Zaułek Panasa
Imię prof. Władysława Panasa otrzyma przejście ze schodami łączącymi staromiejski pl. Po Farze i ul. Podwale. Rada przystała na propozycję złożoną przez Ośrodek Brama – Grodzka Teatr NN, którą poparli naukowcy i artyści z Lublina.
Zmarły w styczniu ub. roku prof. Władysław Panas był teoretykiem i historykiem literatury, wybitnym badaczem dzieł Brunona Schulza i Józefa Czechowicza. Pasjonował się wielokulturową historią Lublina.
Wybory we wrześniu
10 września mieszkańcy Lublina pójdą do urn, by wybrać radnych do 27 dzielnic. Głosowanie będzie ważne, jeżeli w danej dzielnicy frekwencja przekroczy
3 proc. Jeśli do urn pójdzie mniej wyborców, dzielnica nie będzie miała swojego samorządu. Dzielnicowi radni działają społecznie. Ze swego grona wybierają zarząd, którego przewodniczący jest jedyną osobą otrzymującą dietę w wysokości minimalnego wynagrodzenia.
Dach dla psa i kota
Nowe schronisko dla zwierząt powstanie przy ul. Metalurgicznej. Na własny koszt zbuduje je spółka, która w pobliżu zajezdni MPK na Felinie, zamierza postawić wielkie centrum handlowe.
Aby budowa była możliwa, radni musieli zgodzić się na zamianę nieruchomości: miasto weźmie od spółki grunty istniejącego schroniska przy ul. Pancerniaków, w zamian odda ziemię przy ul. Metalurgicznej. Obiekt ma być gotowy do końca 2007 roku. Obok boksów dla bezdomnych psów i kotów, znajdą się pomieszczenia dla psów policyjnych.
Imię dla gimnazjum
Maciej Rataj będzie patronem Gimnazjum nr 18 przy al. Długosza. Tak zdecydowała rada pedagogiczna szkoły, a wybór ten zatwierdziła Rada Miasta. Szkolne uroczystości odbędą się 11 grudnia.
Maciej Rataj był jednym z czołowych działaczy ludowych w okresie międzywojennym. W rządzie Wincentego Witosa był ministrem oświaty. Po wybuchu wojny aktywnie działał w podziemiu. Został rozstrzelany przez Niemców w 1940 roku.