Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 listopada 2010 r.
7:53
Edytuj ten wpis

Rozbudują Leclerca przy ul. Turystycznej: Będzie tam nowe centrum handlowe

0 8 A A

Hipermarket i niewielka galeria handlowa. Tak ma wyglądać zaniedbany teren u zbiegu ul. Mełgiewskiej i Turystycznej w Lublinie. Właściciel gruntu zrobił pierwszy krok do realizacji tego projektu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Lubelski magistrat wydał właśnie tzw. decyzję środowiskową. To oznacza, że inwestor będzie mógł wystąpić o pozwolenie na budowę. Nowe centrum handlowe stanie tuż obok hipermarketu E. Leclerc.
Projekt zakłada postawienie dwóch budynków, wysokości kilku metrów.

Większy będzie miał 7 tys. mkw. powierzchni. Ma być przeznaczony dla jednego najemcy. Z nieoficjalnych informacji wynika, że może się tam wprowadzić firma z branży budowlanej. Drugi z budynków ma liczyć tylko 5 tys. mkw. powierzchni.

Ma tam powstać niewielka galeria handlowa. Projekt przewiduje też budowę parkingu na 150 samochodów. Nie wiadomo jeszcze, kiedy inwestor planuje rozpocząć prace.

– Oby jak najszybciej, bo dziś Mełgiewska wygląda fatalnie – mówi Andrzej Król, mieszkaniec Kalinowszczyzny. – W tej części miasta niewiele się dzieje. Przydałaby się jednak jakaś większa galeria z częścią rozrywkową. Hipermarketów i tak mamy sporo.

Działka przy ul. Mełgiewskiej należała do miasta. W lutym Ratusz sprzedał blisko hektar gruntu warszawskiej firmie Pergranso. To spółka-córka sieci E. Leclerc. Do realizacji lubelskiego projektu powołała kolejny podmiot, spółkę FMZ.

Przedstawiciele francuskiego giganta byli jedynym inwestorem, zainteresowanym parcelą. Nie pomógł fakt, że zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego, jest ona przeznaczona pod działalność gospodarczą. Może więc tam stanąć dowolny obiekt komercyjny. Cena wywoławcza wynosiła 2,6 mln zł. Pergranso zapłaciło za działkę o 26 tys. zł więcej. To minimum, wymagane w warunkach przetargu.

Inwestycja sieci Leclerc to nie jedyny projekt tego typu w Lublinie. Po drugiej stronie miasta do budowy centrum handlowego przymierza się firma Interbud. Kompleks o powierzchni 5 ha powstanie przy ul. Jana Pawła II. Budowa powinna ruszyć w połowie przyszłego roku.

Pod jednym dachem zmieszczą się dwa hipermarkety: budowlany i spożywczy. Będzie też galeria handlowa i multipleks. Taki plan ma Centrum Filmowe Helios. Spółka chce do końca 2013 r. zbudować 10 nowych kin w całym kraju. Podpisała w tej sprawie porozumienie ze śląską firmą developerską P.A. Nova SA. Partner nie jest przypadkowy.

– Rozmawiamy z Interbudem o wejściu w spółkę – przyznaje Jacek Tajster, dyrektor ds. Inwestycji w P.A. Nova. – Jesteśmy bardzo zainteresowani inwestowaniem we wschodniej Polsce.

Przedstawiciele Interbudu nie kryją, że poszukują partnera do budowy centrum. Spółka nie zdradza jednak szczegółów negocjacji. Powinny się one zakończyć w listopadzie. Jeśli obie strony nie dojdą do porozumienia, Nova zrezygnuje z budowy kina w Lublinie.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 listopada 2010 o 14:46
0
Ja bym wszystkie hipermarkiety zburzył.. to współczesne legalne obozy pracy. Wyzysk poniżenie, skandal. Ludzie którzy tam rządzą powinni być zamknięci w psychiatryku.
Pomijam fakt jakości towaru tam oferowanego, i to że jest to nabijanie kabzy jakimś zagranicznym szychom.
Mi by się marzył polski hipermarket, w którym oferowane by było tylko nasze polskiego i naturalne wyprodukowane produkty spożywcze, a tak jedyne co ja kupuje w tym leclerku to benzyna, bo mają najtaniej i piwo czasami, chodź też warto zwrócić uwagę na termin ważności..
Avatar
meropolia lubelska / 23 listopada 2010 o 12:08
0
[quote name='Gość' timestamp='1290497739' post='387309']
"Pod jednym dachem zmieszczą się 2 hipermarkety : budowlany i spożywczy"

