Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 września 2017 r.
21:37

Stracili mieszkanie, koczują na klatce. Kolejna pomoc dla lublinian. "Wszystko może się zmienić"

0 38 A A
Tomasz Futyma, właściciel baru przy ul. Jasnej, codziennie zaprasza małżeństwo na bezpłatny posiłek
Tomasz Futyma, właściciel baru przy ul. Jasnej, codziennie zaprasza małżeństwo na bezpłatny posiłek (fot. Maciej Kaczanowski)

– Wreszcie w naszym życiu dzieje się coś pozytywnego. Po waszym artykule wiele się zmieniło i czujemy, że ludzie chcą nam pomagać – mówi 66-letnia Zofia Ibsz, która z 72-letnim chorym na białaczkę mężem od ponad dwóch lat koczuje na klatce schodowej jednego z bloków na lubelskim Czechowie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O problemie starszych i schorowanych lublinian napisaliśmy po raz pierwszy w piątek. Małżeństwo trafiło na klatkę schodową po tym, jak sprzedali swoje mieszkanie. Jak mówią – zostali oszukani.

– Zgodziliśmy się powiedzieć przed notariuszem, że dostaliśmy od tego pana 100 tys. zł. To nie była prawda, ale tak się umówiliśmy – opowiada pani Zofia. – W 2015 r. kupiec powiedział nam jednak, że „odmieszkaliśmy” już u niego te 100 tys. 

O tej pory Ibszowie śpią na klatce schodowej. Myją się u sąsiadów. Dni spędzają na targowisku przy Żelazowej Woli, gdzie podgrzewają posiłki i siedzą na drewnianych krzesełkach.

– Teraz może być inaczej, wszystko może się zmienić – ma nadzieję Zofia Ibsz. – Dziś idziemy na rozmowę do biura poselskiego Joanny Muchy, która zaproponowała nam pomoc. Wczoraj byłam w MOPR. Wstępnie zaoferowano nam miejsce w ośrodku na Bazylianówce. Mielibyśmy płacić 500 zł. Muszę przemyśleć, czy nas na to stać.

Podobne propozycje MOPR składał Ibszom już wielokrotnie. Za każdym razem małżeństwo je odrzucało. Nie zdecydowali się także skorzystać z pomocy anonimowego darczyńcy, który po naszym tekście chciał przenieść małżonków do hotelu, by tam czekali na wynajęcie stancji, którą chciał im opłacać. – Najbardziej zależy nam na mieszkaniu od miasta – mówią zgodnie Ibszowie.

Nie ma na to jednak szansy, bo ich dochody są zbyt wysokie. Miasto oferuje lokale osobom, których dochód w rodzinie nie przekracza 1100 zł na osobę. U Ibszów jest to blisko 1250 zł.

Po naszym tekście sprawą zajął się także poseł Artur Soboń (PiS), który wystąpił do prokuratury o ponowne zajęcie się umorzoną sprawą oszustwa.

– Przekazane informacje wskazują na to, że państwo Ibsz padli ofiarą ordynarnego oszustwa, podpisując skrajnie dla nich niekorzystną umowę pożyczki – pisze polityk do lubelskiego Prokuratora Okręgowego, Macieja Maćkowskiego i prosi o informacje iloma podobnymi sprawami w ciągu ostatnich trzech lat zajmowali się lubelscy śledczy: ile z nich zostało umorzonych, a ile postawiono zarzutów.

Czytaj więcej o:

