Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 lipca 2019 r.
8:37

Sieć 5G wkracza do Lublina. Orange potwierdza

Autor: Zdjęcie autora ask
59 66 A A
Partnerami technologicznymi Orange Polska przy kolejnych testach sieci 5G w Warszawie ma być Ericsson, a w Lublinie Nokia
Partnerami technologicznymi Orange Polska przy kolejnych testach sieci 5G w Warszawie ma być Ericsson, a w Lublinie Nokia

W Lublinie prowadzone będą testy sieci 5G. Orange nie zdradza jednak szczegółów inwestycji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Na dziś mogę odpowiedzieć tylko tyle, że je planujemy. Więcej szczegółów podamy w momencie ogłoszenia testów – informuje Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Orange.

W zeszłym tygodniu prezes Orange Polska Jean-Francois Fallacher mówił dziennikarzom na spotkaniu prasowym, że firma chce budować sieć 5G, bo jest na to zapotrzebowanie ze strony klientów indywidualnych i biznesowych. Przekonywał, że 5G to przyszłość. Operator ma już zabezpieczoną rezerwę środków inwestycyjnych na rozwój tej sieci. Wcześniej 5G testowano w Gliwicach i w Zakopanem. Wówczas telekom korzystał z urządzeń Huawei (w Gliwicach) oraz Ericssona (w Zakopanem). Kolejne testy techniczne mają zostać przeprowadzone w Warszawie i w Lublinie.

Nieoficjalnie mówi się, że partnerami technologicznymi Orange Polska przy kolejnych testach sieci 5G w Warszawie ma być Ericsson, a w Lublinie Nokia.

Przeciwko budowie sieci 5G w tym roku protestowali mieszkańcy Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Tam Smart City oparte właśnie na sieci 5G chciało zbudować T-Mobile.

– Technologia ta jest w fazie eksperymentów, co może budzić pytania dlaczego przeprowadzać je właśnie na nas. Ponadto coraz bardziej zdajemy sobie chyba wszyscy sprawę nie tylko z blasków ale i cieni, jakie niosą ze sobą możliwości sieci internetowej – mówi Romana Rupiewicz, przewodnicząca Samorządu Mieszkańców Kazimierza Dolnego.

Jej zdaniem, sieć 5G znacznie zwiększy potencjał do inwigilacji. – Może to się wiązać z zagrożeniem naszej indywidualnej wolności, ale o tym dowiemy się niejako po fakcie, kiedy będzie za późno.

– Warto zaznaczyć, że projekt Smart City to nie to samo, co wprowadzenie sieci 5G – tłumaczył wówczas Dariusz Wróbel, burmistrz miasteczka.

Ostatecznie projekt Smart City w nadwiślańskim miasteczku nie doczekał się realizacji.

