Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 marca 2016 r.
8:46

Rusza wyścig po 500 zł. Czwartkowy Dziennik Wschodni z drukiem wniosku

0 11 A A
Pogram Rodzina 500 plus to nieopodatkowane 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko, bez dodatkowych warunków. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę wsparcie przysługuje także na pierwsze lub jedyne dziecko (fot. Maciej Kaczanowski)
Pogram Rodzina 500 plus to nieopodatkowane 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko, bez dodatkowych warunków. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę wsparcie przysługuje także na pierwsze lub jedyne dziecko (fot. Maciej Kaczanowski)

Już w piątek rusza program „Rodzina 500 plus”. Punkty przyjmujące wnioski o świadczenia wychowawcze spodziewają się szturmu. Minister rodziny apeluje, żeby nie składać dokumentów od razu pierwszego dnia. W Lubelskiem na 500 zł czeka 225 tys. dzieci.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Wniosek wypełniłam jeszcze przed świętami. Złożę go osobiście w piątek z samego rana. Liczę na to, że wtedy kolejek jeszcze nie będzie – mówi pani Anna z Lublina. – Zrobię to w ten sposób, bo bardzo zależy mi na jak najszybszym otrzymaniu pieniędzy. Chciałabym jeszcze w maju wykupić dziecku kolonie. Liczę na to, że o kolejności rozpatrywania wniosków będzie decydować kolejność zgłoszenia. Chcę być w tej pierwszej puli.

Pani Anna nie pracuje, ma dwoje małych dzieci, rodzinę utrzymuje mąż. Dochód na osobę jest grubo poniżej 800 zł, więc lublinianka otrzyma miesięcznie z rządowego programu 1000 zł. – To zdecydowanie polepszy naszą sytuację – dodaje.

– Nie chcę stać w kolejce i wyślę wniosek przez internet – również pani Ela nie zamierza zwlekać ze złożeniem dokumentów. – Od lat rozliczam w ten sposób podatek i zawsze jako pierwsza w pracy dostaję jego zwrot. Liczę więc, że i w przypadku „500 plus” przez internet będzie szybciej.

Elżbieta Rafalska, minister rodziny pracy i polityki społecznej zaapelowała, żeby nie składać wniosków od razu pierwszego dnia, ponieważ możemy to zrobić w ciągu trzech miesięcy. – Nie stracimy ani złotówki, dostaniemy świadczenie z wyrównaniem od kwietnia – przypomniała. 
Magda Suduł, rzecznik prasowy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie zapewnia, że choć na wypłatę świadczenia urząd będzie miał trzy miesiące, to nikt z wykonaniem przelewu nie będzie zwlekał do ostatniej chwili.

– Będziemy to robić na bieżąco – podkreśla i dodaje, że w samym Lublinie będzie działać 37 punktów, w których przyjmowane będą wnioski. Oprócz filii MOPR będą to także Biura Obsługi Mieszkańców oraz wyznaczone szkoły. Ich lista dostępna jest na stronie internetowej ośrodka.

– Bez względu na to, w którym z punktów złożymy wniosek, zostanie on rozpatrzony tak samo sprawnie – zapewnia Suduł. – Mamy już przygotowane pojemniki, w których nasi kierowcy na bieżąco będą przewozić wnioski do urzędu. Opóźnień nie będzie.

– Gminy otrzymały w sumie ponad 4 mln zł na wdrożenie programu. Jesteśmy przygotowani, aby w miarę potrzeb już w kwietniu przelewać samorządom pieniądze na wypłatę świadczeń – mówi Albin Mazurek, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. Jak dodaje, do urzędu do tej pory nie dotarły żadne niepokojące sygnały dotyczące przygotowań do rozpoczęcia naboru wniosków.

By nie było opóźnień, warto zadbać o rzetelne wypełnienie wniosku. – Musimy podać dane osoby ubiegającej się o przyznanie świadczenia wychowawczego, w tym m.in.: imię, nazwisko, datę urodzenia, numer PESEL, adres oraz dane dzieci pozostających na utrzymaniu – przypomina Magdalena Suduł.

Mimo że nie jest to obowiązkowe, warto wpisać także kontaktowy numer telefonu. Gdy we wniosku popełnimy błędy, albo okaże się, że brakuje jakiegoś załącznika, urzędnicy zadzwonią i poproszą o wykonanie korekty. To szybsze od kontaktu listownego.

