Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 grudnia 2008 r.
20:13
Edytuj ten wpis

Świąteczny list rektora KUL: Potrzeba prawdy i zaufania!

Autor: Zdjęcie autora (mb)
0 9 A A

Ileż razy język dyskusji w życiu publicznym bywa sprowadzany do poziomu języka używanego niegdyś pod budką z piwem? - pyta rektor KUL w liście, który zostanie odczytany w kościołach w drugi dzień świąt.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Ojciec św. Jan Paweł II przybywając do Ojczyzny głosił nam pokój, głosił konieczność zwycięstwa miłości nad nienawiścią, prawdy nad zakłamaniem, sprawiedliwości i wolności nad niesprawiedliwością i zniewoleniem, zwycięstwa cywilizacji życia nad cywilizacją śmierci - przypomina ks. prof. Stanisław Wilk.

Według niego "w ferworze walki i dyskusji politycznej, świadomie lub nieświadomie, niszczy się autorytety."

- Podczas stanu wojennego uczył, że "tylko zwycięstwo moralne może wyprowadzić społeczeństwo z rozbicia i przywrócić mu jedność”, ale warunkiem tego zwycięstwa i ładu moralnego jest życie w prawdzie. I dodaje:  Zmieniły się układy i relacje społeczno-polityczne; zmieniły się warunki ekonomiczne, ale słowa Ojca św. pozostają aktualne. Rodzinie polskiej, społeczeństwu, nam wszystkim potrzeba prawdy i zaufania, aby budować ten wspólny dom: Ojczyznę.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
BET ANKA / 29 grudnia 2008 o 15:47
0
NOWA PREZERWATYWA:

Co może zaserwować kosciół w świetle nauki, którą głosi powołując się na słowo boże? Sam lis Rektora KUL-u wyje niczym wilk z lasu. Dodając do tego ostatnie pomysły kościelne w sprawie in vitro - jedynie wyć można, ale ze śmiechu.
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO SMIEJĄ SIE POLACY nawiązuje do ostatniego świętego pomysłu e-PiS-kopatu w sprawie in vitro wprowadzającego gorsze zakazy niż w Chinach.
Dochodzi się do stwierdzeń, że kościół nie pierwszy raz staje okoniem do nauki jaka głosi oraz do samego boga, którego tez głosi! W samej biblii stoi jak byk napisane "czyńcie sobie Ziemię poddaną" i nikt w XXI wieku "nie porywa się z motyką na Księżyc", bo rakiety wymyślili - nikt oprócz e-PiS-kopatu z watykanem! Ludzion pozostały dwie możliwości:
1) JAK MOŻESZ, A NIE CHCESZ - masz prezerwatywę;
2) NAK NIE MOZESZ, A CHCESZ - masz e-PiS-kopat.
Jak z tego widac sam watykan i e-PiSkopat lepszy jest od prezerwatyw, bo nie pęka! Nie pękał w latach 1980 rozgramiając KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW - i co?
Nie pękał w roku 1994 wprowadzając dla Związkowców nocne napady znajomych księży na mieszkania i rodziny, wprowadzając zakaz opalania budynków zima i mrożąc małe dzieci! - i co?
Nie pęka i teraz - nawet w zarodku! - i co?
Co kościół zamian da ludziom (oprócz adopcji)?:
- Gipsowego Jezuska, Gipsową Mańkę i Gipsowego Józefa!
Do normalnej sytuacji należeć będzie noszenie do Złóbka Gipsowego Jezuska, co też niejednokortnie robił sam KUL-awy Rektor!
Przecież z tego to nawet KOŃ by się uśmiał, a Wilk poważny jak.... jak cała reszta!

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
NOWA PREZERWATYWA:

