Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 grudnia 2012 r.
19:43
Edytuj ten wpis

Radni PiS przeciwni zmianom w ogródkach piwnych w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 9 A A
Sprzątanie ogródków piwnych na lubelskim deptaku przed zimą (Jacek Świerczyński)
Sprzątanie ogródków piwnych na lubelskim deptaku przed zimą (Jacek Świerczyński)

Miejscy radni PiS protestują przeciw planowanym przez miejskiego konserwatora zabytków obostrzeniom w wyglądzie kawiarnianych ogródków. Nowe zasady miałyby być sukcesywnie wprowadzane do 2015 r.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W piśmie do prezydenta klub PiS stwierdza, że nowe wymogi zmuszą restauratorów do sporych wydatków.

Twierdzą, że ujednolicenie wystroju ogródków jest niewłaściwe także z innego powodu, bo zabija kreatywność i indywidualny charakter lokali: "wnosi on w przestrzeń naszego miasta tak potrzebną różnorodność i swoisty koloryt”, czytamy w piśmie klubu PiS.

Kolejne spotkanie konserwatora zabytków z właścicielami lokali ma się odbyć 13 grudnia.

Mniej reklam

Pod koniec listopada restauratorzy ze Starego Miasta debatowali z miejskim konserwatorem zabytków o nowych zasadach ustawiania kawiarnianych ogródków. Konserwator przygotował szereg szczegółowych wytycznych. Dokument liczy 35 stron.

– To tylko propozycja. Wychodzimy z ofertą wspólnych ustaleń – mówił Hubert Mącik, miejski konserwator zabytków. I dodaje: Chodzi nam o uporządkowanie sytuacji, aby ogródki nie były elementem dominującym, ale częścią miejskiej przestrzeni.

Wśród propozycji znalazły się np. dopuszczalne kolory mebli, wymiary donic z krzewami, a nawet katalog dozwolonych roślin (np. maciejka, pelargonia, czy jałowiec, ale malwy, róże, czy brzozy już nie).
Parasole nie powinny być szersze niż 4 metry, a reklamy i nazwę lokalu należy zaś umieszczać tylko na falbanach parasola. – Reklama nie może dominować – podkreślał Mącik.

Konserwator przygotował też wytyczne dla poszczególnych ulic. I tak np. w ogródkach na Rynku i na ul. Grodzkiej nie będzie miejsca na lady chłodnicze, dystrybutory napojów, rolety, parawany, czy inne elementy wystroju. Restauratorzy ze Starego Miasta muszą też zapomnieć o podestach.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
qichenghuang / 14 grudnia 2012 r. o 01:42
0
Both partners spent almost over a year in carefully planning the concept by running feasibility studies, studying local market dynamics, evaluating customer needs, getting the right location for the first boutique, training, staffing and finally launching with the right marketing channels.

Depending on the condition of the bag, the leather and the fabric and the services, it can take anywhere between 1-4 weeks and may take as long as 8 weeks sometimes, based on the restoration process that makes sure to do the least amount of refinishing, which ensures the leather remains soft and smooth.

Also available at Lovin My Bags are exclusive home-use handbag products and kits for different leathers including Louis Vuitton Vachetta, Chanel Lambskins, natural and shiny/glossy leathers. The kits include a cleanser, moisturizer & a [url="http://goo.gl/G2cw1"]coach purses outlet[/url] protector. The product range also includes a special product for protection of bag handles [url="http://goo.gl/dfFHN"]coach outlet store online[/url] and for dyes from Abayas & Jeans for example.Since we’re never going to ban all plastic [url="http://www.coachfactoryoutleth.org/"]######[/url] bags and [url="http://www.cheapcoachbagusas.com/"]cheap coach handbags[/url] containers–plastics used to carry fruits and vegetables, plastic newspaper wrappers, styrofoam containers used for carryout food, etc–maybe the answer is [url="http://www.louisvuittonpursebag.com/"]louis vuitton purses[/url] to [url="http://www.coachcoupon2013.com/"][spam][/url] support and develop robust recycling streams for plastic. Like PET bottles, plastic bags are 100% recyclable. The plastic isn’t the problem; litter is the problem.

Unfortunately, recycling rates are low, but the good news is that they are climbing. EPA recently reported [url="http://www.usacoachfactoryonline.com/"][spam][/url] (PDF, download) that in 2010 recycling was up from 12% to 15% for polyethylene bags, sacks and wraps. The [url="http://www.gotocoachsoutlets.org/"]coach outlet[/url] more plastic bags are recycled and reused, the less their environmental impact, of course.

