... MI SMAKU!
WEŹ I NAPISZ! chyba nie masz sklerozy?
[/size]
[/color]
[/quote]
nie będę się więcej tu udzilać... ale przyjedź do fajsławic to się wszystkiego dowiesz, cała gmina zna tą historię
Avatar
Malkom / 15 lutego 2011 o 19:26
0
[quote name='Zdzislaw Lisiecki' timestamp='1297768472' post='437577']
dla kogo pisze gazeta internetowa niewontpliwie zwiazana z PO i Tuskiem o pogrzebie czlowieka szkalujacego s.p. prezydeta Lecha Kaczynskiego i jego brata Jaroslawa? czemu ma to sluzyc?
czy nawet po smierci chce oglupic ludzi i obrazac za patriotyzm prawdziwych Polakow?
zYDOWSTAWA NA PEWNO NIE TRAKTOWAL BY W TEN KANALICZNY SPOSOB!
nasz narud nie jest banda niewyksztalconych glupkow i wie gdzie lezy prawda. prawdziwi patrioci i Palacy maja swoj interes i wiedza gdzie on lezy. nie trzeba nam zaklamania i szkalowania i obrazania najwiekszej wartosci jaka mamy.
teraz PO znalazlo swojego bohatera i napewno bedzie chcialo pokazac, ze to my, sol i krew tej ziemi jestesmy niewyksztalcona masa tylko do poklaskiwania. Jaroslaw Kaczynski bedecy najwybitniejszym strategiem sterujacym postem socjalny i cywilizowany w kraju przedstawiaja, jak cos co chamuje i nawiazuja do klamstw wyrzucanych w twarz najlepszych synow najswietrzej ziemi ojczyznianej. Jak sie to juz w szerokich i najszerszych kregach patriotycznych wspomina na publicznosci i ogolnie, ze 10 kwiecien bedzie przelomowym momentem na powolanie do zycia natychmiastowego wielkiej narodowej i socjalnej rewolucji. pokazem obcym i wrogom, ze w Polsce jest tylko PiS i jego ideje najwartosciowsze i najglebsze w przemyslanej filozofji startegicznej.
Wladza dla ludu jest najwazniejsza postulatywna wartoscia!!!
[/quote]

Coś ty się człowieku napił ?. Naucz sie najpierw "Polaku" pisać
[quote name='Zdzislaw Lisiecki' timestamp='1297768472' post='437577']
dla kogo pisze gazeta internetowa niewontpliwie zwiazana z PO i Tuskiem o pogrzebie czlowieka szkalujacego s.p. prezydeta Lecha Kaczynskiego i jego brata Jaroslawa? czemu ma to sluzyc?
czy nawet po smierci chce oglupic ludzi i obrazac za patriotyzm prawdziwych Polakow?
zYDOWSTAWA NA PEWNO NIE TRAKTOWAL BY W TEN KANALICZNY SPOSOB!
nasz narud nie jest banda niewyksztalconych glupkow i wie gdzie lezy prawda. prawdziwi patrio... rozwiń
Avatar
Gość / 15 lutego 2011 o 19:26
0
[quote name='janysz' timestamp='1297771559' post='437603']
kto chce poznać prawdziwa historię pana Ż. powinien przyjechać do Fajsławic i dowie się takich informacji że w prasie ani telewizji nigdy tego by nie ujawnili. to jest prawdziwa historia!!! sam gdy ją usłyszałem byłem w totalnym szoku
[/quote]
No właśnie...-ja też słyszałem nieciekawą historyjkę na temat pana Ż. i aż mi się nie chce wierzyć w takie fakty :-( Ale w mediach o tym się nie mówi... Zresztą prawie wszyscy duchowni są pazerni na pieniądze. Kilka tyg.temu był u mej ciotki ksiądz z wizytą "po kolędzie". Dokładnie wypytał z czego żyją i się utrzymują. Ciotka powiedziała,że ze skromnych dwóch rent,że córka poważnie niepełnosprawna i że wszyscy troje "ciężkie pieniądze" zostawiają w aptece. Ksiądz pokiwał głową ze współczuciem...-ale kopertę wziął i nie powiedział:"biedni jesteście-zachowajcie dla siebie te pieniądze z kopertą". Smutne to wszystko... :-( Wychwala się duchownych "pod niebiosy" za ich piękne kazania i przemowy,ale jakoś nie słychać aby któryś duchowny pochylił się nad jakąś ubogą i naprawdę potrzebującą rodziną i dał im sumkę pieniędzy na leczenie czy rehabilitację.
[quote name='janysz' timestamp='1297771559' post='437603']
kto chce poznać prawdziwa historię pana Ż. powinien przyjechać do Fajsławic i dowie się takich informacji że w prasie ani telewizji nigdy tego by nie ujawnili. to jest prawdziwa historia!!! sam gdy ją usłyszałem byłem w totalnym szoku
[/quote]
No właśnie...-ja też słyszałem nieciekawą historyjkę na temat pana Ż. i aż mi się nie chce wierzyć w takie fakty :-( Ale w mediach o tym się nie mówi... Zresztą prawie wszyscy duchowni są pa... rozwiń
Avatar
ja / 15 lutego 2011 o 18:28
0
[quote name='janysz' timestamp='1297771559' post='437603']
kto chce poznać prawdziwa historię pana Ż. powinien przyjechać do Fajsławic i dowie się takich informacji że w prasie ani telewizji nigdy tego by nie ujawnili. to jest prawdziwa historia!!! sam gdy ją usłyszałem byłem w totalnym szoku
[/quote]

