Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 stycznia 2021 r.
20:11

Rząd dzieli kasę unijną. Dla lubelskiego 1,7 mld euro plus bonus

Autor: Zdjęcie autora sko
26 11 A A
Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki (fot. KPRM)

Województwo lubelskie ma otrzymać ponad 1,7 mld zł z funduszy unijnych. Jest też w gronie regionów, które mają zapewnione dodatkowe pieniądze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił, jak mają zostać podzielone środki, które Polska otrzyma 76 mld euro z polityki spójności i Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. To pieniądze do wykorzystania w latach 2021 – 2027.

Zanim jednak dojdzie do podziału, odbędą się konsultacje społeczne.

– Od 19 stycznia do 16 lutego w każdym województwie odbędą się spotkania konsultacyjne online. Zgłaszanie uwag możliwe będzie do 22 lutego – informuje Kancelaria Premiera.

60 proc. zostaje w Warszawie

Wiadomo już jednak, że tak jak w poprzedniej perspektywie unijnej i tym razem około 60 proc. funduszy z polityki spójności będzie wykorzystanych na poziomie krajowym. Pozostałe 40 proc. zostanie przekazane na programy regionalne, którymi w każdym z województw dysponują marszałkowie.

 – Programy krajowe będą tematycznie zbliżone do tych realizowanych obecnie. Oznacza to, że pieniądze z polityki spójności zainwestujemy między innymi w rozwój infrastruktury i ochronę środowiska, powiększanie kapitału ludzkiego, budowanie kompetencji cyfrowych czy wsparcie makroregionu Polski Wschodniej – dodaje KPRM.

Programy krajowe

 • Infrastruktura i Środowisko – 25,1 mld euro (między innymi największe inwestycje infrastrukturalne, drogi, koleje, transport publiczny, ochrona środowiska)
 • Inteligentny Rozwój – 8 mld euro (między innymi innowacje, współpraca nauki i biznesu)
 • Wiedza, Edukacja, Rozwój – 4,3 mld euro (między innymi nauka, edukacja, żłobki, sprawy społeczne)
 • Polska Cyfrowa – 2 mld euro (między innymi cyfryzacja, sieci szerokopasmowe)
 • Polska Wschodnia – 2,5 mld euro (specjalna pula wsparcia dla województw Polski Wschodniej)
 • Pomoc Techniczna – 0,5 mld euro (wsparcie dla instytucji wdrażających fundusze UE)
 • Program dotyczący sprawiedliwej transformacji – 4,4 mld euro (pomoc w transfor-macji dla regionów górniczych: śląskiego, małopolskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i lubelskiego)
 • Program Pomoc Żywnościowa – 0,2 mld euro
 • Program Ryby – 0,5 mld euro
 • programy Europejskiej Współpracy Terytorialnej – 0,56 mld euro.

Zaznaczmy, że nazwy programów krajowych nie są jeszcze ustalone.

Wiemy też, ile pieniędzy dostaną poszczególne regiony.

 • dolnośląskie – 870 mln euro
 • kujawsko-pomorskie – 1,475 mld euro
 • lubelskie – 1,768 mld euro
 • lubuskie – 736 mln euro
 • łódzkie – 1,631 mld euro
 • małopolskie – 1,541 mld euro
 • mazowieckie – 1,67 mld euro
 • opolskie – 763 mln euro
 • podkarpackie – 1,661 mld euro
 • podlaskie – 992 mln euro
 • pomorskie – 1,129 mld euro
 • śląskie – 2,365 mld euro
 • świętokrzyskie – 1,106 mld euro
 • warmińsko-mazurskie – 1,228 mld euro
 • wielkopolskie – 1,070 mld euro
 • zachodniopomorskie – 1,311 mln euro.

– Pieniądze na programy regionalne podzielono według algorytmu opartego na obiektywnych kryteriach, między innymi na liczbie ludności i PKB na mieszkańca. 75 proc. środków zostało już podzielonych, a 25 proc. przeznaczono na rezerwę programową do podziału na późniejszym etapie programowania w czasie negocjacji kontraktu programowego – informuje Kancelaria Premiera.

Bonusy

Dodajmy, że lubelskie jest też w gronie sześciu regionów, które otrzymają do podziału dodatkowo 4,4 mld euro. Oprócz nas są to województwa: śląskie, łódzkie, małopolskie, dolnośląskie i wielkopolskie.

Przypomnijmy, że w poprzednich perspektywach lubelskie korzystało też ze specjalnego programu dla województw wschodnich.

