Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 grudnia 2008 r.
20:13
Edytuj ten wpis

Świąteczny list rektora KUL: Potrzeba prawdy i zaufania!

Autor: Zdjęcie autora (mb)
0 9 A A

Ileż razy język dyskusji w życiu publicznym bywa sprowadzany do poziomu języka używanego niegdyś pod budką z piwem? - pyta rektor KUL w liście, który zostanie odczytany w kościołach w drugi dzień świąt.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Ojciec św. Jan Paweł II przybywając do Ojczyzny głosił nam pokój, głosił konieczność zwycięstwa miłości nad nienawiścią, prawdy nad zakłamaniem, sprawiedliwości i wolności nad niesprawiedliwością i zniewoleniem, zwycięstwa cywilizacji życia nad cywilizacją śmierci - przypomina ks. prof. Stanisław Wilk.

Według niego "w ferworze walki i dyskusji politycznej, świadomie lub nieświadomie, niszczy się autorytety."

- Podczas stanu wojennego uczył, że "tylko zwycięstwo moralne może wyprowadzić społeczeństwo z rozbicia i przywrócić mu jedność”, ale warunkiem tego zwycięstwa i ładu moralnego jest życie w prawdzie. I dodaje:  Zmieniły się układy i relacje społeczno-polityczne; zmieniły się warunki ekonomiczne, ale słowa Ojca św. pozostają aktualne. Rodzinie polskiej, społeczeństwu, nam wszystkim potrzeba prawdy i zaufania, aby budować ten wspólny dom: Ojczyznę.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
BET ANKA / 29 grudnia 2008 o 15:47
0
NOWA PREZERWATYWA:

Co może zaserwować kosciół w świetle nauki, którą głosi powołując się na słowo boże? Sam lis Rektora KUL-u wyje niczym wilk z lasu. Dodając do tego ostatnie pomysły kościelne w sprawie in vitro - jedynie wyć można, ale ze śmiechu.
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO SMIEJĄ SIE POLACY nawiązuje do ostatniego świętego pomysłu e-PiS-kopatu w sprawie in vitro wprowadzającego gorsze zakazy niż w Chinach.
Dochodzi się do stwierdzeń, że kościół nie pierwszy raz staje okoniem do nauki jaka głosi oraz do samego boga, którego tez głosi! W samej biblii stoi jak byk napisane "czyńcie sobie Ziemię poddaną" i nikt w XXI wieku "nie porywa się z motyką na Księżyc", bo rakiety wymyślili - nikt oprócz e-PiS-kopatu z watykanem! Ludzion pozostały dwie możliwości:
1) JAK MOŻESZ, A NIE CHCESZ - masz prezerwatywę;
2) NAK NIE MOZESZ, A CHCESZ - masz e-PiS-kopat.
Jak z tego widac sam watykan i e-PiSkopat lepszy jest od prezerwatyw, bo nie pęka! Nie pękał w latach 1980 rozgramiając KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW - i co?
Nie pękał w roku 1994 wprowadzając dla Związkowców nocne napady znajomych księży na mieszkania i rodziny, wprowadzając zakaz opalania budynków zima i mrożąc małe dzieci! - i co?
Nie pęka i teraz - nawet w zarodku! - i co?
Co kościół zamian da ludziom (oprócz adopcji)?:
- Gipsowego Jezuska, Gipsową Mańkę i Gipsowego Józefa!
Do normalnej sytuacji należeć będzie noszenie do Złóbka Gipsowego Jezuska, co też niejednokortnie robił sam KUL-awy Rektor!
Przecież z tego to nawet KOŃ by się uśmiał, a Wilk poważny jak.... jak cała reszta!

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
NOWA PREZERWATYWA:

Co może zaserwować kosciół w świetle nauki, którą głosi powołując się na słowo boże? Sam lis Rektora KUL-u wyje niczym wilk z lasu. Dodając do tego ostatnie pomysły kościelne w sprawie in vitro - jedynie wyć można, ale ze śmiechu.
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO SMIEJĄ SIE POLACY nawiązuje do ostatniego świętego pomysłu e-PiS-kopatu w sprawie in vitro wprowadzającego gorsze zakazy niż w Chinach.
Dochodzi się ... rozwiń
Avatar
Podlasiak / 27 grudnia 2008 o 17:36
0
Potrzeba prawdy i zaufania! Tak i to nie tylko w polityce ale przede wszystkim w samym Kościele! Potrzeba prawdy – przyznania się do błędów przeszłości i teraźniejszości. Potrzeba Ducha Męstwa i odwagi. Wyznania prawdy o sobie i prośby o przebaczenie zwłaszcza tych których zaufanie zostało nadszarpnięte. Potrzeba zwłaszcza prawdy płynącej z samej góry tj. elity kościoła rzymskokatolickiego; od kardynałów, arcybiskupów, biskupów, oraz kapłanów i zakonników niższych szczebli. To oni prawdopodobnie z niskich pobudek opartych na strachu trwają w uporze i nie chcą się dobrowolnie przyznać do błędów! Tłumaczą to machiną ucisku! Ale czyż nie są przy tym ludźmi zniewolonymi przez własne błędy i słabości! Czyż nie wierzą w Boże Miłosierdzie? Nie znają warunków sakramentu pokuty? A gdzie zatem skrucha – żal za grzechy? A gdzież zadośćuczynienie Bogu i ludziom? Bez szczerej skruchy ze strony kleru nie można wymagać od wiernych zaufania! Nie można liczyć na to że „się nikt nie dowie” ze może się nie wyda! Żeby prosić i wymagać zaufania najpierw należy samemu stanąć w Prawdzie i do siebie samego mieć zaufanie! A że zgodnie z przysłowiem – ryba psuje się od głowy to zgodnie z dawną symboliką chrześcijańską można obrazowo odnieść to do samego kościoła! Dotyczy to nie tylko tych bezpośrednio winnych ale i tych hierarchów którzy w imię źle pojętej ochrony dobra kościoła kryją tych zbrodniarzy i nie chcą ich ujawnić i sprawiedliwie ukarać! Nadwyrężają tym zaufanie wiernych do kleru jak i do instytucji i zamiast poprawiać jej wizerunek wręcz go niszczą takim postępowaniem.
Kościół nie dostosowuje się do epoki w której już coraz trudniej coś zamieść do zakrystii lub pod dywan. Potrzebuje jawności zwłaszcza jawności historii tej najnowszej jeszcze do końca nie odkrytej z tajnych akt ale doskonale znanej hierarchom i trzymanej w cieniu krypty. Czasy informacji wymagają też klarowności życia i działania, finansowania i zarządzania. I nie mówię tutaj o tym żeby władzę oddać w ręce ludu bożego bo do tego żaden hierarcha nie dopuści ale o przejrzystości i jawności w podejmowaniu ważnych dla wiernych decyzji. Ludzie tzw. parafianie wg. Słownika staropolskiej mowy to lud ciemny wymagający oświecenia już nie jest taki ciemny i to nie dzięki KUL-owi ale dzięki powszechnemu bezpłatnemu dostępowi do nauki. Umie czytać i liczyć! Nie da sobie wmówić jak przed laty że to co mówi pleban jest święte i tylko to można przyjąć za prawdę. Czyta Pismo Święte i inne pisma mniej poświęcone nie konieczne diabelskie i wszelkie potknięcia kapłanów dostrzeże i wyrzuci bez zwłoki. A teraz w dobie Internetu w planach jeszcze bezpłatnego ksiądz powinien być czysty jak łza a nie mówić jedno a czynić odwrotnie do własnych słów.
Nie powinni też księża sami zarządzać pieniądzem bo z tego rodzą się pokusy. Ksiądz to przecież słaby człowiek i nie oprze się chęci posiadania dóbr doczesnych a często i uciech cielesnych dotyczy to też samych profesorów KUL-u. Dlatego powinni angażować jak najwięcej i jak najczęściej wiernych do współ-zarządzania finansami parafii, diecezji. Centra charytatywne to kolosy na glinianych nogach. Z całości ich działalności tylko niewielka część jest kierowana bezpośrednio do potrzebujących a cała reszta jest wykorzystywana do celów szkoleniowo – konferencyjnych lub do celów rozrywkowych dla kościelnej elity! W dzisiejszych czasach kościół za mało zwraca się i za mało pochyla nad człowiekiem który jest przecież niejako obrazem samego Boga. Za nadto dba o budowle ich okazałość i przepych angażując większość środków na remonty konserwacje złocenia czego się tylko da a nie dba o to co jest najistotniejsze o ludzi. A przecież to oni a nie budowle stanowią istotę i fundamenty kościoła. Nie tylko o biednych i nie tylko mówię tutaj o nędzy materialnej i głodzie ale przede wszystkim o potrzebie wsparcia duchowego i moralnego. Kościół stał się kolosem ze złota ale jest to kolos na glinianych nogach. Bezduszna machina zamiast przyciągać i wspierać odpycha wręcz zwą bezdusznością. A to jest efektem miedzy innymi zakłamania i braku odwagi do przyznania się do grzechu, wykazania skruchy i pokornej prośby o przebaczenie!
Przebaczenie całego ludu – ale w pierwszej kolejności tych najbardziej skrzywdzonych i perfidnie oszukanych którzy bezpośrednio są pokrzywdzonymi ofiarami nieprawości duchowieństwa. Bez tego nie można mówić o prawdzie i nie można żądać i wymagać zaufania! Ile czasu można żyć w kłamstwie i ile czasu trzeba żeby wyznać prawdę?
Sam grzech nie jest na tyle zły co trwanie w nim i nie przyznawanie się do niego! Pozdrawiam w Panu Nowo Narodzonym! Niech da Wam Hierarchom Nową Siłę do przezwyciężenia waszych lęków i słabości i da Męstwo do stanięcia w Prawdzie!
Potrzeba prawdy i zaufania! Tak i to nie tylko w polityce ale przede wszystkim w samym Kościele! Potrzeba prawdy – przyznania się do błędów przeszłości i teraźniejszości. Potrzeba Ducha Męstwa i odwagi. Wyznania prawdy o sobie i prośby o przebaczenie zwłaszcza tych których zaufanie zostało nadszarpnięte. Potrzeba zwłaszcza prawdy płynącej z samej góry tj. elity kościoła rzymskokatolickiego; od kardynałów, arcybiskupów, biskupów, oraz kapłanów i zakonników niższych szczebli. To oni prawdopodobnie z niskich pobudek opartych na st... rozwiń
Avatar
KK / 27 grudnia 2008 o 09:23
0
JAK SIĘ NIE MA CZYM PODEPRZEĆ TO SIĘ JEDZIE NA JANIE PAWLE ,TO TAK JAK JEGO STARSI BRACIA NA TZW.HOLOUCAŚCIE
Avatar
STYX / 26 grudnia 2008 o 22:23
0
Paszoł won !!!!
Avatar
Thorr / 26 grudnia 2008 o 16:52
0
KULwa napisał:
....Ojciec św. Jan Paweł II..........
Ojciec święty jest tylko jeden i jest w niebie.ak głosi pismo święte.Tytułowanie zatem ziemskie osoby mianem "ojciec święty" jest bałweochwalstwem i jest grzechem ciężkim (śmiertelnym)
A co do KULu-dlaczego jeszce ta szkoła żebrze?Przecież państwo dofinansowuje ten "twór nauki".Gdyby inne,państwowe uczelnie były by dofinansowywane tak jak KUL-polska nauka stała by bardzo wysoko w światowym rankingu.A tymczasem w świecie śmieją się z nas,że utrzymujemy twór robiący w mózgach polskiej młodzieży wielkie spustoszenie.