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 października 2017 o 04:09
0
Cześć,   Jesteśmy Organizacją chrześcijańską, która pomaga ludziom w potrzebach, takich jak pomoc finansowa. Jeśli więc masz trudności finansowe lub jesteś w jakimkolwiek bałagan finansowym, a potrzebujesz funduszy, aby założyć własną firmę lub potrzebujesz pożyczki rozwiązać zadłużenie lub spłacić rachunki, rozpocząć miły interes lub trudno jest uzyskać kredyt kapitałowy od lokalnych banków, skontaktuj się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej callifa.company@gmail.com, aby biblia powiedział "Luke 11:10 Wszyscy kto prosi o przyjęcie, kto szuka, a do tego, kto puka, drzwi zostaną otwarte ". Nie pozwól, aby ta okazja przeszła przez Ciebie, ponieważ Jezus jest tym samym wczoraj, dziś i na wieki wiecej. Proszę, to jest dla poważnego umysłu, a Bóg boi się tylko ludzi. Proszę wypełnić poniższy formularz wniosku, abyśmy mogli otworzyć profil przetwarzania pożyczki dla Ciebie w mojej firmie, jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem pożyczki od nas   PIERWSZE INFORMACJE Pełne imię i nazwisko:........ Osobisty numer telefonu: ..... Kraj:....... Adres:.... Stan:......... Wiek:......... Płeć:.......... Czy ubiegałeś się o pożyczkę wcześniej?: ... Stan cywilny:..... Wymagana kwota kredytu: ......... Czas trwania pożyczki: .... Zawód:......... Miesięczny przychód:....... Dzięki za Twój czas i zrozumienie !!! Wszystkie odpowiedzi przez e-mail: {callifa.company@gmail.com}
Cześć,   Jesteśmy Organizacją chrześcijańską, która pomaga ludziom w potrzebach, takich jak pomoc finansowa. Jeśli więc masz trudności finansowe lub jesteś w jakimkolwiek bałagan finansowym, a potrzebujesz funduszy, aby założyć własną firmę lub potrzebujesz pożyczki rozwiązać zadłużenie lub spłacić rachunki, rozpocząć miły interes lub trudno jest uzyskać kredyt kapitałowy od lokalnych banków, skontaktuj się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej callifa.company@gmail.com, aby biblia powiedział "Luke 11:10 Wszyscy kto prosi o przy... rozwiń
Avatar
jaa / 28 września 2017 o 12:09
0
Co ty opowiadasz, wystarczy, ze placi za czynsz i rachunki 500, a przeciez musi tez cos jesc i kupic leki. Nie ma przeciez 40 czy nawet 50 lat a 90, zeby sobie dorobic.
Avatar
Gość / 27 września 2017 o 21:09
0
po tym nagłośnieniu sprawy będą mieli przewalone,
Avatar
Jadzia / 27 września 2017 o 17:09
0
wp napisał:
moja babcia 90 letnia żyje za 1000 tyś.miesięcznie pracowała do prawie siedemdziesiątki ,skromnie ale nie potrzebuje pomocy od miasta nie domaga się mieszkania zasiłku itp.itd.  pomagamy my jako rodzina ale ona o to też nie prosi !
Tysiąc tysięcy to jest skromnie????? Z taką kwotą miesięcznie, to można sobie nawet tyłek podcierać pieniędzmi, nie do wiary.
Avatar
Gość / 27 września 2017 o 16:15
0
Ludzie, ludziki, i inne czytelniki... W sumie, jeśli pośłowie Prawa i Sprawiedliwości latają wokół tej sprawy niczym muchy dookoła padniętych owoców, to może jest tu jakiś ząbek prawdy. Na rynku tak finansowym, ajk i nieruchomości czai się więcej oszustów niż uczciwych ludzi. Takie czasy nastały. A Ci starsi Państwo, w sumie pewnie nie pomyśleli co robią... Technicznie budowali i sa cześcią Gminy Lublin, więc ze strony Gminy należy im się zapewnienie jakiegoś rodzaju opieki. Wszak Miasto Lublin, to społeczeństwo lublinian, to nie jest jakies tam topowe globalne Miasto Zachodniej Polski, gdzie ludzie sie nie znają, nie lubią, wykorzystują i trują. Jałmużnę do pewnego stopnia wykazali mieszkańcy bloku, że przez taki czas nie protestowali na tych Państwa koczujących. Jednak należy uważać, z czasem takich sytuacji będzie więcej i więcej, już teraz na ulicach czy to Gdańska, czy Wrocławia na słupach i latarniach wieszają ulotki jak nie "Wykupy" to "Kupię każde mieszkanie, w każdym stanie za gotówkę". W Zachodniej Polsce widać, im bardziej się robi turystyczne miasto tym więcej jest polowania na mieszkania.