e-Wydanie

Komentarze 66

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
myślę że potrzebne wielu osobom / 30 lipca 2019 o 09:32
+27
Komu to potrzebne?
 O to samo ludzie pytali w 82 roku gdy wprowadzano 1G :)
Avatar
Rol / 30 lipca 2019 o 09:30
+25
Zunio zgłosił swoich POddanych w charakterze darmowych królików doświadczalnych i dodatkowo jeszcze poprzez akcje masowych wycinek "oczyścił pole" dla sieci 5G, ponieważ drzewa zakłócają fale wysokich częstotliwości. Brawo! To się nazywa rozwój!
 Oczyszcić to w pierwszej kolejności należałoby forum Dziennika Wschodniego z opłaconych trolli pisowskich takich jak ty. Siedzi taki baran od rana do wieczora przed komputerem i klepie wpisy o "Zuniu", "deweloperach" i "POddanych".
Avatar
Gość / 30 lipca 2019 o 09:26
+24
5G to nie zagrożenie tylko rozwój. Jeżeli ktoś nie ma pojęcia o podstawach fizyki i biologi na poziomie szkoły średniej niech się lepiej nie odzywa tylko bierze do nauki. ***s://youtu.be/RQEMyutwyZM
Avatar
Zorro / 30 lipca 2019 o 09:47
+23
No to będzieta się teraz smarzyć na żywca i nie potrzeba będzie piekła. Ptaki i wszelkie inne małe istoty ogłupieją od tego promieniowania i wymrą w ciągu jednego roku !!! Głowy będą się mocniej nagrzewać i podniesię się temperatura ciała. Ludzie stracą płodnośc a nowe płody wymrą w zarodku. Tak że trza uciekać z miasta bo nas wymorduje niewidzialna ręka mocy z pobliskiego nadajnika.
 w tej bajce brakuje jedynie smoka
Avatar
piter / 30 lipca 2019 o 09:45
+22
A niech wkracza. Nie mam nic przeciwko.
Avatar
Gość / 30 lipca 2019 o 09:53
+20
Jak zwykle najwięcej mają do powiedzenie Ci którzy o tej technologii wiedzą najmniej, mówię szczególnie o pisowskich trollach którzy oblegają DW od rana do wieczora.
Avatar
klops / 30 lipca 2019 o 10:07
+18
Zunio zgłosił swoich POddanych w charakterze darmowych królików doświadczalnych i dodatkowo jeszcze poprzez akcje masowych wycinek "oczyścił pole" dla sieci 5G, ponieważ drzewa zakłócają fale wysokich częstotliwości. Brawo! To się nazywa rozwój!
 nie wycieraj sobie gęby Zuniem, perfidny zakłamany trollu:  Ministerstwo Cyfryzacji w grudniu wysłało do Sejmu projekt megaustawy w sprawie 5G. Przewiduje „usunięcie barier administracyjno-prawnych utrudniających budowę 5G”. Ustawa m.in. wprowadza anteny na latarniach, znakach drogowych, sygnalizacji świetlnej, billboardach i przystankach. Wprowadza też znaczne ułatwienia – część nowych anten operatorzy zbudują bez skomplikowanych pozwoleń – mimo że chodzi o instalację, która oddziałuje na środowisko. Ministerstwo specjalnie pod 5G chce obniżyć polskie, restrykcyjne normy PEM.
 nie wycieraj sobie gęby Zuniem, perfidny zakłamany trollu:  Ministerstwo Cyfryzacji w grudniu wysłało do Sejmu projekt megaustawy w sprawie 5G. Przewiduje „usunięcie barier administracyjno-prawnych utrudniających budowę 5G”. Ustawa m.in. wprowadza anteny na latarniach, znakach drogowych, sygnalizacji świetlnej, billboardach i przystankach. Wprowadza też znaczne ułatwienia – część nowych anten operatorzy zbudują bez skomplikowanych pozwoleń – mimo że chodzi o instalację, która oddziałuje na środowisko. Ministerstwo specjaln... rozwiń
Avatar
SDOGTRS / 30 lipca 2019 o 09:56
+18
Jak zwykle najwięcej mają do powiedzenie Ci którzy o tej technologii wiedzą najmniej, mówię szczególnie o pisowskich trollach którzy oblegają DW od rana do wieczora.
 trolle podobno dostały broszurki z centrali od samego prezesa, który twierdzi że 5G to wynalazek szatana
Avatar
pozdrowienia z bantustaniku / 30 lipca 2019 o 16:35
+14