Dziś kancelaria premiera informuje, że Program dla Polski Wschodniej będzie obejmował sześć regionów – lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie oraz (co jest nowością) mazowieckie, ale bez Warszawy i 9 otaczających ją powiatów.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Komentator / 19 stycznia 2021 r. o 07:21
+2
1. Infrastruktura i Środowisko - zapewne środki pieniężne pójdą na cele tzw. Zielonego Ładu, […ciach…] 2. Inteligentny Rozwój - co komu po inteligentnym rozwoju kiedy społeczeństwo będzie ogłupione[…ciach…] 3. Polska Cyfrowa - likwidujmy dobre papierowe dokumenty wymuszając na obywatelach zakładanie kont w systemach informatycznych, pamiętanie loginów i haseł […ciach…] 4. Wiedza, Edukacja, Rozwój - zmniejszanie zajęć humanistycznych by w dalszym ciągu faworyzować i preferować nauki ścisłe […ciiach…] 5. Polska Wschodnia - środki z tego programu wiążą się z dużym uzależnieniem finansowo-gospodarczym rejonów Polski wschodniej od Unii Europejskiej, stymulują dług, zadłużenie […ciach…]6. Pomoc Techniczna - wsparcie dla instytucji wdrażających fundusze UE […ciach…] 7. Program dotyczący sprawiedliwej transformacji - czyli chodzi o dekarbonizację, sukcesywne wygaszanie i likwidowanie kopalń górniczych poprzez stopniowe utrudnianie i uniemożliwienie im prowadzenia dotychczasowych działalności, by wymuszać odnawialne źródła energii […ciach…] 8. Program Pomoc Żywnościowa - utrudnianie i uniemożliwianie prowadzenia działalności rolniczej po to by zdusić lokalne rolnictwo, rodzime uprawy zbóż, nasion - wykańczać naturalne rolnictwo i żywność zdrową […ciach…]
Kwintesenacja ZEROWEJ wiedzy na temat UE i funduszy europejskich. W tym przypadku edukacja zawiodła całkowicie. Biorąc pod uwagę posty tego człowieka, aż dziwne że dał radę nauczyć się korzystania z komputera i internetu, zamiast pozostać przy zeszycie i długopisie. Albo zostać amiszem...
Kwintesenacja ZEROWEJ wiedzy na temat UE i funduszy europejskich. W tym przypadku edukacja zawiodła całkowicie. Biorąc pod uwagę posty tego człowieka, aż dziwne że dał radę nauczyć się korzystania z komputera i internetu, zamiast pozostać przy zeszycie i długopisie. Albo zostać amiszem... rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 18 stycznia 2021 r. o 20:27
+1
A teraz judaszowe srebniki z tej wyimaginowanej wspólnoty nie śmierdzą ?? Kiedy polexit ??
Avatar
-felipe_96. / 20 stycznia 2021 r. o 16:33
0
@ Komentator: No wiesz co? Już myślałem, że z tobą chwilę chociaż porozmawiam, z przedstawicielem lewicy wytrawnej a ty na mnie Zgredka Edka nasłałeś przedstawiciela skrajnej lewicy, która tylko wykazywać się złośliwością i chamstwem potrafi. Chcecie poznać prawdziwą twarz Lewicy? - poczytajcie sobie komentarze Zgredka Edka, robi swojej formacji taką antyreklamę swoim zachowaniem że głowa mała, o ile wyborcy KO nie zgadzając się ze mną ograniczają się tylko do postawienia minusów takim osobistościom jak ja tak lewacy z zawziętości, zawiści i zazdrości muszą atakować słownie, wykazując się arogancją, bezczelnością, butą, chamstwem. Niech SLD dalej brata się z palikociarnią pokroju Wiosny i Razem, to powtórka z 2015 roku będzie niemal pewna - po działalności wyborców lewicowych w sieci, w internecie poznacie prawdziwy ich charakter, taka brutalna prawda, w realnym życiu nie mają za wiele do powiedzenia, to bojowość prezentują w sieci. Od strony PSL-u nic mnie nie atakuje - ci mają neutralny stosunek ale czasem przyglądają się z zaciekawieniem, KO stawia często lawiny minusów - nici porozumienia nie będzie żadnej, Lewacy złośliwie komentują( Zgredek Edek czołowym przykładem). PIS się czasem zgadza a czasem nie, bo nie zawsze trzymam ich stronę, nie wspieram ich ale się dystansuję, co do Konfederacji to nie wiem - nie wiem jak silne bywa ich wsparcie. Systematycznie badam nastroje, skrupulatnie analizuję atmosferę, poczekam, popatrzę, zrozumiem więcej.
@ Komentator: No wiesz co? Już myślałem, że z tobą chwilę chociaż porozmawiam, z przedstawicielem lewicy wytrawnej a ty na mnie Zgredka Edka nasłałeś przedstawiciela skrajnej lewicy, która tylko wykazywać się złośliwością i chamstwem potrafi. Chcecie poznać prawdziwą twarz Lewicy? - poczytajcie sobie komentarze Zgredka Edka, robi swojej formacji taką antyreklamę swoim zachowaniem że głowa mała, o ile wyborcy KO nie zgadzając się ze mną ograniczają się tylko do postawienia minusów takim osobistościom jak ja tak lewacy z zawziętości, zawiści i... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 20 stycznia 2021 r. o 00:45
0
Znów wodolej przylazł - i się bardzo stara - żeby dalej brodzić - w absurdu oparach. Znów wodolej przylazł - brednie w kółko płodzi - chociaż w tym absurdzie - po kolana brodzi. I myśli że kogoś - na te brednie "kupi" - więc odpowiem krótko - jak był, tak jest głupi. Niech mi nic nie życzy - nie spina na próżno - i leczy na nogi - na głowę za późno. Znów wodolej przylazł - z gnoju kupa wieprza -jak nie ma co robić - do mnie się przy.... Ciągle chce mnie ugryźć - to z prawa, to z lewa - a ja małe psiny - zwyczajnie olewam. Nie, nie będziesz pisał - co Ci się podoba - w środku kupa śmiecia - choć z wierzchu ozdoba. Nie będziesz bazgrolił - nikogo wyzywał - nie znasz się, nic nie wiesz - to się nie odzywaj
Znów wodolej przylazł - i się bardzo stara - żeby dalej brodzić - w absurdu oparach. Znów wodolej przylazł - brednie w kółko płodzi - chociaż w tym absurdzie - po kolana brodzi. I myśli że kogoś - na te brednie "kupi" - więc odpowiem krótko - jak był, tak jest głupi. Niech mi nic nie życzy - nie spina na próżno - i leczy na nogi - na głowę za późno. Znów wodolej przylazł - z gnoju kupa wieprza -jak nie ma co robić - do mnie się przy.... Ciągle chce mnie ugryźć - to z prawa, to z lewa - a ja małe psiny - zwyczajnie olewam. Nie, n... rozwiń
Avatar
Motorlublin / 19 stycznia 2021 r. o 07:38
0
60 procent centralnie to jak w okresie minionym. Takie rozdzielanie kasy miałoby sens gdy szła na ogromne projekty np wymianę pieców lub przebudowę sieci przesyłowych. Jeśli będzie to znów dzielenie na swoich i obcych i wywalanie kasę na prowincje to będą to przejedzone pieniądze. Duże miasta i tak wyciągnął młodych z prowincji. To proces nieunikniony