Co może zaserwować kosciół w świetle nauki, którą głosi powołując się na słowo boże? Sam lis Rektora KUL-u wyje niczym wilk z lasu. Dodając do tego ostatnie pomysły kościelne w sprawie in vitro - jedynie wyć można, ale ze śmiechu.
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO SMIEJĄ SIE POLACY nawiązuje do ostatniego świętego pomysłu e-PiS-kopatu w sprawie in vitro wprowadzającego gorsze zakazy niż w Chinach.
Dochodzi się ... rozwiń
Avatar
Podlasiak / 27 grudnia 2008 o 17:36
0
Potrzeba prawdy i zaufania! Tak i to nie tylko w polityce ale przede wszystkim w samym Kościele! Potrzeba prawdy – przyznania się do błędów przeszłości i teraźniejszości. Potrzeba Ducha Męstwa i odwagi. Wyznania prawdy o sobie i prośby o przebaczenie zwłaszcza tych których zaufanie zostało nadszarpnięte. Potrzeba zwłaszcza prawdy płynącej z samej góry tj. elity kościoła rzymskokatolickiego; od kardynałów, arcybiskupów, biskupów, oraz kapłanów i zakonników niższych szczebli. To oni prawdopodobnie z niskich pobudek opartych na strachu trwają w uporze i nie chcą się dobrowolnie przyznać do błędów! Tłumaczą to machiną ucisku! Ale czyż nie są przy tym ludźmi zniewolonymi przez własne błędy i słabości! Czyż nie wierzą w Boże Miłosierdzie? Nie znają warunków sakramentu pokuty? A gdzie zatem skrucha – żal za grzechy? A gdzież zadośćuczynienie Bogu i ludziom? Bez szczerej skruchy ze strony kleru nie można wymagać od wiernych zaufania! Nie można liczyć na to że „się nikt nie dowie” ze może się nie wyda! Żeby prosić i wymagać zaufania najpierw należy samemu stanąć w Prawdzie i do siebie samego mieć zaufanie! A że zgodnie z przysłowiem – ryba psuje się od głowy to zgodnie z dawną symboliką chrześcijańską można obrazowo odnieść to do samego kościoła! Dotyczy to nie tylko tych bezpośrednio winnych ale i tych hierarchów którzy w imię źle pojętej ochrony dobra kościoła kryją tych zbrodniarzy i nie chcą ich ujawnić i sprawiedliwie ukarać! Nadwyrężają tym zaufanie wiernych do kleru jak i do instytucji i zamiast poprawiać jej wizerunek wręcz go niszczą takim postępowaniem.
Kościół nie dostosowuje się do epoki w której już coraz trudniej coś zamieść do zakrystii lub pod dywan. Potrzebuje jawności zwłaszcza jawności historii tej najnowszej jeszcze do końca nie odkrytej z tajnych akt ale doskonale znanej hierarchom i trzymanej w cieniu krypty. Czasy informacji wymagają też klarowności życia i działania, finansowania i zarządzania. I nie mówię tutaj o tym żeby władzę oddać w ręce ludu bożego bo do tego żaden hierarcha nie dopuści ale o przejrzystości i jawności w podejmowaniu ważnych dla wiernych decyzji. Ludzie tzw. parafianie wg. Słownika staropolskiej mowy to lud ciemny wymagający oświecenia już nie jest taki ciemny i to nie dzięki KUL-owi ale dzięki powszechnemu bezpłatnemu dostępowi do nauki. Umie czytać i liczyć! Nie da sobie wmówić jak przed laty że to co mówi pleban jest święte i tylko to można przyjąć za prawdę. Czyta Pismo Święte i inne pisma mniej poświęcone nie konieczne diabelskie i wszelkie potknięcia kapłanów dostrzeże i wyrzuci bez zwłoki. A teraz w dobie Internetu w planach jeszcze bezpłatnego ksiądz powinien być czysty jak łza a nie mówić jedno a czynić odwrotnie do własnych słów.
Nie powinni też księża sami zarządzać pieniądzem bo z tego rodzą się pokusy. Ksiądz to przecież słaby człowiek i nie oprze się chęci posiadania dóbr doczesnych a często i uciech cielesnych dotyczy to też samych profesorów KUL-u. Dlatego powinni angażować jak najwięcej i jak najczęściej wiernych do współ-zarządzania finansami parafii, diecezji. Centra charytatywne to kolosy na glinianych nogach. Z całości ich działalności tylko niewielka część jest kierowana bezpośrednio do potrzebujących a cała reszta jest wykorzystywana do celów szkoleniowo – konferencyjnych lub do celów rozrywkowych dla kościelnej elity! W dzisiejszych czasach kościół za mało zwraca się i za mało pochyla nad człowiekiem który jest przecież niejako obrazem samego Boga. Za nadto dba o budowle ich okazałość i przepych angażując większość środków na remonty konserwacje złocenia czego się tylko da a nie dba o to co jest najistotniejsze o ludzi. A przecież to oni a nie budowle stanowią istotę i fundamenty kościoła. Nie tylko o biednych i nie tylko mówię tutaj o nędzy materialnej i głodzie ale przede wszystkim o potrzebie wsparcia duchowego i moralnego. Kościół stał się kolosem ze złota ale jest to kolos na glinianych nogach. Bezduszna machina zamiast przyciągać i wspierać odpycha wręcz zwą bezdusznością. A to jest efektem miedzy innymi zakłamania i braku odwagi do przyznania się do grzechu, wykazania skruchy i pokornej prośby o przebaczenie!
Przebaczenie całego ludu – ale w pierwszej kolejności tych najbardziej skrzywdzonych i perfidnie oszukanych którzy bezpośrednio są pokrzywdzonymi ofiarami nieprawości duchowieństwa. Bez tego nie można mówić o prawdzie i nie można żądać i wymagać zaufania! Ile czasu można żyć w kłamstwie i ile czasu trzeba żeby wyznać prawdę?
Sam grzech nie jest na tyle zły co trwanie w nim i nie przyznawanie się do niego! Pozdrawiam w Panu Nowo Narodzonym! Niech da Wam Hierarchom Nową Siłę do przezwyciężenia waszych lęków i słabości i da Męstwo do stanięcia w Prawdzie!
Potrzeba prawdy i zaufania! Tak i to nie tylko w polityce ale przede wszystkim w samym Kościele! Potrzeba prawdy – przyznania się do błędów przeszłości i teraźniejszości. Potrzeba Ducha Męstwa i odwagi. Wyznania prawdy o sobie i prośby o przebaczenie zwłaszcza tych których zaufanie zostało nadszarpnięte. Potrzeba zwłaszcza prawdy płynącej z samej góry tj. elity kościoła rzymskokatolickiego; od kardynałów, arcybiskupów, biskupów, oraz kapłanów i zakonników niższych szczebli. To oni prawdopodobnie z niskich pobudek opartych na st... rozwiń
Avatar
KK / 27 grudnia 2008 o 09:23
0
JAK SIĘ NIE MA CZYM PODEPRZEĆ TO SIĘ JEDZIE NA JANIE PAWLE ,TO TAK JAK JEGO STARSI BRACIA NA TZW.HOLOUCAŚCIE
Avatar
STYX / 26 grudnia 2008 o 22:23
0
Paszoł won !!!!
Avatar
Thorr / 26 grudnia 2008 o 16:52
0
KULwa napisał:
....Ojciec św. Jan Paweł II..........
Ojciec święty jest tylko jeden i jest w niebie.ak głosi pismo święte.Tytułowanie zatem ziemskie osoby mianem "ojciec święty" jest bałweochwalstwem i jest grzechem ciężkim (śmiertelnym)
A co do KULu-dlaczego jeszce ta szkoła żebrze?Przecież państwo dofinansowuje ten "twór nauki".Gdyby inne,państwowe uczelnie były by dofinansowywane tak jak KUL-polska nauka stała by bardzo wysoko w światowym rankingu.A tymczasem w świecie śmieją się z nas,że utrzymujemy twór robiący w mózgach polskiej młodzieży wielkie spustoszenie.