Ziemia dla deweloperów, powietrze dla operatorów 5G, a woda ... No właśnie! Ciekawe w czyje ręce planuje zuczek oddać lubelskie wodociągi i ujęcia.
Avatar
ktoś się ucieszy / 30 lipca 2019 o 16:38
+13
Czy były przeprowadzone rzetelne i solidne badania nad wpływem technologii 5G na organizm ludzki i zwierzęcy?..myślę,że należy być bardzo ostrożny w kontakcie z 5G, przynajmniej do chwili wyjaśnienia wszelkich wątpliwości.Nie wiem czy mamy się z czego cieszyć...
 Nie sądzę. Za to na pewno prowadzone były badania, czy za pomocą tego można zwiększyć zyski korpo oraz uczynić inwigilację plebsu bardziej skuteczną. 
Avatar
I po temacie / 8 sierpnia 2019 o 20:43
0
Ja sugeruję następujące reformy. 1. Desmartfonizacja - zakazanie, zdelegalizowanie i nawet zniszczenie smartfonów - do produkcji pozostaną tylko zwykłe, nudne, nie ściągające uwagi komórki - mają służyć tylko do kontaktu krótka rozmowa/sms-y, większe i dłuższe spotkania ludzie mają odbywać realnie. 2. Deinformatyzacja - przywracanie papierowych dokumentów, bez pamiętania haseł i loginów - nikt nie będzie zakładnikiem systemów informatycznych. 3. Płatność gotówką ponad wszystko, jest to niezależność, a poza tym uważam tu także aby dostosować usługi typu rower miejski/hulajnoga do możliwości zapłacenia za nie gotówką. 4. Biometrie całkowicie zakazać( chyba, że zachodzi jakaś naprawdę szczególna potrzeba to wtedy można rozważyć zastosowanie, jednakże za zgodą obywatela) 5. Internet tylko w komputerach, na kablach/światłowodach w domach i miejscach pracy i nigdzie indziej - wi-fi powinno być eliminowane, zakazywane,, delegalizowane i nawet niszczone. 6. Sieć 5g i związany z nią internet rzeczy ostro i skutecznie zbojkotować, nie zgadzamy się na uszczęśliwianie nas na siłę, bez wiedzy, bez pytania nas o zdanie, o zgodzie nie mówiąc - nie ma miejsca na takie chore draństwo. 7. Facebook, Instagram - do kompletnego wyautowania - powinny otrzymać 6 miesięcy na usunięcie wszelkich danych o polskich użytkownikach, a po tym czasie ich domeny internetowe powinny zniknąć z Polski, zanim jednak cały proces by się rozpoczął użytkownicy powinni być poinformowani o tym fakcie stosownie wcześniej, żeby nikt nie był zaskoczony.
Ja sugeruję następujące reformy. 1. Desmartfonizacja - zakazanie, zdelegalizowanie i nawet zniszczenie smartfonów - do produkcji pozostaną tylko zwykłe, nudne, nie ściągające uwagi komórki - mają służyć tylko do kontaktu krótka rozmowa/sms-y, większe i dłuższe spotkania ludzie mają odbywać realnie. 2. Deinformatyzacja - przywracanie papierowych dokumentów, bez pamiętania haseł i loginów - nikt nie będzie zakładnikiem systemów informatycznych. 3. Płatność gotówką ponad wszystko, jest to niezależność, a poza tym uważam tu także aby dostosować ... rozwiń
Avatar
:) / 8 sierpnia 2019 o 16:00
-1
to spisek, wszystkie koncerny uwzięły się na Chrystusa Narodów, i chcą nas inwigilować
Avatar
sabon / 8 sierpnia 2019 o 15:03
-1
W Kazimierzu Dolnym właśnie pokazali jakimi ignorantami są przeciwnicy nowych technologii, tam nawet nie chodziło o 5G, sami nie wiedzieli przeciw czemu protestowali, nawet nie zainteresowali się tym o co w smart city chodzi. Nie wspominając, że przestraszyli się inwigilacji? Serio, czego? Sami się ośmieszyli, ale widzę po komentarzach, że i tutaj są osoby nie ogarniające nic o co w temacie chodzi, ale już hurr durr wielkie poruszenie.
Avatar
kamyk / 5 sierpnia 2019 o 21:47
0
Super, można się czuć wyróżnionym, nieliczne miasta w Europie mogą już korzystać z 5G
Avatar
JustFreedom / 2 sierpnia 2019 o 21:41
+4