[color="#FF0000"][size="5"]ALE GOŚCIU NAROBIŁEŚ... MI SMAKU!
WEŹ I NAPISZ! chyba nie masz sklerozy?
[/size]
[/color]
Avatar
ZOŁZA / 15 lutego 2011 o 18:15
0
[color="#800080"]ŚMIERTELNE HITY:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
Nie jest to jedyny i pierwszy przypadek, a nagłośniony niczym katastrofa w Smoleńsku (10.IV.2010).
W owym czasie [color="#FF0000"]zmarł Władysław Gomółka[/color] (były I Sekretarz PZPR-u) i[color="#FF0000"] jego pogrzeb trafił do kabaretów [/color](J. Doborwolski), a były to lata 1980-te. Ludziska płaciły za bilety, biły brawo i lały ze śmiechu, a satyryk pointował, że[color="#FF0000"] pogrzeb był bardzo udany i mają[/color] (TVP)[color="#FF0000"]powtarzać[/color].
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC pozwoli sobie wspomnieć [color="#FF0000"]śmierć JP 2 [/color]– można do woli i w Świętym Spokoju słuchać relacji w wydaniu[color="#FF0000"] red. Piotra Kraśki i Jacka Pałasińskiego w efekcie nie wiele różniących się od kabaretu – z tym, że za darmo i nikt się nie śmieje[/color]. Można też kupić sobie CD na wieczną Pamiątkę!, a TVP i tak nie da zapomnieć, bo co chwilę [color="#FF0000"]puszcza kawałki ŚMIERTELNYCH HITÓW JP 2 i to w okresie konsumpcji KULacji[/color] i nie jeden[color="#FF0000"] na cześć JP 2 puścił pawia[/color]! I jak salę po kabarecie[color="#FF0000"] sprzątają sprzątaczki[/color] to po oddaniu należnej czci JP 2 [color="#FF0000"]trzeba sprzątać samemu![/color]
Nie tak dawno sam Axcelencja lubelski – okres smutku smoleńskiego - [color="#FF0000"]nawoływał do radości i optymizmu[/color], bo to jest cecha katolików!
Aby Naród nie siadł psychicznie KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC proponuje zaprosić lub wynająć bez żadnej zwłoki [color="#FF0000"]do asysty i obnoszenia Zwłok[/color] (niczym JP 2)[color="#FF0000"] Ministerstwo Głupich Kroków[/color] – takie [color="#FF0000"]KUL[/color]-awe Ministerstwo, a to z KULei [color="#FF0000"]podniesie rangę Uroczystości dodając jej odrobinę Optymizmu[/color] – KAT-olickiego.

Obracając się w Świecie[color="#FF0000"] KANIBALIZMU [/color](„[color="#FF0000"]wziął chleb... i rzekł <<To Jest Ciało Moje>>[/color]”) i
[color="#FF0000"]WAMPIRYZMU[/color] („[color="#FF0000"]wziął kielich.. i rzekł <<To Jest Krew Moja>>[/color]”) i to KANIBALIZMU z WAMPIRYZMEM urojonego - taka [color="#FF0000"]Ostatnia KUL-acja[/color] - bo: Ciało Pańskie nie jest ciałem - czyli Kanibalizm po wegetariańsku! -, a Krew Pańska nie jest krwią ...[color="#FF0000"]ZATRACA SIĘ POCZUCIE RZECZYWISTOŚCI [/color]panujące w Vatykańskiej Firmie od ponad 2000 lat,[color="#FF0000"] CO ZAWARŁ W SWOICH DZIEŁACH JP 2 „ŁĄCZĄC NIEBO Z ZIEMIĄ...”[/color]
A Lud Boży: „[color="#FF0000"]Ciało Pańskie[/color]” - „[color="#FF0000"]AMEN[/color]”!