W twoim na pewno już jest wielkie spustoszenie. dziwne, że jeszcze umiesz posługiwać się komputerem.


W twoim na pewno już jest wielkie spustoszenie. dziwne, że jeszcze umiesz posługiwać się komputerem. rozwiń
Avatar
zwykłyczłowieczek / 26 grudnia 2008 o 09:42
0
Tak sobie tylko myślę...Czy przypadkiem KUL nie stał się wieżą z kości słoniowej.Taka szacowna uczelnia,takie zacne grono naukowców,coraz bardziej dostatnia infrastruktura... I jakie to ma przełożenie na styl i poziom naszego życia publicznego.Na stanowienie drogowskazów życia naszej wreszcie Niepodległej...Natworzyło się multum pseudo-uczelni,których absolwenci zalewają hurtownie naszego kraju i hipermarkety na emigracji,wystarczy spojrzeć kto nas reprezentuje we wszelkiego rodzaju organach władzy.Brakuje mi porządnie klasycznie wykształconych ELIT nie "elyt"...Tak mi się wydaje,że KUL dał się zepchnać na obrzeża życia społecznego,jak to kiedyś chciano do kruchty.Może jestem w błędzie ale mam dobre intencje...KUL nie musi przepraszać że istnieje.Polska potrzebuje światłego przewodnictwa w trudnych kryzysowych czasach szczególnie.Bezbożni,globalni decydenci wymanewrowali świat w odmęty kryzysu i basta i wystarczy...
Tak sobie tylko myślę...Czy przypadkiem KUL nie stał się wieżą z kości słoniowej.Taka szacowna uczelnia,takie zacne grono naukowców,coraz bardziej dostatnia infrastruktura... I jakie to ma przełożenie na styl i poziom naszego życia publicznego.Na stanowienie drogowskazów życia naszej wreszcie Niepodległej...Natworzyło się multum pseudo-uczelni,których absolwenci zalewają hurtownie naszego kraju i hipermarkety na emigracji,wystarczy spojrzeć kto nas reprezentuje we wszelkiego rodzaju organach władzy.Brakuje mi porządnie klasycznie wykształcon... rozwiń
Avatar
Gość / 26 grudnia 2008 o 00:36
0
KULwa napisał:
....Ojciec św. Jan Paweł II..........
Ojciec święty jest tylko jeden i jest w niebie.ak głosi pismo święte.Tytułowanie zatem ziemskie osoby mianem "ojciec święty" jest bałweochwalstwem i jest grzechem ciężkim (śmiertelnym)
A co do KULu-dlaczego jeszce ta szkoła żebrze?Przecież państwo dofinansowuje ten "twór nauki".Gdyby inne,państwowe uczelnie były by dofinansowywane tak jak KUL-polska nauka stała by bardzo wysoko w światowym rankingu.A tymczasem w świecie śmieją się z nas,że utrzymujemy twór robiący w mózgach polskiej młodzieży wielkie spustoszenie.