Mam nadzieję, że ten budowlany to nie będzie trzeci OBI lub drugi LEROY MERLIN.
Nie ma nic lepszego dla klienta niż zdrowa konkurencja, zostaje więc tylko : CASTORAMA, PRAKTIKER lub NOMI.
[/quote]
taki maly 5 tys m2 to tylko praktiker robi castorama ma znacznie wieksze obiekty choc jesli leclerc jest francuski to uzasadnia to lerua merle
Avatar
Truteń Zenobi / 23 listopada 2010 o 10:52
0
[quote name='anatol' timestamp='1290502779' post='387383']
He he he... "prezydentzuk" już spełnia swoje obietnice wyborcze. postawią nowy blaszak i buch... mamy X miejsc pracy.
[/quote]
Lepiej mieć 10 miejsc pracy, niż 100 do modlenia się......!!!!
Avatar
ja / 23 listopada 2010 o 10:18
0
[quote name='anatol' timestamp='1290502779' post='387383']
He he he... "prezydentzuk" już spełnia swoje obietnice wyborcze. postawią nowy blaszak i buch... mamy X miejsc pracy.
[/quote]

Jesteś prorokiem czy wróżem (może wróżką)?
No bo niby skąd wiesz że Żuk zostanie prezydentem? Jak na razie to Sprawka jest na czele!!, a druga tura przed nami.
Po drugie, co ma Żuk do budowania nowych budynków (blaszaków jak to nazwałeś) przez firmę prywatną??!! Tak na marginesie to ta firma ta mogła by czuć się urażona za "blaszaka"!!

Taki komentarz ni w 5 ni w 10!!!
[quote name='anatol' timestamp='1290502779' post='387383']
He he he... "prezydentzuk" już spełnia swoje obietnice wyborcze. postawią nowy blaszak i buch... mamy X miejsc pracy.
[/quote]

Jesteś prorokiem czy wróżem (może wróżką)?
No bo niby skąd wiesz że Żuk zostanie prezydentem? Jak na razie to Sprawka jest na czele!!, a druga tura przed nami.
Po drugie, co ma Żuk do budowania nowych budynków (blaszaków jak to nazwałeś) przez firmę prywatną??!! Tak na mar... rozwiń
Avatar
anatol / 23 listopada 2010 o 09:59
0
He he he... "prezydentzuk" już spełnia swoje obietnice wyborcze. postawią nowy blaszak i buch... mamy X miejsc pracy.
Avatar
fh / 23 listopada 2010 o 09:32
0
[quote name='ANTYLUB' timestamp='1290499061' post='387327']
LUBLIN MIASTO: MARKETÓW Z BLACHY, HAL=KOŚICOŁÓW CO ULICA,H....DRÓG, BIEDY, ZERA INWESTORÓW,KTÓRZY DALIBY MIEJSCA PRACY I WPŁYWALI NA WZROST WYNAGRODZEŃ, W WYNIKU KONKURENCJI, MIERNYCH URZĘDNIKÓW!!....TERAZ JESZCZE BĘDZIE I RM I PREZYDENT JEST Z SEKTY PiSdzielców!!!PORAŻKA NA CAŁEJ LINI!!
[/quote]
A jaki inwestor zechce przyść do miasta w którym żyją tacy analfabeci jak ty(wytrzeźwiej najpierw a potem weź się za pisanie).
Avatar
ANTYLUB / 23 listopada 2010 o 08:57
0
LUBLIN MIASTO: MARKETÓW Z BLACHY, HAL=KOŚICOŁÓW CO ULICA,H....DRÓG, BIEDY, ZERA INWESTORÓW,KTÓRZY DALIBY MIEJSCA PRACY I WPŁYWALI NA WZROST WYNAGRODZEŃ, W WYNIKU KONKURENCJI, MIERNYCH URZĘDNIKÓW!!....TERAZ JESZCZE BĘDZIE I RM I PREZYDENT JEST Z SEKTY PiSdzielców!!!PORAŻKA NA CAŁEJ LINI!!
Avatar
Gość / 23 listopada 2010 o 08:35
0
"Pod jednym dachem zmieszczą się 2 hipermarkety : budowlany i spożywczy"

Mam nadzieję, że ten budowlany to nie będzie trzeci OBI lub drugi LEROY MERLIN.
Nie ma nic lepszego dla klienta niż zdrowa konkurencja, zostaje więc tylko : CASTORAMA, PRAKTIKER lub NOMI.
Avatar
Gość / 23 listopada 2010 o 14:46
0
Ja bym wszystkie hipermarkiety zburzył.. to współczesne legalne obozy pracy. Wyzysk poniżenie, skandal. Ludzie którzy tam rządzą powinni być zamknięci w psychiatryku.
Pomijam fakt jakości towaru tam oferowanego, i to że jest to nabijanie kabzy jakimś zagranicznym szychom.
Mi by się marzył polski hipermarket, w którym oferowane by było tylko nasze polskiego i naturalne wyprodukowane produkty spożywcze, a tak jedyne co ja kupuje w tym leclerku to benzyna, bo mają najtaniej i piwo czasami, chodź też warto zwrócić uwagę na termin ważności..
Avatar
meropolia lubelska / 23 listopada 2010 o 12:08
0
[quote name='Gość' timestamp='1290497739' post='387309']
"Pod jednym dachem zmieszczą się 2 hipermarkety : budowlany i spożywczy"