Avatar
Zgredek Edek / 20 stycznia 2021 r. o 16:59
-1
takim osobistościom jak ja
Buhahahahahahahahahaha. Łojsobistość się nam objawiła, że klękajcie narody.....Psychiatra pytał o Ciebie.  Znów wodolej przylazł - i się bardzo stara - żeby dalej brodzić - w absurdu oparach. Znów wodolej przylazł - brednie w kółko płodzi - chociaż w tym absurdzie - po kolana brodzi. I myśli że kogoś - na te brednie "kupi" - więc odpowiem krótko - jak był, tak jest głupi. Niech mi nic nie życzy - nie spina na próżno - i leczy na nogi - na głowę za późno. Znów wodolej przylazł - z gnoju kupa wieprza -jak nie ma co robić - do mnie się przy.... Ciągle chce mnie ugryźć - to z prawa, to z lewa - a ja małe psiny - zwyczajnie olewam. Nie, nie będziesz pisał - co Ci się podoba - w środku kupa śmiecia - choć z wierzchu ozdoba. Nie będziesz bazgrolił - nikogo wyzywał - nie znasz się, nic nie wiesz - to się nie odzywaj
Buhahahahahahahahahaha. Łojsobistość się nam objawiła, że klękajcie narody.....Psychiatra pytał o Ciebie.  Znów wodolej przylazł - i się bardzo stara - żeby dalej brodzić - w absurdu oparach. Znów wodolej przylazł - brednie w kółko płodzi - chociaż w tym absurdzie - po kolana brodzi. I myśli że kogoś - na te brednie "kupi" - więc odpowiem krótko - jak był, tak jest głupi. Niech mi nic nie życzy - nie spina na próżno - i leczy na nogi - na głowę za późno. Znów wodolej przylazł - z gnoju kupa wieprza -jak n... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 19 stycznia 2021 r. o 09:23
-3
@ Komentator: "Kwintesenacja ZEROWEJ wiedzy na temat UE i funduszy europejskich." - Jak posiadasz dużą wiedzę albo jakąkolwiek w tym zakresie, zawsze możesz się podzielić, w sieci łatwo jest krytykować ale napisać cokolwiek od siebie to gdzie tam. Się jeszcze okaże czy aby na pewno kwintesencja ZEROWEJ wiedzy na temat UE i funduszy europejskich - zobaczymy co się będzie dziać w nowej perspektywie budżetowej, zobaczymy. "W tym przypadku edukacja zawiodła całkowicie." - bo tylko dlatego, że jestem eurosceptykiem zamiast być euroentuzjastą i pochwalać cokolwiek tylko UE by nie wymyśliła? To ma być ta "pro-demokratyczna" edukacja? Lepiej jest mieć więcej kontroli i niezależności w politykach własnego kraju aniżeli biernie podporządkowywać się woli UE, jej pomysłom i widzimisiom. Naprawdę nie zaszkodzi mieć sceptycyzm i krytyczne myślenie względem UE, możesz się nie zgadzać ze mną, masz naturalne prawo do tego, wiem, że prezentujesz inne poglądy. "Biorąc pod uwagę posty tego człowieka," - gwoli ścisłości, ale posty są na portalach społecznościowych, tutaj są komentarze, opinie jak już. "aż dziwne że dał radę nauczyć się korzystania z komputera i internetu," - serio masz mnie za aż tak prymitywnego i głupiego? no wybacz, że cię rozczarowałem światły i jakże oczytany umyśle. "zamiast pozostać przy zeszycie i długopisie." - ojojoj co ty nie powiesz? każdy z nas często korzysta jeszcze z zeszytów i długopisów mimo iż próbuje się od tego odchodzić( co nie jest wcale takie dobre), to jednak kajet i zapisanie sobie coś w notatniku czy zeszycie bywa istotne i pomocne, poza tym nawet jeśli używamy komputera, to niejednokrotnie każdemu z nas zdarza się, że potrzeba jest coś wydrukować - postać fizyczna dokumentu ma znaczenie, niby stawia się na to całe odchodzenie od papierowych dokumentów ale jak przychodzi co do czego to okazują się niezbędne i bardzo potrzebne, a poza tym wygoda - nie trzeba się z jakimiś systemami informatycznymi bawić, kont zakładać, loginy czy hasła pamiętać. "Albo zostać amiszem..." - to nie ma nic do tematu, nic do rzeczy, amisze żyją jak w XIX wieku, sorry ale aż tak skrajny to ja nie jestem.
@ Komentator: "Kwintesenacja ZEROWEJ wiedzy na temat UE i funduszy europejskich." - Jak posiadasz dużą wiedzę albo jakąkolwiek w tym zakresie, zawsze możesz się podzielić, w sieci łatwo jest krytykować ale napisać cokolwiek od siebie to gdzie tam. Się jeszcze okaże czy aby na pewno kwintesencja ZEROWEJ wiedzy na temat UE i funduszy europejskich - zobaczymy co się będzie dziać w nowej perspektywie budżetowej, zobaczymy. "W tym przypadku edukacja zawiodła całkowicie." - bo tylko dlatego, że jestem eurosceptykiem zamiast być... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 19 stycznia 2021 r. o 00:28
-3
1. Infrastruktura i Środowisko - zapewne środki pieniężne pójdą na cele tzw. Zielonego Ładu, ograniczanie i uniemożliwianie wręcz ludziom poruszania się samochodami by poupychać ludzi do komunikacji miejskiej - koleje, transport publiczny w ramach krzywo pojmowanej ekologii a jak za mało miejsca będzie to podporządkowanie przestrzeni publicznych, drogowych rowerom miejskim i hulajnogom też w ramach takowej ekologii - tylko po to by była ta zero-emisyjność, likwidowanie miejsc parkingowych tworząc w ich miejsca krzewy i drzewa - zieloność kosztem wygody funkcjonowania ludzi, gospodarka o obiegu zamkniętym - tzw. ochrona środowiska - czyli nic nowego nie powstaje, wszystko jest z odzysku, ma niską wartość, łatwo się psuje, dezeluje, ale grunt, że jest poddawane nieustannemu recyklingowi, a że kiepska jakość będzie? - trudno, to przecież zrównoważony rozwój. Czyli jeśli chodzi o infrastrukturę - dajemy przywilej pieszym, rowerom( miejskim i indywidualnym) i hulajnogom, w dalszej pozycji pojazdom wypożyczalnym typu UBER, BOLT, najdalej pojazdom własnym. Prym ma wieść ta komunikacja nisko i zeroemisyjna, nawet kosztem wygody funkcjonowania ludzi. Jeśli chodzi o środowisko - gospodarka o obieg zamknięty - recykling czego się tylko da, jak się da, ile się da i kiedy się da - co tam jakość niska, co że się łatwiej psuje i dezeluje, grunt to zrównoważony rozwój. 2. Inteligentny Rozwój - co komu po inteligentnym rozwoju kiedy społeczeństwo będzie ogłupione? im bardziej inteligentne i smart stają się urządzenia, infrastruktura nas otaczająca tym niestety my jako społeczeństwo tacy już nie jesteśmy. Bez wiedzy własnej, samorozwoju, kształcenia, realizacji talentów, wykazywania się twórczością, kreatywnością nic a nic z inteligentnego rozwoju nie będzie, te innowacje i rzekoma współpraca nauki i biznesu to nic innego jak wchodzenie w cztery litery lobbystom, uległość wobec nich, nikogo się tu nie oszuka. 