Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 września 2020 r.
8:48

Przymiarki do nowych dróg w Lublinie. Pod budowę jednej z nich wyburzą 63 domy

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
187 23 A A
Planowane przedłużenie ul. Lubelskiego Lipca ’80 przetnie zamieszkałe tereny dzielnicy Za Cukrownią
Planowane przedłużenie ul. Lubelskiego Lipca ’80 przetnie zamieszkałe tereny dzielnicy Za Cukrownią (fot. Maciej Kaczanowski)

W czwartek w kasie miasta zarezerwowane zostały pieniądze na dwie duże inwestycje drogowe. Pierwsza z nich to przedłużenie ul. Lubelskiego Lipca ’80 od stadionu do skrzyżowania z Diamentową. Drugą jest budowa ul. Kłopotowskiego na przedłużeniu ul. Węglarza. Ich projekty są gotowe, kiedy ruszą budowy?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nowy odcinek ul. Lubelskiego Lipca ’80 ma wyglądać podobnie do tego, który urywa się za stadionem Arena Lublin na skrzyżowaniu z ul. Cukrowniczą. Na obu jezdniach zaprojektowano po trzy pasy ruchu i przystanki komunikacji miejskiej. Projekt przewiduje również spore skrzyżowanie z niepozorną dziś ul. Włościańską, bo w dalszej przyszłości do tego miejsca przedłużona ma być ul. Zana.

Dziesiątki domów, dziesiątki milionów

Planowane przedłużenie ul. Lubelskiego Lipca ’80 przetnie zamieszkałe tereny dzielnicy Za Cukrownią, zmiatając 146 budynków, w tym 63 domy mieszkalne. Na wykup nieruchomości pod tę inwestycję zarezerwowano w tegorocznym budżecie miasta niemal 7,9 mln zł. Tymczasem całkowity koszt budowy (wliczając to wykup gruntów) szacowany jest na kwotę 93,6 mln zł.

Na czwartkowym posiedzeniu Rada Miasta na wniosek prezydenta dopisała tę drogę do listy inwestycji, które mają być wykonane z pomocą Unii Europejskiej, chociaż takiego dofinansowania Lublin jeszcze nie dostał. Ratusz liczy na to, że je dostanie i zakłada, że unijna dotacja wyniesie 67,9 mln zł. To oznaczałoby, że z własnych funduszy miasto będzie musiało wyłożyć tylko ok. 1/4 kosztów inwestycji.

Duża budowa również na Ponikwodzie

Także w czwartek radni zapalili zielone światło dla kolejnej dużej inwestycji, której koszt szacowany jest na ponad 41 mln zł. Mowa o budowie ul. Kłopotowskiego, czyli przedłużenia ul. Węglarza od Walecznych do Trześniowskiej. Na wniosek prezydenta budowa została dopisana przez Radę Miasta do wieloletniego planu wydatków: w przyszłym roku miasto miałoby na nią wyłożyć 23,5 mln zł, resztę w roku 2022.

– Na odcinku od ul. Walecznych do ul. Koryznowej posiadać będzie dwie jezdnie o szerokości dwóch pasów ruchu po 3,5 m – informuje Justyna Góźdź z biura prasowego Ratusza. Od ul. Koryznowej do Trześniowskiej będzie jedna jezdnia, z dwoma pasami ruchu, każdy o szerokości 3 m. Z obu stron prowadzone mają być chodniki i drogi rowerowe, choć na pewnym odcinku droga rowerowa nie zmieści się ze względu na bliskość skarpy po stronie ul. Walecznych.

Gotowy już projekt przewiduje też wyznaczenie przystanków komunikacji miejskiej. – Za skrzyżowaniem z ul. Walecznych po prawej stronie, dwóch przy skrzyżowaniu z ul. Narcyzową, dwóch kolejnych na skrzyżowaniu z ul. Koryznowej, z tym, że jeden będzie wymalowany na pasie ruchu, jednego przed skrzyżowaniem z Trześniowską – wylicza Góźdź. Ostatni przystanek przewidziano na samej Trześnowskiej w kierunku torów.

Są decyzje i projekty, potrzeba pieniędzy

Czwartkowe decyzje Rady Miasta nie gwarantują jeszcze tego, że w przyszłym roku zaczną się budowy obu arterii.