Co za cymbał. Żal


Co za cymbał. Żal rozwiń
Avatar
KULwa / 25 grudnia 2008 o 19:22
0
....Ojciec św. Jan Paweł II..........
Ojciec święty jest tylko jeden i jest w niebie.ak głosi pismo święte.Tytułowanie zatem ziemskie osoby mianem "ojciec święty" jest bałweochwalstwem i jest grzechem ciężkim (śmiertelnym)
A co do KULu-dlaczego jeszce ta szkoła żebrze?Przecież państwo dofinansowuje ten "twór nauki".Gdyby inne,państwowe uczelnie były by dofinansowywane tak jak KUL-polska nauka stała by bardzo wysoko w światowym rankingu.A tymczasem w świecie śmieją się z nas,że utrzymujemy twór robiący w mózgach polskiej młodzieży wielkie spustoszenie.
....Ojciec św. Jan Paweł II..........
Ojciec święty jest tylko jeden i jest w niebie.ak głosi pismo święte.Tytułowanie zatem ziemskie osoby mianem "ojciec święty" jest bałweochwalstwem i jest grzechem ciężkim (śmiertelnym)
A co do KULu-dlaczego jeszce ta szkoła żebrze?Przecież państwo dofinansowuje ten "twór nauki".Gdyby inne,państwowe uczelnie były by dofinansowywane tak jak KUL-polska nauka stała by bardzo wysoko w światowym rankingu.A tymczasem w świecie śmieją się z nas,że utrzymujemy twór robiący w mózg... rozwiń
Avatar
sztorm / 25 grudnia 2008 o 18:27
0
Mam powarzne wątpliwości czy to co czytają panowie z KUL jest uniwersalną prawdą znając ich utwierdzam się tylko w swoim przekonaniu.
ps.wesołych świąt Bożego Narodzenia dla wszystkich
Avatar
BET ANKA / 29 grudnia 2008 o 15:47
0
NOWA PREZERWATYWA:

Co może zaserwować kosciół w świetle nauki, którą głosi powołując się na słowo boże? Sam lis Rektora KUL-u wyje niczym wilk z lasu. Dodając do tego ostatnie pomysły kościelne w sprawie in vitro - jedynie wyć można, ale ze śmiechu.
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO SMIEJĄ SIE POLACY nawiązuje do ostatniego świętego pomysłu e-PiS-kopatu w sprawie in vitro wprowadzającego gorsze zakazy niż w Chinach.
Dochodzi się do stwierdzeń, że kościół nie pierwszy raz staje okoniem do nauki jaka głosi oraz do samego boga, którego tez głosi! W samej biblii stoi jak byk napisane "czyńcie sobie Ziemię poddaną" i nikt w XXI wieku "nie porywa się z motyką na Księżyc", bo rakiety wymyślili - nikt oprócz e-PiS-kopatu z watykanem! Ludzion pozostały dwie możliwości:
1) JAK MOŻESZ, A NIE CHCESZ - masz prezerwatywę;
2) NAK NIE MOZESZ, A CHCESZ - masz e-PiS-kopat.
Jak z tego widac sam watykan i e-PiSkopat lepszy jest od prezerwatyw, bo nie pęka! Nie pękał w latach 1980 rozgramiając KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW - i co?
Nie pękał w roku 1994 wprowadzając dla Związkowców nocne napady znajomych księży na mieszkania i rodziny, wprowadzając zakaz opalania budynków zima i mrożąc małe dzieci! - i co?
Nie pęka i teraz - nawet w zarodku! - i co?
Co kościół zamian da ludziom (oprócz adopcji)?:
- Gipsowego Jezuska, Gipsową Mańkę i Gipsowego Józefa!
Do normalnej sytuacji należeć będzie noszenie do Złóbka Gipsowego Jezuska, co też niejednokortnie robił sam KUL-awy Rektor!
Przecież z tego to nawet KOŃ by się uśmiał, a Wilk poważny jak.... jak cała reszta!