Artykuł o "wrażeniach" mieszkańców Genewy po zainstalowaniu 5G.Przetłumaczone na j.angielski, w oryginale opublikowane w szwajcarskie gazecie L'illustre. Wypowiada się m.in. aktor i dyrektor sceniczny teatru w Genewie.Pod jego domem jest antena 5G, opowiada,że nawet nie wiedział,że ona tam jest.W nocy zaczął się budzić z ostrym bólem w jednej części głowy i piskiem w uszach.Po dwoch dniach trafił do szpitala z arytmią,kiedy od 20 lat nie był u lekarza.Podobne doznania mają inni mieszkańcy.Aktor mocno włączył się w akcję, gdyż również jego małe dzieci zaczęły mieć w ciągu 2 miesięcy objawy cukrzycy. Na koniec wypowiada się lekarz,ze szpitala w Genewie,który nawołuje do moratorium.Mówi,że w szpitalu mają nawał pacjentów z podobnymi objawami i trudno jest mu wmawiać tym ludziom,że to są ich wyobrażenia,a nie realne objawy. Lekarz uważa,że to kwestia czasu,ale skutki zdrowotne będą nieodwracalne... więcej szczegółów na temat pierwszych zgłoszonych obrażeń 5 G w Szwajcarii. ***s://***globalresearch.ca/swiss-magazine-reports-first-5g-injuries-geneva/5684233
Artykuł o "wrażeniach" mieszkańców Genewy po zainstalowaniu 5G.Przetłumaczone na j.angielski, w oryginale opublikowane w szwajcarskie gazecie L'illustre. Wypowiada się m.in. aktor i dyrektor sceniczny teatru w Genewie.Pod jego domem jest antena 5G, opowiada,że nawet nie wiedział,że ona tam jest.W nocy zaczął się budzić z ostrym bólem w jednej części głowy i piskiem w uszach.Po dwoch dniach trafił do szpitala z arytmią,kiedy od 20 lat nie był u lekarza.Podobne doznania mają inni mieszkańcy.Aktor mocno włączył się w akcję, gdyż równi... rozwiń
Avatar
Gal / 2 sierpnia 2019 o 08:12
0
Na przykładzie niektórych komentarzy widać ze Lublin to jednak Ciemnogród. Cały świat wprowadzi 5G a w Lublinie nie będzie bo lubliniaki-cebulaki są przeciwko!
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2019 o 17:04
+3
O tym, że plany wprowadzenie technologii 5g do Lublina to fakt, świadczą następujące kwestie - 1. Ostatnimi laty wzmożona wycinka drzew pod rzekomą modernizację obiektów - widzimy to doskonale na przykładzie CSK, Placu Kaczyńskiego, Placu Litewskiego. 2. Podobno Lubelskie Centrum Onkologii rozbudowało się. To co mówię tutaj to nie teorie spiskowe. Dlatego stanowczo zbojkotujmy plany tzw. "SmartCity" i wprowadzania technologii 5g do Lublina, Kazimierz Dolny ostro się sprzeciwił podając dwa niezaprzeczalne argumenty przeciwko wprowadzeniu tej sieci - pierwsza kwestia to szkodliwość zdrowotna wynikająca z faktu potrzeba zwiększenia ilości stacji bazowych, nadajników, masztów, przekaźników itp. itd. piko, mikro komórek także, druga kwestia to wzmożona inwigilacja - to chyba logiczne, że jak każde urządzenie RTV i AGD podłączymy do sieci, to będzie gromadziło i analizowało dane - a więc nasze domy staną się "inteligentne" tylko dlatego, że będą przekazywały dane wścibskiemu i pazernemu na informacje marketingowi. Tzw. Internet Rzeczy, służy temu by oferować ponoć "nowe modele biznesowe" - na czym one polegają - otóż rozwiązań polegających na tym, żeby ściągać aplikację/zakładać konto i za skorzystanie z usługi zapłacić online bez gotówki będzie przybywać - słowem technologia 5g służy przede wszystkim temu by nasze życie uzależniać od konieczności posiadania smartfona i dostępu do wi-fi - to jest kuriozalne, to zniewalanie w biały dzień. Zauważcie także co dzieje się ostatnimi laty - próbuje się wypierać dobre papierowe dokumenty na rzeczy ich cyfryzacji, a więc zmuszać ludzi do zakładania kont, pamiętania loginów i