3. Polska Cyfrowa - likwidujmy dobre papierowe dokumenty wymuszając na obywatelach zakładanie kont w systemach informatycznych, pamiętanie loginów i haseł, nie ważne, że wiele papierowych dokumentów ze względu na ich fizyczność i wolność od haseł i loginów jest wygodniejsza, grunt, że kasa z unii idzie i trzeba ją będzie wydatkować, a ludzi przykuwać do urządzeń informatycznych i teleinformatycznych oraz takowych systemów, utrudniajmy i uniemożliwiajmy płacenie za usługi w przestrzeni publicznej płacenie gotówką( Polska Bezgotówkowa), nastawiając je jedynie w kierunku płacenia kartą lub smartfonem, tudzież zegarkiem, niezapowiedziane zmiany tłumaczmy ludziom jako wytyczne z UE albo powołując się na ekologiczność( eliminacja papieru), pokryjmy szkodliwą, promieniującą siecią bezprzewodową wi-fi wszelkie możliwe przestrzenie publiczne, inwestując dodatkowo w 5G i internet rzeczy, dążąc ku temu by nastała kontrola, duża inwigilacja oraz tym samym zniewolenie. Słowem podporządkujmy i uzależnijmy życie i funkcjonowanie ludzi od smartfonów, internetu bezprzewodowego wi-fi, mediów społecznościowych( Facebook, Instagram), wprowadzajmy powszechną bezgotówkowość, a także upowszechniając biometrie - skany palca, potem oka, potem twarzy, a także dłoni czy też głosu.
1. Infrastruktura i Środowisko - zapewne środki pieniężne pójdą na cele tzw. Zielonego Ładu, ograniczanie i uniemożliwianie wręcz ludziom poruszania się samochodami by poupychać ludzi do komunikacji miejskiej - koleje, transport publiczny w ramach krzywo pojmowanej ekologii a jak za mało miejsca będzie to podporządkowanie przestrzeni publicznych, drogowych rowerom miejskim i hulajnogom też w ramach takowej ekologii - tylko po to by była ta zero-emisyjność, likwidowanie miejsc parkingowych tworząc w ich miejsca krzewy i drzewa - zieloność kos... rozwiń
Avatar
kees22 / 18 stycznia 2021 r. o 21:01
-3
A teraz judaszowe srebniki  z tej wyimaginowanej wspólnoty nie śmierdzą ?? Kiedy polexit ??
 Idol lewaków mec. Kuń wypowiedział się na temat 500plus,,skoro dają to wezmę i przekażę darowiznę na Peło. Podobnie jest tutaj rząd pieniądze bierze(Polska też składa się na te kwoty) i przekazuję darowizny na samorządy.
Avatar
-felipe_96. / 19 stycznia 2021 r. o 01:02
-6
4. Wiedza, Edukacja, Rozwój - zmniejszanie zajęć humanistycznych by w dalszym ciągu faworyzować i preferować nauki ścisłe( stale tłumacząc to, że Chemia, Fizyka, Matematyka, Informatyka są tylko tymi wiodącymi prym i najbardziej potrzebnymi), umniejszanie roli historii( okrajanie jej z materiałów, uczenie po łebkach i nie do końca prawdziwej), języka polskiego( większa uwaga przywiązywana do języków obcych) - nauka i edukacja, poruszanie tematyki krzywo pojmowanej tolerancji, nauka o LGBTQ+, gender studies, krzywo pojmowanej ekologii, dyskusje o światopoglądach, klimacie - to są tzw. sprawy społeczne, Unia rozumuje to w taki sposób, zmiana paradygmatów nauki, przewartościowanie, redefinicja, zmiany postrzegania wielu kwestii, poprzez ich wyolbrzymianie, innych z kolei ośmieszanie. 5. Polska Wschodnia - środki z tego programu wiążą się z dużym uzależnieniem finansowo-gospodarczym rejonów Polski wschodniej od Unii Europejskiej, stymulują dług, zadłużenie - niby jest z tego jakiś rozwój infrastrukturalny, drogowy i tak dalej ale kosztem olbrzymio rosnącego zadłużenia, którego niestety będą musiały spłacać przyszłe pokolenia, co poskutkuje prędzej czy później spowolnieniem i stagnacją inwestycyjną - pieniądze będą musiały być oszczędzane, a oszczędności będą szły na łatanie długów. 6. Pomoc Techniczna - wsparcie dla instytucji wdrażających fundusze UE, chodzi o ułatwienia i znoszenie trudności i barier dla tych instytucji od strony prawnej, inwestycyjnej, organizacyjnej niemniej jednak może się to wiązać także z poszerzeniem możliwości otwarcia na sugestie lobbingów jak te środki wydatkować, by nie dochodziło do opóźnień i rozwlekłości w czasie, słowem taka dyscyplina dla urzędników instytucji publicznych, tak można rozumieć ową "pomoc techniczną". 7. Program dotyczący sprawiedliwej transformacji - czyli chodzi o dekarbonizację, sukcesywne wygaszanie i likwidowanie kopalń górniczych poprzez stopniowe utrudnianie i uniemożliwienie im prowadzenia dotychczasowych działalności, by wymuszać odnawialne źródła energii - drogie i nieefektywne, z góry skazane na fiasko energetyczne, nie są one w stanie zapewnić na tyle stabilnej i wydajnej efektywności energetycznej co kopalnie górnicze węgla, dekarbonizacja Polski to cofanie naszego kraju w rozwoju, bo wiadomym jest, że nasz kraj na węglu się najbardziej rozwijał - odchodzenie od węgla to dokonywanie kroku samobójczego. 8. Program Pomoc Żywnościowa - utrudnianie i uniemożliwianie prowadzenia działalności rolniczej po to by zdusić lokalne rolnictwo, rodzime uprawy zbóż, nasion - wykańczać naturalne rolnictwo i żywność zdrową, dobrej jakości w zamian otworzyć rynek na żywność GMO i pasze dla zwierząt, nasiona soi modyfikowanej, kukurydzy, zalać rynki żywnością sprowadzaną z obcych krajów, niekiedy pełną dodatków chemicznych, konserwantów, antybiotyków, promować także żywność ekologiczną - przechodzenie na wegetarianizm, weganizm, zmniejszanie udziału mięsa w produkcji i konsumpcji, promocja alternatyw dla białka. 9. Program Ryby - w trosce o klimat i zwierzęta morskie ograniczać rybołówstwo poprzez tworzenie certyfikacji, oznaczeń i podnoszenie opłat za taką działalność. 10. Programy Europejskiej Współpracy Terytorialnej - wymiana doświadczeń, badania i analizy z wdrażanych działań i programów wynikających z realizacji Agendy 2030 dla zrównoważonego rozwoju.
4. Wiedza, Edukacja, Rozwój - zmniejszanie zajęć humanistycznych by w dalszym ciągu faworyzować i preferować nauki ścisłe( stale tłumacząc to, że Chemia, Fizyka, Matematyka, Informatyka są tylko tymi wiodącymi prym i najbardziej potrzebnymi), umniejszanie roli historii( okrajanie jej z materiałów, uczenie po łebkach i nie do końca prawdziwej), języka polskiego( większa uwaga przywiązywana do języków obcych) - nauka i edukacja, poruszanie tematyki krzywo pojmowanej tolerancji, nauka o LGBTQ+, gender studies, krzywo pojmowanej ekologii, dyskus... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 20 stycznia 2021 r. o 16:59
