Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 stycznia 2021 r.
21:06

Ratujmy miejskie zielone płuca. W akcję ocalenia Starego Gaju przed wycinką angażują się kolejne osoby

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
70 51 A A
Adam Kot, nadleśniczy Nadleśnictwa Świdnik, zwrócił uwagę, że na naszej stronie dziennikwschodni.pl do artykułu o cięciu w Starym Gaju zamieściliśmy zdjęcie wyrębu innego miejsca. – Zdjęcia ukazywały tzw. cięcia gniazdowe w kolejnym wydzieleniu, nieco oddalonym od miejsca, o które pytał czytelnik (chodziło miejsce przy granicy z rezerwatem Stasin – przyp. red.).
Adam Kot, nadleśniczy Nadleśnictwa Świdnik, zwrócił uwagę, że na naszej stronie dziennikwschodni.pl do artykułu o cięciu w Starym Gaju zamieściliśmy zdjęcie wyrębu innego miejsca. – Zdjęcia ukazywały tzw. cięcia gniazdowe w kolejnym wydzieleniu, nieco oddalonym od miejsca, o które pytał czytelnik (chodziło miejsce przy granicy z rezerwatem Stasin – przyp. red.). (fot. Jacek Szydłowski)

Petycja w internecie, listy polityków do ministra środowiska i Lasów Państwowych, zmiana przeznaczenia największych miejskich lasów – akcja ratowania Starego Gaju przed wycinką nabiera tempa

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W minionym tygodniu opisaliśmy wycinkę drzew w Starym Gaju, jakiej w listopadzie i w grudniu dokonali leśnicy na granicy z rezerwatem Stasin. – W kompleksie leśnym Stary Gaj przeważają drzewostany gospodarcze, gdzie była i jest realizowana planowa gospodarka leśna – tłumaczyła Dziennikowi Anna Sternik, rzeczniczka prasowa Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie. Ale pod piły poszły głównie 72-letne dęby szypułkowe. Sprawa zbulwersowała wielu lublinian i wywołała pytania o zasadność takich zabiegów.

A w tym roku leśnicy roku planują kolejne cięcia, na powierzchni ponad 50 ha, co stanowi około 11 proc. powierzchni Starego Gaju. – Jestem zbulwersowany przemysłową wycinką drzew w Starym Gaju. Zleciłem ekspertyzę prawną, czy cięcie 70-letnich dębów jest zgodne z prawem. W 2012 roku minister środowiska wydał rozporządzenie o „sporządzaniu planu urządzania lasu”, zgodnie z którym można ciąć dęby w minimalnym wieku 120 lat – mówi poseł z Lublina Michał Krawczyk (PO).

– 72 lata dla dębu szypułkowego to niezbyt wiele. Obrazowo można to określić, że w tym wieku drzewo przechodzi ze stanu młodzieńczego w dojrzałe życie – zaznacza dr hab. Wojciech Durlak, dendrolog z Zakładu Roślin Ozdobnych i Dendrologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. – Dąb w tym wieku ma za sobą jedynie 1/6 swojego cyklu życiowego. Dla przykładu słynny Dąb Bolko z miejscowości Hniszów (powiat chełmski – red.) ma blisko 9 metrów obwodu, a jego wiek jest szacowany na ponad 650 lat.

Ruszyli z podpisami

Po naszej publikacji na Facebooku ruszyła akcja zbierania podpisów pod petycją „Stop wycince w Starym Gaju”. Zebrano już 1600 z zaplanowanych 2000 podpisów.

– Leśnicy mają prawo wykonywać planowy wyrąb oraz realizować uprawy leśne zgodnie z harmonogramem w lasach przemysłowych, takich jak Stary Gaj czy Lasy Kozłowieckie. Trzeba jednak postawić pytanie, czy lasy miejskie, jak wspomniane Stary Gaj, Dąbrowa czy nawet Lasy Kozłowieckie, powinny nadal być lasami przemysłowymi? Czy nie należy ich chronić przed komercyjną wycinką ze względu na ich funkcje zielonych płuc aglomeracji lubelskiej i terenów wypoczynkowych dla ludzi? – pyta dr hab. Wojciech Durlak.

– Moim zdaniem wycinka w tych kompleksach leśnych powinna być ograniczona wyłącznie do prac sanitarnych oraz usuwania drzew grożących powaleniem. Nasadzenia zastępcze realizowane przez leśników w następstwie wycinki dorosłych drzew nie w pełni jednak rekompensują utracone korzyści dla społeczeństwa, szczególnie w lasach podmiejskich. Młode drzewa potrzebują czasu, by przejąć funkcję dojrzałych, dorodnych drzew – dodaje dendrolog.