– Ostateczne wykonanie tych inwestycji będzie uzależnione także od pozyskania środków zewnętrznych: funduszy europejskich w przypadku ul. Lubelskiego Lipca ’80, zaś w przypadku ul. Kłopotowskiego środków z II tury Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 – zastrzega Góźdź. – Trudno więc jeszcze mówić o konkretnych działaniach drogowych, które mogłyby być realizowane na wspomnianych ulicach w przyszłym roku.

Miasto wciąż liczy na to, że w kasie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, która dzieli w tym przypadku unijne fundusze, pojawią się oszczędności, które pozwolą przyznać Lublinowi dotację na ul. Lubelskiego Lipca ’80. Jeśli takich oszczędności nie będzie, miasto będzie się starać o dotację z unijnych funduszy dzielonych od roku 2021. Niezależnie od tego miasto będzie się starać o fundusze na ul. Lubelskiego Lipca ’80 z drugiego rozdania rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
___K___ / 4 września 2020 r. o 10:28
+57
Ciekawe, który dewelocwaniak z Loży ma "przypadkiem" banki ziemi położone wzdłuż planowanego przedłużenia Węglarza.
Po pierwsze - trzeba było sobie tam kupić ziemię - dziś byłbyś może wreszcie szczęśliwy, zamiast wylewać tu swoje monotematyczne frustracje. Po drugie - przyszło ci do głowy, że tę drogę być może pociągnie się później do DK82 i uzyska swoistą małą obwodnicę północną pozwalającą mieszkańcom Czechowa i Kalinowszczyzny na łatwy wyjazd np. w stronę Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego? To jest miasto - ma się tu budować, rozwijać infrastrukturę itp. A nie jęczeć, jak w szybko zablokowanym do komentowania artykule o budowie wytwórni karmy dla zwierząt w gminie Niemce. Smród im będzie przeszkadzał - oni już wiedzą, że będzie śmierdziało, więc lepiej zrezygnować z zapewne kilkudziesięciu miejsc pracy i żyć z zasiłków (bo te się biorą z nieba, nie?), niż pójść do uczciwej roboty. Ty najwyraźniej jesteś przedstawicielem takiego środowiska - żyjesz z kasy z budżetu, wszędzie węszysz spiski, chciałbyś ograniczyć do zera rozwój miasta, które i tak robi sie coraz bardziej zaściankowe m.in. przez takich, jak ty, którzy cofają nas w rozwoju.
Po pierwsze Pański przedmówca ma rację - te ziemie już są w rękach deweloperów i tylko czekają na inwestycję drogową. Miasto proponowało partycypację w kosztach przedsięwzięcia, ale deweloperzy wolą, żeby za drogę zapłacił podatnik. Po drugie prosze zapomnieć o łączniku do ulicy Turystycznej - ten plan został już dawno wykreślony po zaciekłej walce mieszkańców Ponikwody i Rady Dzielicy. Droga 2+2 zakończy się tak jak napisane w artykule czyli w polu przechodząc w zwykłą podrzędną drogę. Po szczegóły odsyłam do Rady Dzielnicy Ponikwoda.
 Nie napisałem, że ma kronikidewelorozwoju sobie teraz kupić te tereny, tylko że trzeba było sobie je kupić (kiedyś). Wszak jeśli te grunty należą do deweloperów, to kiedyś je kupili, prawda? A w drugiej kwestii - kto wie, czy kiedyś jednak temat połączenia planowanej drogi w DK82 nie powróci i jednak nie zostanie zrealizowany.
