Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 grudnia 2010 r.
19:13
Edytuj ten wpis

Ratujmy obwodnicę Lublina: Billboardy w Warszawie wykupione

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 33 A A

"Nie odcinaj Lubelszczyzny od Warszawy” – takie hasło znajdzie się na 19 billboardach, które lubelscy przedsiębiorcy wykupili w stolicy. Po to, żeby rząd wybudował obwodnicę Lublina i część drogi ekspresowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Rząd chce zrezygnować z szybkiej budowy obwodnicy Lublina i trasy Lublin–Kurów z powodu braku pieniędzy i dużego zadłużenia. Planuje rozpocząć budowę "siedemnastki” dopiero po 2013 r.

Akcja w obronie budowy ekspresówki S17 Lublin–Kurów nabiera rozpędu. Listo otwarty do premiera Donalda Tuska ukazał się w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej”. Organizacje przedsiębiorców* przypominają: "Przez lata, wielu polityków obiecywało nam w kampaniach wyborczych bezpieczną i sprawną komunikację ze stolicą. Do dziś nikt nie dotrzymał danego nam słowa. Panie Premierze, niech będzie Pan pierwszą osobą, która przywróci nam wiarę w uczciwość władzy i w to, że ze składanych obietnic należy się wywiązywać”.

Na tym nie koniec działań przedsiębiorców. W niedzielę w centrum stolicy stanie 19 billboardów z hasłem "Nie odcinaj Lubelszczyzny od Warszawy”. Wyrosną przed ministerstwami infrastruktury i finansów oraz wzdłuż tras przejazdu rządowych limuzyn.

Planowana jest również manifestacja w Warszawie. – Będziemy w tej sprawie rozmawiać ze związkowcami, organizacjami studenckimi i ludźmi zaangażowanymi w zbieranie podpisów w obronie inwestycji – mówi Maciej Maniecki, prezes Rady Przedsiębiorczości Lubelszczyzny.

Akcja ma się odbyć około 10 stycznia – w połowie miesiąca rząd ma ostatecznie zdecydować o losach "siedemnastki”. Blokadę drogi chcą zorganizować ludzie skupieni wokół Ruchu Poparcia Palikota. O współpracy rozmawiali z przedsiębiorcami, ale ci wolą trzymać się z dala od polityki.

"Jak mamy starać się o ulokowanie intratnych dla miasta inwestycji, jak współpracować z naszymi partnerami z kraju i zza wschodniej granicy nie mając połączeń drogowych odpowiedniej kategorii i przepustowości? Jak podnosić jakość i bezpieczeństwo życia na Lubelszczyźnie?” – pytają w przyjętym dziś stanowisku radni miejscy z Lublina.

Opóźnienie budowy S17 oznacza, że przepadnie unijna dotacja zagwarantowana na inwestycję w programie Infrastruktura i Środowisko. – Ekspresówkę trzeba mieć gotową do 2015 roku, a takiej inwestycji nie robi się w kilka miesięcy – podkreśla Krzysztof Hetman (PSL), marszałek województwa. Hetman razem z prezydentem Lublina Krzysztofem Żukiem (PO) zagrozili, że poskarżą się na władze Polski do Komisji Europejskiej.

* Rada Przedsiębiorczości Lubelszczyzny, Lubelskie Forum Pracodawców, Regionalna Izba Gospodarcza, Lubelski Klub Biznesu, Związek Prywatnych Pracodawców Lubelszczyzny Lewiatan, Business Centre Club Loża Lubelska, Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Lubelski Związek Pracodawców.


Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ottomar / 31 grudnia 2010 o 01:45
0
[quote name='robert' timestamp='1293650604' post='413428']
Żenujące. Lizać tyłek POligłupkom!!! A my żądamy niepodległej Lubelszczyzny, tak jak Ślązaki Śląska!!
[/quote]