– Nie ma zgody na przemysłowy wyrąb drzew w lasach wokół aglomeracji lubelskiej. Takie kompleksy jak Dąbrowa, Stary Gaj czy Lasy Kozłowieckie powinny zostać wyłącznie dla mieszkańców, dla celów rekreacyjnych czy edukacyjnych. Gospodarka leśna w tych miejscach musi być ograniczona do cięć higienicznych czy usuwaniu drzew zagrażających bezpieczeństwu – wtóruje mu poseł Krawczyk.

Poseł Krawczyk wysłał dzisiaj pismo do dyrekcji Lasów Państwowych i ministra środowiska w sprawie zmiany przeznaczenia tych lasów z przemysłowego na rekreacyjny. Z kolei, jak przekazała Dziennikowi Katarzyna Duma, rzeczniczka prasowa Ratusza, prezydent Lublina Krzysztof Żuk wysłał wczoraj pismo do generalnego dyrektora Lasów Państwowych, by Stary Gaj i Dąbrowa zostały uznane za lasy ochronne.

Lubelscy leśnicy nie odpowiedzieli od poniedziałku na nasze pytania dotyczące legalności wycinki drzew w Starym Gaju.

Lasy w Lublinie

Zajmują ogółem 1675 ha, co stanowi 11 proc. powierzchni miasta. Największy jest Las Dąbrowa o powierzchni ponad 1 200 hektarów. Drugi ważny kompleks to Stary Gaj, zajmujący powierzchnię 460 hektarów.

(źródło: lublin.eu)

