Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 listopada 2021 r.
16:21

Lublin. Dodatkowa siedziba dla podstawówki z ul. Berylowej. Urząd rozpoczął negocjacje

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
11 9 A A
Jeżeli negocjacje zakończą się podpisaniem umowy, dodatkowa siedziba podstawówki będzie mogła zacząć działać od 1 września.
Jeżeli negocjacje zakończą się podpisaniem umowy, dodatkowa siedziba podstawówki będzie mogła zacząć działać od 1 września. (fot. Maciej Kaczanowski)

Na osiedlu Świt może zostać urządzona dodatkowa siedziba dla szkoły podstawowej z ul. Berylowej. Urząd Miasta przystępuje do negocjacji z właścicielem budynku, który mógłby zostać wynajęty dla najmłodszych uczniów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Otwarta w zeszłym roku podstawówka przy ul. Berylowej już okazuje się za mała dla szybko zabudowywanej dzielnicy, więc Urząd Miasta postanowił wynająć szkole dodatkową siedzibę.

Na początku listopada Ratusz ogłosił, że poszukuje lokalu lub budynku o powierzchni użytkowej od 700 do 1000 mkw., położonego w obszarze ograniczonym al. Kraśnicką, ul. Roztocze, ul. Jana Pawła II, Granitową i południową granicą miasta.

Urząd zastrzegł, że chodzi mu o obiekt zdolny pomieścić 450 uczniów klas I-III, mający łazienki, toalety, wydawalnię posiłków i zmywalnię, pokój nauczycielski, szatnie, pomieszczenia biurowe i pomieszczenia dla personelu obsługi.

W wyznaczonym terminie do Urzędu Miasta wpłynęła jedna oferta. Wiadomo, że chodzi o wynajęcie całego budynku w rejonie ul. Wielkopolskiej na os. Świt.

– Oferta spełnia określone przez Wydział Oświaty i Wychowania warunki w zakresie lokalizacji i proponowanej liczby sal dydaktycznych i podlega dalszej analizie pod kątem formalnym – informuje Monika Głazik z biura prasowego Ratusza.

Na razie nie jest jeszcze przesądzone, że miasto faktycznie wynajmie budynek od właściciela. – Złożenie oferty cenowej zaproponowanej przez właściciela nieruchomości nie jest jednoznaczne z jej przyjęciem, a stanowi jedynie punkt wyjścia do dalszych negocjacji cenowych. Ich celem będzie uzyskanie najkorzystniejszych warunków zawarcia umowy najmu – stwierdza Głazik, zaznaczając, że ostateczne warunki mogą się "znacząco różnić od pierwotnych propozycji". – Negocjacje z właścicielem już się rozpoczęły.

Urząd Miasta odmawia podania kwoty, jaką zażyczył sobie w ofercie właściciel budynku mogącego się stać dodatkową siedzibą podstawówki. Stwierdza tylko, że "na tym etapie postępowania podanie do publicznej wiadomości proponowanych warunków mogłoby osłabić pozycję negocjacyjną gminy".

Jeżeli negocjacje zakończą się podpisaniem umowy, dodatkowa siedziba podstawówki będzie mogła zacząć działać od 1 września. Ratusz zakłada, że obiekt będzie dla niego dostępny dwa tygodnie przed tym terminem. Umowa miałaby zostać zawarta na pięć lat. W tym czasie urząd mógłby (na razie nie ma stuprocentowej pewności, czy to się uda) wybudować dodatkową szkołę w tej części miasta, a pod uwagę brane są obecnie dwie lokalizacje: przy ul. Berylowej lub przy ul. Jemiołuszki.