W twoim na pewno już jest wielkie spustoszenie. dziwne, że jeszcze umiesz posługiwać się komputerem.


W twoim na pewno już jest wielkie spustoszenie. dziwne, że jeszcze umiesz posługiwać się komputerem. rozwiń
Avatar
zwykłyczłowieczek / 26 grudnia 2008 o 09:42
0
Tak sobie tylko myślę...Czy przypadkiem KUL nie stał się wieżą z kości słoniowej.Taka szacowna uczelnia,takie zacne grono naukowców,coraz bardziej dostatnia infrastruktura... I jakie to ma przełożenie na styl i poziom naszego życia publicznego.Na stanowienie drogowskazów życia naszej wreszcie Niepodległej...Natworzyło się multum pseudo-uczelni,których absolwenci zalewają hurtownie naszego kraju i hipermarkety na emigracji,wystarczy spojrzeć kto nas reprezentuje we wszelkiego rodzaju organach władzy.Brakuje mi porządnie klasycznie wykształconych ELIT nie "elyt"...Tak mi się wydaje,że KUL dał się zepchnać na obrzeża życia społecznego,jak to kiedyś chciano do kruchty.Może jestem w błędzie ale mam dobre intencje...KUL nie musi przepraszać że istnieje.Polska potrzebuje światłego przewodnictwa w trudnych kryzysowych czasach szczególnie.Bezbożni,globalni decydenci wymanewrowali świat w odmęty kryzysu i basta i wystarczy...
Tak sobie tylko myślę...Czy przypadkiem KUL nie stał się wieżą z kości słoniowej.Taka szacowna uczelnia,takie zacne grono naukowców,coraz bardziej dostatnia infrastruktura... I jakie to ma przełożenie na styl i poziom naszego życia publicznego.Na stanowienie drogowskazów życia naszej wreszcie Niepodległej...Natworzyło się multum pseudo-uczelni,których absolwenci zalewają hurtownie naszego kraju i hipermarkety na emigracji,wystarczy spojrzeć kto nas reprezentuje we wszelkiego rodzaju organach władzy.Brakuje mi porządnie klasycznie wykształcon... rozwiń
Avatar
Gość / 26 grudnia 2008 o 00:36
0
KULwa napisał:
....Ojciec św. Jan Paweł II..........
Ojciec święty jest tylko jeden i jest w niebie.ak głosi pismo święte.Tytułowanie zatem ziemskie osoby mianem "ojciec święty" jest bałweochwalstwem i jest grzechem ciężkim (śmiertelnym)
A co do KULu-dlaczego jeszce ta szkoła żebrze?Przecież państwo dofinansowuje ten "twór nauki".Gdyby inne,państwowe uczelnie były by dofinansowywane tak jak KUL-polska nauka stała by bardzo wysoko w światowym rankingu.A tymczasem w świecie śmieją się z nas,że utrzymujemy twór robiący w mózgach polskiej młodzieży wielkie spustoszenie.