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
NOWA PREZERWATYWA:

Co może zaserwować kosciół w świetle nauki, którą głosi powołując się na słowo boże? Sam lis Rektora KUL-u wyje niczym wilk z lasu. Dodając do tego ostatnie pomysły kościelne w sprawie in vitro - jedynie wyć można, ale ze śmiechu.
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO SMIEJĄ SIE POLACY nawiązuje do ostatniego świętego pomysłu e-PiS-kopatu w sprawie in vitro wprowadzającego gorsze zakazy niż w Chinach.
Dochodzi się ... rozwiń
Avatar
Podlasiak / 27 grudnia 2008 o 17:36
0
Potrzeba prawdy i zaufania! Tak i to nie tylko w polityce ale przede wszystkim w samym Kościele! Potrzeba prawdy – przyznania się do błędów przeszłości i teraźniejszości. Potrzeba Ducha Męstwa i odwagi. Wyznania prawdy o sobie i prośby o przebaczenie zwłaszcza tych których zaufanie zostało nadszarpnięte. Potrzeba zwłaszcza prawdy płynącej z samej góry tj. elity kościoła rzymskokatolickiego; od kardynałów, arcybiskupów, biskupów, oraz kapłanów i zakonników niższych szczebli. To oni prawdopodobnie z niskich pobudek opartych na strachu trwają w uporze i nie chcą się dobrowolnie przyznać do błędów! Tłumaczą to machiną ucisku! Ale czyż nie są przy tym ludźmi zniewolonymi przez własne błędy i słabości! Czyż nie wierzą w Boże Miłosierdzie? Nie znają warunków sakramentu pokuty? A gdzie zatem skrucha – żal za grzechy? A gdzież zadośćuczynienie Bogu i ludziom? Bez szczerej skruchy ze strony kleru nie można wymagać od wiernych zaufania! Nie można liczyć na to że „się nikt nie dowie” ze może się nie wyda! Żeby prosić i wymagać zaufania najpierw należy samemu stanąć w Prawdzie i do siebie samego mieć zaufanie! A że zgodnie z przysłowiem – ryba psuje się od głowy to zgodnie z dawną symboliką chrześcijańską można obrazowo odnieść to do samego kościoła! Dotyczy to nie tylko tych bezpośrednio winnych ale i tych hierarchów którzy w imię źle pojętej ochrony dobra kościoła kryją tych zbrodniarzy i nie chcą ich ujawnić i sprawiedliwie ukarać! Nadwyrężają tym zaufanie wiernych do kleru jak i do instytucji i zamiast poprawiać jej wizerunek wręcz go niszczą takim postępowaniem.
Kościół nie dostosowuje się do epoki w której już coraz trudniej coś zamieść do zakrystii lub pod dywan. Potrzebuje jawności zwłaszcza jawności historii tej najnowszej jeszcze do końca nie odkrytej z tajnych akt ale doskonale znanej hierarchom i trzymanej w cieniu krypty. Czasy informacji wymagają też klarowności życia i działania, finansowania i zarządzania. I nie mówię tutaj o tym żeby władzę oddać w ręce ludu bożego bo do tego żaden hierarcha nie dopuści ale o przejrzystości i jawności w podejmowaniu ważnych dla wiernych decyzji. Ludzie tzw. parafianie wg. Słownika staropolskiej mowy to lud ciemny wymagający oświecenia już nie jest taki ciemny i to nie dzięki KUL-owi ale dzięki powszechnemu bezpłatnemu dostępowi do nauki. Umie czytać i liczyć! Nie da sobie wmówić jak przed laty że to co mówi pleban jest święte i tylko to można przyjąć za prawdę. Czyta Pismo Święte i inne pisma mniej poświęcone nie konieczne diabelskie i wszelkie potknięcia kapłanów dostrzeże i wyrzuci bez zwłoki. A teraz w dobie Internetu w planach jeszcze bezpłatnego ksiądz powinien być czysty jak łza a nie mówić jedno a czynić odwrotnie do własnych słów.