Co niezwykle ważne: jeśli chcemy, by świadczenie wpływało na konto, we wniosku musimy podać numer rachunku bankowego. Jeśli tego nie zrobimy, pieniądze będziemy pobierać osobiście w siedzibie banku.

Od 1 marca przy urzędach wojewódzkich działają infolinie dotyczące programu. W Lublinie to numer (81) 742 42 40. (pap, toma)

• GDZIE ZŁOŻYĆ WNIOSEK 500 plus - PEŁNA LISTA MIEJSC W WOJ. LUBELSKIM

• RODZINA 500 plus w pytaniach i odpowiedziach. JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK

„500 plus” w Lubelskiem

* 225 tys. dzieci skorzysta z rządowego programu
* 936 mln zł ma województwo na realizacje programu w tym roku
* 400 osób dostanie pracę przy obsłudze programu
* 326 – w tylu miejscach będą przyjmowane wnioski od rodziców.

Sonda: Czy złożysz wniosek o 500 zł na dziecko?

Liczba głosów: 356
76.97%
Tak
10.96%
Mam tylko jedno dziecko, nie kwalifikuję się
8.15%
Nie mam dzieci
3.93%
Kwalifikuję się, ale nie złożę wniosku
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 kwietnia 2016 r. o 12:41
0
a czy ktoś Was zmuszał do kredytów we franku? czy nie liczyliście że zapłacicie mniej? czy jak podpisujecie umowy kredytowej to zastanawiacie się nad konsekwencjami i ryzykiem? o ile dobrze pamiętam to żeby dostać kredyt we franku też trzeba było dobrze zarabiać. dlaczego obrzygujecie program 500+? może chodzi o to że Wam frankowiczom nie skapnie? Uważam że nie powinno. Dlaczego mamy dopłacać Wam i waszym bankom kochani do odsetek i błędnych decyzji? tak kochani, bo to są wasze błedne decyzje i Wasz brak ostrożności i rozwagi. też w życiu zdarzyło mi się płacić za moją głupotę, ale nigdy nie zdarzyło mi się wyciągać ręki do kogoś i prosić by naprawiał moje błedy.
a czy ktoś Was zmuszał do kredytów we franku? czy nie liczyliście że zapłacicie mniej? czy jak podpisujecie umowy kredytowej to zastanawiacie się nad konsekwencjami i ryzykiem? o ile dobrze pamiętam to żeby dostać kredyt we franku też trzeba było dobrze zarabiać. dlaczego obrzygujecie program 500+? może chodzi o to że Wam frankowiczom nie skapnie? Uważam że nie powinno. Dlaczego mamy dopłacać Wam i waszym bankom kochani do odsetek i błędnych decyzji? tak kochani, bo to są wasze błedne decyzje i Wasz brak ostrożności i rozwagi. też w życiu z... rozwiń
Avatar
alleluja i do sklepu / 31 marca 2016 r. o 16:46
0

Wyscig po 500 zł - na początku wszyscy raaaaazem, chociaz z lewej patologia z zamojskiej jakby przyśpieszyła i taaaak juz maja, już do żabki nadciagają B)  obługa nie nadąża ale pierwszy raz nie na zeszyt, po drugiej stronie bidronka też nie narzeka, właśnie dostałem informację od naszego korespodenta, że wyszło już amoreno i michel ale podobno tir z dostawą wyjechał z Lubartowa.

Avatar
dziad z fioletovymi uszami / 31 marca 2016 r. o 15:57
0

jaką można mieć ku*** stabilizację w tym pieprzonym kraju przy wynagrodzeniu 1200 zł


jaką można mieć ku*** stabilizację w tym pieprzonym kraju przy wynagrodzeniu 1200 zł

Nie jest aż tak źle "w tym pieprzonym kraju", skoro rocznie Polacy marnują 9 milionów ton żywności. Co ciekawe: bogacze żywności nie marnują... - dlatego (między innymi) są bogaci. Jeżeli ktoś ma chociaż trochę oleju w głowie, to sobie poradzi. Rozejrzyjcie się wokół siebie: ile żywności/ chleba leży na: śmietnikach, chodnikach, trawnikach...