Co za cymbał. Żal


Co za cymbał. Żal rozwiń
Avatar
KULwa / 25 grudnia 2008 o 19:22
0
....Ojciec św. Jan Paweł II..........
Ojciec święty jest tylko jeden i jest w niebie.ak głosi pismo święte.Tytułowanie zatem ziemskie osoby mianem "ojciec święty" jest bałweochwalstwem i jest grzechem ciężkim (śmiertelnym)
A co do KULu-dlaczego jeszce ta szkoła żebrze?Przecież państwo dofinansowuje ten "twór nauki".Gdyby inne,państwowe uczelnie były by dofinansowywane tak jak KUL-polska nauka stała by bardzo wysoko w światowym rankingu.A tymczasem w świecie śmieją się z nas,że utrzymujemy twór robiący w mózgach polskiej młodzieży wielkie spustoszenie.
....Ojciec św. Jan Paweł II..........
Ojciec święty jest tylko jeden i jest w niebie.ak głosi pismo święte.Tytułowanie zatem ziemskie osoby mianem "ojciec święty" jest bałweochwalstwem i jest grzechem ciężkim (śmiertelnym)
A co do KULu-dlaczego jeszce ta szkoła żebrze?Przecież państwo dofinansowuje ten "twór nauki".Gdyby inne,państwowe uczelnie były by dofinansowywane tak jak KUL-polska nauka stała by bardzo wysoko w światowym rankingu.A tymczasem w świecie śmieją się z nas,że utrzymujemy twór robiący w mózg... rozwiń
Avatar
sztorm / 25 grudnia 2008 o 18:27
0
Mam powarzne wątpliwości czy to co czytają panowie z KUL jest uniwersalną prawdą znając ich utwierdzam się tylko w swoim przekonaniu.
ps.wesołych świąt Bożego Narodzenia dla wszystkich
Avatar
BET ANKA / 29 grudnia 2008 o 15:47
0
NOWA PREZERWATYWA:

Co może zaserwować kosciół w świetle nauki, którą głosi powołując się na słowo boże? Sam lis Rektora KUL-u wyje niczym wilk z lasu. Dodając do tego ostatnie pomysły kościelne w sprawie in vitro - jedynie wyć można, ale ze śmiechu.
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO SMIEJĄ SIE POLACY nawiązuje do ostatniego świętego pomysłu e-PiS-kopatu w sprawie in vitro wprowadzającego gorsze zakazy niż w Chinach.
Dochodzi się do stwierdzeń, że kościół nie pierwszy raz staje okoniem do nauki jaka głosi oraz do samego boga, którego tez głosi! W samej biblii stoi jak byk napisane "czyńcie sobie Ziemię poddaną" i nikt w XXI wieku "nie porywa się z motyką na Księżyc", bo rakiety wymyślili - nikt oprócz e-PiS-kopatu z watykanem! Ludzion pozostały dwie możliwości:
1) JAK MOŻESZ, A NIE CHCESZ - masz prezerwatywę;
2) NAK NIE MOZESZ, A CHCESZ - masz e-PiS-kopat.
Jak z tego widac sam watykan i e-PiSkopat lepszy jest od prezerwatyw, bo nie pęka! Nie pękał w latach 1980 rozgramiając KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW - i co?
Nie pękał w roku 1994 wprowadzając dla Związkowców nocne napady znajomych księży na mieszkania i rodziny, wprowadzając zakaz opalania budynków zima i mrożąc małe dzieci! - i co?
Nie pęka i teraz - nawet w zarodku! - i co?
Co kościół zamian da ludziom (oprócz adopcji)?:
- Gipsowego Jezuska, Gipsową Mańkę i Gipsowego Józefa!
Do normalnej sytuacji należeć będzie noszenie do Złóbka Gipsowego Jezuska, co też niejednokortnie robił sam KUL-awy Rektor!
Przecież z tego to nawet KOŃ by się uśmiał, a Wilk poważny jak.... jak cała reszta!