 Nie napisałem, że ma kronikidewelorozwoju sobie teraz kupić te tereny, tylko że trzeba było sobie je kupić (kiedyś). Wszak jeśli te grunty należą do deweloperów, to kiedyś je kupili, prawda? A w drugiej kwestii - kto wie, czy kiedyś jednak temat połączenia planowanej drogi w DK82 nie powróci i jednak nie zostanie zrealizowany. rozwiń
Avatar
___K___ / 4 września 2020 r. o 09:45
+54
Ciekawe, który dewelocwaniak z Loży ma "przypadkiem" banki ziemi położone wzdłuż planowanego przedłużenia Węglarza.
Po pierwsze - trzeba było sobie tam kupić ziemię - dziś byłbyś może wreszcie szczęśliwy, zamiast wylewać tu swoje monotematyczne frustracje. Po drugie - przyszło ci do głowy, że tę drogę być może pociągnie się później do DK82 i uzyska swoistą małą obwodnicę północną pozwalającą mieszkańcom Czechowa i Kalinowszczyzny na łatwy wyjazd np. w stronę Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego? To jest miasto - ma się tu budować, rozwijać infrastrukturę itp. A nie jęczeć, jak w szybko zablokowanym do komentowania artykule o budowie wytwórni karmy dla zwierząt w gminie Niemce. Smród im będzie przeszkadzał - oni już wiedzą, że będzie śmierdziało, więc lepiej zrezygnować z zapewne kilkudziesięciu miejsc pracy i żyć z zasiłków (bo te się biorą z nieba, nie?), niż pójść do uczciwej roboty. Ty najwyraźniej jesteś przedstawicielem takiego środowiska - żyjesz z kasy z budżetu, wszędzie węszysz spiski, chciałbyś ograniczyć do zera rozwój miasta, które i tak robi sie coraz bardziej zaściankowe m.in. przez takich, jak ty, którzy cofają nas w rozwoju.
Po pierwsze - trzeba było sobie tam kupić ziemię - dziś byłbyś może wreszcie szczęśliwy, zamiast wylewać tu swoje monotematyczne frustracje. Po drugie - przyszło ci do głowy, że tę drogę być może pociągnie się później do DK82 i uzyska swoistą małą obwodnicę północną pozwalającą mieszkańcom Czechowa i Kalinowszczyzny na łatwy wyjazd np. w stronę Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego? To jest miasto - ma się tu budować, rozwijać infrastrukturę itp. A nie jęczeć, jak w szybko zablokowanym do komentowania artykule o budowie wytwórni k... rozwiń
Avatar
na_haju / 4 września 2020 r. o 10:46
+52
Ciekawe, który dewelocwaniak z Loży ma "przypadkiem" banki ziemi położone wzdłuż planowanego przedłużenia Węglarza.
 Podobno złożyła się cała Loża, wszyscy po równo. Deweloperzy z Loży zarobią na budowie bloków, mieszkańcy na wynajmie mieszkań a ty dalej będziesz będziesz siedział sfrustrowany przed ekranem monitora i zarabiał 1 zł od wpisu o dewelo-rozwoju. Ale jak to mówią, każdy ma to na co zasłużył.
Avatar
akerski / 4 września 2020 r. o 11:29
+49
  "Nie napisałem, że ma kronikidewelorozwoju sobie teraz kupić te tereny, tylko że trzeba było sobie je kupić (kiedyś). Wszak jeśli te grunty należą do deweloperów, to kiedyś je kupili, prawda? A w drugiej kwestii - kto wie, czy kiedyś jednak temat połączenia planowanej drogi w DK82 nie powróci i jednak nie zostanie zrealizowany." A ja napisałem to, żeby uzmysłowić Panu w czyim interesie jest ta droga, bo z pewnością nie mieszkańców. Czy mieszkańcy Trześniowskiej generują aż taki ruch? Czy nie można zaprojektować tańszej drogi z jednym pasem w każdą stronę skoro po kilkuset metrach i tak