This argument was put to me by Mark Daniels, who is vice president of sustainability for Hilex, a leading manufacturer and recycler of plastic bags. Hilex pays about $300 to $400 a ton to supermarkets and others for used plastic bags, stretch wrap, the plastic wrap that goes around bottles, etc. They company says it will recycled between 35 and 38 millions pounds of post-consumer plastic bags this year–a tiny fraction of all bags, but still–and it wishes it had more.
Both partners spent almost over a year in carefully planning the concept by running feasibility studies, studying local market dynamics, evaluating customer needs, getting the right location for the first boutique, training, staffing and finally launching with the right marketing channels.

Depending on the condition of the bag, the leather and the fabric and the services, it can take anywhere between 1-4 weeks and may take as long as 8 weeks sometimes, based on the restoration process that makes sure to do the least amount of re... rozwiń
Avatar
Unterland, ndinanz / 6 grudnia 2012 r. o 13:06
0
lepiej
Avatar
Jacek / 5 grudnia 2012 r. o 16:19
0
jestem anty-pis i anty-tułajew, ale tą inicjatywę popieram. Odnoszę wrażenie że konserwatorowi zabytków się w głowie poprzewracało. Łapy precz od ogródków! Zająć się lepiej "zabytkami" na lubartowskiej, zamojskiej.
Avatar
n / 5 grudnia 2012 r. o 16:09
0
Naprawdę szkoda Pisu.Partia z 2005 która mogła być alternatywą dla PO zamieniała się w destrukcyjną organizację na nie.
Przeciętny wyborca z miasta nawet wyliczający 10-tki wpadek PO jeśli sporzy na Pis to i tak zagłusuje na PO za zaciśniętymi zębami bo PIs nie proponuję że zrobi coś lepiej. Pis proponuje Veto, proponuje zablokowac lub mówic nie. Niestety to co dzieje się na arenie ogólnopolskiej przenosi się na samorząd.Gdy lublin potrzebuje dróg, inwestorów jak powietrza to proponowano nam podczas kampanii pielgrzymkę.
Gdy kilka tygodni temu pis "martwił się i troszczył " o budowę stadionu dziś chce ją torpedować i narażać miasto na stratę około 90 milonów złotych (dotacja ue, zerwanie umowy z wykonawcą, kupno terenu, projekty, czy mega smród po oddaniu 70 milionów z ue). I proponuje się tzw modernizację która oznacza de facto rozwalanie trybun na zygmuntowskich ...za grube milony......z kasy miasta.

Najlepiej byłoby pewnie żeby było jak kiedyś nie robić nic, żeby lublin stał w miejscu i szedł w stronę radomia
Naprawdę szkoda Pisu.Partia z 2005 która mogła być alternatywą dla PO zamieniała się w destrukcyjną organizację na nie.
Przeciętny wyborca z miasta nawet wyliczający 10-tki wpadek PO jeśli sporzy na Pis to i tak zagłusuje na PO za zaciśniętymi zębami bo PIs nie proponuję że zrobi coś lepiej. Pis proponuje Veto, proponuje zablokowac lub mówic nie. Niestety to co dzieje się na arenie ogólnopolskiej przenosi się na samorząd.Gdy lublin potrzebuje dróg, inwestorów jak powietrza to proponowano nam podczas kampanii pielgrzymkę.
Gdy kilk... rozwiń
Avatar
Jontek... / 5 grudnia 2012 r. o 14:20
0
Taki artykul sluzy jedynie wypelnieniu miejsca. Od lat przeciez wiadomo, ze PiS jest w opozycji do wszystkiego i wszystkich. Oni nie posilkuja sie zadnym innym slowem niz "nie"!
Przejmowac sie nie mamy czym, bo to sa zaprogramowani przegrancy. Nie jest istotna zadna merytoryczna dyskusja.... Oni po prostu musza byc przeciw. Czyzby ich szefa tak sobie zyczyl? Kolejne przegrane wybory nie wplyna na ich postrzeganie wszystkich nas otaczajacej rzeczywistosci! Nie daj Boze, gdyby tak premier Tusk poparl budowe jakiejs swiatyni, to PiS rowniez bylby przeciw!!!!!!!!!!!
To nie sa durnie, ale fyrafinowani zakllinacze rzeczywistosci...
Taki artykul sluzy jedynie wypelnieniu miejsca. Od lat przeciez wiadomo, ze PiS jest w opozycji do wszystkiego i wszystkich. Oni nie posilkuja sie zadnym innym slowem niz "nie"!
Przejmowac sie nie mamy czym, bo to sa zaprogramowani przegrancy. Nie jest istotna zadna merytoryczna dyskusja.... Oni po prostu musza byc przeciw. Czyzby ich szefa tak sobie zyczyl? Kolejne przegrane wybory nie wplyna na ich postrzeganie wszystkich nas otaczajacej rzeczywistosci! Nie daj Boze, gdyby tak premier Tusk poparl budowe jakiejs swia... rozwiń
Avatar
qwe / 5 grudnia 2012 r. o 13:18
0
@Pas - bo biorą przykład z góry, od przełożonych.
Avatar
shal atespnv / 5 grudnia 2012 r. o 13:18
0
to jest przykład na to że oni chcą burdelu w kraju
Avatar
Prm / 5 grudnia 2012 r. o 13:09
0
ten konserwator zabytków wybitnie przesadza, ze swoimi wytycznymi.
bo z jakiej racji to on wybiera dozwolone rosliny? może ja mam ochote pojsc do lokalu gdzie sa roze?
i kolor mebli inny niz w pozostalych.