haseł, dalej promuje się systemy płatności bezgotówkowej i próbuje ograniczać korzystanie z gotówki - np. hulajnogi i rowery miejskie - standardowy model - pobierz aplikację i/lub załóż konto a za skorzystanie zapłać online przelewem/kartą, a więc o płatności gotówką zapomnij. Są także pierwsze wzmianki o stosowaniu biometrii. Moim zdaniem wszyscy ludzie powinni się zbuntować przeciwko smartfonom, wi-fi, biometrii, bezgotówkowości, sieci 5g, internetowi rzeczy - bo wszystko to jest powszechnym i skrupulatnym zniewalaniem nas, przy rozleniwieniu, ogłupieniu i uzależnieniu zabrać nam prywatność, czas, zdrowie. Dosyć robienia z ludzi zakładników innowacji, dosyć polityki technokratycznej i zmierzającej do cyfrowego komunizmu. Ja sugeruję następujące reformy. 1. Desmartfonizacja - zakazanie, zdelegalizowanie i nawet zniszczenie smartfonów - do produkcji pozostaną tylko zwykłe, nudne, nie ściągające uwagi komórki - mają służyć tylko do kontaktu krótka rozmowa/sms-y, większe i dłuższe spotkania ludzie mają odbywać realnie. 2. Deinformatyzacja - przywracanie papierowych dokumentów, bez pamiętania haseł i loginów - nikt nie będzie zakładnikiem systemów informatycznych. 3. Płatność gotówką ponad wszystko, jest to niezależność, a poza tym uważam tu także aby dostosować usługi typu rower miejski/hulajnoga do możliwości zapłacenia za nie gotówką. 4. Biometrie całkowicie zakazać( chyba, że zachodzi jakaś naprawdę szczególna potrzeba to wtedy można rozważyć zastosowanie, jednakże za zgodą obywatela) 5. Internet tylko w komputerach, na kablach/światłowodach w domach i miejscach pracy i nigdzie indziej - wi-fi powinno być eliminowane, zakazywane,, delegalizowane i nawet niszczone. 6. Sieć 5g i związany z nią internet rzeczy ostro i skutecznie zbojkotować, nie zgadzamy się na uszczęśliwianie nas na siłę, bez wiedzy, bez pytania nas o zdanie, o zgodzie nie mówiąc - nie ma miejsca na takie chore draństwo. 7. Facebook, Instagram - do kompletnego wyautowania - powinny otrzymać 6 miesięcy na usunięcie wszelkich danych o polskich użytkownikach, a po tym czasie ich domeny internetowe powinny zniknąć z Polski, zanim jednak cały proces by się rozpoczął użytkownicy powinni być poinformowani o tym fakcie stosownie wcześniej, żeby nikt nie był zaskoczony. Po tych reformach, które nie tylko w Polsce jak i w całej Europie powinny być wprowadzone ludzie by odżyli, odzyskaliby zdrowie, prywatność i czas, polepszyłyby się relacje rodzinne i towarzyskie, mniej byłoby konfliktów, zdrad, rozwodów, mniej osamotnienia, poczucia depresji i kompleksów pośród młodych ludzi i młodzieży, mniej podziałów poglądowych. Zróbmy wreszcie porządek, pokażmy mediom, marketingowi, cyfryzacji i przemysłowi technologicznemu, że nie oni dyktują warunki, może się wreszcie nauczą szanować ludzi, bo tego wymaga do cholery demokracja w XXI wieku. Może jakby te reformy wprowadzono, to by się ludziom w głowach rozjaśniło i doceniliby ile stracili uroku naturalności i spontaniczności z poprzednich dekad. Czas się obudzić zanim sen stanie się koszmarem na jawie
O tym, że plany wprowadzenie technologii 5g do Lublina to fakt, świadczą następujące kwestie - 1. Ostatnimi laty wzmożona wycinka drzew pod rzekomą modernizację obiektów - widzimy to doskonale na przykładzie CSK, Placu Kaczyńskiego, Placu Litewskiego. 2. Podobno Lubelskie Centrum Onkologii rozbudowało się. To co mówię tutaj to nie teorie spiskowe. Dlatego stanowczo zbojkotujmy plany tzw. "SmartCity" i wprowadzania technologii 5g do Lublina, Kazimierz Dolny ostro się sprzeciwił podając dwa niezaprzeczalne argumenty przeciwko wprowad... rozwiń