w sumie niegłupi pomysł potem "samostijne ljubielskie" łyknie łukaszenka - problemu nie będzie bo mentalnosc podobna a i język niewiele sie różni- batiuszka na was już czeka:)))))
Avatar
Partia Oszustów / 30 grudnia 2010 o 21:13
0
A jeszcze nie tak dawno w trakcie kampanii w Lublinie Grabarczyk zapewniał "że pogłoski o braku pieniędzy na obowdnice Lublina to nieporozumienie" Wybory się skończyły i nagle to już nie jest nieporozumienie.
Mam nadzieje, że ludzie się odwdzięczą w kolejnych wyborach.
Ja głosowałem na nich od początku. Ale to był ostani raz. PARTIA OSZUSTÓW
Avatar
Gość / 30 grudnia 2010 o 10:45
0
A ten Pan na zdjęciu co siedzi na niebiańskim krześle z uśmiechem szczyzny,teź jest na bilbordzie w Warszawie.
Avatar
tyk / 30 grudnia 2010 o 10:11
0
Rozliczyć palikota i wasilewskiego.
Avatar
obserwator / 30 grudnia 2010 o 10:03
0
ZAMIAST BILBORDÓW WYKUPMY PALE A NA NICH "NABIJMY" RYŻEGO OSZUSTA DONKA I SZTYWNEGO NIEDOJDE GARBARCZYKA! TO WTEDY COŚ ZMIENI! NA BILBORDY TYLKO WRONY SRAĆ BĘDĄ!!
Avatar
mieszkaniec / 30 grudnia 2010 o 09:43
0
NO i po raz kolejny PSL udowodniło, że nie nadaje się do rządzenia poobsadzali wszystkie ważniejsze stanowiska w województwie. Przed wyborami samorządowymi wykrzykiwali Koniec POLSKI B i jak zwykle chodziło tylko o stołki dla tych buraków
Avatar
Wojtek / 30 grudnia 2010 o 09:35
0
[quote name='marek' timestamp='1293671111' post='413628']
marek ale jesteś głupiutki. Poza tym bardzo mało pamiętasz.

Odpowiem krótko.Powiwdzswoe szefowi ze jest glupi,po premii i oby nie wyrzuciłzroboty.Powiedz z cacy to wszystko cacy.a dole Leszek to opisał-przezytaj.A propos kazdy łupi ma swój rozum.To tyle.
[/quote]
Teraz przeczytaj co napisałeś i przetłumacz na polski.
Avatar
ktosik / 30 grudnia 2010 o 08:47
0
Ha ha, bilbordy to chyba najnowsza strategia władz Lubelszczyzny. Poza tym wielka ściema PO i PSL.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2010 o 08:41
0
[quote name='Tomasz' timestamp='1293648713' post='413373']
POGRATULOWAĆ! LUBELSCY BIZNESMENI DADZĄ ZAROBIĆ WARSZAWIAKOM ZA WYKUPIENIE BILBORDÓW, NIE ZDZIWIŁBYM SIĘ GDYBY BILBORDY NALEŻAŁY DO KOGOŚ Z MINISTERSTWA! NAJPIERW OSZOŁOMY WARSZAWSCY IDIOTYCZNĄ POLITYKĄ POZBAWILI NAS HANDLU ZE WSCHODEM A TERAZ POZBAWIĄ NAS DRÓG!!! PO 2012ROKU PO SŁAWETNYM EURO JAK TRZEBA BĘDZIE UTRZYMYWAĆ NIKOMU NIE POTRZEBNE STADIONY, PRZY BUDOWIE KTÓRYCH ZAPOMNIANO O LEKKOATLETYCE DOPIERO SIĘ ZACZNIE SZUKANIE KASY NA LUBELSZCZYŹNIE!!!
[/quote]


[quote name='kad' timestamp='1293651197' post='413438']
POskarżą się do Komisji Europejskiej

hahahahaha ... panowie, do pierwszego kwietnia jeszcze trochę czasu.