Jeżeli negocjacje zakończą się fiaskiem, Urząd Miasta może zmniejszyć obwód szkoły przy ul. Berylowej. W takim wypadku dzieci z niektórych ulic musiałyby chodzić do innych szkół.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Robert1975 / 27 listopada 2021 r. o 20:23
+16
Bardzo dziwna sprawa z wyborem tej nieruchomości. Po pierwsze, teren na którym miała znajdować się nieruchomość POD SZKOŁĘ nie pokrywa się z terenem gdzie mieszkają uczniowie. Po drugie, specyfikacja przetargowa została tak napisana że pasuje tylko ta jedna nieruchomość. Po trzecie, nieruchomość znajduje się przy osiedlowej uliczce, przy nieruchomości nie ma parkingu, więc gdzie zaparkują ludzie dowożący dzieci do szkoły. Rano jest tam paraliż a co będzie jak dojdzie jeszcze 200-400 samochodów ludzi odwożących swoje pociech do szkoły? Czy właściciel nie ma powiązań z UM w Lublinie? Bo na mój gust wszystko na to wskazuje.
Bardzo dziwna sprawa z wyborem tej nieruchomości. Po pierwsze, teren na którym miała znajdować się nieruchomość POD SZKOŁĘ nie pokrywa się z terenem gdzie mieszkają uczniowie. Po drugie, specyfikacja przetargowa została tak napisana że pasuje tylko ta jedna nieruchomość. Po trzecie, nieruchomość znajduje się przy osiedlowej uliczce, przy nieruchomości nie ma parkingu, więc gdzie zaparkują ludzie dowożący dzieci do szkoły. Rano jest tam paraliż a co będzie jak dojdzie jeszcze 200-400 samochodów ludzi odwożących swoje pociech do szkoły? Czy w... rozwiń
Avatar
seX_P0_D_ewelopersku / 27 listopada 2021 r. o 17:33
+15
Który to dewelo-buraczek, który miał kłopoty z pustostanami, złożył ofertę nie do odrzucenia?
Avatar
Japolan / 27 listopada 2021 r. o 21:37
+9
Ul. Wielkopolska znajduje się w obwodzie szkolnym innej szkoły (zlokalizowanej przy ul. Roztocze). Pytanie: Kiedy CBA zajmie się sprawą tego "łowienia lokali" - zwłaszcza z inicjatywy Wojewody Lubelskiego (męża ratuszowej dyrektorki "od szkolnictwa"? Pliki z wykazami obwodów szkolnych w Lublinie zamieszczono na ratuszowych stronach internetowych: ***s://lublin.eu/mieszkancy/edukacja/szkoly-i-placowki/obwody-szkol-i-placowek/
Avatar
Robert1975 / 27 listopada 2021 r. o 21:55
+8
To naprawdę powinno sprawdzić CBA!
Avatar
Japolan / 27 listopada 2021 r. o 21:22
+7
Gdyby w Lublinie rzeczywiście (a nie tylko propagandowo) działało CBA oraz gdyby nad lubelskim Ratuszem zabrakło parasola ochronnego z "Nowogrodzkiej" - to bardzo wiele lubelskich spraw wyglądałoby zupełnie inaczej. Zbudować od razu zbyt małą szkołę - to typowe dla reżimu okupacyjnego z Jakubowic Konińskich. Taki rekord trzeba zgłosić do właściwej księgi rekordów. Autor tekstu (wzorem Ratusza) nie rozróżnia wynajęcia komuś oraz najęcia od kogoś - ten tekst to przykład bełkotu na temat umowy najmu (stosunku najmu, prawa najmu). Czyżby w Ratuszu zabrakło rzeczywistych prawników? W tekście brakuje sprawdzenia, na terenie obwodu szkolnego której szkoły znajduje się upatrzony na potrzeby szkoły budynek (być może deweloperski). Jeżeli z takimi "wyprawami" wolno udawać się do innego obwodu szkolnego, to informuję, że w "Kauflandzie" (dawniej "Tesco") przy Alejach Kraśnickich znajduje się sporo wolnego miejsca (po zmniejszeniu hali sprzedażowej "Kauflandu"). Zanim zacznie się rządzić dużym miastem, to wypadałoby poćwiczyć na znacznie mniej ludnej gminie - np. na Gminie Niemce.
Gdyby w Lublinie rzeczywiście (a nie tylko propagandowo) działało CBA oraz gdyby nad lubelskim Ratuszem zabrakło parasola ochronnego z "Nowogrodzkiej" - to bardzo wiele lubelskich spraw wyglądałoby zupełnie inaczej. Zbudować od razu zbyt małą szkołę - to typowe dla reżimu okupacyjnego z Jakubowic Konińskich. Taki rekord trzeba zgłosić do właściwej księgi rekordów. Autor tekstu (wzorem Ratusza) nie rozróżnia wynajęcia komuś oraz najęcia od kogoś - ten tekst to przykład bełkotu na temat umowy najmu (stosunku najmu, prawa najmu). ... rozwiń
Avatar
Japolan / 27 listopada 2021 r. o 21:26
+6
Bardzo dziwna sprawa z wyborem tej nieruchomości. Po pierwsze, teren na którym miała znajdować się nieruchomość POD SZKOŁĘ nie pokrywa się z terenem gdzie mieszkają uczniowie. Po drugie, specyfikacja przetargowa została tak napisana że pasuje tylko ta jedna nieruchomość. Po trzecie, nieruchomość znajduje się przy osiedlowej uliczce, przy nieruchomości nie ma parkingu, więc gdzie zaparkują ludzie dowożący dzieci do szkoły. Rano jest tam paraliż a co będzie jak dojdzie jeszcze 200-400 samochodów ludzi odwożących swoje pociech do szkoły? Czy  właściciel  nie ma powiązań z UM w Lublinie? Bo na mój gust wszystko na to wskazuje.