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
NOWA PREZERWATYWA:

Co może zaserwować kosciół w świetle nauki, którą głosi powołując się na słowo boże? Sam lis Rektora KUL-u wyje niczym wilk z lasu. Dodając do tego ostatnie pomysły kościelne w sprawie in vitro - jedynie wyć można, ale ze śmiechu.
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO SMIEJĄ SIE POLACY nawiązuje do ostatniego świętego pomysłu e-PiS-kopatu w sprawie in vitro wprowadzającego gorsze zakazy niż w Chinach.
Dochodzi się ... rozwiń
Avatar
Podlasiak / 27 grudnia 2008 o 17:36
0
Potrzeba prawdy i zaufania! Tak i to nie tylko w polityce ale przede wszystkim w samym Kościele! Potrzeba prawdy – przyznania się do błędów przeszłości i teraźniejszości. Potrzeba Ducha Męstwa i odwagi. Wyznania prawdy o sobie i prośby o przebaczenie zwłaszcza tych których zaufanie zostało nadszarpnięte. Potrzeba zwłaszcza prawdy płynącej z samej góry tj. elity kościoła rzymskokatolickiego; od kardynałów, arcybiskupów, biskupów, oraz kapłanów i zakonników niższych szczebli. To oni prawdopodobnie z niskich pobudek opartych na strachu trwają w uporze i nie chcą się dobrowolnie przyznać do błędów! Tłumaczą to machiną ucisku! Ale czyż nie są przy tym ludźmi zniewolonymi przez własne błędy i słabości! Czyż nie wierzą w Boże Miłosierdzie? Nie znają warunków sakramentu pokuty? A gdzie zatem skrucha – żal za grzechy? A gdzież zadośćuczynienie Bogu i ludziom? Bez szczerej skruchy ze strony kleru nie można wymagać od wiernych zaufania! Nie można liczyć na to że „się nikt nie dowie” ze może się nie wyda! Żeby prosić i wymagać zaufania najpierw należy samemu stanąć w Prawdzie i do siebie samego mieć zaufanie! A że zgodnie z przysłowiem – ryba psuje się od głowy to zgodnie z dawną symboliką chrześcijańską można obrazowo odnieść to do samego kościoła! Dotyczy to nie tylko tych bezpośrednio winnych ale i tych hierarchów którzy w imię źle pojętej ochrony dobra kościoła kryją tych zbrodniarzy i nie chcą ich ujawnić i sprawiedliwie ukarać! Nadwyrężają tym zaufanie wiernych do kleru jak i do instytucji i zamiast poprawiać jej wizerunek wręcz go niszczą takim postępowaniem.
Kościół nie dostosowuje się do epoki w której już coraz trudniej coś zamieść do zakrystii lub pod dywan. Potrzebuje jawności zwłaszcza jawności historii tej najnowszej jeszcze do końca nie odkrytej z tajnych akt ale doskonale znanej hierarchom i trzymanej w cieniu krypty. Czasy informacji wymagają też klarowności życia i działania, finansowania i zarządzania. I nie mówię tutaj o tym żeby władzę oddać w ręce ludu bożego bo do tego żaden hierarcha nie dopuści ale o przejrzystości i jawności w podejmowaniu ważnych dla wiernych decyzji. Ludzie tzw. parafianie wg. Słownika staropolskiej mowy to lud ciemny wymagający oświecenia już nie jest taki ciemny i to nie dzięki KUL-owi ale dzięki powszechnemu bezpłatnemu dostępowi do nauki. Umie czytać i liczyć! Nie da sobie wmówić jak przed laty że to co mówi pleban jest święte i tylko to można przyjąć za prawdę. Czyta Pismo Święte i inne pisma mniej poświęcone nie konieczne diabelskie i wszelkie potknięcia kapłanów dostrzeże i wyrzuci bez zwłoki. A teraz w dobie Internetu w planach jeszcze bezpłatnego ksiądz powinien być czysty jak łza a nie mówić jedno a czynić odwrotnie do własnych słów.
Nie powinni też księża sami zarządzać pieniądzem bo z tego rodzą się pokusy. Ksiądz to przecież słaby człowiek i nie oprze się chęci posiadania dóbr doczesnych a często i uciech cielesnych dotyczy to też samych profesorów KUL-u. Dlatego powinni angażować jak najwięcej i jak najczęściej wiernych do współ-zarządzania finansami parafii, diecezji. Centra charytatywne to kolosy na glinianych nogach. Z całości ich działalności tylko niewielka część jest kierowana bezpośrednio do potrzebujących a cała reszta jest wykorzystywana do celów szkoleniowo – konferencyjnych lub do celów rozrywkowych dla kościelnej elity! W dzisiejszych czasach kościół za mało zwraca się i za mało pochyla nad człowiekiem który jest przecież niejako obrazem samego Boga. Za nadto dba o budowle ich okazałość i przepych angażując większość środków na remonty konserwacje złocenia czego się tylko da a nie dba o to co jest najistotniejsze o ludzi. A przecież to oni a nie budowle stanowią istotę i fundamenty kościoła. Nie tylko o biednych i nie tylko mówię tutaj o nędzy materialnej i głodzie ale przede wszystkim o potrzebie wsparcia duchowego i moralnego. Kościół stał się kolosem ze złota ale jest to kolos na glinianych nogach. Bezduszna machina zamiast przyciągać i wspierać odpycha wręcz zwą bezdusznością. A to jest efektem miedzy innymi zakłamania i braku odwagi do przyznania się do grzechu, wykazania skruchy i pokornej prośby o przebaczenie!
Przebaczenie całego ludu – ale w pierwszej kolejności tych najbardziej skrzywdzonych i perfidnie oszukanych którzy bezpośrednio są pokrzywdzonymi ofiarami nieprawości duchowieństwa. Bez tego nie można mówić o prawdzie i nie można żądać i wymagać zaufania! Ile czasu można żyć w kłamstwie i ile czasu trzeba żeby wyznać prawdę?
Sam grzech nie jest na tyle zły co trwanie w nim i nie przyznawanie się do niego! Pozdrawiam w Panu Nowo Narodzonym! Niech da Wam Hierarchom Nową Siłę do przezwyciężenia waszych lęków i słabości i da Męstwo do stanięcia w Prawdzie!
Potrzeba prawdy i zaufania! Tak i to nie tylko w polityce ale przede wszystkim w samym Kościele! Potrzeba prawdy – przyznania się do błędów przeszłości i teraźniejszości. Potrzeba Ducha Męstwa i odwagi. Wyznania prawdy o sobie i prośby o przebaczenie zwłaszcza tych których zaufanie zostało nadszarpnięte. Potrzeba zwłaszcza prawdy płynącej z samej góry tj. elity kościoła rzymskokatolickiego; od kardynałów, arcybiskupów, biskupów, oraz kapłanów i zakonników niższych szczebli. To oni prawdopodobnie z niskich pobudek opartych na st... rozwiń
Avatar
KK / 27 grudnia 2008 o 09:23
0
JAK SIĘ NIE MA CZYM PODEPRZEĆ TO SIĘ JEDZIE NA JANIE PAWLE ,TO TAK JAK JEGO STARSI BRACIA NA TZW.HOLOUCAŚCIE
Avatar
STYX / 26 grudnia 2008 o 22:23
0
Paszoł won !!!!
Avatar
Thorr / 26 grudnia 2008 o 16:52
0
KULwa napisał:
....Ojciec św. Jan Paweł II..........
Ojciec święty jest tylko jeden i jest w niebie.ak głosi pismo święte.Tytułowanie zatem ziemskie osoby mianem "ojciec święty" jest bałweochwalstwem i jest grzechem ciężkim (śmiertelnym)
A co do KULu-dlaczego jeszce ta szkoła żebrze?Przecież państwo dofinansowuje ten "twór nauki".Gdyby inne,państwowe uczelnie były by dofinansowywane tak jak KUL-polska nauka stała by bardzo wysoko w światowym rankingu.A tymczasem w świecie śmieją się z nas,że utrzymujemy twór robiący w mózgach polskiej młodzieży wielkie spustoszenie.


