Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 marca 2016 r.
8:46

Rusza wyścig po 500 zł. Czwartkowy Dziennik Wschodni z drukiem wniosku

0 11 A A
Pogram Rodzina 500 plus to nieopodatkowane 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko, bez dodatkowych warunków. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę wsparcie przysługuje także na pierwsze lub jedyne dziecko (fot. Maciej Kaczanowski)
Pogram Rodzina 500 plus to nieopodatkowane 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko, bez dodatkowych warunków. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę wsparcie przysługuje także na pierwsze lub jedyne dziecko (fot. Maciej Kaczanowski)

Już w piątek rusza program „Rodzina 500 plus”. Punkty przyjmujące wnioski o świadczenia wychowawcze spodziewają się szturmu. Minister rodziny apeluje, żeby nie składać dokumentów od razu pierwszego dnia. W Lubelskiem na 500 zł czeka 225 tys. dzieci.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Wniosek wypełniłam jeszcze przed świętami. Złożę go osobiście w piątek z samego rana. Liczę na to, że wtedy kolejek jeszcze nie będzie – mówi pani Anna z Lublina. – Zrobię to w ten sposób, bo bardzo zależy mi na jak najszybszym otrzymaniu pieniędzy. Chciałabym jeszcze w maju wykupić dziecku kolonie. Liczę na to, że o kolejności rozpatrywania wniosków będzie decydować kolejność zgłoszenia. Chcę być w tej pierwszej puli.

Pani Anna nie pracuje, ma dwoje małych dzieci, rodzinę utrzymuje mąż. Dochód na osobę jest grubo poniżej 800 zł, więc lublinianka otrzyma miesięcznie z rządowego programu 1000 zł. – To zdecydowanie polepszy naszą sytuację – dodaje.

– Nie chcę stać w kolejce i wyślę wniosek przez internet – również pani Ela nie zamierza zwlekać ze złożeniem dokumentów. – Od lat rozliczam w ten sposób podatek i zawsze jako pierwsza w pracy dostaję jego zwrot. Liczę więc, że i w przypadku „500 plus” przez internet będzie szybciej.

Elżbieta Rafalska, minister rodziny pracy i polityki społecznej zaapelowała, żeby nie składać wniosków od razu pierwszego dnia, ponieważ możemy to zrobić w ciągu trzech miesięcy. – Nie stracimy ani złotówki, dostaniemy świadczenie z wyrównaniem od kwietnia – przypomniała. 
Magda Suduł, rzecznik prasowy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie zapewnia, że choć na wypłatę świadczenia urząd będzie miał trzy miesiące, to nikt z wykonaniem przelewu nie będzie zwlekał do ostatniej chwili.

– Będziemy to robić na bieżąco – podkreśla i dodaje, że w samym Lublinie będzie działać 37 punktów, w których przyjmowane będą wnioski. Oprócz filii MOPR będą to także Biura Obsługi Mieszkańców oraz wyznaczone szkoły. Ich lista dostępna jest na stronie internetowej ośrodka.

– Bez względu na to, w którym z punktów złożymy wniosek, zostanie on rozpatrzony tak samo sprawnie – zapewnia Suduł. – Mamy już przygotowane pojemniki, w których nasi kierowcy na bieżąco będą przewozić wnioski do urzędu. Opóźnień nie będzie.

– Gminy otrzymały w sumie ponad 4 mln zł na wdrożenie programu. Jesteśmy przygotowani, aby w miarę potrzeb już w kwietniu przelewać samorządom pieniądze na wypłatę świadczeń – mówi Albin Mazurek, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. Jak dodaje, do urzędu do tej pory nie dotarły żadne niepokojące sygnały dotyczące przygotowań do rozpoczęcia naboru wniosków.

By nie było opóźnień, warto zadbać o rzetelne wypełnienie wniosku. – Musimy podać dane osoby ubiegającej się o przyznanie świadczenia wychowawczego, w tym m.in.: imię, nazwisko, datę urodzenia, numer PESEL, adres oraz dane dzieci pozostających na utrzymaniu – przypomina Magdalena Suduł.

Mimo że nie jest to obowiązkowe, warto wpisać także kontaktowy numer telefonu. Gdy we wniosku popełnimy błędy, albo okaże się, że brakuje jakiegoś załącznika, urzędnicy zadzwonią i poproszą o wykonanie korekty. To szybsze od kontaktu listownego.