Proszę to wreszcie zrozumieć! Niektórzy ludzie zbyt wiele zainwestowali w Lublinie, by urzędnicy mieli przejmować się "jakimś prawem".
Proszę to wreszcie zrozumieć! Niektórzy ludzie zbyt wiele zainwestowali w Lublinie, by urzędnicy mieli przejmować się "jakimś prawem". rozwiń
Avatar
poker / 27 listopada 2021 r. o 21:03
+2
Dzieci z podstawówki powinny być zakwaterowane w urzędzie miasta. Tam będą należycie dopilnowane, zaoszczędzone środki będzie można przeznaczyć na inne, ważniejsze cele: na przykład promocję i opłacanie aktywistów LGBT+.
Avatar
Sport_po_Lubelsku / 4 grudnia 2021 r. o 18:02
0
Czy powstanie tam szkółka narciarska aby kształcić przyszłe pokolenie zawodników dla lubelskiego ratusza ?
Avatar
andrewss515 / 28 listopada 2021 r. o 08:14
-4
Prokuratura w Górnej Adydze na północy Włoch wszczęła śledztwo w sprawie dziesięciu szkół, zorganizowanych samowolnie w lasach dla dzieci „antyszczepionkowców”. Dziesiątki rodzin wypisały dzieci z normalnych szkół, by nie podlegały rygorowi walki z mniemaną pandemią. Włoska telewizja Mediaset podała, że lekcje odbywają się w lasach w dolinach Aurina, Venosta i Passiria. W tych samozwańczych szkołach nie ma obowiązku maseczek i dystansu społecznego ani szczepień w przypadku uczniów powyżej 12 lat oraz nauczycieli. Śledczy z sądu dla nieletnich w Bolzano ustalili, że w ten sposób uczy się 629 uczniów, których rodzice wybrali dla nich domowe nauczanie.
Prokuratura w Górnej Adydze na północy Włoch wszczęła śledztwo w sprawie dziesięciu szkół, zorganizowanych samowolnie w lasach dla dzieci „antyszczepionkowców”. Dziesiątki rodzin wypisały dzieci z normalnych szkół, by nie podlegały rygorowi walki z mniemaną pandemią. Włoska telewizja Mediaset podała, że lekcje odbywają się w lasach w dolinach Aurina, Venosta i Passiria. W tych samozwańczych szkołach nie ma obowiązku maseczek i dystansu społecznego ani szczepień w przypadku uczniów powyżej 12 lat oraz nauczycieli. Śledczy z sądu dla nieletnic... rozwiń
Avatar
Sport_po_Lubelsku / 4 grudnia 2021 r. o 18:02
0
Czy powstanie tam szkółka narciarska aby kształcić przyszłe pokolenie zawodników dla lubelskiego ratusza ?
Avatar
andrewss515 / 28 listopada 2021 r. o 08:14
-4
Prokuratura w Górnej Adydze na północy Włoch wszczęła śledztwo w sprawie dziesięciu szkół, zorganizowanych samowolnie w lasach dla dzieci „antyszczepionkowców”. Dziesiątki rodzin wypisały dzieci z normalnych szkół, by nie podlegały rygorowi walki z mniemaną pandemią. Włoska telewizja Mediaset podała, że lekcje odbywają się w lasach w dolinach Aurina, Venosta i Passiria. W tych samozwańczych szkołach nie ma obowiązku maseczek i dystansu społecznego ani szczepień w przypadku uczniów powyżej 12 lat oraz nauczycieli. Śledczy z sądu dla nieletnich w Bolzano ustalili, że w ten sposób uczy się 629 uczniów, których rodzice wybrali dla nich domowe nauczanie.
Prokuratura w Górnej Adydze na północy Włoch wszczęła śledztwo w sprawie dziesięciu szkół, zorganizowanych samowolnie w lasach dla dzieci „antyszczepionkowców”. Dziesiątki rodzin wypisały dzieci z normalnych szkół, by nie podlegały rygorowi walki z mniemaną pandemią. Włoska telewizja Mediaset podała, że lekcje odbywają się w lasach w dolinach Aurina, Venosta i Passiria. W tych samozwańczych szkołach nie ma obowiązku maseczek i dystansu społecznego ani szczepień w przypadku uczniów powyżej 12 lat oraz nauczycieli. Śledczy z sądu dla nieletnic... rozwiń
Avatar
Robert1975 / 27 listopada 2021 r. o 21:55
+8
To naprawdę powinno sprawdzić CBA!
Avatar
Japolan / 27 listopada 2021 r. o 21:37
+9
Ul. Wielkopolska znajduje się w obwodzie szkolnym innej szkoły (zlokalizowanej przy ul. Roztocze). Pytanie: Kiedy CBA zajmie się sprawą tego "łowienia lokali" - zwłaszcza z inicjatywy Wojewody Lubelskiego (męża ratuszowej dyrektorki "od szkolnictwa"? Pliki z wykazami obwodów szkolnych w Lublinie zamieszczono na ratuszowych stronach internetowych: ***s://lublin.eu/mieszkancy/edukacja/szkoly-i-placowki/obwody-szkol-i-placowek/
Avatar
Japolan / 27 listopada 2021 r. o 21:26
+6