-1
takim osobistościom jak ja
Buhahahahahahahahahaha. Łojsobistość się nam objawiła, że klękajcie narody.....Psychiatra pytał o Ciebie.  Znów wodolej przylazł - i się bardzo stara - żeby dalej brodzić - w absurdu oparach. Znów wodolej przylazł - brednie w kółko płodzi - chociaż w tym absurdzie - po kolana brodzi. I myśli że kogoś - na te brednie "kupi" - więc odpowiem krótko - jak był, tak jest głupi. Niech mi nic nie życzy - nie spina na próżno - i leczy na nogi - na głowę za późno. Znów wodolej przylazł - z gnoju kupa wieprza -jak nie ma co robić - do mnie się przy.... Ciągle chce mnie ugryźć - to z prawa, to z lewa - a ja małe psiny - zwyczajnie olewam. Nie, nie będziesz pisał - co Ci się podoba - w środku kupa śmiecia - choć z wierzchu ozdoba. Nie będziesz bazgrolił - nikogo wyzywał - nie znasz się, nic nie wiesz - to się nie odzywaj
Buhahahahahahahahahaha. Łojsobistość się nam objawiła, że klękajcie narody.....Psychiatra pytał o Ciebie.  Znów wodolej przylazł - i się bardzo stara - żeby dalej brodzić - w absurdu oparach. Znów wodolej przylazł - brednie w kółko płodzi - chociaż w tym absurdzie - po kolana brodzi. I myśli że kogoś - na te brednie "kupi" - więc odpowiem krótko - jak był, tak jest głupi. Niech mi nic nie życzy - nie spina na próżno - i leczy na nogi - na głowę za późno. Znów wodolej przylazł - z gnoju kupa wieprza -jak n... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 20 stycznia 2021 r. o 16:33
0
@ Komentator: No wiesz co? Już myślałem, że z tobą chwilę chociaż porozmawiam, z przedstawicielem lewicy wytrawnej a ty na mnie Zgredka Edka nasłałeś przedstawiciela skrajnej lewicy, która tylko wykazywać się złośliwością i chamstwem potrafi. Chcecie poznać prawdziwą twarz Lewicy? - poczytajcie sobie komentarze Zgredka Edka, robi swojej formacji taką antyreklamę swoim zachowaniem że głowa mała, o ile wyborcy KO nie zgadzając się ze mną ograniczają się tylko do postawienia minusów takim osobistościom jak ja tak lewacy z zawziętości, zawiści i zazdrości muszą atakować słownie, wykazując się arogancją, bezczelnością, butą, chamstwem. Niech SLD dalej brata się z palikociarnią pokroju Wiosny i Razem, to powtórka z 2015 roku będzie niemal pewna - po działalności wyborców lewicowych w sieci, w internecie poznacie prawdziwy ich charakter, taka brutalna prawda, w realnym życiu nie mają za wiele do powiedzenia, to bojowość prezentują w sieci. Od strony PSL-u nic mnie nie atakuje - ci mają neutralny stosunek ale czasem przyglądają się z zaciekawieniem, KO stawia często lawiny minusów - nici porozumienia nie będzie żadnej, Lewacy złośliwie komentują( Zgredek Edek czołowym przykładem). PIS się czasem zgadza a czasem nie, bo nie zawsze trzymam ich stronę, nie wspieram ich ale się dystansuję, co do Konfederacji to nie wiem - nie wiem jak silne bywa ich wsparcie. Systematycznie badam nastroje, skrupulatnie analizuję atmosferę, poczekam, popatrzę, zrozumiem więcej.
@ Komentator: No wiesz co? Już myślałem, że z tobą chwilę chociaż porozmawiam, z przedstawicielem lewicy wytrawnej a ty na mnie Zgredka Edka nasłałeś przedstawiciela skrajnej lewicy, która tylko wykazywać się złośliwością i chamstwem potrafi. Chcecie poznać prawdziwą twarz Lewicy? - poczytajcie sobie komentarze Zgredka Edka, robi swojej formacji taką antyreklamę swoim zachowaniem że głowa mała, o ile wyborcy KO nie zgadzając się ze mną ograniczają się tylko do postawienia minusów takim osobistościom jak ja tak lewacy z zawziętości, zawiści i... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 20 stycznia 2021 r. o 00:45
0
Znów wodolej przylazł - i się bardzo stara - żeby dalej brodzić - w absurdu oparach. Znów wodolej przylazł - brednie w kółko płodzi - chociaż w tym absurdzie - po kolana brodzi. I myśli że kogoś - na te brednie "kupi" - więc odpowiem krótko - jak był, tak jest głupi. Niech mi nic nie życzy - nie spina na próżno - i leczy na nogi - na głowę za późno. Znów wodolej przylazł - z gnoju kupa wieprza -jak nie ma co robić - do mnie się przy.... Ciągle chce mnie ugryźć - to z prawa, to z lewa - a ja małe psiny - zwyczajnie olewam. Nie, nie będziesz pisał - co Ci się podoba - w środku kupa śmiecia - choć z wierzchu ozdoba. Nie będziesz bazgrolił - nikogo wyzywał - nie znasz się, nic nie wiesz - to się nie odzywaj
Znów wodolej przylazł - i się bardzo stara - żeby dalej brodzić - w absurdu oparach. Znów wodolej przylazł - brednie w kółko płodzi - chociaż w tym absurdzie - po kolana brodzi. I myśli że kogoś - na te brednie "kupi" - więc odpowiem krótko - jak był, tak jest głupi. Niech mi nic nie życzy - nie spina na próżno - i leczy na nogi - na głowę za późno. Znów wodolej przylazł - z gnoju kupa wieprza -jak nie ma co robić - do mnie się przy.... Ciągle chce mnie ugryźć - to z prawa, to z lewa - a ja małe psiny - zwyczajnie olewam. Nie, n... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 19 stycznia 2021 r. o 09:23
-3
@ Komentator: "Kwintesenacja ZEROWEJ wiedzy na temat UE i funduszy europejskich." - Jak posiadasz dużą wiedzę albo jakąkolwiek w tym zakresie, zawsze możesz się podzielić, w sieci łatwo jest krytykować ale napisać cokolwiek od siebie to gdzie tam. Się jeszcze okaże czy aby na pewno kwintesencja ZEROWEJ wiedzy na temat UE i funduszy europejskich - zobaczymy co się będzie dziać w nowej perspektywie budżetowej, zobaczymy. "W tym przypadku edukacja zawiodła całkowicie." - bo tylko dlatego, że jestem eurosceptykiem zamiast być euroentuzjastą i pochwalać cokolwiek tylko UE by nie wymyśliła? To ma być ta "pro-demokratyczna" edukacja? Lepiej jest mieć więcej kontroli i niezależności w politykach własnego kraju aniżeli biernie podporządkowywać się woli UE, jej pomysłom i widzimisiom. Naprawdę nie zaszkodzi mieć sceptycyzm i krytyczne myślenie względem UE, możesz się nie zgadzać ze mną, masz naturalne prawo do tego, wiem, że prezentujesz inne poglądy. "Biorąc pod uwagę posty tego człowieka," - gwoli ścisłości, ale posty są na portalach społecznościowych, tutaj są komentarze, opinie jak już. "aż dziwne że dał radę nauczyć się korzystania z komputera