W twoim na pewno już jest wielkie spustoszenie. dziwne, że jeszcze umiesz posługiwać się komputerem.


W twoim na pewno już jest wielkie spustoszenie. dziwne, że jeszcze umiesz posługiwać się komputerem. rozwiń
Avatar
zwykłyczłowieczek / 26 grudnia 2008 o 09:42
0
Tak sobie tylko myślę...Czy przypadkiem KUL nie stał się wieżą z kości słoniowej.Taka szacowna uczelnia,takie zacne grono naukowców,coraz bardziej dostatnia infrastruktura... I jakie to ma przełożenie na styl i poziom naszego życia publicznego.Na stanowienie drogowskazów życia naszej wreszcie Niepodległej...Natworzyło się multum pseudo-uczelni,których absolwenci zalewają hurtownie naszego kraju i hipermarkety na emigracji,wystarczy spojrzeć kto nas reprezentuje we wszelkiego rodzaju organach władzy.Brakuje mi porządnie klasycznie wykształconych ELIT nie "elyt"...Tak mi się wydaje,że KUL dał się zepchnać na obrzeża życia społecznego,jak to kiedyś chciano do kruchty.Może jestem w błędzie ale mam dobre intencje...KUL nie musi przepraszać że istnieje.Polska potrzebuje światłego przewodnictwa w trudnych kryzysowych czasach szczególnie.Bezbożni,globalni decydenci wymanewrowali świat w odmęty kryzysu i basta i wystarczy...
Tak sobie tylko myślę...Czy przypadkiem KUL nie stał się wieżą z kości słoniowej.Taka szacowna uczelnia,takie zacne grono naukowców,coraz bardziej dostatnia infrastruktura... I jakie to ma przełożenie na styl i poziom naszego życia publicznego.Na stanowienie drogowskazów życia naszej wreszcie Niepodległej...Natworzyło się multum pseudo-uczelni,których absolwenci zalewają hurtownie naszego kraju i hipermarkety na emigracji,wystarczy spojrzeć kto nas reprezentuje we wszelkiego rodzaju organach władzy.Brakuje mi porządnie klasycznie wykształcon... rozwiń
Avatar
Gość / 26 grudnia 2008 o 00:36
0
KULwa napisał:
....Ojciec św. Jan Paweł II..........
Ojciec święty jest tylko jeden i jest w niebie.ak głosi pismo święte.Tytułowanie zatem ziemskie osoby mianem "ojciec święty" jest bałweochwalstwem i jest grzechem ciężkim (śmiertelnym)
A co do KULu-dlaczego jeszce ta szkoła żebrze?Przecież państwo dofinansowuje ten "twór nauki".Gdyby inne,państwowe uczelnie były by dofinansowywane tak jak KUL-polska nauka stała by bardzo wysoko w światowym rankingu.A tymczasem w świecie śmieją się z nas,że utrzymujemy twór robiący w mózgach polskiej młodzieży wielkie spustoszenie.