Avatar
karol / 1 sierpnia 2019 o 16:00
0
Ja się cieszę że nowa technologia pojawi się w Polsce, im szybciej tym lepiej.
Avatar
szalo / 31 lipca 2019 o 16:07
0
Bardzo dobra informacja, przy wdrażaniu nowej technologii im więcej testów tym lepiej.
Avatar
Joa / 31 lipca 2019 o 10:20
0
Poza kwestią niebezpieczeństwa zdrowia i życia Polaków (ukrywany przez Rząd Raport IMP, apel dr Wojtkowiak), ustawa łamie konstytucyjne prawo własności, niweluje przepisy prawa budowlanego, decyzji środowiskowych i ustaw zdrowotnych!!! Wszystkie zaproponowane poprawki niwelujące łamanie powyższych przepisów, na etapie głosowania w sejmie zostały odrzucone ! Tutaj film: ***s://niss.org.pl/sejm-przepycha-megaustawe-o-5g-w-18-minut/ Nowa ustawa nakłada na samorządy OBOWIĄZEK: 1. udostępnienia infrastruktury miejskiej (słupy, latarnie, przystanki, wiaty, autobusy, tramwaje) firmie telekomunikacyjnej ZA DARMO!!!, która będzie montowała na tej infrastrukturze swoje nadajniki. Siec 5G tak jak poprzednie, to zwykły biznes, usługi jak każda inna. Nie znajduje powodu, dla którego pani na maślanym rynku ma płacić za plac, by móc sprzedać swojej jajka na których zarobi po 0,3 gr za sztukę, a firma telekomunikacyjna ma uzyskać bezpłatną dzierżawę, niszcząc przy tym wszystkie mniejsze firmy telekomunikacyjne. 2. Kary OD samorządów!! dla operatorów!!! za brak udostępnienia infrastruktury!!! ( ustawa przewiduje tylko 5 przypadków, gdzie samorząd może odstąpić od udostepnienia infrastruktury) 3. Przewiduje zajecie pasa drogowego przez operatora PRAWIE ZA DARMO ! 4. Łamie konstytucyjne prawo własności – jeżeli operator uzna ze potrzebuje postawić stacje bazową na prywatnej nieruchomosci, właściciel nieruchomości NIE MOŻE odmówić! – (od minuty 7:50 filmu – poprawka nr 12 odrzucona ) 5. Likwiduje białe punkty, tzn. ze wszystkie parki przyrody, rezerwaty, domy wczasowe i tereny uzdrowiskowe mają być zabudowane masztami! (od minuty 10:40 – poprawka nr 16 odrzucona) Dzisiaj mamy wybór, jak ktoś nie chce, może telefon wyłączyć, w nocy przejść na tryb samolotowy, w domu mieć kabel zamiast wi-fi, można nie posiadac telefonu wcale albo uciec do lasu lub gdziekolwiek by odpocząć - DZISIAJ KAŻDY MA WYBÓR! Po wejściu w życie ustawy WYBORU NIE BEDZIE!. Każdy z nas będzie pływał w elektrosmogu i nawet nie będzie gdzie uciec! Wszedzie będą maszty i stacje bazowe. Co z dziećmi, kobietami w ciąży, osobami wrażliwymi na elektrosmog ???? Sprzeciw wyrazili już nawet radni wielu miast w tym Krakowa! Środowiska medyczne, naukowe, Dołączmy sie! Jeżeli nie godzicie się na zamieszkanie w takich warunkach podpiszcie proszę PETYCJE. Pokażmy swój sprzeciw, chociaż w ten sposób: ***s://***citizengo.org/pl/172381-petycja-w-sprawie-wstrzymania-inicjatywy-legislacyjnej-ministerstwa-cyfryzacji-megaustawy?fbclid=IwAR3N2cYtNwFzwRZPC5sKfQbKoJ3rgSoua4auKO0rZDU1zDzMQfwgXc_WOh0 Co powinien zrobić Prezydent mojego Kraju ???, jako mieszkaniec chciałabym, aby zwyczajnie zatroszczył się o mnie i pozostałych, mieszkańców tak jak zrobiła to Bruksela. Oświadczenie w tej sprawie wydała Céline Fremault, minister rządu Brukseli odpowiedzialna m.in. za jakość życia, środowisko i energię. Powiedziała: „Nie mogę z zadowoleniem powitać takiej technologii, jeśli standardy promieniowania, które muszą chronić obywatela, nie są przestrzegane. Mieszkańcy Brukseli nie są królikami doświadczalnymi, których zdrowie mogę sprzedać z zyskiem. Nie możemy mieć w tej kwestii żadnych wątpliwości”