Bardzo dziwna sprawa z wyborem tej nieruchomości. Po pierwsze, teren na którym miała znajdować się nieruchomość POD SZKOŁĘ nie pokrywa się z terenem gdzie mieszkają uczniowie. Po drugie, specyfikacja przetargowa została tak napisana że pasuje tylko ta jedna nieruchomość. Po trzecie, nieruchomość znajduje się przy osiedlowej uliczce, przy nieruchomości nie ma parkingu, więc gdzie zaparkują ludzie dowożący dzieci do szkoły. Rano jest tam paraliż a co będzie jak dojdzie jeszcze 200-400 samochodów ludzi odwożących swoje pociech do szkoły? Czy  właściciel  nie ma powiązań z UM w Lublinie? Bo na mój gust wszystko na to wskazuje.
Proszę to wreszcie zrozumieć! Niektórzy ludzie zbyt wiele zainwestowali w Lublinie, by urzędnicy mieli przejmować się "jakimś prawem".
Proszę to wreszcie zrozumieć! Niektórzy ludzie zbyt wiele zainwestowali w Lublinie, by urzędnicy mieli przejmować się "jakimś prawem". rozwiń
Avatar
Japolan / 27 listopada 2021 r. o 21:22
+7
Gdyby w Lublinie rzeczywiście (a nie tylko propagandowo) działało CBA oraz gdyby nad lubelskim Ratuszem zabrakło parasola ochronnego z "Nowogrodzkiej" - to bardzo wiele lubelskich spraw wyglądałoby zupełnie inaczej. Zbudować od razu zbyt małą szkołę - to typowe dla reżimu okupacyjnego z Jakubowic Konińskich. Taki rekord trzeba zgłosić do właściwej księgi rekordów. Autor tekstu (wzorem Ratusza) nie rozróżnia wynajęcia komuś oraz najęcia od kogoś - ten tekst to przykład bełkotu na temat umowy najmu (stosunku najmu, prawa najmu). Czyżby w Ratuszu zabrakło rzeczywistych prawników? W tekście brakuje sprawdzenia, na terenie obwodu szkolnego której szkoły znajduje się upatrzony na potrzeby szkoły budynek (być może deweloperski). Jeżeli z takimi "wyprawami" wolno udawać się do innego obwodu szkolnego, to informuję, że w "Kauflandzie" (dawniej "Tesco") przy Alejach Kraśnickich znajduje się sporo wolnego miejsca (po zmniejszeniu hali sprzedażowej "Kauflandu"). Zanim zacznie się rządzić dużym miastem, to wypadałoby poćwiczyć na znacznie mniej ludnej gminie - np. na Gminie Niemce.
Gdyby w Lublinie rzeczywiście (a nie tylko propagandowo) działało CBA oraz gdyby nad lubelskim Ratuszem zabrakło parasola ochronnego z "Nowogrodzkiej" - to bardzo wiele lubelskich spraw wyglądałoby zupełnie inaczej. Zbudować od razu zbyt małą szkołę - to typowe dla reżimu okupacyjnego z Jakubowic Konińskich. Taki rekord trzeba zgłosić do właściwej księgi rekordów. Autor tekstu (wzorem Ratusza) nie rozróżnia wynajęcia komuś oraz najęcia od kogoś - ten tekst to przykład bełkotu na temat umowy najmu (stosunku najmu, prawa najmu). ... rozwiń
Avatar
poker / 27 listopada 2021 r. o 21:03
+2
Dzieci z podstawówki powinny być zakwaterowane w urzędzie miasta. Tam będą należycie dopilnowane, zaoszczędzone środki będzie można przeznaczyć na inne, ważniejsze cele: na przykład promocję i opłacanie aktywistów LGBT+.
Avatar
Robert1975 / 27 listopada 2021 r. o 20:23
+16
Bardzo dziwna sprawa z wyborem tej nieruchomości. Po pierwsze, teren na którym miała znajdować się nieruchomość POD SZKOŁĘ nie pokrywa się z terenem gdzie mieszkają uczniowie. Po drugie, specyfikacja przetargowa została tak napisana że pasuje tylko ta jedna nieruchomość. Po trzecie, nieruchomość znajduje się przy osiedlowej uliczce, przy nieruchomości nie ma parkingu, więc gdzie zaparkują ludzie dowożący dzieci do szkoły. Rano jest tam paraliż a co będzie jak dojdzie jeszcze 200-400 samochodów ludzi odwożących swoje pociech do szkoły? Czy właściciel nie ma powiązań z UM w Lublinie? Bo na mój gust wszystko na to wskazuje.
Bardzo dziwna sprawa z wyborem tej nieruchomości. Po pierwsze, teren na którym miała znajdować się nieruchomość POD SZKOŁĘ nie pokrywa się z terenem gdzie mieszkają uczniowie. Po drugie, specyfikacja przetargowa została tak napisana że pasuje tylko ta jedna nieruchomość. Po trzecie, nieruchomość znajduje się przy osiedlowej uliczce, przy nieruchomości nie ma parkingu, więc gdzie zaparkują ludzie dowożący dzieci do szkoły. Rano jest tam paraliż a co będzie jak dojdzie jeszcze 200-400 samochodów ludzi odwożących swoje pociech do szkoły? Czy w... rozwiń
Avatar
seX_P0_D_ewelopersku / 27 listopada 2021 r. o 17:33
+15
Który to dewelo-buraczek, który miał kłopoty z pustostanami, złożył ofertę nie do odrzucenia?
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Młodzież "zbyt głośno" trenowała na Orliku. Coraz bliżej do postawienia ekranów akustycznych