Nie jest aż tak źle "w tym pieprzonym kraju", skoro rocznie Polacy marnują 9 milionów ton żywności. Co ciekawe: bogacze żywności nie marnują... - dlatego (między innymi) są bogaci. Jeżeli ktoś ma chociaż trochę oleju w głowie, to sobie poradzi. Rozejrzyjcie się wokół siebie: ile żywności/ chleba leży na: śmietnikach, chodnikach, trawnikach...

rozwiń
Avatar
Gość / 31 marca 2016 r. o 15:15
0
Spróbuj uzyskać informacje z infolinii UW w Lublinie. Nikt nie odbiera. Brawo następna farsa :(
Avatar
Gość / 31 marca 2016 r. o 13:54
0

Ja widocznie dla PiSu nie rodzina bo mam tylko jedno dziecko. Robić drugiego nie będę, bo mnie nie stać. Teraz przędę ledwo - żona nie ma pracy, kredyty we franku na karku, zresztą ten program 500+ pozyje rok lub 2 lata i padnie to w cholerę bo kasy w budżecie zabraknie. Wspomnicie moje słowa.


Oby dwa lata. Doić podatników żeby dać patologii będą do czasu.
Avatar
Gość / 31 marca 2016 r. o 11:56
0
Ja widocznie dla PiSu nie rodzina bo mam tylko jedno dziecko. Robić drugiego nie będę, bo mnie nie stać. Teraz przędę ledwo - żona nie ma pracy, kredyty we franku na karku, zresztą ten program 500+ pozyje rok lub 2 lata i padnie to w cholerę bo kasy w budżecie zabraknie. Wspomnicie moje słowa.
Avatar
Gość / 31 marca 2016 r. o 11:47
0

Ktoś kto nie ma pracy, dochodów i planuje teraz mieć dziecko tylko dla tych 500 zł miesięcznie jest mocno ułomnym umysłowo. Uważam że to 500zł jest owszem dobre dla rodzin które mają jakaś już stabilizację i dzięki temu jeszcze ją poprawią a nie dla takich gdzie nie ma pracy perspektyw a teraz dostanie 500 to majty w dół i za ojczyznę ile wlezie. Przyjdzie następna kadencja rządu dodatek zniesie i będzie biadolenie że nie ma za co dzieci utrzymać no ale jak pisałem wyżej ktoś mądry i rozsądny na pewno dla samych 500zł nie zdecyduje się na robienie dzieci.

jaką można mieć kurwa stabilizację w tym pieprzonym kraju przy wynagrodzeniu 1200 zł

jaką można mieć kurwa stabilizację w tym pieprzonym kraju przy wynagrodzeniu 1200 zł

rozwiń
Avatar
Gość / 31 marca 2016 r. o 11:16
0
O

Ktoś kto nie ma pracy, dochodów i planuje teraz mieć dziecko tylko dla tych 500 zł miesięcznie jest mocno ułomnym umysłowo. Uważam że to 500zł jest owszem dobre dla rodzin które mają jakaś już stabilizację i dzięki temu jeszcze ją poprawią a nie dla takich gdzie nie ma pracy perspektyw a teraz dostanie 500 to majty w dół i za ojczyznę ile wlezie. Przyjdzie następna kadencja rządu dodatek zniesie i będzie biadolenie że nie ma za co dzieci utrzymać no ale jak pisałem wyżej ktoś mądry i rozsądny na pewno dla samych 500zł nie zdecyduje się na robienie dzieci.


500 zl to jest kropla w morzu potrzeb i jałmużna ktora na pewno nie poprawi sytuacji materialnej rodzin. Rozejrzyj się, wszystko drożeje a będzie jeszcze gorzej. Taka pomoc powinna być tylko dla najuboższych,może wowczas te róznice pomiędzy tymi co mają a biedotą bylyby trochę mniejsze a tak biedota pozostanie biedotą nawet jak sobie bedzie mogla pozwolic na nieco więcej.