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 51

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
majormmm / 6 dni temu o 08:44
+36
Las Stary Gaj ma ustawowy status gospodarstwa specjalnego (S).  Urząd Miasta Lublin wielokrotnie miał i nadal ma możliwość wpływu na założenia i wytyczne do sporządzenia projektu planu urządzenia dla Nadleśnictwa Świdnik. Ciekawe, dlaczego wcześniej "ratusz" i jego były radny, a obecnie poseł, nie uczynili  nic w sprawie tej otuliny prawnego rezerwatu przyrody, poza próbą lepszego skomunikowania z pozostałą częścią miasta i świata?! Trzeba mieć nadzieję, że wcześniejsze zaniechania "ratusza" i byłego radnego nie wynikały z tego, by teraz demonstrować swój sprzeciw!
 Andrzej błagam, przestań się kompromitować. Biegasz od artykułu do artykułu jak poparzony i w komiczny sposób próbujesz zwalić wielkie wycinki zlecone przez Lasy Państwowe na prezydenta Lublina. Miej trochę godności i daj sobie spokój. Prezydent Lublina nie jest wybierany po to, żeby uczyć pracowników Lasów Państwowych co to jest zdrowy rozsądek, umiar i jako taka troska o zdrowie mieszkańców Lublina i okolic.
 Andrzej błagam, przestań się kompromitować. Biegasz od artykułu do artykułu jak poparzony i w komiczny sposób próbujesz zwalić wielkie wycinki zlecone przez Lasy Państwowe na prezydenta Lublina. Miej trochę godności i daj sobie spokój. Prezydent Lublina nie jest wybierany po to, żeby uczyć pracowników Lasów Państwowych co to jest zdrowy rozsądek, umiar i jako taka troska o zdrowie mieszkańców Lublina i okolic. rozwiń
Avatar
pigmej / 6 dni temu o 08:50
+33
Masowa wycinka Starego Gaju (i również Dąbrowy) rozpoczęła się gdzieś w 2013 roku. Najpierw były wycinane polanki wewnątrz lasu potem wyrąbano kawał lasu pod budowę drogi pożarowej, która została otwarta w 2015. Tutaj jest artykuł na ten temat: dziennikwschodni.pl/lublin/stary-gaj-przeciety-lesna-ekspresowka-wyrabali-kilka-kilometrow-drogi,n,1000000905.html Ta droga pożarowa tak naprawdę służy do wywozu drewna i po jej oddaniu wycinka przyśpieszyła. Nie jest, więc prawdą, że to tylko Pis tnie lasy. Za PO też rąbano. Gdzie wtedy byli nasi posłowie? Dlaczego prezydent Żuk nie reagował i nie wysyłał pism do Lasów Państwowych? Dlatego, że u władzy byli jego koledzy partyjni?
 Znowu ten sam komentarz najprawdopodobniej wklejany przez opłaconego pisowskiego trolla. Żeby nie było, że na forum DW szaleje dezinformacja, pozwolę sobie wkleić odpowiedź innego internauty z poprzedniego artykułu. " ŁĄCZNIE ta droga na całej długości (4,5km) zajmuje 4 hektary. Wycinka o której gadasz i wklejasz link (poszerzenie ISTNIEJĄCEJ drogi) to było 1,8ha lasu (wcześniej droga pożarowa miała średnio 5m szerokości - po wycince 9m). Jak to się ma do wydarcia 50ha lasu w 1 rok? Nie kompromituj się wklejaniem fake newsów, które sam dementujesz wskazywanym linkiem. Ogarnij się "monisia" bo tracisz wenę."
 Znowu ten sam komentarz najprawdopodobniej wklejany przez opłaconego pisowskiego trolla. Żeby nie było, że na forum DW szaleje dezinformacja, pozwolę sobie wkleić odpowiedź innego internauty z poprzedniego artykułu. " ŁĄCZNIE ta droga na całej długości (4,5km) zajmuje 4 hektary. Wycinka o której gadasz i wklejasz link (poszerzenie ISTNIEJĄCEJ drogi) to było 1,8ha lasu (wcześniej droga pożarowa miała średnio 5m szerokości - po wycince 9m). Jak to się ma do wydarcia 50ha lasu w 1 rok? Nie kompromituj się... rozwiń
Avatar
Efflate / 6 dni temu o 09:17
+28
Leśnik, masz rację. Tylko wtedy nikt nie mówił o takiej skali wycinki. Nikt nie zdawał sobie sprawy, że można wycinać polskie lasy w takim tempie. To, co się dzieje obecnie, nie ma nic wspólnego ze zrównoważoną gospodarką leśną. Ale na pensje w Lasach Państwowych, te wszystkie leśne wille dla grupy kolegów i koleżanek z LP trzeba przecież zarobić, prawda? Przypominam, że pensje w LP są na poziome KGHM Polska Miedź, a wszyscy wiedzą jakie są ceny miedzi na światowych rynkach.
 Nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek wcześniej wycinano 50 hektarów lasu w ciągu tylko jednego roku. Nigdy wcześniej nie wycinano na tak masową skalę jak teraz.
 Nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek wcześniej wycinano 50 hektarów lasu w ciągu tylko jednego roku. Nigdy wcześniej nie wycinano na tak masową skalę jak teraz. rozwiń
Avatar
Nie_jestem_robotem / 6 dni temu o 09:30
+23
Monisia trollu, naprawdę sądzisz, że jak podpiszesz sie "Leśnik" i zaspamujesz 1 000 000 razy tym samym komentarzem o PO to rozmyjesz temat i czytelnicy nie zauważą negatywnych merytorycznych komentarzy? Błagam, przestań się kompromitować. To nie przedszkole.
Avatar
BVNHD / 6 dni temu o 09:42
+21
To musi być bardzo drażliwy temat dla PiS, skoro etatowy troll zmuszony został do wklejania po kilkadziesiąt razy z rzędu tego samego komentarza. Pewnie poszedł telefon z PiS-owskiej centrali, żeby przypilnować tematu, bo jest za dużo szumu wokół tej sprawy i za dużo ludzi się wkurzyło. No i na koniec pytanie do trolla jak się ma jednorazowe wycięcie 1,8 ha lasu pod budowę drogi pożarowej do wycięcia w ciągu jednego roku 50 ha lasu. Strach nawet myśleć co będzie w 20222 i 2023. Zobaczymy jaka będzie reakcja marszałka i wojewody na prośby i apele o ile w ogóle jakaś będzie.
To musi być bardzo drażliwy temat dla PiS, skoro etatowy troll zmuszony został do wklejania po kilkadziesiąt razy z rzędu tego samego komentarza. Pewnie poszedł telefon z PiS-owskiej centrali, żeby przypilnować tematu, bo jest za dużo szumu wokół tej sprawy i za dużo ludzi się wkurzyło. No i na koniec pytanie do trolla jak się ma jednorazowe wycięcie 1,8 ha lasu pod budowę drogi pożarowej do wycięcia w ciągu jednego roku 50 ha lasu. Strach nawet myśleć co będzie w 20222 i 2023. Zobaczymy jaka będzie reakcja marszałka i wojewody na prośby i a... rozwiń
Avatar
BVNHD / 6 dni temu o 11:04
+20
Tak swoją drogą ciekawe ile jest warte drewno pozyskane z 50 ha Starego Gaju w przeliczeniu na sasiny? Dla przypomnienia 1 sasin = 70 mln zł.
Gdzieś w którymś artykule w DW czytałem, że to ponad 2700 m.sz. drewna. Licząc średnio 240 zł za metr sześcienny to będzie pewnie jakaś 0,093 Sasina
 Chyba zjadło ci jedno zero, ale mniejsza o to. Hm, 2700 m.sz. to pozyskali w 2020. 50 ha planują wyciąć ale w bieżącym czyli 2021. Chwilę powertowałem internet i wyczytałem, że p rzeciętna krajowa to 266 m sześc. na jeden hektar x 50 ha daje to 13300 m.sześc. drewna. Mnożać to x 240 zł wychodzi kwota 3,2 mln zł. Czyli w przybliżeniu 0,05 sasina. Pozostaje tylko pytanie gdzie trafi te 0,05 sasina.
 Chyba zjadło ci jedno zero, ale mniejsza o to. Hm, 2700 m.sz. to pozyskali w 2020. 50 ha planują wyciąć ale w bieżącym czyli 2021. Chwilę powertowałem internet i wyczytałem, że p rzeciętna krajowa to 266 m sześc. na jeden hektar x 50 ha daje to 13300 m.sześc. drewna. Mnożać to x 240 zł wychodzi kwota 3,2 mln zł. Czyli w przybliżeniu 0,05 sasina. Pozostaje tylko pytanie gdzie trafi te 0,05 sasina. rozwiń
Avatar
WschodPolski / 6 dni temu o 09:51
+20
To jest prawdziwa dobra zmiana. Stadniny tak naprawili, że zamiast milionów zysków są milionowe straty i dofinansowania z budżetu państwa. Lasy pewnie też zaraz tak naprawią, że będzie trzeba drewno importować od Putina albo Łukaszenki za jakieś kosmiczne pieniądze.
Avatar
Pablito189 / 6 dni temu o 10:37
+18
Masowa wycinka Starego Gaju (i również Dąbrowy) rozpoczęła się gdzieś w 2013 roku. Najpierw były wycinane polanki wewnątrz lasu potem wyrąbano kawał lasu pod budowę drogi pożarowej, która została otwarta w 2015. Tutaj jest artykuł na ten temat: dziennikwschodni.pl/lublin/stary-gaj-przeciety-lesna-ekspresowka-wyrabali-kilka-kilometrow-drogi,n,1000000905.html Ta droga pożarowa tak naprawdę służy do wywozu drewna i po jej oddaniu wycinka przyśpieszyła. Nie jest, więc prawdą, że to tylko Pis tnie lasy. Za PO też rąbano. Gdzie wtedy byli nasi posłowie? Dlaczego prezydent Żuk nie reagował i nie wysyłał pism do Lasów Państwowych? Dlatego, że u władzy byli jego koledzy partyjni?