Nie powinni też księża sami zarządzać pieniądzem bo z tego rodzą się pokusy. Ksiądz to przecież słaby człowiek i nie oprze się chęci posiadania dóbr doczesnych a często i uciech cielesnych dotyczy to też samych profesorów KUL-u. Dlatego powinni angażować jak najwięcej i jak najczęściej wiernych do współ-zarządzania finansami parafii, diecezji. Centra charytatywne to kolosy na glinianych nogach. Z całości ich działalności tylko niewielka część jest kierowana bezpośrednio do potrzebujących a cała reszta jest wykorzystywana do celów szkoleniowo – konferencyjnych lub do celów rozrywkowych dla kościelnej elity! W dzisiejszych czasach kościół za mało zwraca się i za mało pochyla nad człowiekiem który jest przecież niejako obrazem samego Boga. Za nadto dba o budowle ich okazałość i przepych angażując większość środków na remonty konserwacje złocenia czego się tylko da a nie dba o to co jest najistotniejsze o ludzi. A przecież to oni a nie budowle stanowią istotę i fundamenty kościoła. Nie tylko o biednych i nie tylko mówię tutaj o nędzy materialnej i głodzie ale przede wszystkim o potrzebie wsparcia duchowego i moralnego. Kościół stał się kolosem ze złota ale jest to kolos na glinianych nogach. Bezduszna machina zamiast przyciągać i wspierać odpycha wręcz zwą bezdusznością. A to jest efektem miedzy innymi zakłamania i braku odwagi do przyznania się do grzechu, wykazania skruchy i pokornej prośby o przebaczenie!
Przebaczenie całego ludu – ale w pierwszej kolejności tych najbardziej skrzywdzonych i perfidnie oszukanych którzy bezpośrednio są pokrzywdzonymi ofiarami nieprawości duchowieństwa. Bez tego nie można mówić o prawdzie i nie można żądać i wymagać zaufania! Ile czasu można żyć w kłamstwie i ile czasu trzeba żeby wyznać prawdę?
Sam grzech nie jest na tyle zły co trwanie w nim i nie przyznawanie się do niego! Pozdrawiam w Panu Nowo Narodzonym! Niech da Wam Hierarchom Nową Siłę do przezwyciężenia waszych lęków i słabości i da Męstwo do stanięcia w Prawdzie!
Potrzeba prawdy i zaufania! Tak i to nie tylko w polityce ale przede wszystkim w samym Kościele! Potrzeba prawdy – przyznania się do błędów przeszłości i teraźniejszości. Potrzeba Ducha Męstwa i odwagi. Wyznania prawdy o sobie i prośby o przebaczenie zwłaszcza tych których zaufanie zostało nadszarpnięte. Potrzeba zwłaszcza prawdy płynącej z samej góry tj. elity kościoła rzymskokatolickiego; od kardynałów, arcybiskupów, biskupów, oraz kapłanów i zakonników niższych szczebli. To oni prawdopodobnie z niskich pobudek opartych na st... rozwiń
Avatar
KK / 27 grudnia 2008 o 09:23
0
JAK SIĘ NIE MA CZYM PODEPRZEĆ TO SIĘ JEDZIE NA JANIE PAWLE ,TO TAK JAK JEGO STARSI BRACIA NA TZW.HOLOUCAŚCIE
Avatar
STYX / 26 grudnia 2008 o 22:23
0
Paszoł won !!!!
Avatar
Thorr / 26 grudnia 2008 o 16:52
0
KULwa napisał:
....Ojciec św. Jan Paweł II..........
Ojciec święty jest tylko jeden i jest w niebie.ak głosi pismo święte.Tytułowanie zatem ziemskie osoby mianem "ojciec święty" jest bałweochwalstwem i jest grzechem ciężkim (śmiertelnym)
A co do KULu-dlaczego jeszce ta szkoła żebrze?Przecież państwo dofinansowuje ten "twór nauki".Gdyby inne,państwowe uczelnie były by dofinansowywane tak jak KUL-polska nauka stała by bardzo wysoko w światowym rankingu.A tymczasem w świecie śmieją się z nas,że utrzymujemy twór robiący w mózgach polskiej młodzieży wielkie spustoszenie.