Jest to KUL-awa Żenada!

Jako, że zjedzie się cała Świta Kumpli po fachu:[color="#FF0000"] Prymas Polski – Emeryt Ks. Kardynał Józef Glemp – 2x na Liście Wildsteina; Obecny Prymas Polski Ks. Abp. Józef Kowalczyk 15x na Liście... były Prymas Heniek Muszyński 4x na Liście Wildsteina..., ("FILOZOF"; "GLON"....)[/color], w 2009 r. przed Bożym Ciałem IPN opublikował [color="#FF0000"]nawet SB-cką Teczkę JP 2 -  nikomu nie przeszkadza, że SB-ckie ręce rozdają ciało pańskie, błogosławią...[/color]

Pomni na Credo [color="#FF0000"]„Wierzę w jednego B(L)OGA”; „WIERZE W B(L)OGA OJCA...”[/color];
pomni na Dekalog mówiący[color="#FF0000"] „Nie będziesz miał B(L)OGÓW cudzych przede mną”[/color]
należy odśpiewać najnowszą[color="#FF0000"] Polską Litanię Do Wszystkich Św.[/color](irniętych)[color="#FF0000"] SB-ków[/color]:
Po urzędowym wstępie form grzecznościowo-powitalnych (Kyrie eleison...) następują wezwania:
[color="#FF0000"]Św. Filozofie,
Św. Glonie.
Św. Józefie...[/color]( a tu cała galeria Józków w KULejce: Glemp, Kowalczyk, Życiński...)
[color="#FF0000"]Św. Henryku....
Św. Karolu.... [/color]
i tylko jeden problem z odzewem publiczności MÓDL SIĘ ZA NAMI czy ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a może WYBAW NAS PANIE?

Wszędzie [color="#FF0000"]gdzie ArcyPasterz [/color]dbał o swoją Trzodę niczym ona [color="#FF0000"]nie różni się od Stada Baranów[/color] i oddając ostatnią posługę wypada aby Wydział Autystyczny Uniwersytetu[color="#FF0000"] MARYI KURII – SKŁODOWSKIEJ[/color] dysponujący Instytutem Organów, Muzyki Sakralnej i Improwizacji skomponował [color="#FF0000"]ETIUDĘ ŻAŁOBNĄ na JEDEN PALEC JEDNEJ RĘKI i JEDEN KLAWISZ[/color], którą połączonymi siłami muzyKULogii i Filharmonii lubelskiej[color="#FF0000"] im. Ferdynanda Kiepskiego [/color]z Błogosławieństwem lubelskich [color="#FF0000"]Departamentów KUL[/color]tury wykonać należy z wielkim nabożeństwem. Całą Niebieską Oprawę zwieńczyć powinno[color="#FF0000"] „AVE MARIA” Franciszka Schuberta[/color] w wydaniu lubelskich [color="#FF0000"]Pall[/color]...[color="#FF0000"]antów[/color] (Al. Warszawska <przy rondzie na ul. Kraśnickiej>) serwowane od lat na dzwonach cyfrowych i [color="#FF0000"]mające tylko 50% wspólnego z Schubertem – tylko dla półgłówków[/color]!

Całą zaś KUL-awą Żenadę zgłosić należy do Europejskiej Stolicy[color="#FF0000"] KUL[/color]tury 2016 – zwycięstwo murowane, bo [color="#FF0000"]Filharmonia Dowcipu i Grupa MoCarta przy tym wysiada[/color]!

Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła: [color="#FF0000"]KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW[/color] - czytać należy Związkowe wpisy pod artykułami. 

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI – [color="#FF0000"]Oni są Śmieszni! 

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r. 

Zostańcie z B(L)OGIEM[/color]

Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** *** *** ***.www.********/********.***, e-mail ****************@*******.*** 
[color="#800080"]ŚMIERTELNE HITY:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
Nie jest to jedyny i pierwszy przypadek, a nagłośniony niczym katastrofa w Smoleńsku (10.IV.2010).
W owym czasie [color="#FF0000"... rozwiń
Avatar
janysz / 15 lutego 2011 o 13:05
0
kto chce poznać prawdziwa historię pana Ż. powinien przyjechać do Fajsławic i dowie się takich informacji że w prasie ani telewizji nigdy tego by nie ujawnili. to jest prawdziwa historia!!! sam gdy ją usłyszałem byłem w totalnym szoku
Avatar
czytelnik / 15 lutego 2011 o 13:04
0
współczuje miśkom z miejskiej drogówki. na dworze piździ jak się patrzy.