Co niezwykle ważne: jeśli chcemy, by świadczenie wpływało na konto, we wniosku musimy podać numer rachunku bankowego. Jeśli tego nie zrobimy, pieniądze będziemy pobierać osobiście w siedzibie banku.

Od 1 marca przy urzędach wojewódzkich działają infolinie dotyczące programu. W Lublinie to numer (81) 742 42 40. (pap, toma)

• GDZIE ZŁOŻYĆ WNIOSEK 500 plus - PEŁNA LISTA MIEJSC W WOJ. LUBELSKIM

• RODZINA 500 plus w pytaniach i odpowiedziach. JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK

„500 plus” w Lubelskiem

* 225 tys. dzieci skorzysta z rządowego programu
* 936 mln zł ma województwo na realizacje programu w tym roku
* 400 osób dostanie pracę przy obsłudze programu
* 326 – w tylu miejscach będą przyjmowane wnioski od rodziców.

Sonda: Czy złożysz wniosek o 500 zł na dziecko?

Liczba głosów: 356
76.97%
Tak
10.96%
Mam tylko jedno dziecko, nie kwalifikuję się
8.15%
Nie mam dzieci
3.93%
Kwalifikuję się, ale nie złożę wniosku

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 kwietnia 2016 o 12:41
0
a czy ktoś Was zmuszał do kredytów we franku? czy nie liczyliście że zapłacicie mniej? czy jak podpisujecie umowy kredytowej to zastanawiacie się nad konsekwencjami i ryzykiem? o ile dobrze pamiętam to żeby dostać kredyt we franku też trzeba było dobrze zarabiać. dlaczego obrzygujecie program 500+? może chodzi o to że Wam frankowiczom nie skapnie? Uważam że nie powinno. Dlaczego mamy dopłacać Wam i waszym bankom kochani do odsetek i błędnych decyzji? tak kochani, bo to są wasze błedne decyzje i Wasz brak ostrożności i rozwagi. też w życiu zdarzyło mi się płacić za moją głupotę, ale nigdy nie zdarzyło mi się wyciągać ręki do kogoś i prosić by naprawiał moje błedy.
a czy ktoś Was zmuszał do kredytów we franku? czy nie liczyliście że zapłacicie mniej? czy jak podpisujecie umowy kredytowej to zastanawiacie się nad konsekwencjami i ryzykiem? o ile dobrze pamiętam to żeby dostać kredyt we franku też trzeba było dobrze zarabiać. dlaczego obrzygujecie program 500+? może chodzi o to że Wam frankowiczom nie skapnie? Uważam że nie powinno. Dlaczego mamy dopłacać Wam i waszym bankom kochani do odsetek i błędnych decyzji? tak kochani, bo to są wasze błedne decyzje i Wasz brak ostrożności i rozwagi. też w życiu z... rozwiń
Avatar
alleluja i do sklepu / 31 marca 2016 o 16:46
0

Wyscig po 500 zł - na początku wszyscy raaaaazem, chociaz z lewej patologia z zamojskiej jakby przyśpieszyła i taaaak juz maja, już do żabki nadciagają B)  obługa nie nadąża ale pierwszy raz nie na zeszyt, po drugiej stronie bidronka też nie narzeka, właśnie dostałem informację od naszego korespodenta, że wyszło już amoreno i michel ale podobno tir z dostawą wyjechał z Lubartowa.

Avatar
dziad z fioletovymi uszami / 31 marca 2016 o 15:57
0

jaką można mieć ku*** stabilizację w tym pieprzonym kraju przy wynagrodzeniu 1200 zł


jaką można mieć ku*** stabilizację w tym pieprzonym kraju przy wynagrodzeniu 1200 zł

Nie jest aż tak źle "w tym pieprzonym kraju", skoro rocznie Polacy marnują 9 milionów ton żywności. Co ciekawe: bogacze żywności nie marnują... - dlatego (między innymi) są bogaci. Jeżeli ktoś ma chociaż trochę oleju w głowie, to sobie poradzi. Rozejrzyjcie się wokół siebie: ile żywności/ chleba leży na: śmietnikach, chodnikach, trawnikach...