Co za cymbał. Żal


Co za cymbał. Żal rozwiń
Avatar
KULwa / 25 grudnia 2008 o 19:22
0
....Ojciec św. Jan Paweł II..........
Ojciec święty jest tylko jeden i jest w niebie.ak głosi pismo święte.Tytułowanie zatem ziemskie osoby mianem "ojciec święty" jest bałweochwalstwem i jest grzechem ciężkim (śmiertelnym)
A co do KULu-dlaczego jeszce ta szkoła żebrze?Przecież państwo dofinansowuje ten "twór nauki".Gdyby inne,państwowe uczelnie były by dofinansowywane tak jak KUL-polska nauka stała by bardzo wysoko w światowym rankingu.A tymczasem w świecie śmieją się z nas,że utrzymujemy twór robiący w mózgach polskiej młodzieży wielkie spustoszenie.
....Ojciec św. Jan Paweł II..........
Ojciec święty jest tylko jeden i jest w niebie.ak głosi pismo święte.Tytułowanie zatem ziemskie osoby mianem "ojciec święty" jest bałweochwalstwem i jest grzechem ciężkim (śmiertelnym)
A co do KULu-dlaczego jeszce ta szkoła żebrze?Przecież państwo dofinansowuje ten "twór nauki".Gdyby inne,państwowe uczelnie były by dofinansowywane tak jak KUL-polska nauka stała by bardzo wysoko w światowym rankingu.A tymczasem w świecie śmieją się z nas,że utrzymujemy twór robiący w mózg... rozwiń
Avatar
sztorm / 25 grudnia 2008 o 18:27
0
Mam powarzne wątpliwości czy to co czytają panowie z KUL jest uniwersalną prawdą znając ich utwierdzam się tylko w swoim przekonaniu.
ps.wesołych świąt Bożego Narodzenia dla wszystkich
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Olimpia Okrzeja straci ważnego napastnika

Olimpia Okrzeja straci ważnego napastnika 0 0

W Olimpii nie będzie już Łukasza Kusia. Trener Jan Mroczek: to będzie poważne osłabienie, ale będziemy musieli sobie z tym jakoś poradzić

Jej psy zagryzły małego pieska sąsiadki. Zapłaciła, pieniądze trafią na fundację

Jej psy zagryzły małego pieska sąsiadki. Zapłaciła, pieniądze trafią na fundację 0 0

3 tysiące złotych zapłaciła była właścicielka dwóch psów rasy Cane Corso, które w ubiegłym roku w Stasinie koło Lublina zagryzły psa jej sąsiadów. Pieniądze miały trafić do Anny Legieć jako zadośćuczynienie po stracie ukochanego psa Feliksa. Jednak zgodnie z jej wolą zostały przekazane w formie darowizny na rzecz Lubelskiej Fundacji na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Ex Lege.

Wybory samorządowe 2018. Kiedy? Jest już termin. Startuje kampania wyborcza

Wybory samorządowe 2018. Kiedy? Jest już termin. Startuje kampania wyborcza 17 18

21 października odbędą się tegoroczne wybory samorządowe. Ewentualna druga tura zostanie przeprowadzona 4 listopada. W Dzienniku Ustaw ukazało się właśnie rozporządzenie premiera w tej sprawie. Formalnie oznacza to start kampanii wyborczej.