Donek pozwolił Wam zrobić trochę pucu dla picu, ale nie przesadzajcie bo gawiedź się zorientuje ...
[/quote]

PANOWIE CZAS NA OPAMIĘTANIE - W/W CYTATY ODDAJĄ O CO CHODZI LUBLIN cofa sie z każdym miesiącem rok do tyłu na Wisle kończy się budowa nowej Polski i tyle
[quote name='obywatel lublina' timestamp='1293655577' post='413504']
Ludzie co sie z Wami dzieje, z taka postawą i ciągłą krytyką będziemy zaściankiem przez najbliższe 20 lat. Tym co za tym stoją chodzi właśnie o to żeby zgonić winę na władze lublina. Tylko nasze poparcie i liczba głosów mieszkańców lublina może skłonić premiera Tuska do podjęcia decyzji na naszą stronę. Jeżeli bedziecie się skupiac na szukaniu winy to bedziemmy mieli dziury w drogach iwypadki na drogach. Zamiast wesprzec przedsiebiorców, którzy z własnej kieszeni wykładaja pieniądze na bilbordy i walcza o to żebyś Ty drogi obywatelu mógł przemieszczać sie do stolicy bezpiecznie i wygodnie swoim samochodem to krytykujesz ich działania. Co Ty zrobiłeś w tej kwestji. Mam nadzieje, że ten zaściankowy sposób myślenia zginie w nastepnym pokoleniu!!!
[/quote]
[quote name='Tomasz' timestamp='1293648713' post='413373']
POGRATULOWAĆ! LUBELSCY BIZNESMENI DADZĄ ZAROBIĆ WARSZAWIAKOM ZA WYKUPIENIE BILBORDÓW, NIE ZDZIWIŁBYM SIĘ GDYBY BILBORDY NALEŻAŁY DO KOGOŚ Z MINISTERSTWA! NAJPIERW OSZOŁOMY WARSZAWSCY IDIOTYCZNĄ POLITYKĄ POZBAWILI NAS HANDLU ZE WSCHODEM A TERAZ POZBAWIĄ NAS DRÓG!!! PO 2012ROKU PO SŁAWETNYM EURO JAK TRZEBA BĘDZIE UTRZYMYWAĆ NIKOMU NIE POTRZEBNE STADIONY, PRZY BUDOWIE KTÓRYCH ZAPOMNIANO O LEKKOATLETYCE DOPIERO SIĘ ZACZNIE SZUKANIE KASY N... rozwiń
Avatar
TinPu / 30 grudnia 2010 o 08:30
0
[quote name='leszek' timestamp='1293662094' post='413600']
trochę historii...rząd premiera Kaczyńskiego i v-ce premier Gilowskiej przyjął i zaczął realizować projekt wybudowania do 2012 (Euro 2012) ekspresówek Garwolin-Hrebenne i Białystok-Rzeszów oraz dużej obwodnicy Lublina. Po wygranych wyborach PO usunęła z Narodowego Programu Budowy Dróg (projekt PO) te inwestycje. Powszechnie z kręgach ludzi "z branży" odebrano to jako zemstę za głosowaniem za PiS. Czytając protest przedstawicieli rządzącej krajem i Lubelszczyzną koalicji PO-PSL myślę,że szkoda że Orwell nie wiedział co to znaczy zmutowana postkomuna.
[/quote]

Wszysko prawda, tyle, że nie w kategoriach zemsty bym to osobiście widział, a wpływu Moskwy i okolic. Na ten przykład do wschodniej granicy Niemiec czołgi mogą mknąć specjalnymi pasami autostrad 130 km/h - nasza armia nawet gdyby czym mknąć miała, to już na prawej stronie Wisły by się zatrzymała...
[quote name='leszek' timestamp='1293662094' post='413600']
trochę historii...rząd premiera Kaczyńskiego i v-ce premier Gilowskiej przyjął i zaczął realizować projekt wybudowania do 2012 (Euro 2012) ekspresówek Garwolin-Hrebenne i Białystok-Rzeszów oraz dużej obwodnicy Lublina. Po wygranych wyborach PO usunęła z Narodowego Programu Budowy Dróg (projekt PO) te inwestycje. Powszechnie z kręgach ludzi "z branży" odebrano to jako zemstę za głosowaniem za PiS. Czytając protest przedstawicieli rządzącej kraje... rozwiń
Avatar
ottomar / 31 grudnia 2010 o 01:45
0
[quote name='robert' timestamp='1293650604' post='413428']
Żenujące. Lizać tyłek POligłupkom!!! A my żądamy niepodległej Lubelszczyzny, tak jak Ślązaki Śląska!!
[/quote]