Nie jest aż tak źle "w tym pieprzonym kraju", skoro rocznie Polacy marnują 9 milionów ton żywności. Co ciekawe: bogacze żywności nie marnują... - dlatego (między innymi) są bogaci. Jeżeli ktoś ma chociaż trochę oleju w głowie, to sobie poradzi. Rozejrzyjcie się wokół siebie: ile żywności/ chleba leży na: śmietnikach, chodnikach, trawnikach...

rozwiń
Avatar
Gość / 31 marca 2016 o 15:15
0
Spróbuj uzyskać informacje z infolinii UW w Lublinie. Nikt nie odbiera. Brawo następna farsa :(
Avatar
Gość / 31 marca 2016 o 13:54
0

Ja widocznie dla PiSu nie rodzina bo mam tylko jedno dziecko. Robić drugiego nie będę, bo mnie nie stać. Teraz przędę ledwo - żona nie ma pracy, kredyty we franku na karku, zresztą ten program 500+ pozyje rok lub 2 lata i padnie to w cholerę bo kasy w budżecie zabraknie. Wspomnicie moje słowa.


Oby dwa lata. Doić podatników żeby dać patologii będą do czasu.
Avatar
Gość / 31 marca 2016 o 11:56
0
Ja widocznie dla PiSu nie rodzina bo mam tylko jedno dziecko. Robić drugiego nie będę, bo mnie nie stać. Teraz przędę ledwo - żona nie ma pracy, kredyty we franku na karku, zresztą ten program 500+ pozyje rok lub 2 lata i padnie to w cholerę bo kasy w budżecie zabraknie. Wspomnicie moje słowa.
Avatar
Gość / 31 marca 2016 o 11:47
0

Ktoś kto nie ma pracy, dochodów i planuje teraz mieć dziecko tylko dla tych 500 zł miesięcznie jest mocno ułomnym umysłowo. Uważam że to 500zł jest owszem dobre dla rodzin które mają jakaś już stabilizację i dzięki temu jeszcze ją poprawią a nie dla takich gdzie nie ma pracy perspektyw a teraz dostanie 500 to majty w dół i za ojczyznę ile wlezie. Przyjdzie następna kadencja rządu dodatek zniesie i będzie biadolenie że nie ma za co dzieci utrzymać no ale jak pisałem wyżej ktoś mądry i rozsądny na pewno dla samych 500zł nie zdecyduje się na robienie dzieci.

jaką można mieć kurwa stabilizację w tym pieprzonym kraju przy wynagrodzeniu 1200 zł

jaką można mieć kurwa stabilizację w tym pieprzonym kraju przy wynagrodzeniu 1200 zł

rozwiń
Avatar
Gość / 31 marca 2016 o 11:16
0
O

Ktoś kto nie ma pracy, dochodów i planuje teraz mieć dziecko tylko dla tych 500 zł miesięcznie jest mocno ułomnym umysłowo. Uważam że to 500zł jest owszem dobre dla rodzin które mają jakaś już stabilizację i dzięki temu jeszcze ją poprawią a nie dla takich gdzie nie ma pracy perspektyw a teraz dostanie 500 to majty w dół i za ojczyznę ile wlezie. Przyjdzie następna kadencja rządu dodatek zniesie i będzie biadolenie że nie ma za co dzieci utrzymać no ale jak pisałem wyżej ktoś mądry i rozsądny na pewno dla samych 500zł nie zdecyduje się na robienie dzieci.


500 zl to jest kropla w morzu potrzeb i jałmużna ktora na pewno nie poprawi sytuacji materialnej rodzin. Rozejrzyj się, wszystko drożeje a będzie jeszcze gorzej. Taka pomoc powinna być tylko dla najuboższych,może wowczas te róznice pomiędzy tymi co mają a biedotą bylyby trochę mniejsze a tak biedota pozostanie biedotą nawet jak sobie bedzie mogla pozwolic na nieco więcej.