Zderzenie trzech aut. 45-latek zginął na miejscu, trzy osoby w szpitalu

Zderzenie trzech aut. 45-latek zginął na miejscu, trzy osoby w szpitalu 4 4

Tragiczny wypadek na drodze. W zderzeniu trzech samochodów zginął 45-latek.

90-latka błąkała się po polach, była wycieńczona. Szczęśliwy finał poszukiwań

90-latka błąkała się po polach, była wycieńczona. Szczęśliwy finał poszukiwań 0 0

Szczęśliwy finał poszukiwań starszej kobiety. 90-latka wyszła z domu, rodzina zawiadomiła policję

Lublin: Nowy park miał być gotowy już dzisiaj. Nie będzie, przez pogodę
galeria

Lublin: Nowy park miał być gotowy już dzisiaj. Nie będzie, przez pogodę 2 7

Co najmniej do końca sierpnia przedłuży się urządzanie nowego parku przy Zawilcowej. – Głównie przez pogodę – tłumaczą władze miasta. Sadzenie drzew w suchej jak popiół ziemi mijało się z celem, ale nie jest to jedyny problem na placu budowy

Bizon Jeleniec wzmacnia kadrę

Bizon Jeleniec wzmacnia kadrę 1 0

Władzom klubu udało się pozyskać kilku ciekawych zawodników. Listę nowych nabytków otwiera Łukasz Kiryło (rocznik 1991) z Orląt Łuków.

Koncert: Tadeusz Nalepa pro memoria
23 sierpnia 2018, 19:00

Koncert: Tadeusz Nalepa pro memoria 2 0

Co Gdzie Kiedy. 23 sierpnia o godz. 19 w Restauracji Hades Szeroka (ul. Grodzka 21) odbędzie się wyjątkowy koncert w hołdzie Tadeuszowi Nalepie z udziałem znakomitych artystów.

Wybiegła za złodziejami, przejechali ją autem. Są wolni, bo poręczył za nich ważny Rom

Wybiegła za złodziejami, przejechali ją autem. Są wolni, bo poręczył za nich ważny Rom 43 15

Kryminalni z Lubartowa zatrzymali 68-letniego Roma, który wraz z trzema kobietami okradał mieszkańców naszego regionu. Podczas ostatniej akcji złodzieje przejechali ofiarę samochodem. Do aresztu jednak nie trafią

Cztery nowe parki w Świdniku. Jest już przetarg

Cztery nowe parki w Świdniku. Jest już przetarg 2 0

To mają być miejsca do odpoczynku i spacerów, a także rekreacji. W Świdniku powstaną cztery parki. Ich budowa rozpocznie się od tego zlokalizowanego przy al. Lotników Polskich za stacją paliw. Urząd Miasta ogłosił już przetarg. Urzędnicy czekają na oferty od firm do 24 sierpnia.

Wybory 2018: Kandydaci na prezydentów miast w woj. lubelskim

Wybory 2018: Kandydaci na prezydentów miast w woj. lubelskim 11 26

Przybywa chętnych do walki o stanowiska prezydentów miast w jesiennych wyborach. Wczoraj swojego kandydata w Zamościu przedstawiła Koalicja Obywatelska. O prezydencki fotel zamierzają też walczyć aktywiści z Lubelskiego Ruchu Miejskiego

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 sierpnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 sierpnia 2018 roku 0 1

Przed ich oknami może wyrosnąć nowy blok. Mieszkańcy centrum Lublina protestują

Przed ich oknami może wyrosnąć nowy blok. Mieszkańcy centrum Lublina protestują 56 21

Przeciw zabudowie sąsiedniej działki protestują mieszkańcy budynku przy Dolnej 3 Maja 3a. Przed ich oknami może wyrosnąć nowy blok. Urząd Miasta wydał już pozwolenie na budowę, ale wojewoda je uchylił, bo uznał, że w ogóle nie powinno być wydane. Sprawa wróciła do Ratusza, który wydał nową zgodę

Prezes Zakładów Azotowych "Puławy" odwołany
PILNE

Prezes Zakładów Azotowych "Puławy" odwołany 31 20

Jacek Janiszek nie jest już prezesem Zakładów Azotowych "Puławy". Dzisiaj, decyzją rady nadzorczej został odwołany ze stanowiska. Jego obowiązki powierzono Krzysztofowi Bendarzowi.

"Będziemy mieszkać jak w mikrofalówce". Nie chcą masztu, przyszli do wojewody
wideo
film

"Będziemy mieszkać jak w mikrofalówce". Nie chcą masztu, przyszli do wojewody 48 7

Mieszkańcy Okrąglicy Kolonii (gm. Urzędów) nie chcą pod swoimi oknami kolejnego masztu telefonii komórkowej. – Jak nam postawią trzeci to będziemy mieszkać jak w mikrofalówce – mówi jeden z nich