w zadnym polskim miescie nie ma takich chorych akcji z konserwatorem zabytkow.

a tu kwiatki złe, a tu galeria nie pasuje to stylu miasta itp itd

jakos we wrocku nowoczesne budynki stoja obok starych kammienic i jakos nikt nie uwaza ze miasto nie ma stylu
ten konserwator zabytków wybitnie przesadza, ze swoimi wytycznymi.
bo z jakiej racji to on wybiera dozwolone rosliny? może ja mam ochote pojsc do lokalu gdzie sa roze?
i kolor mebli inny niz w pozostalych.

w zadnym polskim miescie nie ma takich chorych akcji z konserwatorem zabytkow.

a tu kwiatki złe, a tu galeria nie pasuje to stylu miasta itp itd

jakos we wrocku nowoczesne budynki stoja obok starych kammienic i jakos nikt nie uwaza ze miasto nie ma stylu rozwiń
Avatar
Pas / 5 grudnia 2012 r. o 12:41
0
Co by się nie działo w Lublinie, to radni PiS z panem Sylwestrem Tułajewem na czele są przeciw.
Avatar
qichenghuang / 14 grudnia 2012 r. o 01:42
0
Both partners spent almost over a year in carefully planning the concept by running feasibility studies, studying local market dynamics, evaluating customer needs, getting the right location for the first boutique, training, staffing and finally launching with the right marketing channels.

Depending on the condition of the bag, the leather and the fabric and the services, it can take anywhere between 1-4 weeks and may take as long as 8 weeks sometimes, based on the restoration process that makes sure to do the least amount of refinishing, which ensures the leather remains soft and smooth.

Also available at Lovin My Bags are exclusive home-use handbag products and kits for different leathers including Louis Vuitton Vachetta, Chanel Lambskins, natural and shiny/glossy leathers. The kits include a cleanser, moisturizer & a [url="http://goo.gl/G2cw1"]coach purses outlet[/url] protector. The product range also includes a special product for protection of bag handles [url="http://goo.gl/dfFHN"]coach outlet store online[/url] and for dyes from Abayas & Jeans for example.Since we’re never going to ban all plastic [url="http://www.coachfactoryoutleth.org/"]######[/url] bags and [url="http://www.cheapcoachbagusas.com/"]cheap coach handbags[/url] containers–plastics used to carry fruits and vegetables, plastic newspaper wrappers, styrofoam containers used for carryout food, etc–maybe the answer is [url="http://www.louisvuittonpursebag.com/"]louis vuitton purses[/url] to [url="http://www.coachcoupon2013.com/"][spam][/url] support and develop robust recycling streams for plastic. Like PET bottles, plastic bags are 100% recyclable. The plastic isn’t the problem; litter is the problem.

Unfortunately, recycling rates are low, but the good news is that they are climbing. EPA recently reported [url="http://www.usacoachfactoryonline.com/"][spam][/url] (PDF, download) that in 2010 recycling was up from 12% to 15% for polyethylene bags, sacks and wraps. The [url="http://www.gotocoachsoutlets.org/"]coach outlet[/url] more plastic bags are recycled and reused, the less their environmental impact, of course.