i internetu," - serio masz mnie za aż tak prymitywnego i głupiego? no wybacz, że cię rozczarowałem światły i jakże oczytany umyśle. "zamiast pozostać przy zeszycie i długopisie." - ojojoj co ty nie powiesz? każdy z nas często korzysta jeszcze z zeszytów i długopisów mimo iż próbuje się od tego odchodzić( co nie jest wcale takie dobre), to jednak kajet i zapisanie sobie coś w notatniku czy zeszycie bywa istotne i pomocne, poza tym nawet jeśli używamy komputera, to niejednokrotnie każdemu z nas zdarza się, że potrzeba jest coś wydrukować - postać fizyczna dokumentu ma znaczenie, niby stawia się na to całe odchodzenie od papierowych dokumentów ale jak przychodzi co do czego to okazują się niezbędne i bardzo potrzebne, a poza tym wygoda - nie trzeba się z jakimiś systemami informatycznymi bawić, kont zakładać, loginy czy hasła pamiętać. "Albo zostać amiszem..." - to nie ma nic do tematu, nic do rzeczy, amisze żyją jak w XIX wieku, sorry ale aż tak skrajny to ja nie jestem.
@ Komentator: "Kwintesenacja ZEROWEJ wiedzy na temat UE i funduszy europejskich." - Jak posiadasz dużą wiedzę albo jakąkolwiek w tym zakresie, zawsze możesz się podzielić, w sieci łatwo jest krytykować ale napisać cokolwiek od siebie to gdzie tam. Się jeszcze okaże czy aby na pewno kwintesencja ZEROWEJ wiedzy na temat UE i funduszy europejskich - zobaczymy co się będzie dziać w nowej perspektywie budżetowej, zobaczymy. "W tym przypadku edukacja zawiodła całkowicie." - bo tylko dlatego, że jestem eurosceptykiem zamiast być... rozwiń
Avatar
Motorlublin / 19 stycznia 2021 r. o 07:38
0
60 procent centralnie to jak w okresie minionym. Takie rozdzielanie kasy miałoby sens gdy szła na ogromne projekty np wymianę pieców lub przebudowę sieci przesyłowych. Jeśli będzie to znów dzielenie na swoich i obcych i wywalanie kasę na prowincje to będą to przejedzone pieniądze. Duże miasta i tak wyciągnął młodych z prowincji. To proces nieunikniony
Avatar
Komentator / 19 stycznia 2021 r. o 07:21
+2
1. Infrastruktura i Środowisko - zapewne środki pieniężne pójdą na cele tzw. Zielonego Ładu, […ciach…] 2. Inteligentny Rozwój - co komu po inteligentnym rozwoju kiedy społeczeństwo będzie ogłupione[…ciach…] 3. Polska Cyfrowa - likwidujmy dobre papierowe dokumenty wymuszając na obywatelach zakładanie kont w systemach informatycznych, pamiętanie loginów i haseł […ciach…] 4. Wiedza, Edukacja, Rozwój - zmniejszanie zajęć humanistycznych by w dalszym ciągu faworyzować i preferować nauki ścisłe […ciiach…] 5. Polska Wschodnia - środki z tego programu wiążą się z dużym uzależnieniem finansowo-gospodarczym rejonów Polski wschodniej od Unii Europejskiej, stymulują dług, zadłużenie […ciach…]6. Pomoc Techniczna - wsparcie dla instytucji wdrażających fundusze UE […ciach…] 7. Program dotyczący sprawiedliwej transformacji - czyli chodzi o dekarbonizację, sukcesywne wygaszanie i likwidowanie kopalń górniczych poprzez stopniowe utrudnianie i uniemożliwienie im prowadzenia dotychczasowych działalności, by wymuszać odnawialne źródła energii […ciach…] 8. Program Pomoc Żywnościowa - utrudnianie i uniemożliwianie prowadzenia działalności rolniczej po to by zdusić lokalne rolnictwo, rodzime uprawy zbóż, nasion - wykańczać naturalne rolnictwo i żywność zdrową […ciach…]
Kwintesenacja ZEROWEJ wiedzy na temat UE i funduszy europejskich. W tym przypadku edukacja zawiodła całkowicie. Biorąc pod uwagę posty tego człowieka, aż dziwne że dał radę nauczyć się korzystania z komputera i internetu, zamiast pozostać przy zeszycie i długopisie. Albo zostać amiszem...
Kwintesenacja ZEROWEJ wiedzy na temat UE i funduszy europejskich. W tym przypadku edukacja zawiodła całkowicie. Biorąc pod uwagę posty tego człowieka, aż dziwne że dał radę nauczyć się korzystania z komputera i internetu, zamiast pozostać przy zeszycie i długopisie. Albo zostać amiszem... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 19 stycznia 2021 r. o 01:02
-6
4. Wiedza, Edukacja, Rozwój - zmniejszanie zajęć humanistycznych by w dalszym ciągu faworyzować i preferować nauki ścisłe( stale tłumacząc to, że Chemia, Fizyka, Matematyka, Informatyka są tylko tymi wiodącymi prym i najbardziej potrzebnymi), umniejszanie roli historii( okrajanie jej z materiałów, uczenie po łebkach i nie do końca prawdziwej), języka polskiego( większa uwaga przywiązywana do języków obcych) - nauka i edukacja, poruszanie tematyki krzywo pojmowanej tolerancji, nauka o LGBTQ+, gender studies, krzywo pojmowanej ekologii, dyskusje o światopoglądach, klimacie - to są tzw. sprawy społeczne, Unia rozumuje to w taki sposób, zmiana paradygmatów nauki, przewartościowanie, redefinicja, zmiany postrzegania wielu kwestii, poprzez ich wyolbrzymianie, innych z kolei ośmieszanie. 5. Polska Wschodnia - środki z tego programu wiążą się z dużym uzależnieniem finansowo-gospodarczym rejonów Polski wschodniej od Unii Europejskiej, stymulują dług, zadłużenie - niby jest z tego jakiś rozwój infrastrukturalny, drogowy i tak dalej ale kosztem olbrzymio rosnącego zadłużenia, którego niestety będą musiały spłacać przyszłe pokolenia, co poskutkuje prędzej czy później spowolnieniem i stagnacją inwestycyjną - pieniądze będą musiały być oszczędzane, a oszczędności będą szły na łatanie długów. 6. Pomoc Techniczna - wsparcie dla instytucji wdrażających fundusze UE, chodzi o ułatwienia i znoszenie trudności i barier dla tych instytucji od strony prawnej, inwestycyjnej, organizacyjnej niemniej jednak może się to wiązać także z poszerzeniem możliwości otwarcia na sugestie lobbingów jak te środki wydatkować, by nie dochodziło do opóźnień i rozwlekłości w czasie, słowem taka dyscyplina dla urzędników instytucji publicznych, tak można rozumieć ową "pomoc techniczną". 7. Program dotyczący sprawiedliwej transformacji - czyli chodzi o dekarbonizację, sukcesywne wygaszanie i likwidowanie kopalń górniczych poprzez stopniowe utrudnianie i uniemożliwienie im prowadzenia dotychczasowych działalności, by wymuszać odnawialne źródła energii - drogie i nieefektywne, z góry skazane na fiasko energetyczne, nie są one w stanie zapewnić na tyle stabilnej i wydajnej efektywności energetycznej co kopalnie górnicze węgla, dekarbonizacja Polski to cofanie naszego kraju w rozwoju, bo wiadomym jest, że nasz kraj na węglu się najbardziej rozwijał - odchodzenie od węgla to dokonywanie kroku samobójczego. 