Ludzie, ludziki, i inne czytelniki... W sumie, jeśli pośłowie Prawa i Sprawiedliwości latają wokół tej sprawy niczym muchy dookoła padniętych owoców, to może jest tu jakiś ząbek prawdy. Na rynku tak finansowym, ajk i nieruchomości czai się więcej oszustów niż uczciwych ludzi. Takie czasy nastały. A Ci starsi Państwo, w sumie pewnie nie pomyśleli co robią... Technicznie budowali i sa cześcią Gminy Lublin, więc ze strony Gminy należy im się zapewnienie jakiegoś rodzaju opieki. Wszak Miasto Lublin, to społeczeństwo lublinian, to nie jest jakies... rozwiń
Avatar
wp / 27 września 2017 o 15:31
0
moja babcia 90 letnia żyje za 1000 tyś.miesięcznie pracowała do prawie siedemdziesiątki ,skromnie ale nie potrzebuje pomocy od miasta nie domaga się mieszkania zasiłku itp.itd.  pomagamy my jako rodzina ale ona o to też nie prosi ! 
Avatar
Gość / 27 września 2017 o 11:56
0
Ludzie, ludziki i inne czytelniki ... opanujcie się z okazywaniem im współczucia, Ci Państwo poświadczyli nieprawdę u przedstawiciela prawa - notariusza. Ja nie wiem, czy można dalej im ufać w innych kwestiach. Kłamstewko tu, kłamstewko tam - nowe mieszkanko bede miał...
Avatar
asa / 27 września 2017 o 11:47
0
A ile osób żyje samotnie za 1200zł brutto emerytury? Przelicz ile takiej osobie zostanie po opłaceniu czynszu, mediów, leków. Ale oni nie wyciągają ręki i nie stawiają warunków. Nie wiem dlaczego, ale jak im do końca nie wierzę, tej pani źle patrzy z oczu.
Avatar
Gość / 27 września 2017 o 11:11
0
Nie bierzecie pod uwagę,że mężczyzna ma białaczkę i pewnie połowa jego dochodòw idzie na leki.
Avatar
Gość / 27 września 2017 o 11:08
0
Ogarnijcie się ,mają dochód ponad 1000 zł na osobę ,oni sami sobie nie chcą pomóc liczą na drapane,mówiąc krótko jest to żerowanie na naiwności i dobroci innych
Avatar
Gość / 8 października 2017 o 04:09
0
Cześć,   Jesteśmy Organizacją chrześcijańską, która pomaga ludziom w potrzebach, takich jak pomoc finansowa. Jeśli więc masz trudności finansowe lub jesteś w jakimkolwiek bałagan finansowym, a potrzebujesz funduszy, aby założyć własną firmę lub potrzebujesz pożyczki rozwiązać zadłużenie lub spłacić rachunki, rozpocząć miły interes lub trudno jest uzyskać kredyt kapitałowy od lokalnych banków, skontaktuj się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej callifa.company@gmail.com, aby biblia powiedział "Luke 11:10 Wszyscy kto prosi o przyjęcie, kto szuka, a do tego, kto puka, drzwi zostaną otwarte ". Nie pozwól, aby ta okazja przeszła przez Ciebie, ponieważ Jezus jest tym samym wczoraj, dziś i na wieki wiecej. Proszę, to jest dla poważnego umysłu, a Bóg boi się tylko ludzi. Proszę wypełnić poniższy formularz wniosku, abyśmy mogli otworzyć profil przetwarzania pożyczki dla Ciebie w mojej firmie, jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem pożyczki od nas   PIERWSZE INFORMACJE Pełne imię i nazwisko:........ Osobisty numer telefonu: ..... Kraj:....... Adres:.... Stan:......... Wiek:......... Płeć:.......... Czy ubiegałeś się o pożyczkę wcześniej?: ... Stan cywilny:..... Wymagana kwota kredytu: ......... Czas trwania pożyczki: .... Zawód:......... Miesięczny przychód:....... Dzięki za Twój czas i zrozumienie !!! Wszystkie odpowiedzi przez e-mail: {callifa.company@gmail.com}
Cześć,   Jesteśmy Organizacją chrześcijańską, która pomaga ludziom w potrzebach, takich jak pomoc finansowa. Jeśli więc masz trudności finansowe lub jesteś w jakimkolwiek bałagan finansowym, a potrzebujesz funduszy, aby założyć własną firmę lub potrzebujesz pożyczki rozwiązać zadłużenie lub spłacić rachunki, rozpocząć miły interes lub trudno jest uzyskać kredyt kapitałowy od lokalnych banków, skontaktuj się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej callifa.company@gmail.com, aby biblia powiedział "Luke 11:10 Wszyscy kto prosi o przy... rozwiń
Avatar
jaa / 28 września 2017 o 12:09
0