500 zl to jest kropla w morzu potrzeb i jałmużna ktora na pewno nie poprawi sytuacji materialnej rodzin. Rozejrzyj się, wszystko drożeje a będzie jeszcze gorzej. Taka pomoc powinna być tylko dla najuboższych,może wowczas te róznice pomiędzy tymi co mają a biedotą bylyby trochę mniejsze a tak biedota pozostanie biedotą nawet jak sobie bedzie mogla pozwolic na nieco więcej. rozwiń
Avatar
Gość / 31 marca 2016 o 11:08
0
Wyścig dla biedoty i patologii którą interesuje tylko ile można wyrwać od państwa.
To teraz czas na wielkie rozmnażanie żeby plan pobudzenia dzietności wypalił.
Avatar
Gość / 31 marca 2016 o 09:46
0
Ktoś kto nie ma pracy, dochodów i planuje teraz mieć dziecko tylko dla tych 500 zł miesięcznie jest mocno ułomnym umysłowo. Uważam że to 500zł jest owszem dobre dla rodzin które mają jakaś już stabilizację i dzięki temu jeszcze ją poprawią a nie dla takich gdzie nie ma pracy perspektyw a teraz dostanie 500 to majty w dół i za ojczyznę ile wlezie. Przyjdzie następna kadencja rządu dodatek zniesie i będzie biadolenie że nie ma za co dzieci utrzymać no ale jak pisałem wyżej ktoś mądry i rozsądny na pewno dla samych 500zł nie zdecyduje się na robienie dzieci.
Avatar
Gość / 2 kwietnia 2016 o 12:41
0
a czy ktoś Was zmuszał do kredytów we franku? czy nie liczyliście że zapłacicie mniej? czy jak podpisujecie umowy kredytowej to zastanawiacie się nad konsekwencjami i ryzykiem? o ile dobrze pamiętam to żeby dostać kredyt we franku też trzeba było dobrze zarabiać. dlaczego obrzygujecie program 500+? może chodzi o to że Wam frankowiczom nie skapnie? Uważam że nie powinno. Dlaczego mamy dopłacać Wam i waszym bankom kochani do odsetek i błędnych decyzji? tak kochani, bo to są wasze błedne decyzje i Wasz brak ostrożności i rozwagi. też w życiu zdarzyło mi się płacić za moją głupotę, ale nigdy nie zdarzyło mi się wyciągać ręki do kogoś i prosić by naprawiał moje błedy.
a czy ktoś Was zmuszał do kredytów we franku? czy nie liczyliście że zapłacicie mniej? czy jak podpisujecie umowy kredytowej to zastanawiacie się nad konsekwencjami i ryzykiem? o ile dobrze pamiętam to żeby dostać kredyt we franku też trzeba było dobrze zarabiać. dlaczego obrzygujecie program 500+? może chodzi o to że Wam frankowiczom nie skapnie? Uważam że nie powinno. Dlaczego mamy dopłacać Wam i waszym bankom kochani do odsetek i błędnych decyzji? tak kochani, bo to są wasze błedne decyzje i Wasz brak ostrożności i rozwagi. też w życiu z... rozwiń
Avatar
alleluja i do sklepu / 31 marca 2016 o 16:46
0

Wyscig po 500 zł - na początku wszyscy raaaaazem, chociaz z lewej patologia z zamojskiej jakby przyśpieszyła i taaaak juz maja, już do żabki nadciagają B)  obługa nie nadąża ale pierwszy raz nie na zeszyt, po drugiej stronie bidronka też nie narzeka, właśnie dostałem informację od naszego korespodenta, że wyszło już amoreno i michel ale podobno tir z dostawą wyjechał z Lubartowa.

Avatar
dziad z fioletovymi uszami / 31 marca 2016 o 15:57
0

jaką można mieć ku*** stabilizację w tym pieprzonym kraju przy wynagrodzeniu 1200 zł


jaką można mieć ku*** stabilizację w tym pieprzonym kraju przy wynagrodzeniu 1200 zł

Nie jest aż tak źle "w tym pieprzonym kraju", skoro rocznie Polacy marnują 9 milionów ton żywności. Co ciekawe: bogacze żywności nie marnują... - dlatego (między innymi) są bogaci. Jeżeli ktoś ma chociaż trochę oleju w głowie, to sobie poradzi. Rozejrzyjcie się wokół siebie: ile żywności/ chleba leży na: śmietnikach, chodnikach, trawnikach...

Nie jest aż tak źle "w tym pieprzonym kraju", skoro rocznie Polacy marnują 9 milionów ton żywności. Co ciekawe: bogacze żywności nie marnują... - dlatego (między innymi) są bogaci. Jeżeli ktoś ma chociaż trochę oleju w głowie, to sobie poradzi. Rozejrzyjcie się wokół siebie: ile żywności/ chleba leży na: śmietnikach, chodnikach, trawnikach...

rozwiń
Avatar
Gość / 31 marca 2016 o 15:15
0
Spróbuj uzyskać informacje z infolinii UW w Lublinie. Nikt nie odbiera. Brawo następna farsa :(
Avatar
Gość / 31 marca 2016 o 13:54
0

Ja widocznie dla PiSu nie rodzina bo mam tylko jedno dziecko. Robić drugiego nie będę, bo mnie nie stać. Teraz przędę ledwo - żona nie ma pracy, kredyty we franku na karku, zresztą ten program 500+ pozyje rok lub 2 lata i padnie to w cholerę bo kasy w budżecie zabraknie. Wspomnicie moje słowa.