będzie w taką przechodziła? Już na etapie projektu drogę poprowadzono tak, że już teraz jest wiadomo, że będą przekroczone dopuszczalne normy hałasu. Inwestor, czyli miasto nie robi nic, żeby doprowadzić projekt drogi do obowiązujących przepisów. Dodatkowo budynek przy Strzembosza został wybudowany poza linią nieprzekraczalnej linii zabudowy. Kto dopuszca takie projekty, kto sie pod tym podpisuje i w czyim one są interesie? Daleko mi do foliarstwa i snucia różnych teorii spiskowych, ale takie działania miasta powodują, że pojawiają się różne domysły u zwykłych mieszkańców.  
 Widzę, że kompletnie nie rozumiesz czym się różni planowanie przestrzenne na kilkanaście, kilkadziesiąt lat do przodu od planowania na tu i teraz. Ano właśnie tym, że najpierw buduje się szerszą ulicę, która w przyszłości bez problemu obsłuży ruch generowany przez bloki które dopiero będą powstawać a nie tylko te które już stoją.
 Widzę, że kompletnie nie rozumiesz czym się różni planowanie przestrzenne na kilkanaście, kilkadziesiąt lat do przodu od planowania na tu i teraz. Ano właśnie tym, że najpierw buduje się szerszą ulicę, która w przyszłości bez problemu obsłuży ruch generowany przez bloki które dopiero będą powstawać a nie tylko te które już stoją. rozwiń
Avatar
___K___ / 4 września 2020 r. o 11:26
+47
No to już nie wiem, o co Panu niemampomyslunanick , chodzi. Pyta Pan najpierw, "Czy mieszkańcy Trześniowskiej generują aż taki ruch?", a potem pisze, że "będą przekroczone dopuszczalne normy hałasu". Więc będzie tam duży ruch, czy nie?
Avatar
Komentator / 4 września 2020 r. o 11:41
+44
A ja napisałem to, żeby uzmysłowić Panu w czyim interesie jest ta droga, bo z pewnością nie mieszkańców. Czy mieszkańcy Trześniowskiej generują aż taki ruch? Czy nie można zaprojektować tańszej drogi z jednym pasem w każdą stronę skoro po kilkuset metrach i tak będzie w taką przechodziła? Już na etapie projektu drogę poprowadzono tak, że już teraz jest wiadomo, że będą przekroczone dopuszczalne normy hałasu. Inwestor, czyli miasto nie robi nic, żeby doprowadzić projekt drogi do obowiązujących przepisów. Dodatkowo budynek przy Strzembosza został wybudowany poza linią nieprzekraczalnej linii zabudowy. Kto dopuszca takie projekty, kto sie pod tym podpisuje i w czyim one są interesie? Daleko mi do foliarstwa i snucia różnych teorii spiskowych, ale takie działania miasta powodują, że pojawiają się różne domysły u zwykłych mieszkańców.  
 Acha... czyli typowe myślenie "równać w dół". To, że dalej jest wąska droga, nie znaczy, że za jakiś czas nie będzie rozbudowana. Poza tym, jakby teraz zbudować węższe przedłużenie, to PO CO obecnie zbudowany odcinek o tej szerokości?  PS: nie tylko mieszkańcy korzystają z dróg w tym regionie. Ja np często tamtędy jeżdżę...  
 Acha... czyli typowe myślenie "równać w dół". To, że dalej jest wąska droga, nie znaczy, że za jakiś czas nie będzie rozbudowana. Poza tym, jakby teraz zbudować węższe przedłużenie, to PO CO obecnie zbudowany odcinek o tej szerokości?  PS: nie tylko mieszkańcy korzystają z dróg w tym regionie. Ja np często tamtędy jeżdżę...   rozwiń
Avatar