W twoim na pewno już jest wielkie spustoszenie. dziwne, że jeszcze umiesz posługiwać się komputerem.


W twoim na pewno już jest wielkie spustoszenie. dziwne, że jeszcze umiesz posługiwać się komputerem. rozwiń
Avatar
zwykłyczłowieczek / 26 grudnia 2008 o 09:42
0
Tak sobie tylko myślę...Czy przypadkiem KUL nie stał się wieżą z kości słoniowej.Taka szacowna uczelnia,takie zacne grono naukowców,coraz bardziej dostatnia infrastruktura... I jakie to ma przełożenie na styl i poziom naszego życia publicznego.Na stanowienie drogowskazów życia naszej wreszcie Niepodległej...Natworzyło się multum pseudo-uczelni,których absolwenci zalewają hurtownie naszego kraju i hipermarkety na emigracji,wystarczy spojrzeć kto nas reprezentuje we wszelkiego rodzaju organach władzy.Brakuje mi porządnie klasycznie wykształconych ELIT nie "elyt"...Tak mi się wydaje,że KUL dał się zepchnać na obrzeża życia społecznego,jak to kiedyś chciano do kruchty.Może jestem w błędzie ale mam dobre intencje...KUL nie musi przepraszać że istnieje.Polska potrzebuje światłego przewodnictwa w trudnych kryzysowych czasach szczególnie.Bezbożni,globalni decydenci wymanewrowali świat w odmęty kryzysu i basta i wystarczy...
Tak sobie tylko myślę...Czy przypadkiem KUL nie stał się wieżą z kości słoniowej.Taka szacowna uczelnia,takie zacne grono naukowców,coraz bardziej dostatnia infrastruktura... I jakie to ma przełożenie na styl i poziom naszego życia publicznego.Na stanowienie drogowskazów życia naszej wreszcie Niepodległej...Natworzyło się multum pseudo-uczelni,których absolwenci zalewają hurtownie naszego kraju i hipermarkety na emigracji,wystarczy spojrzeć kto nas reprezentuje we wszelkiego rodzaju organach władzy.Brakuje mi porządnie klasycznie wykształcon... rozwiń
Avatar
Gość / 26 grudnia 2008 o 00:36
0
KULwa napisał:
....Ojciec św. Jan Paweł II..........
Ojciec święty jest tylko jeden i jest w niebie.ak głosi pismo święte.Tytułowanie zatem ziemskie osoby mianem "ojciec święty" jest bałweochwalstwem i jest grzechem ciężkim (śmiertelnym)
A co do KULu-dlaczego jeszce ta szkoła żebrze?Przecież państwo dofinansowuje ten "twór nauki".Gdyby inne,państwowe uczelnie były by dofinansowywane tak jak KUL-polska nauka stała by bardzo wysoko w światowym rankingu.A tymczasem w świecie śmieją się z nas,że utrzymujemy twór robiący w mózgach polskiej młodzieży wielkie spustoszenie.


Co za cymbał. Żal


Co za cymbał. Żal rozwiń
Avatar
KULwa / 25 grudnia 2008 o 19:22
0
....Ojciec św. Jan Paweł II..........
Ojciec święty jest tylko jeden i jest w niebie.ak głosi pismo święte.Tytułowanie zatem ziemskie osoby mianem "ojciec święty" jest bałweochwalstwem i jest grzechem ciężkim (śmiertelnym)
A co do KULu-dlaczego jeszce ta szkoła żebrze?Przecież państwo dofinansowuje ten "twór nauki".Gdyby inne,państwowe uczelnie były by dofinansowywane tak jak KUL-polska nauka stała by bardzo wysoko w światowym rankingu.A tymczasem w świecie śmieją się z nas,że utrzymujemy twór robiący w mózgach polskiej młodzieży wielkie spustoszenie.
....Ojciec św. Jan Paweł II..........
Ojciec święty jest tylko jeden i jest w niebie.ak głosi pismo święte.Tytułowanie zatem ziemskie osoby mianem "ojciec święty" jest bałweochwalstwem i jest grzechem ciężkim (śmiertelnym)
A co do KULu-dlaczego jeszce ta szkoła żebrze?Przecież państwo dofinansowuje ten "twór nauki".Gdyby inne,państwowe uczelnie były by dofinansowywane tak jak KUL-polska nauka stała by bardzo wysoko w światowym rankingu.A tymczasem w świecie śmieją się z nas,że utrzymujemy twór robiący w mózg... rozwiń
Avatar
sztorm / 25 grudnia 2008 o 18:27
0
Mam powarzne wątpliwości czy to co czytają panowie z KUL jest uniwersalną prawdą znając ich utwierdzam się tylko w swoim przekonaniu.
ps.wesołych świąt Bożego Narodzenia dla wszystkich
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełm: Kolejarze uziemili zabytkowy parowóz. Miasto szuka dla niego nowego miejsca

Chełm: Kolejarze uziemili zabytkowy parowóz. Miasto szuka dla niego nowego miejsca 0 0

Rozpoczęła się długo oczekiwana przebudowa pl. Dworcowego. Wisienką na torcie miał być parowóz przeniesiony na plac z drugiej strony dworca. Chociaż jego lokalizacja była już uzgodniona, to kolejarze niespodziewanie postawili weto

Przetarg na sprzedaż nieruchomości Hotel Europa w Lublinie

Przetarg na sprzedaż nieruchomości Hotel Europa w Lublinie 0 0

Przetarg na sprzedaż nieruchomości Hotel Europa w Lublinie przy ul. Krakowskie Przedmieście 29

Ekologiczne śmieciarki dołączyły do floty Kom-Eko

Ekologiczne śmieciarki dołączyły do floty Kom-Eko 0 2

We flocie Kom-Eko znalazły się ostatnio trzy nowe śmieciarki Scania, w tym dwie zasilane gazem CNG. Pięć kolejnych pojazdów CNG zostanie dostarczonych w pierwszym kwartale przyszłego roku. Są to najczystsze pojazdy komunalne obsługujące Lublin i okolice.