 Taki kretyński tytuł to mogły walnąć tylko eko-świry z DW. Droga pożarowa nazwana ekspresówką, dobre sobie. Pożar w Starym Gaju z 2012: ***s://***youtube.com/watch?v=N2wjwN96bTE Bez "ekspresówek" które przecinają lasy wzdłuż i wszerz, każda taka sytuacja jak ta na filmiku, kończyłaby się spaleniem połowy a może i całego lasu. I co wtedy? Ano wtedy do akcji wkroczyliby ubrani cali na biało redaktorzy z DW cynicznie pytając, dlaczego w porę nie zbudowano odpowiedniej drogi pożarowej.
 Taki kretyński tytuł to mogły walnąć tylko eko-świry z DW. Droga pożarowa nazwana ekspresówką, dobre sobie. Pożar w Starym Gaju z 2012: ***s://***youtube.com/watch?v=N2wjwN96bTE Bez "ekspresówek" które przecinają lasy wzdłuż i wszerz, każda taka sytuacja jak ta na filmiku, kończyłaby się spaleniem połowy a może i całego lasu. I co wtedy? Ano wtedy do akcji wkroczyliby ubrani cali na biało redaktorzy z DW cynicznie pytając, dlaczego w porę nie zbudowano odpowiedniej drogi pożarowej. rozwiń
Avatar
BVNHD / 6 dni temu o 10:17
+16
Tak swoją drogą ciekawe ile jest warte drewno pozyskane z 50 ha Starego Gaju w przeliczeniu na sasiny? Dla przypomnienia 1 sasin = 70 mln zł.
Avatar
Komentator / 6 dni temu o 10:43
+15
Tak swoją drogą ciekawe ile jest warte drewno pozyskane z 50 ha Starego Gaju w przeliczeniu na sasiny? Dla przypomnienia 1 sasin = 70 mln zł.
 Gdzieś w którymś artykule w DW czytałem, że to ponad 2700 m.sz. drewna. Licząc średnio 240 zł za metr sześcienny to będzie pewnie jakaś 0,093 Sasina
Avatar
Monisia / 6 dni temu o 18:24
-6
srome_K_, ścier_K_o dewelopersko-ratuszowa a agencji deweloprzydoopASa, myślisz że naparzanie jak maupa na sterydach w czerwone łapki P0zwoli P0grzebać fakty?
Avatar
Lesnik / 6 dni temu o 12:55
-11
Poseł Krawczyk - szczyt hipokryzji. Jak było głosowanie w sprawie górek czechowskich to głosował w interesie developera a nie mieszkańców, pomimo przysięgi składanej na początku kadencji jak obejmował funkcję radnego, bo pryncypał trzyma sztamę z prezesem TBV. Jak lasami państwowymi zarządzają ludzie związani z PiS to wielki obrońca przyrody się znalazł. Smutne to.
 +1
Avatar
Lesnik / 6 dni temu o 12:55
-12
Masowa wycinka Starego Gaju (i również Dąbrowy) rozpoczęła się gdzieś w 2013 roku. Najpierw były wycinane polanki wewnątrz lasu potem wyrąbano kawał lasu pod budowę drogi pożarowej, która została otwarta w 2015. Tutaj jest artykuł na ten temat: dziennikwschodni.pl/lublin/stary-gaj-przeciety-lesna-ekspresowka-wyrabali-kilka-kilometrow-drogi,n,1000000905.html Ta droga pożarowa tak naprawdę służy do wywozu drewna i po jej oddaniu wycinka przyśpieszyła. Nie jest, więc prawdą, że to tylko Pis tnie lasy. Za PO też rąbano. Gdzie wtedy byli nasi posłowie? Dlaczego prezydent Żuk nie reagował i nie wysyłał pism do Lasów Państwowych? Dlatego, że u władzy byli jego koledzy partyjni?
Masowa wycinka Starego Gaju (i również Dąbrowy) rozpoczęła się gdzieś w 2013 roku. Najpierw były wycinane polanki wewnątrz lasu potem wyrąbano kawał lasu pod budowę drogi pożarowej, która została otwarta w 2015. Tutaj jest artykuł na ten temat: dziennikwschodni.pl/lublin/stary-gaj-przeciety-lesna-ekspresowka-wyrabali-kilka-kilometrow-drogi,n,1000000905.html Ta droga pożarowa tak naprawdę służy do wywozu drewna i po jej oddaniu wycinka przyśpieszyła. Nie jest, więc prawdą, że to tylko Pis tnie lasy. Za PO też rąbano. Gdzie wtedy byli nasi pos... rozwiń
Avatar
Komentator / 6 dni temu o 11:35
+13
Tak swoją drogą ciekawe ile jest warte drewno pozyskane z 50 ha Starego Gaju w przeliczeniu na sasiny? Dla przypomnienia 1 sasin = 70 mln zł.
Gdzieś w którymś artykule w DW czytałem, że to ponad 2700 m.sz. drewna. Licząc średnio 240 zł za metr sześcienny to będzie pewnie jakaś 0,093 Sasina
Chyba zjadło ci jedno zero, ale mniejsza o to. Hm, 2700 m.sz. to pozyskali w 2020. 50 ha planują wyciąć ale w bieżącym czyli 2021. Chwilę powertowałem internet i wyczytałem, że p   rzeciętna krajowa to 266 m sześc. na jeden hektar x 50 ha daje to 13300 m.sześc. drewna. Mnożać to x 240 zł wychodzi kwota 3,2 mln zł. Czyli w przybliżeniu 0,05 sasina. Pozostaje tylko pytanie gdzie trafi te 0,05 sasina.