cabrio_obatela_Ryska / 4 września 2020 r. o 14:06
+43
Ciekawe, który dewelocwaniak z Loży ma "przypadkiem" banki ziemi położone wzdłuż planowanego przedłużenia Węglarza.
Po pierwsze - trzeba było sobie tam kupić ziemię - dziś byłbyś może wreszcie szczęśliwy, zamiast wylewać tu swoje monotematyczne frustracje. Po drugie - przyszło ci do głowy, że tę drogę być może pociągnie się później do DK82 i uzyska swoistą małą obwodnicę północną pozwalającą mieszkańcom Czechowa i Kalinowszczyzny na łatwy wyjazd np. w stronę Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego? To jest miasto - ma się tu budować, rozwijać infrastrukturę itp. A nie jęczeć, jak w szybko zablokowanym do komentowania artykule o budowie wytwórni karmy dla zwierząt w gminie Niemce. Smród im będzie przeszkadzał - oni już wiedzą, że będzie śmierdziało, więc lepiej zrezygnować z zapewne kilkudziesięciu miejsc pracy i żyć z zasiłków (bo te się biorą z nieba, nie?), niż pójść do uczciwej roboty. Ty najwyraźniej jesteś przedstawicielem takiego środowiska - żyjesz z kasy z budżetu, wszędzie węszysz spiski, chciałbyś ograniczyć do zera rozwój miasta, które i tak robi sie coraz bardziej zaściankowe m.in. przez takich, jak ty, którzy cofają nas w rozwoju.
Po pierwsze Pański przedmówca ma rację - te ziemie już są w rękach deweloperów i tylko czekają na inwestycję drogową. Miasto proponowało partycypację w kosztach przedsięwzięcia, ale deweloperzy wolą, żeby za drogę zapłacił podatnik. Po drugie prosze zapomnieć o łączniku do ulicy Turystycznej - ten plan został już dawno wykreślony po zaciekłej walce mieszkańców Ponikwody i Rady Dzielicy. Droga 2+2 zakończy się tak jak napisane w artykule czyli w polu przechodząc w zwykłą podrzędną drogę. Po szczegóły odsyłam do Rady Dzielnicy Ponikwoda.
 Zawsze mam ubaw z tych "zaciekłych walk". Ci sami ludzie którzy teraz świętują i szczycą się tym, że udało się doprowadzić do tego, że nie powstanie jakiś łącznik albo planowana ulica będzie węższa, za kilka lat będą pisali do ratusza z pretensjami dlaczego w dzielnicy nie ma żadnych inwestycji i dlaczego nikt wcześniej nie pomyślał i nie zbudował szerszej ulicy przez co teraz mieszkańcy muszą stać w korkach i wąchać spaliny. Tak to zazwyczaj działa. Fachowo nazywają to schizofrenią.
 Zawsze mam ubaw z tych "zaciekłych walk". Ci sami ludzie którzy teraz świętują i szczycą się tym, że udało się doprowadzić do tego, że nie powstanie jakiś łącznik albo planowana ulica będzie węższa, za kilka lat będą pisali do ratusza z pretensjami dlaczego w dzielnicy nie ma żadnych inwestycji i dlaczego nikt wcześniej nie pomyślał i nie zbudował szerszej ulicy przez co teraz mieszkańcy muszą stać w korkach i wąchać spaliny. Tak to zazwyczaj działa. Fachowo nazywają to schizofrenią. rozwiń
Avatar
Marek Jarosz / 4 września 2020 r. o 12:27
+42
"A ja napisałem to, żeby uzmysłowić Panu w czyim interesie jest ta droga, bo z pewnością nie mieszkańców. Czy mieszkańcy Trześniowskiej generują aż taki ruch?" Czy mieszkańcy Ponikwody jeżdżą tylko po Ponikwodzie, czy korzystają też z dróg w innych rejonach miasta? Czy mieszkańcy Czechowa nie będą mogli jeździć po nowej ulicy?  
 