500 zl to jest kropla w morzu potrzeb i jałmużna ktora na pewno nie poprawi sytuacji materialnej rodzin. Rozejrzyj się, wszystko drożeje a będzie jeszcze gorzej. Taka pomoc powinna być tylko dla najuboższych,może wowczas te róznice pomiędzy tymi co mają a biedotą bylyby trochę mniejsze a tak biedota pozostanie biedotą nawet jak sobie bedzie mogla pozwolic na nieco więcej. rozwiń
Avatar
Gość / 31 marca 2016 r. o 11:08
0
Wyścig dla biedoty i patologii którą interesuje tylko ile można wyrwać od państwa.
To teraz czas na wielkie rozmnażanie żeby plan pobudzenia dzietności wypalił.
Avatar
Gość / 31 marca 2016 r. o 09:46
0
Ktoś kto nie ma pracy, dochodów i planuje teraz mieć dziecko tylko dla tych 500 zł miesięcznie jest mocno ułomnym umysłowo. Uważam że to 500zł jest owszem dobre dla rodzin które mają jakaś już stabilizację i dzięki temu jeszcze ją poprawią a nie dla takich gdzie nie ma pracy perspektyw a teraz dostanie 500 to majty w dół i za ojczyznę ile wlezie. Przyjdzie następna kadencja rządu dodatek zniesie i będzie biadolenie że nie ma za co dzieci utrzymać no ale jak pisałem wyżej ktoś mądry i rozsądny na pewno dla samych 500zł nie zdecyduje się na robienie dzieci.
Avatar
Gość / 2 kwietnia 2016 r. o 12:41
0
a czy ktoś Was zmuszał do kredytów we franku? czy nie liczyliście że zapłacicie mniej? czy jak podpisujecie umowy kredytowej to zastanawiacie się nad konsekwencjami i ryzykiem? o ile dobrze pamiętam to żeby dostać kredyt we franku też trzeba było dobrze zarabiać. dlaczego obrzygujecie program 500+? może chodzi o to że Wam frankowiczom nie skapnie? Uważam że nie powinno. Dlaczego mamy dopłacać Wam i waszym bankom kochani do odsetek i błędnych decyzji? tak kochani, bo to są wasze błedne decyzje i Wasz brak ostrożności i rozwagi. też w życiu zdarzyło mi się płacić za moją głupotę, ale nigdy nie zdarzyło mi się wyciągać ręki do kogoś i prosić by naprawiał moje błedy.
a czy ktoś Was zmuszał do kredytów we franku? czy nie liczyliście że zapłacicie mniej? czy jak podpisujecie umowy kredytowej to zastanawiacie się nad konsekwencjami i ryzykiem? o ile dobrze pamiętam to żeby dostać kredyt we franku też trzeba było dobrze zarabiać. dlaczego obrzygujecie program 500+? może chodzi o to że Wam frankowiczom nie skapnie? Uważam że nie powinno. Dlaczego mamy dopłacać Wam i waszym bankom kochani do odsetek i błędnych decyzji? tak kochani, bo to są wasze błedne decyzje i Wasz brak ostrożności i rozwagi. też w życiu z... rozwiń
Avatar
alleluja i do sklepu / 31 marca 2016 r. o 16:46
0

Wyscig po 500 zł - na początku wszyscy raaaaazem, chociaz z lewej patologia z zamojskiej jakby przyśpieszyła i taaaak juz maja, już do żabki nadciagają B)  obługa nie nadąża ale pierwszy raz nie na zeszyt, po drugiej stronie bidronka też nie narzeka, właśnie dostałem informację od naszego korespodenta, że wyszło już amoreno i michel ale podobno tir z dostawą wyjechał z Lubartowa.

Avatar
dziad z fioletovymi uszami / 31 marca 2016 r. o 15:57
0

jaką można mieć ku*** stabilizację w tym pieprzonym kraju przy wynagrodzeniu 1200 zł


jaką można mieć ku*** stabilizację w tym pieprzonym kraju przy wynagrodzeniu 1200 zł

Nie jest aż tak źle "w tym pieprzonym kraju", skoro rocznie Polacy marnują 9 milionów ton żywności. Co ciekawe: bogacze żywności nie marnują... - dlatego (między innymi) są bogaci. Jeżeli ktoś ma chociaż trochę oleju w głowie, to sobie poradzi. Rozejrzyjcie się wokół siebie: ile żywności/ chleba leży na: śmietnikach, chodnikach, trawnikach...

Nie jest aż tak źle "w tym pieprzonym kraju", skoro rocznie Polacy marnują 9 milionów ton żywności. Co ciekawe: bogacze żywności nie marnują... - dlatego (między innymi) są bogaci. Jeżeli ktoś ma chociaż trochę oleju w głowie, to sobie poradzi. Rozejrzyjcie się wokół siebie: ile żywności/ chleba leży na: śmietnikach, chodnikach, trawnikach...

rozwiń
Avatar
Gość / 31 marca 2016 r. o 15:15
0
Spróbuj uzyskać informacje z infolinii UW w Lublinie. Nikt nie odbiera. Brawo następna farsa :(
Avatar
Gość / 31 marca 2016 r. o 13:54
0

Ja widocznie dla PiSu nie rodzina bo mam tylko jedno dziecko. Robić drugiego nie będę, bo mnie nie stać. Teraz przędę ledwo - żona nie ma pracy, kredyty we franku na karku, zresztą ten program 500+ pozyje rok lub 2 lata i padnie to w cholerę bo kasy w budżecie zabraknie. Wspomnicie moje słowa.