 Rzeczywiście mogłem się pomyllić. A gdzie 0,05 sasina? Dyrektor LP musi nowe elektryczne BMW kupić, bo przecież poprzednie służbowe ma już 2 lata... "leśniczówkę" trzeba zbudować żeby było gdzie robić spotkania "leśników"... Kasa rozchodzi się w "przyrodzie" szybciej niż jest generowana...
 Rzeczywiście mogłem się pomyllić. A gdzie 0,05 sasina? Dyrektor LP musi nowe elektryczne BMW kupić, bo przecież poprzednie służbowe ma już 2 lata... "leśniczówkę" trzeba zbudować żeby było gdzie robić spotkania "leśników"... Kasa rozchodzi się w "przyrodzie" szybciej niż jest generowana... rozwiń
Avatar
BVNHD / 6 dni temu o 11:04
+20
Tak swoją drogą ciekawe ile jest warte drewno pozyskane z 50 ha Starego Gaju w przeliczeniu na sasiny? Dla przypomnienia 1 sasin = 70 mln zł.
Gdzieś w którymś artykule w DW czytałem, że to ponad 2700 m.sz. drewna. Licząc średnio 240 zł za metr sześcienny to będzie pewnie jakaś 0,093 Sasina
 Chyba zjadło ci jedno zero, ale mniejsza o to. Hm, 2700 m.sz. to pozyskali w 2020. 50 ha planują wyciąć ale w bieżącym czyli 2021. Chwilę powertowałem internet i wyczytałem, że p rzeciętna krajowa to 266 m sześc. na jeden hektar x 50 ha daje to 13300 m.sześc. drewna. Mnożać to x 240 zł wychodzi kwota 3,2 mln zł. Czyli w przybliżeniu 0,05 sasina. Pozostaje tylko pytanie gdzie trafi te 0,05 sasina.
 Chyba zjadło ci jedno zero, ale mniejsza o to. Hm, 2700 m.sz. to pozyskali w 2020. 50 ha planują wyciąć ale w bieżącym czyli 2021. Chwilę powertowałem internet i wyczytałem, że p rzeciętna krajowa to 266 m sześc. na jeden hektar x 50 ha daje to 13300 m.sześc. drewna. Mnożać to x 240 zł wychodzi kwota 3,2 mln zł. Czyli w przybliżeniu 0,05 sasina. Pozostaje tylko pytanie gdzie trafi te 0,05 sasina. rozwiń
Avatar
Lesnik / 6 dni temu o 10:46
-16
Masowa wycinka Starego Gaju (i również Dąbrowy) rozpoczęła się gdzieś w 2013 roku. Najpierw były wycinane polanki wewnątrz lasu potem wyrąbano kawał lasu pod budowę drogi pożarowej, która została otwarta w 2015. Tutaj jest artykuł na ten temat: dziennikwschodni.pl/lublin/stary-gaj-przeciety-lesna-ekspresowka-wyrabali-kilka-kilometrow-drogi,n,1000000905.html Ta droga pożarowa tak naprawdę służy do wywozu drewna i po jej oddaniu wycinka przyśpieszyła. Nie jest, więc prawdą, że to tylko Pis tnie lasy. Za PO też rąbano. Gdzie wtedy byli nasi posłowie? Dlaczego prezydent Żuk nie reagował i nie wysyłał pism do Lasów Państwowych? Dlatego, że u władzy byli jego koledzy partyjni?
Masowa wycinka Starego Gaju (i również Dąbrowy) rozpoczęła się gdzieś w 2013 roku. Najpierw były wycinane polanki wewnątrz lasu potem wyrąbano kawał lasu pod budowę drogi pożarowej, która została otwarta w 2015. Tutaj jest artykuł na ten temat: dziennikwschodni.pl/lublin/stary-gaj-przeciety-lesna-ekspresowka-wyrabali-kilka-kilometrow-drogi,n,1000000905.html Ta droga pożarowa tak naprawdę służy do wywozu drewna i po jej oddaniu wycinka przyśpieszyła. Nie jest, więc prawdą, że to tylko Pis tnie lasy. Za PO też rąbano. Gdzie wtedy byli nasi pos... rozwiń
Avatar
Lesnik / 6 dni temu o 10:46
-17
Masowa wycinka Starego Gaju (i również Dąbrowy) rozpoczęła się gdzieś w 2013 roku. Najpierw były wycinane polanki wewnątrz lasu potem wyrąbano kawał lasu pod budowę drogi pożarowej, która została otwarta w 2015. Tutaj jest artykuł na ten temat: dziennikwschodni.pl/lublin/stary-gaj-przeciety-lesna-ekspresowka-wyrabali-kilka-kilometrow-drogi,n,1000000905.html Ta droga pożarowa tak naprawdę służy do wywozu drewna i po jej oddaniu wycinka przyśpieszyła. Nie jest, więc prawdą, że to tylko Pis tnie lasy. Za PO też rąbano. Gdzie wtedy byli nasi posłowie? Dlaczego prezydent Żuk nie reagował i nie wysyłał pism do Lasów Państwowych? Dlatego, że u władzy byli jego koledzy partyjni?
Masowa wycinka Starego Gaju (i również Dąbrowy) rozpoczęła się gdzieś w 2013 roku. Najpierw były wycinane polanki wewnątrz lasu potem wyrąbano kawał lasu pod budowę drogi pożarowej, która została otwarta w 2015. Tutaj jest artykuł na ten temat: dziennikwschodni.pl/lublin/stary-gaj-przeciety-lesna-ekspresowka-wyrabali-kilka-kilometrow-drogi,n,1000000905.html Ta droga pożarowa tak naprawdę służy do wywozu drewna i po jej oddaniu wycinka przyśpieszyła. Nie jest, więc prawdą, że to tylko Pis tnie lasy. Za PO też rąbano. Gdzie wtedy byli nasi pos... rozwiń