This argument was put to me by Mark Daniels, who is vice president of sustainability for Hilex, a leading manufacturer and recycler of plastic bags. Hilex pays about $300 to $400 a ton to supermarkets and others for used plastic bags, stretch wrap, the plastic wrap that goes around bottles, etc. They company says it will recycled between 35 and 38 millions pounds of post-consumer plastic bags this year–a tiny fraction of all bags, but still–and it wishes it had more.
Both partners spent almost over a year in carefully planning the concept by running feasibility studies, studying local market dynamics, evaluating customer needs, getting the right location for the first boutique, training, staffing and finally launching with the right marketing channels.

Depending on the condition of the bag, the leather and the fabric and the services, it can take anywhere between 1-4 weeks and may take as long as 8 weeks sometimes, based on the restoration process that makes sure to do the least amount of re... rozwiń
Avatar
Unterland, ndinanz / 6 grudnia 2012 r. o 13:06
0
lepiej
Avatar
Jacek / 5 grudnia 2012 r. o 16:19
0
jestem anty-pis i anty-tułajew, ale tą inicjatywę popieram. Odnoszę wrażenie że konserwatorowi zabytków się w głowie poprzewracało. Łapy precz od ogródków! Zająć się lepiej "zabytkami" na lubartowskiej, zamojskiej.
Avatar
n / 5 grudnia 2012 r. o 16:09
0
Naprawdę szkoda Pisu.Partia z 2005 która mogła być alternatywą dla PO zamieniała się w destrukcyjną organizację na nie.
Przeciętny wyborca z miasta nawet wyliczający 10-tki wpadek PO jeśli sporzy na Pis to i tak zagłusuje na PO za zaciśniętymi zębami bo PIs nie proponuję że zrobi coś lepiej. Pis proponuje Veto, proponuje zablokowac lub mówic nie. Niestety to co dzieje się na arenie ogólnopolskiej przenosi się na samorząd.Gdy lublin potrzebuje dróg, inwestorów jak powietrza to proponowano nam podczas kampanii pielgrzymkę.
Gdy kilka tygodni temu pis "martwił się i troszczył " o budowę stadionu dziś chce ją torpedować i narażać miasto na stratę około 90 milonów złotych (dotacja ue, zerwanie umowy z wykonawcą, kupno terenu, projekty, czy mega smród po oddaniu 70 milionów z ue). I proponuje się tzw modernizację która oznacza de facto rozwalanie trybun na zygmuntowskich ...za grube milony......z kasy miasta.

Najlepiej byłoby pewnie żeby było jak kiedyś nie robić nic, żeby lublin stał w miejscu i szedł w stronę radomia
Naprawdę szkoda Pisu.Partia z 2005 która mogła być alternatywą dla PO zamieniała się w destrukcyjną organizację na nie.
Przeciętny wyborca z miasta nawet wyliczający 10-tki wpadek PO jeśli sporzy na Pis to i tak zagłusuje na PO za zaciśniętymi zębami bo PIs nie proponuję że zrobi coś lepiej. Pis proponuje Veto, proponuje zablokowac lub mówic nie. Niestety to co dzieje się na arenie ogólnopolskiej przenosi się na samorząd.Gdy lublin potrzebuje dróg, inwestorów jak powietrza to proponowano nam podczas kampanii pielgrzymkę.
Gdy kilk... rozwiń
Avatar
Jontek... / 5 grudnia 2012 r. o 14:20
0
Taki artykul sluzy jedynie wypelnieniu miejsca. Od lat przeciez wiadomo, ze PiS jest w opozycji do wszystkiego i wszystkich. Oni nie posilkuja sie zadnym innym slowem niz "nie"!
Przejmowac sie nie mamy czym, bo to sa zaprogramowani przegrancy. Nie jest istotna zadna merytoryczna dyskusja.... Oni po prostu musza byc przeciw. Czyzby ich szefa tak sobie zyczyl? Kolejne przegrane wybory nie wplyna na ich postrzeganie wszystkich nas otaczajacej rzeczywistosci! Nie daj Boze, gdyby tak premier Tusk poparl budowe jakiejs swiatyni, to PiS rowniez bylby przeciw!!!!!!!!!!!
To nie sa durnie, ale fyrafinowani zakllinacze rzeczywistosci...
Taki artykul sluzy jedynie wypelnieniu miejsca. Od lat przeciez wiadomo, ze PiS jest w opozycji do wszystkiego i wszystkich. Oni nie posilkuja sie zadnym innym slowem niz "nie"!
Przejmowac sie nie mamy czym, bo to sa zaprogramowani przegrancy. Nie jest istotna zadna merytoryczna dyskusja.... Oni po prostu musza byc przeciw. Czyzby ich szefa tak sobie zyczyl? Kolejne przegrane wybory nie wplyna na ich postrzeganie wszystkich nas otaczajacej rzeczywistosci! Nie daj Boze, gdyby tak premier Tusk poparl budowe jakiejs swia... rozwiń
Avatar
qwe / 5 grudnia 2012 r. o 13:18
0
@Pas - bo biorą przykład z góry, od przełożonych.
Avatar
shal atespnv / 5 grudnia 2012 r. o 13:18
0
to jest przykład na to że oni chcą burdelu w kraju
Avatar
Prm / 5 grudnia 2012 r. o 13:09
0
ten konserwator zabytków wybitnie przesadza, ze swoimi wytycznymi.
bo z jakiej racji to on wybiera dozwolone rosliny? może ja mam ochote pojsc do lokalu gdzie sa roze?
i kolor mebli inny niz w pozostalych.