8. Program Pomoc Żywnościowa - utrudnianie i uniemożliwianie prowadzenia działalności rolniczej po to by zdusić lokalne rolnictwo, rodzime uprawy zbóż, nasion - wykańczać naturalne rolnictwo i żywność zdrową, dobrej jakości w zamian otworzyć rynek na żywność GMO i pasze dla zwierząt, nasiona soi modyfikowanej, kukurydzy, zalać rynki żywnością sprowadzaną z obcych krajów, niekiedy pełną dodatków chemicznych, konserwantów, antybiotyków, promować także żywność ekologiczną - przechodzenie na wegetarianizm, weganizm, zmniejszanie udziału mięsa w produkcji i konsumpcji, promocja alternatyw dla białka. 9. Program Ryby - w trosce o klimat i zwierzęta morskie ograniczać rybołówstwo poprzez tworzenie certyfikacji, oznaczeń i podnoszenie opłat za taką działalność. 10. Programy Europejskiej Współpracy Terytorialnej - wymiana doświadczeń, badania i analizy z wdrażanych działań i programów wynikających z realizacji Agendy 2030 dla zrównoważonego rozwoju.
4. Wiedza, Edukacja, Rozwój - zmniejszanie zajęć humanistycznych by w dalszym ciągu faworyzować i preferować nauki ścisłe( stale tłumacząc to, że Chemia, Fizyka, Matematyka, Informatyka są tylko tymi wiodącymi prym i najbardziej potrzebnymi), umniejszanie roli historii( okrajanie jej z materiałów, uczenie po łebkach i nie do końca prawdziwej), języka polskiego( większa uwaga przywiązywana do języków obcych) - nauka i edukacja, poruszanie tematyki krzywo pojmowanej tolerancji, nauka o LGBTQ+, gender studies, krzywo pojmowanej ekologii, dyskus... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 19 stycznia 2021 r. o 00:28
-3
1. Infrastruktura i Środowisko - zapewne środki pieniężne pójdą na cele tzw. Zielonego Ładu, ograniczanie i uniemożliwianie wręcz ludziom poruszania się samochodami by poupychać ludzi do komunikacji miejskiej - koleje, transport publiczny w ramach krzywo pojmowanej ekologii a jak za mało miejsca będzie to podporządkowanie przestrzeni publicznych, drogowych rowerom miejskim i hulajnogom też w ramach takowej ekologii - tylko po to by była ta zero-emisyjność, likwidowanie miejsc parkingowych tworząc w ich miejsca krzewy i drzewa - zieloność kosztem wygody funkcjonowania ludzi, gospodarka o obiegu zamkniętym - tzw. ochrona środowiska - czyli nic nowego nie powstaje, wszystko jest z odzysku, ma niską wartość, łatwo się psuje, dezeluje, ale grunt, że jest poddawane nieustannemu recyklingowi, a że kiepska jakość będzie? - trudno, to przecież zrównoważony rozwój. Czyli jeśli chodzi o infrastrukturę - dajemy przywilej pieszym, rowerom( miejskim i indywidualnym) i hulajnogom, w dalszej pozycji pojazdom wypożyczalnym typu UBER, BOLT, najdalej pojazdom własnym. Prym ma wieść ta komunikacja nisko i zeroemisyjna, nawet kosztem wygody funkcjonowania ludzi. Jeśli chodzi o środowisko - gospodarka o obieg zamknięty - recykling czego się tylko da, jak się da, ile się da i kiedy się da - co tam jakość niska, co że się łatwiej psuje i dezeluje, grunt to zrównoważony rozwój. 2. Inteligentny Rozwój - co komu po inteligentnym rozwoju kiedy społeczeństwo będzie ogłupione? im bardziej inteligentne i smart stają się urządzenia, infrastruktura nas otaczająca tym niestety my jako społeczeństwo tacy już nie jesteśmy. Bez wiedzy własnej, samorozwoju, kształcenia, realizacji talentów, wykazywania się twórczością, kreatywnością nic a nic z inteligentnego rozwoju nie będzie, te innowacje i rzekoma współpraca nauki i biznesu to nic innego jak wchodzenie w cztery litery lobbystom, uległość wobec nich, nikogo się tu nie oszuka. 3. Polska Cyfrowa - likwidujmy dobre papierowe dokumenty wymuszając na obywatelach zakładanie kont w systemach informatycznych, pamiętanie loginów i haseł, nie ważne, że wiele papierowych dokumentów ze względu na ich fizyczność i wolność od haseł i loginów jest wygodniejsza, grunt, że kasa z unii idzie i trzeba ją będzie wydatkować, a ludzi przykuwać do urządzeń informatycznych i teleinformatycznych oraz takowych systemów, utrudniajmy i uniemożliwiajmy płacenie za usługi w przestrzeni publicznej płacenie gotówką( Polska Bezgotówkowa), nastawiając je jedynie w kierunku płacenia kartą lub smartfonem, tudzież zegarkiem, niezapowiedziane zmiany tłumaczmy ludziom jako wytyczne z UE albo powołując się na ekologiczność( eliminacja papieru), pokryjmy szkodliwą, promieniującą siecią bezprzewodową wi-fi wszelkie możliwe przestrzenie publiczne, inwestując dodatkowo w 5G i internet rzeczy, dążąc ku temu by nastała kontrola, duża inwigilacja oraz tym samym zniewolenie. Słowem podporządkujmy i uzależnijmy życie i funkcjonowanie ludzi od smartfonów, internetu bezprzewodowego wi-fi, mediów społecznościowych( Facebook, Instagram), wprowadzajmy powszechną bezgotówkowość, a także upowszechniając biometrie - skany palca, potem oka, potem twarzy, a także dłoni czy też głosu.
1. Infrastruktura i Środowisko - zapewne środki pieniężne pójdą na cele tzw. Zielonego Ładu, ograniczanie i uniemożliwianie wręcz ludziom poruszania się samochodami by poupychać ludzi do komunikacji miejskiej - koleje, transport publiczny w ramach krzywo pojmowanej ekologii a jak za mało miejsca będzie to podporządkowanie przestrzeni publicznych, drogowych rowerom miejskim i hulajnogom też w ramach takowej ekologii - tylko po to by była ta zero-emisyjność, likwidowanie miejsc parkingowych tworząc w ich miejsca krzewy i drzewa - zieloność kos... rozwiń
Avatar
kees22 / 18 stycznia 2021 r. o 21:01
-3
A teraz judaszowe srebniki  z tej wyimaginowanej wspólnoty nie śmierdzą ?? Kiedy polexit ??
 Idol lewaków mec. Kuń wypowiedział się na temat 500plus,,skoro dają to wezmę i przekażę darowiznę na Peło. Podobnie jest tutaj rząd pieniądze bierze(Polska też składa się na te kwoty) i przekazuję darowizny na samorządy.
Avatar
aka12 / 18 stycznia 2021 r. o 20:30
-9
1 800 000 000 euro kredytu państwa i drugie tyle wezmą samorządy aby je wydać :) Kto na tym zarobi - na pewno nie POLACY z lubelskiego :)
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Są tutaj znaki, są tutaj pasy, brak poczucia bezpieczeństwa