w sumie niegłupi pomysł potem "samostijne ljubielskie" łyknie łukaszenka - problemu nie będzie bo mentalnosc podobna a i język niewiele sie różni- batiuszka na was już czeka:)))))
Avatar
Partia Oszustów / 30 grudnia 2010 o 21:13
0
A jeszcze nie tak dawno w trakcie kampanii w Lublinie Grabarczyk zapewniał "że pogłoski o braku pieniędzy na obowdnice Lublina to nieporozumienie" Wybory się skończyły i nagle to już nie jest nieporozumienie.
Mam nadzieje, że ludzie się odwdzięczą w kolejnych wyborach.
Ja głosowałem na nich od początku. Ale to był ostani raz. PARTIA OSZUSTÓW
Avatar
Gość / 30 grudnia 2010 o 10:45
0
A ten Pan na zdjęciu co siedzi na niebiańskim krześle z uśmiechem szczyzny,teź jest na bilbordzie w Warszawie.
Avatar
tyk / 30 grudnia 2010 o 10:11
0
Rozliczyć palikota i wasilewskiego.
Avatar
obserwator / 30 grudnia 2010 o 10:03
0
ZAMIAST BILBORDÓW WYKUPMY PALE A NA NICH "NABIJMY" RYŻEGO OSZUSTA DONKA I SZTYWNEGO NIEDOJDE GARBARCZYKA! TO WTEDY COŚ ZMIENI! NA BILBORDY TYLKO WRONY SRAĆ BĘDĄ!!
Avatar
mieszkaniec / 30 grudnia 2010 o 09:43
0
NO i po raz kolejny PSL udowodniło, że nie nadaje się do rządzenia poobsadzali wszystkie ważniejsze stanowiska w województwie. Przed wyborami samorządowymi wykrzykiwali Koniec POLSKI B i jak zwykle chodziło tylko o stołki dla tych buraków
Avatar
Wojtek / 30 grudnia 2010 o 09:35
0
[quote name='marek' timestamp='1293671111' post='413628']
marek ale jesteś głupiutki. Poza tym bardzo mało pamiętasz.

Odpowiem krótko.Powiwdzswoe szefowi ze jest glupi,po premii i oby nie wyrzuciłzroboty.Powiedz z cacy to wszystko cacy.a dole Leszek to opisał-przezytaj.A propos kazdy łupi ma swój rozum.To tyle.
[/quote]
Teraz przeczytaj co napisałeś i przetłumacz na polski.
Avatar
ktosik / 30 grudnia 2010 o 08:47
0
Ha ha, bilbordy to chyba najnowsza strategia władz Lubelszczyzny. Poza tym wielka ściema PO i PSL.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2010 o 08:41
0
[quote name='Tomasz' timestamp='1293648713' post='413373']
POGRATULOWAĆ! LUBELSCY BIZNESMENI DADZĄ ZAROBIĆ WARSZAWIAKOM ZA WYKUPIENIE BILBORDÓW, NIE ZDZIWIŁBYM SIĘ GDYBY BILBORDY NALEŻAŁY DO KOGOŚ Z MINISTERSTWA! NAJPIERW OSZOŁOMY WARSZAWSCY IDIOTYCZNĄ POLITYKĄ POZBAWILI NAS HANDLU ZE WSCHODEM A TERAZ POZBAWIĄ NAS DRÓG!!! PO 2012ROKU PO SŁAWETNYM EURO JAK TRZEBA BĘDZIE UTRZYMYWAĆ NIKOMU NIE POTRZEBNE STADIONY, PRZY BUDOWIE KTÓRYCH ZAPOMNIANO O LEKKOATLETYCE DOPIERO SIĘ ZACZNIE SZUKANIE KASY NA LUBELSZCZYŹNIE!!!
[/quote]


[quote name='kad' timestamp='1293651197' post='413438']
POskarżą się do Komisji Europejskiej

hahahahaha ... panowie, do pierwszego kwietnia jeszcze trochę czasu.