Oby dwa lata. Doić podatników żeby dać patologii będą do czasu.
Avatar
Gość / 31 marca 2016 r. o 11:56
0
Ja widocznie dla PiSu nie rodzina bo mam tylko jedno dziecko. Robić drugiego nie będę, bo mnie nie stać. Teraz przędę ledwo - żona nie ma pracy, kredyty we franku na karku, zresztą ten program 500+ pozyje rok lub 2 lata i padnie to w cholerę bo kasy w budżecie zabraknie. Wspomnicie moje słowa.
Avatar
Gość / 31 marca 2016 r. o 11:47
0

Ktoś kto nie ma pracy, dochodów i planuje teraz mieć dziecko tylko dla tych 500 zł miesięcznie jest mocno ułomnym umysłowo. Uważam że to 500zł jest owszem dobre dla rodzin które mają jakaś już stabilizację i dzięki temu jeszcze ją poprawią a nie dla takich gdzie nie ma pracy perspektyw a teraz dostanie 500 to majty w dół i za ojczyznę ile wlezie. Przyjdzie następna kadencja rządu dodatek zniesie i będzie biadolenie że nie ma za co dzieci utrzymać no ale jak pisałem wyżej ktoś mądry i rozsądny na pewno dla samych 500zł nie zdecyduje się na robienie dzieci.

jaką można mieć kurwa stabilizację w tym pieprzonym kraju przy wynagrodzeniu 1200 zł

jaką można mieć kurwa stabilizację w tym pieprzonym kraju przy wynagrodzeniu 1200 zł

rozwiń
Avatar
Gość / 31 marca 2016 r. o 11:16
0
O

Ktoś kto nie ma pracy, dochodów i planuje teraz mieć dziecko tylko dla tych 500 zł miesięcznie jest mocno ułomnym umysłowo. Uważam że to 500zł jest owszem dobre dla rodzin które mają jakaś już stabilizację i dzięki temu jeszcze ją poprawią a nie dla takich gdzie nie ma pracy perspektyw a teraz dostanie 500 to majty w dół i za ojczyznę ile wlezie. Przyjdzie następna kadencja rządu dodatek zniesie i będzie biadolenie że nie ma za co dzieci utrzymać no ale jak pisałem wyżej ktoś mądry i rozsądny na pewno dla samych 500zł nie zdecyduje się na robienie dzieci.


500 zl to jest kropla w morzu potrzeb i jałmużna ktora na pewno nie poprawi sytuacji materialnej rodzin. Rozejrzyj się, wszystko drożeje a będzie jeszcze gorzej. Taka pomoc powinna być tylko dla najuboższych,może wowczas te róznice pomiędzy tymi co mają a biedotą bylyby trochę mniejsze a tak biedota pozostanie biedotą nawet jak sobie bedzie mogla pozwolic na nieco więcej.

500 zl to jest kropla w morzu potrzeb i jałmużna ktora na pewno nie poprawi sytuacji materialnej rodzin. Rozejrzyj się, wszystko drożeje a będzie jeszcze gorzej. Taka pomoc powinna być tylko dla najuboższych,może wowczas te róznice pomiędzy tymi co mają a biedotą bylyby trochę mniejsze a tak biedota pozostanie biedotą nawet jak sobie bedzie mogla pozwolic na nieco więcej. rozwiń
Avatar
Gość / 31 marca 2016 r. o 11:08
0
Wyścig dla biedoty i patologii którą interesuje tylko ile można wyrwać od państwa.
To teraz czas na wielkie rozmnażanie żeby plan pobudzenia dzietności wypalił.
Avatar
Gość / 31 marca 2016 r. o 09:46
0
Ktoś kto nie ma pracy, dochodów i planuje teraz mieć dziecko tylko dla tych 500 zł miesięcznie jest mocno ułomnym umysłowo. Uważam że to 500zł jest owszem dobre dla rodzin które mają jakaś już stabilizację i dzięki temu jeszcze ją poprawią a nie dla takich gdzie nie ma pracy perspektyw a teraz dostanie 500 to majty w dół i za ojczyznę ile wlezie. Przyjdzie następna kadencja rządu dodatek zniesie i będzie biadolenie że nie ma za co dzieci utrzymać no ale jak pisałem wyżej ktoś mądry i rozsądny na pewno dla samych 500zł nie zdecyduje się na robienie dzieci.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowa przestrzeń w mieście dla artystów teatralnych i tancerzy - Przestrzenie Sztuki

Nowa przestrzeń w mieście dla artystów teatralnych i tancerzy - Przestrzenie Sztuki

Lublin jest jednym z ośrodków jakie tworzą pilotażowy program Przestrzenie Sztuki. To dobra informacja dla tancerzy, aktorów i widzów. Premiery, warsztaty, szkolenia dla instruktorów, rezydencje artystyczne. Wszystko w tym roku.