w zadnym polskim miescie nie ma takich chorych akcji z konserwatorem zabytkow.

a tu kwiatki złe, a tu galeria nie pasuje to stylu miasta itp itd

jakos we wrocku nowoczesne budynki stoja obok starych kammienic i jakos nikt nie uwaza ze miasto nie ma stylu
ten konserwator zabytków wybitnie przesadza, ze swoimi wytycznymi.
bo z jakiej racji to on wybiera dozwolone rosliny? może ja mam ochote pojsc do lokalu gdzie sa roze?
i kolor mebli inny niz w pozostalych.

w zadnym polskim miescie nie ma takich chorych akcji z konserwatorem zabytkow.

a tu kwiatki złe, a tu galeria nie pasuje to stylu miasta itp itd

jakos we wrocku nowoczesne budynki stoja obok starych kammienic i jakos nikt nie uwaza ze miasto nie ma stylu rozwiń
Avatar
Pas / 5 grudnia 2012 r. o 12:41
0
Co by się nie działo w Lublinie, to radni PiS z panem Sylwestrem Tułajewem na czele są przeciw.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

LUK Politechnika Lublin – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0

LUK Politechnika Lublin – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0

W zaległym spotkaniu szóstej kolejki LUK Politechnika Lublin pokonała Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:0

Creative Jam w Warsztatach Kultury
4 grudnia 2020, 17:30

Creative Jam w Warsztatach Kultury

Warsztaty Kultury zapraszają do udziału w spotkaniach online pt. "Creative Jam", które zostaną poświęcone szeroko pojętej kreatywności, szczególnie w sektorze kultury. Spotkania odbędą się 4 i 11 grudnia o godz. 17.30.

Tlen medyczny dla szpitala tymczasowego w Targach Lublin już jest, łóżka jadą

Tlen medyczny dla szpitala tymczasowego w Targach Lublin już jest, łóżka jadą

Jutro mają być już gotowe zbiorniki tlenu, które od dzisiaj w szpitalu tymczasowym w Targach Lublin montuje firma Messer Polska. Kolejny krok to odbiór instalacji tlenowej wewnątrz budynku i przyłączy.

Puławy: Największy, najdroższy i prawie gotowy plac zabaw [zdjęcia]
galeria

Puławy: Największy, najdroższy i prawie gotowy plac zabaw [zdjęcia]

Prace przy budowie nowego placu zabaw, który powstaje pomiędzy osiedlem Atrium, ul. Pileckiego i Miejskim Przedszkolem nr 3, dobiegają końca. To będzie największy i najdroższy obiekt tego rodzaju w Puławach. Jego koszt to 1,41 mln zł.

Zmiany na stołkach Biomed Lublin, producenta leku na Covid-19. "Sytuacja jest stabilna"

Zmiany na stołkach Biomed Lublin, producenta leku na Covid-19. "Sytuacja jest stabilna"

Na czele lubelskiej spółki, która pracuje nad „polskim lekiem na Covid-19”, nie stoi już Marcin Piróg. W poniedziałek Biomed Lublin poinformował o rezygnacji prezesa ze stanowiska, a on sam przestał wypowiadać się w mediach

Akademia Zamojska nie odzyskuje blasku. Spór wykonawcy z miastem

Akademia Zamojska nie odzyskuje blasku. Spór wykonawcy z miastem

Problem z remontem zabytkowego gmachu Akademii Zamojskiej. Miasto, które jest inwestorem i wykonawca prac konserwatorskich są w sporze. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zostało poinformowane o sytuacji

Pierwszy spacer w lubartowskim Parku Miejskim wczesną wiosną

Pierwszy spacer w lubartowskim Parku Miejskim wczesną wiosną

Na terenie Parku Miejskiego w Lubartowie kończą się prace rewitalizacyjne. W tej chwili wykonawca utwardza alejki.