Pod koszami Dziennika Wschodniego. Hit dla Symbitu

Pod koszami Dziennika Wschodniego. Hit dla Symbitu 0 0

Ruszyła najstarsza liga amatorskiej koszykówki w województwie lubelskim. W czterdziestym, jubileuszowym sezonie, bierze udział sześć drużyn

Unijne wsparcie dla bezrobotnych

Unijne wsparcie dla bezrobotnych 0 0

Dla podopiecznych lubelskich ośrodków pomocy społecznej unijne fundusze to szansa na lepszą przyszłość. W ramach Aktywnego włączenia wsparcie uzyskało już ponad 5 tysięcy osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym, w tym osoby z niepełnosprawnościami, bezdomne i posiadające niskie kwalifikacje.

Robert Kubica podstawowym kierowcą Williamsa! Zespół ma potwierdzić te informacje [wideo]
film

Robert Kubica podstawowym kierowcą Williamsa! Zespół ma potwierdzić te informacje [wideo] 0 0

W przyszłym sezonie Robert Kubica ma być podstawowym kierowcą Williamsa! "La Gazzetta dello Sport" podaje, że jest to jeden z największych powrotów w historii sportu.

Awaria sieci ciepłowniczej w Puławach. Rozkopali al. Partyzantów
galeria

Awaria sieci ciepłowniczej w Puławach. Rozkopali al. Partyzantów 1 0

W tym tygodniu doszło do rozszczelnienia starych rur ciepłowniczych pod al. Partyzantów w Puławach. Obecnie trwa ich wymiana. OPEC nie planuje przerw w dostawach ciepła dla mieszkańców miasta. Utrudnienia w ruchu mają potrwać do końca miesiąca.

Sprośny żart na wykładzie. Profesor UP po naszym tekście rezygnuje z funkcji

Sprośny żart na wykładzie. Profesor UP po naszym tekście rezygnuje z funkcji 69 21

Z funkcji prorektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie zrezygnował profesor Eugeniusz Grela. Rezygnacja związana jest z naszym niedawnym artykułem

Dłuższe przerwy i lżejsze tornistry. Uczniów czekają zmiany

Dłuższe przerwy i lżejsze tornistry. Uczniów czekają zmiany 10 5

Więcej wolnego czasu między zajęciami i matematyka na pierwszej lekcji. To najważniejsze zmiany czekające uczniów. Wszystko za sprawą nowelizacji zasad BHP w szkołach.

Aleksandra Rudzińska najlepsza w Chinach

Aleksandra Rudzińska najlepsza w Chinach 0 1

Aleksandra Rudzińska z KW Kotłownia wygrała kolejne zawody w tym sezonie. Lublinianka zdominowała zmagania w chińskim Guanzhou i była najlepsza w China Open 2018 w konkurencji na czas

Nowy burmistrz Kazimierza Dolnego złożył przysięgę [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Nowy burmistrz Kazimierza Dolnego złożył przysięgę [zdjęcia, wideo] 3 1

Nowy burmistrz Kazimierza Dolnego, Artur Pomianowski już po zaprzysiężeniu. Podczas wtorkowej sesji ślubowanie złożyli również radni. Nowym przewodniczącym rady został Mirosław Opoka, który pokonał Ryszarda Rybczyńskiego.

I sesja Sejmiku Województwa Lubelskiego. Zaskakująca kandydatura na członka zarządu - policjant
film

I sesja Sejmiku Województwa Lubelskiego. Zaskakująca kandydatura na członka zarządu - policjant 5 28

Rozpoczyna się pierwsza sesja sejmiku województwa nowej kadencji. Radni wybiorą dziś marszałka, wicemarszałków i członków zarządu województwa.

Jacek Ziarkowski (Hetman Zamość): Trzon drużyny sprawdził się w boju

Jacek Ziarkowski (Hetman Zamość): Trzon drużyny sprawdził się w boju 3 3

ROZMOWA Z Jackiem Ziarkowskim, trenerem Hetmana Zamość

IX Festiwal Artystycznych Warsztatów Umiejętności w Chatce Żaka
24 listopada 2018, 18:30

IX Festiwal Artystycznych Warsztatów Umiejętności w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już po raz dziewiąty w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się Festiwal Artystycznych Warsztatów Umiejętności. Tegoroczna edycja odbędzie się w sobotę, 24 listopada o godz. 18.30. Na wszystkich zainteresowanych czekają występy i wystawa.

Nowa posłanka z woj. lubelskiego. Zajęła miejsce Wojciecha Wilka

Nowa posłanka z woj. lubelskiego. Zajęła miejsce Wojciecha Wilka 0 14

Magdalena Marek wraca do parlamentu. Podczas środowego posiedzenia Sejmu złożyła ślubowanie poselskie, zajmując miejsce Wojciecha Wilka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!