Górnik Łęczna ma za sobą ciekawy okres przygotowawczy

Górnik Łęczna ma za sobą ciekawy okres przygotowawczy

Jego ukoronowaniem był mecz z Olympique Lyon

Co z organizacją wesel w dobie pandemii? Będą rekomendacje, pojawi się też rejestr wesel

Co z organizacją wesel w dobie pandemii? Będą rekomendacje, pojawi się też rejestr wesel

- W tym tygodniu przedstawimy rekomendacje ws. organizacji wesel; będziemy apelować o to, żeby wesela były mniejsze i trwały krócej - poinformował w poniedziałek Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas. Zapowiedział także wprowadzenie rejestru wesel.

Święto Kolorów nad Zalewem Zemborzyckim
9 sierpnia 2020, 14:00

Święto Kolorów nad Zalewem Zemborzyckim

W niedzielę, 9 sierpnia o godz. 14 w ośrodku Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się tegoroczna edycja Święta Kolorów w Lublinie.

Jak napisać CV, które nie trafi do kosza?

Jak napisać CV, które nie trafi do kosza?

Skrót CV pochodzi od łacińskiego wyrażenia curriculum vitae, które oznacza "bieg życia". Jest to więc nic innego, jak forma życiorysu, zawierającego podstawowe dane i informacje o osobie ubiegającej się o dane stanowisko. Mimo tego, że naukę pisania cv często rozpoczyna się już na etapie edukacji szkolnej, nadal stanowi to problem dla wielu osób, szczególnie jeśli pierwsza praca jest dopiero przed nimi. Nie powinno się tego lekceważyć, gdyż umiejętność ta jest niezbędna, aby nasze poszukiwanie zatrudnienia zakończyło się sukcesem. Podobnie jak list motywacyjny, cv jest nie tylko naszą wizytówką, ale także formą pierwszego kontaktu pracodawcy z naszą osobą, na podstawie której wyrabia on sobie pewną opinię na nasz temat. To, czy cv przykuje jego uwagę, zazwyczaj przesądza o tym, czy zostaniemy uwzględnieni w dalszym postępowaniu rekrutacyjnym. Dlatego, aby nie stracić tej szansy już na samym początku, warto poświęcić swój czas, by dowiedzieć się, jak napisać cv, które nie trafi do kosza od razu po przeczytaniu przez rekrutera, tym samym odbierając nam możliwość osobistego zaprezentowania swojej osoby

Kolejne utonięcie. Tym razem w Opolu Lubelskim

Kolejne utonięcie. Tym razem w Opolu Lubelskim

Ciało mężczyzny zostało wyłowione z rzeki Leonka. Policja ustala okoliczności utonięcia.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin opóźniła rozpoczęcie przygotowań do sezonu

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin opóźniła rozpoczęcie przygotowań do sezonu

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin rozpocznie przygotowania 20 sierpnia, a nie w tym tygodniu, jak początkowo planowano. Wszystko to ma związek z ogłoszonym startem rozgrywek

Koronawirus u celników w Białej Podlaskiej. Oddział celny zamknięty

Koronawirus u celników w Białej Podlaskiej. Oddział celny zamknięty

W poniedziałek zamknięty został Oddział Celny w Białej Podlaskiej. Odprawy celne odbywają się w Małaszewiczach.

Granica – Tanew 2:1. Niespodzianka na otwarcie

Granica – Tanew 2:1. Niespodzianka na otwarcie

Sezon 2020/2021 zamojskiej klasy okręgowej zainaugurowany. I już w pierwszej kolejce doszło do sensacji. Beniaminek rozgrywek – Granica Lubycza Królewska – pokonał jednego z faworytów rozgrywek czyli Tanew Majdan Stary

Lubelskie: Nowe zakażenia w Lublinie i w czterech powiatach. Już ponad 1000 przypadków