Młodzież "zbyt głośno" trenowała na Orliku. Coraz bliżej do postawienia ekranów akustycznych

W ciągu najbliższych miesięcy przy ul. Krahelskiej stanie ekran akustyczny. W środę pozwolenie na jego budowę w mocy utrzymał Urząd Wojewódzki. To oznacza zielone światło dla wykonawcy płotu - firmy My Way.

Sportowiec 2021 roku: Bartosz Śpiączka, czyli walczak z instynktem kilera

Sportowiec 2021 roku: Bartosz Śpiączka, czyli walczak z instynktem kilera

2021 rok był bardzo udany dla piłkarzy Górnika Łęczna, którzy po awansie do Fortuna I Ligi poszli za ciosem i drugie półrocze spędzili już w PKO BP Ekstraklasie. Jednym z głównych autorów sukcesów zielono-czarnych był Bartosz Śpiączka, który strzelił wiele ważnych bramek dla swojej drużyny.

Koronawirus 24 stycznia. Niemal 30 tys. zakażeń w Polsce. Ile w woj. lubelskim?

Koronawirus 24 stycznia. Niemal 30 tys. zakażeń w Polsce. Ile w woj. lubelskim?

29 100 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 2 ofiary śmiertelne - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj o godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce. W woj. lubelskim 1 147 zakażeń

Koncert promocyjny płyty "AZANCA" w Filharmonii
29 stycznia 2022, 18:00

Koncert promocyjny płyty "AZANCA" w Filharmonii

W sobotę, 29 stycznia o godz. 18 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) odbędzie się koncert muzyki inspirowanej tangiem argentyńskim.

Jak czyścić zlewozmywak granitowy?

Jak czyścić zlewozmywak granitowy?