Avatar
ceik85 / 4 września 2020 r. o 16:48
+37
A ty trollu wziąłbyś się do normalnej roboty, to odechciałoby ci się produkować farmazony pod każdym artykułem...no chyba, że trollerka jest twoim źródłem dochodów, to bym jeszcze zrozumiał :)
Avatar
Lelek / 4 września 2020 r. o 13:33
+37
Ta droga z pewnością nie jest w interesie mieszkańców. No bo kto w tym mieście korzysta z ulic? Korzystają zwierzęta, imigranci i ufoludki , no ale napewno nie mieszkańcy. Podejrzewam, że szczwany Żuk ustawi po obu stronach tej drogi bramki i będzie wpuszczał na nią tylko samochody należące do deweloperów, tak jak to robi z każdą budowaną lub remontowaną ulicą w Lublinie.
Avatar
___K___ / 7 września 2020 r. o 07:43
+3
Warto przytoczyć to, co napisał jak mniemam mieszkaniec Ponikwody, a co nie jest widoczne z uwagi na formatowanie: "       A ja napisałem to, żeby uzmysłowić Panu w czyim interesie jest ta droga, bo z pewnością nie mieszkańców. Czy mieszkańcy Trześniowskiej generują aż taki ruch? Czy nie można zaprojektować tańszej drogi z jednym pasem w każdą stronę skoro po kilkuset metrach i tak będzie w taką przechodziła? Już na etapie projektu drogę poprowadzono tak, że już teraz jest wiadomo, że będą przekroczone dopuszczalne normy hałasu. Inwestor, czyli miasto nie robi nic, żeby doprowadzić projekt drogi do obowiązujących przepisów. Dodatkowo budynek przy Strzembosza został wybudowany poza linią nieprzekraczalnej linii zabudowy. Kto dopuszca takie projekty, kto sie pod tym podpisuje i w czyim one są interesie?     "
O, kolejny nick tego samego towarzystwa krytykantów Żuka (przepraszam: Zunia) i wszystkjiego, co niePiSowskie. Ci, którzy chcieli, to przeczytali. A formatowanie jest do ogarnięcia, tylko trzeba umieć korzystać z forum. A co do meritum - na który fragment chciałaś zwrócić uwagę, bo w cytowanym przez Ciebie wpisie jest poruszonych co najmniej kilka problemów.
ote> O, kolejny nick tego samego towarzystwa krytykantów Żuka (przepraszam: Zunia) i wszystkjiego, co niePiSowskie. Ci, którzy chcieli, to przeczytali. A formatowanie jest do ogarnięcia, tylko trzeba umieć korzystać z forum. A co do meritum - na który fragment chciałaś zwrócić uwagę, bo w cytowanym przez Ciebie wpisie jest poruszonych co najmniej kilka problemów. rozwiń
Avatar
Jola Karp / 4 września 2020 r. o 21:53
-29
Szkoda ul.Dzierżawnej dzielnicy ,,Za cukrownią", ludzie żyją tam w swoim klimacie,wśród ogródków z kwiatami, a zostaną upchani do blokowych slumsów.
Avatar
sebov / 4 września 2020 r. o 19:29
+14
Do jakiej Koryznowej?? Niby jak? Chodzi pewnie o Orzechową. Według geoportalu widać jak wykupione są działki pod tą drogę.
Avatar
Monisia / 4 września 2020 r. o 19:21
-37
Horror co ta szajka szykuje nam na naszym osiedlu domków.
Avatar
kronikidewelorozwoju / 4 września 2020 r. o 18:19
-35
A z tym zarabianiem to się jeszcze okaże. Na razie prawie pewne są koszty podatnika lubelskiego i/lub europejskiego, które pójdą na skomunikowanie tych banków ziemi. A komu będą wynajmować jelonki i czy w ogóle dewelocwaniak znajdzie jelonki do złupienia - nad tym stoi wielki znak zapytania, zwłaszcza mając na uwadze, że w ciągu najbliższych 10 lat zwolni się około 10.000 mieszkań zajmowanych obecnie przez ludzi wyżu demograficznego z lat 50-tych (którym wszystkim życzę oczywiście 100 lat w zdrowiu, ale statystyka to statystyka).
Avatar
ceik85 / 4 września 2020 r. o 16:48
+37
A ty trollu wziąłbyś się do normalnej roboty, to odechciałoby ci się produkować farmazony pod każdym artykułem...no chyba, że trollerka jest twoim źródłem dochodów, to bym jeszcze zrozumiał :)
Avatar
zosia_lsm / 4 września 2020 r. o 15:35
-35
Warto przytoczyć to, co napisał jak mniemam mieszkaniec Ponikwody, a co nie jest widoczne z uwagi na formatowanie: "  A ja napisałem to, żeby uzmysłowić Panu w czyim interesie jest ta droga, bo z pewnością nie mieszkańców. Czy mieszkańcy Trześniowskiej generują aż taki ruch? Czy nie można zaprojektować tańszej drogi z jednym pasem w każdą stronę skoro po kilkuset metrach i tak będzie w taką przechodziła? Już na etapie projektu drogę poprowadzono tak, że już teraz jest wiadomo, że będą przekroczone dopuszczalne normy hałasu. Inwestor, czyli miasto nie robi nic, żeby doprowadzić projekt drogi do obowiązujących przepisów. Dodatkowo budynek przy Strzembosza został wybudowany poza linią nieprzekraczalnej linii zabudowy. Kto dopuszca takie projekty, kto sie pod tym podpisuje i w czyim one są interesie? "