Lublin: Są tutaj znaki, są tutaj pasy, brak poczucia bezpieczeństwa

Tu nie jest bezpiecznie – alarmuje jedna z radnych, prosząc prezydenta o zajęcie się przejściem dla pieszych przez ul. Wileńską. Ratusz nie daje jednak szans na szybkie poprawki.

Akademia Kina CSK: Ona w kinie – o bohaterkach i autorkach filmowych
4 marca 2021, 19:00

Akademia Kina CSK: Ona w kinie – o bohaterkach i autorkach filmowych

W najbliższy czwartek, 4 marca o godz. 19, online odbędzie się kolejny wykład Akademii Kina CSK. Tym razem Tomasz Kolankiewicz opowie o bohaterkach i autorkach filmowych.

Pasażerom będzie wiało, bo kierowca staranował przystanek autobusowy

Pasażerom będzie wiało, bo kierowca staranował przystanek autobusowy

Na drodze Jeziernia - Tomaszów Lubelski kierujący skodą wjechał w przystanek autobusowy.

Tajemnicza śmierć. W pokoju, w którym było ciało Pauliny, rodzice znaleźli kroplówkę
film

Tajemnicza śmierć. W pokoju, w którym było ciało Pauliny, rodzice znaleźli kroplówkę

Zwłoki Pauliny znaleziono w jej mieszkaniu nad ranem. Pogotowie wezwał chłopak 25-latki. Początkowo śledczy uznali, że przyczyną zgonu studentki było nadużycie alkoholu, ale nie potwierdziły tego wyniki sekcji. Od sześciu lat rodzice Pauliny próbują poznać przyczynę śmierci córki.

Mgła mózgowa, zapominanie słów. Neurolodzy i psychiatrzy mają coraz więcej takich pacjentów

Mgła mózgowa, zapominanie słów. Neurolodzy i psychiatrzy mają coraz więcej takich pacjentów

Zapominają słów, mają problemy z koncentracją, przestają radzić sobie w pracy. Pacjenci z takimi powikłaniami po Covid-19 coraz częściej zgłaszają się do neurologów i psychiatrów.

Pszczółka Start Lublin dzisiaj zmierzy się z PGE Spójnia Stargard

Pszczółka Start Lublin dzisiaj zmierzy się z PGE Spójnia Stargard

Dla obu ekip ten mecz ma duże znaczenie

Niebezpieczne znalezisko w sadzawce. Przyjechali saperzy

Niebezpieczne znalezisko w sadzawce. Przyjechali saperzy

W sobotę mieszkaniec gminy Urszulin znalazł w sadzawce przedmiot wyglądem przypominający niewybuch.

Biała Podlaska: Czy mieszkańcy doczekają się przebudowy ulicy Podmiejskiej w tym roku?

Biała Podlaska: Czy mieszkańcy doczekają się przebudowy ulicy Podmiejskiej w tym roku?

Wątpliwości w tej sprawie ma przewodniczący rady miasta Bogusław Broniewicz (Biała Samorządowa). Jeszcze nie wiadomo, czy samorząd dostanie na ten cel dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Puławy. Trudno znaleźć kierownika hali

Puławy. Trudno znaleźć kierownika hali

Na rynku brakuje specjalistów z odpowiednim doświadczeniem, którzy wyraziliby chęć pracy w nowej hali widowiskowej. Puławski MOSiR jak dotąd bezskutecznie próbuje znaleźć kierownika obiektu.

Chcą odwołać burmistrza Łęcznej

Chcą odwołać burmistrza Łęcznej

Hubert Znajomski zrobił pierwszy krok w kierunku przeprowadzenia referendum lokalnego w sprawie odwołania Leszka Włodarskiego z funkcji burmistrza Łęcznej przed upływem kadencji. Burmistrz nie jest zaskoczony tym ruchem.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 marca 2021 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 marca 2021 r.

Wciąż gramy dla Ninki z Lublina. Megafanka „Ojca Mateusza” wkracza do akcji
galeria

Wciąż gramy dla Ninki z Lublina. Megafanka „Ojca Mateusza” wkracza do akcji

Ponad 66 tys. zł udało się uzbierać dzięki trwającym przez ostatnie dwa tygodnie licytacjom w ramach „Walentynek dla Ninki”. Chodzi o zbiórkę pieniędzy na leczenie chorej na rdzeniowy zanik mięśni (SMA) niespełna dwuletniej Niny Słupskiej z Lublina, która potrzebuje „najdroższego leku świata”. To wciąż kropla w morzu potrzeb, bo do zebrania zostało jeszcze niespełna 7 mln zł.

Finał piłkarskiego Pucharu Polski znowu w Lublinie?
galeria

Finał piłkarskiego Pucharu Polski znowu w Lublinie?

Arena Lublin ponownie może być miejscem rozegrania finałowego meczu Pucharu Polski. O takiej szansie poinformował wczoraj prezydent miasta Krzysztof Żuk. Powołał się przy tym na rozmowę z prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewem Bońkiem.

Koncert „Chwała Bohaterom!” w Świdniku
Zdjęcia
galeria

Koncert „Chwała Bohaterom!” w Świdniku

W Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku odbył się koncert „Chwała Bohaterom!".

Lublin. Była radna PiS nie chce przeprosić rodziny Tadeusza Mazowieckiego. Rachunek to 8 mln zł

Lublin. Była radna PiS nie chce przeprosić rodziny Tadeusza Mazowieckiego. Rachunek to 8 mln zł

Była lubelska radna PiS mimo prawomocnego rozstrzygnięcia sądu nie zamierza przepraszać za nazwanie Tadeusza Mazowieckiego „stalinowcem i agentem NKWD”. Anna Jaśkowska złożyła wniosek o kasację wyroku. Jej pełnomocnik ocenia, że publikacja przeprosin może kosztować aż 8 mln zł.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.