Zlewy granitowe stały się bardzo popularne za sprawą ich eleganckiego wyglądu oraz trwałości. Powstają dzięki zmieszaniu drobnego piasku granitowego ze środkiem wiążącym z żywicą akrylową. W efekcie powstaje materiał bardzo przypominający tradycyjny granit. Zlewozmywaki granitowe wykazują odporność na wysoką temperaturę oraz zużycie, które można zaobserwować na zwykłych zlewach kuchennych wykonanych ze stali. Dodatkową zaletą jest możliwość doboru atrakcyjnego koloru do aranżacji kuchni. Nie jesteśmy skazani na zwykły, srebrny kolor, możemy wybrać taki, który będzie komponował się z blatem lub innymi elementami wystroju. W jaki sposób dbać o zlew granitowy?

Szalony tydzień Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Najpierw EuroCup, a potem Puchar Polski

Szalony tydzień Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Najpierw EuroCup, a potem Puchar Polski

Wiele wydarzyło się w ostatnich dniach w obozie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Nie oglądaliśmy koszykarek na parkiecie, a najwięcej pracy mieli działacze. Ten tydzień będzie niezwykle intensywny dla zielono-białych – w najbardziej optymistycznym wariancie mogą rozegrać nawet pięć spotkań w sześć dni

Dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej dziękuje pielęgniarkom. Pyta czy związek nie popełnił błędu

Dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej dziękuje pielęgniarkom. Pyta czy związek nie popełnił błędu

Dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie dziękuje pielęgniarkom i pielęgniarzom, którzy w ostatniej chwili zrezygnowali z zaplanowanego na dziś strajku.

Przez rok lubelska policja dostała aż 415 takich filmów

Przez rok lubelska policja dostała aż 415 takich filmów

Rekordową liczbę nagrań piratów drogowych dostała w ubiegłym roku policja. Filmy z kamer w prywatnych samochodach pomagają też ustalić przebieg wypadków drogowych czy pomóc w poszukiwaniach osób zaginionych.

Lublin: Ponikwoda z szansą na plac zabaw

Lublin: Ponikwoda z szansą na plac zabaw

Dziewięć firm rywalizuje o miejski kontrakt na budowę placu zabaw przy Bluszczowej. Tylko jedna z nich złożyła ofertę z ceną mieszczącą się w kwocie zarezerwowanej na te prace przez Urząd Miasta, który w piątek poznał oferty chętnych wykonawców

Bus zderzył się z ciężarówką między Lublinem a Łęczną. Wiele osób rannych, kierowca tira uciekł

Bus zderzył się z ciężarówką między Lublinem a Łęczną. Wiele osób rannych, kierowca tira uciekł

Osiem osób pojechało do szpitali w Lublinie, Lubartowie i Łęcznej po wypadku w miejscowości Zofiówka (pow. łęczyński). Ciężarówka zderzyła się z busem. Kierowca tira nie zatrzymał się po zderzeniu, tylko odejchał

XXXIII Ogólnopolski Bieg Hetmański. Faworyci nie zawiedli

XXXIII Ogólnopolski Bieg Hetmański. Faworyci nie zawiedli

W Tomaszowie Lubelskim rozegrano XXXIII Ogólnopolski Bieg Hetmański. Najlepsi okazali się miejscowi zawodnicy – Anna Berezecka i Bartosz Cielniak

WHO: Prawdopodobnym jest zbliżanie się do końca pandemii koronawirusa w Europie

WHO: Prawdopodobnym jest zbliżanie się do końca pandemii koronawirusa w Europie

Hans Kluge, dyrektor regionalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na Europę, przyznał w niedzielę, że "prawdopodobnym" jest zbliżanie się do końca pandemii koronawirusa na kontynencie - poinformowała agencja AFP.

Biała Podlaska: Wyburzą pustostan w ścisłym centrum

Biała Podlaska: Wyburzą pustostan w ścisłym centrum

Pustostan w ścisłym centrum miasta, w sąsiedztwie bialskiego magistratu, zostanie zburzony, a w jego miejscu wyłoni się nowy budynek. Ma służyć przede wszystkim Bialskiemu Centrum Kultury. Samorząd właśnie rozstrzygnął przetarg na to zadanie.

Drożyzna w sklepach. „Ludzie pytają ile coś kosztuje, ale tego nie biorą”
Pierwsza strona dziennika

Drożyzna w sklepach. „Ludzie pytają ile coś kosztuje, ale tego nie biorą”

Znam swoich klientów od lat, widujemy się praktycznie codziennie. Dlatego trudno mi patrzeć, jak rezygnują z wieloletnich przyzwyczajeń zakupowych – mówi właścicielka niewielkiego sklepu spożywczego w jednej z północnych dzielnic Lublina.

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 24 stycznia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 24 stycznia 2022 r.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty