Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 listopada 2010 r.
7:53
Edytuj ten wpis

Rozbudują Leclerca przy ul. Turystycznej: Będzie tam nowe centrum handlowe

0 8 A A

Hipermarket i niewielka galeria handlowa. Tak ma wyglądać zaniedbany teren u zbiegu ul. Mełgiewskiej i Turystycznej w Lublinie. Właściciel gruntu zrobił pierwszy krok do realizacji tego projektu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Lubelski magistrat wydał właśnie tzw. decyzję środowiskową. To oznacza, że inwestor będzie mógł wystąpić o pozwolenie na budowę. Nowe centrum handlowe stanie tuż obok hipermarketu E. Leclerc.
Projekt zakłada postawienie dwóch budynków, wysokości kilku metrów.

Większy będzie miał 7 tys. mkw. powierzchni. Ma być przeznaczony dla jednego najemcy. Z nieoficjalnych informacji wynika, że może się tam wprowadzić firma z branży budowlanej. Drugi z budynków ma liczyć tylko 5 tys. mkw. powierzchni.

Ma tam powstać niewielka galeria handlowa. Projekt przewiduje też budowę parkingu na 150 samochodów. Nie wiadomo jeszcze, kiedy inwestor planuje rozpocząć prace.

– Oby jak najszybciej, bo dziś Mełgiewska wygląda fatalnie – mówi Andrzej Król, mieszkaniec Kalinowszczyzny. – W tej części miasta niewiele się dzieje. Przydałaby się jednak jakaś większa galeria z częścią rozrywkową. Hipermarketów i tak mamy sporo.

Działka przy ul. Mełgiewskiej należała do miasta. W lutym Ratusz sprzedał blisko hektar gruntu warszawskiej firmie Pergranso. To spółka-córka sieci E. Leclerc. Do realizacji lubelskiego projektu powołała kolejny podmiot, spółkę FMZ.

Przedstawiciele francuskiego giganta byli jedynym inwestorem, zainteresowanym parcelą. Nie pomógł fakt, że zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego, jest ona przeznaczona pod działalność gospodarczą. Może więc tam stanąć dowolny obiekt komercyjny. Cena wywoławcza wynosiła 2,6 mln zł. Pergranso zapłaciło za działkę o 26 tys. zł więcej. To minimum, wymagane w warunkach przetargu.

Inwestycja sieci Leclerc to nie jedyny projekt tego typu w Lublinie. Po drugiej stronie miasta do budowy centrum handlowego przymierza się firma Interbud. Kompleks o powierzchni 5 ha powstanie przy ul. Jana Pawła II. Budowa powinna ruszyć w połowie przyszłego roku.

Pod jednym dachem zmieszczą się dwa hipermarkety: budowlany i spożywczy. Będzie też galeria handlowa i multipleks. Taki plan ma Centrum Filmowe Helios. Spółka chce do końca 2013 r. zbudować 10 nowych kin w całym kraju. Podpisała w tej sprawie porozumienie ze śląską firmą developerską P.A. Nova SA. Partner nie jest przypadkowy.

– Rozmawiamy z Interbudem o wejściu w spółkę – przyznaje Jacek Tajster, dyrektor ds. Inwestycji w P.A. Nova. – Jesteśmy bardzo zainteresowani inwestowaniem we wschodniej Polsce.

Przedstawiciele Interbudu nie kryją, że poszukują partnera do budowy centrum. Spółka nie zdradza jednak szczegółów negocjacji. Powinny się one zakończyć w listopadzie. Jeśli obie strony nie dojdą do porozumienia, Nova zrezygnuje z budowy kina w Lublinie.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 listopada 2010 o 14:46
0
Ja bym wszystkie hipermarkiety zburzył.. to współczesne legalne obozy pracy. Wyzysk poniżenie, skandal. Ludzie którzy tam rządzą powinni być zamknięci w psychiatryku.
Pomijam fakt jakości towaru tam oferowanego, i to że jest to nabijanie kabzy jakimś zagranicznym szychom.
Mi by się marzył polski hipermarket, w którym oferowane by było tylko nasze polskiego i naturalne wyprodukowane produkty spożywcze, a tak jedyne co ja kupuje w tym leclerku to benzyna, bo mają najtaniej i piwo czasami, chodź też warto zwrócić uwagę na termin ważności..
Avatar
meropolia lubelska / 23 listopada 2010 o 12:08
0
[quote name='Gość' timestamp='1290497739' post='387309']
"Pod jednym dachem zmieszczą się 2 hipermarkety : budowlany i spożywczy"

Mam nadzieję, że ten budowlany to nie będzie trzeci OBI lub drugi LEROY MERLIN.
Nie ma nic lepszego dla klienta niż zdrowa konkurencja, zostaje więc tylko : CASTORAMA, PRAKTIKER lub NOMI.
[/quote]
taki maly 5 tys m2 to tylko praktiker robi castorama ma znacznie wieksze obiekty choc jesli leclerc jest francuski to uzasadnia to lerua merle
Avatar
Truteń Zenobi / 23 listopada 2010 o 10:52
0
[quote name='anatol' timestamp='1290502779' post='387383']
He he he... "prezydentzuk" już spełnia swoje obietnice wyborcze. postawią nowy blaszak i buch... mamy X miejsc pracy.
[/quote]
Lepiej mieć 10 miejsc pracy, niż 100 do modlenia się......!!!!
Avatar
ja / 23 listopada 2010 o 10:18
0
[quote name='anatol' timestamp='1290502779' post='387383']
He he he... "prezydentzuk" już spełnia swoje obietnice wyborcze. postawią nowy blaszak i buch... mamy X miejsc pracy.
[/quote]

Jesteś prorokiem czy wróżem (może wróżką)?
No bo niby skąd wiesz że Żuk zostanie prezydentem? Jak na razie to Sprawka jest na czele!!, a druga tura przed nami.
Po drugie, co ma Żuk do budowania nowych budynków (blaszaków jak to nazwałeś) przez firmę prywatną??!! Tak na marginesie to ta firma ta mogła by czuć się urażona za "blaszaka"!!

Taki komentarz ni w 5 ni w 10!!!
[quote name='anatol' timestamp='1290502779' post='387383']
He he he... "prezydentzuk" już spełnia swoje obietnice wyborcze. postawią nowy blaszak i buch... mamy X miejsc pracy.
[/quote]

Jesteś prorokiem czy wróżem (może wróżką)?
No bo niby skąd wiesz że Żuk zostanie prezydentem? Jak na razie to Sprawka jest na czele!!, a druga tura przed nami.
Po drugie, co ma Żuk do budowania nowych budynków (blaszaków jak to nazwałeś) przez firmę prywatną??!! Tak na mar... rozwiń
Avatar
anatol / 23 listopada 2010 o 09:59
0
He he he... "prezydentzuk" już spełnia swoje obietnice wyborcze. postawią nowy blaszak i buch... mamy X miejsc pracy.
Avatar
fh / 23 listopada 2010 o 09:32
0
[quote name='ANTYLUB' timestamp='1290499061' post='387327']
LUBLIN MIASTO: MARKETÓW Z BLACHY, HAL=KOŚICOŁÓW CO ULICA,H....DRÓG, BIEDY, ZERA INWESTORÓW,KTÓRZY DALIBY MIEJSCA PRACY I WPŁYWALI NA WZROST WYNAGRODZEŃ, W WYNIKU KONKURENCJI, MIERNYCH URZĘDNIKÓW!!....TERAZ JESZCZE BĘDZIE I RM I PREZYDENT JEST Z SEKTY PiSdzielców!!!PORAŻKA NA CAŁEJ LINI!!
[/quote]
A jaki inwestor zechce przyść do miasta w którym żyją tacy analfabeci jak ty(wytrzeźwiej najpierw a potem weź się za pisanie).
Avatar
ANTYLUB / 23 listopada 2010 o 08:57
0
LUBLIN MIASTO: MARKETÓW Z BLACHY, HAL=KOŚICOŁÓW CO ULICA,H....DRÓG, BIEDY, ZERA INWESTORÓW,KTÓRZY DALIBY MIEJSCA PRACY I WPŁYWALI NA WZROST WYNAGRODZEŃ, W WYNIKU KONKURENCJI, MIERNYCH URZĘDNIKÓW!!....TERAZ JESZCZE BĘDZIE I RM I PREZYDENT JEST Z SEKTY PiSdzielców!!!PORAŻKA NA CAŁEJ LINI!!
Avatar
Gość / 23 listopada 2010 o 08:35
0
"Pod jednym dachem zmieszczą się 2 hipermarkety : budowlany i spożywczy"

Mam nadzieję, że ten budowlany to nie będzie trzeci OBI lub drugi LEROY MERLIN.
Nie ma nic lepszego dla klienta niż zdrowa konkurencja, zostaje więc tylko : CASTORAMA, PRAKTIKER lub NOMI.
Avatar
Gość / 23 listopada 2010 o 14:46
0
Ja bym wszystkie hipermarkiety zburzył.. to współczesne legalne obozy pracy. Wyzysk poniżenie, skandal. Ludzie którzy tam rządzą powinni być zamknięci w psychiatryku.
Pomijam fakt jakości towaru tam oferowanego, i to że jest to nabijanie kabzy jakimś zagranicznym szychom.
Mi by się marzył polski hipermarket, w którym oferowane by było tylko nasze polskiego i naturalne wyprodukowane produkty spożywcze, a tak jedyne co ja kupuje w tym leclerku to benzyna, bo mają najtaniej i piwo czasami, chodź też warto zwrócić uwagę na termin ważności..
Avatar
meropolia lubelska / 23 listopada 2010 o 12:08
0
[quote name='Gość' timestamp='1290497739' post='387309']
"Pod jednym dachem zmieszczą się 2 hipermarkety : budowlany i spożywczy"

Mam nadzieję, że ten budowlany to nie będzie trzeci OBI lub drugi LEROY MERLIN.
Nie ma nic lepszego dla klienta niż zdrowa konkurencja, zostaje więc tylko : CASTORAMA, PRAKTIKER lub NOMI.
[/quote]
taki maly 5 tys m2 to tylko praktiker robi castorama ma znacznie wieksze obiekty choc jesli leclerc jest francuski to uzasadnia to lerua merle
Avatar
Truteń Zenobi / 23 listopada 2010 o 10:52
0
[quote name='anatol' timestamp='1290502779' post='387383']
He he he... "prezydentzuk" już spełnia swoje obietnice wyborcze. postawią nowy blaszak i buch... mamy X miejsc pracy.
[/quote]
Lepiej mieć 10 miejsc pracy, niż 100 do modlenia się......!!!!
Avatar
ja / 23 listopada 2010 o 10:18
0
[quote name='anatol' timestamp='1290502779' post='387383']
He he he... "prezydentzuk" już spełnia swoje obietnice wyborcze. postawią nowy blaszak i buch... mamy X miejsc pracy.
[/quote]

Jesteś prorokiem czy wróżem (może wróżką)?
No bo niby skąd wiesz że Żuk zostanie prezydentem? Jak na razie to Sprawka jest na czele!!, a druga tura przed nami.
Po drugie, co ma Żuk do budowania nowych budynków (blaszaków jak to nazwałeś) przez firmę prywatną??!! Tak na marginesie to ta firma ta mogła by czuć się urażona za "blaszaka"!!

Taki komentarz ni w 5 ni w 10!!!
[quote name='anatol' timestamp='1290502779' post='387383']
He he he... "prezydentzuk" już spełnia swoje obietnice wyborcze. postawią nowy blaszak i buch... mamy X miejsc pracy.
[/quote]

Jesteś prorokiem czy wróżem (może wróżką)?
No bo niby skąd wiesz że Żuk zostanie prezydentem? Jak na razie to Sprawka jest na czele!!, a druga tura przed nami.
Po drugie, co ma Żuk do budowania nowych budynków (blaszaków jak to nazwałeś) przez firmę prywatną??!! Tak na mar... rozwiń
Avatar
anatol / 23 listopada 2010 o 09:59
0
He he he... "prezydentzuk" już spełnia swoje obietnice wyborcze. postawią nowy blaszak i buch... mamy X miejsc pracy.
Avatar
fh / 23 listopada 2010 o 09:32
0
[quote name='ANTYLUB' timestamp='1290499061' post='387327']
LUBLIN MIASTO: MARKETÓW Z BLACHY, HAL=KOŚICOŁÓW CO ULICA,H....DRÓG, BIEDY, ZERA INWESTORÓW,KTÓRZY DALIBY MIEJSCA PRACY I WPŁYWALI NA WZROST WYNAGRODZEŃ, W WYNIKU KONKURENCJI, MIERNYCH URZĘDNIKÓW!!....TERAZ JESZCZE BĘDZIE I RM I PREZYDENT JEST Z SEKTY PiSdzielców!!!PORAŻKA NA CAŁEJ LINI!!
[/quote]
A jaki inwestor zechce przyść do miasta w którym żyją tacy analfabeci jak ty(wytrzeźwiej najpierw a potem weź się za pisanie).
Avatar
ANTYLUB / 23 listopada 2010 o 08:57
0
LUBLIN MIASTO: MARKETÓW Z BLACHY, HAL=KOŚICOŁÓW CO ULICA,H....DRÓG, BIEDY, ZERA INWESTORÓW,KTÓRZY DALIBY MIEJSCA PRACY I WPŁYWALI NA WZROST WYNAGRODZEŃ, W WYNIKU KONKURENCJI, MIERNYCH URZĘDNIKÓW!!....TERAZ JESZCZE BĘDZIE I RM I PREZYDENT JEST Z SEKTY PiSdzielców!!!PORAŻKA NA CAŁEJ LINI!!
Avatar
Gość / 23 listopada 2010 o 08:35
0
"Pod jednym dachem zmieszczą się 2 hipermarkety : budowlany i spożywczy"

Mam nadzieję, że ten budowlany to nie będzie trzeci OBI lub drugi LEROY MERLIN.
Nie ma nic lepszego dla klienta niż zdrowa konkurencja, zostaje więc tylko : CASTORAMA, PRAKTIKER lub NOMI.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Skrócił się czas pobytu dzieci w szpitalu. "NFZ przestał zaniżać koszt pobytu jednodniowego"

Skrócił się czas pobytu dzieci w szpitalu. "NFZ przestał zaniżać koszt pobytu jednodniowego" 1 2

Średnio o pół dnia skrócił się czas pobytu małych pacjentów w szpitalu, a liczba hospitalizacji na oddziałach dziecięcych spadła o kilka tysięcy – pochwalił się Narodowy Fundusz Zdrowia. Do niedawna szybsze wypisywanie pacjentów było dla szpitali po prostu nieopłacalne.

Szykują nam nowy system biletowy. Od czego będzie zależeć cena biletu??

Szykują nam nowy system biletowy. Od czego będzie zależeć cena biletu?? 0 9

Cena biletu będzie zależała od liczby przejechanych przystanków, przejazdówkę kupimy na dowolną liczbę dni, a autobus przyjmie płatność kartą zbliżeniową. Takie możliwości mają się pojawić po biletowej rewolucji, której przeprowadzenia chcą się podjąć cztery firmy

Imieniny Róży, Anieli i Anny w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce
21 lipca 2019, 11:00

Imieniny Róży, Anieli i Anny w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce 0 0

Zabierzcie dobry humor, ciekawość i jedźcie na imieniny do pałacu w Kozłówce. Impreza w najbliższą niedzielę. W programie prelekcja o aromatycznych właściwościach róż, intrygująca gra terenowa oraz malowanie wielkiego bukietu dla solenizantek.

Ciepłownia z Dęblina ukarana astronomiczną kwotą. Nie miała zezwoleń na emisję spalin

Ciepłownia z Dęblina ukarana astronomiczną kwotą. Nie miała zezwoleń na emisję spalin 26 15

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska nałożył na byłego dzierżawcę ciepłowni w Dęblinie 9 mln zł kary za emisję spalin wykraczającą poza wykupione zezwolenia. Przedsiębiorstwo skierowało sprawę do sądu, ale to nie koniec kłopotów.

Żniwowanie w Skansenie
21 lipca 2019, 11:00

Żniwowanie w Skansenie 0 0

Muzeum Wsi Lubelskie zaprasza na pokazy tradycyjnego żniwowania. Wydarzenie rozpocznie się 21 lipca o godz. 11. Poznamy tradycyjne pokazy koszenia zboża kosą i kosiarką konną, podbierania sierpem, robienia powróseł i formowania snopków.

Radio już nie Puławy 24

Radio już nie Puławy 24 28 19

Radio Puławy 24 już niedługo zmieni nazwę. Będzie mieć większy zasięg i nową ramówkę. Liczy na zdobycie nowych słuchaczy.

Ranking Miast Przyjaznych Rodzinom 2019. Jak wypadł Lublin?

Ranking Miast Przyjaznych Rodzinom 2019. Jak wypadł Lublin? 1 35

Lublin zajął przedostanie miejsce w Rankingu Miast Przyjaznych Rodzinom 2019. Tworząc zestawienie pod uwagę brano m.in. średnią wysokość zarobków, ceny nieruchomości oraz liczbę szkół i przedszkoli przypadających na liczbę mieszkańców

Lublin: Jeden samochód przeładowany, inny kierowca pijany

Lublin: Jeden samochód przeładowany, inny kierowca pijany 15 5

Ważył 7900 kg, czyli o 4400 kg za dużo - to największe przekroczenie norm odnotowane podczas akcji zorganizowanej w Lublinie. Zatrzymano nie tylko przeładowane samochody dostawcze. Jeden z kierowców, prowadził zbyt ciężki pojazd pod wpływem alkoholu. Kierowca miała ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie.

"Speed" od dziś na drogach woj. lubelskiego. Mają jeden cel
galeria

"Speed" od dziś na drogach woj. lubelskiego. Mają jeden cel 74 30

Policyjny zespół pn. „Speed” przeciwdziała niebezpiecznym zachowaniom na drogach.

Marcin Michota (Motor Lublin): Gra wygląda obiecująco

Marcin Michota (Motor Lublin): Gra wygląda obiecująco 0 8

Rozmowa z Marcinem Michotą, zawodnikiem Motoru Lublin

SLD, Razem i Wiosna wystartują w wyborach jako blok lewicy
film

SLD, Razem i Wiosna wystartują w wyborach jako blok lewicy 3 30

– Macie państwo przed sobą trzech tenorów, którzy całkiem nieźle śpiewają w polityce – powiedział lider Wiosny Robert Biedroń informując o stworzeniu przez Wiosnę, SLD i Lewicę Razem wspólnego bloku lewicowego na jesienne wybory parlamentarne.

Wojewódzkie Święto Policji w Chełmie. Odznaczenia, awanse i piknik rodzinny [zdjęcia]
galeria

Wojewódzkie Święto Policji w Chełmie. Odznaczenia, awanse i piknik rodzinny [zdjęcia] 20 8

Chełm był gospodarzem tegorocznego, wojewódzkiego Święta Policji.

Tomaszów Lubelski: Jedno popołudnie i trzech pijanych kierujących

Tomaszów Lubelski: Jedno popołudnie i trzech pijanych kierujących 0 0

W czwartek policjanci z posterunku w Łaszczowie i w Suścu zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących.

Leopoldów: Motocyklista chciał wyprzedzić citroena, zderzył się z audi