Oby dwa lata. Doić podatników żeby dać patologii będą do czasu.
Avatar
Gość / 31 marca 2016 o 11:56
0
Ja widocznie dla PiSu nie rodzina bo mam tylko jedno dziecko. Robić drugiego nie będę, bo mnie nie stać. Teraz przędę ledwo - żona nie ma pracy, kredyty we franku na karku, zresztą ten program 500+ pozyje rok lub 2 lata i padnie to w cholerę bo kasy w budżecie zabraknie. Wspomnicie moje słowa.
Avatar
Gość / 31 marca 2016 o 11:47
0

Ktoś kto nie ma pracy, dochodów i planuje teraz mieć dziecko tylko dla tych 500 zł miesięcznie jest mocno ułomnym umysłowo. Uważam że to 500zł jest owszem dobre dla rodzin które mają jakaś już stabilizację i dzięki temu jeszcze ją poprawią a nie dla takich gdzie nie ma pracy perspektyw a teraz dostanie 500 to majty w dół i za ojczyznę ile wlezie. Przyjdzie następna kadencja rządu dodatek zniesie i będzie biadolenie że nie ma za co dzieci utrzymać no ale jak pisałem wyżej ktoś mądry i rozsądny na pewno dla samych 500zł nie zdecyduje się na robienie dzieci.

jaką można mieć kurwa stabilizację w tym pieprzonym kraju przy wynagrodzeniu 1200 zł

jaką można mieć kurwa stabilizację w tym pieprzonym kraju przy wynagrodzeniu 1200 zł

rozwiń
Avatar
Gość / 31 marca 2016 o 11:16
0
O

Ktoś kto nie ma pracy, dochodów i planuje teraz mieć dziecko tylko dla tych 500 zł miesięcznie jest mocno ułomnym umysłowo. Uważam że to 500zł jest owszem dobre dla rodzin które mają jakaś już stabilizację i dzięki temu jeszcze ją poprawią a nie dla takich gdzie nie ma pracy perspektyw a teraz dostanie 500 to majty w dół i za ojczyznę ile wlezie. Przyjdzie następna kadencja rządu dodatek zniesie i będzie biadolenie że nie ma za co dzieci utrzymać no ale jak pisałem wyżej ktoś mądry i rozsądny na pewno dla samych 500zł nie zdecyduje się na robienie dzieci.


500 zl to jest kropla w morzu potrzeb i jałmużna ktora na pewno nie poprawi sytuacji materialnej rodzin. Rozejrzyj się, wszystko drożeje a będzie jeszcze gorzej. Taka pomoc powinna być tylko dla najuboższych,może wowczas te róznice pomiędzy tymi co mają a biedotą bylyby trochę mniejsze a tak biedota pozostanie biedotą nawet jak sobie bedzie mogla pozwolic na nieco więcej.

500 zl to jest kropla w morzu potrzeb i jałmużna ktora na pewno nie poprawi sytuacji materialnej rodzin. Rozejrzyj się, wszystko drożeje a będzie jeszcze gorzej. Taka pomoc powinna być tylko dla najuboższych,może wowczas te róznice pomiędzy tymi co mają a biedotą bylyby trochę mniejsze a tak biedota pozostanie biedotą nawet jak sobie bedzie mogla pozwolic na nieco więcej. rozwiń
Avatar
Gość / 31 marca 2016 o 11:08
0
Wyścig dla biedoty i patologii którą interesuje tylko ile można wyrwać od państwa.
To teraz czas na wielkie rozmnażanie żeby plan pobudzenia dzietności wypalił.
Avatar
Gość / 31 marca 2016 o 09:46
0
Ktoś kto nie ma pracy, dochodów i planuje teraz mieć dziecko tylko dla tych 500 zł miesięcznie jest mocno ułomnym umysłowo. Uważam że to 500zł jest owszem dobre dla rodzin które mają jakaś już stabilizację i dzięki temu jeszcze ją poprawią a nie dla takich gdzie nie ma pracy perspektyw a teraz dostanie 500 to majty w dół i za ojczyznę ile wlezie. Przyjdzie następna kadencja rządu dodatek zniesie i będzie biadolenie że nie ma za co dzieci utrzymać no ale jak pisałem wyżej ktoś mądry i rozsądny na pewno dla samych 500zł nie zdecyduje się na robienie dzieci.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 16 10

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 474 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 7

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!