Warto przytoczyć to, co napisał jak mniemam mieszkaniec Ponikwody, a co nie jest widoczne z uwagi na formatowanie: "  A ja napisałem to, żeby uzmysłowić Panu w czyim interesie jest ta droga, bo z pewnością nie mieszkańców. Czy mieszkańcy Trześniowskiej generują aż taki ruch? Czy nie można zaprojektować tańszej drogi z jednym pasem w każdą stronę skoro po kilkuset metrach i tak będzie w taką przechodziła? Już na etapie projektu drogę poprowadzono tak, że już teraz jest wiadomo, że będą przekroczone dopuszczalne normy hałasu. Inwe... rozwiń
Avatar
zosia_lsm / 4 września 2020 r. o 15:35
-33
Ciekawe, który dewelocwaniak z Loży ma "przypadkiem" banki ziemi położone wzdłuż planowanego przedłużenia Węglarza.
 Obstawiałabym dona orione. Być może jeszcze się niewystarczająco nachapał przy okazji skomunikowania jego banków ziemi przedłużeniem JPII.
Avatar
kronikidewelorozwoju / 4 września 2020 r. o 15:27
-34
Po pierwsze Pański przedmówca ma rację - te ziemie już są w rękach deweloperów i tylko czekają na inwestycję drogową. Miasto proponowało partycypację w kosztach przedsięwzięcia, ale deweloperzy wolą, żeby za drogę zapłacił podatnik.
 Dzięki za info. Z tymi bankami ziemi to strzelałem trochę na ślepo, ale jak widać prawidłowość zasady lokalizacji przedsięwzięć drogowych w dewelosułtanacie się POtwierdza.
Avatar
cabrio_obatela_Ryska / 4 września 2020 r. o 14:06
+43
Ciekawe, który dewelocwaniak z Loży ma "przypadkiem" banki ziemi położone wzdłuż planowanego przedłużenia Węglarza.
Po pierwsze - trzeba było sobie tam kupić ziemię - dziś byłbyś może wreszcie szczęśliwy, zamiast wylewać tu swoje monotematyczne frustracje. Po drugie - przyszło ci do głowy, że tę drogę być może pociągnie się później do DK82 i uzyska swoistą małą obwodnicę północną pozwalającą mieszkańcom Czechowa i Kalinowszczyzny na łatwy wyjazd np. w stronę Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego? To jest miasto - ma się tu budować, rozwijać infrastrukturę itp. A nie jęczeć, jak w szybko zablokowanym do komentowania artykule o budowie wytwórni karmy dla zwierząt w gminie Niemce. Smród im będzie przeszkadzał - oni już wiedzą, że będzie śmierdziało, więc lepiej zrezygnować z zapewne kilkudziesięciu miejsc pracy i żyć z zasiłków (bo te się biorą z nieba, nie?), niż pójść do uczciwej roboty. Ty najwyraźniej jesteś przedstawicielem takiego środowiska - żyjesz z kasy z budżetu, wszędzie węszysz spiski, chciałbyś ograniczyć do zera rozwój miasta, które i tak robi sie coraz bardziej zaściankowe m.in. przez takich, jak ty, którzy cofają nas w rozwoju.
Po pierwsze Pański przedmówca ma rację - te ziemie już są w rękach deweloperów i tylko czekają na inwestycję drogową. Miasto proponowało partycypację w kosztach przedsięwzięcia, ale deweloperzy wolą, żeby za drogę zapłacił podatnik. Po drugie prosze zapomnieć o łączniku do ulicy Turystycznej - ten plan został już dawno wykreślony po zaciekłej walce mieszkańców Ponikwody i Rady Dzielicy. Droga 2+2 zakończy się tak jak napisane w artykule czyli w polu przechodząc w zwykłą podrzędną drogę. Po szczegóły odsyłam do Rady Dzielnicy Ponikwoda.
 Zawsze mam ubaw z tych "zaciekłych walk". Ci sami ludzie którzy teraz świętują i szczycą się tym, że udało się doprowadzić do tego, że nie powstanie jakiś łącznik albo planowana ulica będzie węższa, za kilka lat będą pisali do ratusza z pretensjami dlaczego w dzielnicy nie ma żadnych inwestycji i dlaczego nikt wcześniej nie pomyślał i nie zbudował szerszej ulicy przez co teraz mieszkańcy muszą stać w korkach i wąchać spaliny. Tak to zazwyczaj działa. Fachowo nazywają to schizofrenią.
 Zawsze mam ubaw z tych "zaciekłych walk". Ci sami ludzie którzy teraz świętują i szczycą się tym, że udało się doprowadzić do tego, że nie powstanie jakiś łącznik albo planowana ulica będzie węższa, za kilka lat będą pisali do ratusza z pretensjami dlaczego w dzielnicy nie ma żadnych inwestycji i dlaczego nikt wcześniej nie pomyślał i nie zbudował szerszej ulicy przez co teraz mieszkańcy muszą stać w korkach i wąchać spaliny. Tak to zazwyczaj działa. Fachowo nazywają to schizofrenią. rozwiń