Avatar
Lesnik / 6 dni temu o 10:45
-17
Masowa wycinka Starego Gaju (i również Dąbrowy) rozpoczęła się gdzieś w 2013 roku. Najpierw były wycinane polanki wewnątrz lasu potem wyrąbano kawał lasu pod budowę drogi pożarowej, która została otwarta w 2015. Tutaj jest artykuł na ten temat: dziennikwschodni.pl/lublin/stary-gaj-przeciety-lesna-ekspresowka-wyrabali-kilka-kilometrow-drogi,n,1000000905.html Ta droga pożarowa tak naprawdę służy do wywozu drewna i po jej oddaniu wycinka przyśpieszyła. Nie jest, więc prawdą, że to tylko Pis tnie lasy. Za PO też rąbano. Gdzie wtedy byli nasi posłowie? Dlaczego prezydent Żuk nie reagował i nie wysyłał pism do Lasów Państwowych? Dlatego, że u władzy byli jego koledzy partyjni?
Masowa wycinka Starego Gaju (i również Dąbrowy) rozpoczęła się gdzieś w 2013 roku. Najpierw były wycinane polanki wewnątrz lasu potem wyrąbano kawał lasu pod budowę drogi pożarowej, która została otwarta w 2015. Tutaj jest artykuł na ten temat: dziennikwschodni.pl/lublin/stary-gaj-przeciety-lesna-ekspresowka-wyrabali-kilka-kilometrow-drogi,n,1000000905.html Ta droga pożarowa tak naprawdę służy do wywozu drewna i po jej oddaniu wycinka przyśpieszyła. Nie jest, więc prawdą, że to tylko Pis tnie lasy. Za PO też rąbano. Gdzie wtedy byli nasi pos... rozwiń
Avatar
Lesnik / 6 dni temu o 10:45
-17
Masowa wycinka Starego Gaju (i również Dąbrowy) rozpoczęła się gdzieś w 2013 roku. Najpierw były wycinane polanki wewnątrz lasu potem wyrąbano kawał lasu pod budowę drogi pożarowej, która została otwarta w 2015. Tutaj jest artykuł na ten temat: dziennikwschodni.pl/lublin/stary-gaj-przeciety-lesna-ekspresowka-wyrabali-kilka-kilometrow-drogi,n,1000000905.html Ta droga pożarowa tak naprawdę służy do wywozu drewna i po jej oddaniu wycinka przyśpieszyła. Nie jest, więc prawdą, że to tylko Pis tnie lasy. Za PO też rąbano. Gdzie wtedy byli nasi posłowie? Dlaczego prezydent Żuk nie reagował i nie wysyłał pism do Lasów Państwowych? Dlatego, że u władzy byli jego koledzy partyjni?
Masowa wycinka Starego Gaju (i również Dąbrowy) rozpoczęła się gdzieś w 2013 roku. Najpierw były wycinane polanki wewnątrz lasu potem wyrąbano kawał lasu pod budowę drogi pożarowej, która została otwarta w 2015. Tutaj jest artykuł na ten temat: dziennikwschodni.pl/lublin/stary-gaj-przeciety-lesna-ekspresowka-wyrabali-kilka-kilometrow-drogi,n,1000000905.html Ta droga pożarowa tak naprawdę służy do wywozu drewna i po jej oddaniu wycinka przyśpieszyła. Nie jest, więc prawdą, że to tylko Pis tnie lasy. Za PO też rąbano. Gdzie wtedy byli nasi pos... rozwiń
Avatar
Lesnik / 6 dni temu o 10:44
-16
Leśnik, masz rację. Tylko wtedy nikt nie mówił o takiej skali wycinki. Nikt nie zdawał sobie sprawy, że można wycinać polskie lasy w takim tempie. To, co się dzieje obecnie, nie ma nic wspólnego ze zrównoważoną gospodarką leśną. Ale na pensje w Lasach Państwowych, te wszystkie leśne wille dla grupy kolegów i koleżanek z LP trzeba przecież zarobić, prawda? Przypominam, że pensje w LP są na poziome KGHM Polska Miedź, a wszyscy wiedzą jakie są ceny miedzi na światowych rynkach.
Nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek wcześniej wycinano 50 hektarów lasu w ciągu tylko jednego roku. Nigdy wcześniej nie wycinano na tak masową skalę jak teraz.
 Skala wycinki była podobna tylko nikt wczesniej o tym nie mówił. Zobacz sobie na mapie ile w latach 2013-2020 wycięto: openstreetmap.org/#map=16/51.2122/22.5133 i "przypadkiem" wszystkie te wycinane polanki są położone wzdłuż drogi pożarowej.
 Skala wycinki była podobna tylko nikt wczesniej o tym nie mówił. Zobacz sobie na mapie ile w latach 2013-2020 wycięto: openstreetmap.org/#map=16/51.2122/22.5133 i "przypadkiem" wszystkie te wycinane polanki są położone wzdłuż drogi pożarowej. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 51