Mam nadzieję, że ten budowlany to nie będzie trzeci OBI lub drugi LEROY MERLIN.
Nie ma nic lepszego dla klienta niż zdrowa konkurencja, zostaje więc tylko : CASTORAMA, PRAKTIKER lub NOMI.
[/quote]
taki maly 5 tys m2 to tylko praktiker robi castorama ma znacznie wieksze obiekty choc jesli leclerc jest francuski to uzasadnia to lerua merle
Avatar
Truteń Zenobi / 23 listopada 2010 o 10:52
0
[quote name='anatol' timestamp='1290502779' post='387383']
He he he... "prezydentzuk" już spełnia swoje obietnice wyborcze. postawią nowy blaszak i buch... mamy X miejsc pracy.
[/quote]
Lepiej mieć 10 miejsc pracy, niż 100 do modlenia się......!!!!
Avatar
ja / 23 listopada 2010 o 10:18
0
[quote name='anatol' timestamp='1290502779' post='387383']
He he he... "prezydentzuk" już spełnia swoje obietnice wyborcze. postawią nowy blaszak i buch... mamy X miejsc pracy.
[/quote]

Jesteś prorokiem czy wróżem (może wróżką)?
No bo niby skąd wiesz że Żuk zostanie prezydentem? Jak na razie to Sprawka jest na czele!!, a druga tura przed nami.
Po drugie, co ma Żuk do budowania nowych budynków (blaszaków jak to nazwałeś) przez firmę prywatną??!! Tak na marginesie to ta firma ta mogła by czuć się urażona za "blaszaka"!!

Taki komentarz ni w 5 ni w 10!!!
[quote name='anatol' timestamp='1290502779' post='387383']
He he he... "prezydentzuk" już spełnia swoje obietnice wyborcze. postawią nowy blaszak i buch... mamy X miejsc pracy.
[/quote]

Jesteś prorokiem czy wróżem (może wróżką)?
No bo niby skąd wiesz że Żuk zostanie prezydentem? Jak na razie to Sprawka jest na czele!!, a druga tura przed nami.
Po drugie, co ma Żuk do budowania nowych budynków (blaszaków jak to nazwałeś) przez firmę prywatną??!! Tak na mar... rozwiń
Avatar
anatol / 23 listopada 2010 o 09:59
0
He he he... "prezydentzuk" już spełnia swoje obietnice wyborcze. postawią nowy blaszak i buch... mamy X miejsc pracy.
Avatar
fh / 23 listopada 2010 o 09:32
0
[quote name='ANTYLUB' timestamp='1290499061' post='387327']
LUBLIN MIASTO: MARKETÓW Z BLACHY, HAL=KOŚICOŁÓW CO ULICA,H....DRÓG, BIEDY, ZERA INWESTORÓW,KTÓRZY DALIBY MIEJSCA PRACY I WPŁYWALI NA WZROST WYNAGRODZEŃ, W WYNIKU KONKURENCJI, MIERNYCH URZĘDNIKÓW!!....TERAZ JESZCZE BĘDZIE I RM I PREZYDENT JEST Z SEKTY PiSdzielców!!!PORAŻKA NA CAŁEJ LINI!!
[/quote]
A jaki inwestor zechce przyść do miasta w którym żyją tacy analfabeci jak ty(wytrzeźwiej najpierw a potem weź się za pisanie).
Avatar
ANTYLUB / 23 listopada 2010 o 08:57
0
LUBLIN MIASTO: MARKETÓW Z BLACHY, HAL=KOŚICOŁÓW CO ULICA,H....DRÓG, BIEDY, ZERA INWESTORÓW,KTÓRZY DALIBY MIEJSCA PRACY I WPŁYWALI NA WZROST WYNAGRODZEŃ, W WYNIKU KONKURENCJI, MIERNYCH URZĘDNIKÓW!!....TERAZ JESZCZE BĘDZIE I RM I PREZYDENT JEST Z SEKTY PiSdzielców!!!PORAŻKA NA CAŁEJ LINI!!
Avatar
Gość / 23 listopada 2010 o 08:35
0
"Pod jednym dachem zmieszczą się 2 hipermarkety : budowlany i spożywczy"

Mam nadzieję, że ten budowlany to nie będzie trzeci OBI lub drugi LEROY MERLIN.
Nie ma nic lepszego dla klienta niż zdrowa konkurencja, zostaje więc tylko : CASTORAMA, PRAKTIKER lub NOMI.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pieniądze na szkolne wyprawki wypłacą już w sierpniu. Jest jeden warunek

Pieniądze na szkolne wyprawki wypłacą już w sierpniu. Jest jeden warunek 2 0

Już w sierpniu wypłacane mają być pierwsze 300 zł dodatku na każde uczące się dziecko. Ale otrzymają je osoby, które wnioski o wypłatę złożyły w lipcu.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 11

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 27 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 3

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 137 55

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 1

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 65 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 7

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 12

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!