Lublin: Miasto jest przygotowane do zimy. Na opady śniegu czeka kilkadziesiąt maszyn

Lublin: Miasto jest przygotowane do zimy. Na opady śniegu czeka kilkadziesiąt maszyn

Kilkudziesięcioma maszynami do odśnieżania i solenia jezdni będzie dysponować tej zimy Zarząd Dróg i Mostów, który odpowiada za stan lubelskich ulic. Drogi jak zwykle podzielono na kilka „kolejności utrzymania”, a na tych najważniejszych luźny śnieg będzie mógł zalegać do dwóch godzin po ustaniu opadów

Spektakle z programu Konfrontacji Teatralnych dostępne w Internecie
5 grudnia 2020, 19:00

Spektakle z programu Konfrontacji Teatralnych dostępne w Internecie

Centrum Kultury w Lublinie zaprosi w dniach 5-8 grudnia na internetowe premiery czterech postpandemicznych spektakli o nadziei z cyklu "I co teraz?", pierwotnie prezentowanych w ramach tegorocznej edycji Konfrontacji Teatralnych.

Biała Podlaska: Po kolejce został most. Radny ostrzega przed niebezpieczeństwem

Biała Podlaska: Po kolejce został most. Radny ostrzega przed niebezpieczeństwem

Dawny most kolejki wąskotorowej w Białej Podlaskiej jest w złym stanie technicznym. Zdaniem radnego Zjednoczonej Prawicy nie jest odpowiednio oznaczony. Władze miasta obiecują to poprawić.

Poczta Polska szuka pracowników przed świętami. W sortowni można zarobić od 17 do 25 zł

Poczta Polska szuka pracowników przed świętami. W sortowni można zarobić od 17 do 25 zł

Ludzi do sezonowej pracy w sortowni paczek i doręczaniu przesyłek szuka przed świętami Poczta Polska. Rekrutacja wciąż trwa. Sporo pracy przy paczkach z Azji mają też celnicy i służbowe psy

Gęsta mgła przyczyną tragedii. W zderzeniu furgonetki z autobusem zginęło 13 osób, a 15 zostało rannych
film

Gęsta mgła przyczyną tragedii. W zderzeniu furgonetki z autobusem zginęło 13 osób, a 15 zostało rannych

Sekhupura, Pakistan. Trzynaście osób zginęło, a piętnaście zostało rannych w wypadku drogowym, do którego doszło w poniedziałek (30 listopada) w Sekhupurze w prowincji Pendżab w Pakistanie.

Wyprawy poza utartym szlakiem. "Podczas podróżowania przechodzę na inny poziom świadomości"
Magazyn

Wyprawy poza utartym szlakiem. "Podczas podróżowania przechodzę na inny poziom świadomości"

Rozmowa z Celiną Lisek-Lewicką, autorką bloga „Cel w podróży”. Podróżniczka pochodzi z Rejowca Fabrycznego, obecnie mieszka w Warszawie. Odwiedziła ponad 50 krajów. Ostatnio reprezentowała Lubelszczyznę w konkursie „Turystyczne Mistrzostwa Blogerów”

Na znak protestu w Lublinie wyłączono część oświetlenia
galeria

Na znak protestu w Lublinie wyłączono część oświetlenia

W ramach protestu wyłączona została na godzinę iluminacja pl. Litewskiego. W ten sposób samorządy miast sprzeciwiają się zmianom w polskim prawie mogącym uszczuplić ich dochody oraz protestują przeciw zapowiedzianemu przez rząd zawetowaniu budżetu Unii Europejskiej

Puławy: Mikołaje będą pomagać bezdomnym i ćwiczyć zumbę

Puławy: Mikołaje będą pomagać bezdomnym i ćwiczyć zumbę

Sanitarne obostrzenia nie pozwalają na tradycyjny Bieg Mikołajów. Zamiast tego organizatorzy zachęcają do indywidualnych treningów w różnych częściach miasta.