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 stycznia 2021 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 stycznia 2021 r.

Mieli tylko bieganie, ale się przeziębiali. W poniedziałek otworzyli im siłownię w Lublinie
zdjęcia
galeria

Mieli tylko bieganie, ale się przeziębiali. W poniedziałek otworzyli im siłownię w Lublinie

Siłownia K1 w Lublinie wznowiła działalność. Mogą z niej korzystać osoby należące do np. Polskiego Związku Przeciągania Liny. I wszystko zgodnie z prawem.

Lubelskie. Start szczepień w DPS-ach odwołany. Nie ma szczepionek
galeria

Lubelskie. Start szczepień w DPS-ach odwołany. Nie ma szczepionek

W poniedziałek miały zacząć się szczepienia przeciwko Covid-19 mieszkańców domów pomocy społecznej. Terminy zostały jednak przesunięte, ale wojewoda zapewnia, że pacjenci zostaną zaszczepieni do 22 stycznia.

Rząd dzieli kasę unijną. Dla lubelskiego 1,7 mld euro plus bonus

Rząd dzieli kasę unijną. Dla lubelskiego 1,7 mld euro plus bonus

Województwo lubelskie ma otrzymać ponad 1,7 mld zł z funduszy unijnych. Jest też w gronie regionów, które mają zapewnione dodatkowe pieniądze.

Wypadek koło Lublina. 3 ciężarówki i 2 auta osobowe

Wypadek koło Lublina. 3 ciężarówki i 2 auta osobowe

Służby drogowe informują o utrudnieniach w Jakubowicach Konińskich koło Lublina.

Lubelskie. Specjalnie najął się do remontu plebanii żeby kraść

Lubelskie. Specjalnie najął się do remontu plebanii żeby kraść

7 tys. zł skradziono z plebanii kościoła pw. Św. Trójcy w Wólce pod Lublinem. Sprawcą okazał się 29-latek z Chełma, który był zatrudniony w firmie prowadzącej remont. Gdy inni pracowali, złodziejaszek podciągał proboszczowi pieniądze.

Pszczółka Start Lublin we wtorek zagra ostatni mecz w koszykarskiej Lidze Mistrzów

Pszczółka Start Lublin we wtorek zagra ostatni mecz w koszykarskiej Lidze Mistrzów

Pszczółka Start Lublin we wtorek zakończy swoje występy na europejskiej arenie meczem z Casademont Saragossa. W ekipie Davida Dedka zadebiutuje Devin Searcy

Jest przełom w sprawie rozbudowy szkoły podstawowej na Felinie

Jest przełom w sprawie rozbudowy szkoły podstawowej na Felinie

Po wielu miesiącach wyczekiwania poznaliśmy oferty firm gotowych rozbudować miejską podstawówkę na Felinie. Wiadomo już, że nie powinno zabraknąć na to pieniędzy, bo każda z siedmiu ofert mieści się w kwocie zarezerwowanej przez miasto na tę inwestycję.

PZPN: Szczegóły zwolnienia Brzęczka poznamy w czwartek
wideo
film

PZPN: Szczegóły zwolnienia Brzęczka poznamy w czwartek

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował w poniedziałek (18 stycznia) o zwolnieniu Jerzego Brzęczka z posady selekcjonera naszej reprezentacji.

Coraz większy chaos na kolei. Opóźnienia dłuższe od samej jazdy

Coraz większy chaos na kolei. Opóźnienia dłuższe od samej jazdy

Pociąg z Warszawy do Lublina nie zdążył nawet rozpocząć kursu o godzinie, o której powinien go kończyć. To tylko jeden z wielu przykładów utrudnień, z którymi zmagają się dzisiaj osoby korzystające z połączeń kolejowych.

Bury u Hołowni. Senator już planuje skok na fotel prezydenta Lublina?

Bury u Hołowni. Senator już planuje skok na fotel prezydenta Lublina?

Lubelski senator Jacek Bury odchodzi z klubu Koalicji Obywatelskiej. Polityk będzie współpracował z formacją Szymona Hołowni. Nie jest jedynym, który dostał taką propozycję.

Sokół Zwierzyniec dopina wzmocnienia przed rundą rewanżową

Sokół Zwierzyniec dopina wzmocnienia przed rundą rewanżową

Sokół Zwierzyniec jesienią wywalczył zalewie pięć punktów i na półmetku rozgrywek zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Zimą w Zwierzyńcu do zespołu ma dołączyć kilku doświadczonych graczy. Wszystko po to by wiosną zapewnić sobie utrzymanie

Prognoza pogody 19.01. Będzie znacznie cieplej
galeria

Prognoza pogody 19.01. Będzie znacznie cieplej

Synoptycy przewidują na wtorek ocieplenie. Ale mróz nadal będzie trzymał.

Radny Lublina obiecuje pomoc prawną dla odmrażających biznesy

Radny Lublina obiecuje pomoc prawną dla odmrażających biznesy

Bezpłatną pomoc prawną dla przedsiębiorców otwierających swoje biznesy pomimo obostrzeń wprowadzonych przez rząd obiecuje miejski radny Marcin Nowak. Tłumaczy, że zdecydował się na to w odpowiedzi na „zapowiedziane przez rząd wzmożone kontrole”

Górnik Łęczna rozpoczął trzeci tydzień przygotowań do rundy wiosennej

Górnik Łęczna rozpoczął trzeci tydzień przygotowań do rundy wiosennej

Górnik Łęczna ma już za sobą dwa tygodnie przygotowań do rundy rewanżowej na zapleczu PKO BP Ekstraklasy. W sobotę zielono-czarni zagrali pierwszy mecz kontrolny, a w kolejnych tygodniach zawodników trenera Kamila Kieresia czekają następne sparingi

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.