Co ty opowiadasz, wystarczy, ze placi za czynsz i rachunki 500, a przeciez musi tez cos jesc i kupic leki. Nie ma przeciez 40 czy nawet 50 lat a 90, zeby sobie dorobic.
Avatar
Gość / 27 września 2017 o 21:09
0
po tym nagłośnieniu sprawy będą mieli przewalone,
Avatar
Jadzia / 27 września 2017 o 17:09
0
wp napisał:
moja babcia 90 letnia żyje za 1000 tyś.miesięcznie pracowała do prawie siedemdziesiątki ,skromnie ale nie potrzebuje pomocy od miasta nie domaga się mieszkania zasiłku itp.itd.  pomagamy my jako rodzina ale ona o to też nie prosi !
Tysiąc tysięcy to jest skromnie????? Z taką kwotą miesięcznie, to można sobie nawet tyłek podcierać pieniędzmi, nie do wiary.
Avatar
Gość / 27 września 2017 o 16:15
0
Ludzie, ludziki, i inne czytelniki... W sumie, jeśli pośłowie Prawa i Sprawiedliwości latają wokół tej sprawy niczym muchy dookoła padniętych owoców, to może jest tu jakiś ząbek prawdy. Na rynku tak finansowym, ajk i nieruchomości czai się więcej oszustów niż uczciwych ludzi. Takie czasy nastały. A Ci starsi Państwo, w sumie pewnie nie pomyśleli co robią... Technicznie budowali i sa cześcią Gminy Lublin, więc ze strony Gminy należy im się zapewnienie jakiegoś rodzaju opieki. Wszak Miasto Lublin, to społeczeństwo lublinian, to nie jest jakies tam topowe globalne Miasto Zachodniej Polski, gdzie ludzie sie nie znają, nie lubią, wykorzystują i trują. Jałmużnę do pewnego stopnia wykazali mieszkańcy bloku, że przez taki czas nie protestowali na tych Państwa koczujących. Jednak należy uważać, z czasem takich sytuacji będzie więcej i więcej, już teraz na ulicach czy to Gdańska, czy Wrocławia na słupach i latarniach wieszają ulotki jak nie "Wykupy" to "Kupię każde mieszkanie, w każdym stanie za gotówkę". W Zachodniej Polsce widać, im bardziej się robi turystyczne miasto tym więcej jest polowania na mieszkania.
Ludzie, ludziki, i inne czytelniki... W sumie, jeśli pośłowie Prawa i Sprawiedliwości latają wokół tej sprawy niczym muchy dookoła padniętych owoców, to może jest tu jakiś ząbek prawdy. Na rynku tak finansowym, ajk i nieruchomości czai się więcej oszustów niż uczciwych ludzi. Takie czasy nastały. A Ci starsi Państwo, w sumie pewnie nie pomyśleli co robią... Technicznie budowali i sa cześcią Gminy Lublin, więc ze strony Gminy należy im się zapewnienie jakiegoś rodzaju opieki. Wszak Miasto Lublin, to społeczeństwo lublinian, to nie jest jakies... rozwiń
Avatar
wp / 27 września 2017 o 15:31
0
moja babcia 90 letnia żyje za 1000 tyś.miesięcznie pracowała do prawie siedemdziesiątki ,skromnie ale nie potrzebuje pomocy od miasta nie domaga się mieszkania zasiłku itp.itd.  pomagamy my jako rodzina ale ona o to też nie prosi ! 
Avatar
Gość / 27 września 2017 o 11:56
0
Ludzie, ludziki i inne czytelniki ... opanujcie się z okazywaniem im współczucia, Ci Państwo poświadczyli nieprawdę u przedstawiciela prawa - notariusza. Ja nie wiem, czy można dalej im ufać w innych kwestiach. Kłamstewko tu, kłamstewko tam - nowe mieszkanko bede miał...
Avatar
asa / 27 września 2017 o 11:47
0
A ile osób żyje samotnie za 1200zł brutto emerytury? Przelicz ile takiej osobie zostanie po opłaceniu czynszu, mediów, leków. Ale oni nie wyciągają ręki i nie stawiają warunków. Nie wiem dlaczego, ale jak im do końca nie wierzę, tej pani źle patrzy z oczu.
Avatar
Gość / 27 września 2017 o 11:11
0
Nie bierzecie pod uwagę,że mężczyzna ma białaczkę i pewnie połowa jego dochodòw idzie na leki.
Avatar
Gość / 27 września 2017 o 11:08
0
Ogarnijcie się ,mają dochód ponad 1000 zł na osobę ,oni sami sobie nie chcą pomóc liczą na drapane,mówiąc krótko jest to żerowanie na naiwności i dobroci innych
Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 27 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 133 53

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 1

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 11

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!