Donek pozwolił Wam zrobić trochę pucu dla picu, ale nie przesadzajcie bo gawiedź się zorientuje ...
[/quote]

PANOWIE CZAS NA OPAMIĘTANIE - W/W CYTATY ODDAJĄ O CO CHODZI LUBLIN cofa sie z każdym miesiącem rok do tyłu na Wisle kończy się budowa nowej Polski i tyle
[quote name='obywatel lublina' timestamp='1293655577' post='413504']
Ludzie co sie z Wami dzieje, z taka postawą i ciągłą krytyką będziemy zaściankiem przez najbliższe 20 lat. Tym co za tym stoją chodzi właśnie o to żeby zgonić winę na władze lublina. Tylko nasze poparcie i liczba głosów mieszkańców lublina może skłonić premiera Tuska do podjęcia decyzji na naszą stronę. Jeżeli bedziecie się skupiac na szukaniu winy to bedziemmy mieli dziury w drogach iwypadki na drogach. Zamiast wesprzec przedsiebiorców, którzy z własnej kieszeni wykładaja pieniądze na bilbordy i walcza o to żebyś Ty drogi obywatelu mógł przemieszczać sie do stolicy bezpiecznie i wygodnie swoim samochodem to krytykujesz ich działania. Co Ty zrobiłeś w tej kwestji. Mam nadzieje, że ten zaściankowy sposób myślenia zginie w nastepnym pokoleniu!!!
[/quote]
[quote name='Tomasz' timestamp='1293648713' post='413373']
POGRATULOWAĆ! LUBELSCY BIZNESMENI DADZĄ ZAROBIĆ WARSZAWIAKOM ZA WYKUPIENIE BILBORDÓW, NIE ZDZIWIŁBYM SIĘ GDYBY BILBORDY NALEŻAŁY DO KOGOŚ Z MINISTERSTWA! NAJPIERW OSZOŁOMY WARSZAWSCY IDIOTYCZNĄ POLITYKĄ POZBAWILI NAS HANDLU ZE WSCHODEM A TERAZ POZBAWIĄ NAS DRÓG!!! PO 2012ROKU PO SŁAWETNYM EURO JAK TRZEBA BĘDZIE UTRZYMYWAĆ NIKOMU NIE POTRZEBNE STADIONY, PRZY BUDOWIE KTÓRYCH ZAPOMNIANO O LEKKOATLETYCE DOPIERO SIĘ ZACZNIE SZUKANIE KASY N... rozwiń
Avatar
TinPu / 30 grudnia 2010 o 08:30
0
[quote name='leszek' timestamp='1293662094' post='413600']
trochę historii...rząd premiera Kaczyńskiego i v-ce premier Gilowskiej przyjął i zaczął realizować projekt wybudowania do 2012 (Euro 2012) ekspresówek Garwolin-Hrebenne i Białystok-Rzeszów oraz dużej obwodnicy Lublina. Po wygranych wyborach PO usunęła z Narodowego Programu Budowy Dróg (projekt PO) te inwestycje. Powszechnie z kręgach ludzi "z branży" odebrano to jako zemstę za głosowaniem za PiS. Czytając protest przedstawicieli rządzącej krajem i Lubelszczyzną koalicji PO-PSL myślę,że szkoda że Orwell nie wiedział co to znaczy zmutowana postkomuna.
[/quote]

Wszysko prawda, tyle, że nie w kategoriach zemsty bym to osobiście widział, a wpływu Moskwy i okolic. Na ten przykład do wschodniej granicy Niemiec czołgi mogą mknąć specjalnymi pasami autostrad 130 km/h - nasza armia nawet gdyby czym mknąć miała, to już na prawej stronie Wisły by się zatrzymała...
[quote name='leszek' timestamp='1293662094' post='413600']
trochę historii...rząd premiera Kaczyńskiego i v-ce premier Gilowskiej przyjął i zaczął realizować projekt wybudowania do 2012 (Euro 2012) ekspresówek Garwolin-Hrebenne i Białystok-Rzeszów oraz dużej obwodnicy Lublina. Po wygranych wyborach PO usunęła z Narodowego Programu Budowy Dróg (projekt PO) te inwestycje. Powszechnie z kręgach ludzi "z branży" odebrano to jako zemstę za głosowaniem za PiS. Czytając protest przedstawicieli rządzącej kraje... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 14 8

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 461 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 6

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!